Keresés

Részletes keresés

Hamburger2 Creative Commons License 2008.08.07 0 0 31795
Nem a volt HÖR-BTR-ekről van szó. Azokat állítólag egy lengyel cég Irakba akarta exportálni.
Előzmény: Törölt nick (31792)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.08.07 0 0 31793
Miért kéne engedély, ha alkatrésznek, vagy feldolgozási áron lettek eladva, például?
Előzmény: Törölt nick (31792)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.08.07 0 0 31791
"Az egyik alk. kötelezettség, hogy ne csináljon puccsot. A politikamentességből viszont nem következik, hogy ne álljon egy forradalom mellé. A nemzeti őrsereg ilyen szempontból ideális rendszer, mert nem irányítható központilag (egy klikk puccsa), viszont közelebb áll a néphez, így egy forradalom, népfelkelés esetén velük tarthatna." Ez egy "nagyon érdekes" feladata lenne a nemzeti őrségnek! :( És ki dönti el, hogy ami folyik az utcákon az randalírozás, vagy forradalom???????? Minden relatív és csak utólag ítéltetik jónak, vagy rossznak. Akkor és ott, attól függ, hogy melyik oldalon állsz, míg utólag attól, hogy ki nyert! Ne akard, hogy az utcán vér fojjon! Ez "kicsit" meggondolatlan ötlet volt a részedről és szerintem ne is nagyon hangoztasd, mert a végén még a józan eszedet is megkérdőjelezik!!!!
Előzmény: Törölt nick (31789)
Python24 Creative Commons License 2008.08.07 0 0 31790
Szia!!

"Az afgán törzsi közösségek szimpátiája sokkal inkább azé lesz, aki a gyengébb.""

Tapasztalataim szerint ez nem így van.Az afgánok,-egyénként és közösségként is-tisztelik az erőt,és a határozottságot.A gyengeséget megvetik,és kihasználják,ha valaki csak egy kicsit is gyengének mutatkozik,bármilyen téren,arra azonnal lecsapnak!
Előzmény: belic (31788)
belic Creative Commons License 2008.08.07 0 0 31788
Sziasztok!

Az afgán törzsi közösségek szimpátiája sokkal inkább azé lesz, aki a gyengébb.

Az afgan lelekhez jobban ertoktol (pl. aki latott mar afgant) kerdezem, mennyire realis a fenti? En az ellenkezojere tippelnek.

Bel
Előzmény: Némedi László __ (31782)
uselessjunk Creative Commons License 2008.08.07 0 0 31787
Miért kívánsz rosszat a tűzszerészeknek? :)
Előzmény: mcpie (31785)
uselessjunk Creative Commons License 2008.08.07 0 0 31786
Nekem már az elején is sok volt...
Előzmény: Hamburger2 (31779)
mcpie Creative Commons License 2008.08.07 0 0 31785

Igen. Nekem az első pillanattól fogva sok volt belőle.

 

...esetleg ha tűzszerésznek "képezték volna ki" nagyobb lenne a népszerűség...

Előzmény: Hamburger2 (31779)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.08.07 0 0 31784
Egy afgán psyops-os - még akkor is, ha emirgráns - jobban bírka nem csak a nyelvet, de jobban érti is az afgánok gondolkodásmódját és jobban ismeri azokat a szokásokat és habitusokat, amelyeken keresztül a hatást növelni lehet. A cikk ugyan nem szól róla, de a tálib propaganda egyik fontos csatornája a vallás. Az ellenállás egyes csoportjai gyakran köthetők egy - egy mollahhoz, mecsethez, vagy vallási fiúskolához. Megfigyelhető a támadások időpontjaiban is, hogy szombaton (pénteken vannak a heti nagy imák, mert péntek a pihenő napjuk!) gyakrabban fordulnak elő támadások, mert ilyenkor az ellenállásra hajlamos emberek jobban "fel vannak spanolva" lelkileg a pénteki vallási elmélyülésük következményeként.
Előzmény: Hamburger2 (31783)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.08.07 0 0 31783

Szia Laci!

 

Elég gond, ha erre csak most jön rá a NATO! A média-háború már Vietnámban is nagyobb súllyal bírt, mint a tényleges katonai műveletek. Az asszimetrikus hadviselésben még kiemeltebb a szerepe. Elvileg erre a célre hozták létre a PSYOPS - csapatokat is. Ahol tudtak, ott echte afgánokat is alkalmaznak ilyen feladatra. Sajnos nem mindenhol!

 

Üdv. Hamburger

Előzmény: Némedi László __ (31782)
Némedi László __ Creative Commons License 2008.08.06 0 0 31782
KatonaHumor Creative Commons License 2008.08.06 0 0 31781

Dettó  :)

 

Nekem egyébként ez a kedvencem:

 

"...Éppen ezért kértem fel erre a képzésre Bocsit, hiszen ő példakép a mai lányok és fiúk számára – mondta Szekeres Imre..."

 

:))

 

Szerintem a HM odalökött (jogszerűen) egy zsák pénzt a Sláger Rádiónak népszerűsítés címén, ők pedig így fizetnek (adják Bochkor arcát).

Talán annyiból nem túl szerencsés választás, hogy Bochkor szerintem megosztó személyiség, vagy utálják vagy szeretik. De nem biztos.

 

Előzmény: Hamburger2 (31779)
swordmanus Creative Commons License 2008.08.06 0 0 31780
Üdv!
Szerintem a létszámbeli fölényük nyomasztóbb...:-D
Előzmény: wroclaw (31778)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.08.06 0 0 31779
Nem tudom, hogy ki miként van vele, de ez a Bochkor-kampány nekem kezd túl sok lenni: http://www.honvedelem.hu/
wroclaw Creative Commons License 2008.08.05 0 0 31778

A kínaiakat elnézve, mintha lenne némi lemaradásunk, haditechnika szintjén. Ezt csak azért, mert mi is olimpiát szeretnénk rendezni.

Törölt nick Creative Commons License 2008.08.05 0 0 31777
Tovább kell fejleszteni a polgárőrséget, meg kell válogatni, hogy kit vesznek fel (mifelénk azok mennek polgárőrnek, akik jóba akarnak lenni a rendőrökkel a gyakori ittas vezetés és egyéb ehhez hasonló kihágásaik miatt, meg azok, akikben megmaradt a gyermeki élmény a Linda soroztból, és kiélik magukat egy rendőrségihez hasonlóan matricáziott Lada Nivában), ki kell őket képezni, felszerelni legalább gumibottal és megoldott a dolog. Idővel a legmegbízhatóbbak fegyvert is kaphatnának.
Előzmény: swordmanus (31772)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.08.05 0 0 31776
Szervusztok! Az nagyon szerencsés tud lenni, ha a külföldi katona tud magyarul a PRT-ban, de egyáltalán nem követelmény. Az viszont igen, hogy ő is és a közvetlen magyar kollégái is megfelelő szinen tudjanak angolul. A szövetségen belül ugyanis ez az előírás. Az tényleg csak exra plusz, ha tud magyarul. A mi váltásunkban egyik külföldi kolléga sem beszélt magyarul, de ebből nem volt gond. Más hadseregekben sem egyszerű olyan embert találni, aki tud angolul is, magyarul is és még érti is az adott "szakmát". Egy bztos: könnyebben tud integrálódni és nagyobb az elfogadottsága is, ha beszéli a "vendéglátók" nyelvét. A mi esetünkben a parancsnok és én is egészen jól beszéltük a német nyelvet, amit a német elöljáróink és kollégáink nagyra becsültek. (Az RC N vezető nemzete a német!) Itthon nem igazán ismerték fel ennek a jelentőségét, pedig tényleg van! Sok oylan dolgot is el tudtunk intézni, amit elődeink és utódaink sem. Üdv: Hamburger
Előzmény: Python24 (31773)
swordmanus Creative Commons License 2008.08.05 0 0 31775
Üdv!

Ez a trükk (nem beszél magyarul, de azért remekül érti, amit hall) alapvető trükk a hazánkban tartózkodó romániai mg. vendégmunkások nagyrészénél. A másik véglet se sokkal jobb, ő tud magyarul, cserébe intézett magának magyarigazolványt, de ránézésből látszik, hogy még véletlen se csörgedezik benne egy csepp magyar vér sem...
No, ez itt off, nem is folytatnám.
Előzmény: M.Zoli (31774)
M.Zoli Creative Commons License 2008.08.05 0 0 31774

Udv.

 

Vajon miert nem lep meg ez engem? :)))

 

Elso dolog, hogy kitellik toluk, hogy ne magyar ajkuakat kuldjenek, masik pedig az, hogy sokan passziv magyar nyelvismerettel rendelkeznek, tehat sok mindent megertenek, viszont szokoevben szolalnak csak meg egyszer magyarul, mert vagy szegyenkeznek, hogy helytelenul beszelik a nyelvet, vagy meg annal is gyengebben, vagy egyebb okok miatt. Amugy szerintem 10 ha nem 100 ezrekben merheto Szlovakiaban azon emberek szama, akik valamilyen mertekben megertik, viszont nem beszelik a magyar nyelvet. Nagyjabol ez az eppen aktualis asszimilalodo generacio + meg egy kissebb reteg.

 

3. dolog, hogy szandekosan nem beszelnek magyarul, hogy hatha valaki elszolja magat elottuk. Ez lehet a legkissebb valoszinusegu, de en nem zarnam ki ezt sem.

 

Udv.

Előzmény: Python24 (31773)
Python24 Creative Commons License 2008.08.05 0 0 31773
Szia!!
Amikor én kinn voltam a szlovák katonák-2 fő-állítólag (!!)nem beszéltek magyarul..

A horvátoknál más volt a helyzet,legalább 1 emberük kiválóan,a többiek valamennyire beszéltek magyarul..
Előzmény: swordmanus (31771)
swordmanus Creative Commons License 2008.08.05 0 0 31772
Üdv Hamburger!
Teljesen egyetértünk. Területi bandériumok, amcsi mintára... na persze! Ott egy területi egység (szövetségi állam) sokszor nagyobb, mint Magyarország. Nyilván, ha nekünk is az országhatár jelentős részét óceánpart rajzolná...:-D
Mindettől függetlenül: a seriffesdinek lehetne értelme olyan kis településeken, ahol van 1 (2-3-5) körzeti megbízott összvissz, s rendszeresen az önkormányzat tankol a rendőrautókba, ha a polgárok szeretnének rendőrjárőrt látni az utakon. Legalább az érvényesítené az érdekeit (választáskor), aki a működési költségekbe is beszáll. De ez itt nemcsak offtopik, hanem bilibe lógó kéz is...
Előzmény: Hamburger2 (31767)
swordmanus Creative Commons License 2008.08.05 0 0 31771
Üdv M.Zoli!

A magyar PRT-be (csak magunk között, nem vitaindítóként) gondolom olyan embert küldenek, aki a nyelvi korlátokat nem úgy küzdi le, hogy angolul kommunikálnak. Nem azért, mintha nem férne rá bárkire a nyelv gyakorlása, csak mégiscsak blama lenne, ha nem találnának egyetlen magyarul tudót se... :-)
Előzmény: M.Zoli (31768)
belic Creative Commons License 2008.08.05 0 0 31770
Szia!

Szivesen, de mivel en nem ertek hozza, igy csak azt tudtam mutatni, amit talaltam az Interneten.

Bel
Előzmény: miki1962 (31769)
miki1962 Creative Commons License 2008.08.05 0 0 31769

Köszönöm a képeket. De engem érdekelne az optika felépítése, működése, a szálkereszt, stb is.

Előzmény: belic (31739)
M.Zoli Creative Commons License 2008.08.05 0 0 31768

Udv.

 

A csehek igy hasznaltak a HMWV-t. Kolcson, csak hadmuveleti teruleten, es ha jol tudom akkor nem a PRT-juk hanem a harcolo csapataik. En azt vizionalom, hogy a magyar felallas ugyanaz lesz.

 

Amugy tegnap olvastam egy cikket, riportot a szlovak hadugyminiszterrel. Sok egyebb mellett elhangzottak infok az afganisztani szerepvallalas erositeserol ( kb. megharomszorozzak az eroiket ott ), ezek nagyreszt orcsapatok ( meg kikepzok, tisztek, megfigyelok, 1 fo peldaul a magyar PRT-ben van-lesz, meg ugye az utaszok. kb. szazadnyi erovel - szerintem itt is ok a szlovak reszvetel igavonoi ) lesznek, pl. Kandaharban. A miniszter ugy nyilatkozott, hogy harcolo csapatokat egyelore nem kuldenek, mert sem felszerelesileg, sem kikepzesileg nem rendelkeznek meg olyan csapattal, amelyet ilyen celra kikuldhetnenek. Ez szamomra eleg furcsa, szerintem ez nagyreszt porhintes, abbol a fajtabol ami meg belefer, illetve ki tudjak meg kompenzalni. Meg emellett kivonulnak mas missziokbol ( Golan volt emlitve ). A missziozast mostantol kezdve 3 teruletre koncentraljak. Ciprus, Balkan ( mindketto ertheto, komoly erdekei vannak mindket helyen Szlovakianak, illetve itt nagyon jo viszonyokat apolnak a gorogokkel, szerbekkel ), es Afganisztan. Egyebbkent a jovoben tovabbi letszamemeleseket terveznek majd Afganisztanban, egeszen kb. 300 foig.

 

Udv.

Előzmény: Hamburger2 (31762)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.08.05 0 0 31767
Üdv Tacsk0! Nem hiszem, hogy mindent automatikusan át kéne vennünk, ami amerikai. Ott működik területi alapon a dolog, sőt lehet, hogy másként nem is működne, mert egy hatalmas országról van szó. A "kissé" másabb feladatrendszerű NG viszont ott is a központi haderő mellett van jelen! A mi esetünkben egyrészt nagyon kicsi az ország, másrészt a feladatrendszer sem azonos a NG-vel. A MH területi alapon történő "banderializálását" nem tartom jó ötletnek. Üdv: Hamburger
Előzmény: Törölt nick (31763)
Kavics78 Creative Commons License 2008.08.05 0 0 31766

"Ahhoz teljes emberállományt kell kiképezni, vezetésre, szerelésre, szállításra, meg kell oldani az alkatrész utánptlást, a tárolást,"-

Menj mar koma!!

Majd az LSI megoldja!

Előzmény: Törölt nick (31760)
ambasa Creative Commons License 2008.08.05 0 0 31765
Nem szeretném hogy úgy tűnjön, hogy bárkinek is a gondolatait, eszmefutattásait korlátozni szeretném a Magyar Honvédséggel és annak jövőjével kapcsolatban, mindössze azt nem tartom helyesnek, hogy valaki az elképzeléseit, bármelyik politikai erő véleményeként jelenítse meg.

TG
Előzmény: ambasa (31764)
ambasa Creative Commons License 2008.08.05 0 0 31764
OFF

Akkor a további ki mit gondol bejegyzés, és ez azt jelenti helyett:

Az érintett politikus nyilatkozata:

"Egy kormányváltás után a rendőrséget fel kell oszlatni, és újjá kell szervezni, magyarul mindenki elveszti beosztását, és majd valakik, akiket arra a közbizalom megbíz (...), majd eldöntik, ki az, aki újra szolgálatba állhat, és ki az, akit visszavesznek"

ON

A Nemzetőrségről pedig Simicskó István a következő határozati javaslatot nyújtotta be:

Simicskó eredeti javaslata
http://www.parlament.hu/irom38/04553/04553.pdf

A bizottság vita:

a bizottsági vita jegyzőkönyve
http://www.parlament.hu/biz38/bizjkv38/HOB/0803111.htm#_Toc193196380

A bizottság konszenzusos javaslata:

konszezusos javaslat
http://www.parlament.hu/irom38/04553/04553-0004.pdf

Az emlitett két dokumentumban szó sincs arról, hogy a Honvédség alakulatat átminősítenék és a létrehozandó területi csapatokhoz sorolnák. Viszont arról szól, hogy a Honvédség meglévő keretei mellet annak alárendeltségében önkéntes tartalékosokból területvédelni erőket hozzanak létre. Nincs szó kiszervezésről (nem tudom a hat-nyolc zászlóaljból amúgy mit lehetne kiszervezni) és nincs szó benne, hogy a Magyar honvédség meglévő alakulatait területvédelmi parancsnokságoknak rendelnék alá. Ellenben szó van arról hogy ezeeket a csapatokat a Honvédség vezetésének rendeljék alá.

Továbbra is úgy gondolom, és remélem ezzel nem vagyok egyedül, hogy nem olyan szervezetű hadseregre van szüksége a Magyar Köztársaságnak, amelyik nem tud pucsot szervezni, hanem olyanra, amely végre tudja hajtani az alkotmányban rá szabott kötelmeket. Borzasztó lenne egy olyan hadsereg amelynek alakulatai nem a Haza megvédésére, hanem egymás sakkban tartásra készülnének.

Nem gondolom, hogy jót tesz a Fidesznek és a KDNP-nek, ha olyan képzelgéseket tulajdonítanak neki, amiket nem mondott. Nem hiszem, hogy bármely politikai oldalnak is az lenne az elsődleges elképzelése hadsereggel kapcsolatban, olyan legyen aki nem tud puccsot végrehajtani.
Továbbá néhány elmebetegen kívül ma senkiben sem merül fel egy polgárháború gondolata Magyarországon, vagy olyan (már ezen a fórumon is felmerült gondolatok), hogy mi lenne ha a Rendőrség és Honvédség összecsapna.

A képzelgéseknek, vágyálmoknak és összeseesküvés elméleteknek szerintem nem ebben a fórumban van helye.

TG
Hamburger2 Creative Commons License 2008.08.04 0 0 31762

Szervusz Harpet!

 

A részletekről nincsenek információim. Azt se tartom kizártnak, hogy kizárólag a műveleti területen történő használatra kapjuk őket kölcsön. Hallottam már ilyenről. Az okfejtésed egyébként logikus!

 

Hamburger

Előzmény: Törölt nick (31760)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!