Keresés

Részletes keresés

hokibot Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30772
Kösz István.....sajnos az idő múlásával egyre többen lesznek akiket ismertünk és villámokat szórnak fentről ránk!
Előzmény: Zicherman Istvan (30724)
Bujazliz Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30771
Kedves Öreg csóka!

A Köztársasági Elnök csak háborús helyzetben főparancsnok, békében semmi hatásköre nincs a hadsereg felett.
Előzmény: Princ of Carpatia (30727)
internal server terror Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30770
/ja, feltéve de nem megengedve ha valaki rám akarná rúgni az ajtót az legyen kedves várni egy órácskát amíg megebédelek és lezuhanyzom és előkészítem a fogkefémet/
Előzmény: internal server terror (30765)
internal server terror Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30769
Én is pont ezt mondom, lásd 30595, de hát sose lehet tudni, pl. itt ebben a topikban egy olvtársat szőrmentén lezsidóztak amikor a maga sajátos nézőpontjából hiányolta a Magyar Honvédség létét.

/ha nem lenne egyértelmű: az összeesküvéselméletet nem a saját nevemben fogalmaztam ofcoz/
Előzmény: J Dagain (30768)
J Dagain Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30768
Elég baj az ha moderátornak kell itt ollózni... :-(

Elég baj az ha a Magyar Honvédség ügye faji vagy vallási alapú lenne. A Honvédség az országé. Az ország pedig minden magyar emberé! Barna, fehér ,sárga...zsidó,keresztény,muzulmán,buddhista...jobboldali,baloldali... mindenkié. Nem csak a Honvédségnek kell ilyennek lenni, hanem azoknak is akik egy honvédségről szóló topic-ban felelősen ,tisztességesen szólni akarnak. Minden más nem ide való, vagy hitelességét veszíti.
Előzmény: internal server terror (30766)
uselessjunk Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30767
"FElsorolnád mely II. VH lövedékben robbanótestben volt közelségi gyújtó ????

Elég lesz három mondjuk."

Lássuk:
-44M Lidérc rakéta. Igaz, csak kisérleti stádiumig jutott, de akusztikus közelségi gyújtóval volt felszerelve
-Bármely nagy kaliberű német tüzérségi lövedék, amit El.AZ vagy El.AZ mB típusú gyújtószerkezettel szereltek
-Mark1 Little Boy atombomba. Radar altimetert használ az 580m-es magasságon történő robbantáshoz

Előzmény: Kuruc71 (30725)
internal server terror Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30766
Na tessék. Akkor döntse el a moderátor.
Előzmény: Törölt nick (30763)
internal server terror Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30765
Hát jó.

Vannak jelek, melyekből arra lehet következtetni, hogy nem sajátították el még igazán civilizációnk technikai kultúráját és lélektanát. Az elsőre egy bizonyos trükk alkalmazásának hiánya, a másodikra hátországunkban elkövetett akcióik jellege utal.

Persze ezt tettleg meg tudják cáfolni, különösen az utóbbit. Tartok tőle, hogy talán ez megtörténik mert mi leszünk a következők és most kapjuk a figyelmeztetést.

Előre rögzítem, hogy harcoló különlegesek kiküldését támogatom válaszul (a fedésben végrehajtott lehető legkíméletlenebb bosszú mellett), és ezek és a teljes MH duzzasztását és az önkéntes tartalékos rendszer bevezetését mellesleg.

Az lesz az összeesküvéselmélet, hogy a zsidók/usákok csinálták az enyémhez hasonló reakció kiprovokálása végett.

Most jó?
Előzmény: Kuruc71 (30762)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30764

Üdv Olvtársak!

 

Nos, hogy színt valjak, imhol kettő link:

 

http://hu.wikipedia.org/wiki/NATO#K.C3.A9s.C5.91bb_csatlakozott_.C3.A1llamok

 

http://hu.wikipedia.org/wiki/Osztr%C3%A1k_Sz%C3%B6vets%C3%A9gi_Hadsereg#K.C3.BCls.C5.91_hivatkoz.C3.A1sok

 

Az általam idézett linkeken az Osztrák vonatkozásokat ajánlanám leginkább figyelmetekbe.

És akkor jó Kuruc olvtárs meglátása, hogy miként lenne új MH!

Akkor tán az összes Veterán, aki most idegen földön, stb.....Szóval mindenki megtalálná számítását!

 

Csak azért emlegetem meglátásaim, mert mint láthatjátok: VAN ALTERNATÍVA!

(Mert mán nem tudom idézni ki volt az a nagyon....., aki egyszer azzal kezdte a haderőreform elején, hogy M.o.-nak e tekintetben nincs alternatívája!)

 

No, és nem azért, mert tán nagyon vágyódom egy monarchiás, nosztalgiás.....

De, ki tudja? Nem volna-e jobb?

 

No, spongyát rá!

 

Öreg Csóka

 

Kuruc71 Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30762
Nem gondolom hogy ez csak nekünk jut itt eszünkbe és azoknbak nem akik ott élnek harcolnak évtizedek óta folyamatosan.

Ha "okosak" akkor tudják hogy ha fizikailag nem is nyerhetnek de lelkileg megroppanthatják, elbizonytalaníthatják a csapatot vagy az őket kiküldő politikusokat. Ahogy ezt tették a Spanyolokkal is anno.

Előzmény: internal server terror (30761)
internal server terror Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30761
Engem az érdekelne tudják-e, hogy a tűzszerészeket övezi a legnagyobb megbecsülés itthon az ott helyben kézreeső célpontok között. Mondjuk a polfórumon eddig offolással együtt indukált cca 100 hozzászólás még küszöb alatti.

Btw szerintem ez a téma nem a nagy nyilvánosság előtt tárgyalandók közé tartozik...

Előzmény: Kuruc71 (30758)
Kuruc71 Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30760
"A második esetben viszont, azt hiszem, ideje lenne színt vallanod: Miért is akarod felszámol(tat)ni a Magyar Honvédséget?"


Talán azért mert neki is megfordúlt a felyében hogy ahoz hogy a sereg valóban megreformálhatóvá váljon ahoz már szinte az egészet le kellene bontani, hogy tiszta erős alapokkal újra lehessen építeni.

Mondjuk naívság lenne azt gondolni hogy a társadalom megújjulása valamint a politikai elit megújjulása nélkül ez végbe mehetne.


Előzmény: thehassan (30759)
thehassan Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30759
Ne ismételd magad. Nyilvánvaló, hogy vagy nem tudod, vagy nem akarod felfogni, hogy a missziókból való kivonulás egyenlő lenne a Magyar Honvédség felszámolásával.
Az első eset nem baj, nem lehet mindenki Nobel-díjas fizikus sem.
A második esetben viszont, azt hiszem, ideje lenne színt vallanod: Miért is akarod felszámol(tat)ni a Magyar Honvédséget?
Előzmény: Princ of Carpatia (30727)
Kuruc71 Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30758
"Engem az is elgondolkoztat, hogy mi válthatta ki a helyzet negatív változását a magyarokkal szemben. "


Hmmmm


A két esetben az számomra furcsa és egyben jelzés értékű hogy mind két esetben ( ahogy én ki tudtam hámozni a dolgokat ) kimondotan a tűzszerész ellen készült az IED. Ha így van akkor kérdés miért ???

Létezik hogy a magyar kontingens tűzszerészei esetleg korábban ráléptek valakinek a lábára ? Vagy maga a kintlévő katonáink sértettek esetleg egy lokális bizniszmen érdekeit és most így üzennek ?

Vagy egyszerűen itt a leggyengébb a koaliciós erő és itt támadnak.

Ez utobbi esetben viszont számolhatunk a további IED-re .



Előzmény: Hamburger2 (30742)
Sgt. Elias Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30757
Őszinte részvétem Nemes Krisztián őrnagy családjának, és minden kollégájának. Béke poraira.
stalker2 Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30756
Igen, ez is valószínű.Ha mobiltelefonnal robbantanak azt is beállíthatják úgy, hogy amint zavarják a frekit(megszűnik a térerő)akkor is felrobbanjon, mert hangjelzéssel tudatná a mobil ugyebár a gazdinak, hogy nincs térerő.Amikor pittyeg a mobil, hogy nincs térerő, esetleg pont ezzel a pittyegéssel zár áramkört és bumm, vagy pedig zár áramkört, amely egy óraművet indít el, vagy egyéb kütyüt.Nagyon ki vannak találva ezek a cuccok.Nem szabad elfelejteni, hogy ezeket az eszközöket azért telepítik, hogy öljenek, bármilyen körülmények közt.
Előzmény: Törölt nick (30754)
internal server terror Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30755
"Hogy milyen körülmények közt, milyen kiképzéssel és hol, az a CIVILEK felelőssége."

!
Előzmény: J Dagain (30751)
stalker2 Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30752
Igen, réz vezeték is.Folyamatosan váltogatják a módszereket, felhasználják a már régebben alkalmazottakat is újra és újra.A jammerről tudni kell, hogy nem valamennyi freki tartományt zavarja általában, hanem csak amelyre beállítják.Afghanisztánban, ha jól tudom a mobilok az ottani rendszerben 200-800 Mhz közt futnak.
Előzmény: Noahi (30750)
J Dagain Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30751
Öreg Csóka!

Kérlek mielőtt ezt mondod gondold végig! Rendeljük haza az összes katonát? Akkor mi mit teszünk a NATO ért? Semmit? De azért védjenek meg ha baj van? Ingyen?
Te is jól ismered az MH állapotát, hogy kérhetsz ilyet? Tudod jól egyedül mire képes ez a hadsereg.
Így végiggondolva azért olcsó. És ne érts félre!!! Sajnálom a bajtársaim halálát! Én is megjártam Afganisztánt tudom miről beszélek. De gondold tovább. Ha kivágnak minket a szövetségből ki fog minket megvédeni? Vagy azt hiszed ,hogy ha megtámad minket valaki, akkor követni fogjuk a Bevetési Irány forgatókönyvét ( ellenséges 20 fős erő kontra Teljes MH ) ?
Katonaként nem politizálunk! Tesszük a dolgunk! Hogy milyen körülmények közt, milyen kiképzéssel és hol, az a CIVILEK felelőssége.Mi nem tüntethetünk, nem mehetünk az utcára, nem fejezhetjük ki nem tetszésünket mert parancsuralmi rendszer van.
De még egyszer: - Két gyermekem van. De amikor Kabulban járőröztünk, new yorki forgalomban úgy ,hogy tisztában voltam vele bármikor letolhatnak minket a létezés szintjéről (1700 Euróért) vállaltam!Mert ez a dolgom. A pék megégeti magát a kemencével ,mégsem kéri senki, fejezzék be a kenyérsütést. A mi munkánkban nem megégünk hanem meghalunk. De EZT VÁLLALOM! VÁLLALTAM! Most így olcsó a haza védelme. Másképp nem tudjuk a hazánk biztonságát garantálni. Ahhoz kicsi és gyenge ez a hadsereg.
Ha holnap azt mondanák ,minden katona hazajön , kilépünk a NATO -ból, a hadsereg létszámát 96 000 főre növelnénk, visszaállítanák a sorkatonaság intézményét, fegyvereket vásárolnánk stb... jobb lenne? (miből?)
A védelem üzlet. Fizetni vérben kell. Inkább örülj ,hogy vannak olyanok akik ennyiért és valami teljesen érthetetlen ok miatt hajlandóak erre. (Python, Hamburger, stb ..) és inkább harcolj azért hogy erre elég pénz, eszköz, lehetőség legyen és a parancsuralmi rendszer mögött bujkáló bűnözők lelepleződjenek.

Mély tisztelettel mondom ezt neked, ne érts félre!

John Doe, J Dagain, Főnix Braun, Waron és barátod én
Előzmény: Princ of Carpatia (30727)
Noahi Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30750
Rézvezeték, pl.
Előzmény: stalker2 (30749)
stalker2 Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30749
Üdv mindenkinek!
Bocs, hogy a témához szólok így hívatlanul, de egy momentum merül fel a jammerekkel kapcsolatban.Jelenleg már alkalmaznak merénylők olyan eljárást, amellyel kijátszható a jammer.
Előzmény: Princ of Carpatia (30748)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30748

Üdv!

 

    .....kérte a németek segítségét a környék átvizsgálásához, zárásához és zavaró eszköz telepítéséhez....

 


        .......Vagyis volt jammer is a helyszínen.....

 

Én egyszerű civilként a pkh nyilatkozatából, nem vonnám le azt a következtetést, hogy a zavaró a helyszínen volt, és az működött is.

Azért visszatérnék, és kérdezném azt, aki valójában tudhatja is a választ:

 

Üdv Veterán, Kedves Péter!

 Kérdeznélek, hogy missziós időd alatt volt-e  jammer, (Széles rádiófrekvenciás zavaró, vagy mi a neve) amiről itt beszélgetünk. Pontosabban: Van-e iljen eszköz a magyarok használatában?  Úgy tudom, hogy ez nem csak tűzszerészeti eszköz, hanem más nemzetek úgy is használják, hogy a járőrkocsikba telepítve használják az útszélre telepített robbanóeszközök hatástalanítására?

 

Öreg Csóka

 

 

 

Előzmény: skyflash (30743)
stalker2 Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30747
Itt vagy Hamburger2?
Előzmény: Hamburger2 (30746)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30746

Kedves István!

 

Biztosra veheted, hogy ezek az irodalmak nem csak a KFH, de a szövetséges hírszerzők által is beszerzésre kerültek. Tartalmukat feldolgozták és a különböző IED-ellenes tanfolyamokon részletesen foglalkoznak az elemzésükkel.

Előzmény: Zicherman Istvan (30698)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30745
Valamelyik érintett nemzetnek lennie kellett ott jammernek. Én a robotot keresem. Miért nem az ment oda, miért a kolléga? Mi lehet a háttérben? (Nagyon sajnálom a srácot. Én voltam az alapkiképző századparancsnoka.)
Előzmény: skyflash (30743)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30744

Én már vártam az események ilyen alakulását. (Ez kicsit bizarrnak hangzik) Ugyanis már kintlétem alatt is meggyőződésemmé vált, hogy itt előbb, vagy utóbb lesznek magyar áldozatok.  A kérdés csak az volt, hogy mikor és mennyi. És persze az, hogy mennyit bír meg a közvélemény. Igazad van, tudtuk, hogy miért és mit vállalunk. De ne hidd, hogy csak a pénzért megy oda az ember. Főleg nem egy tűzszerész!

Előzmény: Stylist (30695)
skyflash Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30743
"Az alezredes a tragédia körülményeiről annyit mondott: információt kaptak arról, hogy két házi készítésű robbanószerkezetet telepítettek 48 kilométerre a tábortól, a Kunduzba vezető útra, amelyeket az afgán rendészeti szervek nem tudtak hatástalanítani. Ezután ő adott parancsot a terület mentesesítésére, és kérte a németek segítségét a környék átvizsgálásához, zárásához és zavaró eszköz telepítéséhez."

http://www.hm.gov.hu/hirek/meghalt_egy_magyar_tuzszeresz_afganisztanban

Vagyis volt jammer is a helyszínen..
Hamburger2 Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30742

Sajnos az Általad említett tapasztalati jelentést nem olvastam. Viszont sok más - nem egysze a Te jóvoltodból - tapasztalatot igen.

 

Engem az is elgondolkoztat, hogy mi válthatta ki a helyzet negatív változását a magyarokkal szemben. Mint mondottam jóval korábban: Ha ott valakit fel akarnak robbantani, azt előbb, vagy utóbb fel fogják robbantani. Megakadályozni a legkorszerűbb kütyükkel sem lehet. A megelőzés és az okok megszüntetése lehet a leghatékonyabb eszköz. Persze ehhez is kellenek bizonyos eszközök, amelyeket biztosítani kell(ene)!

Előzmény: Zicherman Istvan (30692)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30741
Mindenféle felelősség előtt meg kell - objektíven nézni - hogy mi is történt. Talán figyelembe veszik a horvát - német - belga vizsgálat tényeit is.
Előzmény: Zicherman Istvan (30690)
internal server terror Creative Commons License 2008.07.13 0 0 30740
Mivel nem vagyok (had)bíró akire az ügyet kiszignálták, hogy a jog alapján kelljen állnom - alkalmazhatom az esetre saját etikámat, ha mások a sok szempont között elveszni látják is benne a lényeget. Ez az ő problémájuk. Én képtelen vagyok azt mondani, hogy a körülményektől függetlenül ez a konkrét történés a tervező/beszerző/akárki bűne, mert ha ő pont ott és pont akkor véletlenül korrektül elvégzi a munkáját, nem történt volna meg.

A felelősség személytelenre redukálható vagy szinte bármeddig kifuttatható, ez csupán akarat kérdése. Pl. ha a tragikus tűzijáték (Bp 2006) után nem kellett volna bűnbakot prezentálni, a meteorológus helyett az egész lehetne a mailerdaemon hibája. Vagy az ország mai állapota a választók helyett mondjuk a Magyar Királyságot akkor hatalmi központjukká tenni ígérő Habsburgokat elutasítva "nemzeti királyt" választóké.

A valóság képlékeny :)
Előzmény: Princ of Carpatia (30738)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!