Keresés

Részletes keresés

Hamburger2 Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30845

Meglátásod jó. Sok tálib Irakban szerzett gyakorlati tapasztalatot.

Előzmény: thehassan (30806)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30843

Szervusz JD!

 

Azért én jelentősnek nevezném a jelenlegi ottani gazdasági helyzet miatt kialakult "megélhetési lázadókat" is, akik nem nagy összegekért is hajlandók a megbízóik által meghatározott helyekre kirakni az egyszerűbb IED-kat. Meglátásom szerint komolyabb IED-khez valóban jól kiképzett emberek kellenek. Csakúgy, mint a hatásos öngyilkos merényletekhez is.

 

Hamburger

Előzmény: J Dagain (30778)
Kavics78 Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30842

"nem keverd te a tolmácsot a fedett emberkékkel véltélenül?:)"-Nem

 

"Alulértékeled te az embereket, úgy érzem..."-Nem hinnem. Az ember nagyon gyenge!

"Sokat nem mászkáltál te bölcsészek környékén, azt sejtem..."- A mostani osztalytalakozom fenyeben, az ilyesfajta hivatast valasztott exosztalytarsaim az iszonyatos elkurvulas allapotaban leledzenek, ami szamomra szomoru mert amugy eleg tehetseges darabok voltak! 

Előzmény: Törölt nick (30831)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30840
Azért ne feledd, hogy akkoriban a távrobbantásnak még sokkal korlátozottabbak voltak a lehetőségei. Az IED-k az elmúlt 20 évben nagyon sokat "korszerűsödtek"! Én úgy látom, hogy Irak hatalmas lökést jelentett az IED-k fejlődése szempontjából.
Előzmény: Bujazliz (30775)
thehassan Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30839
Rosszul tudod, mert ilyen mobilrendszer a világon nincs. Afganisztánban GSM rendszer van, ami tudvalevőleg 900 MHz (környéke).
Előzmény: stalker2 (30752)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30838
Megpróbálta megértetni az angol hallgatókkal a Führer szándékait, és elérni a megbékélést a két nép között. A háború után német területen az amerikaiak elfogták, és átadták a briteknek, akik felkötötték,

Eszem azt a kis "békéltető" szívét...
Miért, mi járt volna neki? Meleg vállveregetés?
Előzmény: Stylist (30836)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30837

Üdv Veterán!

 

Köszönöm a válaszod.

 

   ......Így van, a jammer sem mindenható az IED-kkal szemben....

 

Főleg, ha az egyik (a "csali") egy klasszikus "mobiltelefonos", az elrejtett pedig egy "snassz", közeledés-kapacitív érzékelős, ne adj isten induktív érzékelővel kombinált.

Én nem tudom ilusztrálni, mint ahogy azt István tette a telefonos "diszítésű" IED-jével, de tán el tudjátok képzelni. A jobb érthetőség okán: A közeledés-kapacitív érzékelő az szerint műxik, hogy az emberi test közeledése váltja ki a működést. Elenben, ha valami fémes tárgy, (robot) közeledik, akkor egy arra érzékeny induktív érzékelő bontja a robbantó áramkört, így mindenképp csak az emberi közeledés váltja ki a működést. Aztán ha ezt még megfigyelik egy kicsinyt "biztonságos" távolságból, akkor a mobillal még kombinálható.

Gondolom, én!

Minden esetre a jammer, ha nincs az eszköztárban, és az valakin múlik, az szándék.. ......!

 

Öreg Csóka

 

Előzmény: Hamburger2 (30820)
Stylist Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30836
"Egy példa: a II.VH éveiben nem véletlenül voltak rendkívül népszerűek a tokiói rádió angolnyelvű és moszkvai rádió németnyelvű műsorai az ellenséges fél katonáinak körében - kifogástalan angolsággal (amerikai angolsággal) vagy németséggel adták ezeket, a műsorvezetők (maguk is nyelvészek) vicceket, szóvicceket és lingvisztikai szójátékokat tudtak belecsempészni az adásokba."

Igen, és volt egy angol fickó is, sajnos nem jut eszembe a neve, aki belépett a náci pártba, és Németországból sugárzott rádióadásokat Angliába, természetesen angol nyelven. Megpróbálta megértetni az angol hallgatókkal a Führer szándékait, és elérni a megbékélést a két nép között. A háború után német területen az amerikaiak elfogták, és átadták a briteknek, akik felkötötték, holott soha nem bántott senkit sem. Ez volt a győztesek "igazságszolgáltatása"... :-((
Üdv:
Előzmény: Zicherman Istvan (30817)
PATRIA NOSTRA Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30835
    Üdv.Mindenkinek! Ujként arról kérdezném az itteni szakértőket/különösen az ajánlott Hamburger urat/mi is,miért is...          ismétlödhetett meg a 2.tüzszerész parancsnok haláleseténél...Főként a katona-technikai fejtegetést fogadnám szivesen.Természetesen majd a kegyeleti idő leteltével és bővebb infok birtokában...Tiszteletem Mindenkinek!
Hamburger2 Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30834
Nem biztos, hogy a magyar tűzszerészek ellen irányult az IED. A tűzszerészek persze hivatalból kell, hogy kimenjenek a megtalált, de még az elműködtetett IED-khez is. Ennek következtében a másodlagos IED-k rájuk nézve még veszélyesebbek. IED-k eddig is voltak Baghlan tartományban és robbantak is. Csak jóval kevesebb volt a másodlagos IED, amelyek kimondottan az első robbanása után a helyszínre kiérkező - általában társaiknak segíteni akaró, vagy az elsődleges IED-t hatástalanítani akarók - ellen irányul. Az a felderítés feladata, hogy kiderítse, ezek mennyire voltak úgy beállítva, hogy a magyarok mozduljanak rá! Ennek ellenére szembeötlő, hogy a tartományban általánosan romlott a biztonsági helyzet, ami jelzi, hogy nincsenek tekintettel arra, hogy jelen vannak a magyarok. Ez viszont következhet abból, hogy a magyarok nem tartották be a PRT általam megfogalmazot alapelvét: Élni és élni hagyni!
Előzmény: Kuruc71 (30758)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30833
Hm... ebben mondjuk neked van igazad.:(
Előzmény: Kavics78 (30829)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30832
Ez mondjuk igaz!:))) Viszont sok tanitványa kezelhető állapotban lévő ember.:)))
Előzmény: Törölt nick (30828)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30831
Hajlando lenne-e egy ilyen megkinozni ill. megolni egy olyan illetot akinek a kulturajanak tanulmanyozasara tette fel eredetileg az eletet?

nem keverd te a tolmácsot a fedett emberkékkel véltélenül?:)

Hogy birna az ilyen nem konvencionalis bevetesek megprobaltatasait?

Alulértékeled te az embereket, úgy érzem...

Persze aztan lehet hogy a bolcseszkarok tele vannak rambokkal csak meg en nem talalkoztam veluk!

Sokat nem mászkáltál te bölcsészek környékén, azt sejtem...
Előzmény: Kavics78 (30829)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30830
Igen, a ,,Daisy-Chain" lesz az. Ahogy látom itt a neten, más nyelvekben is vagy ,,koszorú" vagy ,,nyaklánc" a megnevezése.:(

Előzmény: uselessjunk (30825)
Kavics78 Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30829

Uhum!

Rendben, legyen .

Hajlando lenne-e egy ilyen megkinozni ill. megolni egy olyan illetot akinek a kulturajanak tanulmanyozasara tette fel eredetileg az eletet?

Hogy birna az ilyen nem konvencionalis bevetesek megprobaltatasait?

Persze aztan lehet hogy a bolcseszkarok tele vannak rambokkal csak meg en nem talalkoztam veluk!

Bar a sorike pusztitasaban valoban elenjaro alakulat!

Udv!

 

Előzmény: Zicherman Istvan (30823)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30828
Az egyik legjobb, és egyben legpontosabb és legszebb Korán-fordítást szerinted ki végezte és hol?:))))

Na, azért Simon Róbertet én inkább nem vinném sehova:) Egyrészt mert a klasszikus arabot rendkívül jól fordítja (ami édeskevés a mai arabhoz...), de még magyarul sem tud úgy írni, hogy más megértse, az előadásai pedig egyszerűen borzalmasak:)
Előzmény: Zicherman Istvan (30823)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30827
Valszeg ez lesz a megnevezése, ha az elv stimt.
Máris megnézem.
Előzmény: uselessjunk (30825)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30826
Ezt meglepődve olvastam, és az utóbbi idők egyik meglepetéseként ért. Milyen felderítésre gondolsz? Kinti operatívra?

Nem akarom Hamburger kenyerét elvenni, de magyar szolgálatok (katonai és polgári egyaránt) felderítő és elhárító tevékenysége nemzetközileg is elismert, legyen ez akármennyire meglepő hír...
Előzmény: dr_kotasz0831 (30816)
uselessjunk Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30825
A Daisy-Chain -re gondolsz?
Előzmény: Zicherman Istvan (30821)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30824
Tudom. ismerek prá srácot, akik még itthon tanultak, és voltak odakint.
Előzmény: Hamburger2 (30802)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30823
Ezt egy magyar egyetemrol elhordott felig arab,pastu,stb illetorol ketlem!
.....................
De ki beszélt itt bennszülöttekről?! Rengeteg MAGYAR nyelvszakértőnk is van!:)))
Az egyik legjobb, és egyben legpontosabb és legszebb Korán-fordítást szerinted ki végezte és hol?:))))
Előzmény: Kavics78 (30822)
Kavics78 Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30822

Rendben!

De a szovjet voros hadseregben a tolmacsok es a beszivargo alakulatokban tevekenykedo tolmacs/harcteri vallato katonak huek voltak a hazajukhoz!

Ok tudtak miert harcolnak, nem voltak ketelyeik a tetteik helyessegevel kapcsolatban!

Ezt egy magyar egyetemrol elhordott felig arab,pastu,stb illetorol ketlem!

Az amcsiknak is mindig meggyulik a bajuk a helyi tolmacsokkal!

Udv!

Előzmény: Zicherman Istvan (30817)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30821
Az IED-k alkallmazásának és elműködtetésének rengeteg változata van. Ezeknek csak egy része - viszonylag gyakori alkalmazási mód - ellen hatásos a jammer.
...............................
Erre mondtam én is, hogy nagy szar van, ha ,,esztéta" kezd el foglalkozni az IED-ek telepítésével és gyártásával, és nem Abdulla, a kecskepásztor.
Már az ,,özvegy nyaklánc"* is komoly ,,előrelépés" az emberek lemészárlásának terén, nem hogy profi, legújabb típusú aknacsapdák.

(* - nem ismerem a magyar vagy angol-amerikai katonai szleng menevezését, mifelénk az út mentén zsinórban (egy vonalban) kötött IED-eket nevezték így, amik egyszerre, vagy gyors egymásutánban lépnek működésbe az út mentén, vagy a konvoj vonalán. Majd valaki beírja, hogy mi az angol elnevezése.)
Előzmény: Hamburger2 (30820)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30820
Így van, a jammer sem mindenható az IED-kkal szemben. Az IED-k alkallmazásának és elműködtetésének rengeteg változata van. Ezeknek csak egy része - viszonylag gyakori alkalmazási mód - ellen hatásos a jammer. Ez nem jelenti azt, hogy ne lenne rájuk ott igen nagy szükség!
Előzmény: stalker2 (30749)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30819
hogy ne a beszerzésről tudjanak a civilek, hanem arról, ha tudnak valamiben segíteni.
.........................
Ez egy jó dolog lenne.

...........................
hamarabb lenne meg sok minden ha a Kókusz/Napló, vagy a fene tudja melyik mainstream magyar kultúrbástya megemlítené a híradóban, hogy valami bűzlik Dániában.
..............................
Ez meg nem lenne jó, mivel a magyar média ,,szakmai hozzáértését" ismerve a blődségek és balfaszságot tömtelege lenne.
Mondjuk egy TV-műsort, amelyben felszólalnak a missziózók, és elmondanák higgadtan, őszintén és éppésszel hogy mit is csinálnak ott és MIÉRT, MINEK AZ ÉRDEKÉBEN, az sokat dobna a missziók társadalmi megítélésén.
Nem merülne fel a sok ,,miért vagyunk ott, mit keresünk ott, kinek az érdekében," meg ,,biztos átmosták a katonák agyát, meg amúgy is csak idióták mennek a seregbe" pacifista vadbaromság és urabn legend. Ezzel az olyan forrásokat is ki lehetne iktatni, mint az EBM hírforrás kategóriák.

(EBM - ,,egy barátom mondta").
Előzmény: dr_kotasz0831 (30815)
Kavics78 Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30818

"Persze, te már biztos annyi katonai büntetőexpedíciót vezettél Vietnamtól Közép-Amerikáig, hogy szakértőként iszom szavaidat!"

Ezek szerint te nyilvan igen!

Sajna azonban a valo vilag egy kicsit tavolabb all a hollywoodi filmektol mint esetleg feltetelezed!

 

 

Előzmény: Stylist (30814)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30817
Nem feltétleül kellazonosulnia az ellenséggel. Viszont sokkalta jobb az a tolmács, amely a nyelvi árnyalatokat vagy kettős értelmezésű mondatokat, illetve sajátos, kizárólag adott kultúrára jellemző sajátosságokat ismerik.

Egy példa: a II.VH éveiben nem váéletlenül voltak rendkívül népszerűek a tokiói rádió angolnyelvű és moszkvai rádió németnyelvű műsorai az ellenséges fél katonáinak körében - kifogástalan angolsággal (amerikai angolsággal) vagy németséggel adták ezeket, a műsorvezetők (maguk is nyelvészek) vicceket, szóvicceket és lingvisztikai szójátékokat tudtak belecsempészni az adásokba.
Ellenpélda: az Osztrák-Magyar Monarchia röplapjai, amiket az I.VH alatt a Keleti-fronton alkalmaztak - olyan trehányul és pökhendi nem törődömséggel voltak megírva oroszul, hogy a rengeteg nyelvi hiba és idióta mondatfelépítés miatt a katonák azokat egyszerűen nem olvasták, és általában közröhely tárgyát képezték.
Harmadik példa: Lawrence ezredesnek a kifogástalan nyelvtudása és a helyi kultúra ismerete miatt sikerült az, ami sem előtte, sem utána nem sikerült senkinek - egyesítette a beduin és arab törzseket a törökök elleni harcra.
Negyedik példa: a szovjet-afgán háború alatt általában azokat a szovjet alakulatokat érte kevesebb támadás, melynek állományában több, tádzsikul, fársziul, arabul vagy dari nyelven beszélő tiszt volt. És itt nem a kölcsönös tiszteleten lett volna a hangsúly, hanem azon, hogy több olyan apróságot tudtak leszűrni a beszélgetésből, ami felett más alakulatok tisztjei egyszerűen elsiklottak. Egy példa: Alekszej Csikisev katonai tolmács írta visszaemlékezésében, hogy amikor ellenőriztek egy konvojt a Pakisztáni határ közelében, elbeszélgetett az egyik Mekkából, a hadzsból hazafelé igyekvő zarándokkal. Az elmesélte neki, hogy milyen fárasztó volt az út, de hogy a pakisztánban lévő afgán menekülttáborig fiatal algériai és jemeni zarándokok vitték el őt. Ebből le tudta szűrni azt a következtetést, hogy az adott táborba külföldi önkéntesek érkeztek.
Számtalan példa van arra, hogy miért fontos egy nyelv, kultúra és adott régió felsőfokú ismerete.
Előzmény: Kavics78 (30811)
dr_kotasz0831 Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30816

Szia Hamburger!

 

"magyar felderítés igen elismert a szakterületén. "

Ezt meglepődve olvastam, és az utóbbi idők egyik meglepetéseként ért. Milyen felderítésre gondolsz? Kinti operatívra?

 

Tisztelettel,

Én

Előzmény: Hamburger2 (30796)
dr_kotasz0831 Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30815

Szia Hamburger!

 

Igen, igazad van lehet, hogy nem tartozik rám. Lehet, hogy nem tartozik senki másra, csak az aktuális szervre. Értem én a szolgálati titok intézményét, nem is feszegetném a kérdést; de el kell döntenetek, hogy meddig foltozgatjátok a hiányosságokat szakmaiságból, kötelességtudatból, a mundér becsülete okán stb.. Talán úgy fordíthatnám vissza kissé tiszteletlenül a kérdést (persze sosem tennék ilyet :) ) hogy ne a beszerzésről tudjanak a civilek, hanem arról, ha tudnak valamiben segíteni. Ha kell a nyilvánosság erejével. Tartok tőle hamarabb lenne meg sok minden ha a Kókusz/Napló, vagy a fene tudja melyik mainstream magyar kultúrbástya megemlítené a híradóban, hogy valami bűzlik Dániában. Tudom - tudom, hogy abszurd, de jól mutatja, hogy nem azt kell tudnunk, hogy mit vesznek Nektek, hanem, hogy mit ad absurdum, mit nem vesznek Nektek. :D

 

Tisztelettel,

Én

Előzmény: Hamburger2 (30790)
Stylist Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30814
Persze, te már biztos annyi katonai büntetőexpedíciót vezettél Vietnamtól Közép-Amerikáig, hogy szakértőként iszom szavaidat! Számomra te vagy a source of authentic... :-))
Üdv:
Előzmény: thehassan (30809)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!