Keresés

Részletes keresés

Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.07.17 0 0 31139

Hu de nagyon gagyi ez a honlap!:(

Ez nagyon tre.

Előzmény: Törölt nick (31129)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.07.17 0 0 31138
Rosszul tudod. Regeny nem keszult, propaganda-film pedig igen. Raadasul 1936-ban, meg joval a katonaperek elott...
Előzmény: Törölt nick (31136)
HG4I Creative Commons License 2008.07.17 0 0 31137

Az említettek közül a második vezetőt nem ismerem.

 


Lásd itt a probléma felvetését:
http://www.hm.gov.hu/hirek/kiadvanyok/uj_honvedsesegi_szemle/a_beketamogato_muveletek

 

Különös tekintettel erre a részre:

A fenti követelmények teljesítése érdekében célszerű lenne, ha az adott misszió költségvetésében célzottan beterveznék a HUNIC létrehozásával és működtetésével kapcsolatos költségeket. Feladatrendszeréből adódóan az MK KFH a HUNIC-oknak szakmai és technikai támogatást tud nyújtani, a HUNIC-körlet létesítéséhez, logisztikai felszereléséhez szükséges költségvetési forrásokkal nem rendelkezik.

CIMIC-felderítő együttműködés

A felderítő biztosítás fontos elemének tartjuk a CIMIC-felderítő együttműködést mind a hazai területen, mind a hadszíntéren. A MH Civil-Katonai Együttműködési és Lélektani Műveleti Központtal folytatott konzultációink eredményeként kölcsönösen megállapítottuk, hogy a felderítés és a CIMIC hadszíntéri együttműködése megkerülhetetlen. A hatékony együttműködés feltétele, hogy ez a hadszíntéri HUNIC-ok és a kihelyezett CIMIC-csoportok között szabályozott formában történjen.

A közeljövő kérdései

Felderítési aspektusból egyformán fontosnak tekintve a korábban jelentett négy béketámogató műveletet, a balkáni erőkoncentrációra és az igényesebb katonai feladatok irányába történő elmozdulásra vonatkozó elgondolásnak megfelelően, valamint a jelenlegi tervek szerint Afganisztánban felállítandó magyar PRT-felderítő biztosításának időben történő megtervezése-megszervezése érdekében a közeljövőben fő figyelmünket az ISAF- és a KFOR-műveletben való részvételünkre összpontosítjuk.

Javaslom az egész cikket elolvasni, időben és térben, szervezetben is a "helyére" tenni....

 

 

Továbbá - és ez a konkrétabb - innen meríts, mintegy válaszul az előzőre:

http://www.zmne.hu/kulso/mhtt/hadtudomany/2006/4/2006_4_24.html

 

Különösen a vége érdekes.....

 

A konklúzió levonását rád bízom.

 

Egyébként "pontosabb információéert" egyáltalán nem kell "kopogtatni" a Bartók B. úti vaskapun, mert a fentiek nyílt forrásokból beszerezhetőek, eredetiek és hitelesek. :)

Senkinek sincs min háborogni titokvédelmi agyrém, ködösítés okán.....

Ha akarod, egy szinttel mélyebbre ások, részletezem.

 

No, ennyit erről.

 

Pá.

 

 

Előzmény: Törölt nick (31128)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.17 0 0 31135
nehogy már elnézést kérj:)
Előzmény: Törölt nick (31134)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.17 0 0 31132
Azt hiszem, ez a minimum, amivel tartozunk.
Előzmény: ptillas (31130)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.17 0 0 31131
Máramennyiben?
ptillas Creative Commons License 2008.07.17 0 0 31130
Koszonik a tuzszereszek is a koszonet nyilvanitasokat.
Előzmény: Törölt nick (31122)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.17 0 0 31128
Pontosabb információért tessék Madarász Károly altbgy-hez, vagy Szűcs András ddtbk-hoz fordulni...
Előzmény: HG4I (31126)
HG4I Creative Commons License 2008.07.17 0 0 31127
Na, jó, elég a félremagyarázásból!
Nem méltó ehhez a topikhoz.

Persze, hogy van (lennie kell) vezénylési parancsnak!
De a jelentkezés önkéntes.
Aki nem vállalja, azt nem vezénylik....

Hm.... szeretem a sanda félmondatokat! :(



Előzmény: J Dagain (31114)
HG4I Creative Commons License 2008.07.17 0 0 31126
Kedves topiktárs!

Elárulnád, honnan ez az info?
Vajon létezett-e jóváhagyott felderítő biztosítási terv a kontingens kiérkezésekor?

Választ várok!

üdv.
Előzmény: miki1962 (31101)
KatonaHumor Creative Commons License 2008.07.17 0 0 31125

A gyanúsításod jogos, okot adtam rá, de tényleg nem arra gondoltam. Megjegyzéseimet a "civil kontroll" jegyében írtam.

El kéne dönteni, hogy van-e olyan eset, amikor parancsba kapta a katona a külszolgálatot, vagy tényleg teljesen önkéntes és semmi retorzió nem következik, ha itthon akar maradni.

És ha megvan a válasz, eszerint kommunikálni, és szavakat adni a miniszter szájába.

 

 

Igyekszem megfogadni a mondást:

 

"Ha nem akarod, hogy meggyanúsítsanak, ne kösd be a cipődet dinnyeföldön"

 

 

http://www.katonahumor.hu/

 

 

Előzmény: Törölt nick (31124)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.17 0 0 31123

A wiki szerint vett (beszerzett). 82-eset is és 60-asat is. És állítólag ezek adják az MH/24 és MH/34 tüzértámogatását. Nézzétek meg. (Amúgy a vitalapban erre a fórumra is utal árnyaltan az egyik szerkesztő, mint örök elégedetlenek gyűjtőhelyére, akik nem látják át a fejlesztések lényegét, és nem értik meg, hogy ahhoz, hogy valami fejlődjön, ahhoz először a régi használhatatlant szanálni kell, és majd most jön csak a képességnövelés meg az eszközbeszerzés...)

 

Tudom, hogy a wiki nem mérvadó, meg MH szócső meg stb., de talán már csak nem hazudják, hogy beszerzés történt, ha a valóságban egyszerüen nem történt beszerzés...

 

Ennyi erővel odahazudhatnák a wikin azt is, hogy ilyen meg olyan zászlóaljakat meg dandárokat meg mittudomén miket állítottak fel, 90%-os feltöltöttséggel és frankó felszereléssel meg külföldi képzéssel és mindenki megnyugodhatna. De azért ez kicsit durva lenne.

Előzmény: Éhesló (31095)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.17 0 0 31122
Szintén köszönet.
Előzmény: Törölt nick (31119)
KatonaHumor Creative Commons License 2008.07.17 0 0 31121

Ami nekem ebben érdekes, hogy félrevezeti a közvéleményt nyilatkozataival a  HM vagy nem?

Mert ha hazudnak, az azért jobb helyeken következményekkel jár.

 

A mundér becsületét védeni kell megértem, de akár hazugságok árán is?

 

A blikkes cikkben van:

 

"A kiképzése megfelelő volt az afganisztáni miszszióhoz, mivel nagyon erős elméleti és gyakorlati része is van, és külön tartalmazza a hagyományos, illetve az improvizált robbanószerek hatástalanítását. Utóbbiakról már elegendő információnk van a boszniai és ciprusi bevetések után."

 

Ha jól értem, ezzel azt mondta a pkh, hogy minden tudás a birtokunkban (MH) van?

 

(Persze nem vagyok naiv, feltehetően azt értette ez alatt, hogy mi minden tőlünk telhetőt megtettünk, tessék a mi alakulatunkat békén hagyni, keresgéljenek feljebb)

Előzmény: J Dagain (31114)
SKIDROW Creative Commons License 2008.07.17 0 0 31120

Nagyon kedvesek vagytok,köszönjük szépen...majd vmikor a férjem is reagál.

 

belic Creative Commons License 2008.07.17 0 0 31118
Kedves SKIDROW,

En is koszonom.

Bel
Előzmény: Kuruc71 (31116)
belic Creative Commons License 2008.07.17 0 0 31117
Szia!

Mondom nektek már eddig is voltak vezényeltek és ezután is lesznek!
Sőt már arra is kitalálták a megoldást ,hogy nehogy valaki a nem megfelelő fizikai felmérésre hivatkozzon.


Remelem nem bantalak meg, de szerintem az jo, ha a honvedsegnek lesznek bevetheto egysegei. Tehat nem az egesz MH-bol vadasszak ossze az embereket, ha szukseg van egy zaszloaljra, hanem egyszeruen 1 zalszoaljat vezenyelnek. Szerintem sokkal hatekonyabb egy osszeszokott egyseg, es ez mindket iranyba igaz, vagyis egyreszt a misszioban jobb, ha az egyseg zome mar tobb eve ismeri egymast; es a hazai honvedelemben jobb, ha eles helyzetben (vagyis kozos misszioban) kiismert tarsak vannak egyutt.

Persze akkor jo, ha minden szempontbol (kiveve a fizetes) a "hazai" szintet igazitjak a misszioshoz, es nem forditva (egeszsegugyi elvarast, feltoltes, felszereles, kikepzes, ...).

Bel
Előzmény: J Dagain (31112)
Kuruc71 Creative Commons License 2008.07.17 0 0 31116
Kérlek ad át köszönetünket a férjednek. Persze mint az otthon háttér biztosítójának, neked is ugyan ez jár.


KÖSZÖNJÜK
Előzmény: SKIDROW (31075)
belic Creative Commons License 2008.07.17 0 0 31115
Hello!

hogy lehet egyátalán felkészíteni 100% biztonsággal tűzszerészt ilyen trükkös bombák elleni feladatokra?

Szerintem alapvetoen nem a tuzszereszek feladata az IED-ek elleni kuzdelem, mivel szerintem nem felszedni kell az IED-et, hanem nem lerakni. Ezt szerintem 2 modon is el lehet erni: 1. mindenki szeret minket, mert kedvesek vagyunk, 2. mindenki szeret minket, mert a tobbieket lelottuk (a gyakorlatban a 2. persze csak az 1-gyel kombinalva mukodik).

Bel
Előzmény: KatonaHumor (31099)
J Dagain Creative Commons License 2008.07.17 0 0 31114
Tudom ,hogy a blikk nem valami komoly újság...de azért még elszólhatja magát...nem állítok,csak olvasok

részlet:
– Miután megtudtuk, hogy Gyuszi helyére a fiamat vezényelték, próbáltuk lebeszélni arról, hogy menjen. Én is és a felesége is azon voltunk, hogy Krisztián a családdal maradjon.

a teljes cikk
miki1962 Creative Commons License 2008.07.17 0 0 31113
Ezért van, hogy a rendfokozati jelzéseket nem felvarrják, hanem tépőzárral rögzítik. Ha kimennek a táborból, a rendfokozati jelzéseket leszedik, hogy nehezebben azonosíthassa az ellenség a parancsnokokat.
Előzmény: Stylist (31106)
J Dagain Creative Commons License 2008.07.17 0 0 31112
Mondom nektek már eddig is voltak vezényeltek és ezután is lesznek!
Sőt már arra is kitalálták a megoldást ,hogy nehogy valaki a nem megfelelő fizikai felmérésre hivatkozzon. Egyszerüen meg fogják szüntetni a missziós orvosit.Ha én hazudok akkor hazudik itt egy fél laktanya. Vagy már megint nem szóltak ,hogy ez is szolgálati titok...
Egyre nehezebben jönnek össze a missziós létszámok.Ennek persze nem az az oka ,hogy tíz éve szinte stagnálnak a missziós pénzek.... nem
KatonaHumor Creative Commons License 2008.07.17 0 0 31111

Ja, mint a Felvonulók Kértékben: "Kisiparos, adózása rendben van?...Akkor szeretném kérni..." :)

 

"Szakaszvezető úr, hány évre is vett fel lakáshitelt?....Igen, vállalom!"

 

 

http://www.katonahumor.hu/

 

 

Előzmény: Stylist (31109)
KatonaHumor Creative Commons License 2008.07.17 0 0 31110

Nyugi, én sem őrá tippeltem.

 

Egyébként még az is lehet, hogy a népszabis újságíró értett félre valamit.

 

De valaki akkor is hazudik.

 

Amúgy olyanról még én sem hallottam, hogy valakit hivatalosan vezényeltek volna (ha van jelentkezne kérem: attila(kukac)katonahumor.hu ), az már bizonyára gyakoribb, hogy enyhébb(?) lelki terrorral, nyomással veszik rá az illtőt az utazásra.

 

üdv

Attila

Előzmény: Stylist (31108)
Stylist Creative Commons License 2008.07.17 0 0 31109
Bocs, még annyi kimaradt, hogy ha egy kicsit jobban megkapargatnád őket, akkor annyit biztosan még ők is elismernének, hogy megtalálják a módját, hogy a helyes döntésre "ösztönözzék" az illetőt, természetesen kizárólag törvényes eszközökkel! :-((
Üdv:
Előzmény: Stylist (31108)
Stylist Creative Commons License 2008.07.17 0 0 31108
"A külföldi miszsziók tagjait egyébként kizárólag az önként jelentkezők közül választják ki, vagyis: efféle feladatra senkinek nem adnak parancsot."

Persze, papíron biztos. Erre mondják azt a művelt tengerentúliak, hogy official bullshit...

"Valaki valótlanságot állít."

Így van. De szerintem nem John Doe lesz az... :-((
Üdv:
Előzmény: KatonaHumor (31107)
KatonaHumor Creative Commons License 2008.07.17 0 0 31107

"A tárca bejelentette: megfelelő felkészítés után hamarosan újabb tűzszerészt küldenek Afganisztánba. A külföldi miszsziók tagjait egyébként kizárólag az önként jelentkezők közül választják ki, vagyis: efféle feladatra senkinek nem adnak parancsot."

 

Forrás: http://www.nol.hu/cikk/498843/

 

 

Valaki valótlanságot állít.

Előzmény: J Dagain (31103)
Stylist Creative Commons License 2008.07.17 0 0 31106
"Egyébként már a 80-as években sem ment volna senki kirívóan a ht-k közül háborúba. Minden megkülönböztetőt leszendtünk volna magunkról. A saját katonáink úgy is ismernek, ha meghal valaki ott a dögcédula."

Jó, azért ez nem ilyen egyszerű! Az, hogy valaki, pláne veszélyes terepen nem öltözik be huszártiszti díszegyenruhába, feltűnő csákóval, és színes strucctollal a seggében, nyilván evidencia. Viszont ott van ugye a sniper a convoy útvonala mentén elrejtőzve, és van egy helyes kis távcső a puskája tetején, nomeg eleve nem a Vakok Intézetéből toborozzák őket. Általában nem kapásból lőnek, hanem prioritás alapján osztályozzák a potenciális célpontokat. Ha ezek között látnak olyat, aki arany csillagokat, a sisakján tiszti rendfokozatra utaló csíkokat, stb. lát, akkor arra fog lőni. Márpedig rendfokozati jelzés nélkül nem szokás még terepre sem menni, legalábbis még soha nem láttam olyan amerikai vagy brit egységet, ahol mindenki egyformán sima serviceman gyakorló egyenruhában játszott volna háborúsdit. Mellesleg a sniperek ellen még ez sem nyújt 100 százalékos védelmet, mert akkor a másodlagos jelek alapján fog szelektálni. Pl. megnézi, hogy kinek jelentenek, ki osztogat parancsokat, kit hívnak a rádióshoz, stb...
Üdv:
Előzmény: miki1962 (31100)
Python24 Creative Commons License 2008.07.17 0 0 31105
Szia!!
Érdekesnek tartom,ugyanis nekem ez eléggé a szakmámba vágott odakinn!Nem tartom komoly támogatásnak,ha az általam elküldött információkat kapom vissza!!Sok esetben volt erre példa!!Az anyagi-technikai-létszámbeli támogatásról nem is beszélve!!
Szóval biztosan így van,de ezt nem éreztem,mivel a saját bőrömön tapasztaltam,mennyire nem kaptunk semmilyen támogatást!!Pontatlan információk,zagyva következtetések,("marasztaló kőrakás" )összekevert időpontok(pl Nevruz novemberben!!:) )és még sorolhatnám!!

Előzmény: miki1962 (31101)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2008.07.17 0 0 31104

 

Üdv!

 

    .....De mielőtt Öreg Csóka rám is rámtámad, a témához szólva kérdezem bele a pusztába, hogy lehet egyátalán felkészíteni 100% biztonsággal tűzszerészt ilyen trükkös bombák elleni feladatokra?...

 

Isten ments, hogy oljan vehemens legyek, hogy topiktársra támadjak. DE! ha már kérdezted, miként lehetne felkészíteni a tűzszerészt?

 

Mint írtam néhány hsz.-el korábban: Sokat lövetném őket Szép-féle rombolópuskával IED imitátorokra. És akkor már tettem valamit a felkészítésük ügyiben. Lehet, hogy ez nem 100 %-os, és némi kőművesmunka a következménye. No, de miért vagyok akkor kint a misszióban "Újjáépítő" titulussal elnevezve? (No, ez kicsinyt morbid volt!)

 

Öreg Csóka

 

Előzmény: KatonaHumor (31099)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!