Keresés

Részletes keresés

kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.07.08 0 0 19287

TacskO!

   Nem tévesztettél el valamit? A Szmercs az vagy repülőgép fedélzeti radar, vagy nagy hatótávolságú sorozatvető, semmiképpen nem vállról indítható szerkezet.

 gyula

Előzmény: Törölt nick (19268)
harcipincsi Creative Commons License 2007.07.08 0 0 19285

Jaaa? Az a Lőőőrinc! Azt hittem, kisebb körökben mozgol. :)))

Tudom, előítéletesnek fog tűnni, de én minden tábornokot utálok. ... Ő sem kivétel.

Előzmény: Éhesló (19284)
Éhesló Creative Commons License 2007.07.08 0 0 19284

Helló!

Volt VKF.

Volt hds. pk.

Volt tatai ho. pk.

Volt tatai e. pk.

Ekkor talán még ember is volt...

Volt tatai z.pk.

 

Eladott mindent, elzavarta a sereg felét, lenullázta a harckészültséget, ellopta a reálbérünk felét, szabadjára engedte Janzát és bandáját aztán lelépett és él mint Marci Hevesen.

Szégyen rá!

 

Éhesló

Előzmény: harcipincsi (19283)
harcipincsi Creative Commons License 2007.07.08 0 0 19283

automata aknavető rendszeresítésért

Azt én is támogattam volna. Nem jönne rosszul a mostani 82-es helyett.

 

Egyik sem történt meg.

Szintén kár. :(((

 

Kezdenek az úriemberek jobb fényben tündökölni. Már csak a golyószórós dolog hiányzik. Addig is visszavonom az idiótázást, és bocsi érte.

 

Lőrincnek

Ki az a Lőrinc? (Mielőtt még leidiótázom.) ;)

Előzmény: Éhesló (19282)
Éhesló Creative Commons License 2007.07.08 0 0 19282

Helló!

Aknavető ügyben közel 10 éves harcot folytatott a HTI az itthon, Diósgyőrben gyártott 82 (81) mm es automata aknavető rendszeresítésért, és/vagy a hagyományos 82mm.es a 120mm Szanyi megtartásáért.

Erre válaszul mindkettőt kivonták a rendszerből, majd a hagyományos 82 mm-est visszahozták.

1991-92-ben javasolták a 40mm-es gránátvető adaptációját az AK-kra és a 40mm es automata rendszeresítését.

Egyik sem történt meg.

 

Bemutatókat is tarottunk Lőrincnek és csapatának. Leszarták.

 

Éhesló

Előzmény: harcipincsi (19281)
harcipincsi Creative Commons License 2007.07.08 0 0 19281

Sok mindent javasoltak, melynek a töredékét sem fogadták meg

Ezt elhiszem. Ha igaz, amit olvtársunk állított (gondolom, alá tudja támasztani), akkor nem vonom vissza. Mivel meggyőződésem, hogy aki olyat javasol, hogy vonjuk ki a golyószórót, mert az elavult, az idióta.

(Mellesleg soha nem tagadtam, hogy én is az lennék.)

 

a rendszerből kivont, majd (részben) visszatett aknavetőkre

Ott mit javasoltak?

Előzmény: Éhesló (19276)
Éhesló Creative Commons License 2007.07.08 0 0 19280

Helló,

ebben persze igazad van, de nem is ezt vitattam.

A fegyver és lőszerváltás még vagy 15 évig értelmetlen.

Nincs ma olyan eszköz a piacon, ami ezt indokolná. És lőszer típus sem.

A 2. háború után indult fejlesztések a 60-as évekre lezárultak, azóta nincs áttörés.

Akkor kell gondolkodni a cserén, ha megtörténik ez a forradalom.

 

Éhesló

 

Előzmény: Konvergencia (19278)
kamov Creative Commons License 2007.07.08 0 0 19279
Semmi nem szól a teljes lőszerváltás mellett.
A 7.62x39 is NATO kompatibilis ugyanis jópár NATO tagállam használja.
Továbbmegyek a 7.62x39 egész világ kompatibilis amellett hogy a harctéri teljesítménye összességében jobb.
Az 5.56 csak ott kell ahol nincs másra lehetőség.
Előzmény: Konvergencia (19278)
Konvergencia Creative Commons License 2007.07.08 0 0 19278

Jó, én elhiszem, de akkor ez független a kalibertől, tehát az AK lőszerekhez is egy csomó mindent importálnunk kell. Vagyis ez nem érv az AK gépkarabélyok hosszú távú rendszerben tartása mellett, mert ha már úgyis importálnunk kell, akkor hozzuk be azt az 5.56-os lőszert, amelyik legalább NATO kompatibilis...

 

Előzmény: Éhesló (19277)
Éhesló Creative Commons License 2007.07.08 0 0 19277

Helló,

az MFS csak abból tud lőszert gyártani amit megvesz hozzá:

rezet, csappanyút, lőport stb.

Csappantyút már vagy 25 éve nem gyártunk. A lőporhoz pedig a nitroglicerint importáljuk.

Úgyhogy a stratérgiai ellátásbiztonság ebből is NULLA.

 

Üdv, Éhesló

Előzmény: Konvergencia (19261)
Éhesló Creative Commons License 2007.07.08 0 0 19276

Helló,

az az idióta aki más szakemberekről, hallomás alapján nyilatkozik, és nem a javaslataik elolvasása, megértése után.

Szeretném megismerni azt a művet amire hivatkozva ilyet állítotok, mert sajnos még nem volt szerencsém elolvasni. Minden esetre mndkettőjüket ismerem, tisztelem és barátomnak tartom. Sok mindent javasoltak, melynek a töredékét sem fogadták meg, hanem éppen ellenkezőjét tették, vagy leginkább semmit sem: elég csak a 40mm-es gránátvetőkre és automata gránátvetőkre utalnom, vagy a rendszerből kivont, majd (részben) visszatett aknavetőkre.

Úgyhogy csak finoman és meggondoltan idiótázd azt  két embert aki az elmúlt 20 évben még tett valamit a hazai fegyvertervezés és gyártás területén.

 

Éhesló

 

 

Előzmény: harcipincsi (19257)
kamov Creative Commons License 2007.07.08 0 0 19274
No ez kb. annyira igaz mint amennyire a G3-eltöri a kulccsontot...
A Német tapasztalatok szerint az előágy melegszik fel annyira hogy nem lehet megfogni, az A2 változatnál ezért is került egy plusz fémlap az előágyba.

A késleltetett tömegzáras fegyvereknél a hosszanti hornyolás a töltényűr cső felőli részen nem luxuscikk hanem a hüvelynyak beleszakadása ellen véd.
Ez ellen a gázelvételes fegyverek az FNC kivételével semmilyen védelemmel sem rendelkeznek.
Egyébként pont a késleltetett tömegzáras kialakításű fegyverekre jellemző hogy megfelelő kialakításnál hüvelyvonó nélkül is működnek.

Ilyenkor kár hogy külön haditechnikai topic nincs...

Előzmény: Törölt nick (19272)
harcipincsi Creative Commons License 2007.07.08 0 0 19273

mert a hohatastol annyira elvetemedik az iranyzovonal, hogy a szomszed lolapot talalja el

Ez nekem igen furán hangzik. Pláne ez az irányzóvoalos dolog. Mert ha még az irányzék vetemedne el, az hagyján. De hogy az irányzóvonal...? Kíváncsi leszek olyanok véleményére itt a fórumon, akik lőttek G-36-al. Én ebben amcsi ellenreklámot látok. ... Meglátjuk.

Azért köszi az infót.

Előzmény: Törölt nick (19272)
harcipincsi Creative Commons License 2007.07.08 0 0 19271
A G-36-osról csak hallottam, hogy egyszerű szerkezet lett. Igaz ez?
Előzmény: Törölt nick (19270)
harcipincsi Creative Commons License 2007.07.08 0 0 19269
Ja, ha az areoszolososos dologról van szó, akkor már beugrik. Az amik is használtak ilyet Irakban, aknamezők "felszedésére". Valami több tonnás kivitelű bombák voltak azok.
Előzmény: Törölt nick (19268)
harcipincsi Creative Commons License 2007.07.08 0 0 19267

Röviden (és nem túl szakszerűen): Napalm

Még ilyen hülye elnevezést: termobarikus. :))

 

Köszi az infót. Ez a hüvely talpának történő energiaátadás számomra újdonság volt.

 

Az energiát minden esetben a hajítótöltet adja

Kézi automata lőfegyvereknél. Erre értettem, hogy más megoldást nem alkalmaznak (külső energiaforrás pl.)

 

Na én még rajonként kettőről tudtam...

6 fős lövészrajnál az pontosan kettő. (Már ha nem vesszük a hjmű. kez. szem.-et.) :))

 

A cél az lenne, hogy ugyanazon lőszertömeggel több lőszer legyen a rajnál.

Erre pont jó az RPK. 75 lőszer/csigatár. Emellett az AK-val csereszabatos. Akár az AK-ból is lőhetjük a lőszert, ha az RPK éppen behalna, és fordítva. Emellett könnyebb, mint a PKM, tehát több lőszernek marad hely. Szerintem lövészrajnál (6 fős gyalog) 4 gépkarabély mellé elég 2 golyószóró. A közepes géppuska (mégha olyan könnyű is, mint a PKM) kissé túlzás.

 

A Miniminél amúgy valóban a támogatókra gondoltam.

Akkor érthető. :)

Előzmény: kamov (19264)
harcipincsi Creative Commons License 2007.07.08 0 0 19266
Bocsi. Közben olvastam kamov írását, és megértettem. Így már világos.
Előzmény: harcipincsi (19265)
harcipincsi Creative Commons License 2007.07.08 0 0 19265
Köszi a linket. Mondjuk azt írja, hogy nem gázelvételes, de mégiscsak kell a működéséhez a visszaáramló gáz energiája. Annélkül nem ér semmit az egész. Nem értem.
Előzmény: gencsydani (19262)
kamov Creative Commons License 2007.07.08 0 0 19264
Termobarikus:
Röviden (és nem túl szakszerűen): Napalm

A tömegzárnál nincs gázelvezetés a csőből. A zárszerkezetnek az energiát a hüvely talpa adja át. Az energiát minden esetben a hajítótöltet adja, viszont az energiaátadás módja más.

"Jelenleg a lövészraj minden 3. emberénél PKM van."
Na én még rajonként kettőről tudtam...
Egy PKM elég volna ha lenne mellé még kettő 7.62x39-et tüzelő nagy tárkapacitású vagy hevederes fegyver. A cél az lenne, hogy ugyanazon lőszertömeggel több lőszer legyen a rajnál.

A Miniminél amúgy valóban a támogatókra gondoltam.
Előzmény: harcipincsi (19260)
gencsydani Creative Commons License 2007.07.08 0 0 19263

"A G3 vagy nem automata, vagy nem kezifegyver. A teljes ereju puskaloszerrel tuzelo automata kezifegyvert ugyanis kulcscsonttoresnek hivjak."

 

Álmodban wazze!

http://www.youtube.com/watch?v=SBDVmJN35T8&mode=related&search=

Előzmény: Törölt nick (19252)
gencsydani Creative Commons License 2007.07.08 0 0 19262
"görgővel késleltetett tömegzáras

De gázelvételes, nem? A visszavezetett lőporgázok hatását használja az újratöltésnél?"

 

Nem.

http://www.fegyver.org/ismertet/hkg3.html

Előzmény: harcipincsi (19260)
Konvergencia Creative Commons License 2007.07.08 0 0 19261

"A SCAR rendszeresítésével feleslegessé váló M4-ek-ből kaptak a Szolnokiak szerencsére az AK mellé és nem helyett."

 

Oké, ez így nagyon helyes, mert ha van választék, az csak jó! Viszont az teljesen nyilvánvaló, hogy új AK gépkarabélyokat már nem fog vásárolni a Honvédség. Amíg kitart a jelenlegi készlet a csapatoknál, plusz az M-zárolt készletek a raktárakban, addig lesz AK. Ugyhogy szerintem az M-4 szolnoki megjelenésével a visszaszámlálás megindult! Ha jól tudom, akkor pl. az AMD-65 modifikációk már régen el is tűntek...

 

"Lőszergyártásunk persze nincs hozzá."

 

Majd amikor az M-4 lesz a rendszeresített default lövészfegyver, akkor lesz 5.56-os lőszergyártásunk is, ez biztos. Olyan hibát azért egyetlen ország sem követ el, hogy legalább a hadserege kézifegyvereinek lőszerutánpótlását ne tudja hazai forrásból megoldani! Tehát, majd betolnak egy újabb gépsort az MFS-hez, oszt' jónapot...

 

Előzmény: kamov (19251)
harcipincsi Creative Commons License 2007.07.08 0 0 19260

termobarikus rakéta

Ammeg mi?

 

teljesen más a ballisztikájuk

Elhiszem. De ahhoz másik irányzék is kell. Nem hinném, hogy "LŐJJÉ' GÉZA!" stílusra tervezték volna.

 

görgővel késleltetett tömegzáras

De gázelvételes, nem? A visszavezetett lőporgázok hatását használja az újratöltésnél?

 

nem a PKM helyett hanem mellette használnám

Jelenleg a lövészraj minden 3. emberénél PKM van. Szerintem sok. Csökkenti a mozgékonyságot. (Viszont erős.) Inkább RPK-t raknék be helyette. Arra a távolságra, amire használnánk, ez is elég, emellett könnyebb.

 

voltak olyan rajok, ahol szinte minden második embernek valamilyen Minimi változata volt

Kicsit túlzó ez szerintem. Általában 4 emberre jut egy Minimi az amcsiknál. Ha többet láttál, az vagy véletlen, vagy csak a kívül lévő támogatókat láttad. (Bent, épületben szvsz Minimivel körülményesebb mozogni, mint M-4essel.) Persze feladatfüggő, előfordulhat, hogy tényleg ilyen sok van egy szituban. Mondjuk az amik nem aprózzák el a lőszerkérdést. Addig lövik a kérdéses helyet, amíg lassan lebontják. Ahhoz pedig kell a géppuska.

De néhány képet mellékelek. Itt sincs annyi Minimi.

 

 

 

 

 

 

 

És itt sincs annyi. Ha megfigyeled, itt is a támogatóknál van géppityu, még a film első felében. A behatolóknál (videó végén) alapvetően karabélyt látsz.

 

http://www.youtube.com/watch?v=srmG8zF06Fw&mode=related&search=

Előzmény: kamov (19259)
kamov Creative Commons License 2007.07.08 0 0 19259
Legnagyobb részben igazat adok.

Az RPG-7 hez van tandem robbanófejes és termobarikus rakéta is.
Viszont a nagyobb tömeg és a változatlan hajítótöltet miatt teljesen más a ballisztikájuk mint az eredeti rakétának. Alkalmazásuk ezért olyan kezelőt igényel aki változó viszonyok mellett lőtt már mindegyik rakétatípussal...
vagy olyan kezelőt aki megéli hogy 50 méteren belülről indíthasson...

A G3 amúgy görgővel késleltetett tömegzáras, ennek életképességét viszont bizonyította a gyakorlat. Olyan üzemeltetők is használják ahol az AR-típusú fegyverek nem váltak be, a kalast persze nem éri utol strapabírásban.

A golyószórót nem a PKM helyett hanem mellette használnám. Ha megnézzük az iraki tapasztalatokat, városi harcban voltak olyan rajok, ahol szinte minden második embernek valamilyen Minimi változata volt és emellett a rajban még volt egy MAG(M240) is.

Az M4-et csak ott érdemes használni ahol csak az 5.56x45 áll rendelkezésre.
Előzmény: harcipincsi (19257)
harcipincsi Creative Commons License 2007.07.08 0 0 19258

más pöcsének okoz kéjt a csalán

:oDDDDDDDDDDDDDDDDDD

 

megmarad a ZMNE

Az nem is lenne baj. A baj az, hogy rengeteg magas rendfokozatú és beosztású ember van ott. ... Nagyon sok.

 

Amúgy elég szomorú a dolog. :(((

Előzmény: kovacsgyula44 (19253)
harcipincsi Creative Commons License 2007.07.08 0 0 19257

Foldi es Egerszegi urak kimutattak ... i. golyoszoro elavult a XXI. szazadban

Mert idióták.

 

miert nem a HKM416

Én a G-36 sorozatot javasolnám. Ott többféle verzió adott (rövid csövű, golyószóró, stb.) azonos alapokon. Persze csak akkor, ha mindenképpen váltani kell. Amúgy AK-63D.

 

csak meg kell venni a duplafejes granatot a kalyhacsobe

Ugyanaz az űrméret és az ütőszeg is ugyanott van? Mert szerintem az más típus, nem RPG-7.

 

A zsidok lezeres fejet is gyartanak az RPG7-hez.

Ilyen kis távolságra szvsz feleslegesen.

Előzmény: Törölt nick (19252)
harcipincsi Creative Commons License 2007.07.08 0 0 19256
Ja! Golyószóró. Volt, de kivonták. Helyette a rajok PKM géppuskákat kaptak. (Ami kb. ugyanolyan nehéz, mint az amcsi könnyűgéppuska.) Nem rossz az, sőt. De én nehéznek tartom a rajok fegyverzetébe. Inkább RPK kellett volna 75-ös csigatárral. A PKM-et pedig nagyobb alegységeknek adnám oda, állvánnyal.
Előzmény: kamov (19251)
harcipincsi Creative Commons License 2007.07.08 0 0 19255
És a szolnokiak feladat függvényében válasszák ki, hogy melyiket használják? Mert ha igen, akkor oké. Hiszen lehet olyan feladat, ahol az M-4 jobb. (Bár hirtelen egyet sem tudok mondani. Talán ha a gránátvezős verziót veszem, akkor a gránátvető jól jöhet.)
Előzmény: kamov (19251)
harcipincsi Creative Commons License 2007.07.08 0 0 19254

görög gyártású G3A3

És az nem gázelvételes?

Előzmény: thehassan (19249)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.07.08 0 0 19253

Kollégák!

 Nem tudom felfigyeltetek-e a www.honvedelem.hu 07.03. számában a honvédelmi miniszter NATO bizottságnak tett jelentéséről szóló tudósításban látható fényképen a miniszter mögé vetített ábrára. A költségvetés alakulását mutatja be 2010-ig. Az ügy reménytelen.2010-ben - amikor már valószínüleg más pöcsének okoz kéjt a csalán - megy majd a költségvetés 300 milliárd fölé, de közben a költségvetés szerkezete semmit sem változik. Jövőre állítólag a bérköltségek csökkennek vagy 20 milliárddal, majd befagynak azon a szinten, a tervezett további létszámcsökkentések miatt. Ezzel két baj van. Az egyik az, hogy viharfelhők gyülekszenek a tervezett létszámcsökkentések egén, pl megmarad a ZMNE stb. Másrészt a bérek befagyasztása miatt már ma nehézséget okoz a szerződéses helyek feltöltése, béreket tehát emelni kell, 2010-es választásokra a közszféra, benne a honvédség vélhetően ki fog küzdeni valamiféle béremelést, így a bérjellegű kiadások a tervekkel ellentétben növekedni fognak.

   Az ábrán a feltételezett bér jellegű kiadáscsökkenés nem eredményezi automatikusan a "develop" részarányának növekedését, a kívülálló számára meglepő módon a dologi kiadások növekednek. Ennek az az oka, hogy a Gripen bérleti díj a halasztott fizetési kötelezettségek miatt növekszik és azt a dologi kiadások között számolják el. L'uomo, chi entra nel questo porto lasciate ogni speranza!

     gyula

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!