Keresés

Részletes keresés

Éhesló Creative Commons License 2008.08.02 0 0 31664
Hali,
jól emlékezel. Csakhogy ún. referencia rendszeresítés volt, hogy az esetleges exporthoz legalább az MH rendszeresítése meglegyen. Egyébként sokat gyártottak a licenszért cserébe és mind ment vissza a SZU-ba.
Ma is lehetne talán gyártani, a simáról nem is beszélve, ha akarnánk.
Nem akarjuk.

Éhesló
Előzmény: belic (31638)
Éhesló Creative Commons License 2008.08.02 0 0 31663
Hali,
mitől jobb a 60mm-es a "korszerűtlen" 82-esnél?
Esetleg az itthon is gyártott Vasziljoknál?
Nagyon érdekelne...

Éhesló
Előzmény: Törölt nick (31629)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.02 0 0 31662
Üdvözletem!

Minden beszerzésnek örülök, de szerintem katonáink Afganisztánban az 5 db páncélozott TOYOTA LAND CRUISER helyett "harciasabb" járgányt kaphattak volna, pl. HUMVEE, DINGO, IVECO stb.
A TOYOTA nagyon "civil". Mire jó egy ilyen?
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.02 0 0 31661
Üdvözletem!

A cseh hadsereg a DINGO 2 beszerzése előtt kapott néhány HUMVEEt az amcsiktól kölcsönbe, ezeken nem használják a cseh felségjelzést, a vásárolt DINGOn már igen.
Itt van néhány kép a csehek által használt HUMVEE változatról + cseh DINGO .

Előzmény: Hamburger2 (31660)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.08.02 0 0 31660

Szervusz Kuruc!

 

Mint mondottam volt, nem rendelkezek pontos infókkal. Ugyanakkor nagyon meglepne, hogy ha nem páncélozottak lennének. Az amik Afg-ban már csak pc-tt változatokat használnak.

 

Hamburger

Előzmény: Kuruc71 (31658)
Kavics78 Creative Commons License 2008.08.02 0 0 31659

Szia!

Szerinted mi lessz ennek a Gruz agresszionak a vege?

Lessz haboru vagy nem?

Udv!

Előzmény: Zicherman Istvan (31601)
Kuruc71 Creative Commons License 2008.08.02 0 0 31658
Szervusz Hamburger


Ezek a HMMWV-k vékony vagy vastagbőrűek ? Szimplán szállítók vagy van köztük hiradós, AV hordozó is ?


Persze csak ha ezzel az infóval nem lepleződne le a HM losális fegyveregyensúlyt felborítani kívánó terve !!! :-))


Előzmény: Hamburger2 (31647)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.01 0 0 31657
Üdvözletem!

Igen, BMP vagyis AMB alvázra épült, továbbá láttam MT-LBu és UNIMOG alvázon is, ezeknél az akkori HTI munkatársai is bábáskodtak, szorosan eggyüttműködve Gödöllővel.
Előzmény: Hamburger2 (31655)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.08.01 0 0 31656

Ajánlom figyelmetekbe: http://www.wagnerpeter.blogspot.com/

 

Különösen a szerdai (07.30.) két beírást (a narancsos cikk nagyon tanulságos!!!) és a mait! Legalább nem tőlem kell ezeket a dolgokat megtudnotok! :)

Hamburger2 Creative Commons License 2008.08.01 0 0 31655

Egy példányát egy BMP alvázra építették. Érdekes módon a Vasziljok felbukkant Afganisztánban amerikai terepjárókra telepítve. Néhányan magyar "kapcsolatokat" emlegettek. :)

Előzmény: Törölt nick (31653)
Csaba5 Creative Commons License 2008.08.01 0 0 31654

"...de ezek nem tudom hol készültek."

 

Pl.: HTI

Előzmény: Törölt nick (31653)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.01 0 0 31653
Üdvözletem!

A 90-es években volt szó legutoljára a 2B9 Vasziljok rendszeresítésről.
Annyit tudok hogy abban az időben megfordult az akkori 88. Gyorsreagálású Zászlóaljnál is. Egyes hírek szerint ekkor a DIGÉP raktárán volt még kb. 80 db,
mivel nem jött létre az üzlet, jó magyar szokás szerint szétvágták őket.
Fotókon láttam néhány bemutató lövészetet is, de ezek nem tudom hol készültek.
Előzmény: belic (31638)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.08.01 0 0 31652

Ne haragudj kedves sanyooo, de ahhoz képest, hogy "újonc" vagy itt, elég érdekes módját választottad a bemutatkozásnak. Ne a másikra mutogass, hanem gyakorolj önuralmat és szerénységet. Amíg nem tanulsz alázatot, addig hiába is várod, hogy tiszteljenek és jelentsenek Neked! Gondold át!

 

Hamburger

Előzmény: sanyooo (31648)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.08.01 0 0 31651

Szervusz Tacsk0!

 

Szerintem jól látod a helyzetet! Nem lenne ennyire szükség pc-tt terepjárókra, ha hajdanán a könnyű lövész koncepcióból nem csak a képességcsökkentési rész valósult volna meg a gl-hez képest, hanem a tervezett  technika (Dingo II) beszerzése is. Az ráadásul jobban állja az IED-t és az aknákat is, mint a Humwee. Szegény ember azonban vízzel főz. Mi még ennek is örölünk! :) Többeknek már fő a feje azon, hogy miként lehetne a lehető legegyöntetűbben különbözővé tenni a magyar HMMWV-ket megjelenésükben az amerikaiaktól. Szerintem át fogják őket festeni valamiféle "hungaricum"-ra és úgy fognak kinézni, mint egy négy keréken futó Mo-reklám! :)

 

Hamburger

Előzmény: Törölt nick (31650)
sanyooo Creative Commons License 2008.08.01 0 0 31649
Megint hülyeséget beszélsz, ráadásul vádaskodsz! Te ilyen vagy! Kész!
Előzmény: Princ of Carpatia (31632)
sanyooo Creative Commons License 2008.08.01 0 0 31648

Kedves Hamburger2!

 

Lehetne szerényebben? Hogyne lehetne, de nincs értelme vele szemben!

 

" N O N O!!!

 

Légy üdvözölve "kiskopasz" a topikban!  :-)

  (Mán csak hogy kiérdemeljem Nálad a "provokátor" minősítést! :-D)

 

Öreg Csóka"

 

Én csak válaszoltam abban a stílusban, amiben ő szólított meg! :))

Majd ha éles helyzetbe kerül, akkor legyen véleménye, addig meg "kérhet, meg jelenthet!" :)

 

Üdv sanyooo

Előzmény: Hamburger2 (31606)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.08.01 0 0 31647

Szervusztok!

 

Nem az én tisztem bejelenteni bármiféle új technika rendszerbe állítását. Ráadásul nem is rendelkezek pontos információkkal. Ugyanakkor nem érzem, hogy bármifféle káros következménnyel járna az, ha elmondom, hogy legjobb tudomásom szerint ca. két tucat HMMWV-t kapunk az amerikaiaktól. Arról egyelőre fogalmam sincs, hogy ez milyen formában valósul meg (beszerzés, kölcsön, lízing, stb.) Szerintem nagyon rövid időn belül ezek fel is fognak bukkanni az afg-i magyar hivatalos fotókon is!

 

Hamburger

Törölt nick Creative Commons License 2008.08.01 0 0 31646
Tiszteletem !
Eddig csak szorgalmas olvasó voltam.(egyre szomorúbb)
Talán nem kellene közbeszerzésben és egyéb komám-sógorom viszonylatban venni semmit......(lehet , hogy jobb minőségű lenne a felszerelés egy része)
Ha hülyeséget irtam bocsássatok meg (laikus vagyok)
Előzmény: T. Mero (31642)
Dobri Creative Commons License 2008.08.01 0 0 31645
Az iro emberek nagyon-nagy reszenek minimum ugyanolyan ,de inkabb tobb tapasztalata van mint neki!!
Előzmény: stylus70 (31644)
stylus70 Creative Commons License 2008.08.01 0 0 31644
Úgy gondolod,hogy ez a "honvédség"megéri azt hogy koptasd a billentyűzetet?Ne sülyedj erre a szintre.Te többet láttál a katonaságból mint itt az összes hozzászóló/tisztelet a kivételnek/!!!!!!
stylus70 Creative Commons License 2008.08.01 0 0 31643
Tisztelt Mero Úr!Ön itt:))))))
T. Mero Creative Commons License 2008.08.01 0 0 31642

Tiszteletem Mindenkinek.

 

Szóval a beszerzésekhez hozzászólva ,röviden annyit h. nemnagyon van érdemleges eredménye.(szerintem)

Igazából nemis lehet tudni miről,mikről is lenne szó.Sajnos elég sokminden fejlesztésre szorulna az MH-ban!!!!!!!!!!!!!!!!!

A pár db, mp5 ,és minimi amit nemrég kaptak(úgytudom v.milyen segélyként) tehát egyedi dolog és csak a 34. Bercsényinél.

Egyenlőre ennyi,és én személy szerint másról nemis tudok!Elvileg az MH-nál már régebbóta tervben vannak magas páncélvédettségű gépjárművek(ún. mrap gépek)

De eddig úgytudom 1-sem érkezett meg,bár már itt lett volna az ideje.....

Talán a tűzszerészek munkája is így biztonságosabb lenne ,nemde?

De amíg az MH-nál a protokoll élvez prioritást addig a katonák használják azt amilyük van..................

Szóval sokminden érett a váltásra pl. szállítógép flotta(ami nálunk még tervben sincs),harctéri támogatás(korszerűbb aknavetők),csapatlégvédelem terén is csak pár db. mistral van és szerintem hiányzik a csöves légvédelem,ami használható a harcoló alegységek támogatására földi üzemmódban( á'la  VAB cannon 20 pl)

Ruházat pl. az új magyar bakancs(egyszerűen szétmegy-általános bak.),a 90 mintájú gyak. nemigazán jó(pl.nemlehet fewlhajtani....)míg a 2000 mintájú egy galagonya bokorban szétszakad ,és ez nem vicc sajnos!!!

Szóval van még elég dolog amit rendezni kéne már.Úgygondolom 1-2 fontosabb projektet végig kéne már zongorázni azthiszem.

Egyszóval a köryékbeli országoknál ezekkel azthiszem már régebbóta foglalkoznak,velünk ellentétben!

Az előző felsorolásnál csak pár dolgot soroltam fel,ha elég tárgyilagos lennék sokkalta több dolgot lehetne felsorolni,amit most nemtetten meg.

Tisztelettel Mero

Csaba5 Creative Commons License 2008.08.01 0 0 31641

Talán érinti a topic-címet:

 

főzés kiszervezés
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.01 0 0 31640
Miért bonyolítanám?
Előzmény: Zumwalt II (31639)
Zumwalt II Creative Commons License 2008.08.01 0 0 31639
Szervusz H.

Azt írod Humwee-kről, hogy nálunk már "Reálisan 50 db-nak már régesrég hadrendben kellene állnia."

Ez a reálisan, ez hogy jött ki? Az első gondolatom az volt, hogy megnézted a többi KKE ország Humwee adatait és besaccoltad, hogy akkor arányosan nekünk ennyivel kellene rendelkezni. De ez annyira egyszerű lenne, hogy biztos inkább valami más alapján jutottál erre az ötvenre.
kösz
Z
Előzmény: Törölt nick (31619)
belic Creative Commons License 2008.08.01 0 0 31638
Hello!

Sajnos az aknavetőket gyártó Diósgyőri Gépgyárban megszüntették ezt a tevékenységet. Itt utoljára a 2B9 "Vasziljok" 82mm-es automata és a 2B11 "Szanyi" 120mm-es aknavető volt gyártva exportra. A honvédség ezek közül, a csapatpróbát leszámítva nem rendszeresített egyet sem.

Ez biztos? Marmint az, hogy tenyleg nem volt rendszerben a Vasziljok?
Eddig abban a hitben voltam, hogy valamikor a 80-as (70-es?) evekben az osoreg elavult 37M aknavetoket lecsereltek a joval hatekonyabb es modernebb Vaszil-ra. (Ami aztan tul jo volt, es inkabb visszaszedtek a kukabol a 37M-et.)

Bel
Előzmény: Törölt nick (31637)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.01 0 0 31637
Üdvözletem!


Sajnos az aknavetőket gyártó Diósgyőri Gépgyárban megszüntették ezt a tevékenységet. Itt utoljára a 2B9 "Vasziljok" 82mm-es automata és a 2B11 "Szanyi" 120mm-es aknavető volt gyártva exportra. A honvédség ezek közül, a csapatpróbát leszámítva nem rendszeresített egyet sem.
A másik szempont pedig az, hogy kifizetődő lenne-e 100 darab miatt a gyártás újraindítása.
Előzmény: swordmanus (31635)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.08.01 0 0 31636

Szervusz Zoli!

 

De dícséretedre legyen mondva, hogy erre magadtól jöttél rá!

Előzmény: M.Zoli (31613)
swordmanus Creative Commons License 2008.08.01 0 0 31635
Tiszteletem!

Nem nagyon értek hozzá, de azért egy aknavető nem egy bonyolult valami gyártástechnikailag. Párszáz, egy-két ezer darabot egy kisebb hazai cég is legyárt, ha kell, de importálható is talán...
Előzmény: Törölt nick (31633)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2008.08.01 0 0 31634

altenatív= alternatív

 

szájlira= szmájlira

 

Előzmény: Princ of Carpatia (31632)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!