Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.10.11 0 0 35073
Kedves Kuruc71!

A 60mm-es aknavetőket század szinten tervezik, zászlóalj szinten 81mm-es /NATO kompatibilis/ aknavető lesz a tervek szerint.
Előzmény: Kuruc71 (35072)
Kuruc71 Creative Commons License 2008.10.11 0 0 35072
"Tehát marad a jó öreg 82-es 37M."


Szerény és kevés tapasztalattal rendelkező véleményem szerint a 82 mm es nem egy kategória a 60 mm sekkel. Sem lőtávban, hatásadataiban, pontosságában. Ha ezt is kivonják és a 60 mm sek lesznek a váltótipus az valami olyan lesz mint a BMP helyet BTR döntés volt.


Előzmény: Törölt nick (35055)
Kuruc71 Creative Commons License 2008.10.11 0 0 35071
"Helyesbítek, emlékeim szerint itt a fórumban is megjelent jópárszáz hozzászólással ezelőtt, itt is hümmögtek rá páran."

Szia tüzér


El lehet ezt olvasni most valahol ?


Előzmény: tuzer (35045)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.10.11 0 0 35070

Közben eszembe jutott egy témába vágó eset. Alaphelyzet: Németország, nyelvtanfolyam. Több száz hallgató a világ minden sarkából. Ffi-ak és nők vegyesen. Mégis kuriózumnak számított, amikor megelent két közelkeleti pilótanő is! (Tisztek!) Mindig nagyon katonásan néztek ki, (kontyba fogott haj, makuláltlan egyenruha. Ráadásul igazi "keleti szépségek" voltak. Az egyik ismerkedési rendezvényen az egyik volt SU-utódállamból származó ffi-kolléga kicsit többet ivott a kelleténél és egyre gyakrabban forgolódott a két egyiptomi pilótanő környzetében. Volt tánc is. Ott történhetett valami, mert a két hölgy egyszer csak gyors léptekben elhagyta  helyiséget.

 

Másnak megjelent az intézetben az adott közelkeleti ország katonai attaséja, majd hamarosan az említett volt SU-utódállamé is. Az igazgató irodájában jó időre eltűntek és elkezdődött a susmus a hallgatók között. Másnap az említett ffi-kollégát repatriálták, míg a közelkeleti kolléganők csak nemzetük egy-egy ffi-tagjának jelenlétében (gardedamként alkalmazva!!) jelenhettek meg hivatalos rendezvényeken!

Előzmény: Hamburger2 (35069)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.10.11 0 0 35069

Szervusz Flashbang!

 

Visszaolvastam és a következőt találtam:

 

" Ha jut mindenkinek akkor igen de ha kétszáz katonára jut 10 akkor jönnek a balhék

 

Ez tapasztalat.

 

Érdekes hogy ezek a személyi asszisztensek sosem meglett családanyák vagy kissé túlsúlyos irodai alkalmazottak ( akiken látszik, mindenük a munka) hanem független 20-30 éveikben járó  vékony éppen elvált vagy partner nélküli fiatal lányok zéró tapasztalattal  :))))"

 

Egy konkrét esetből indultál, majd a kivastagított kifejezéseket és többes számot használva az általánosítás mezejére léptél. Ez félre érthető és én félre is értettem, ahogy kell. Te viszont a jelek szerint az általánosító megjegyzésedet sem akkor, sem most nem érzed.

 

Ezért bátorkodtam a smile-val zárt (!!!!!) és tudatosan szintén általánosító hozzászólásomban felhívni a figyelmedet arra, hogy amíg a magyar hölgy vonatkozásában egyfajta magatartás a nemtetszésedet váltotta ki – nagyon helyesen! - , addig a cseh kolléganők esetében simán elnéznéd a hasonló „vétségeket”! J No de ezen nem csodálkozok, hiszen te is csak ffi-ből vagy, ami meg szép, az szép! J

 

 A DCOM-os mondatoddal Magad is elismerted, hogy a cseh ápolónőkkel se volt mindig minden rendben! :)

 

Ha már eljutottuk az általánosítás ezen fokára, akkor egy kis kitérőt megér a probléma taglalása, amit sokan szeretnek a szőnyeg alá söpörni. A gondot abban látom, hogy a jelenség – szerintem – egyáltalán nem egyedi, bár minden esetet külön kell vizsgálni. Sajnos nem minden DCOM habitusa egyforma és még a cseh ápolónőket is szokták váltani misszióban! Bármelyik nemzetnél és bármikor előfordulhat olyan helyzet, amely miatt egy parancsnoknak hasonló módonfel kell lépnie, mint a Te példádban is. Ráadásul az én tapasztalatom az, hogy az Általad sugallt probléma nem csak egyedülálló és független katonanők esetében fordul elő. Innentől kezdve nem csak egyszerűen arról van szó, hogy esetlegesen túlzottan kirívó magatartásuk feszültséget okoz a ffi- állomány soraiban, de társadalmi normákat is sértenek. A magam részéről ezért minimum repatriálnám azokat a kollégákat (ffi-akat és nőket egyaránt!), akik ilyen kapcsolatba bonyolódnak műveleti területen.

 

No, ez is nagyon általánosra sikerült!  De ha már lúd, akkor legyen kövér! J

 

Üdv: Hamburger

Előzmény: flashbang (35065)
M.Zoli Creative Commons License 2008.10.11 0 0 35068
Udv.

Leborulok turelmed elott. Pont ezert nem akarnalak soha felbosszantani. :))))

Udv.
Előzmény: Hamburger2 (35038)
M.Zoli Creative Commons License 2008.10.11 0 0 35067
Udv.

En tevedtem, a 28-as szammal talalkoztam eddig es a 40-essel. Igy amit leirtal, mar megvilagitotta nekem, ami edig ellentmondas volt.

Belicnek. Szerintem sem gond a Sidewinderbol az L valtozat, idovel azert rendelnek meg hozza vagy X-et, vagy esetleg Iris-T-t. Bar ez utobbi nem tudom nm - e jelente + problemat az L utan.

Udv.
Előzmény: Törölt nick (35026)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.10.10 0 0 35066
A lövészrajban minimum egy RPG-7-nek kéne lennie, és a lövész raj MINDEN tagjánál egy egyszer használható RPG (tök mindegy, hogy RPG-18, RPG-22, M72, vagy valami hasonló a dög).
Ahelyett, hogy ,,le akarják" cserélné, inkább fejlesztenének egy sor kombinált hatású lőszert (p.l. hatásnövelő repeszburkolattal ellátott pct-gránátot, tandem-fejeset, gyújtó-világítót, vagy gyújtó-ködképzőt, stb. - a fantázia határtalan e-téren).
Előzmény: Törölt nick (35063)
flashbang Creative Commons License 2008.10.10 0 0 35065

Szia Hamburger

 

Olvass vissza nem a magyar katonanők hanem egy katona nő akivel kicsit elszaladt a ló. Azóta vagy olvassa a fórumot vagy valaki más olvassa és szóltak neki mert most már akkor is össze van fogva haja ha nem kell.

A cseh lányokat is megnevelte azóta a parancsnokuk meg egy magyar alez aki DCOM KAIA volt itt.

Előzmény: Hamburger2 (35033)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.10 0 0 35064
Ez lenne az amerikai STRYKER magyar változata.
Előzmény: Törölt nick (35059)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.10 0 0 35063
Ez így igaz! Néhány hadseregben azonban a lövészraj több tagja /2-3/ is rendelkezik egyszeri használatú pct. gránátvetővel.
Előzmény: Zicherman Istvan (35062)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.10.10 0 0 35062
Roppant nagy baromság a többször használható RPG-7 vetőt lecserélni egy egyszer használatos AT-4-re.
A kettőnek egymás mellett, párhuzamosan kéne léteznie.
Előzmény: Törölt nick (35056)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.10.10 0 0 35061
Egyelőre, bár a téma napirenden van, mint ahogy az RPG cseréje is. A mostani gazdasági helyzet megint nem sok jóval kecsegtett a hurráoptimista NATO-csúcsos kijelentések ellenére sem.  
Előzmény: Törölt nick (35055)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.10.10 0 0 35060

Valaki nemrég említette: "ideiglenesen Kanadában állomásozó kollégánk"-at. Szerintem az ott tartózkodása közel sem lesz ideiglenes! :)

 

Törölt nick Creative Commons License 2008.10.10 0 0 35059
Itt a kép.
Előzmény: Törölt nick (35058)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.10 0 0 35058
Kedves Éhesló!

Néhány éve egy magyar BTR-80-ast elláttak norvég PROTECTOR távirányítású toronnyal. A fejlesztést a CURRUS és a KONGSBERG végezte.
Ebből lesz valami?

Köszönöm!
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.10 0 0 35057
Üdvözletem!

Szerintem elfogadhatalan, hogy a lövészegységek nem rendelkeznek légvédelmi eszközökkel /régebben a Sztrela-2M és IGLA-1E volt rendszeresítve/.
Mire Győrből pl. Hóodmezővásárhelyre érnének a MISTRALok a háborúnak vége lenne.
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.10 0 0 35056
Kedves Hamburger!

Egy időben szóba került az RPG-7 lecserélése is, ha jól emlékszem akkor a svéd AT-4-et vagy amerikai licenc változatát az M-136-ost emlegették. Az AT-4-et láttam az Ellenerő Század eszközei közt, de valószínüleg csak gyakorló változat MILES-hez.
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.10 0 0 35055
Kedves Hamburger!

Köszönöm a választ. Ez még viccnek is rossz!
Tehát marad a jó öreg 82-es 37M.
Előzmény: Hamburger2 (35054)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.10.10 0 0 35054

Szervusz Tata!

 

Az én "illetékes"-eim szerint nem írták alá a szerződéseket és kezdődhet előről a tendereztetés! (?)

 

Hamburger

Előzmény: Törölt nick (35053)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.10 0 0 35053
Kedves lövészek!

Tudni már valamit az új 60mm-es aknavető típusáról?
Rendszresítve lesz a 40mm-es puska-gránátvető?

Köszi!
Plieur Creative Commons License 2008.10.10 0 0 35052

Szia tacskó!

Tudok egy északi ( majdnem árját írtam:)))) népséget amely nagyon is haszált tudatmódosító szereket. A narkót úgy hívták hogy galóca, a fogyasztót meg berserker-nek.

Vikingek!

 

Előzmény: Törölt nick (35036)
Plieur Creative Commons License 2008.10.10 0 0 35051

Hm. Krach...

Hogy is volt Bod beszólása az albán paraszttal és a vadászrepülővel? Mi kapcsán?

:)))))))))))))))

Előzmény: internal server terror (35046)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.10.10 0 0 35050
Én is ezzel szoktam példálózni! :)
Előzmény: tuzer (35011)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.10.10 0 0 35049
Gyarmaty ezen nézete nem új keletű. Én nagyon merész és "bátor" embernek tekintem azt, aki a történelem és a világpolitika jelenlegi eseményeit alaposan tanulmányozva ilyeneket állít. No igen, én nem vagyok "szakértő"! :)
Előzmény: Törölt nick (35009)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.10.10 0 0 35048

A szó szoros értelmében sem a Klapka, sem a Bocskai nem tekinthető dandárnak! Sem hk-k száma, sem a lövegek száma nem stimmel. Ilyen részletekbe nem szabad belemenni, mert a legkisebb hiba esetén is arra hivatkozva visszaverik az összes felvetést!

Előzmény: Python24 (35005)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.10.10 0 0 35047
A két részletből is kiderül, hogy vannak ott nők. (1 tolmács, 1 toronylövész) A két esett között történik még egy s, más, amely jól szemlélteti, hogy miért nem érdemes nőket harcoló beosztásba vinni. Érdemes megnézi a filmet. Sajnos én még csak német és sponyol kópiákat láttam. Mondjuk nekem a német nem gond és nagyon tanulságos volt a film.
Előzmény: Gyöki II (34992)
internal server terror Creative Commons License 2008.10.10 0 0 35046
utolsó off

"Ha az OTP bedől, ahol a lakosság 2/3-ának a megtakarítása van és persze akkor bedől a forint is, abból olyan belháború, polgárháború törhet ki otthon, hogy százával fogják számolni a halottakat - jobb esetben."

Ez egy ilyen játék. Ha nem tetszik, le lehet mondani a tőzsdéről, az arra bevezett cégekről és a befektetőkről. Vagy elfogadni a szabályait. Azokat a gyerekeket, akik felborítják a játéktáblát és meg akarják verni legyőzőjüket, mindenki utálja. És meg is verik őket, ha nem elég erősek. Mi nem vagyunk azok.

"inkább haljon meg egy-két idegen bróker most és megóvjuk az országot!"

Inkább a nem idegen pánikolókat és pánikkeltőket öljük meg, miattuk tényleg bedőlhet az OTP.

"Egyébként egy indiai származású amerikai tőzsdei elemző, aki tönkrement a krach miatt, pár napja kiirtotta három gyerekét, feleségét, anyósát, majd magával is végzett."

Tönkrement elemző (hogyan megy tönkre egy elemző?) gyilkos öngyilkosságával példálózni újabb toplistás baromság. És "a lakosság kétharmadának megtakarítása" is :)

"A spekuláció amúgy nem szükségszerű velejárója a kapitalizmusnak, át lehetne térni pl. az iszlám bankolásra. Ebben a sharia törvényei szerint nincs kamat, csak részesedés és a felek emiatt egymásra vannak utalva."

Ezen évszázadokkal ezelőtt túlléptünk, és ha nem tűnt volna fel bejött :)

Egyébként a válság arra való, hogy megint legyen honnan növekedni.
Előzmény: Törölt nick (35034)
tuzer Creative Commons License 2008.10.10 0 0 35045

Igen. Az volt az előadásom címe, hogy : Mi lesz veletek, lövészek?

 

Ez már a módosított cím volt, a munkacíme az volt: Meg fogtok dögleni, lövészek!

 

Később megjelent írásban a Hadtudományban, még később a fehérvári lövészek újságában, évekkel később átadtam egy illetékesnek szakmai háttéranyagként az átszervezésekhez. Na ő ennek alapján rá akart venni a PhD-ra, de értelmetlen dolgokkal nem foglalkozom (leszámítva, ha én találtam ki).

 

Minderre az összes írásos reakció itt és most, általad.

 

Helyesbítek, emlékeim szerint itt a fórumban is megjelent jópárszáz hozzászólással ezelőtt, itt is hümmögtek rá páran.

Előzmény: Hamburger2 (35037)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.10.10 0 0 35044

Szervusz T.Mero!

 

A filmet pont annak illusztrálására ajánlottam, amit Te modtál.

 

Hamburger

Előzmény: T. Mero (34989)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!