Keresés

Részletes keresés

Éhesló Creative Commons License 2008.08.17 0 0 32298
nulláb=nullább
Éhesló Creative Commons License 2008.08.17 0 0 32297
Be volt nyomva. A többi duma.

De ha már a média is így be van lelkesedve: a nulla "szárazföldi haderő" mellett miért kell elköltenünk a védelmi költségvetésünk 40%át a még nulláb "légierőre"?
Előzmény: J Dagain (32296)
J Dagain Creative Commons License 2008.08.17 0 0 32296
Szia Éhesló!

Ne bántsd már azt az embert aki elsőként találkozott a speciális professzionális széllel. Túlélte! (Tod...Grippen avatás...a szél ami CSAK a bonyolult szavakat csavarta meg.)
Előzmény: Éhesló (32292)
Éhesló Creative Commons License 2008.08.17 0 0 32295
A politikai irányítás minden szakterületen ezt jelenti, nem csak a nemzetvédelemnél.
A mi minisztereink, legfeljebb annyiban lógtak ki a sorból, hogy nem csak, hogy nem értettek ahhoz amit csinálniuk kellett volna, hanem kifejezetten romboltak a mohóságukkal és hülyeségükkel.
Az az etika és tiszti becsület teljes hiányára utal, ahogyan ezt a HM és a VK kiszolgálta. Igazából ez a tisztességtelen és végetnemérő alányalás baj, nem az, hogy egy mocsok politikus hülye, vagy még hülyébb!
Előzmény: ==T== (32293)
Éhesló Creative Commons License 2008.08.17 0 0 32294
Ezzel teljes mértékben értek egyet (bár ez nem jelent ennél semmivel sem többet)!
Előzmény: 1805 (32288)
==T== Creative Commons License 2008.08.17 0 0 32293
Nekem az a bajom az egészben, hogy Mo.-n bárki lehet honvédelmi miniszter. Sőt, bármilyen miniszter, nem szükséges, hogy értsen(végzettségge lalátámasztva) is valamit a tárcája területéhez. Addig amíg ez van, nem hinném, hogy javulna a helyzet.
Előzmény: Éhesló (32292)
Éhesló Creative Commons License 2008.08.17 0 0 32292
A bocskor-szekeres buliról az a véleményem, hogy aki disznók közé keveredik, megeszik a korpákok :))
Egyiknek sincs semmi köze a honvédelemhez, a véletlen események sodorták őket ide és majd sodorják őket tova, ha már nem remélhetnek tőle több hasznot.
Előzmény: Gyöki II (32249)
T. Mero Creative Commons License 2008.08.17 0 0 32291

Tiszteletem Mindenkinek.

 

A menetgyakorlatos hozzászóláshoz írnék egy szösszenetet.

Szóval az MH-nál szolgálva 2 és fél év alatt 1 betűvel írva egy!!!!! menetgyakorlaton vettem részt.

Bár nem harcoló alakulatnál voltam,de egy ú.m. ismertebb laktanyában szolgáltam(volt 32),tehát a mentgyakorlat 11 km-es volt(bár én 12 -őt számoltam az órám alapján,de felvilágosítottak h. 11 volt ugyanis lassabban mentünk.........)

És ezt is a 6 hetes "kiképzés" alatt............szóval az első és az utolsó is volt egyben a 2 és fél év alatt!

Tisztelettel Mero

 

 

Éhesló Creative Commons License 2008.08.17 0 0 32290
Bocsi, de nem tudlak követni. Milíyen terveben és milyen eszközök között?
Előzmény: internal server terror (32211)
Éhesló Creative Commons License 2008.08.17 0 0 32289
Hali,
figyelmedbe ajánlanám az utóvéddel kapcsolatos gondolataimat.....

Üdv, Éhesló
Előzmény: Törölt nick (32184)
1805 Creative Commons License 2008.08.17 0 0 32288

Szia Hamburger!

 

"Nem tagadom, hogy van még mit fejlődni a parancsnokok felkészültségének területén, de összehasonlítva a 10 évvel ezelőtti viszonyokkal, nagyarányú a fejlődés."

 

Ebből az egészből annyi igaz, hogy "van még mit fejlődni".

 

A hadsereg egyik fő problémája az, hogy a vezetés különböző szintjei nem tudnak megfelelni a rendeltetésüknek. Ennek személyi és tudásbeli okai vannak. Nem azt a követelményt támasztják egy parancsnoki kinevezéshez, ami oda szükséges. Tehát nem megfelelő a kiválasztás, a képzés, és a továbbképzés. (ez utóbbi gyakran csak formális)

 

Szerintem, ma sem a tiszt, sem a tiszthelyettes képzés nem felel meg a követelményeknek(sem tematikáját, sem szervezetét tekintve) és elvesztette gyakorlatiasságát. Nem előrelépésről, hanem visszalépésről beszélhetünk, és ez a romlás legalább 15 éve gyorsul.

A hallgatók, képzésük alatt, nem szokják meg a katona életformáját, kevés gyakorlati tapasztalatot szereznek, gyakran nem sajátítják el a minimális katonai ismereteket és nem teljesítenek gyakorló parancsnoki szolgálatot. Mindezek okán, jövendő beosztásukról homályos fogalmaik vannak. E jelenség fő oka, szerintem az időhiány a célszerütlen tanterv és tananyag, valamint  a nem megfelelő követelménytámasztás. Ezek természetesen egyszerre hatnak és gyakran egymásból következnek.

Érdemes lenne azt is vizsgálni, hogy oktatóik gyakorlati tapasztalatai elegendőek-e ahhoz, hogy az eredményes oktatáshoz (pl. harcászat témakörben), és a tisztképzésben, vajon a doktori címnek kellene-e az elsődleges követelménynek lenni.

 

Következésképpen, a végzett tisztek, tiszthelyettesek hatalmas tudásbeli hiányosággal kezdik a pályát és ezek jelentős része megmarad. Pszichikailag, módszertanilag pedig szinte semmilyen, gyakorlati felkészítésük nincs.

 

Ez, mikor te végeztél, még nem így volt!

 

Így nehéz emberek elé kiállni és határozottan, döntésképesen vezetni. Az úgynevezett emberségesség, -ami alatt a seregben gyakran, elvtelen engedményeket értenek-, itt kevés. Ennél fontosabb a bizalom. Egy szakmailag felkészült parancsnok, akkor is több bizalmat kap ha szigorú. Márpedig a parancsnok határozott, döntésképes, figyelmes és szigorú. Barátságos, (persze ha szükséges, akkor nem az) de nem haver, és tud parancsolni a beosztottjainak.( és nem azok neki)

 

De minderről már írtam, nem ragozom!

 

Ha ma mérnék a parancsnoki kar felkészültségét, csak beosztási szintjének megfelelő mértékben, mindazon tárgyakból amiből te még államvizsgáztál, és tőled keményen megköveteltek, vajon milyen eredmény születne? 

 

Ha ehhez, még hozzáveszem a továbbképzések, a gyakorlatok számát, tartalmát. Valóban az történik-e ezeken, ami előre visz?

 

Sajnálom Hamburger, de mint említettem más fogalmaink voltak és vannak a katonai kérdések megítélésénél. A beugró szint, szerintem még nem a kiváló.

 

 

Tisztelettel:1805

 

Előzmény: Hamburger2 (32239)
J Dagain Creative Commons License 2008.08.17 0 0 32287
Amikor kezdtem kevesen voltak de filléreket kerestek. Láttam mi történt amikor több mint duplájára nőtt a fizetés. Akik mindig azt mondták kicsi pénz kis mutatvány...na azokból lettek többen...és szép lassan ellehetetlenítették a komolyan gondolókat.
Előzmény: Hassel606 (32285)
J Dagain Creative Commons License 2008.08.17 0 0 32286
Ma is van olyan laktanya aki aktív időszakban 6 km a menetgyakorlat...... Harcoló alakulatról van szó!
Előzmény: Plieur (32284)
Hassel606 Creative Commons License 2008.08.17 0 0 32285
Üdv!

Hidd el, teljesen egyetértek Veled. És az egyik olvtársal is, miszerint ezek a dolgok alapvetőek, ill. annak kellene lenniük. De már régen megmondták már az "okosat", a háborúhoz három dolog kell...Ugyan úgy, ahogy egy profi hadsereg fentartásához. Én sem a pénzért töltöttem el a seregben majd' 15 évet, de sajnos azt is be kell látnunk, hogy a hazaszeretetemért, illetve a büszke hivatástudatomért nem adnak kenyeret a közértben. Sajnos, még mindig az a meglátásom, hogy egyelőre a mi kis országunkban még mindig a pénz lenne az egyik legfőbb motíváció. Azt is tudom, hogy sokan vannak, akiket nem érdekel a pénz, és elkötelezett hivatástudatból csinálják. Minden tiszteletem az övék.

Tisztelettel: Has
Előzmény: J Dagain (32271)
Plieur Creative Commons License 2008.08.17 0 0 32284

Tiszteletem!

Most egy kicsit a nyugdíjról, ha már szóba került. Még annó egy bizonyos Norman Schwartzkopf megírta az emlékiratait, tanulságos volt. A végén a csattanó: neki az éves nyugdíj összege 38500 USD volt, mivel tökmindegy hogy 3 vagy 4 csillagos volt, a szolgálati éveit számolták át köztisztviselői szintre.

Képes lennél ilyet tenni a tábornokaiddal? :)

Másik: fizikai felmérő. Volt részem még annó, azóta sem igen volt olyan kondim. Viszont már szó volt itt a tartalékos erőről, faluszéli milícia, stb, hogy hogyan -mint ne essen ki központi irányítás alól, stb. Nem is igen akarok ebbe belebonyolódni. De ha nem ott élnénk ahol és nem azt látnám amit látok talán fel sem merülne a kérdés: és kik lennének a tagok? Mert ha az MH-nál nem követelik meg a fizikai felmérőt, akkor hogyan is nézne ki  a "faluszéli milícia" állapota? Paródia, azaz néhány sörhasú úriember masírozik 1-2 km-t "faluszélén"? Havonta egyszer?

Elég ránézni a lakosság állapotára...

Másik: szomszédban 40 éves korban leszerelik az örmi rangig bezárólag.Utána mehet rendőrnek.:)

 

Előzmény: J Dagain (32271)
J Dagain Creative Commons License 2008.08.17 0 0 32283
Az biztos! :-) De ne felejtsd el. Amit itt írogatunk az nem igaz! Csak és kizárólag az ellenséges érdeklődök dezinformálását végezzük önként, anélkül ,hogy valaki erre kért volna minket. Nem is lehet másképp. Hiszen ha igaz lenne akkor a kötélgyártás lehetne az egyik legjobban jövedelmező üzlet.
Előzmény: KatonaHumor (32282)
KatonaHumor Creative Commons License 2008.08.17 0 0 32282

Én a katonanőkkel kapcsolatban szoktam úgy fogalmazni, hogy "katonaruhában dolgozó nők", mert a katonanők aránya nem 16 %,  talán csak 0,5 % lehet (talán nem túlzó ez a szám).

 

Egyébként van alapja annak amit írsz.

Előzmény: J Dagain (32281)
J Dagain Creative Commons License 2008.08.17 0 0 32281
Képzeld! :-) Bevezették a térdelő fekvőtámasz intézményét is!
Ezért szoktam orrolni ha valaki ha honvédség állományát keveri a katona szóval.Ha harc lenne ott sem szabad 25 000 fővel. Jó lesz az 5 000 -nek is
J Dagain Creative Commons License 2008.08.17 0 0 32280
Sajna nem csak az adminisztratívok és irodai munkát végzők követelnék a felmérő megszüntetését.Már századparancsnoktól nem igénylik. " A parancsnok ne fusson mert pánikot kelt a katonái közt!" (bár most is csak beírják, ha meg Székesfehérvárról ellenőrzést küldenek, arról tudnak és válogatják rá a résztvevőket)

A tisztelet jár és nem kell kiérdemelni!
Előzmény: KatonaHumor (32276)
J Dagain Creative Commons License 2008.08.17 0 0 32279
Mint mindig; egyetértek!
Előzmény: Python24 (32274)
Python24 Creative Commons License 2008.08.17 0 0 32278
Szia!!
De a magyar focistákat is a kulföldi klubokban ismerik el,fizetik meg,és ott kapnak meg mindent,ami a munkájukhoz szükséges..!
Előzmény: Princ of Carpatia (32275)
Python24 Creative Commons License 2008.08.17 0 0 32277
Szia!!

"Ha itt a déli féltekén akár a melóhelyen ( civíl életben ) akár a seregben tudok valamit amit a többiek nem akkor én nem "stréber, magamutoató, beképzelt, stb" vagyok hanem egy uj tudás birtokosa és forrása. Ezért ezt elismerik, megbecsülik és emelett a megbecsülés mellett ( sokszor a csodálat szintjét éri el, rendkívül mulatságosan ) elvárják hogy ezt a tudást adjam tovább. Az teljesen természetes hogy pl az őrnagy is ott csücsül jegyzetel mikor egy ilyen "kiselőadás " elhangzik és semmi olyasmit nem érezni hogy valakiemiatt neheztelne.

Ezzel párhuzamosan elvárás és magától érthetődő hogy nekem is tisztelnem becsülnöm kell a másikat, annak értékeit tudását és kutya kötelességem azt a lehetőségeimhez képest elsajátítani."

Ez sohasem fog megvalósulni a Honvédségben!!
Ezer meg egy példát tudnék itt csak én mondani!!
Amikor az afgán felkészülésen iszonyatos hülyeségeket beszélt a "szakértő" felkészítő,és az előadás után négyszemközt erre figyelmeztettem,teljesen normálisan,akkor megkaptam,hogy "itt nem arra vagyunk kíváncsiak,hogy ki mekkora májer..!!!"
Itt kezdett hidegen hagyni a dolog,hiszen én tudtam,hogy mi van odakint,,az embereimet is felkészítettem,és a többivel nem foglalkoztam,mert még a végén "májer" lettem volna....
Előzmény: Kuruc71 (32270)
KatonaHumor Creative Commons License 2008.08.17 0 0 32276

Sok minden amit felsorolsz, magától értetődőnek, alapvetőnek kéne lennie, sajnálatos, hogy nem így van.

 

 

Mindenesetre elképzeltem hogyan reagálna 1-2 dologra az ellenérdekelt fél:

 

 

- csak és kizárólag a vállap számítson ne az ami a fejben van!

 

- aki adminisztratív, irodai munkát végez, annak ne kelljen tesi felmérőn részt venni

 

- egy szerződéses hadnagy parancsa ne érjen annyit, mint egy hivatásosé

 

- növeljük a katonanők számát! Nők nélkül a sereg szürkébb lenne!

 

 

 

http://www.katonahumor.hu/

 

 

Előzmény: J Dagain (32271)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2008.08.17 0 0 32275

Üdv!

 

        .....Hiszen kell egy focicsapatba kapus, hátvéd és csatár is. .....

 

Igen jó egy hasonlat! :-D   A seregben is, mint a fociban azonos szinvonalon állunk.

Mert van egy csapatunk, és hozzá a foci körűl igen sokan sündörögnek MEGÉLHETÉS okán! :-(  Ezekből kellene a kevesebb, és akkor tán jobb lenne!

 

Öreg Csóka

 

 

 

Előzmény: KatonaHumor (32272)
Python24 Creative Commons License 2008.08.17 0 0 32274
Szia!

"Katonai feladatok végzése (nem pakolás,laktanyatakarítás, egésznapos irányított döglés arra pénzt fizetnek a HADÉP nek)"
Itt még hozzátenném,hogy a katonai feladatokat,a kornak megfelelő színvonalú felszereléssel kellene elátni!!A jó kiképzés,és a jó felszerelés önbizalmat ad!!


"- Legyen valódi egyenlőség! Ha pedig nem bírják akkor ne is beszéljünk egyenlőségről! (Nők, hosszú haj, fülbevaló, (férfiaknak mikor lehet?) bugyipénz,stb..)"

Sajnos a minap láttam a dandárnál egy katonának nem nevezhető,hímnemű valamit,nagy fuxszal a nyakában,karpereccel a csuklóján.Szerencsére nem harcoló volt,de attól még a belem fordult ki a látványtól!!!
FEGYELMET A HADSEREGBE!!!!

Még hozzátenném a NATO szintnek megfelelő fizetést,de a legfontosabb,amit írtál:

LEHESSEN BÜSZKE A KATONA ÉS NE KELLJEN SZÉGYELNIE A FOLALKOZÁSÁT!
Előzmény: J Dagain (32271)
Python24 Creative Commons License 2008.08.17 0 0 32273
Szia!!

"Egy dologra viszont szeretném felhívni a figyelmedet: Ne égess fel Magad mögött minden hidat! Soha sem tudhatod, hogy mit hoz a jövő!"

Nem kívánok felégetni minden hidat..:)
De ha a seregnek nem kell ez a híd,attól nem én leszek kevesebb,és nem nekem lesz kevesebb!!!

OFF
Hétfőn a maileden lesz az anyag...!!!
Előzmény: Hamburger2 (32253)
KatonaHumor Creative Commons License 2008.08.17 0 0 32272

Igen!

 

Az utóbbi 100-150 év (azon belül is voltak durvább időszakok) nemigen tett jót az önbecsülésünknek. Ennek a levét isszuk ma is, és ez természetesen az élet minden területére kihat. Ideje ezen változtatni, mert ennek nem lesz jó vége.

 

Igen, jó lenne már ha valami új tudás, ismeret birtokában lévő egyént nem közösítenénk ki a csoportból, félve attól, hogy esetleg képzettebb nálam, és elveszi a jó kis nyugdíjas állásomat.

 

Amiről írsz, az egyébként nagyon helyesen az, hogy MINDENKI jó valamiben. Ezt kell megtalálni legelőször a szülőknek, aztán az iskolában kéne, de ehhez a mai iskolarendszer nem járul hozzá. "Kussolj fiam, ne zavard az órát!" Megbélyegzik a gyereket, letörik az önbizalmát, ahelyett, hogy megtalálnák miben jó a gyerek. Mert MINDENKI jó valamiben! És egy vezető, parancsnok feladata is az lenne, hogy megtalálja azt, hogy miben jó az illető, idézek egy könyvből:

 

"A sikeres ember megtalálja magának a megfelelő helyet. A sikeres vezető azonban másoknak is megtalálja azt."

 

Hiszen kell egy focicsapatba kapus, hátvéd és csatár is.

 

(Ha már üzletről beszéltem korábban, akkor itt is érvényes az, hogy ne az általános elvet kövessem, miszerint ha vannak gyenge területeim akkor azokra fordítsak hatalmas energiákat, hogy mondjuk "jó" lehessek, hanem ha van egy olyan tulajdonságom, amiben jobb vagyok, mint a konkurencia, versenytársaim, akkor ezt a  tulajdonságot kell még jobban erősíteni és kommunikálni, így az előnyöm behozhatatlan lesz.)

 

Mint mondtam, az üzleti életben viszonylag egyszerűbb. Egy cég csak úgy érhet el hosszútávú és tartós sikert (túl azon, hogyha nyer-nyer álláspontot képvisel, eszerint él), ha minden ott dolgozó egy cél érdekében küzd, és ezt a küzdést a vezetők megfelelően elismerik.

 

Viszont ehhez tudni kell hová tart a cég, hova szeretnénk eljutni 10-20 év múlva, hiszen ezeknek a stratégiai céloknak a függvényében tudjuk a taktikai lépéseket meghatározni.  Ha pedig az a teendő, feladat nem illeszkedik bele a stratégiámba, akkor azzal nem foglalkozunk, mert nem visz előre vagy éppen kifejezetten hátráltat.

Mert ha nem tudom hova tartok, akkor csak sodródom az árral, már csak reagálni tudok eseményekre, történésekre, és a vége az lesz, hogy a mindenkori kormányt (APEH-et, időjárást, stb.) szidom, hogy nem megy az üzlet.

 

 

Előzmény: Kuruc71 (32270)
J Dagain Creative Commons License 2008.08.17 0 0 32271
Sorolom és ha megengeded!

- Katonai feladatok végzése (nem pakolás,laktanyatakarítás, egésznapos irányított döglés arra pénzt fizetnek a HADÉP nek)

- A kiképzők és a parancsnokok legyenek képzettebbek a beosztottaknál! (a főiskola kevés. Pl harc közben nem fogja elkérni senki)

- Tűnjenek el végre örökre az elhízott katonák ! (elvégre rengeteg szabályt megsértenek!)

A fizikai felméréseket honvédségtől független civilek végezzék (sorszámok alapján ne név rendfokozattal)

- Legyen valódi egyenlőség! Ha pedig nem bírják akkor ne is beszéljünk egyenlőségről! (Nők, hosszú haj, fülbevaló, (férfiaknak mikor lehet?) bugyipénz,stb..)

- Szüntessék meg a hivatásos státuszt! Legyen mindenki szerződéses max 25 év utána pedig mindenki életjáradékot kapjon. Plusz rendes civil nyugdíj ,ne a pofátlan honvédségi!

-Szüntessék meg a felfelé vagy kifelé elvet! Többet árt mint használ. A haza védelme nem karrier orientált!!!! Hat év alatt 5 századparancsnokom volt! Valaki még a nevemet se jegyezte meg, pedig azt nem nehéz :-))

- Tegyék kötelezővé a harcoló csapatok raj-századparancsnokainak az ismeretbővítő tanfolyamokat. (ne legyenek már olyan frusztráltak ha valaki kettővel tovább tud számolni)

-Gyarapodjon az olyan tanfolyamok száma mely nem végzők számának növelése hanem a minőségileg képzettek száma a fő cél!

LEHESSEN BÜSZKE A KATONA ÉS NE KELLJEN SZÉGYELNIE A FOLALKOZÁSÁT!

Előzmény: Hassel606 (32236)
Kuruc71 Creative Commons License 2008.08.17 0 0 32270
Motiváció ???


A leges legnagyobb problémának nem a pénzt tartom, és még csak nem is a korrupciót. Ezek mind mind csak "gyümölcsök" következmények. Sajnos a társadalom és a sereg is borzasztóan beszűkült, érzelmileg sérült, flusztrált irígy emberekből áll. Tisztelet a kivételnek.

Ha itt a déli féltekén akár a melóhelyen ( civíl életben ) akár a seregben tudok valamit amit a többiek nem akkor én nem "stréber, magamutoató, beképzelt, stb" vagyok hanem egy uj tudás birtokosa és forrása. Ezért ezt elismerik, megbecsülik és emelett a megbecsülés mellett ( sokszor a csodálat szintjét éri el, rendkívül mulatságosan ) elvárják hogy ezt a tudást adjam tovább. Az teljesen természetes hogy pl az őrnagy is ott csücsül jegyzetel mikor egy ilyen "kiselőadás " elhangzik és semmi olyasmit nem érezni hogy valakiemiatt neheztelne.

Ezzel párhuzamosan elvárás és magától érthetődő hogy nekem is tisztelnem becsülnöm kell a másikat, annak értékeit tudását és kutya kötelességem azt a lehetőségeimhez képest elsajátítani.


No ez az a szemlélet ami csodákr képes, mert beszabadul a seregbe egy Abo srác aki bizony nem egy IQ bajnok és sok hiányosságot mutat több alapvető kultúrértékben de pl nyomolvasásban, vagy éppen apró hétköznapi "oldjuk meg" problémákban olyat alkot mutat hogy csak na.
A srácot sikerélmény éri, érzi hogy fontos megbecsült lett, és ettől kezdve a teljesítménye 300% ot ugrott és ez csak a kezdet mert csak most kezdi el a tanfolyamokat ahol tovább képezheti agát.


No ez a szellem amit hiányolok otthonról. Ehelyet egymást marjuk tesszük tönkre. Nekünk nincs szükségünk ellenségre hogy lepusztítsuk az országot.

:-(

Előzmény: Hamburger2 (32265)
uselessjunk Creative Commons License 2008.08.17 0 0 32269
"Ha nem tetszik le lehet szerelni..." -mondták régen - "...a Tesco-ig áll a sor"
Ez igaz ma is, csak már kifelé...
Előzmény: KatonaHumor (32266)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!