Keresés

Részletes keresés

ZUpityu Creative Commons License 2007.06.05 0 0 18711

Üdv!

 

Melyik országban élsz???

Előzmény: Törölt nick (18710)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.06.05 0 0 18709

ezek is jó helyek, időről-időre be fogom ide tenni őket

köszi :))

Előzmény: Gyöki II (18707)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.06.05 0 0 18708
hát a bizottsági tagoknak nem ártana egy szakértői gárda segítségnek, mert így eléggé elszomorító a helyzet :)))
Előzmény: Némedi László __ (18706)
Gyöki II Creative Commons License 2007.06.05 0 0 18707

És még sok-sok véleményezhető anyag: www.kozadat.hu

Konkrét HM: www.honvedelem.hu/miniszterium/informacioszabadsag

Előzmény: Némedi László __ (18706)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.06.05 0 0 18706

ez pl biztos érdekes (még én sem olvastam el teljesen, de lehet véleményezni :)))

 

http://www.parlament.hu/biz38/bizjkv38/HOB/0704171.htm

Előzmény: Némedi László __ (18705)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.06.05 0 0 18705

én is úgy értelmezem, mint thehassan.

 

egyébként ezt a webhelyet nézzétek át rendszeresen és, ha láttok valami érdekeset, problémát, jelezzétek. Kicsit figyelemmel követjük a törvénykezést :)))

 

http://www.parlament.hu/internet/plsql/ogy_biz.biz_adat_uj?P_Ckl=38&P_Biz=A276

 

thehassan Creative Commons License 2007.06.05 0 0 18704
Kettős állampolgárság eddig kizáró ok volt, ezután nem lesz az. Tehát nem arról lehet szó, hogy piréz állampolgárok jöhetnek, hanem arról, hogy a magyar-piréz kettős állampolgárok nem lesznek elutasítva.

Gondolom én.
Előzmény: Blue_Sky_007 (18702)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.06.05 0 0 18703
"Tájékoztatom, hogy 2007. június 1-én kelt beadványát az Adatvédelmi Biztos Irodája megkapta, azt 1099/P/2007. szám alatt nyilvántartásba vettük. Amennyiben megállapítható az adatvédelmi biztos hatásköre, ügyét kivizsgáljuk. A vizsgálat eredményéről értesíteni fogjuk."

 

Előzmény: Némedi László __ (18662)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2007.06.05 0 0 18702

Részletes indokolás:

 

A 7. §-hoz

A Hjt-ben a hivatásos és szerződéses katonai szolgálat létesítésének egyik feltétele a kizárólagos magyar állampolgárság . E rendelkezés merevsége az elmúlt időszakban problémákat okozott. A Javaslat a kizárólagos magyar állampolgárság fenntartása mellett

lehetőséget biztosít a honvédelmi miniszternek, hogy mérlegelési jogkörében ez alól felmentést adjon .

 

 

Nekem ez nem magyarázza meg a miértet.

Előzmény: Blue_Sky_007 (18701)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2007.06.05 0 0 18701
A Hjt. a következő 41/A. §-sal egészül kí :

 

„41/A. § (1) A miniszter a szolgálati jogviszony létesítése során a kizárólagos magyar állampolgárság feltétele alól felmentést adhat .

 

(2) Az (1) bekezdés kérelemre akkor alkalmazható, ha a jelentkező hozzájárul a 41 . § (4)

bekezdése szerinti adatok és tények előzetes nemzetbiztonsági vizsgálatához és az érintett katonai nemzetbiztonsági szolgálat vizsgálata alapján a jelentkezővel szemben nemzetbiztonsági kockázat nem merül fel ."

</P>

Forrás

 

Az amiknál is tele van a sereg nem ami állampógárral, a zöldkártyáért.

belic Creative Commons License 2007.06.05 0 0 18700
Hello!

A parancsnoki állomány hiánya súlyosabb.

Neha talalkozok nemzetorokkel, es naluk azt latom, hogy a parancsnoki allomany letszamaval nincs semmi gond. Ezzel szemben tiszthelyettes alatti rendfokozatut pont annyit ismerek, mint tabornokot.

Bel
Előzmény: Anonymus65 (18698)
dr_kotasz0831 Creative Commons License 2007.06.05 0 0 18699

Szia Anonymus65!

 

Értem mire gondolsz nem is vitatkoznék vele.

 

Nekem úgy tűnik, hogy tartalékos tisztből egészen biztos, hogy el leszünk látva. Kérdés, hogy a szakismeretük mennyire kompatibilis az új honvédelmi doktrínákkal. A jelenleg működő tartalékos civil szervezetek egyik feladata - többek között - ezek összetartása. Akadnak ott tisztek. Tth. - ban már nem vagyok biztos, legénységit meg nem is ismerek. :) És szabadjon azt mondanom - mély tisztelet a kivételnek, mert létezik ilyen - hogy aktivizálni egy gyakorlatra, egy kiképzésre egy (nem koros, hanem) "tapasztalt" tisztet, bizony nagy kihívás...

 

Én

 

Előzmény: Anonymus65 (18698)
Anonymus65 Creative Commons License 2007.06.04 0 0 18698
Ezzel a szerződéses fluktuációval egy kicsit vitába szállnék. Sajnos a mértékét majdnem eltaláltad, de ez alakulatonként erősen változik. Van, ahonnan tényleg azért mennek el, mert tele a hócipőjük, valamit nagyon elrontottak, vagy ők, vagy a főnökeik. Viszont van egy nagyon jelentős réteg, akinél rákérdezve a távozás okára, a lakhatás megoldatlanságára, a lakóhelytől való nagy távolságra (egy száz-kétszáz kilóméteres távolság csak egy amerikainak kicsi), és főképpen az alacsony illetményekre hivatkozva hagyja ott a sereget. Jól érezték magukat a seregben, szivesen szolgálnának még tovább, de valamiből meg kell élni, családot kell alapítani, el kell tartani a meglévőt. Egy fiatal jól terhelhető tehergépkocsivezetőnek civilben a legtöbb helyen annyit fizetnek alapként nettóban, mint amennyit a sereg bruttóban ajánlhat.
Ez az állomány szivesen katonáskodna úgymond "hobbiból", tartalékosként. Amúgy nem a legénységi állomány hiányával lenne gond egy tartalékos rendszer kiépítésénél. A parancsnoki állomány hiánya súlyosabb. Tiszthelyettesből már a régi tartalékos rendszerben is hiány volt. a tartalékos tisztképzés pedig már nagyon régen a múlté.
A tartalékos tiszt-tiszthelyettesi állomány utánpótlása nem megoldható a Honvédségtől kikerülőkkel. Ők többnyire nyugdíjazás vagy valamilyen alkalmatlanság miatt kerülnek ki, esetleg idő előtt leszerelnek, mert "tele a hócipőjük".
Szóval legénységi állományú még csak-csak akadna (ha nem is elegendő), de a jól kiképzett parancsnoki állomány hiánya komolyabb problémát jelent. És erre a problémára is minél előbb kellenének konkrét elképzelések.
Előzmény: dr_kotasz0831 (18694)
Kuruc71 Creative Commons License 2007.06.04 0 0 18697
Valaki ha találkozik vele akkor verje mán le a tányérsapkát a fejéről !
Ez nem katona, csak egyenruhás.
Előzmény: tuzer (18696)
tuzer Creative Commons License 2007.06.04 0 0 18696

Hic transit gloria mundi. (Így múlik el a világ dicsősége, egyben egy aranykoszorús kiváló dandár.)

 

http://szkados.video.xfree.hu

 

Átemeltem ezt a linket a fórumunkból, a linkelő utólagos engedelmével, mert igen tanulságos ez a videosorozat.

 

Felhívom a figyelmet, hogy miként lehet egy alkulat emlékét bazári mulatsággá silányítani, valamint hogy ezen az úri közönség milye faszájul el tud szórakozni.

 

Csendben említem, hogy a zárszót mondó, és a fegyvert becsmérlő jóember az aklakulat törzsfőnöke is volt.

tuzer Creative Commons License 2007.06.04 0 0 18695
Annyi szabályosan kiépített lövegállást találsz a lőtéren, hogy meg sem tudnád számolni. Ha nem használták, annak csak az az oka, hogy nem akarták használni. Sajnos ebben is, és sok másban is meglátszik a képzettség állapota.
Előzmény: Törölt nick (18693)
dr_kotasz0831 Creative Commons License 2007.06.04 0 0 18694

Szia Gyula!

 

Nem tudom,, hogy jól értelmezem e amit írsz, de ha az a tényállás, amit gondolok, akkor nem értem az álláspontod.

A MH létszáma sacc 21 000 fő.

Ebből legyénységi állomány sacc. 8 000 fő.

Nem tudom mekkora a fluktuáció, de tartok tőle, hogy nem alacsony.

Arra gondolsz, hogy akik otthagyják a sereget, azok legyenek tartalékosok?

 

Ha igen, akkor könnyen kialakulhat az a helyzet, hogy a 8000 fő X százaléka évente tölti fel a tartalék állományt. Azaz, az első évben lesz (20%-os fluktuációval számolva) 1600 fő tartalék, a második éveben 3600 stb. És sacc 10 év múlva lesz 10 - 15 000 főnyi tartalék. Persze sosem lesz ennyi, mert a tartalékosok is szerződést bonthatnak, alkalmatlanná válhatnak, meghalhatnak stb. Azaz, ha szeretnénk 50 000 főnyi tartalékot, akkor néhány tíz év alatt fel lehet tölteni az állományt ezzel a módszerrel, ami nekem soknak tűnik.

 

Ami még ennek a módszernek ellentmond, hogy aki leszerel a seregből, az nem azért teszi, mert annyira tetszett neki, hanem azért, mert ezért - azért elege volt, és nem hajlandó tovább csinálni. Azaz, könnyen lehetséges, hogy a teljes magyar tartalék alulmotivált, valaha volt, csalódott katonák egységévé is válhat. Ez még az előzőnél is nagyobb hiba volna.

 

Én

 

ui.: Hosszabb lelki vívódás után el tudok tekinteni a Dr. -tól, hívhatsz nyugodtan nullanyolcharmincegynek is.

Előzmény: kovacsgyula44 (18649)
swordmanus Creative Commons License 2007.06.03 0 0 18692
Off

Jófej papból nincs hiány, rögtön ide kívánkozik Süveges István esperes (megmég sok címe van, de nemgyőzöm fejből, nézzétek meg itt: www.lmrkat.hu), egész mellesleg lajosmizsei plébános. No, Ő aztán pap a javából, mit ne mondjak, lett a fiataloknak ingyenes internet, pingpong, csocsó, sőt a város legjobb billiárdasztala is a plébánián leledzik (ráadásul az első emeleten, dejó volt sokadmagammal felvinni...) Ha rajta múlna csak, igen sok jó jász papot meg katonát nevelne ki... sőt, jásznak tán mundér se kell, ha balhé van, úgyis megyünk mind...
ON
Előzmény: Zicherman Istvan (18691)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.06.02 0 0 18691
Talált - süllyed!:) A szolnoki tábori lelkész!
Irdatlanul jófej ember!
Ha minden pap ilyen lenne!...(álmodik a nyomor).
Előzmény: Yoshi (18690)
Yoshi Creative Commons License 2007.06.02 0 0 18690

hopphopphopp... szolnoki, fiatal, katolikus tábori lelkész?

 

vele már találkoztam egyszer, ha egyre gonolunk, istentelen jó fej, több olyasfajta ember kéne a seregbe (de akár a civil életbe is)  

Előzmény: Zicherman Istvan (18681)
Kutyatál Creative Commons License 2007.06.02 0 0 18689
Kutyatál Creative Commons License 2007.06.02 0 0 18688


























Ni egy beköszönőkép, cseh honlapról, zászlókból ítélve hazai.

Vagy csak ezek a trehány iráni díszletmunkások fordítva rakták fel a sajátjukat.

K.
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.06.02 0 0 18687
Nem is igaz! Országszerte még akad néhány rézágyú!:D
Előzmény: tuzer (18686)
tuzer Creative Commons License 2007.06.02 0 0 18686

Pontosítsunk csak!

Igaz, hogy tataiak.

 

DE EGYBEN A TELJES MAGYAR TÜZÉRSÉG.

Előzmény: Princ of Carpatia (18685)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2007.06.02 0 0 18685
Üdv Barátim!
Ajánlom figyelmetekbe az alábbi linket:

http://www.24ora.hu/index.php?apps=kepgaleria

A tatai tüzérek gyakorlata a lőtéren. Híradás a 24 Óra c. K.-E. megyei napilapban.

Öreg Csóka
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.06.01 0 0 18684
Na, örülök, hogy Bashio-san (Hídvégi:))) Japánul a ,,bashio" a ,,híd végét" jelenti) átkerült. Neki mániája volt a japán nyelv. kicsit lökött fazon volt és ideges, ha ivott egy keveset, de lényegében egy talpraesett, jószándékú és jól képzett tiszt. Csak is a legjobbakat tudom kívánni neki.

Volt még egy kötsög, akinek mániája volt a sorállomány csesztetése, hobbyból. párszor a leszerelő katonák nagyon csunyán megverték. Külön mozi volt, hogyan hagyta el a laktanyát, amikor szerelt a harmadidőszakos állomány!:))) Szökés az Al-Catrasból hozzá képest babazsúr!:)))

Róla énekelték a katonák:
,,Öreg vagyok, mint a maci -
Nem határoz András Laci."

Gyűlölte az egész laktanya - ritka nagy féreg volt.
Előzmény: stylus70 (18683)
stylus70 Creative Commons License 2007.06.01 0 0 18683
Hidvégi őrgy.lett átkerült a BHP.-ra,most nem tom hogy az "átszervezés"után mi lett vele.A diszelgő tisztek egy külön állatf........még a normálisok is meghülyülnek egy idő után ott kötelező bunkónak lenni.Bár volt egy szds.akit nem sikerült meghülyiteni azt az embert kedveltem.
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.06.01 0 0 18682
Kár... Remek srácok voltak!
Előzmény: stylus70 (18680)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.06.01 0 0 18681
a díszelgő tisztek többsége pedig nagypofájú, beképzelt, szakmailag nulla alak volt (most nem tudom, hogy mi a helyzet). a tiszthellyettesi állományban voltak igazán jó, szakmailag képzett srácok, de hát ők nem csináltak nyarat. Törzstisztek közül Kovács alez egy nagyon fasza csávó (volt; szerintem már nyugdíjban van), Hídvégi Feri százados (azóta már talán őrnagy).

Hasonlóan jól képzett tiszteket tudnék még sorolni a rég megszüntetett Savaria-ból (Papp százados, Bitman főt.zászlós), a két szolnoki zászlóaljból... Vannak jó tisztek, de sajnos semit sem tehetnek - ők a katonáskodáshoz értenek, és nem a hivatali seggnyaláshoz és intrikákhoz, ezért nem is igazán tudnak érvényt szerezni maguknak a sok potrohos ingyenélő mellett. Az utóbbiak meg a sereg szégyene.

Emlékszem, még a '90-es évek végén volt egy országos járőrbajnokság (több is). Az egyiknél a rendezvény után a résztvevők beültek az étkezdébe - tisztek, katonák és tiszthellyetesek/tisztesek vegyesen. Volt egy gépesített lövész hörcsög, aki fel volt háborodva, hogy mit keresnek az ő asztalánál a közkatonák.
Jellemző volt, hogy a szolnokiak és a külhoni missziókban szolgáló tisztek és őrmik felálltak, és a legénységiekkel együtt kivonultak az étkezdéből. A hőbörgő tisztnek egy rendkívül fasza tábori lelkész mondott egy rovid szót, amit mindenki hallott. ,,Seggfej!"

No, ezek az IGAZI tisztek (a kivonulók), akiknek nem büdös, ha katonáikkal egy asztalnál és egy kondérból esznek. Az ilyen tisztekért a katona is bármit megtesz, mert tudja, hogy érte is a parancsnokai - ha kell, - brit zászlóra tépetik szét saját seggüket.
Előzmény: Zicherman Istvan (18679)
stylus70 Creative Commons License 2007.06.01 0 0 18680
Zicherman!Már nincsenek "kutyák"(ha az őrökre gondolsz)3 éve egy biztonsági cég "őrzi" a laktanyát

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!