Keresés

Részletes keresés

flashbang Creative Commons License 2008.10.12 0 0 35196

Én is! Mert nagyon büszkék voltak, hogy Blackwater ellenében nyertek. Már megindult a toborzás, kell még nekik ember akár külföldi is, csak azon megy a vita mennyi legyen a külföldiek- amerikaiak aránya

 

Előzmény: Python24 (35195)
Python24 Creative Commons License 2008.10.12 0 0 35195
Kíváncsi leszek a fejleményekre..
Előzmény: flashbang (35194)
flashbang Creative Commons License 2008.10.12 0 0 35194
A napokban jelentették be hogy a Dyncorp 1 milliárdos projectet nyert és komolyan fel kell lépnie a mák ellen. Eddig tényleg csak kiképzésben voltak inkább érdekeltek ( meg a Karzai őrzésében)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.10.12 0 0 35193
A Dyncorp eddig inkább kiképzéssel és mentorálással volt jelen az ilyen akcióknál. Lehet, hogy most valamit változtatni fognak. Mindenesetre mi elutasítottuk a kérelmüket, hogy betelepüljenek a magyar táborba. (Elég érdekes elképzeléseik voltak ezzel kapcsolatban!) Ennek következtében meg az amik tarttak velünk kisebb mosolyszünet. Viszont nem lőttek minket!
Előzmény: Python24 (35183)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.10.12 0 0 35192
Már tavaly is a Dyncorp volt a nyerő a témában. Lent is voltak az Andarabban az afgán mákírtó erőkkel együtt. Két héttel a távozásuk után lent voltuk a helyszínen. A völgy felétől minden mákmező virágzott. (Nem is tudom, hogy hol írtottak!?) A feszültség érezhető volt. Szerencsére előtte már sokat jártunk arra és megúsztuk a dolgot egy kis ijedtséggel, mert sikerült megkülönböztetni magunkat a mákírtóktól. (Történet az utolsó előtti Regimentben!)
Előzmény: flashbang (35180)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.10.12 0 0 35191
Szerintem sok jóra nem számíthatunk.
Előzmény: MagyarországKatonái (35179)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.12 0 0 35190
Szia!

A helyszínt nem ismerem, a képek a policecars.fw.hu oldalról származnak.

Üdv.
Előzmény: FOMA (35189)
FOMA Creative Commons License 2008.10.12 0 0 35189
Kár, hogy kicsit sötét, de köszi. Hova járnak terepre, Pátyra még?
Előzmény: Törölt nick (35186)
FOMA Creative Commons License 2008.10.12 0 0 35188
Győzzél. Húsz éve jártam ott utoljára, és nem mondom, hogy amiről én nem tudok, az nincs. Akkor még csak BTR-70 volt, no meg a jó öreg PSZH-k. A HŐR BTR-einek az elszállításában részt vettem, az utolsó információim onnan származnak, ezek lehetnek hiányosak is. Ha teszel fel képet, az rajtam kívül valszeg mást is érdekel.
Előzmény: Törölt nick (35184)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.12 0 0 35187
Egy további kép magyar rendőrségi BTR-80-ról.
Előzmény: Törölt nick (35186)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.12 0 0 35186
Itt a képek.
Előzmény: Törölt nick (35184)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.12 0 0 35185
Itt
Előzmény: Törölt nick (35184)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.12 0 0 35184
Kedves FOMA!

Nem szeretek nagyon vitatkozni, de a magyar rendőrség rendelkezik BTR-80-as járművel. Küldök 2 képet, remélem sikerül meggyőznöm az igazamról.

Üdv. Tata64
Előzmény: FOMA (35170)
Python24 Creative Commons License 2008.10.12 0 0 35183
Szia!!
Akkor ezek szerint a Dyncorp komoly létszámnövelést fog végrehajtani Afganisztánban...?

A kábítószer ellenes tevékenységhez nem ártana...

Most lehet,hogy jól jönne a magyar UAV is,illetve sok-sok olyan eszköz,amit már évek óta kérnek a katonák..
Előzmény: flashbang (35180)
M.Zoli Creative Commons License 2008.10.12 0 0 35182
Udv.

Milyen vezetek?

Udv.

Előzmény: J Dagain (35154)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.12 0 0 35181
Szervusz Hamburger2!

Én csak a pótpáncélról tudok, az említett oldalra csak veletlenül találtam.
Előzmény: Hamburger2 (35172)
flashbang Creative Commons License 2008.10.12 0 0 35180

Miniszterünk azt nyilatkozta magyar katona nem vesz részt kábszer ellenes harcban.

Ez ugye jól hangzik de elméleti szinten eljátszottam a gondolattal. A mákirtást jövőre a Dyncorp amerikai magáncég nyerte meg. Ha az Andarab völgybe akar irtani logikusan a PRT -t fogja kiinduló bázisként használni. Ha megtámadják mindeközben a magyar PRT tól fog segítséget kérni mint legközelebbi ISAF erő. Na ott lesz a dilemma segiteni kell de akkor már részt veszünk a kábszer ellen. Ha nem segítünk rajtuk még nagyobb a balhé .

 

Szóval nem lesz olyan egyszerű mint ahogy otthonról látszik.

MagyarországKatonái Creative Commons License 2008.10.12 0 0 35179

Szia Hamburger!

 

Én azt mondtam, hogy ha akarná a NATO, sok mindent megtehetne. Ezzel nem azt akartam mondani, hogy ezt is kell tennie. (Gondolom mérlegelve a lehetőségeket, kiválasztják majd a "legkisebb rosszat".)

 

Ez olyan mintha azt mondanám, a példa kedvéért, hogy ha az Usa akarná, elfoglalhatná Kubát. Nem azt mondom ezzel, hogy ezt is kellene tennie.

 

Ha akarná megtehetné. De nem akarja ilyen vagy olyan okok miatt.

 

 

Ha jól tévedek, kb. a GDP felét a kábszerkereskedelem/mák/ópium adja Afg-ban. Még szép, hogy az egész társadalmat áthatja.

 

A 22-es csapdája számomra is világos.

 

Ha jól láttam, akkor döntés született a beavatkozásról, nincs más, várjuk a fejleményeket. Kíváncsi vagyok.

Előzmény: Hamburger2 (35174)
swordmanus Creative Commons License 2008.10.12 0 0 35178
jelentem: igaz kicsit rondán tudtam, de azért belejavítottam. Köszönöm!
Előzmény: tuzer (35157)
swordmanus Creative Commons License 2008.10.12 0 0 35177
Üdv!
Kábszerellenes nyugati bekeményítéshez ötlet: deportálás Afganisztánba... örökre.:-) Olcsóbb, mint a börtönök. S ha annyira "mák"ra vágyik, segítsünk nekik, nyomás a forrás. Ha nem akarja, leállhat róla, s akkor maradhat. Egyébként: nyomás!
Előzmény: Hamburger2 (35176)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.10.12 0 0 35176
Még egy dolog: Afganisztánban nem mi vagyunk a szabadságharcosok!!!!! Ott inkább megszállónak tekintenek minket. Sajnos egyre többen. A mák-termelésbe történő beavatkozás - bármilyen formában! - ezt a képet fogja erősíteni Afganisztán lakosságában. A megszállóknak pedig sokkal nehezebb erkölcsi alapot találniuk a tevékenységükre! Szép szöveg, hogy ezzel közvetve a saját kölkeimet óvom a potenciális veszélytől, de nekem meggyőződésem, hogy hatékonyabb neveléssel többre megyek! És azzal is, ha itthon (hangsúlyozva a határainkat!) bekeményítünk a kábszer ellen!
Előzmény: Hamburger2 (35175)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.10.12 0 0 35175

Én a következőket tenném:

 

Próbálnám megfelelően alátámasztva rávenni a szövetséget, hogy a katonai erőket záros határidőn belül vonjuk ki Afg-ból. Az afgán kormányt a pénzügyi források befagyasztásának veszélyével "rávenni", hogy kezdjen tárgyalásokat a tálibokkal a helyzet rendezése érdekében. Itt is leheten ultimátumot adni az erdmények időpontját illetően.

 

Ha nem kapnának további gazdasági és katonai támogatást, nem sok esélyük lenne a tálibokkal szemben. Ezt a történelem már egyszer bizonyította! Közben az eddig katonai kiadásokra fordított pénzek zömét átcsoportosíttatnám az NGO-khoz, akikkel szemben viszont szigorűbb ellenörzési rendszert dolgoztatnék ki. A beruházások zömének a gazdaság fejlesztését kéne szolgálnia (nem mák!!!)

 

Ezzel párhuzamosan az afganisztáni hadi kiadások kisebbik hányadából bekeményítenék a "nyugati" kábszerkereskedelemmel és fogyasztással szemben, hogy csökkenjen a kereslet. .....

 

A globáls problémákat globálisan lehet csak kezelni. A kábszer-probléma globális. Nem lehet csak Afganisztánban megoldani. Ráadásul fel kéne már ébredni: Afganisztánban a kábszer ugyanúgy csak "álca" a katonai jelenlétre, mint korábban a terrorizmus is volt! A valódi okok messzebbre mutatnak. Erről kérdezd Kurucot! :) Lassan nekem is "Kína - fóbiám" lesz! :)

 

Üdv: Hamburger

 

 

Előzmény: MagyarországKatonái (35173)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.10.12 0 0 35174

Szervusz MK!

 

"Mert ez utóbbit fizikai erővel képes lenne megtenni a NATO ha akarná. És ez lehet a kulcsszó, az akarat.

 

Mert mindannyian tudjuk, hogy lehetetlen nincs, csak tehetetlen."

 

Az ISAF már eddig is csak éppen annyit tett az ügyben, amennyit el lehetett adni. Szeretném hangsúlyozni, hogy a legkisebb további lépésekkel is sérteni fogják valakiknek az érdekét (azt se fogják tudni, hogy éppen kiét, mert nem lehet tudni!), amit a katonák életével kell megfizetni. De az csak egy dolog, hogy hány ISAF katona fog meghalni. A nagyobb kérdés az, hogy lesz-e bármiféle foganatja?

 

Azt kéne már megérteni, hogy ha az afgánok nem akarnak felhagyni a máktermeléssel, akkor nem lehet őket rá kényszeríteni semmivel sem.

 

Javíts ki, de emlékezetem szerint a "gaz, al Quaida-barát terrorista tálib" rendszer ellen indult ott a háború. Noha az ő bevételük jelentős része is a mákból származik, de legalább annyira fontos ez a tálib ellenes erők számára is! Természetes, hogy ki lehet írtani a mákot és a kábszerkereskedést. Erik egykori kifejezését használva: 'atomot nekik!" De ezt tényleg megoldás lenne? Lehet égetni, gyomirtózni, beszántani, sóval behinteni, de ezzel csak egy dolgot lehet elérni: egyre többen fognak szembe szálni azokkal, akik beavatkoznak a legkifizetődőbb termelésbe.

 

Az afgánokat nem lehet meggyőzni, hogy változtassanak. Fel kéne már fogni, hogy ők teljesen másként gondolkoznak mint mi. Más az értékrendjük, más világban élnek. Ráadásul türelmetlenek. A mákot helyettesítő alternatív gazdasági lehetőségek meghonosodása nem tudna egyik napról a másikra megtörténni. Márpedig az afgánok 2-3 évnél többet nem hajlandók várni. Ha az alatt nem történne lényeges javulás az életükben, akkor vissza fognak térni a megszokott színvonalat biztosító ténykedéshez.

 

A helyzetet bonyolítja, hogy a kábszer-érdekeltség a teljes (!!) társadalmat áthatja. Mindenfajta csökkentés a jelenlegi erő- és hatalmi viszonyok jelentős átrendeződését eredményezhetné, amibe főként a jelenleg hatalmon lévők nem fognak belemenni! Sőt, jobbat mondok, amiért meg lehet kövezni: Leginkább talán a tálibok lennének hajlandók a mák ellenes harcra, ha ismét hatalomra kerülnének! Az ő idejükben ugyanis a máktermelés korlátozott volt. Eleinte felléptek ellene, utána korlátok között engedélyezték bizonyos százalék fejében, mert rádöbbentek, hogy egyből ők sem tudnak minden mákban érdekeltet egyszerre kárpótolni.

 

Mivel a törvényes pénzforrásaiktól megfosztották őket, most a tálibok is jobban érdekeltek a máktermelésben. Kezd már világossá válni, hogy a máktermelés erőszakos csökkentése Afganisztánban miért jelenti a 22-es csapdáját?

 

Üdv: Hamburger

Előzmény: MagyarországKatonái (35156)
MagyarországKatonái Creative Commons License 2008.10.12 0 0 35173

Egyetértek azokkal, akik azt mondják, hogy ezt (is) globálisan kell nézni. Ha máshol probléma van, akkor az előbb-utóbb hozzánk is begyűrűzik.

 

Nekünk városlakóknak az itthoni falusi lopásokat, bűncselekményeket is meg kellene akadályozni, nem csak akkor foglalkozni vele, mikor majd ott elfogy a "lopnivaló", meg akitől lopnak, és az egész problémahalmaz megjelenik a városunkban.

 

Az emberi testnek is vannak olyan betegségei, amik kialakulnak, elindulnak valahonnan, és ha nem teszünk ellene valamit, akkor elérik a szívet vagy az agyat, és akkor kampec.

 

 

Egyébként én tiszteletben tartom, hogy erről másként gondolkodsz, de szerinted mi mást tehetne a NATO-tag Magyarország? Reálisan belegondolva mit kellene tenni?

 

 

Amúgy félre ne értsd, én sem vagyok bizakodó Afg ügyben.

Előzmény: Éhesló (35169)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.10.12 0 0 35172
Motort is cseréltek benne? Mert látom, hogy pótpáncélozták! Nekünk meg azt sem engedték meg, hogy homokzsákkat tegyünk rájuk, mondván, hogy alulmotorizáltak!
Előzmény: Törölt nick (35159)
FOMA Creative Commons License 2008.10.12 0 0 35171
Most látom, hogy csak benézted a válaszomat tata64 olvtárs kérdésére. Ő a rendőrségi harcjárművekre kérdezett rá, nem a HŐR-re.
Előzmény: Kuruc71 (35167)
FOMA Creative Commons License 2008.10.12 0 0 35170
Nem és nem.:-)) A rendőrségnek nincs, és nem is volt BTR-80-asa. 2 db BTR-70-es van a Kerepesi úti laktanyában, több, mint húsz éve. A PSZH-kat akarták velük lecserélni, de végül nem jött több, a PSZH-k pedig kb. 2000-ig maradtak mellettük. Akkor még a HŐR-nek nem volt BTR-e, sem PSZH-ja. A BTR 80-asok valóban az államadósság fejében jöttek, de ezekből a rendőrség nem kapott sem akkor, sem a 2006. augusztusában történt kivonáskor.
Előzmény: Kuruc71 (35167)
Éhesló Creative Commons License 2008.10.12 0 0 35169
OFF
A küldetéstudatos emberek vagy megmentik a világot, vagy elpusztítják.
Most nincs mit megmentetni a világon arrafelé. Pusztítani való sem marat, az ottani embereken kívül.
ON
Ezért nem gondolom, hogy Afganisztán elhagyásán kívül bármit is tennünk kellene arrafelé.
Ceterum censeo:

"Mit kiván a magyar nemzet.

Legyen béke, szabadság és egyetértés.

1. Kivánjuk a' sajtó szabadságát, censura eltörlését.
2. Felelős ministeriumot Buda-Pesten.
3. Évenkinti országgyülést Pesten.
4. Törvény előtti egyenlőséget polgári és vallási tekintetben.
5. Nemzeti őrsereg.
6. Közös teherviselés.
7. Urbéri viszonyok megszüntetése.
8. Esküdtszék, képviselet egyenlőség alapján.
9. Nemzeti Bank.
10. A' katonaság esküdjék meg az alkotmányra, magyar katonáinkat ne vigyék külföldre, a' külföldieket vigyék el tőlünk.
11. A' politikai statusfoglyok szabadon bocsáttassanak.
12. Unio."

OFF
Azért hagytam benne mindet, mert most lassan a többsége is aktuálissá válik, nem csak az az egy, amit mindig idézni szoktam....
ON


Előzmény: MagyarországKatonái (35156)
FOMA Creative Commons License 2008.10.12 0 0 35168
Valóban, a pécsiek azon kívül, hogy a Kisváros forgatásán mozogtak egy kicsit, akkor mozogtak a legtöbbet 1szerre, amikor vittük őket bevagonírozni Pécsbánya-Rendezőre. Gyk.
0 kilométeresek voltak.



Előzmény: Kuruc71 (35163)
Kuruc71 Creative Commons License 2008.10.12 0 0 35167
Tudtommal a HŐR BTR jei is azon BTR ek közzül valók amelyeket az államadósság terhére kaptunk. Tehát BTR 80 !


Szerintem
Előzmény: FOMA (35166)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!