Keresés

Részletes keresés

Némedi László __ Creative Commons License 2008.06.19 0 0 29819

nézd, polidili topikban biztos elmegy, hogy a létszámok tekintetében az almát hasonlítottad össze a körtével ésa  használhatatlan eredményt rögtön felhasználod szidalmazásra, de számomra a szaktopik minőség azt jelenti, hogy utánanézel és az almát hasonlítod össze az almával (és nem is kell szidni senkit a használható eredmény esetén, mert mindenki (persze csak a bizonyos értelmi képességgel rendelkezők, nem a győzikesó szintűek) tudja értelmezni az eredményt).

 

Ez a bajom a polidilizéssel.

Előzmény: Stylist (29813)
M.Zoli Creative Commons License 2008.06.19 0 0 29818

Udv.

 

Ugyanazon a hetvegen voltak a repulonapok Postyenben is. A program alapjan kellett ott lenni magyar L-39-nek is, a kepek alapjan, meg volt magyar Li-2 is.

http://www.nld.sk/galeria/

 

 

Udv.

M.Zoli Creative Commons License 2008.06.19 0 0 29817

Udv.

 

Regebben emlitettem neked, hogyha arra jarsz, akkor erdemes beterni egy-ket orara a kassai repulomuzeumba. Nos meg erdekesebb. Szombaton voltam ott a repulonapokon, es kiderult szamomra, hogy tobb a kiallitasi targy, mivel azelott amikor ott jartam a hangarok zarva voltak. Sajnos keves volt az idom, ugyhogy a bemutatokrol lemaradtam. A digitalis alcamintas 29-est azert szivesen megneztem volna. Azert az RM 70/85-ot lattam.

 

Egyebbkent ajanlom, hogy egy - ket akciora - legibemutato, csatarekonstrukcio - nezz el, a sereg minden ilyen akcion prezentalja magat, statikus es dinamikai bemutatokkal. Erdekes lehet szamodra. Multkor Backovon pl. helikopter desszantot mutattak be, ha nem tevedek.

 

Udv.

Előzmény: Hamburger2 (29816)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.06.19 0 0 29816
Nincs ezen mit meglepődni. Azért az ötvenes években mások voltak az arányok! Nem csak nálunk állt fegyverben lényegesen több katona, de a másik oldalon is! Az meg szerintem nem vita, hogy kinek van nagyobb érdekérvényesítő képessége a világban: Franciaországnak, vagy Magyarországnak? Gyorsan hozzá is teszem: A katonai erő csak egy része ennek az érdekérvényesítő képességnek! De egy biztosnak látszik: A sereg még midig egy jó aduász, ami mindenki "tudatalattijában" ot van!
Előzmény: Stylist (29813)
Éhesló Creative Commons License 2008.06.19 0 0 29815

275 000-ről.

Ami azért minden 5. katonától való elköszönést jelent...

Előzmény: Biga Cubensis (29806)
Kuruc71 Creative Commons License 2008.06.19 0 0 29814

Nem mondod hogy az a rohadt zavaro meg ma sincs kint ???!!!

 

Aztan azota hany uj fenyes auot vettek a HM ben ?

 

 

 

Ha igy van akkor botrany hogy egy ilyen filleres dolog miatt kell egy embernek meghalnia !

 

Előzmény: Python24 (29766)
Stylist Creative Commons License 2008.06.19 0 0 29813
"a francia armed forces létszám 1990-ben : 548ezer volt ezt építették le előbb 354e-re és most ezt is tovább... ...a matek tényleg egzakt tudomány, és a tények meg makacs dolgok :)"

Csakhogy ez semmit nem változtat azon, amit írtam! Ha kb. 550 ezer helyett lesznek 300 ezren, akkor az még 50%-os leépítésnek sem felel meg! Mi viszont már most mínusz 75%-nál tartunk! És akkor úriemberként még le sem ütöm azt a magas labdát, hogy az 50-es években az MN létszáma elérte a 150 ezer főt...
Üdv:
Előzmény: Némedi László __ (29811)
Némedi László __ Creative Commons License 2008.06.19 0 0 29812
Előzmény: Némedi László __ (29811)
Némedi László __ Creative Commons License 2008.06.19 0 0 29811

a francia armed forces létszám 1990-ben : 548ezer volt ezt építették le előbb 354e-re és most ezt is tovább...  ...a matek tényleg egzakt tudomány, és a tények meg makacs dolgok :)

Előzmény: Stylist (29810)
Stylist Creative Commons License 2008.06.19 0 0 29810
"...most csökkentik 50.000 fővel. Igaz, ők 350.000-ből csökkentik..."

Így nézve még xarabb a helyzet. Ők az eredeti létszámuk egyhetedével csökkentik a haderőt. A gengszterváltáskor százezres Honvédség mai létszáma 25 ezer körül van. Tehát mi a haderőnk gyenge 75%-át építettük le! A matek elég egzakt tudomány... :-((
Üdv:
Előzmény: Biga Cubensis (29806)
Némedi László __ Creative Commons License 2008.06.19 0 0 29809

a statisztikák könnyen elérhetőek (UN vagy Eurostat adatok)

 

de inkább ezt teszem be, érdekesebb

 

Előzmény: Stylist (29787)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.06.18 0 0 29808

Ez egy érdekes felvetés a Részedről! Mindenesetre bennem megint erősíti azt a véleményt, hogy sok függ attól, hogy hol is szolgált az ember!

 

Előzmény: Éhesló (29805)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.06.18 0 0 29807
Talán meg fog lepni, de nekem a magyar sorkatonákkal sem volt semmi gondom. Azt nem tudomk, hogy miből gondolod, hogy az olaszokról nekem sok tapasztalatom lenne. Viszont német sorosokkal valóban dolgoztam együtt. A németeknél a sorkatonák motivációja általában nagyobb volt, mint a hazaiaké, de én a sajátjaimmal is jól tudtam együtt dolgozni. Néha azon veszem észre magamat, hogy össze is hasonlítom őket a mai szerződéses állománnyal és nem mindig az utóbbiakat hozom ki jobbnak és motiváltabbnak! :(  Egy akkori - egy évig szolgáló tizedes rajparancsnok - nem egyszer többet tudott, mint egy mai őrmester (rajpk.h.)! Pusztán azért, mert jobban érdekelte a feladata!
Előzmény: Stylist (29803)
Biga Cubensis Creative Commons License 2008.06.18 0 0 29806
A kislétszámú önmagában nem baj, azt hallottam, a francia haderőt is most csökkentik 50.000 fővel. Igaz, ők 350.000-ből csökkentik..
Előzmény: Stylist (29790)
Éhesló Creative Commons License 2008.06.18 0 0 29805

Ezzel nem értek egyet, de a megelőzővel igen.

Szerintem a tudás és a szakmaiság eltűnése a sereg (és a társadalom) vezetéséből evvel párhuzamosan pedig az opportunizmus, a politika bármi áron való kiszolgálása, a beosztottakról gondoskodás, felelősségvállalás eltűnése, a szolidaritás, közösségi szellem hiánya, a kontraszelekció többet rombolt, mint korábban - a kétségkívül jelen lévő és romboló - alkohol és a formailag eltakarított "párt".

Előzmény: Hamburger2 (29802)
Atis57 Creative Commons License 2008.06.18 0 0 29804
szia!
a harcérték is érdekes ..de az izraeli haderőben nincs alkoholizmus /VALLÁSI probléma/ellenben a horvát felszabaditó hadsereget ez/ is / működtette.
Előzmény: Hamburger2 (29801)
Stylist Creative Commons License 2008.06.18 0 0 29803
Arról mit gondolsz, amit az előbbi post-ban fejtegettem? Rosszabb harcértékű a német vagy az olasz sorozott haderő, mint az önkéntes/szerződéses magyar? Természetesen nem a felszereltségét, hanem a belső morálját, szervezeti felépítését, kiképzettségét tekintve kérdezem...
Üdv:
Előzmény: Hamburger2 (29801)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.06.18 0 0 29802

Noha az értékválság fennáll, mert egy idő után megcsömörlik mindenki attól, hogy 20 év után is lehet még találkozni "vizet prédikál és bort iszik" parancsnokokkal (nem a szó szerinti értelemben!), de azzal nem értek egyet, hogy ez a válság mélyebb lenne, mint a rendszerváltás előtt. A mélypont ezen a téren számomra az 1988-91-es időszak volt. Persze ez sokban függ attól, hogy ki, hol szolgált!

Előzmény: Hamburger2 (29801)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.06.18 0 0 29801

Noha sok területen beszélhetünk értékváltásról, mégis azt kell mondanom, hogy a MH-en belül azért valamit javult a helyzet az 1988 előtti helyzethez képest. Legmarkánsabb példája lehet az alkoholizmus visszaszorulása. Noha a társadalomhoz hasonlóan itt sem tünetmentes a közösség, de meglátásom szerint sokkal kedvezőbb a kép, mint civilben.

 

Nagyon nagy gondot látok abban, hogy a parancsnoki gárda egy jelentős része még mindig nem tud kellő példát mutatni az általa vezetetteknek, mert nem tudnak következetesen egy pozitív értékrendet tükrözni. Ráadásul az általuk mondottak gyakran nincsenek összhangban a tetteiknél. Ezt most rendfokozatra és beosztásra való tekintet nélkül mondom! Egy "valódi" parancsnoknak magával szemben sokkal nagyobb követelményeket kell támasztania, mint a beosztottjaival szemben és soha sem szabad, hogy azon érjék a beosztottjai, hogy valótlan az, amit mond. (Ez nem azonos azzal, hogy tévedhetetlen, de szándékosan nem mondhat valótlant!)

Előzmény: Éhesló (29800)
Éhesló Creative Commons License 2008.06.18 0 0 29800

Ez igaz.

OFF

Már a gengszerváltás előtt megkezdődött az az értékválság, ami mára elmélyült és a teljessé vált. Mivel nem vagyok fiatal, sajnos ebben az én felelősségem is vastagon benne van.

 

Eltűntették a példaképeinket, minden nemzeti-történelmi értékünket kifordították, megkérdőjelezték, nevetésgessé tették. Gúnyt űztek, űznek bármiből.

Ez a TÁRSADALOM teljességében hatott, kevés és kicsi azon közösségek, családok száma, melyek megmenekültek ettől.

ON

 

Ennek az eredményét "élvezzük" a megsemmisített seregben is.

Előzmény: Hamburger2 (29795)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.06.18 0 0 29799
A sokkterápia lehet hasznos és lehet káros. Viszont soha sem jelentheti egy diktatúra újjáéledését. Márpedig a határmezsgye igen vékony, hiszen a népszerűtlen lépések komoly állampolgári ellenállást válthatnak ki!
Előzmény: Gavriel (29796)
Atis57 Creative Commons License 2008.06.18 0 0 29798
SziA!
Kuvait megáll.....De a délszláv háborúrú NEM.......legalábbis a résztvevők szerinz +Én is....
Előzmény: Gavriel (29703)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.06.18 0 0 29797
Az érdem főként a nejemé. Nekem a kellemesebb része jutott a dolognak! :) Ahogy Stylisték példája is mutatja, a nőket a sok szülés nagyon meg tudja viselni fizikálisan és mentálisan is. Ennyi gyerek sajnos nem kívánatos következményekkel járhat a nő szervezetére. Szerintem az igazi csodálat azokat a nőket illeti, akik megszülik ezt a sok gyereket!
Előzmény: Éhesló (29792)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.06.18 0 0 29795

Ezzel csak egy bajom van: A MH jelenlegi problémáinak egy jó része, nem a seregen belül gyökeredzik, bár kétségtelen, hogy rendet kéne tenni a mi fejünkben is. Amikor kellett volna - közvetlenül a rendszerváltás után - nem tettük meg a vezetői gárda teljes cseréjét. Nem vert gyökeret egy tiszta és új, valódi értékeken alapuló értékrend és vezetési felfogás. Igaz, nem is sokra mentünk volna vele, ha közben a MH-t irányító politikai elit sem hozta azt a letisztult értékrend váltást, amit kellett volna. Ne feledd, az MH értékrendje idomul az őt irányító politikai elit értékrendjéhez, mint mindenhol a világban. A MH - általánosságban említve - hű tükre a társadalomnak, bár meggyőződésem, hogy a katonák azért kb. két fokkal fegyelmezettebbek, mint egy átlagpolgár! De hiába építenél új MH-t, ha a társadalom értékrendjét nem tudod megváltoztatni!

Előzmény: Stylist (29790)
Éhesló Creative Commons License 2008.06.18 0 0 29792

Kedves Hamburger2,

őszintén és teljes szívemből gratulálok és sok boldogságot, jó egészséget kyvánok mindnyájatoknak!

 

Éhesló

Előzmény: Hamburger2 (29762)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.06.18 0 0 29791

Kicsit meglepődnél, nem? :))

 

Csak azt szerettem volna jelezni a francia tiszt-kollégák példáján keresztül, hogy ott ez a fajta "hazafiság" is benne van a tisztek értékrendjében! A velük folytatott beszélgetésekből legalábbis nekem ez derült ki. Pedig az egyikük idegenlégiós volt és nem egy éles bevetésen volt, köztük az I. öböl-háborúban is.

 

Ezért is tölt el örömmel, hogy nálunk is kezd hagyománya lenni a tisztek körében a 2-nél több gyereknek.

Előzmény: Stylist (29788)
Stylist Creative Commons License 2008.06.18 0 0 29790
"Ha nem is a Stylist által javasolt drasztikus módon, de azért jó pár területen valóban váltanunk kéne a gondolkodásunkban."

Az a baj, hogy néha csak a sokkterápia segít! Lásd még: nem lehet a szakadékot 2 kis lépésben átugrani! És hogy ontopic is legyen: ezért gondolom azt, hogy a jelenlegi Honvédség ebben a formában megreformálhatatlan! Több százmilliárdot kiadunk évente egy olyan kislétszámú, és hitványul felfegyverzett haderőre, amely nemhogy az az egész országot, de Lórév nagyközséget sem tudná megvédeni az ellenségtől. Jó lenne nulláról felépíteni újra, de világos szervezeti struktúrával, hosszútávú fejlesztési tervekkel, az Éhesló olvtárs által joggal hiányolt honvédelmi stratégiával, és mindezek megvalósulása UTÁN jóval magasabb hozzárendelt forrásokkal! Soha többet sokmilliós fagyigépet és tábornoki szobabiciklit, a lőszer, rep.idő, és IED vizsgáló robot helyett! Emellett meg kellene teremteni egy hatékony tartalékosi rendszer kereteit, sőt, meg kellene vizsgálni legalább a részleges sorkötelesség visszaállításának lehetőségét is. Elvégre nem az ördögtől való az, ha normálisan van megszervezve. Hamburgernek nyilván van ilyen jellegű tapasztalata is a Bundeswehr, vagy az Olasz Haderő kapcsán!
Üdv:
Előzmény: Hamburger2 (29786)
Éhesló Creative Commons License 2008.06.18 0 0 29789

Nem véletlenül tettem zárójelbe.

OFF

Mondjuk érdekes lenne arról elbeszélgetni (nyilván nem itt) hogy a határainkon kívül állomásozó csapataink milyen győzelmeket értek el, és ezek katonai-stratégiai szempontból milyen jelentőséggel bírtak.

Ugyanígy érdekes lenne a flotta tevékenységének értékelése is....

ON

Előzmény: Törölt nick (29729)
Stylist Creative Commons License 2008.06.18 0 0 29788
"Mivel a lányaim nyomasztó fölényben vannak az egyszem fiammal szemben..."

Négy lány, és egy fiú? Csak nem Orbán Viktor vagy inkognitóban? :-)))
Üdv:
Előzmény: Hamburger2 (29785)
Stylist Creative Commons License 2008.06.18 0 0 29787
"...a három francia osztálytársamnak csaknem több gyereke volt, mint a sok németnek összesen!"

Ez nem sokat segít rajtuk, ugyanúgy fogynak, mint a németek. Holott náluk annyi a bevándorló, hogy a futballcsapatuk alapján a "francia" válogatottnak simán az Afrika Kupán kellett volna indulnia az EB helyett! :-)) Nem akarom elvenni a Némedi kenyerét, mint statisztikai főguru, de ha jól rémlik, akkor Európában csak a törökök és az albánok lélekszáma növekszik, a többié stagnál, vagy fogy... :-((

"Tény, hogy akkor azért a gyerekhalandóság is nagyobb volt. A nagyapámék is csak 5-en élték meg a felnőtt kort."

Ez így igaz! Az én dédnagyapám Mihály volt, és a nagyapám mesélte, hogy volt egy szintén Mihály nevű öccse! Ugyanis amikor az öccse megszületett, a dédapám olyan beteg volt, hogy a falusi orvos azt mondta, hogy úgysem él tovább 1-2 napnál. Ezért az akkor született öccsét is Mihálynak keresztelték, az "emlékére". Persze a dolog nem jött be, mert a dédapa megemberelte magát, felgyógyult, és az 1-2 napot megtoldotta még kb. 80 évvel. A családban meg lett egy Mihály-1 és egy Mihály-2... :-))
Üdv:
Előzmény: Hamburger2 (29783)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!