Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.08.19 0 0 32494
Rendkívül szórakoztató az urak verbális párbaja, de szeretném megkérni Önöket, hogy kissé hátrébb a pisztolyokkal:)

A túl sok offolás nem tesz jót sem a topiknak, sem az egészségnek...
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.19 0 0 32493


Én pedig írtam, hogy nem érdekel sem Eger sem Szolnok azonkívűl, hogy jópárszor átutaztam egyiken is másikon is. Csak azt szerettem volna a tudomásodra hozni
Python úr, hogy szerényebben is lehet élni az életet, ha érted mire utalok. Írtam már továbbá azt is, hogy vannak ilyen és olyan PSD jelöltek és majd az élet, a szitu válogatja ki, hogy ki alkalmas a melóra. Elolvasgattam jópár beírást a topicon és feltűntél a színen nemgyengén.
Előzmény: Python24 (32490)
Python24 Creative Commons License 2008.08.19 0 0 32492
"Az számít hogy egy igen komoly helyzetből, szituból hogyan vágod ki magad és ameddig nem csináltad, nem tudhatod hogyan reagálnál."

Voltam már komoly szituban párszor.Van,amire JD is a tanúm,mivel ő biztosította a seggem..
Előzmény: Törölt nick (32486)
Python24 Creative Commons License 2008.08.19 0 0 32491
Te kicsit féreérted a dolgokat!!
Nem ősellenségem a testvéralakulatom,bár szerintem ezt csak mi tekintjük testvérnek,ők nem..

Nekem az nem tetszik,hogy a testvéralakulatba már bárki bekerülhet

Igaz,sajnos már hozzánk is,vagy egy éve...
Előzmény: Törölt nick (32488)
Python24 Creative Commons License 2008.08.19 0 0 32490
Szia!!
Csak írj egy nevet/nevekt privben,és megmondom,hogy így van-e..
Még az is meglehet,hogy én rúgattam ki az alakulattól,mert ilyen is volt jópár.

Tisztában vagyok vele,hogy a biztonsági munka,külföldön egy külön szakma.Ami tanulható...

Mindemellett úgy látszott ma,hogy némi előnnyel indulok a legtöbb jelentkezővel szemben.

Szia Hamburger!!
Mea Culpa!!

Tisztelettel megkövetnék minden elhivatott,és jól képzett Szolnokon szolgáló katonát!!
Amit írtam,azt pedig nyugodtan vegye magára,akit érint!!
Nem kívántam általánosítani,sajnálom,hogy így hangzott a hsz-em!!



Előzmény: Törölt nick (32487)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.19 0 0 32489
A messziről jött ember viszonyítás kérdése ugyebár. Itt sokan lehetünk ilyenek.
Téged sem mindenki ismer a topicon nyílván, mivel sokaknak csak egy nicknév vagy
a sok közül. Hát ilyen ez a "messziről jött" dolog.
Előzmény: Python24 (32482)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.19 0 0 32488
Az ősellenséged a testvéralakulatod. A TESZ-t nem akarod degradálni, bizonyára szívesen vennék a srácok.
Előzmény: Python24 (32485)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.19 0 0 32487
Hááát ezt nem tudom, akkor bizonyára te lehetsz az első, akinek a hátamögött
mondanak ezt-azt, mert hogy Egri ex kollégáiddal beszéltem arra a farkamat rátenném öreg.
Előzmény: Python24 (32484)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.19 0 0 32486
Hidd el barátom a PSD-khez nem a papíron írott eredmény kell.
Ezt nyugodtan hidd el nekem. Az számít hogy egy igen komoly helyzetből, szituból hogyan vágod ki magad és ameddig nem csináltad, nem tudhatod hogyan reagálnál.
Ez egy külön szakterület, amihez nem elegendő pusztán a te 20 hónapos Afghanisztánod, tudniillik ez egy külön, specifikus munkakör, amit külön tanulni kell.
És aki nem tanulta hanem önmaga által beképzelt profizmusára, vélt vagy valós tapasztalataira (más területen) támaszkodik pusztán, azt nem kevés meglepetés érheti.
Előzmény: Python24 (32482)
Python24 Creative Commons License 2008.08.19 0 0 32485
Szia!!
Milyen ősellenségem van nekem??
Mi az ami üldöz??

Egy igazi pszichológus veszett el benned..:)

Elemezz még,kérlek!!
Előzmény: Törölt nick (32483)
Python24 Creative Commons License 2008.08.19 0 0 32484
Szia!!

Elég komoly dolog,hogy nem tudsz tényeket,és rágalmazol,mert Te úgy hallottad...

Nem hiszem,hogy ennek a topicnak lenne a témája,de azért leírhatnád,honnan vetted ezeket az infókat..

Mellesleg ha megnézed,akkor soha nem azt írom,hogy "Én",hanem azt,hogy MI.Vagyis mindenre van tanú...
Nem mintha akármiért is magyrázkodnom kellene Neked..

Egyébként meg Egerben bárkinrk,bármit a szemébe mondtak.Ha ismernéd az ottani mentalitást,tudnád..!!
Előzmény: Törölt nick (32481)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.19 0 0 32483

Még egy momentum.
Ahogyan látom a srácnak van egy ősellensége és azt űzi, hajtja. Csak nem látni miért.
Mit akar ezzel? Azért koppintanék az orrára, mert ahova készül, ott nem veszik jónéven az ilyesfajta rivalizálgatást, viselkedést. Remélem azzal tökéletesen tisztában van Python úr, hogy nála is van sokkal jobb és mégcsak nem is biztos, hogy lehetne ő belőle "falkavezér" . Ezért ne is csináljon úgy mintha.
Előzmény: Törölt nick (32481)
Python24 Creative Commons License 2008.08.19 0 0 32482
Szia!!

Nem hiszem,hogy fényezném magam.Nincs rá szükségem.
Nem vagyok veterán,csak tudom,hogy mit vittem véghez,és miket tapasztaltam
Afganisztánban eddig 20 hónapot töltöttem,Irakban 8-at...Bizonyíthatóan,mindennel együtt,amit itt leírtam,ellenben a Te x év PSD szolgálatoddal...
Nem hiszem,hogy kevés lennék a legtöbb céghez,legalábbis a mai teszteredményeim nem ezt mutatták.
JD-t nem kell sajnálnod,mert a parancsnoka voltam Afganisztánban.Hamburgert sem,mivel ő meg az én parancsnokom volt itthon.
Nem hiszem,hogy a nevem ismeretlen lenne a seregben,legalábbis nem ez a tapasztalat..
Engem itt elég sokan ismernek személyesen is,szóval a messziről jött ember itt Te vagy!!
Nem várom el senkitől,hogy sirasson...

Nem is ismersz,de véleményt alkotsz.Akkor ki adja itt a tévedhetetlen szakértőt??
Szóval a stílus maga az ember..

De ha van valami problémád,szívesen várom a leveled privben..

Üdv!!
Előzmény: Törölt nick (32474)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.19 0 0 32481
Nézd, engem nem érdekel sem Szolnok, sem Eger. Nem mostanában voltam katona
és egy idő után átmentem a rendvédelmisekhez. Még anno. Erről a srácról viszont hallottam, hogy előtte, hogy Egerbe került ha jól emlékszem a Légimozgékonyságinál volt és ott is faszagyerek volt állítólag. Kölcsönkéregetett és el-el felejtette megadni.
És ottaniaktól is hallottam, hogy nem volt egy nagy spiller katonailag, mint ahogyan
beállítja magát. Elhiszem, biztosan ismered, ezt miért vitatnám, miért kérdőjelezzek
meg bárkit is, csak ahogyan már írtam messziről jött ember azt mond amit akar.
És nemcsak a Légimozg.-nál voltak nem túl fényes véleménnyel róla, hanem Egriek sem. Csak nyilvánvalóan nem fogják a szemébe mondani.

Valmort
Előzmény: Hamburger2 (32477)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.19 0 0 32480
Üdv Hamburger!

Párszor olvasgattam csak a topicot, mert ritkán lehetek itthon magyarországon szabin és Pythonon kívül nem igen hallatja a hangját öntömjénezve ennyire senki.
Én dolgoztam kint majd minden nációval, jobbnál-jobbnak mondható, mondott
egységek tagjaival és el kell mondjam, vannak jó és kevésbé jó tapasztalataim is.
Volt köztük SAS tapasztalt tagja, SEAL manus és Gurkha is. Ismertem/ismerek a sráchoz hasonló önjelölt profikat, jónéhánynak a temetésén is jártam. Annyi lenne mindösszesen a hozzá intézett szavaim lényege, hogy szerényebben kellene kicsit, mert a mi szakmánkban éles körülmények közt műveleti területen kb. kettő perc alatt kiderül, hogy ki mennyire profi, avagy nem.
Az általad írt profizmussal egyetértek, egyrészt mert én is csípem a filozófikus dolgokat,
másrészt pedig, mert ebben dolgozom. Jobbak természetesen lesznek és vannak minden területen. Viszont annyival kiegészíteném, hogy amilyen lehetőségek, pénzügyi, felszerelés, stb. engedik, ahhoz képest törekedjen az ember a legjobbnak lenni. Természetesen lehet bárkinél egy jobb, de a fejlődést mindenkor fenn kell tartani
és nem szabad megragadni egy szinten. Ha jól tudom a srác még sokáig tártáskával az oldalán tevékenykedett, sokáig azt sem tudta mi az a málhamellény. Arról nembeszélve, hogy az országban már jópár helyen a modernebb, nyugatról behozott harcászati eljárásokat oktatták, amikor Python elvtárs még a komcsi technikában rendkívül kiképezve rohamozta az ellenséget gyalásót szegezve.Most pedig
hirtelen hatalmas veterán. Már megbocsáss tisztelt Hamburger de nem erős ez egy kicsit? Deee, bizony. Csak azt mondom, mindenki vegye észre a saját szemében is a
gerendát és lásson az orránál kicsit tovább.

Valmort
Előzmény: Hamburger2 (32476)
ambasa Creative Commons License 2008.08.19 0 0 32479
Szia Kuruc!

"Ami itt most nagyobb problema az a szakemberek sereghez csabitasa. FEgyverzetisek, repmuszeresz stb nagyitoval sem nagyon talal a sereg."

Erről írhatnál egy kicsit! mivel a címed nem publikus, írnál a címemre. Már csak szakmai kíváncsíságból is érdekel dolog.

TG
Előzmény: Kuruc71 (32337)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.19 0 0 32478
"Amikor az állam azt mondja, hogy ez+ez a kötelességed, a többi állampolgár mondja."

Hahaha, ez egy szép utópia volt :))))))))

Esteleg más szegletében a világnak még elgondolkoznék ezen a megállapításon, de nálunk....
Előzmény: M.I. (32442)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.08.19 0 0 32477

Elnézést, még egy gondolat: Mit tudsz tényszerűen Pythonról, mert amiket elmondtál. az meglehetősen szubjektív - csak úgy mint az ő véleménye a szolnokiakról! Per pillanat nekem egyik kutya, másik eb! :) Azért vagyok kíváncsi a tényszerű ismereteidre, mert ilyen kritika mellé illik odatenni a tényeket.

 

Üdv: Hamburger

Előzmény: Törölt nick (32474)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.08.19 0 0 32476

Már látom, hogy ez kemény ütközet lesz. Felhívom az urak figyelmét, hogy egy bizonyos határt ne lépjenek túl.

 

Üdv Valmort!

 

Azt mondod, hogy Pyhton "messziről jött ember". Róla legalább tudunk pár dolgot. Én spec. többet is, mint az átlag. Mit tudhatunk Rólad? Egy kis bemutatkozást ha lehetne, mielőtt ölre mennétek egymással?!

 

Üdv Python!

 

Nagyon jó lenne, ha nem általánosítanál a szolnokiakkal szemben! Az egymondatos "kivétel" kevés ennyi piszkálódás mellé.

 

Saját véleményem: minden megszállott katona a saját csapatát látja a legtökéletesebbnek. Ez alól nem sok kivételt ismerek! :) Egy dolgot ne feledjetek: mindeig van kivétel és mindig vannak, vagy lesznek jobbak! A dicsőség mulandó!

 

Üdvözlettel: Lippai Péter - Hamburger

Előzmény: Törölt nick (32474)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.08.19 0 0 32475
Tedd hozzá, hogy a szervizelést még ma is német cégek végzik! És  csak ők végezhetik! :)
Előzmény: Python24 (32450)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.19 0 0 32474
Szevasz Python!



Te akkora nagy szakértő vagy, (lehetek a barátod esetleg?) hogy azon csodálkozom, hogy a NATO nem kért fel téged valami titkos küldetés elvégzésére, vagy hogy a tagállamoknak átadhatnál abból a ''fene nagy'' ??!! tapasztalatodból. Csak éppen az a baj, hogy a NEVED nemigazán ismert azokon az embereken kívül, akiket sajátmagadról kialakított nimbuszoddal etetsz, eladod magad ,,messziről jött emberként" , merthogy sokan kajálják az ilyen magadfajta húúdekiképzett harcos tekintélyt és persze isszák szavaidat. Azért irományaidban van némi hézag ugyan, de lássuk be a beszélőkéddel egészen jól adod el magad. Te szinte már-már egy mítosz vagy. Érdekes mert a kollégáid, vagy az ex kollégáid, bocsánat, a te profizmusodról, hadműveleti területen elért rendkívüli tapasztalatodról, tudásodról, teljesítményeidről egészen másként vélekednek ám, ha tudnál róla.
De ezek nyílván csakis olyanok lehetnek, akik irigyek a nagyszerű és ízig-vérig profi
Pythonra. Egészen remek srác vagy ahogy így fényezgeted magadat, másokat pedig fikázol. Közel sem vagy te olyan ász ahogyan én hallottam barátom. Sajnálom J Dagain
nevű fórumozót és azokat akiket még etetsz, hogy ennyire megkejálják Python úr
profizmusát. Ha jól olvastam magánszektorban szeretnél tevékenykedni valami Contractor cégnél? Hát oda kösd fel a pizside szépöcsém, mert oda lehet hogy kevés lesz ám a beszélőkéd. Ott az arcon kívül mást is mutatni kell ám. Ha netalán tán
PSD-nek szeretnél szegődni. Én kb. 7,5 éve dolgozom PSD-ként és ott nemigen csípik a
szájharcos-nagyokosokat. Amennyire én ismerlek téged és a legendádat, te oda igen kevés leszel. Legalábbis a komoly cégekhez gyenge leszel. Az olvasók pedig legyenek szívesek ne hagyják becsapni magukat Python úr által. Hogy a matekra hivatkozzam,
osszák el kettővel (legalább) amit it összehord Python. He-he. Mi vagy te öreg valami Afghanisztáni veterán? Egy frászt, de akkor ne is add el annak magadat. Becsapsz, félrevezetsz, befolyásolsz embereket, közben pedig jópáran tudják ki is vagy te valójában. Ne játszd az ELITVETERÁNT. Mert nem vagy az!!! Nálad jobb és különb katonák leszereltek és elmentek az országból, őket sem síratta senki. Téged se fog.
Senki sem pótolhatatlan, még te sem!

Valmort
Előzmény: Python24 (32458)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.19 0 0 32473
Üdv Stylist.

Ez így is van, csak vannak olyanok ,akik túlzásba viszik a csípkelődést, mert savanyú a szőlő nekik.

Üdv
Előzmény: Stylist (32469)
==T== Creative Commons License 2008.08.19 0 0 32472
Azért nem olyan nagy. Területileg semmiképp.
Előzmény: Stylist (32467)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.19 0 0 32471

Itt vagy Python?
Előzmény: Python24 (32459)
J Dagain Creative Commons License 2008.08.19 0 0 32470
Sátorépítés, bútorpakolás országjárással egybekötve, fűnyirás.....stb. Még ,hogy van e? Hohoho....
Előzmény: Stylist (32468)
Stylist Creative Commons License 2008.08.19 0 0 32469
"Ebbe nem akarok belemenni,mert még sok Szolnok-hívő felhördülne...
De azt tapasztaltuk,hogy sok esetben meg sem közelítették a mi katonáink felkészültségét,a fegyelméről nem is beszélve."

Elgondolkodtató, amit írsz! Régebben volt Hamburgernek egy hozzászólása a témában, és én abból azt szűrtem ki, ( talán tévesen ) hogy az egri és a szolnoki alakulat színvonala ( mindenféle tekintetben ) hasonló, egyformán kivétel nélkül csak vérprofik szolgálhatnak náluk, és a rivalizálás nem megy túl az egészséges csipkelődésen, mint az Oxford vs. Cambridge, vagy Delta Force vs. Navy Seal relációban ez már megszokott!
Üdv:
Előzmény: Python24 (32458)
Stylist Creative Commons License 2008.08.19 0 0 32468
"Természetesen a laktanyában is felhasználták a tapasztalataimat a hazatérésem után és bevágtak a konyhára mosogatni."

Jézusom, ilyen még létezik? Egyszerűen nem értem: már évekkel ezelőtt is nagy port kavart, ( speciel EZ jogosan! ) hogy a MH külső cégekkel őriztet laktanyákat. Akkor a HM szóvivő pont arra hivatkozott, hogy a méregdrágán kiképzett profi katonák ideje túl értékes ahhoz, hogy azt őrszolgálatra pazarolják, amit sima vagyonőrök is el tudnak látni. Most akkor hogy is van ez? Őrszolgálatra ( kötött formájú harcfeladat! ) alkalmazni a szerződéses katonákat, az drága pazarlás, ellenben, ha a konyhán mosogat, az tökéletesen költséghatékony, és a illeszkedik a kiképzési tervhez is? :-((
Üdv:
Előzmény: J Dagain (32462)
Stylist Creative Commons License 2008.08.19 0 0 32467
Dél-Korea, mint kis ország? Ennek azért fussál neki mégegyszer...
Üdv:
Előzmény: ==T== (32465)
==T== Creative Commons License 2008.08.19 0 0 32465

Kis ország, de komolyan veszik a dolgot (persze nekik komolyan is kell):

 

http://kr.youtube.com/watch?v=bRkhcs6L8l4&feature=related

Törölt nick Creative Commons License 2008.08.19 0 0 32463
Üdvözletem!

Most akkor a 27 hummert örökbe adják, vagy csak kölcsön?
Én már nem ismerem ki magam ezen a félremagyarázható híreken!

Köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!