Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.02.20 0 0 27141
jobbulást:)
Előzmény: Zicherman Istvan (27139)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.20 0 0 27140
Ez kimerítő válasz volt. Köszönöm!
Előzmény: thehassan (27134)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.02.20 0 0 27139

OFF

 

Par napra net-ugyileg - ki vagyok utve.

majd kesobb bekapcsolodok a dumaba.

 

addig is udv.

 

ON

Törölt nick Creative Commons License 2008.02.20 0 0 27138
Szerintem ebbe ne menj bele:)
Előzmény: Törölt nick (27133)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.20 0 0 27137
Bár abban nem értek egyet Gyulával, hogy a titkosszolgálati szervezeteket egyesíteni kellene, de azt azért ne állítsuk, a polgári hírszerzésnél és az elhárításnál nincsenek ehhez értő szakemberek... Ott is vannak felsőfokú katonai képzést kapottak, a prolifesek között különösen...
Előzmény: miki1962 (27132)
thehassan Creative Commons License 2008.02.20 0 0 27136
Javítás:
"Ha ez az utóbbi főhadnagy ezt túlteljesíti..."
helyett
"Ha ez az utóbbi százados ezt túlteljesíti..."
Előzmény: thehassan (27134)
dr_kotasz0831 Creative Commons License 2008.02.20 0 0 27135

Sziasztok!

 

Esti izgalmak: http://index.hu/politika/kulfold/ksv4303/

 

Én

thehassan Creative Commons License 2008.02.20 0 0 27134
Induljunk el két irányból:
1. Idő. Van minimális kivárás (ez előtt nem kaphat magasabb rendfokozatot) és maximális kivárás (ha ennyi idő alatt sem sikerül neki valahogy megkaparintania egy magasabb rf.-ot, akkor irány polgáriélet). Ez az igaz az "általános" előmenetelű beosztásokban. A "speciális" előmenetelű beosztásokban (nem vezető, hanem valamilyen szakterület értője) a rf.-hoz tartozó min. és max. átlagának kivárása után előrelép. Spec. beosztásban lehet az adott beo.-hoz tartozónál alacsonyabb rf.-ú katona is, ezért tud ugyanabban a beo.-ban előrelépni (informatikus mérnök főhadnagyot beteszik spec. századosi beosztásba, így tovább lehet a helyén, végezheti zavartalanul, beosztásvátozás nélkül hosszabb ideig a munkáját, és előre tudja, hogy x év múlva ugyrik egy csillagot). Ha eléri a rendszeresített rf.-ot, akkor nem fog tovább menni.
Ezek alapján látszik, hogy minden hadnagy vágya egy spec. dandártábornoki beosztás :))
2. Tudás. Csak azért, mert valakinek 8 diplomája van, még nem lesz altábornagy. De vannak minden beo.-hoz követelmények. Nyelvtudás, diploma, szakmai tapasztalat, missziós tapasztalat... ezt az adott beosztáshoz határozzák meg, tehát lehet olyan főhadnagyi beo., amihez angol+francia felsőfokú nyelvvizsga és jogi doktori kell (mondjuk egy NATO-területre dolgozó nemzetközi jogász), és lehet olyan századosi beo., amihez középfokú nyelvvizsga és főiskola (BSc) kell (lövész századparancsnok). Ha ez az utóbbi főhadnagy ezt túlteljesíti, és megvan neki a két felsőfokúja és a szakterületén egy doktorija, akkor kap többlet nyelvpótlékot, és mindenki megdícséri, hogy milyen okos, de pusztán ettől százados még nem lesz. Viszont nagyobb esélye van egy következő beosztásra, ahol ezekre szükség van.
3. Tanfolyamok. Lehet jelentkezni, főnök dönt. Ha igen a válasza, akkor segít (pénz, szabadidő). Ha nem a válasza, akkor sem lehet senkit a tanuláshoz való jogában korlátozni, oldja meg. Nyilvánvalóan egy informatikus mérnököt egy Cisco-tanfolyamban támogatni fognak, egy rohamlövész-tanfolyamban már kevésbé - és viszont. Sok esetben tanulmányi szerződés kíséri a beiskolázást, vagyis ha a beiskolázott nem teljesíti a követelményeket vagy a szerződésben vállalt idő előtt leszerel, akkor visszafizet.

Részleteket lásd a törvényekben.
Előzmény: Törölt nick (27127)
miki1962 Creative Commons License 2008.02.20 0 0 27132

"A vezérkarban kellene lenni néhány fős J2-nek, akik a köztársaság titkosszolgálatától kész, feldolgozott, a szükséges mértékben teríthető adatokat kapnak. "

Akkor ezek szerint a köztársaság titkosszolgálatában katonáknak is kell szolgálni ahhoz, hogy a 2003-ban felszámolt J2 értékelt, felhasználható és azonnal teríthető információt kapjon. A polgári titkosszolgálat (hírszerzés) véleményem szerint nem lenne képes ellátni megfelelő információkkal a VK-t. 

Előzmény: kovacsgyula44 (27123)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.20 0 0 27131

Kezdeném azzal, hogy ebben a formában ez egy ostoba (bocs a kif.ért) általánosítás.

 

Egyetértek abban, hogy saját maga alakítja a profilját a hadsereg. Ennek persze két forrása van: a "reklám" ÉS a maga belső működés, ill. az onnan "kiszivárgó" történetek, újságokban megjelenő infók. Ha jó a "reklám" és sikeresen elhitetik a delikvenssel, amit a "cél" érdekében kell, akkor a jelentkező a reklámban ismeri fel magát, hogy odavaló, magyarul nem

"olyan, mint a hadsereg" hanem "olyan, mint a reklámban megjelenő hadsereg".

Adott esetben. Ezenkívül nyílván vannak olyanok is, amiket leírtál - és van még ezerféle élettörténet...

 

> "Olyan a hadsereg amilyet a politikusok akarnak"

Szerintem is, de ez csak egy bizonyos "mélységben" igaz. Gondolom én, hogy minden tisztnek, katonának megvan a saját, szűkebb környezete, amit bizonyos értelemben alakíthat, formálhat. Tehát ez is csak részigazság.

 

> "Sztem a pógár olyat választ amilyen ő maga"

Én még nem találtam olyan politikust (szép is lenne :) ) mint én magam. Szerintem mindenki csak a legközelebbit vagy legkisebb rosszat, vagy vmi hasonlót keres. Mindenki eltérő mértékben tud csak azonosulni az adott politikussal.

 

> "hagyjuk inkább a polidilinek"

Szerintem is. Odavaló. :)

Előzmény: M.I. (27130)
M.I. Creative Commons License 2008.02.20 0 0 27130
Nem vicceltem.
Ha a hadsereg szar, vagy a polgárok annak gondolják, nem a lehetséges jelentkezők színe-java jelentkezik katonának.

Olyan a hadsereg amilyenek a politikusok.
Javítok
Olyan a hadsereg amilyet a politikusok akarnak.
Ha hatékony működőképeset akarnak akkor olyan, ha átláthatatlan pénzmosót akkor olyan.

> Olyanok a politikusok amilyenek a polgárok.
Ennek én még csak az ellenkezőjét hallottam.
Na ez érdekelne!
Sztem a pógár olyat választ amilyen ő maga.
A Bokor Gyurihoz hasonló nézésű hatévest rutinból küldenék nálunk a kisegítő iskolába, ott meg elnök lett kéccer!
Annyi az esze mint az ottani átlagpógárnak.
A magyar polgárok és politikusok erkölcsi hasonlóságát hagyjuk inkább a polidilinek.

Előzmény: Törölt nick (27075)
Kavics78 Creative Commons License 2008.02.20 0 0 27129
"Szerintem sem vicces a helyzet, különben mire számítottál, amikor úgy döntöttél, hogy kiutazol?"-Oh en nagyon is tudtam mire vallalkozom es nagyon is komolyan veszem a helyzetet.
Ellentetben egyesekkel!
Udv!
Előzmény: Törölt nick (27128)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.20 0 0 27128

Ilyen alapon a 60+ évesek Magyarországon haditechnikai zsenik, nemde? :)

A betonfalaitoknak nem sok köze van az eddigi gondolatmenethez, legalábbis abban az összefüggésben nem, ahogyan felhoztad.

Szerintem sem vicces a helyzet, különben mire számítottál, amikor úgy döntöttél, hogy kiutazol?

 

Kezdem osztani László véleményét, a köv. kontra mehet privátban, ha továbbra is kétoldalú párbeszédet folytatunk...

Előzmény: Kavics78 (27125)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.20 0 0 27127

Ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem azokhoz, akik jártasak ilyesmiben - csak érdekesség képpen kérdezem:

A katonai előléptetés kizárólag a kivárási idő (nem biztos, hogy ez a helyes kif.) alapján történik, vagy pl. valaki megszerzi 3. diplomáját (mondjuk 2 civil diploma után) akkor azt milyen formában "honorálják"?

Illetve általánosságban a nyelvismerettel, egyéb képzésekkel mi a helyzet ezen a téren?

Előzmény: kovacsgyula44 (27123)
Kavics78 Creative Commons License 2008.02.20 0 0 27126
Oh igen ! Egy ember aki roviden tomoren osszefoglalja azt amirol en a szamat tepem 2 napja!

Koszonom!
Előzmény: belic (27116)
Kavics78 Creative Commons License 2008.02.20 0 0 27125
"Sorry, email-ben írtad, tényleg, nem itt kellett volna..."-Nem baj majd legkozelebb nem teszed!
"Én inkább mindig elintézem egy stb.-vel. Arról nem is beszélve, hogy laikus vagyok - ahogy te is, attól függetlenül, hogy ott vagy - ez egy külön szakma. Mi itt csak rúgjuk a port."-Majd ha a magyar katonak atelnek annyi raketatamadast mint mi, akkor esetleg beszeljunk laikussagrol!


Kulon szakma? En nem harcolok, de a magyar katonak sem harcolnak! Csak en nem lobalok Kalasnyikovot naphosszat hanem dolgozom.

"Szerintem magának kereste a bajt, kiv. ha katona, ezesetben tiszteletem!"-Hivatasos katona.

"Miről is van szó? :)"-elsosorban ugy vedekezunk a belovesek ellen hogy magas betonfalakat es homokzsakfalakat epitenek az epitmenyek kore illetve bunkerek vannak mindenhol. + a bazis kore is.
A tegnapi musor alatt 17:40-tol 01:00-ig ultunk a bunkerban. Kurvara nem vicces!
Udv!
Előzmény: Törölt nick (27112)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2008.02.20 0 0 27124

Értem az aggodalmadat, csak akkor az is elvárható lenne, hogy leírd, az adott szituációban hogyan képzelted volna a sorkatonai rendszer reformját, mert gondolom azt elísmered, hogy ami nálunk sorkatonaság címén működött, az tarthatatlan volt.A sorkatonaságot azt utólag nem igazolja az, hogy lassan egy évtizede képtelenek vagyunk beállítani egy normális szerződéses rendszert.

   gyula

Előzmény: Éhesló (27121)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2008.02.20 0 0 27123

     A Magyar Köztársaságnak már régen homogenizálnia kellett volna egy szervezetbe a titkosszolgálatait. A titkosszolgálati eszközöket alkalmazók körét nem bővíteni, hanem szűkíteni kellett volna. A vezérkarban kellene lenni néhány fős J2-nek, akik a köztársaság titkosszolgálatától kész, feldolgozott, a szükséges mértékben teríthető adatokat kapnak. A J2 alatt a továbbiakban csak harctérfelügyeleti, célképző és harctéri felderítő szervezetek lehetnének.

  A katonai felsőoktatást el tudom képzelni nagy egyetemek karaiként is, az önálló egyetemnek a világon egyedülállóan rossz a költséghatékonysági tényezője. A tisztképzés másik útja a diplomások 3+9 hónapos felkészítése. Olcsó, hatékony, egy kis ország haderejénél ideális megoldás. MA, PhD külföldön, vagy civil egyetemeken.

   Állami Egészségügyi Központ magunkra rántását Juhász Ferencen kívül senki sem érti. Enyhítő körülmény, hogy a költségek javát az OEP állja.

  gyula

Előzmény: miki1962 (27122)
miki1962 Creative Commons License 2008.02.20 0 0 27122

A cikkel maximálisan egyet értek. "Sajnos" azonban a haderő működtetése szempontjából bizonyos háttérintézményekre (KFH, KBH, ZMNE) szükség van. Ezek létszáma egy bizonyos szint alatt már nem biztosítja a működőképességet, ezért nem lehet a haderő létszámával arányosan csökkenteni ezeket. Igaz voltak (vannak) olyan nézetek, hogy ezekre nincs igazán szükség, esetleg össze lehetne vonni őket (KFH, KBH) de ez sem biztos hogy jó lenne. Az ilyen jellegű összevonás (más funkció) mindenképpen képességcsökkenéshez vezetne mindkét szervezetnél, és csak néhány tíz fős létszám megtakarítást jelentene. A hazai bázisú tisztképzésre véleményem szerint szükség van, a vezérkari képzést viszont mindenképpen külföldön (USA, Nagy-Britannia, Franciaország, Németország. Ororszország) kellene megoldani, hiszen nálunk már "kicsinyenként" a zászlóalj is hadászati kategória lesz. A másik kérdés, hogyan, milyen hatékonysággal tud egy oktató, tanár zászlóaljat, dandárt tanítani, ha soha nem látott olyat.

Üdvözlettel:

miki1962

Előzmény: kovacsgyula44 (27109)
Éhesló Creative Commons License 2008.02.19 0 0 27121

Kedves Gyula,

a cikk kétségtelenül alapos és ennek megfelelően kevéssé olvasmányos. Ez nem baj.

A vitát nem a széles közvélemény kíséri figyelemmel, hanem a szakma és nekik ez olyan, mintha hájjal kenegetnék őket..

A vége kissé szomorúra sikeredett: a sorkatonaság megszüntetésében bevállalt szerepedért nem szeretlek és nem is tisztellek (hogy a dolgok érzelmi és értelmi oldalára is utaljak). Szerintem ez olyan - tudatosan felvállalt - rombolás volt, amit sokáig nem tudunk helyrehozni, és alapvető szerepe van a mai még roszabb helyzet kialakulásában. A jövönkre vonatkozóan csak reménykedni tudok abban, hogy nem fizetünk érte nagy árat. A felelősség rajtatok van érte.:((

 

Üdv, Éhesló

Előzmény: kovacsgyula44 (27109)
M.Zoli Creative Commons License 2008.02.19 0 0 27120
Udv.

Korea, Angola, Lidice, Guernica nem jo peldak, de talan Laosz, es Vietnam sem legalabbis, ha az USA-hoz kotod oket.

Udv.
Előzmény: Atis57 (27117)
Atis57 Creative Commons License 2008.02.19 0 0 27119
Szia!
ma ilyen sebesülésekért miféle valagrendet adnak? régen a haza szolg , aranyat adtak ... + még Wc papirnak sem jó...
Előzmény: Törölt nick (27112)
Atis57 Creative Commons License 2008.02.19 0 0 27118
Szia4
Ez igaz Itt már csak a "nagy kormányos" / MAO Ce Tung / tanai segitenek: élj békében ----irtsd ki a szomzédokat.../ igázd le /
egy jó kis katonai diktatura és rend lesz évtizedekig: Spanyolország --Franco , portugália .--Salazar... Chile ---Pinochet .... dél afriki unió--- Botha ill. kuba , korea, kina
Előzmény: belic (27116)
Atis57 Creative Commons License 2008.02.19 0 0 27117
sziasztok!
ezt a véleményt osztom Az amcsiknak KOREA Vietnam , Laosz -- a franciáknak : algéria és vietnam ---az oroszoknak Angola Afganisztán jó lecke volt erre.
a szabadságharcosokat / terroristákat nem lehet elégszer " felkutatni és megsemmisiteni" . NEM ÉR SEMMIT... üditő kivétel LIDICE + Guernica--- de ez már más terület...
Amig az afgán paraszt földműveléssel évi 30 $ keres . addig ópium bizniszből meg 3,,,,,,500 $ nem fog krumplit termelni---DE NEM IS HAGYNÁK NEKI! ! !
Előzmény: Stylist (27111)
belic Creative Commons License 2008.02.19 0 0 27116
Hello!

Hiába kutatod fel, lövöd le, stb. Mert MINDIG jön egy másik, sőt egyre többen lesznek.

Szerintem az aktualis terroristakat szinte sosem lehet politikai engedmennyel (katonai ero nelkul) harckeptelenne tenni, a jovendobeli terroristakat szinte sosem lehet katonai erovel (politikai engedmeny nelkul) megelozni.

Bel
Előzmény: Stylist (27111)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.19 0 0 27115

A fórum célja (avagy létértelme) az eszmecsere.

Ugyebár "nem babazsúr", hogy tanult kollégámat idézzem :) megjegyzem, nem osztom a felfogását.

Érdekes, úgy érzem eddig még mindenkivel sikerült szót értenem.

 

Mi is csak úgy "beszélgetünk".

A magunk módján. :) Ha másképp nem megy - pedig én próbálkozom...

 

Azért valljátok be, élvezitek Ti is! :))

Előzmény: Némedi László __ (27114)
Némedi László __ Creative Commons License 2008.02.19 0 0 27114
mellesleg el akartok érni valamit ezzel az eszmecserével, mert én már nem látom ki miért küzd... :)
Előzmény: Törölt nick (27112)
Némedi László __ Creative Commons License 2008.02.19 0 0 27113
nem szeressük a metafórát, nem lehet megenni :)
Előzmény: kovacsgyula44 (27109)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.19 0 0 27112

> Hanem ki?
Sorry, email-ben írtad, tényleg, nem itt kellett volna...

 

> Pl. ellenorzesek mi?

Nem szeretek általánosságokban beszélni, mert úgyis bele lehetne kötni minden apróságba, egyszerűen szűkek a fórum keretei ehhez. Ha írnék egy oldalas eszmefuttatást, még a saját irányommal is tudnék vitatkozni, annyira széleskörű, szerteágazó a téma. Én inkább mindig elintézem egy stb.-vel. Arról nem is beszélve, hogy laikus vagyok - ahogy te is, attól függetlenül, hogy ott vagy - ez egy külön szakma. Mi itt csak rúgjuk a port.

 

> Akinek van penze...

Az nem megy tűzközelbe :)

 

> ketszer lottek meg, es vagy 5x robbantottak fel

hmmm, szép teljesítmény.

> Szerinted?

Szerintem magának kereste a bajt, kiv. ha katona, ezesetben tiszteletem!

 

> betonfalakat epiteni (ami felett atszall a raketa)

Miről is van szó? :)

Előzmény: Kavics78 (27110)
Stylist Creative Commons License 2008.02.19 0 0 27111
"Mi az olcsobb (minden eroforrast beszamitva)? Felkutatni es megsemmisiteni vagy mindenhova betonfalakat epiteni..."

Te tényleg nem érted meg? Hiába kutatod fel, lövöd le, stb. Mert MINDIG jön egy másik, sőt egyre többen lesznek. Jönnek az iráni, szaudi, jemeni, pakisztáni, stb. Korán iskolák tanítványai, a kilátástalan helyzetben lévő palesztin és libanoni falvak nincstelenjei, és persze a helyi ( iraki, afganisztáni ) "terrorista" utánpótlás is biztosítva van...
Üdv:
Előzmény: Kavics78 (27110)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!