Keresés

Részletes keresés

Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30786
Tudod, - ,,szorgos népünk győzni fog".:P
Előzmény: Törölt nick (30780)
tuzer Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30785
Egyet értek, de az általad felvázolt jellegű kutatómunkában szerzett tapasztalat igencsak segít a szűrésben.
Előzmény: Némedi László __ (30784)
Némedi László __ Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30784

(viszont egy baja az internetnek, hogy egy "jól kinéző" téves információ vészesen gyorsan terjed, és a végén, mint igazság jelenik meg a Nagy Wikiben, amit a többség az igazság egyetlen forrásának tekint. A manuális munka (levéltár, stb.) nem pótolható internettel, erre számtalan példát tudok hozni.)

 

ON

részvétem a második meghalt tűzszerészünk szeretteinek, RIP... :(

 

remélem nem lettünk kiszemelve a tálibok által, nem lesz több ilyen eset...

Előzmény: tuzer (30783)
tuzer Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30783

A II. Világháború után   k é t   j e l e n t õ s   f e j l e s z t é s   zajlott a gyújtók tekintetében

  • A német (Krupp - Thiel és Junghans) mechanikus szerkezetû idõzítõ gyújtókat mindenhol átvették. A gyújtókról eltûnt az idõzítõskála, mert a beállítást gépesítették. Az állításhoz szükséges adatokat a gép a központi lõelemképzõtõl, elektronikus úton kapta. Ez a megoldás számos korábbi hibát kiküszöbölt. A kézi állításból adódó tévedéseket, az idõzítõskála gyártás során történõ beütésekor keletkezõ anyagtorzulásból adódó pontatlanságot, stb.
  • A közelségi gyújtókat tökéletesítették. Elsõ alkalmazásukra a háború utolsó hónapjaiban került sor az angol légvédelemben. A 120 mm-es partvédõ ágyúk lõszereit szerelték elõször közelségi gyújtóval. Mivel a hadvezetés titkosan kezelte a gyújtó technikáját, a tüzérek csak a tenger fölé lõhettek, nehogy a befulladt lövedékek az ellenség kezébe kerüljenek. Ez a gyújtótípus folyamatos fejlesztésekkel napjainkra teljesen kiszorította a mechanikus idõzítõ gyújtókat a légvédelembõl.
  • http://www.bjkmf.hu/bszemle2003kulon/kulon200302.html

     

    Az a baj, hogy nem csak nektek, nekem is furcsa néha, hogy az internet nem csak vitára, hanem kutakodásra is jó.  A fenti idézet  Google: "közelségi gyújtó" keresés negyedik találata a 250-ből.

    Előzmény: tuzer (30782)
    tuzer Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30782
    Ezeken túlmenően volt egy angol közelségi gyújtó (Típus, űrméret egyelőre homályban, de volt), amelyet a légvédelmi tüzérségük használt. Eleinte olyan titkos volt, hogy csak a tenger fölé lőve használhatták+hadihajók, nehogy a németek kezébe jusson belőle.
    Előzmény: Kuruc71 (30774)
    internal server terror Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30781
    Bögöy, szerinted most úgy jártam mint kavkaz a porcelánboltban, vagy mi van?
    Előzmény: Törölt nick (30780)
    Törölt nick Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30780
    Ennek a Zicher Pistának minden van, mi szem-szájnak ingere... :))) Szerintem beépült a szakállas-kopasz tálibok közé... :)))
    Előzmény: Törölt nick (30739)
    swordmanus Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30779
    Üdv!

    Most kellemesen meglepődtem, bár belegondolva: ebben nincs semmi meglepő.
    Kíváncsiságom azt mondatná velem: de szívesen tanulnék én is tőlük, és miylen jó lenne egy ilyen szakanyag.
    Reálisan: civilként jobb nekem, hogy nem tudom. Így sem kell magányosnak, elhanyagoltnak éreznem maga, azt hiszem. Úgy meg pláne...
    Előzmény: Bujazliz (30775)
    J Dagain Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30778
    Tudomásom szerint a volt Afgán reguláris erők néhány katonája valóban a Varsói szerződés országaiban kapott kiképzést. pl: Magyarországon kaptak kiképzést Afgán harckocsizók, talán a 70-80 as években néhányan.
    De a valóság ennél kicsit bonyolultabb. A Tálib nem egy népcsoport. Valójában a hosszú háborúk alatt Pakisztáni menekülttáborokban felnőtt afgán gyermekek, akik vallási és katonai képzésben részesültek. A katonai képzésükhöz ugyanúgy mint a szovjet megszállás alatt amerikai katonák járultak hozzá. Lesállás, rajtaütés,vállalkozások. Badarság lenne azt hinni ,hogy a mai terroristák a keleti iskolákat járták volna mind. Kaptak mindkét oldaltól! Ismerik mindkét oldal harceljárásait, reagálását különböző helyzetekre. Inkább fontos lenne a felismerés ,hogy nem a hétköznapi afgán lakos a terrorista ,aki reggeltől estig a napi betevőért küszköd, hanem a hidegháború alatt és után nagyhatalmi érdekek miatt kiképzett (jól kiképzett) erőkről van szó, melyek sokszor nem is a helyiek. Akiket bizony nem érdekelnek a hadviselés szabályai, hanem csak az, hogy bármilyen eszközzel elérjék céljaikat. Ellenük a hagyományos hadviseléssel nem lehet eredményesen fellépni. Ellenük nem alkalmazható a hagyományos katonai képzettség. Meg kell nyerni a lakosságot és már nehezebben tudnak érvényesülni. De fontos azt is felismerni ,hogy Afganisztán, afgán nép nem létezik!!! Az Afgán elnök valójában csak Kabul kormányzója, és afgánok helyett Pastuk, Hazarák stb lakják ezt a poklot.

    Ez a magánvéleményem!
    Előzmény: Bujazliz (30775)
    uselessjunk Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30777
    El AZ mB
    El AZ mB
    Előzmény: Kuruc71 (30774)
    uselessjunk Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30776
    csak a kérdésre válaszoltam. természetesen a lényeg nem ebben van
    Előzmény: Kuruc71 (30774)
    Bujazliz Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30775
    Üdv

    Érdekes az, hogy amnéziában szenved sok döntéshozó pozícióban ülő ember.
    A Magyar Honvédség műszaki tisztjeit egykorron (nem 50 évvel ezelőttre gondolok) szabályzatok szerint képezték ki a "meglepő aknák" készítésére. Ezt ma angol rövidítéssel IED-nek neveznek. Nagyon sok ma már nyugdíjas, vagy kényszernyugdíjas kiképző tiszt, vagy tanár ezeket még jól ismeri. Elvében semmiben nem különbözik az afganisztáni IED készítők "munkája" a "meglepő aknák" szabályzatának elvétől.

    Könyörgöm Ők miből tanultak?

    A volt "keleti blokk" tanította sokukat, nem a NATO.
    A technika fejlődött ugyan, de az emberi gondolkodásmód ugyanaz.
    Sajnálom, hogy az iiletékesek szégyellik igénybe venni azon hazai "szürkleállományt" akik egykorron épp az IED-t tanították. A szabályzatokat már rég bevonták, a mostaniaknak fogalmuk sincs az elvekről. Legalább azokat kellen kiképezni, akik az életüket kockáztatják épp az IED miatt.
    Kuruc71 Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30774

    Elég lesz három mondjuk."

    Lássuk:
    -44M Lidérc rakéta. Igaz, csak kisérleti stádiumig jutott, de akusztikus közelségi gyújtóval volt felszerelve

     

    Sose hallottam róla. Talán azért is mert az alapváltozat is sak a nullszériás gyártási szintig jutott el. Tudtommal csak Bp és környéki harcokban és nagyon nagyon korlátozott számban vetették be. Ezek meg hagyományos csapódógyújtóval voltak szerelve.

     


    -Bármely nagy kaliberű német tüzérségi lövedék, amit El.AZ vagy El.AZ mB típusú gyújtószerkezettel szereltek

     

    Van erről egy linked ???

     


    -Mark1 Little Boy atombomba. Radar altimetert használ az 580m-es magasságon történő robbantáshoz

     

     

     

    Erről nem tudok semmit. ( bevallom )

     

     

    Viszont a hazai tűzszerészek BIZTOSAN nem találkoztak sem az első sem a második kategoriával. A harmadikkal meg több mint biztosan, magyarán a lényeget megint sikerült szemelől téveszteni.

     


     

    Előzmény: uselessjunk (30767)
    Bujazliz Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30773
    Pontosan!

    Tavalyelőtt a lengyeleket húzták csőbe így. Többen meghaltak.
    Előzmény: stalker2 (30756)
    hokibot Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30772
    Kösz István.....sajnos az idő múlásával egyre többen lesznek akiket ismertünk és villámokat szórnak fentről ránk!
    Előzmény: Zicherman Istvan (30724)
    Bujazliz Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30771
    Kedves Öreg csóka!

    A Köztársasági Elnök csak háborús helyzetben főparancsnok, békében semmi hatásköre nincs a hadsereg felett.
    Előzmény: Princ of Carpatia (30727)
    internal server terror Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30770
    /ja, feltéve de nem megengedve ha valaki rám akarná rúgni az ajtót az legyen kedves várni egy órácskát amíg megebédelek és lezuhanyzom és előkészítem a fogkefémet/
    Előzmény: internal server terror (30765)
    internal server terror Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30769
    Én is pont ezt mondom, lásd 30595, de hát sose lehet tudni, pl. itt ebben a topikban egy olvtársat szőrmentén lezsidóztak amikor a maga sajátos nézőpontjából hiányolta a Magyar Honvédség létét.

    /ha nem lenne egyértelmű: az összeesküvéselméletet nem a saját nevemben fogalmaztam ofcoz/
    Előzmény: J Dagain (30768)
    J Dagain Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30768
    Elég baj az ha moderátornak kell itt ollózni... :-(

    Elég baj az ha a Magyar Honvédség ügye faji vagy vallási alapú lenne. A Honvédség az országé. Az ország pedig minden magyar emberé! Barna, fehér ,sárga...zsidó,keresztény,muzulmán,buddhista...jobboldali,baloldali... mindenkié. Nem csak a Honvédségnek kell ilyennek lenni, hanem azoknak is akik egy honvédségről szóló topic-ban felelősen ,tisztességesen szólni akarnak. Minden más nem ide való, vagy hitelességét veszíti.
    Előzmény: internal server terror (30766)
    uselessjunk Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30767
    "FElsorolnád mely II. VH lövedékben robbanótestben volt közelségi gyújtó ????

    Elég lesz három mondjuk."

    Lássuk:
    -44M Lidérc rakéta. Igaz, csak kisérleti stádiumig jutott, de akusztikus közelségi gyújtóval volt felszerelve
    -Bármely nagy kaliberű német tüzérségi lövedék, amit El.AZ vagy El.AZ mB típusú gyújtószerkezettel szereltek
    -Mark1 Little Boy atombomba. Radar altimetert használ az 580m-es magasságon történő robbantáshoz

    Előzmény: Kuruc71 (30725)
    internal server terror Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30766
    Na tessék. Akkor döntse el a moderátor.
    Előzmény: Törölt nick (30763)
    internal server terror Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30765
    Hát jó.

    Vannak jelek, melyekből arra lehet következtetni, hogy nem sajátították el még igazán civilizációnk technikai kultúráját és lélektanát. Az elsőre egy bizonyos trükk alkalmazásának hiánya, a másodikra hátországunkban elkövetett akcióik jellege utal.

    Persze ezt tettleg meg tudják cáfolni, különösen az utóbbit. Tartok tőle, hogy talán ez megtörténik mert mi leszünk a következők és most kapjuk a figyelmeztetést.

    Előre rögzítem, hogy harcoló különlegesek kiküldését támogatom válaszul (a fedésben végrehajtott lehető legkíméletlenebb bosszú mellett), és ezek és a teljes MH duzzasztását és az önkéntes tartalékos rendszer bevezetését mellesleg.

    Az lesz az összeesküvéselmélet, hogy a zsidók/usákok csinálták az enyémhez hasonló reakció kiprovokálása végett.

    Most jó?
    Előzmény: Kuruc71 (30762)
    Princ of Carpatia Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30764

    Üdv Olvtársak!

     

    Nos, hogy színt valjak, imhol kettő link:

     

    http://hu.wikipedia.org/wiki/NATO#K.C3.A9s.C5.91bb_csatlakozott_.C3.A1llamok

     

    http://hu.wikipedia.org/wiki/Osztr%C3%A1k_Sz%C3%B6vets%C3%A9gi_Hadsereg#K.C3.BCls.C5.91_hivatkoz.C3.A1sok

     

    Az általam idézett linkeken az Osztrák vonatkozásokat ajánlanám leginkább figyelmetekbe.

    És akkor jó Kuruc olvtárs meglátása, hogy miként lenne új MH!

    Akkor tán az összes Veterán, aki most idegen földön, stb.....Szóval mindenki megtalálná számítását!

     

    Csak azért emlegetem meglátásaim, mert mint láthatjátok: VAN ALTERNATÍVA!

    (Mert mán nem tudom idézni ki volt az a nagyon....., aki egyszer azzal kezdte a haderőreform elején, hogy M.o.-nak e tekintetben nincs alternatívája!)

     

    No, és nem azért, mert tán nagyon vágyódom egy monarchiás, nosztalgiás.....

    De, ki tudja? Nem volna-e jobb?

     

    No, spongyát rá!

     

    Öreg Csóka

     

    Kuruc71 Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30762
    Nem gondolom hogy ez csak nekünk jut itt eszünkbe és azoknbak nem akik ott élnek harcolnak évtizedek óta folyamatosan.

    Ha "okosak" akkor tudják hogy ha fizikailag nem is nyerhetnek de lelkileg megroppanthatják, elbizonytalaníthatják a csapatot vagy az őket kiküldő politikusokat. Ahogy ezt tették a Spanyolokkal is anno.

    Előzmény: internal server terror (30761)
    internal server terror Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30761
    Engem az érdekelne tudják-e, hogy a tűzszerészeket övezi a legnagyobb megbecsülés itthon az ott helyben kézreeső célpontok között. Mondjuk a polfórumon eddig offolással együtt indukált cca 100 hozzászólás még küszöb alatti.

    Btw szerintem ez a téma nem a nagy nyilvánosság előtt tárgyalandók közé tartozik...

    Előzmény: Kuruc71 (30758)
    Kuruc71 Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30760
    "A második esetben viszont, azt hiszem, ideje lenne színt vallanod: Miért is akarod felszámol(tat)ni a Magyar Honvédséget?"


    Talán azért mert neki is megfordúlt a felyében hogy ahoz hogy a sereg valóban megreformálhatóvá váljon ahoz már szinte az egészet le kellene bontani, hogy tiszta erős alapokkal újra lehessen építeni.

    Mondjuk naívság lenne azt gondolni hogy a társadalom megújjulása valamint a politikai elit megújjulása nélkül ez végbe mehetne.


    Előzmény: thehassan (30759)
    thehassan Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30759
    Ne ismételd magad. Nyilvánvaló, hogy vagy nem tudod, vagy nem akarod felfogni, hogy a missziókból való kivonulás egyenlő lenne a Magyar Honvédség felszámolásával.
    Az első eset nem baj, nem lehet mindenki Nobel-díjas fizikus sem.
    A második esetben viszont, azt hiszem, ideje lenne színt vallanod: Miért is akarod felszámol(tat)ni a Magyar Honvédséget?
    Előzmény: Princ of Carpatia (30727)
    Kuruc71 Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30758
    "Engem az is elgondolkoztat, hogy mi válthatta ki a helyzet negatív változását a magyarokkal szemben. "


    Hmmmm


    A két esetben az számomra furcsa és egyben jelzés értékű hogy mind két esetben ( ahogy én ki tudtam hámozni a dolgokat ) kimondotan a tűzszerész ellen készült az IED. Ha így van akkor kérdés miért ???

    Létezik hogy a magyar kontingens tűzszerészei esetleg korábban ráléptek valakinek a lábára ? Vagy maga a kintlévő katonáink sértettek esetleg egy lokális bizniszmen érdekeit és most így üzennek ?

    Vagy egyszerűen itt a leggyengébb a koaliciós erő és itt támadnak.

    Ez utobbi esetben viszont számolhatunk a további IED-re .



    Előzmény: Hamburger2 (30742)
    Sgt. Elias Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30757
    Őszinte részvétem Nemes Krisztián őrnagy családjának, és minden kollégájának. Béke poraira.
    stalker2 Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30756
    Igen, ez is valószínű.Ha mobiltelefonnal robbantanak azt is beállíthatják úgy, hogy amint zavarják a frekit(megszűnik a térerő)akkor is felrobbanjon, mert hangjelzéssel tudatná a mobil ugyebár a gazdinak, hogy nincs térerő.Amikor pittyeg a mobil, hogy nincs térerő, esetleg pont ezzel a pittyegéssel zár áramkört és bumm, vagy pedig zár áramkört, amely egy óraművet indít el, vagy egyéb kütyüt.Nagyon ki vannak találva ezek a cuccok.Nem szabad elfelejteni, hogy ezeket az eszközöket azért telepítik, hogy öljenek, bármilyen körülmények közt.
    Előzmény: Törölt nick (30754)

    Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!