Keresés

Részletes keresés

HG4I Creative Commons License 2007.07.06 0 0 19228

Roland!

 

 

(halljatok ugye forumot figyelo KFH-s kollegak?).

 

Csak a pontosság kedvéért: KBH-s....

Nem keverendő össze.

 

 

Előzmény: Farkas Roland (19217)
harcipincsi Creative Commons License 2007.07.06 0 0 19227

Afganisztanban evakuacios tervunk is csak annyi volt, hogy baj eseten a BTR-ekkel irany eszak, eszak-nyugat

:oDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

És utána merre, hova? Vagy jött volna a következő parancs, hogy "Kicsit balra, és irány Magyarország"?

Előzmény: Farkas Roland (19226)
Farkas Roland Creative Commons License 2007.07.06 0 0 19226

Gyula,

olvastam a cikkedet, gratulalok hozza, meg a NOL nyitolapjan is kint volt.

 

A Simicsko fele tartalekossagrol annyit tudok ami a hirekben volt, tenyleg onkentes alapon fog mukodni? Ezentul ingyen csainaljak otthon a teruletvedelmet?

 

Meg nehany ev es a Polgarorseg is atveszi a Rendorseg munkajat, ha nem lesz arra se penz? (...es megvalosul gyonyoru kepessegunk a rend...)

 

Nekem a Szekeres interjuban a force protection kepessegek tetszettek a leginkabb!!! Jo nagyot fejlodhettunk, mert nekunk, az elso valtasnak Afganisztanban evakuacios tervunk is csak annyi volt, hogy baj eseten a BTR-ekkel irany eszak, eszak-nyugat.

harcipincsi Creative Commons License 2007.07.06 0 0 19225

Mennyé zülletni! :)))

Jó mulatást!

Előzmény: Törölt nick (19223)
harcipincsi Creative Commons License 2007.07.06 0 0 19224

És bezáratnám őket mint a majmot.

Én megnyitnám újra Kővágószőlőst. Ha jól emléxem ott bányásztak anno uránt nálunk. Ráállítanám az illetékeseket csákánnyal a kezükben "Biztos van ott még, ahonnan ez jött!" felkiáltással. Bár szerintem több van belőlük, mint 3 tucat. :((

Előzmény: Éhesló (19218)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.06 0 0 19223
elég nehéz szavakat találni bármire ami a céggel kapcsolatos
nem is keresgélek tovább, megyek zülletni a Volt-ra. jó hétvégét mindenkinek
Előzmény: harcipincsi (19221)
harcipincsi Creative Commons License 2007.07.06 0 0 19222

Ha kiderul az ilyesmi maximum az ugyintezot huzzak le a klotyon

Milyen ismerős helyzet... :-

 

tegnap 6 kanadai katona halt meg egy aknatol Kandaharban

:(((

Előzmény: Farkas Roland (19217)
harcipincsi Creative Commons License 2007.07.06 0 0 19221

viszont szerintem aki tényleg döntséhozó pozícióban van ebben az országban, azt nem lehet ilyen szinten félrevezetni a honvédséggel kapcsolatban

Szerintem sem. És ez benne az igazán szomorú. :(((

 

Időközben én is rákerestem a hazaárulásra. Valóban hiányzik a "külföldi" oldal. (Legalábbis nem bizonyított.) Akkor viszont mit mondanál erre, melyik szó lenne rá alkalmas?

Előzmény: Törölt nick (19216)
Éhesló Creative Commons License 2007.07.06 0 0 19220

Helló Roland,

remélem több kanadai és hazai sem hal meg.

Semmi keresnivalónk nincs ott. Nem is találtunk ott semmit. Máshol sem, ahová az elmúlt 100 évben elkeveredtünk kedves hazánkból.

 

Üdv, Éhesló

Előzmény: Farkas Roland (19217)
harcipincsi Creative Commons License 2007.07.06 0 0 19219

:oDDDDDDDDDDDDDD

Óriási volt! Különösen a gyerekek arckifejezése tetszett!!!

(Ide vajon külön válogatják az embereket?)

Előzmény: Farkas Roland (19215)
Éhesló Creative Commons License 2007.07.06 0 0 19218

Helló,

az utolsó bekezdésed tökéletesre sikerült. Már csak a katonai ügyész hiányzik.

Azért a padra mellé odaültetnék még vagy 3 tucatnyit az elmúlt 16 év katonai-politikai felsővezetői közül, oldaltól függetlenül. És bezáratnám őket mint a majmot.

 

Éhesló

Előzmény: harcipincsi (19214)
Farkas Roland Creative Commons License 2007.07.06 0 0 19217

Harci,

a felesegem anno meg a Juhasznak gyartotta a powerpointos bemutatokat a gripenek beszerzesevel kapcsolatban. Attol fuggoen, hogy hova keszult (kabinet vagy sajto) raktak bele a szamokat, amelyek egyebkent is honaprol honapra valtoztak.

Ha kiderul az ilyesmi maximum az ugyintezot huzzak le a klotyon, a nagyembereknek nem sok bajuk esik, oket negy evente rughatod fenekbe Te.

 

Egyebkent szomoruan kozlom Veletek, tegnap 6 kanadai katona halt meg egy aknatol Kandaharban, ezzel 66-an vesztettek eletuket 2002 ota. Komoly vitak vannak mar a kivonulasrol, de ha ez megtortenik, plusz az amerikaiak most ugye beinditjak a kabitoszer ellenes kampanyt, akkor ott elszabadul a pokol (halljatok ugye forumot figyelo KFH-s kollegak?).

 

udv, Roland

Előzmény: harcipincsi (19214)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.06 0 0 19216
értem mit akarsz mondani, valamennyire még egyet is tudok érteni ha megerőszakolom magam
viszont szerintem aki tényleg döntséhozó pozícióban van ebben az országban, azt nem lehet ilyen szinten félrevezetni a honvédséggel kapcsolatban

a hazaárulással kapcsolatban pedig:
btk 144§
"Az a magyar állampolgár, aki abból a célból, hogy a Magyar Köztársaság függetlenségét, területi épségét vagy alkotmányos rendjét sértse, külföldi kormánnyal vagy külföldi szervezettel kapcsolatot vesz fel vagy tart fenn, bűntettet követ el, és öt évtől tizenöt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő"
okoskodás befejezve:))
Előzmény: harcipincsi (19214)
Farkas Roland Creative Commons License 2007.07.06 0 0 19215

Harcipincsi,

a linked nem volt semmi, viszont talaltam egyet az altalam emlitett jatekrol is. Szet fogod rohogni az agyadat, a lenyege a benne elhangzo kerdesnek, hogy hany lab (feet) van egy yard-ban. Elarulom elore, hogy harom, ezt nagyjabol az elso amerikai foci meccs megtekintese utan mar tudtam, mivel nem amerikaban jartam 3. osztalyba :))))))))))

 

http://www.youtube.com/watch?v=UNjHxSH-fVk&NR=1

 

Előzmény: harcipincsi (19202)
harcipincsi Creative Commons License 2007.07.06 0 0 19214

nem véletlenül, de az vagyok

Akkor ismerjük egymást! Üdvözlégy a fórumon! :)))

 

nem sértegetni akarlak

Akkor oké. Csak legközelebb használj szmájlit, mert félreérthető. A gyógyszeres dolog még soxor szmájlival si némileg sértő.

 

nem hiszem hogy a dolog kimerítené a hazaárulás fogalmát

Szerintem ezzel erősen félrevezeti a társadalmat, pontatlan képet fest a Honvédség valós helyzetéről, hazudik a társadalomnak - mindezt szándékosan. A többség azt hiheti, hogy minden rendben van, ezzel pedig elérheti, hogy a társadalom (és a döntéshozók is) helytelenül értékeljenek, ezzel veszélyeztetve a harcképességet, hadrafoghatóságot, stb. Nem mondja el a problémákat, így azokra lépni sem tud senki (hiszen nem tud róla). Tehát veszélyezteti a Magyar Köztársaság területi épségét egy esetleges támadás esetén. Szándékossága folytán szvsz ez hazaárulás. Ha máshogy gondolod, vagy szerinted van rá jobb szó, légyszi fejtsd ki. Köszi.

Előzmény: Törölt nick (19212)
Éhesló Creative Commons License 2007.07.06 0 0 19213

Kedves Gyula,

a cikk alapjában jó. Egyetértek a leépülési ciklus(ok) leírásával.

A katonazenész hasonlat frappáns és egyben szomorú.

A flotta megmaradt része azt a folyami aknász szakmát őrzi, amit az a tü.o. próbál védeni Tatán. Egyik sem kevésbé fontos. Ráadásul ez utóbbi tudás és tapasztalat a Natoban egyedülálló, az ő közreműködésük is benne volt, hogy nem takarították el írmagostul. Ne bántsuk őket, kihalásra ítélt "állatfaj" utolsó egyedei ők, sok más katonaszakmával (hk., tűzszerészek, műszakiak, csapategészségügyiek stb.) együtt!

 

Üdv, Éhesló

Előzmény: kovacsgyula44 (19197)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.06 0 0 19212
nem véletlenül, de az vagyok
nem sértegetni akarlak, csak nem hiszem hogy a dolog kimerítené a hazaárulás fogalmát
Előzmény: harcipincsi (19211)
harcipincsi Creative Commons License 2007.07.06 0 0 19211

Nem vagy te véletlenül pénzügyes? :))

 

(Amúgy a dologról kicsit gondolkodj el jobban, mielőtt sértegetsz.)

Előzmény: Törölt nick (19210)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.06 0 0 19210
hazaárulásért???
nem vetted be a gyógyszered?
Előzmény: harcipincsi (19209)
harcipincsi Creative Commons License 2007.07.06 0 0 19209

Az egész egy óriási hazugság. A valóságot a Honvédelem négy éve c. könyvekben olvashatod (hozzávetőlegesen).

Kb. 6000 tiszt, 7000 tiszthelyettes, 7000 legénységi állományú, és 6000 körüli közalkalmazott, köztisztviselő, stb. (Ez utóbbira kérdeztél rá.) Sokat nem változott 2006 óta ez az arány.

 

Amúgy a kijelentőt ezek alapján simán el lehetne (kellene) ítélni mondjuk hazaárulásért!

Előzmény: Desertdog (19206)
Stylist Creative Commons License 2007.07.06 0 0 19208

"A fennmaradó 10% micsoda?"

 

Polgári alkalmazott? Vagy azok nem számítanak bele?

Üdv:

Előzmény: Desertdog (19206)
Desertdog Creative Commons License 2007.07.06 0 0 19207
Jó, tudom, nem te írtad a cikket...
Előzmény: babosla (19181)
Desertdog Creative Commons License 2007.07.06 0 0 19206

Üdv.

 

  10%tiszt+40%tiszthelyettes+40%legénység=90%. A fennmaradó 10% micsoda? És: miért nem lehet tudni a pontos arányokat?

Előzmény: babosla (19181)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2007.07.06 0 0 19205
Hi!
Viszont egy állandóan változtatott tipusú gk, egy nyílvános parkolóban (az épület közelében) nem feltünő. Viszont a lehallgatás érzékenysége nem mindegy, hogy milyen készülékkel történik. Egy "zsebkütyü" fika egy masszív kocsiba telepítetthez képest. Vagy amit írtál példának, valami "Dzsémszbondos"? :-)
Öreg Csóka
Előzmény: Törölt nick (19204)
harcipincsi Creative Commons License 2007.07.06 0 0 19203
Tényleg. Összesen mennyien vannak most aktív tábornokaink? Én 50 és 80 közé tippelem. Van valahol erről adat?
Előzmény: Farkas Roland (19195)
harcipincsi Creative Commons License 2007.07.06 0 0 19202

Ilyen nem csak odaát van. Vannak sokkal durvábbak is. Nálunk is, és ott is.

Nézd:

 

http://www.youtube.com/watch?v=fJuNgBkloFE

Előzmény: Farkas Roland (19196)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.07.06 0 0 19201

Babosla!

 Honnét veszi ezt a baromságot a honvédelmi miniszter, hogy a magyar honvédségben ma 8-10% a tisztek aránya? Miért nem tudja azt mondani, hogy mondjuk 5236 fő? Vagy még mindig titok a valódi létszám? Ha integráltuk a VK-t a HM-be, akkor miért beszélünk még mindig külön a Magyar Honvédségről, és külön a HM-ről, és megint külön a VK-hoz nem köthető, de állítólag a HM-hez sem tartozó háttérintézményekről. Lásd UHSZ 2007/6 szám, Kádár Pál:Létszám-tan.

                gyula

Előzmény: babosla (19181)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.07.06 0 0 19200

Roland!

  A tartalékos ügyet rendezni kellene, de csak azt követően hogy rendberaktuk az aktív elemet. A profi haderő profi tartalékosai helyett valamilyen "rongyos gárdá"-ban gondolkodni bűn. Lásd Fűr Lajos féle honvédelmi dandárt Debrecenben lóvontatású tüzérséggel. A Simicskó féle honi gárda még ennél is gyengébb elképzelés.

                 gyula

Előzmény: Farkas Roland (19191)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.07.06 0 0 19199

Plusz a robbanóanyagokkal teli autót is távol kellene tartani a kormányzati épületekről.

                      gyula

Előzmény: Farkas Roland (19192)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.07.06 0 0 19198

Jobb országokban a civil (pancser) honvédelmi minisztert a vezérkari főnök ülteti az ölébe és cumiztatja rendesen. Ez esetenként nem is olyan nagy baj, ha jó szakember a vkf és menthetetlenül "civil" a miniszter. A rendszer attól még működik, legfeljebb a "civil kontroll" szenved csorbát kissé.Szekeres kétségtelenül a "menthetetlenül civil"-ek közé tartozik, azt is mondhatnám, a szakma Uhrin Benedekje.Úgy látom, őt mégse a vkf, hanem a kommunikációs részlege cumiztatja, ami baromi nagy veszély, hiszen a kommunikációs részleg aztán végképp nem ért a hadügyekhez, hungarikum, hogy a kommunikációhoz sem, lásd Tubes (Zengő).

 gyula 

Előzmény: babosla (19181)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!