Keresés

Részletes keresés

J Dagain Creative Commons License 2008.11.12 0 0 36348
"magasan kvalifikált és speciálisan kiképzett professzionális katonákkal"

BEOKÁDOK!!!!
Előzmény: Törölt nick (36335)
J Dagain Creative Commons License 2008.11.12 0 0 36347
Mindemellett szánalmas látvány a laktanya előtt,a kifakult fekete pólójából kilógó sörhasát vakargató biztonsági őr..:(

De az is ,hogy a laktanyában ugyanez a látvány vár csal ott terepben vannak.....
Előzmény: Python24 (36344)
J Dagain Creative Commons License 2008.11.12 0 0 36346
Szia Python!

Kézhez 750 ft-ot egy 24 órás szolgálatért. Plusz csak a pénteki és szombati szolgálatért jár egy szabadnap.
Előzmény: Python24 (36345)
Python24 Creative Commons License 2008.11.12 0 0 36345
Amúgy meg ha csak 400Ft-os órabért veszünk alapul,és ezt beszorozzuk 24 órával,az 9600Ft/őrség.
Ha ezt ideadnák,akkor szerintem minden katona örömmel vállalná az őrséget.
De mennyit is kap ma egy katona a 24 órás szolgálatért??KB 20%-át ennek az összegnek,persze bruttóban..:(
Előzmény: Python24 (36344)
Python24 Creative Commons License 2008.11.12 0 0 36344
Szerintem ha azt a 8 milliárdot szétdobnák a laktanyák között,hogy megkapják a katonák,ha ők őrzik a laktanyákat,akkor mindenki jól járna,.Kivéve persze a "benfentes" cégeket,amelyek elhízott,kivénhedt mindenre alkalmatlan emberei a laktanyákat őrzik.Amúgy HKSZ esetén simán át kellene venni az őrséget,szóval a tisztelt B-őrök semmire sem jók...
Mindemellett szánalmas látvány a laktanya előtt,a kifakult fekete pólójából kilógó sörhasát vakargató biztonsági őr..:(
Előzmény: Törölt nick (36335)
Némedi László __ Creative Commons License 2008.11.12 0 0 36343
az is probléma, hogy az 5éves csoportok beállnak férfi250000+nő250000 számra, akiknek el kell tartani a felettük levő nagyobb létszámú korosztályokat, és talán emiatt tényleg visszafogják a reprodukciójukat (ez jó csajozós dumának :)))
Előzmény: M.Zoli (36341)
Némedi László __ Creative Commons License 2008.11.12 0 0 36342

a szlovák korfa sem szebb, mint a miénk (az üres oszlopok a mostani adatok)...

 

 

Előzmény: Némedi László __ (36340)
M.Zoli Creative Commons License 2008.11.12 0 0 36341

Udv.

 

Ez ha jol ertelmezem a grafikont azt jelenti, hogy a 20-35 ev kozotti korosztaly kb. 1.3-1.5 gyerek/csalad teljesitmenyt nyujtott eddig. Javits ki, ha tevedek.

 

Udv.

 

U.I. es aggaszto a ferfitobblet. Ezt nem gondoltam volna.

Előzmény: Némedi László __ (36339)
Némedi László __ Creative Commons License 2008.11.12 0 0 36340

csak összehasonlításul az afgán korfa:

 

 

Előzmény: Némedi László __ (36339)
Némedi László __ Creative Commons License 2008.11.12 0 0 36339

magyar(országi) korfa, elég szemléletes milyen szintre fog beállni a népesség...

(ez persze ontopik is, mert ez az alapanyag a katonaság számára is...)

 

forrás: KSH

 

 

Előzmény: M.Zoli (36337)
M.Zoli Creative Commons License 2008.11.12 0 0 36338

Udv.

 

Off.

180 cm. Es nem tudok elbujni a gereblyenyel moge. A csaladi fotonk pedig nem vonalkod. :)))))))

 

Jovore remelhetoleg mar szemelyesen is osszefutunk pl. Swormanusnal, az ezevire nem tudtam elmenni, mert az ukranok improvizacios muveszetenek ekkoveit kellett felmernem es dokumentalnom. Valoszinuleg pont akkor hulhetett bennem a ver, miutan az olasz kollega arrol meselt, hogyan ejtett le egy berendezest ( 10 tonna, 60 meter magasbol ), ami egy kicsit atrendezte a munkahelyem tajkepet. :))))))

 

Udv.

Előzmény: Plieur (36336)
M.Zoli Creative Commons License 2008.11.12 0 0 36337

Udv.

 

Valasz neked es Harpetnek is. A magyarsag eltunese, realis veszely. Nem az utobbi 10 evre tekintve, bar ketsegtelenul eleg mely hullamvolgybe kerult Magyarorszag jelenleg. Arrol beszelek, hogy meg kell nezni a nepessegarany alakulasat a Karpat medenceben az utobbi 100 evben. Ez tendencia. Csak Szlovakiaban az utobbi tizenvalahany evben eltunt kb. 50 000 magyar. Delvideken es Romaniaban, Karpataljan, Horvatorszagban, Szloveniaban, Burgenlandban kulonbozo mertekben de hasonlo a helyzet. Magyarorszag lakossaga fogy. Ehhez meg vegyuk hozza a bevandorlokbol szarmazo novekmenyt, amely vagy asszimilalodik, vagy nem. Nezzuk meg, hogy Abauj eszaki reszen pl. jelenleg szlovakok ( reszben szlovakiai magyarok ) vasaroljak fel az ingatlanokat, es telepulnek be. Ugyanez a helyzet Rajkanal, meg meg sok mas helyen. Ezt lehet akar csak a jelenlegi rovid hullamvolgynek tulajdonitani, de a valosagban nem. Ez egy a hatarok kinyilasaval egyutt jaro termeszetes folyamat. Nezd meg hol vasarolnak ingatlanokat a hatar menten kulfoldiek? Pozsony kornyeke, Kassa kornyeke, ami Szlovakiat illeti, a roman reszt radbiznam. Ott peldaul Nagyvarad olyan hatarkozeli ipari, kulturalis kozpont. Azert mondom hogy termeszetes, mert most gyakorlatilag az zajlik a hatarok leomlasa utan, hogy a nagy kozpontoknak visszaall a termeszetes vonzaskorzete. Ez azt jelenti, hogy pl. Kassanak visszaall a regi vonzaskorzete, az ott elok Kassara - Kassa kornyekere fognak jarni dolgozni, szorakozni, bevasarolni ( ez arszint fuggo azert ), tanulni. Kassa mara gyakorlatilag szlovak. Magyarazzam tovabb?

 

Tobbszor talalkoztam olyan statisztikai elorejelzessel, hogy 2050-re Magyarorszag lakossaga kb. 8 000 000-ra fogg csokkenni. Ugyanekkorra valoszinuleg a hataron tuli magyarsag valoszinuleg meg fog felezodni. Es meg csak 2050-nel tartunk.

 

Folytassam?

 

Mivel Magyarorszagon az emberek idegen nyelvismerete alacsony, es az emberek kevesbe mobilisak, ezert relative kevesen mentek kulfoldre dolgozni. Az alacsony mobilitashoz hozzajarult a jelenlegi "bokezu" tamogatasi rendszer is. De mi lesz, ha ez a rendszer leepul es kenyszer lesz az emigralas? Ilyen emigralasi hullamok kulonbozo okokbol mar voltak.

 

Folytassam?

 

A magyar nep kulonosen nehez nyelve miatt, es azert mert kozel s tavol semmilyen nyelvrokonunk sincs, ezert nagyon nehezen tud asszimilalni. Viszont a jelenleg erosen hanyatlo magyar kultura miatt is, konnyen asszimilalodik.

 

Folytassam?

 

Abban tokeletesen igazad van, hogy olyan Honvedelemre van szukseg, amely meg tudja vedeni Magyarorszag teruleti integritasat, illetve az esetleg feltuno belfoldi 5. hadoszlopoktol.

 

Udv.

Előzmény: Plieur (36336)
Plieur Creative Commons License 2008.11.12 0 0 36336

Szia Zoli!

A magyarság eltünése rész csak akkor lehetne érvényes ha:

-haggyuk magunkat belerángatni olyan világméretű konfliktusba amelyhez semmi közünk, olyan helyen amihez semmi közünk.Volt rá példa...

-természetes vagy erőltetett asszimilációs folyamat. Az erőszakosra volt bőven példa a történelmünkben, nem is kell 1918 utánra gondolni: lásd a habszburgok 1849 utáni erőfeszítéseit. A természetes aszimiláció egyénfüggő, bármennyire is furcsa.

Csak annyiban egészítenélek ki hogy ha rákérdez valaki hogy mi köze van a munkára-felemelkedésre ösztönző nemzeti stratégiádnak-amellyel egyetértek- ehhez a topic-hoz, illetve úgy általában a katonai témához, van rá válasz:

Van konkurenciánk a környéken, amely nem nézi jó szemmel a magyar nemzet felelmelkedését, illetve ezek az erők kerülhetnek hatalmi helyzetbe valahol a szomszédban.Azoknak meg tökmindegy hogy milyen éppen a kormány itt ( bal vagy jobb, esetleg hupikék törpikék), úgy zusammen utálják a pofinkat.

Bárminek is fogják hívni a jövőben a sereget, legyen az hivatásos vagy sorozott, a hadsereg feladata a honvédelem lessz..

Hm, Zoli, kisember...

Milyen magas vagy?:)))

 

 

Előzmény: M.Zoli (36329)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.12 0 0 36335
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.12 0 0 36334

Üdv Zoli!

 

Értékes beírásodra ha megengeded annyival reagálnék, hogy az a rész, miszerint a magyarság halálra van ítélve, erős túlzás. A történelemben egy 8-10 éves mélyrepülés nem jelent semmit az ég világon. Az ezredforduló környékén Szlovákia volt hozzánk hasonló helyzetben, sőt még rosszabban is, és ma mindenki vele példálozik. Mint ahogy voltunk már mi is éltanulók úgy 10 éve. Ezért egyértelmű, hogy nem a magyar nép butább/életképtelenebb/balkánibb mint a többi, hanem a mostani politikai vezetésünk és az egész politikai "krém" a felelős. Ha valahonnan előjön majd egy olyan politikai figura és mögötte egy csapat, aki fel tudja oldani a jobb-bal ellentétet azzal, hogy tényleg sehová sem tartozik, ugyanakkor alapvető sorskérdésekre (nemzetstratégia, népességfogyás, cigánykérdés, gazdasági problémák) válaszokat ad, máris beindulhat az amúgy szerintem mind a mai napig kimagasló magyar kreativitás és túlélőképesség. De talán előbb is. Az alapvető kérdésekre meg megvannak a válaszok a társadalom alacsonyabb szintjein (mint pl. itt a fórumon is) és szakértői körökben, csak politikai bátorság kell ezek megvalósításához. Egyszóval nem a kell feltalálni a spanyolviaszt, hanem okosan dolgozni kell. Szerintem néhány év alatt helyes irányba  lehetne terelni az országot a döntő területek nagy részén.

 

A látványos összeomlásokat és süllyesztőben eltűnéseket hagyjuk meg az időlegesen lufiként felfújt nagy birodalmaknak. A hozzánk hasonló kis népek szerintem a túlélésükről híresek.

Előzmény: M.Zoli (36329)
Biga Cubensis Creative Commons License 2008.11.12 0 0 36333
Teljesen igazad van.
Előzmény: M.Zoli (36329)
M.Zoli Creative Commons License 2008.11.12 0 0 36332

Udv.

 

"""""Tegnap nyíltan fenyegetőzött itt egy elhárítótiszt a fórumon, de mindenki lapít, mint kaki a fűben, mikor tiltják ki a magyarokat. Ilyen rendszer van...

"""""""

 

Legyszi ird mar meg melyik hsz.-rol van szo, nem talalom.

 

Udv.

Előzmény: Törölt nick (36330)
belic Creative Commons License 2008.11.12 0 0 36331
Szia Farkas88!

Nem tudom mennyire olvastal vissza, ha nem, akkor azt javaslom, hogy Tacsko velemenye (36330) ne bizonytalanitson el, mivel arnyaltan fogalmazva sokszor egyedi allaspontot kepvisel, kevesbe arnyaltan fogalmazva sokszor (nem mindig) ritka nagy baromsagokat mond.

Bel
Előzmény: farkas88 (36325)
M.Zoli Creative Commons License 2008.11.12 0 0 36329

Kedves Eheslo!

 

Ugy latom hozzad foleg azok a hirek, velemenyek jutnak at, amik dontoen szlovak szelsoseges allaspontokat tukroznek. Semmi ketseg manapsag foleg ezekrol hallanni, de nem lenne szabad csak erre figyelni. Ugyanugy a szlovakok jo resze beleesik abba a hibaba, hogy magyar szelsosegesek cselekedeteit, velemenyet ravetitik az egesz magyar tarsadalomra. Ha ez utobbit helytelennek tartod, akkor ne kovesd el az elsot sem.

 

Amikor Slota bohocnak titulalta Szent Istvant, akkor ( bar lehet elkerulte figyelmedet ) a szlovak tortenesz kozosseg, kozeleti szemelyisegekkel egyutt tiltakozott, mivel szerintuk Szent Istvan a szlovakok tortenelmenek egyik legnagyobb alakja ( pozitiv ertelemben ). Megpedig azert mert megalapitotta a Magyar kiralysagot ( a szlovakok es csehek ezt az allamalakulatot egeszen 1918-ig Uhorszko - nak nevezi. ez az o nyelvukben a megfeleloje a Magyar kiralysagnak, es nem osszekeverendo Magyarorszaggal amit az 1918 utanni Magyarorszagra ertenek. ), amely a benne elo nepek, tehat koztuk a szlovakok ( tudom szamodra ok totok, ami kifejezes magyar ember szajabol ha tortenelmi kontextusban van emlitve akkor helyes, de talan nem szerencses, mert sajnos ezt a tortenelmii kifejezest diszkreditalta a 20. szazadban hasznalt gunyos tartalom ) kozos allamalakulata volt, melyet a Szent Istvani korona fogott ossze. A korona itt szimbolikus ertelmu, gyakorlatilag az allam - allamforma kifejezese.

 

Tovabba a szlovakok ( a mersekelt hangok, amelyekbol alapesetben joval tobb van, csak amikor vonitanak a farkasok, akkor elveszik a szavuk ), folyamatosan keresik a valaszt arra a kerdesre, hogy hogy a fenebe tudjuk manapsag annyit marni egymast, ha 1000 evig bekeben eltunk egymas mellett. Azonkivul ennek az okat a politikaban latjak, megpedig, hogy az egesz helyzetert a politika a felelos ( ebben meg a szelsosegesek egy resze is egyetert ), az emberek biztosan nem, hiszen bekeben elunk egymas mellett ( foleg a vegyes lakossagu teruleteken. Jellemzo, hogy a szelsosegesek nagy tobbsegben olyan teruleteken elnek, ahol magyart meg hirbol sem lattak ).

 

Tehat a szlovak oldalrol megvan az igeny a bekulesre, kozeledesre, surgetik hogy kozos tortenelem tankonyvet dolgozzon ki a ket fel. Ez a mersekeltek velemenye. Csak sajnos manapsag sem Szlovakiaban, de Magyarorszagon sem a mersekeltek a hangadok.

 

Ugy ereztem ezt el kellett magyaraznom neked. Ha mar tudtal ezekrol akkor jo, ha nem, akkor remelem tudtam neked ujat mondani.

 

Mondok meg valamit.

 

En rendkivul szeretem a tortenelmet. Az ide irok jo reszevel is a Hadtorteneti Delutanokon ismerkedtem meg szemelyesen. Pl. Hamburger, Nemedi Laci, Tiger 205 ( bar o nem ir mar jo ideje ), Kurucz, stb. Rendkivul tisztelem a magyar tortenelmet, es a magyar hagyomanyokat. Neptancokat tancolok, igyekszek boviteni ismereteimet a nephagyomanyok teren, hagyomanyorzoket keresek fel, es ha tudom tamogatom oket. Tehat szamomra nagyon fontos a multunk. Mindezek ellenere, vagy eppen ezert, ugy latom Magyarorszagnak, es egyben a magyarsagnak nincsen semmilyen jovoje Europaban. El fogunk tunni, ha tovabbra is a trianoni trauma fogja meghatarozni a gondolkodasunkat. Csak akkor van eselyunk arra hogy nehany evszazad mulva is letezzunk, ha tullepunk ezen, ujraertekeljuk tortenelmi szerepunket a Karpat medenceben, megtanulunk ujra egyutt elni a szomszed nepekkel, es nem a tortenelmi Magyarorszag hatarainak a visszaszerzese lebeg a szemunk elott, hanem az egyseges, eros, ujra fejlodni kepes magyar nep epitese a celunk. Annak ellenere, hogy koztunk hatarvonalak lesznek ( megha szimbolikusak is ). Nem az orszaghatar mozgatasa legyen a vagy. Abba belepusztul a magyar nep. Ahhoz tul gyengek vagyunk, es semmi massal nem tudjuk annyira egysegbe kovacsolni a szomszedainkat, mintha allandoan a hatarreviziot emlegetjuk.

 

Katona voltal. Akkor tisztaban kell lenned milyen fontos az alcazas. Magyarorszagnak egy eselye van. Ha deklaralja a szomszedai teruleti epseget, lemond minden koveteleserol, es a leheto legjobb viszonyt epiti ki a szomszedaival. Ezzel tudja megvedeni a legjobban a hataron tul rekedt magyarokat. Kozben talpra kell othhon allitani a gazdasagot, gazdagitani kell az orszagot, nagyobb tempoban, mint a szomszedok. Meg kell teremteni a felteteleket, hogy Magyarorszag lakossaga ujra novekedni tudjon, gazdagodni, es fejleszteni, ujra vonzova tenni a magyar kulturat, mint pl. amilyen vonzo volt a nem magyarok szamara is a reformkorban. Utanna bekovetkezik egy termeszetes expanzio. A novekvo gazdag, kulturalisan eros, eros identitastudattal, es sikerorientalt, pozitiv gondolkodasu magyarok elkezdik felvasarolni a szomszedos teruleteket, elkezdenek kikoltozni a szomszedba, befektetnek ott, megerosodik a gazdasagi sulyuk ( ez nagyon fontos ) a szomszedoknal, es ekkor ujra elkezd kifele terjedni a nyelvhatar. Gyakorlatilag csak az ilyen jellegu revizio lehetseges. Semmilyen mas lehetoseg nincsen. Ez csak evtizedek, evszazadok tavlataban erheto el, de mas ut nincs, csak a pusztulas.

 

Ez persze azt jelenti, hogy most annak van itt az ideje, hogy hallgassunk, baratkozzunk, keszsegesek es elozekenyek legyunk, mert most gyengek vagyunk. Kozben egyetlen dolgot kell csinalnunk, dolgozni, dolgozni, dolgozni. Meg egyszerubben, most a munka ideje van itt, es nem a pofazase, meg a regmult dicsosegen valo sirankozase.

 

Szamtalanszor leirtuk itt ezen a topicon, hogy nincs magyar nemzetstrategia. Most itt felvazoltam neked egyet. Szerintem az egyedulit, ami eselyt kinal a sikerre. Ha tudsz jobbat, nyugodtan ird meg.

 

Ehhez meg annyit, hogyha eszrevetted, allandoan a fenti gondolatoknak megfeleloen irok ide, barmilyen temaban. Sot, az egesz eletem ennek megfeleloen elem. En a kis ember, a kis lehetosegeim fuggvenyeben minden cselekedetemmel erre torekszem, ezert dolgozok, ez hatarozza meg a gondolkodasom. Ertesz mar engem?

 

Tisztelettel En.

Előzmény: Éhesló (36310)
MagyarországKatonái Creative Commons License 2008.11.11 0 0 36328

Bizonyára nagy szentségtörés ezt így kijelenteni, de nekem is azt kell mondanom, hogy sajnos valóban 95%-nak a honvédség már csak egy munkahely és nem hivatás. (A maradék 5%-nak is munkahely lesz, az csak idő kérdése.)

Lehet ezt tagadni és lázadni ellene, aki benne él(t) a rendszerben az tudja.

 

Persze ennek NEM ÍGY KELLENE LENNIE!

 

Sok-sok tényező játszott ebben szerepet, sokaknak van benne felelőssége.

 

Mi a megoldás? A válasz egyszerű, a megvalósítás korántsem annyira. Szemléletváltás katonai és civil oldalon egyaránt.

 

Mindenesetre ne vegyük el a kedvét annak, aki honvéd szeretne lenni, mert van belőlük elég (mármint aki megpróbálja majd akarva vagy akaratlanul elvenni a kedvét).

Előzmény: Törölt nick (36315)
Némedi László __ Creative Commons License 2008.11.11 0 0 36327
értem én, a múlt miatti fájdalom miatt veszítsük el a jövőnket... ...jó üzlet.
Előzmény: Éhesló (36310)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.11.11 0 0 36326
farkas88 Creative Commons License 2008.11.11 0 0 36325

Igyekszem a célért küzdeni a többit az élet hozza.

Sziasztok!

Előzmény: Törölt nick (36324)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.11 0 0 36324
Egy tankos kollégám mondta:
"Aki a tankot szereti, rossz ember nem lehet!" ;))

"az erő pedig tisztelet"
Talán nem is gondolod, mekkora igazat szóltál! ;)

"én ehhez a közösséghez akarok tartozni a roszzat pedig majd a megtapasztalom"
Én is így voltam anno... :((

Sok sikert! ;)
Előzmény: farkas88 (36322)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.11 0 0 36323
http://hu.wikipedia.org/wiki/Divide_et_impera
Előzmény: matyas53 (36320)
farkas88 Creative Commons License 2008.11.11 0 0 36322

Köszönöm a válaszodat!

Fura ezt olvasni annak ellenére ,hogy most már még jobban akarok katona lenni:)mert ami jót leírtál az számomra eggyett jelent azt ,hogy én ehhez a közösséghez akarok tartozni a roszzat pedig majd a megtapasztalom.Nem uj a téma, amugy a nagyapám még nagyon régen a néphadseregben szolgállt  és ő volt az aki gyerekkorom ota arra nevel ,hogy hittel becsülettel kell élni számomra ez annak ellenére fontos hogy a mai társadalomban ennek az apró szikráját sem látom.A suliban a tanárnak nincs szava a gyerek azt csinál amit akar az óráján szerintem ez nem a legmegfelelöbb dolog, igy soha nem lessz hazáját tanárát felettesét tisztelő ember a korosztályom nagy részéből!Én nem akarok civil lenni mert mindigis ezt szerettem volna csinálni, én már sajnos nem lettem behívva a tesom még igen, a haveriköre a volt katona társai!!!Azért ahogy megvan a suli megyek jelentkezni ha lessz továbbra is tankos akarok lenni mert a harckocsi az erő az erő pedig tisztelet!!

Üdv Gergő

matyas53 Creative Commons License 2008.11.11 0 0 36321
nem idézek az előttem szólótól...minden szava igaz...
Előzmény: Éhesló (36311)
matyas53 Creative Commons License 2008.11.11 0 0 36320

" Nekik sem lett volna jó, ha a szlávok (egy orosz medvével az élen) túlzottan megerősödnek. "

 

Már bocsánat...de ki is hívta be a cári orosz hadsereget..?  :) Azért 1849-től 1867.ig nem telt el sok idő...

Előzmény: Törölt nick (36316)
arpapa Creative Commons License 2008.11.11 0 0 36319
Nagyon sajnálom, hogy 1994 - es távozásom óta nem sok minden változott, őszinte soraid viszont elégtételt adnak, abban a vonatkozásban, hogy legalább vannak olyanok akik elmondják gondolataikat.
Már nagyon régóta, szó sincs a mundér becsületéről, hiszen lassan se mundér, se becsület.
Az önbecsülést viszont soha ne add fel, megalkudni nem muszáj, persze tudom, hogy még ez az arcátlanul kevés anyagi juttatás is röghözköt!
árpapa
Előzmény: Törölt nick (36315)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.11 0 0 36318
Én ugyan nem látok nagy jövőt a harckocsikban a jövő technikai fejlődését illetően (inkább a harcjármű plusz harci helikopter kombinációt látom alkalmasabbnak; mégha fáj is ezt mondanom, mivel nagy páncélospárti vagyok).
Ennek ellenére remélem, hogy azért megmarad ez a fegyvernem komolyabb méretekben is országunkban. (Vagy ha leváltásra kerül, akkor olyannal, ami tényleg képes átvenni a helyét, szerepét - lásd fentebbi variáció.)
Előzmény: Törölt nick (36314)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!