Keresés

Részletes keresés

Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.08.17 0 0 20887
és hogyan állítsam be?
Előzmény: Némedi László __ (20884)
swordmanus Creative Commons License 2007.08.17 0 0 20886
Üdv! Reggel hallottam én is a rádióban. Azt hittem , kbaré, de kiderült, hogy a hírek...
Előzmény: Éhesló (20885)
Éhesló Creative Commons License 2007.08.17 0 0 20885

Helló,

nem, nem optimista! Símán csak egy hazug politikus, aki választóit hülyének nézi. (Nem egyedül a pénzünkön hízó stábból, oldaltól függetlenül, csak épp aktuálisan a hatalom élén...)

 

Éhesló

Előzmény: Némedi László __ (20883)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.08.17 0 0 20884
  1. Hozzászólásod elküldése előtt megadhatsz a hozzászólásához egy Creative Commons szintet, mellyel egy előre meghatározott szerzői jogi szintet állíthatsz be magadnak. A Creative Commons licencekről bővebben itt tájékozódhatsz: www.creativecommons.hu. Amennyiben nem állítasz be Creative Commons licencet a hozzászólásodra illetve a Fórumban általad létrehozott tartalmakra, úgy a Szolgáltató részére automatikusan lemondasz a vonatkozó tartalom valamennyi szerzői joggal kapcsolatos vagyoni jogáról a hozzászólásban elhelyezett bármilyen információhordozó tekintetében.

 

Ezentúl ha jó anyagot csináltok, akkor ne feledjétek beállítani a Licensz típust!!!

Előzmény: Némedi László __ (20883)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.08.17 0 0 20883

Mint mondta, "a Magyar Honvédség köszöni jól van, nem szorul segítségre. Erős és jól szervezett hadsereg, amely képes ellátni az ország szuverenitásának a biztosítását együtt a szövetségesekkel, sőt arra is képes, hogy adott esetben, bármilyen akció esetében megállítson bármilyen váratlan eseményt, vagy támadását".

Hozzátette: teljes mértékben biztonságban van Magyarország. A területvédelmet a Magyar Honvédség alkotmányos kötelezettségéből eredendően "maradéktalanul garantálja, kizárólagos és legfontosabb feladataink közé tartozik".

 

 

Azért, khmmm, nem is tudom, talán optimistának mondanám... :)))

 

(mi a sz.r ez a licensz menüpont itt alul a szerkesztő ablak alatt?? )

 

Előzmény: Biga Cubensis (20881)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.08.17 0 0 20882
egészségtelen ha visszatartod, add ki magadból :)
Előzmény: Zicherman Istvan (20880)
Biga Cubensis Creative Commons License 2007.08.17 0 0 20881

 

Szekeres: Egyetértés lehet a Honi Gárdáról

 

http://index.hu/politika/belfold/hgarda070816/

 

Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.08.16 0 0 20880
Minderre EGY (1) szervezet bőven elég.
Még megszervezni is rendkívül egyszerű.
Előzmény: M.I. (20879)
M.I. Creative Commons License 2007.08.16 0 0 20879
Szerintem két tartalékos rendszer kéne, vagy egy de két külön ággal.

Egyikbe kerülnének a hivatásos hadseregből kikerülő volt szerződéses és hivatásos katonák,
a másikba azok a civilek akik önként jelentkeznek.

Teljesen más képzésre van szükségük, és a felhasználásuk is más célokra történhet.

Nem is kettő, inkább három!
Mert szerintem a gátakon való munka nem is a katonák dolga lenne, sokkal praktikusabb lenne a polgári védelemnek csinálnia. (Ha van olyan még.)

Az ellen gyilokolászására, vagy nagy szaktudást igénylő más katonai feladatokra nem kis pénzből kiképzett szakembereket használni homokzsákok rakosgatására szerintem óriási pazarlás!
Csakúgy, mint a technikai felszereléseik (helikoptereik) használata.
Egy a gátépítéshez szükséges képességű civil heli (és üzemórái) sokkal olcsóbb mint egy ehhez a feladathoz fölös képességű katonai gép.

Hamburgernek:
Nem vitázom veled, úgyis mindig jó választ adsz! :-)





Előzmény: Némedi László __ (20874)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.08.16 0 0 20878

egy összehasonlítás néhány országgal (azóta sokat javítottunk a számokon) :(((

 

http://helyihaboruk.lapok.hu/keret.cgi?/HM/mszcs2004.htm

Némedi László __ Creative Commons License 2007.08.16 0 0 20877
Némedi László __ Creative Commons License 2007.08.16 0 0 20876

ha az srtm-re gondolsz, akkor azért azzal óvatosan. vannak benne lyukak (elég sokat dolgozok vele). Ezt általában különböző kitöltő algoritmusokkal egészítik ki, de hát a valóságtól ezek néha elég messze vannak (na nem a térképészetnél, hanem ilyen komoly alkalmazásnál).

 

Előzmény: belic (20875)
belic Creative Commons License 2007.08.16 0 0 20875
Hello!

csak Magyarországra van(lesz) digitális terepmodellje, magyarul, külföldön képtelen talajközelben repülni.

Egy ilyen terepmodelben biztos sok adat van az egyszeru magassagon kivul is. De szerintem a talajkozeli repuleshez eleg a magassagi adat, az letoltheto a NASAtol ingyen, mar "csak" egy konvertalo program kellene e gripen szamara. (A Légvédelmi rakéták Magyarországon topicban a konkret cim is fent volt, ahonnan le lehet tolteni)

Bel
Előzmény: kovacsgyula44 (20820)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.08.16 0 0 20874

kicsit on téma irányába haladjunk:

 

hogy lehetne a tartalékos rendszert elképzelni?

kiegészíteni veszély esetén a jelenlegi hivatásos sereget, vagy területvédelemre kiképezni, vagy csak egyszerűen emberanyagnak, akik teljesen kompatibilisen felhasználhatóak adhoc dolgokra (pl missziók)?

 

Ugyanis minden esetben másképp kell létrehozni, kiképezni, felszerelni.

 

Ezekről nem ártana ötletelnünk, mert ha igaz ez a nagy felhorkanás, akkor nemsokára döntenek róla.

Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.08.16 0 0 20873
Zoli,
ha te biztosítod a pálinkát - megyek én is.:))) Pár kupitca után egy ,,pösti kozákost" csak összetélábolok.:))

OFF vége.
Előzmény: M.Zoli (20872)
M.Zoli Creative Commons License 2007.08.16 0 0 20872
Udv.

Akkor biztos eszrevetted mar, hogy mennyi arrafele a szilvafa. :))) Mar sikerult Lacit elcsalnom a talalkozora. :))) Jovore talalkozhatnank ott.

Befejeztem a tanc temat.

Udv.
Előzmény: Törölt nick (20870)
M.Zoli Creative Commons License 2007.08.16 0 0 20871
Udv.

Lassu es gyors legenyes. Viszont olyan, hogy ritka magyar es suru magyar van. :))

Udv.
Előzmény: -Survivor (20844)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.16 0 0 20870

Háát, a néptánc nekem sem megy, pedig őszintén próbáltam. Voltam néptánctáborban Válaszúton Kallós Zoli bácsinál (ha mond nektek valamit ez a név) meg táncháztalálkozókra is járok, de táncolni képtelen vagyok, nincs érzékem hozzé, csak a legegyszerűbb csángó körbe-körbe rohangálunk egymás kezét fogva- szerűek mennek, mondjuk 3-4 pálinka után. Viszont simán átnótázunk egy éjszakát ismétlés nélkül, ha összejön a csapat. (Annal idején gimiben követelmény volt...)

Előzmény: Zicherman Istvan (20845)
blue-dragonfly Creative Commons License 2007.08.16 0 0 20869
:)

GI Jane is ezt a témát dolgozta fel, igaz az egy másik haderőnem tanfolyamát volt hivatott "modellezni"...
Előzmény: Törölt nick (20868)
blue-dragonfly Creative Commons License 2007.08.16 0 0 20867
Hali,

Nem fontos. A képzettségét nem ott szerezte, de szolgálhat a 82. Légideszant hadosztálynál, vagy valamelyik másik zöldsapkás alakulatnál is. A második helyen van egy rakat ranger végzettségű emberke.

Apropó,

A Ranger tanfolyam nyitott minden fegyvernem számára és más haderőnemekből is lehet jelentkezni (nem túl jellemző). Az US Armyban található a 75. Ranger ezred (75th Ranger Regiment), amely 3 ranger zászlóaljból áll. A ranger ezredhez bekerülhetsz úgy, hogy nem vagy ranger tanfolyam végzett (ranger qualified), de záros határidőn belül el KELL végezned a tanfolyamot, különben nem maradhatsz az ezrednél. Azok az emberek, akik a tanfolyamot elvégzik, azok viszont általában nem az ezredtől kerülnek ki és nem oda mennek vissza a tanfolyam elvégzése után. Még ennyi jutott az eszembe, talán érdekes lehet.

üdv

dragonfly
Előzmény: Galahed_ (20864)
blue-dragonfly Creative Commons License 2007.08.16 0 0 20866
Bocsi mindenkitől, senkit em akartam megserteni, vagy bármi módon a lelkébe gázolni. Az egész dologból csak annyi zavart, hogy vannak emberkék kis hazánk Hadseregében, akik büszkén hirdetik, hogy ilyen-olyan végzettséggel (nyelvvizsgával, tanfolyami végzettséggel, stb.) rendelkeznek és ezen tudásuk alapján osztják az észt. Én műkedvelő civilként olvasgattam egy két oldalt erről a Ranger képzésről és ezért ütött szembe, amikor azt írtad, hogy Ft Braggban végzett ranger tanfolyamot. A ranger képzés 2+9 hétből áll. Az első két hétben a Nemzeti Gárda felkészítő tanfolyamán veszel részt, majd megkezded a 3x3 hetes ranger tanfolyamodat. Az első fázisban Ft Benning, GA-ban veszel részt különböző foglalkozásokon, majd a következő fázisban Georgia állam északi részén kapsz "hegyi" felkészítést, majd az utolsó fázisban Floridában sétálsz egy keveset. A kiképzés egy "leadership course", azaz nem fognak megtanitani a különböző fegyverek alkalmazására, nem fognak előadást tartani raj-szakasz harcászatból, hanem azt nézik, hogy a már meglévő tudásod birtokában, hogyan tudsz gondolkodni, tervezni, dönteni és döntésedet végrehajtatni, akkor amikor fáradt vagy, kialvatlan, fázol/meleged van, kajtatnak és minden lehetséges módon nyomás alatt tartanak. A fázisok végén van egy társ értékelés (peer evaulation), ahol a lógósok, vagy kevésbé szimpatikus alakokat kiveti magából a szakasz.

Majdenm minden ország küldhet katonákat, hogy megpróbálják a tanfolyamot elvégezni, de nagyon kevesen tudják megcsinálni. A jelöltek önkéntesek és férfiak. Nők nem vehetnek részt a képzésen. Bármelyik harcoló fegyvernemi végzettségű emberke jelentkezhet. Eje képzettség nem előfeltétel. A Magyar Honvédségből ismereteim szerint még csak 14 ember végezte el és ennek sokszorosa próbálta meg. Láttam a Ft Benningi fázis létesítményeit és megnéztem a mocsarat és a kígyóházat Floridában. Tisztelem mindegyik emberkét azért, mert képes volt végigcsinálni ezt a képzést. Tisztelem azokat, akik vették a bátorságot és megpróbálták.

Ezért írtam a választ a bejegyzésedre.

udv

dragonfly

kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.08.16 0 0 20865

Igazad van, de bocsásd meg nekem, hogy fakerekes tüzér létemre egy futó beszélgetés minden részletét nem jegyeztem meg. A lényeg marad, a kolléga nem közgazdász képzésen vett részt az államokban.

   gyula

Előzmény: blue-dragonfly (20863)
Galahed_ Creative Commons License 2007.08.16 0 0 20864
Vannak ott. Egy volt osztálytársam is ott szolgál. (ranger) Elképzelhető , hogy van tanfolyam is. Majd megkérdezem tőle ha fontos...
Előzmény: blue-dragonfly (20863)
blue-dragonfly Creative Commons License 2007.08.16 0 0 20863
Hali,

ranger? Ft Braggben???? Annak az úrnak csak gratulálni tudok... Bár lehet, hogy Ft Benningből átvitték az Infantry Schoolt Ft Braggbe, végül is csak Észak Karolinából
kellett Georgiába költözni...

LOL

Udv

dragonfly
Előzmény: kovacsgyula44 (20816)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.08.16 0 0 20862
Egyenlőre úgy néz ki, hogy ez az útvonal. Majd beleőszültek, míg megkapták a szükséges engedélyeket.
Előzmény: Hamburger2 (20861)
Hamburger2 Creative Commons License 2007.08.16 0 0 20861

Ha tényleg ez lesz az útvonaluk, akkor át kell, hogy haladjanak "rajtunk" is. Persze nagyon kell ahhoz figyelniük, hogy észrevegyenek minket! Nem vagyunk olyan sokan, hogy nagy feltűnést keltenénk.

 

Üdv: Hamburger

Előzmény: Zicherman Istvan (20860)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.08.16 0 0 20860
Nekem éppen a napokban utazik két ex katonatársam (jelenleg orosz újságírók) Afganisztánba. Tesznek egy másfél hónapos ,,körutat". (Útvonal: Termez - Kunduz - Faizabád - Csarikár - Kabul - Gardez - Kalat - Laskargan - Helmand-folyó völgye - Zarani - Farah - Herát, majd Kuskánál ki.) Gyakorlatilag végig akarják járni a Nagy Útgyűrűt, Shiwát, Badahsánt, Regisztánt, Szisztánt és Farahot. Lehet, hogy össze fogtok futni majd valahol:))) Magyarul biztosan fognak köszönni (valamikor megtanítottam nekik; de ha vigyorogva azt mondják, hogy ,,b***meg" vagy ,,k***be" nem kell megsértődni - egyszerűen valamikor elmagyaráztam nekik, hogy ez a közelfogadott jóegészség kívánság:))))
Előzmény: Hamburger2 (20859)
Hamburger2 Creative Commons License 2007.08.16 0 0 20859

Szervusz István!

 

A találkozóról tudok. "Kémeim" jelentették! :) A feltett anyagokat olvastam. Olyan, mint a volt raj-, szakasz harcszabályzatunk "butítva" az olvasóközönség színvonalára. A "csapdák" kivételével hasonlók az elvek, mint a régi "tábori nyugvásnál". Délen biztosan mennek is ehhez hasonló akciók, de itt - egyelőre és szerencsére - még nem jellemző.

 

Üdv: Hamburger

Előzmény: Zicherman Istvan (20842)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.08.16 0 0 20858

a te hibád... (semmi komolyat nem írtam, szal lehetsz türelmes)

 

(lassan majd én is nyugovóra térek :))

Előzmény: -Survivor (20857)
-Survivor Creative Commons License 2007.08.16 0 0 20857
nem jött semmi.

.
Előzmény: Némedi László __ (20856)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!