Keresés

Részletes keresés

Némedi László __ Creative Commons License 2007.09.02 0 0 21968

nézd, akármilyenek ezek a gárdisták, nem tudnak megvédeni minket

-nincsenek fegyvereik

-nincsenek integrálódási pontjaik a Honvédséggel

-nem tudjuk mire képezik őket, gondolom nem a legmodernebb módszerekre, mivel hagyományőrzés, és katasztrófavédelem a célja

-gondold el, ha tényleg kell lépni, akkor hányan fognak _velük_ harcolni ebben az egyenruhában, ha úgy alakul, csak arra jó, hogy megossza a nemzetet harc idején (a Honvédség nem osztana meg minket). hmm Josic kellene, neki van tapasztalata ilyen ügyekben....

 

viszont:

-a szlovákok, románok remekül tudják arra használni őket, hogy riogassák a saját még normális népüket, hogy a magyarok lám reviziót akarnak

-egy biztos: annyira meg nem elrettentőek, hogy pl a szlovák katonák féljenek tőlük

 

 

Előzmény: Törölt nick (21965)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.09.02 0 0 21967

denacionalizáció :))))

 

szerintem is hibát követ el a jelenlegi kormány, hogy nem hozza létre a Honvédség alatti tartalékos rendszert.

Azt, hogy miért azt nem tudom megítélni, nem járok hozzájuk politikai összejövetelekre (gondolom ezt a denacionalizációt te ott hallottad :)))

 

Szerintem itt maradjunk meg annál, hogy kitaláljuk mit kellene csinálni, azt hogy ki miért mit csinál, hagyjuk a polidilire :))

Előzmény: -Survivor (21962)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.09.02 0 0 21966
Nehogy azt hidd, ott sem tűrik meg, csak azt errefelé felejtik el elmondani.
Előzmény: Törölt nick (21965)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.02 0 0 21965
Üdvözletem!

Engem csak az érdekelne, hogy a politikai vezetés tényleg nem látja, hogy a környező országok MEGTŰRIK a magyarellenes szervezeteiket, addig nálunk soha nem látott hiszti tört most ki, teljesen politikai alapon a MG megalakulása miatt. Vagy én vagyok teljesen paranoiás, mert úgy gondolom, hogy mint ahogy még a szerencsétlen Magyar Gárdánk is egyedül van a nagyvilágban (ld.: http://index.hu/politika/belfold/grd1134/), addig hasonló szervezetek a környező országokban már réges rég összefogtak a magyargyűlöletük mezsgyéjén (ld.: http://index.hu/politika/belfold/grd1134/).
Nyilván nem támogathatják, de legalább tűrjék. Lehet, hogy szükség lesz még rájuk... Bár honvédségbe integráltan kellene, ezzel egyetértek, nem politikai alapon, de igaz az is, hogy civil szinten nálunk semmit nem lehet elérni. Kicsit báránynak érzem magunkat a farkasok között.

Ld. még: www.pospolitost.org ; morho.yw.sk ; www.nouadreapta.org.

Még sincs náluk hiszti...
Előzmény: -Survivor (21962)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.09.02 0 0 21963
Laci! Segítségre van szükségem. (Ha valaki más is tud - megköszönöm.)

Sokat mászkálsz neten, ha esetleg találkozol egy ilyen könyv letölthető verziójával - szóljál nekem!(Teljes verzió a neten sehol sincs; legalább is nem találom)

Von Dach ,,Der totale Widerstand".

Állítólag rohadtul nehéz hozzájutni, de létezik a könyvnek angol és francia verziója is (La résistance total). Ez a svájci altiszti iskolák oktatókönyve.
-Survivor Creative Commons License 2007.09.02 0 0 21962
"...A legjobb lenne a Honvédség védőernyője alatt, mert így nem csak szakmailag lenne jobb, hanem megtartható a nemzetvédelmi kontrol is felettük (nem szivárognak be nem megfelelő egyedek)..."

természetesen. az ideális ez lenne.
de lehetett?
nem lehetett.
lehet?
nem lehet.
akkor meg?

maradjunk a realitás talaján. sok mindent bele lehet magyarázni... de tény, hogy a politikai nemzeti oldal legalább megpróbálja.

a honvédség pedig a politika rábólintása nélkül nem hozhat létre semmiféle ilyen szervezetet. a politikai kurzus pedig a több irányból támogatott és erősített denacionalizációt erőlteti, és ennek vet alá mindent, ebbe illik a honvédség lenullázása is, etc.

.
Előzmény: Némedi László __ (21959)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.09.02 0 0 21961
Terepen ez az időlimit egy elég komoly megterhelés, ugyanis tartani kell az átlag óránkénti 5 km/h-t. A gyakorlatban viszont mindig az első két-három órában rákapcsolnak (átlag 7-9 km/h) a végén meg lecsökken 2-3 km/h-ra.
Menetszerkóban igen megerőltető.
P.l. létezik egy igen komoly felmérés-teszt, ami szükséges az ,opolcsenyec" (népfelkelő) jelvény megszerzéséhez, illetve van még keményebb, ami a HKK (hazafias katonai klub) tiszti beosztásához kell (erre a posztra senki sem jelölhető, aki nem szolgálta le a rendes sorkatonai vagy szerződéses szolgálatát, vagy nem végzett hadtudományi tanszéken valamely felsőoktatási intézetben, az utánna következő praxissal egybekötve).
Előzmény: Zicherman Istvan (21960)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.09.02 0 0 21960
Teljes menetfelszereléssel volt végrehajtva 12+2 óra (a +2 az az idő, amelyen belül még be lehet érni).
Előzmény: Kuruc71 (21958)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.09.02 0 0 21959

mindig behozzuk a politikát :((

 

Én továbbra is azt tartom, hogy politikai szervezetek ne hozzanak létre fegyveresnek szánt szervezetet (gondolom a politikai rendezvényeiken ott lesznek, ami nem tesz jót majd megítélésükben). Mellesleg még arra sem veszik a fáradtságot, hogy ne a Vonát tegyék meg szóvivőnek.

 

Azzal semmi baj, ha fiatalokat (aktuálpolitikamentesen, de persze hazafias háttérrel) sportra nevelnek, fegyelmet tanítanak. A legjobb lenne a Honvédség védőernyője alatt, mert így nem csak szakmailag lenne jobb, hanem megtartható a nemzetvédelmi kontrol is felettük (nem szivárognak be nem megfelelő egyedek).

 

Őszintén szólva úgy látom mindenki hibázik, de most a kormányon levők nagyobbat.

 

(na szerintem kicsit túltárgyaljuk, de az is igaz, hogy itt nem off, ez a szakmai fóruma a témának)

Előzmény: -Survivor (21956)
Kuruc71 Creative Commons License 2007.09.02 0 0 21958
Szia István !

Mennyi volt az 50-es szintideje ?
Előzmény: Zicherman Istvan (21949)
-Survivor Creative Commons License 2007.09.02 0 0 21957

valóságtól elrugaszkodott elképzelés itt is van a témában:

 

http://www.udk.hu/index.php?subaction=showfull&id=1188674790&archive=&start_from=&ucat=1&

 

a többi(értelmesebb) cikket is érdemes elolvasni.

 

.

Előzmény: Zicherman Istvan (21954)
-Survivor Creative Commons License 2007.09.02 0 0 21956
egyébként azok is kapnak politikai háttértámogatást.
a különbség...ehhh..hagyjuk.

.
Előzmény: Zicherman Istvan (21954)
-Survivor Creative Commons License 2007.09.02 0 0 21955
MO-n politikai támogatás nélkül még nemzeti lepkefing gyűjtő egyletet sem lehet létrehozni. a (rossz!) struktúra miatt pol. támogatás meg csak pártoktól lehet.
harkába farap a kígyó. :-))

.
Előzmény: Zicherman Istvan (21954)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.09.02 0 0 21954
Meg ezek nem pártszervezetek.
Előzmény: -Survivor (21953)
-Survivor Creative Commons License 2007.09.02 0 0 21953
nem fasiszták, nem kell félned.
mert nem magyarok.
akkor lennének gonosz nácifasisztáknak bélyegezve, ha magyarok lennének.
.
Előzmény: Farkas Roland (21951)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.09.02 0 0 21952
Ez csak egy városnak (Togliatti) a ,,katonai és hazafias ifjúsági klubja"(ez a hivatalos név az ilyen szervezetekre).
Eddig 320 szerződéses katonát adott az országnak (ebből 311 fő a tengerészgyalogságnál, 9 fő az ejtőernyősöknéál szolgál, mivel ezek patronálják a szervezetet). Azok közül, akiket a klub adott a hadseregnek 32 fő harci kitüntetésekben részesült; ebből 2 fő megkapta a ,,Vitézségi érdemrend" keresztjét (Ahmedsin, Sepovalov) és 1 fő (Rogyimcev) megkapta az Oroszország Hőse érdemrend aranycsillagát...


Például ERRE jók az ilyen szervezetek.

És ez csak EGY klub az országban (méghozzá nem a legnagyobb).
Előzmény: Farkas Roland (21951)
Farkas Roland Creative Commons License 2007.09.02 0 0 21951

Jesszusom, kik ezek a fasisztak? Es milyen sokan vannak!

 

A MN-es cikkel kapcsolatban... Ismeri valaki a luxemburgi zaszloaljat? Erdekes lenne osszevetni az o kepessegeiket a Magyar HonveTseg kepessegeivel...

Előzmény: Zicherman Istvan (21950)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.09.02 0 0 21950
Még...:
Eligazítás a ,,kékeknél" airsoftos épületharcászat előtt.

Éleslövészet előtt.

,,Kékek".

Na, k.b. így néz ki egy félkatonai ifjúsági szervezet hétköznapi munkája.
Az illetékes urak nyugodtan a szívükhöz kaphatnak.:)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.09.02 0 0 21949
Tovább:
50-km-es enetgyakorlat végrehajtása, szintidőre.

Épületharcászat.

Épületharcászat.

,,Vörös" csoport eligazítása terepharcászat előtt.
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.09.02 0 0 21948
Befejeződtek egy hazafias klubnál (egy távoli galaxisban:)) a szokásos nyári egyhetes harcászati gyakorlatok, egybekötve fiatalok kikézésével, oktatással, tapaszutalatcserével, terep és városi harcászattal, airsoftos és éleslövészettel egybekötve...
Pár fotót kirakok.
Leányzók.

Éles lőgyakorlaton.

Itt még csak gyülekezőben a csapatok.

Egyre többen...

Pisztolylövészet.
Kuruc71 Creative Commons License 2007.09.02 0 0 21941
Ezen a területen nem képzett emberek behálózása valóban rutingyakorlat volt, mert csak azt kellett elérni, hogy "valakivel" eltöltsön egy "ártatlan" éjszakát. Legalábbis ogy elkezdődjön az az éjszaka, mert ott elkábítva a zöldhatáron pik-pak újra otthon ( de nem a saját ágyában) ébredhetett az illető.

De ez a földi halandókra nem vonatkozott, csak a veszélyes gazokra !

:-))

ui : Ezekben ha a HŐR-nek szerepe volt akkor az érintett szakaszont tiszti járőr volt szoliba, és sorosokat csak ritkán vontak be.
Előzmény: -Survivor (21940)
-Survivor Creative Commons License 2007.09.02 0 0 21940
"...Szóval ha igaz amit írsz akkor ez egy titkosszolgálati akció, .."

ja. ha igaz, amit anno hallottam. lehet, egy vizsga feladat vagy ujjgyakorlat volt a titkosszolgáknak. :-))

.
Előzmény: Kuruc71 (21937)
Kuruc71 Creative Commons License 2007.09.02 0 0 21939
Sok ilyen "esemény" volt anno. No meg az embercsempészekkel, meg árucsempészekkel való együttműködés. Ez ma is folyik bizonyos mértékben de a "fénykora" a 90-es években volt a Jugó határon.
Előzmény: -Survivor (21938)
-Survivor Creative Commons License 2007.09.02 0 0 21938
én csak 79-ig vagyok képben...tehát onnantól civilként egészen más dolgok foglalkoztattak.
viszont...most beugrott egy valós Hör szökés....illetve csak kisérlet mert elkapták,...a nevére is emlékszem(de nem mondom)... soha nem felejtem a nevét,...ti. az apja magas rangban volt a kormányőrségben. politikailag abszolut megbízható volt a fickó....és mégis megesett.

.

Előzmény: Kuruc71 (21936)
Kuruc71 Creative Commons License 2007.09.02 0 0 21937
Ahogy mondtam a külföldön való "akció" kizárólagosan csak a titkosszolgálat, hírszerzés hatáskörébe tartozott. A HŐR nem léphette át a határt, csak az átkelőkön az útlevélvizsgálatoknál. De ott is ez csak pár tiz métert jelentett, és nagyon megnézték kit engednek oda.

Szóval ha igaz amit írsz akkor ez egy titkosszolgálati akció, és nem HŐR akció volt.
Előzmény: -Survivor (21935)
Kuruc71 Creative Commons License 2007.09.02 0 0 21936

Voltak érdekes esetek, de főleg az "NDK-ás menekültek" idejében. Alapvetően csak akkor mentek utánna az iletőnek ha fontos volt. Magyarásn egy kiskatona, de akár egy csapattiszt sem tartozott azon kategóriába amelyik miatt egy ilyen akciót megejtettek volna. Mondjuk volt olyan őrnagy aki lépett, de valóban visszahozták, de ennek igazi oka az volt, hogy a BM-es vonalon bekerült egy belső társaságba ( vadászgatás, és a "hétvégi ház" ) kapcsán, hogy sok kompromitáló infót tudott. Így mikor kiment, és nem fogadta el Tarshkirchen örzött vendégszeretetét, akkor egy hölgy levette a lábáról és őt a zöld határion hozták vissza. Lefokozták hadnagyá, ( nem bocsájtották el ) és az Ukrán határra helyezték át. Ott viszont a 90-es években megbukott csempészésen, és akkor került ki a HŐR-ből.

Az NDK-sok meg egy külön kategóriát képeztek. A gyengébb idegzetű HŐR-ök menekültek előlük, míg a "bevállalósak" tüzeltek rájuk. No nem azért mert hogy mindenképpen le kellett volna lőni őket, hanem azért mert annyira elvoltak vadulva az NDK határőrök brutalitása miatt, hogy sok ha lehetett azonnal a HŐRnek ugrott késsel, kardal, ami volt nála. A 80-as évek közepén még jutiszabi járt az elfogásukért, de cca 88-tól mert csak ritkán alibiből fogták meg őket, meg ha nagyon bénák voltak.
Előzmény: -Survivor (21934)
-Survivor Creative Commons License 2007.09.02 0 0 21935
olyan cca 1978-ból való a sztori.

.
Előzmény: Kuruc71 (21933)
-Survivor Creative Commons License 2007.09.02 0 0 21934
hallani hallottam különféle HÖR-ös szökési eseteket...de konkrétan és megbízhatóan egyet sem ismerek.
egy érdekes sztori, amit hallottam...nem tudom, igaz volt-e?

Hör kiskatona átszökött osztrákiába, kihallgatás, etc. ...ideiglenes szállás....megismerkedett jófej "disszidens" magyar srácokkal egy bécsi beruccanáson...elmentek sörözni, jól besörözött,... aztán Mosonmagyaróváron a Hör fogdán ébredt.

volt ilyen valóban?
?

.
Előzmény: Kuruc71 (21933)
Kuruc71 Creative Commons License 2007.09.02 0 0 21933
Szervusz !

A helyzet az, hogy a fegyveres, illetve fegyver nélküli szökések nagy része nem a MN állományából, hanem a HŐR állományából történt. Ezért ezek nem is futhattak be hozzád, mivel ez BM-es vonalon ment tovább. Anno a HŐR OPK-n a 24 órás szolik alatt volt alkalmunk beszélgetni, "nosztalgiázni" az aranxvállaposokkal is. Szóba került ez is, és mivel 90-91-ben már más szelek fújtak így elmondása szerint a 70-es évek vége, 80-as évek eleje volt a csúcs, és utánna már egyre csökkent.

Történt ez annak ellenére, hogy igyekeztek a HŐR állományt "politikailag megbízható" proli ország, városrészekből bevonultatni.
Előzmény: kovacsgyula44 (21928)
-Survivor Creative Commons License 2007.09.02 0 0 21932
nem tudom, lehet. én nem láttam a filmet, de ezek szerint működött a trükk.
:-)))

.
Előzmény: Zicherman Istvan (21931)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!