Keresés

Részletes keresés

Kuruc71 Creative Commons License 2008.02.22 0 0 27179
Koszovó rendelkezik valamilyen jelentősebb ásványkincsel ?
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.22 0 0 27178
Milyen hadserege lehet egy olyan országnak, ahol a 8 J-os Sláviát lőfegyvernek titulálják és 2-8 év börtönnel fenyegetik?
A sorkötelesség eltörlésével lassan felnő egy korosztály, mely még fegyvert sem látott, nem, hogy használni lenne képes.
A magyar hadsereg még saját laktanyáit sem tudja őrizni.....

Előzmény: M.I. (27174)
Stylist Creative Commons License 2008.02.22 0 0 27177
Talán kicsit off topic itt, de csak pár szó Koszovóról: Engem őszintén szólva meglepett az az aránytévesztés, ami a szerbeket jellemzi Koszovóval kapcsolatban! Jó, értem én, hogy ősi föld, meg kultikus hely, stb, de könyörgöm: a lakosság 95% albán, és amúgyis kimondottan gyűlöli őket. Ráadásul az egész Koszovó egy szemétdomb, egy cigányputri amelyet alig titkoltan egy drogmaffia irányít. Mégis ezért lázadnak, törnek-zúznak, stb. Ugyanakkor, csont nélkül benyelték Montenegro kiszakadását tavaly. Pedig szerintem az volt nekik az igazi tragédia, mert ezzel elvették Szerbia utolsó tengeri kijáratát is. Ennek fontosságát kár részletezni, gazdasági, kereskedelmi, turisztikai szempontból egyaránt. No meg katonai szempontból is, hiszen az orosz utánpótlás így elég nehezen biztosítható, mivel egyébként fegyverszállítási embargó van érvényben Szerbia ellen. Tehát orosz katonai szállítógépeket az USA-hoz húzó, vagy a kegyeit kereső balkáni szomszédok közül egy sem fog hagyni átrepülni a területén. Viszont, ha lenne tengeri kikötőjük, akkor orosz teherhajókat senki sem merne megállítani, különösen, ha 1-2 romboló is kísérné őket. De az egykor sokszáz kilométeres tengerparttal büszkélkedő Jugoszláviából, egy igazi land-locked országgá sikerült magukat lezülleszteni, ennek minden hátrányával együtt...
Üdv:
babosla Creative Commons License 2008.02.22 0 0 27175
Kedves M. I.

 

Szeretem, hogy mindig a népet hibáztatják, ha valami nem megy. Machiavelli valami olyasmit mondott, hogy ha egy országban nem mennek a dolgok akkor a vezető gárdát kell lecserélni. Tekintve, hogy a népet nem lehet (sokan vannak), az átnevelésük meg hosszú idő és nem biztos, hogy sikeres. Vagyis azzal az anyaggal kell dolgozni ami van. De ha M. nem meggyőző a modern vállalatvezetési elvek is valami hasonlót mondanak. Könnyebb és olcsóbb kirúgni a menedzsmentet, mint a dolgozók tömegeit (nem nálunk).

De a népi bölcsesség is valami hasonlóról szól: „Mindig a fejétől büdösödik a hal’”.

 

Ha a hadseregen akarsz változtatni akkor, a vezetésén, és az ország vezető rétegén kell változtatnod!

Külön-külön nem megy.

Előzmény: M.I. (27174)
M.I. Creative Commons License 2008.02.22 0 0 27174
A sorhadsereget egyesek szerint azért kellett megszüntetni, mert amúgy is szarul működött.
De ha a sorhadsereget nem tudtuk rendesen megszervezni, akkor miből gondoljuk, hogy majd a hivatásost sikerülni fog?

Cruzzal ellentétben meg vagyok győződve arról, hogy egy országban minden állami és társadalmi szervezet működését alapvetően határozza meg a polgárok mentalitása.
A svájci vagy német hadsereg nem azért működik a magyarral ellentétben mert jobb a kommunikációja a polgárok felé, hanem mert más a polgárok mentalitása.

Hogy lehetne egy épkézláb hadsereget létrehozni egy olyan országban ahol az emberek jelentős része gondol úgy a honvédelemre mint fölösleges haszontalan dologra?
Lásd a nem sokkal ezelőtti idézetet arról a másik fórumról.

Ehhez már csak ráadás a hivatásosok egy részének az a véleménye, hogy kizárólag ők képesek megvédeni az országot a többi polgár hülye ehhez. (Főleg ha józan paraszti ésszel belátható, hogy még elméletileg sem lennénk képesek soha olyan hivatásos hadsereget létrehozni amely eléggé súlyos károkat tud okozni az ellennek, hogy az meggondolja a támadást.)

Nem tudom igaz-e, de hallottam valahol a horvátok panaszát. Azt mondták állítólag, hogy a több évtizedes együttélés a szerbekkel súlyos károkat okozott a horvát emberek moráljában, mentalitásában.
Szerintük erősen törekedniük kell ezeknek a károknak az eltüntetésére, javítani kell az erkölcsöt mind viselkedésben mind munkamorálban, stb.
Nálunk senki nem mond ilyet, a magyar ember hibátlan!
Pedig amíg nem nézünk szembe a hibáinkkal és nem próbáljuk kijavítani őket, nem fogunk egyről a kettőre jutni.

Ez csak annyiban tartozik a topic témájához, hogy szerintem ez az alapvető oka a Honvédség megsemmisülésének.
miki1962 Creative Commons License 2008.02.22 0 0 27173
Teljesen egyet értekk veled. Szerintem további problémát jelent az, hogy amikor a nyugállományba vonult tábornokok, ezredesek miniszteri és egyéb szakértőként tovább folytatják kártékony tevékenységüket. Hátszéllel magas pozícióba juttatják semmihez sem értő hozzátartozóikat, rokonaikat. Ismerek jó néhány esetet, amikor az észnek hiányában levő tábornok nyugdíjba menetel után, mint szakértő folytatta tovább kártékony tevékenységét.
Előzmény: belic (27161)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.02.22 0 0 27172
,,- Hová, te fekete, ott a fehérek ülnek!?
Sofőr: - Uraim, az új törvények szerint többé nincsenek feketék és fehérek, csak kékek. Értve vagyok.
- Igen uram. Csak azt mondja meg, hogy hová üljenek a sötétkékek, és hová a világoskékek.":)
Előzmény: Bujazliz (27171)
Bujazliz Creative Commons License 2008.02.22 0 0 27171
Üdv

Mi is megtapasztaltuk a bőrünkön a "zöldek" zöldségeit.
Kategorizáltuk őket és tulajdonképpen bizonyítottá vált: vannak "zöldek" és vannak "méregzöldek".
Az előbbiek a normális környezetvédők, akik a világot komplexen kezelik és jobbítani akarják (ezekkel mindíg sziveseb dolgoztunk együtt), és vannak a bigott, szemellenzős "méregzöldek", akik a "zöld" zászlaja alatt időnként nagyobb pusztítást végeznek mint a környezetszennyezők. Ha rajtuk múlna, akkor az emberiség a kőkorszakba térne vissza.
Előzmény: Zicherman Istvan (27169)
Kuruc71 Creative Commons License 2008.02.22 0 0 27170
"locsold meg a virágokat és ha jönnek - ne egyél húsos szendvicset. Hátva vegák is vannak köztük?:P"


És jó mélyre ásd őket, remek humusz lesz belőlük ! :-)
Előzmény: Zicherman Istvan (27169)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.02.22 0 0 27169
de óvakodj a "környezetvédő" civil szervezetektől.
..............................
locsold meg a virágokat és ha jönnek - ne egyél húsos szendvicset. Hátva vegák is vannak köztük?:P
Előzmény: kovacsgyula44 (27168)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2008.02.21 0 0 27168

Hamburger!

 Szokásom szerint a konzekvenciát elfelejtettem levonni:

 környezetvédelmi hivatallal a legnagyobb alázattal bánj, de óvakodj a "környezetvédő" civil szervezetektől.

 gyula

Törölt nick Creative Commons License 2008.02.21 0 0 27167
velkám bekk:)
Előzmény: Zicherman Istvan (27163)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.02.21 0 0 27166

A szelsosegekre peldat barhol lehet talalni.

 

A Hazaert nem meghalni kell, hanem eletben maradni es elni.

Null erteke van annak a katonanak, aki hosiesen megmordal meg azelott, hogy kart tenne az ellensegben. Latvanyos? Igen. Hosiesseg? Nem. Marhasag.

Előzmény: degenerator (27165)
degenerator Creative Commons License 2008.02.21 0 0 27165
egy másik fórumról idézet:

igazabol jot is tett nekunk, hogy minden haborut beszoptunk. minden bizonnyal ennek is koszonheto, hogy mar eltoroltek a katonasagot is, mig erosebb orszagokban meg mindig azt nevelik az emberekbe, hogy ragadjanak fegyvert es haljanak meg a hazaert(jo pelda erre a kamikaze pilotak esete)
Éhesló Creative Commons License 2008.02.21 0 0 27164

Kedves Gyula,

a kilencvenes évek elején hasonlókat éltem meg Táborfalván, a HTI lőterén is.

Ahogy húztuk-vontuk a harckocsikat az aknavizsgálatokhoz, az út szélén szinte a lánctalp mellett korzózott fácán, nyúl, az őzek meg érdeklődve nézték ahogyan telepítjük a robbantóvezetéket.

Nagyon szerettünk a bázison és a lőtéren dolgozni, sajátos hangulata volt az egész napos melót követő közös estéknek. Senki nem rohant haza.... Ment a hülyeség is, meg a politika is, meg persze a meló és a vita is ezerrel.

Nagyon hiányzik Földi Feri, Egerszegi János, Döme Vali, Vitvindics Laci, Tikász Gyula és a többiek is mind-mind....

 

Hali, Éhesló

Előzmény: kovacsgyula44 (27159)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.02.21 0 0 27163
I'm be back.
Előzmény: Törölt nick (27141)
Éhesló Creative Commons License 2008.02.21 0 0 27162

Kedves Hamburger2,

a recept ismerős. A HM HTI is és Budafok Háros (volt műszaki javítóz. és szakanyagraktár) megélte már 1998-ban.

A Mária Terézia óta katonai gyakorlótérként funkcionáló és ezért fel nem szántott, ki nem mért területe prédájává vált az elpofátlanodó "méreg"zöldeknek és olyna korlátozásokat vezettek be, amik szinte kizártak olyan tevékenységeket, melyeket addig - igaz egyre csökkenő mértékben - folytattunk ott, miközben a természet békében elvolt és rezervátumként működött a környező területekhez képest.

Ma már fém és fatolvaj, illetve orvvadász cigánybandák garázdálkodnak a területen - a természetvédelem legnagyobb dicsőségére.

Esélytelenek vagytok a küzdelemben, mert nincs politikus aki ellent merne állni nekik. Az lesz amit akarnak. Ha kell kitiltatnak onnan, mint Hárosról a műszakiakat...

 

Együttérzésem, Éhesló

Előzmény: Hamburger2 (27144)
belic Creative Commons License 2008.02.21 0 0 27161
Szia!

A sorkatonai rendszer akkor lett elrontva, amikor a politika és a katonai vezetés elszabotálta a sorozást és a kiképzést.

Szerinted mikortol szabotalta el a katonai vezetes a kikepzest? Ekkor mar mindenkeppen el volt:
gondosan kiszámoltattuk nekik a 3 + 6(9?) töltényt az alaplőgyakorlathoz. A végén a maradékot össze kellett szednünk, ha a célokat la sorozatlövéskor leszedte a jó lövő (büntetés?).

Szerintem kb akkor, amikor a kommunistak megkerdeztek az ut szelen szanto parasztot: he, te paraszt, akarsz ornagy lenni?
Es utana ez az ornagy mutatott peldat.
Szerintem mindegy, hogy milyen kepzest kap egy (al)tiszt az iskolaban, ha utana kikerul az eletbe, es latja, hogy ami kerek, azt viszik, ami szogletes, azt guritjak. Ekkor evek alatt ehhez hozzaszokik, es miutan mar nyugdijba ment a "rakosi" generacio, akkor is fentartja a "hagyomanyokat".

Ugy gondolom, hogy a fenti helyzet egyetlen megoldasa az, ha radobben a hivatasos katonak zome (tehat nem csak nehany, magatol), hogy megvaltozott a vilag, nem eleg ulni a langyos pocsojaban; ennek egy enyhe megoldasa a sorkatonasag megszuntetese es a csapatok misszioba kenyszeritese (ahol nem eleg lepapirozni a kikepzest), a durva megoldas: az egesz tarsasag hazazavarasa, lasd. NDK.

ui: a fentiekkel hatarozottan NEM akarom megserteni a nephadsereg volt tisztjeit; aki ilyen kurolmenyek kozott sem hulyult el, az nagy elismerest erdemel.

Bel
Előzmény: Éhesló (27143)
dr_kotasz0831 Creative Commons License 2008.02.21 0 0 27160

Szia Éhesló!

 

Azt hiszem ezt hívhatjuk szenvedélyes igazságbeszédnek, a szó nemesebbik értelmében. Ezt így ahogy van megvettem. Ami itt most leírtál, és azt felfogná valaki, aki valóban törődik az ország helyzetével, akkor nagyot lépnénk előre. Ergo; ez nem fog megtörténni soha. :(

 

Én

Előzmény: Éhesló (27143)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2008.02.21 0 0 27159

    A Központi Gyakorlótér minden négyzetcentiméterét ismerem, 12 évet szolgáltam ott. A gyakorlótéren az utolsó környezetkárosító tevékenység az volt, amikor a XIX században kiirtották a Veszprém- Várpalota- Székesfehérvár útvonal mindkét oldalán az összefüggő erdőséget a korabeli iparosodás ürügyén. Amikor 1903-ban Franz Jozef felavatta a hajmáskéri lövőtért, az erdőirtás befejezett tény volt.

    Amikor a legintenzívebb igénybevétel folyt, VSZ gyakorlatok több hadosztállyal, akkor is tájvédelmi körzet minőséget produkált. Az élőlények a tevékenységet nem minősítették zaklatásnak. Kollégám vadász volt, gyakran kikisértem a tetthelyre. Vaddisznóra mentünk a 4-es őrhely alatti vadföldre. (vadföld a vadászok által létrehozott kukoricás) Az inotai erőmű felől egy orosz T72 zászlóalj húzott el mellettünk a tőlük megszokott sebességgel, többet voltak a levegőben mint az úton. Abban a pillanatban, ahogy eloszlott a por, a vaddisznók már váltottak is az út északi oldalán lévő kefesűrűből a kukoricásba, Gézának annyi ideje nem volt, hogy elővegye a puskát a tokból. Magyarul a disznók a tankoktól 10 méterre zavartalanul várakoztak a bozótosban.

     Ugyanez vonatkozik a növényekre is, tavasszal, nyáron sorozatvetőkkel rendre felégettük a teljes célterületet, ősszel a nagygyakorlatok után nem maradt ép fű a taposások miatt, következő tavasszal mégis ott virított az árvalányhaj több négyzetkilométeren. A zöldeket kötelezném hálás kézcsókra a katonák tevékenységét megköszönendő.

   gyula

Előzmény: Hamburger2 (27148)
belic Creative Commons License 2008.02.21 0 0 27158
Szia!

Errol jutott eszembe egy tortenet:

Egy loteren nagy mennyisegu leselejtezett gumiabroncs volt, a loveszetek soran ezek segitsegevel alakitottak ki "kemeny takarasokat" ami a lovoket arra kenyszeritette, hogy a kulonbozo celokat kulonbozo pontokrol kuzdjek le, ezaltal lehetove teve, hogy a nemzetkozi szabalyok altal is tamogatott es eletszeru "a lathato celok szabad stilusban, tetszuleges sorrendben tamadhatoak" mondatbol alljon az egyes palyak vegrehajtasi utasitasa, ahelyett, hogy mindenfele mesterseges korlatozas lett volna bevezetve, bonyolulta es irrealissa teve a palyakat.

Valami kornyezetvedo elvetodott a loterre, es visszafejlodott agyaval annyit fogott fel: "leselejtezett gumiabroncs = veszelyes hulladek", es elkedte verni a tam-tamot, hogy ez micsoda tarthatatlan allapot, es mekkora kornyezetvedelemi birsag lesz kiszabva. Azt nem fogta fel, hogy a loteren egyaltalan nem volt hulladek, csak aktivan felhasznalt loterberendezesi targyak.

A loter kezeloje hitt a fenyegeteseknek, es nagy sikert ert el a kornyezetvedo, mivel a gumik eltuntek. Termeszetesen az "eltunes" soran a loterberendezesbol elasott veszelyes hulladek lett, amivel tokeletesen elegedett volt a minden szereplo. Eltekintve attol, aki megtervezett 3 orszagos bajnoksagot a hetvegere, csutortokon kiment epiteni a palyakat, es dobbenten latta, hogy eltunt szinte minden, amit fel akart hasznalni a palyaepiteshez.

Bel
Előzmény: Hamburger2 (27144)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2008.02.21 0 0 27157

Hamburger!

 Néhány hónappal ezelőtt, egy másik fórumon (Tubes) részletesen leírtam a Bundeswehr Schleswig-Holsteini esetét a zöldekkel. A lényeg az, hogy megtámadták a BW-t, mondván tapos, zaklat, nitrogénoxiddal szennyezi at anyaföldet a gyakorlótéren, stb. A BW független összehasonlító vizsgálatot kért. Simán nyert bármi más 600 négyzetkilométerrel szemben, hiszen nem folyt ipari tevékenység, nem volt mezőgazdasági művelésből adódó kémiai behatás, lakóterületi kommunális hulladék, tájvédelmi körzet minőséget találtak a gyakorlótéren, komplex zavartalan élőhelyeket pockoknak, ragadozó madaraknak, apróvadaknak, nagyvadaknak, sőt, kiterjedt vizes élőhelyeket is felderített a vizsgálat. Év végén, amikor a tartományi zöldek nyilvánosságra hozták a gazdálkodási mérlegüket, derültek ki a motivációk, a zőldeket szokatlanul nagy összeggel támogatta az az útépítő cég, amely alulmaradt a gyakorlóterek útfelújítására kiírt tenderen egy amerikai céggel szemben. Forrás sajnos nincs, 1998-ban egy delegáció mesélte el az esetet, mert pont akkor volt nekünk Pécsett egy csörténk hasonló ügyben.

 gyula

Előzmény: Hamburger2 (27148)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2008.02.21 0 0 27156
Gripen törlesztés HM dologi kiadások rovatból évi 20 milliárd, más helyeken további 10 milliárd fegyverbeszerzésre, infrastruktúrára stb.
Előzmény: Stylist (27153)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.21 0 0 27155
Megkövetem magam: nem kizárt, hogy tényleg olyan, de más források viszont ellentmondanak.
Előzmény: Törölt nick (27154)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.21 0 0 27154

Én ebből max. azt tudom levonni, hogy ezek szerint "nem megfelelő a kommunikációs munka". Manapság sokat olvastam a katonai felsőoktatásról különböző nyomtatott és internetes újságokban a civileskatona.hu apropóján. Ha olyan lenne a honvédség, mint ahogyan kommunikálják...

Előzmény: Törölt nick (27150)
Stylist Creative Commons License 2008.02.21 0 0 27153
Egyrészt ez várható volt, mármint az, hogy a közeljövőben nem vesznek semmit, ugyanakkor kérdéses, hogy egy nagyobb volumenű fegyverzet-technikai beszerzés összes költsége a HM büdzséjében jelenik-e meg? Mert ha jól emlékszem, akkor pl. a Gripen program havi törlesztése is a központi költségvetésből történik...
Üdv:
Előzmény: Törölt nick (27152)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.21 0 0 27152

Hát ennek a cikknek a honvédelmi minisztériumra vonatkozó része ellentétes a haderőfejlesztés újabb kommunikációjával.

 

HAHAHAHAHAHAHAHA

 

http://index.hu/gazdasag/magyar/htav080221/

Kavics78 Creative Commons License 2008.02.21 0 0 27151
Ne haragudj de nem tudom a film cimet.
Mintha cornwall-ban lenne de majdnem 100%-ig biztos vagyok benne, hogy del angliaban van a helyszin.
Jo nagy lehet mert ahogy emlekszem van erdo, mocsar, mezo,ret stb. Meg ugye az alkalmazott haditechnika jellege miatt is nagynak kell lennie.
Udv!
Előzmény: Hamburger2 (27148)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.21 0 0 27150

Üdv!

 

A két aspektus, amiről írsz (reklám + kiszivárgó hírek és sajtós infók) megfelelő kommunikációs munka esetén ugyanazt szajkózzák, nincs különbség a kettő között, és ez igaz a suttogásra is.

Előzmény: Törölt nick (27131)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.02.21 0 0 27148

Igen! A környezetvédelmi tisztünk is mindig ezzel az angol gyaktérrel példálózik. Sajnos nem láttam a filmet, pedig érdekeltek volna részletek: mekkora területről van szó, milyen korlátozások vannak érvényben, stb.

Előzmény: Kavics78 (27147)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!