Keresés

Részletes keresés

flashbang Creative Commons License 2008.10.10 0 0 35065

Szia Hamburger

 

Olvass vissza nem a magyar katonanők hanem egy katona nő akivel kicsit elszaladt a ló. Azóta vagy olvassa a fórumot vagy valaki más olvassa és szóltak neki mert most már akkor is össze van fogva haja ha nem kell.

A cseh lányokat is megnevelte azóta a parancsnokuk meg egy magyar alez aki DCOM KAIA volt itt.

Előzmény: Hamburger2 (35033)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.10 0 0 35064
Ez lenne az amerikai STRYKER magyar változata.
Előzmény: Törölt nick (35059)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.10 0 0 35063
Ez így igaz! Néhány hadseregben azonban a lövészraj több tagja /2-3/ is rendelkezik egyszeri használatú pct. gránátvetővel.
Előzmény: Zicherman Istvan (35062)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.10.10 0 0 35062
Roppant nagy baromság a többször használható RPG-7 vetőt lecserélni egy egyszer használatos AT-4-re.
A kettőnek egymás mellett, párhuzamosan kéne léteznie.
Előzmény: Törölt nick (35056)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.10.10 0 0 35061
Egyelőre, bár a téma napirenden van, mint ahogy az RPG cseréje is. A mostani gazdasági helyzet megint nem sok jóval kecsegtett a hurráoptimista NATO-csúcsos kijelentések ellenére sem.  
Előzmény: Törölt nick (35055)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.10.10 0 0 35060

Valaki nemrég említette: "ideiglenesen Kanadában állomásozó kollégánk"-at. Szerintem az ott tartózkodása közel sem lesz ideiglenes! :)

 

Törölt nick Creative Commons License 2008.10.10 0 0 35059
Itt a kép.
Előzmény: Törölt nick (35058)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.10 0 0 35058
Kedves Éhesló!

Néhány éve egy magyar BTR-80-ast elláttak norvég PROTECTOR távirányítású toronnyal. A fejlesztést a CURRUS és a KONGSBERG végezte.
Ebből lesz valami?

Köszönöm!
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.10 0 0 35057
Üdvözletem!

Szerintem elfogadhatalan, hogy a lövészegységek nem rendelkeznek légvédelmi eszközökkel /régebben a Sztrela-2M és IGLA-1E volt rendszeresítve/.
Mire Győrből pl. Hóodmezővásárhelyre érnének a MISTRALok a háborúnak vége lenne.
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.10 0 0 35056
Kedves Hamburger!

Egy időben szóba került az RPG-7 lecserélése is, ha jól emlékszem akkor a svéd AT-4-et vagy amerikai licenc változatát az M-136-ost emlegették. Az AT-4-et láttam az Ellenerő Század eszközei közt, de valószínüleg csak gyakorló változat MILES-hez.
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.10 0 0 35055
Kedves Hamburger!

Köszönöm a választ. Ez még viccnek is rossz!
Tehát marad a jó öreg 82-es 37M.
Előzmény: Hamburger2 (35054)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.10.10 0 0 35054

Szervusz Tata!

 

Az én "illetékes"-eim szerint nem írták alá a szerződéseket és kezdődhet előről a tendereztetés! (?)

 

Hamburger

Előzmény: Törölt nick (35053)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.10 0 0 35053
Kedves lövészek!

Tudni már valamit az új 60mm-es aknavető típusáról?
Rendszresítve lesz a 40mm-es puska-gránátvető?

Köszi!
Plieur Creative Commons License 2008.10.10 0 0 35052

Szia tacskó!

Tudok egy északi ( majdnem árját írtam:)))) népséget amely nagyon is haszált tudatmódosító szereket. A narkót úgy hívták hogy galóca, a fogyasztót meg berserker-nek.

Vikingek!

 

Előzmény: Törölt nick (35036)
Plieur Creative Commons License 2008.10.10 0 0 35051

Hm. Krach...

Hogy is volt Bod beszólása az albán paraszttal és a vadászrepülővel? Mi kapcsán?

:)))))))))))))))

Előzmény: internal server terror (35046)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.10.10 0 0 35050
Én is ezzel szoktam példálózni! :)
Előzmény: tuzer (35011)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.10.10 0 0 35049
Gyarmaty ezen nézete nem új keletű. Én nagyon merész és "bátor" embernek tekintem azt, aki a történelem és a világpolitika jelenlegi eseményeit alaposan tanulmányozva ilyeneket állít. No igen, én nem vagyok "szakértő"! :)
Előzmény: Törölt nick (35009)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.10.10 0 0 35048

A szó szoros értelmében sem a Klapka, sem a Bocskai nem tekinthető dandárnak! Sem hk-k száma, sem a lövegek száma nem stimmel. Ilyen részletekbe nem szabad belemenni, mert a legkisebb hiba esetén is arra hivatkozva visszaverik az összes felvetést!

Előzmény: Python24 (35005)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.10.10 0 0 35047
A két részletből is kiderül, hogy vannak ott nők. (1 tolmács, 1 toronylövész) A két esett között történik még egy s, más, amely jól szemlélteti, hogy miért nem érdemes nőket harcoló beosztásba vinni. Érdemes megnézi a filmet. Sajnos én még csak német és sponyol kópiákat láttam. Mondjuk nekem a német nem gond és nagyon tanulságos volt a film.
Előzmény: Gyöki II (34992)
internal server terror Creative Commons License 2008.10.10 0 0 35046
utolsó off

"Ha az OTP bedől, ahol a lakosság 2/3-ának a megtakarítása van és persze akkor bedől a forint is, abból olyan belháború, polgárháború törhet ki otthon, hogy százával fogják számolni a halottakat - jobb esetben."

Ez egy ilyen játék. Ha nem tetszik, le lehet mondani a tőzsdéről, az arra bevezett cégekről és a befektetőkről. Vagy elfogadni a szabályait. Azokat a gyerekeket, akik felborítják a játéktáblát és meg akarják verni legyőzőjüket, mindenki utálja. És meg is verik őket, ha nem elég erősek. Mi nem vagyunk azok.

"inkább haljon meg egy-két idegen bróker most és megóvjuk az országot!"

Inkább a nem idegen pánikolókat és pánikkeltőket öljük meg, miattuk tényleg bedőlhet az OTP.

"Egyébként egy indiai származású amerikai tőzsdei elemző, aki tönkrement a krach miatt, pár napja kiirtotta három gyerekét, feleségét, anyósát, majd magával is végzett."

Tönkrement elemző (hogyan megy tönkre egy elemző?) gyilkos öngyilkosságával példálózni újabb toplistás baromság. És "a lakosság kétharmadának megtakarítása" is :)

"A spekuláció amúgy nem szükségszerű velejárója a kapitalizmusnak, át lehetne térni pl. az iszlám bankolásra. Ebben a sharia törvényei szerint nincs kamat, csak részesedés és a felek emiatt egymásra vannak utalva."

Ezen évszázadokkal ezelőtt túlléptünk, és ha nem tűnt volna fel bejött :)

Egyébként a válság arra való, hogy megint legyen honnan növekedni.
Előzmény: Törölt nick (35034)
tuzer Creative Commons License 2008.10.10 0 0 35045

Igen. Az volt az előadásom címe, hogy : Mi lesz veletek, lövészek?

 

Ez már a módosított cím volt, a munkacíme az volt: Meg fogtok dögleni, lövészek!

 

Később megjelent írásban a Hadtudományban, még később a fehérvári lövészek újságában, évekkel később átadtam egy illetékesnek szakmai háttéranyagként az átszervezésekhez. Na ő ennek alapján rá akart venni a PhD-ra, de értelmetlen dolgokkal nem foglalkozom (leszámítva, ha én találtam ki).

 

Minderre az összes írásos reakció itt és most, általad.

 

Helyesbítek, emlékeim szerint itt a fórumban is megjelent jópárszáz hozzászólással ezelőtt, itt is hümmögtek rá páran.

Előzmény: Hamburger2 (35037)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.10.10 0 0 35044

Szervusz T.Mero!

 

A filmet pont annak illusztrálására ajánlottam, amit Te modtál.

 

Hamburger

Előzmény: T. Mero (34989)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.10.10 0 0 35043
Szerintem nem csak Neked jelentenek ezek ellentmondást. Úgy gondolom, hogy kisebb "összeesküvés" kellett ezen bemutató megvalósulásához. Kósza hírek szerint talán lesz valami pozitív változás az eddigi stratégiai "ámokfutáshoz" képest.
Előzmény: Python24 (34988)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.10.10 0 0 35042
De, viszont ez már mindennapos mostanában. :( Sajnos a szerencse véges!
Előzmény: 4csíkos (34960)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.10.10 0 0 35041
Idén meg a volt zászlóaljad ellőtte a MH éves lőszerkiszabatának a felét! :)
Előzmény: J Dagain (34956)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.10.10 0 0 35040
Még egy kérdés: Te mennyi időt töltöttél katonaként Afganisztánban? Nagy szakértő vagy itthonról és láthatóan ismered az afgánok lelkületét és mozgató rugóit. De nyugtasson a tudat: nem vagy egyedül a "billentyű-szakértelmeddel"!  :)
Előzmény: Törölt nick (35036)
internal server terror Creative Commons License 2008.10.10 0 0 35039
off

"Igen? Akkor miért született máris nemzetközi és hazai feljelentés?:
Ennyit az okfejtésedről.
"

Már amennyiben a feljelentés és a titkosszolgálati fellépés ugyanazt takarja... kolumbiai nyakkendőt és repülőgépszerencsétlenséget emlegettél. Egyébként Csányi Sándor piacra dobott egy rakás MOLt és a MOL megzuhant. Vajon őt is feljelenti valaki? :)

(a marzs a betéti- és hitelkamatok különbségét jelenti, alapvetően ebből él egy bank, nálunk meglehetősen jól, mert meglehetősen magas)

"Az, hogy te nem tudsz róla (és én sem, meg valszeg senki egyszerű ember) még nem jelenti azt, hogy az orosz titkosszolgálat vagy a moszad vagy a CIA nem öletett meg valakit. Az ilyen gyilkosságok lényege pont az, hogy nem derülnek ki."

Soros szándékosan beborította a Fontsterlinget, egymilliárd (1992-es) dollárt kaszált ezen, és tudtommal életben van. Malajzia miniszterelnöke gazdasági háborús bűnösnek nevezte, mégis él. Azért az ő szintjük alá ugye nem akarsz menni?

"És amúgy sem írtam sehol, hogy ausztrál brókerünket el kéne tenni láb alól, hanem az ellene való fellépésről írtam. A kettő nem feltétlenül azonos. :)"

Kolumbiai nyakkendő és repülőgépszerencsétlenség.

Egyébként ha államcsőd lesz az eredmény, akkor szerintem is belefér pár év múlva egy baleset miheztartás végett, de szinte biztosan nem lesz, tehát az ötlet felháborító.

Álláspontom kifejtését befejeztem.

on
Előzmény: Törölt nick (35031)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.10.10 0 0 35038

Kedves tacsk0!

 

Talán olvass egy kicsit vissza. Szerintem elég érthetően kifejtettem, hogy miért öngyilkosság belevágni a mákírtásba és azt is, hogy az ópiumtermelés visszaszorítását éppen itt - értsd: "nyugaton" kell kezdeni. Az afgán mák kiírtása kb. annyit jelent, mint ha a Szaud-Arábiában megsemmisítenéd a kőolajkészleteket! Abból él az egész ország. Az pedig elég komoly ténybeli tévedés, hogy a tálibok idején nem volt máktermelés. Sőőőőt! Bizonyos százalék fejében engedélyezték a termelést. Ők sem voltak hülyék. Az Északi Szövetség szembefordulása a tálibokkal jórészt a mák - jövedelmek feletti osztozkodás eredménye volt, csak erről sem illik beszélni, mert ők akkor a "jó" oldalon harcoltak.

 

És még egy dolog: mi előtt civilként egy katonának a szemére vetnéd, hogy mi a kötelessége, talán bizonyítanod kéne, hogy Te tettél is ilyen területen már valamit. Addig nem tudom mással értékelni az ilyen "beszólásokat", mint egy lenéző mosollyal! :)

 

Hamburger

Előzmény: Törölt nick (35036)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.10.10 0 0 35037

Jól emlékszem, amikor 2003 (??) környékén egy tüzér konferencián éppen egy volt tüzér-tábornokkal szemen emeleted fel a szavadat sok-sok tényt felsorakoztatva az előadásodban. Emélkszem a tábornok reakciójára is. Próbáltam én is melletted szólni, de a tábornok könnyedén lereagálta a hozzászólásomat: "amatőrök - értsd: lövészek - ne szóljanak bele szakmai - értsd: tüzér - témákba!" Ha jól emlékszem, akkor a tábornok Neked adott válaszát nem fogadta a közönség kitörő lelkesedése!

Előzmény: tuzer (34913)
Python24 Creative Commons License 2008.10.10 0 0 35035
"A NATO egyesített európai erőinek főparancsnoka, John Craddock vezérezredes a napokban szorgalmazta, hogy engedélyezzék a kábítószer-laborok, a drogkereskedő-hálózatok elleni támadásokat. Craddock szerint csak a keményebb fellépéssel szorítható vissza az erőszak. Az amerikai NATO-tábornok adatai szerint a tálib lázadók évente mintegy százmillió dollárt keresnek a kábítószer-kereskedelmen."

Ha ehhez hozzákezdenek,abba belebukik az ISAF

Ha csak a magyar vonatkozást nézzük,-bár Szekeres kijelentette,hogy a magyarok nem vesznek részt ebben-akkor is gáz lesz,mert ha pl a németek blekötnek az andarabi kábítószer hadurakba,akkor a magyarokat is támadni fogják..
Előzmény: Hamburger2 (35032)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!