Keresés

Részletes keresés

Némedi László __ Creative Commons License 2007.04.23 0 0 18156

nicket változtattál? :))

 

gondoltam, ha már ennyire titkoljuk, akkor csak jó lehet... ...én is amerikai publikus adatokkal dolgozom.

 

Egyébként egy weboldalt felállítottam (amiről régebben beszéltünk), de még tesztelem, meg persze átgondolom, mit csinálhatunk, illetve mit érdemes csinálni.

Beszéltem a vekésekkel, voltak ötletek, de a honvédelem veszélyesebb üzletág, könnyű rosszul lépni benne...  ...nem nyilvános ötletelésre, majd a weboldal szolgál...

Előzmény: 0505 (18154)
Stylist Creative Commons License 2007.04.23 0 0 18155

Azért egy szempontból elgondolkodtató ez a Gripen repülési stop: a híradóban külön hangsúlyozták, hogy a légtérvédelem nincs veszélyben, mert ezt a "vesztegzár" feloldásáig ellátják a 2009-től kivonásra ítélt Fulcrumok. Tudom, hogy minden olyan ország esetében előfordulhat ilyen, hogy repülési stop van a vizsgálat végéig, amelyik kizárólag egy típusra alapozza a légierejét. Épp ezért, mivel ez sajnos elég gyakran előfordul, szerintem megfontolandó lenne üzemidő hosszabbítás mellett meghagyni még egy darabig a MiG-eket is, hogy ha megint lecuppan egy high-tech Gripen, és letiltják a típust, akkor se álljunk ott letolt gatyával... :-((

Üdv:

0505 Creative Commons License 2007.04.22 0 0 18154

Laci!

 A magyar DTA-val ne röhögtess!

       Gyullla

Előzmény: Némedi László __ (18148)
hns Creative Commons License 2007.04.22 0 0 18153
szevasztok
nekem edesapam katona (vasarhely), nem tul reg ota, rendfokozatot ilyeneket ne kerdezzetek mert ahanyszor megkerdezem tole annyiszor felejtem el, amit csinal: vezeti a szallitojarmuveket, uzemanyagot szallit a BTRekhez es elszamol vele stb-t.
ritkan talalkozom vele, mert elvaltak szuleim es 100km nem kis tavolsag, plane ugy h altalaban van vmilyen "taborozas" (ahogy o hivja:)))
rengeteget kerdezek tole, rengeteget mesel pedig nem egy bobeszedu ember
mondanom sem kell pozitivum alig van :/
Éhesló Creative Commons License 2007.04.22 0 0 18152

Helló,

volt erre egy vázlatterv szinten kidolgozott megoldás még "körkörös" Lajos bátyánk idejében a HTI-ben (nem egyedül az itteni fiúk követték el). Erre mindenki (seregen belül és kívül is) betojt, mit is jelentene egy a Kárpát medencében használható magyar kialakítású navigációs rendszer. Gyorsan letiltották.

Helyette van ez a semmi, amit csak akkor nem tudunk majd használni, amikor szüksélgünk lenne rá.

Ennyi.

Azóta sok minden mással is ugyanígy jártunk. Politikai oldaltól függetlenül, mielőtt még sikoltozás lenne itten.

 

Éhesló

Előzmény: Törölt nick (18150)
Stylist Creative Commons License 2007.04.22 0 0 18151

"Jó kis repülőgép, pici mérete a garancia arra, hogy a magyar légierőt nem fogják felkérni távoli országok lebombázására ami F-16-ossal könnyen megeshetett volna!"

 

Meglehetős naívitásra vall azt képzelni, hogy az amerikaiak ( esetleg a briteken kívül ) bárki másra is számítanának _bombázó_ bevetések esetén. Majd csak figyeld meg, hogy a lengyelek az új Falcon-jaikkal hányszor mennek bombázni Irakba, vagy Afganisztánba. A légi járőrözés, légtérvédelem persze más tészta, de ez alól nehéz lenne kibújni a teljesen NATO kompatibilis, és légi utántöltési képességgel is ellátott Gripenekkel is! Egyébként meg, pártunk és kormányunk egészen egyedi módszert fejlesztett ki az "éles" légi missziók kivédésére: egész egyszerűen, olyan minimális mennyiségű fegyverzetet ( Sidewinder, Maverick, AMRAAM ) rendel a Gripenekhez, hogy a NATO-nak ne is legyen szüksége ilyen fegyvertelen "sportrepülőkre"... :-((

Üdv:     

 

Előzmény: Törölt nick (18149)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.04.22 0 0 18148

a magyar digitális térkép talán meg is lenne (DTA meg ilyenek), de tény, hogy globális már csak amcsi van, a gps is jogos...  ...de talán mint Nato tag talán járna nekünk...

 

:(((

Előzmény: 0505 (18146)
Stylist Creative Commons License 2007.04.22 0 0 18147

Most épp van idejük molyolni rajta, mert helyben topi van a Repülő Cirkusznál! :-(( 

http://index.hu/politika/belfold/nszlg070421/ 

Üdv:

Előzmény: 0505 (18146)
0505 Creative Commons License 2007.04.22 0 0 18146

Emberek!

   A multkor már rákérdeztem az osztrák Typhoon botránya kapcsán, mi van a magyar Gripenek navigációs rendszerével? A HM honlapján lévő tájékoztatón van utalás arra, hogy magyar-svéd munkacsoport bíbelődik a digitális térképen, meg szükség lenne a GPS Y-kódú használatára. Szerintem úgy a globális digitális térkép, mint az Y-kód magyar-USA kormányközi megállapodás kérdése és nem tudok róla, hogy ezek aláírása megtörtént volna. Nálunk mikor fog kitörni a botrány?  

stylus70 Creative Commons License 2007.04.21 0 0 18145
tacsko.Itt ne politizáljunk.
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.04.21 0 0 18144
Mi lenne, ha máshol politizálnánk? APoliDili kirendelt vándorcirukasza ebben a fórumban kezd unalmassá válni.
Előzmény: Törölt nick (18143)
Zozo*HC* Creative Commons License 2007.04.21 0 0 18142
:(:(:(:(:(:(:(
Előzmény: stylus70 (18139)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.04.21 0 0 18141
Némedi László __ Creative Commons License 2007.04.21 0 0 18140

atyagatya :(((

Előzmény: stylus70 (18134)
stylus70 Creative Commons License 2007.04.21 0 0 18139
Zozo!Rövid leszek ez nem katonaság,és részben az átalakitásnak is köszönhető a csalodottságom.
Zozo*HC* Creative Commons License 2007.04.20 0 0 18138
Miért, mi történt veled az elmúlt 8 hónapban ami miatt ekkorát csalódtál?? vagy csak a hadvezetés döntései érintettek ennyire mélyen???

Üdv

Zozo
stylus70 Creative Commons License 2007.04.20 0 0 18137
Ma ezt az infót hallottam,hihetettlennek tűnik. Egy évvel ezelőtt még azt mondtam hogy nem létezik hogy a mi zászlóaljunkhoz hozzányúlnának,mérget vettem volna rá,hát tévedtem 2 századot megszüntettek.Bármi megtörténhet.
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.04.20 0 0 18136
Újabb 5000 fő??? MIBŐL??!!
Előzmény: stylus70 (18134)
stylus70 Creative Commons License 2007.04.20 0 0 18135
q2b6r!Ja még valami én volt törzsőrmesterként havonta 94000 ft.kaptam.Szerintem informatikusként jóval többet kereshetsz.
stylus70 Creative Commons License 2007.04.20 0 0 18134
Skacok!Ti hallottatok arról hogy szeptemberben egy újabb izmos leépités várható csöppnyi hadseregünkben(5000 fő).Nekem valahogy hihetettlennek tűnik!Engem ez már mondjuk nem érint,végre sikerült leszerelnem.
stylus70 Creative Commons License 2007.04.20 0 0 18133
q2b6r!Ha én ennyi és ilyen szinten beszélnék nyelveket biztos hogy nem katonaságba vagy legalábbis nem a hazai katonaságba gondolkoznék.Ha mégis az akarsz lenni akkor Szolnokot Debrecent Tatát Hódmezőt ajánlom.Én most szereltem le nekem elég volt 4 év csalódtam főleg az elmúlt 8 hónapba.
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.04.20 0 0 18132

Rengeteg ilyen eset volt.

Leginkább arról lehet felismerni a vahokat, hogy arab feliratos zöld szalag volt a fejükön; az oroszokat pedig az emeletes, jellegzetesen orosz, tartalmas anyázásból.

Előzmény: Zozo*HC* (18131)
Zozo*HC* Creative Commons License 2007.04.20 0 0 18131

De ha mindkét fél ugyanazokat a fegyvereket használja, akkor egy tűzharcban honnan lehet megkülömböztetni ki barát és ki ellenség, nem lehet szakáll nem lehet egyenruha alapján akkor meg lőnek azt lessz ami lessz??:O A gondolat is rémisztő számomra:S:S

Tudsz esetleg olyan incidensről hogy ezt a szakáll dolgot valamelyik oldal kihasználta volna, pont úgy ahogy te leírtad:):) egy meglepetésszerü támadáshoz??

Üdv

Zozo

Előzmény: Zicherman Istvan (18130)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.04.20 0 0 18130

Gonosz:))))

 

Amúgy a szakállnyírás egy idő után az orosz csapatoknál sem volt divat.

Képzelhető, mekkora pánik tört ki Rosztovban, amikor hajnalban a városba bevonult a 76. ejtőernyős hadosztály éppen kivont zászlóalja:) Azt hitte a jónép, hogy áttörtek a ,,csehek".:)

Előzmény: Törölt nick (18128)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.20 0 0 18129
Helló Mindenkinek!

Örülök, hogy ráakadtam erre a "bennfentes" topikra.

Szerződéses katona szeretnék lenni - a hivatásosról már lecsúsztam a 23 évemmel. Júniusban mennék jelentkezni, de előtte még körbeérdeklődnék Nálatok és lenne pár kérdésem.

Magamról röviden: pár éve jelentkeztem a ZMNE-re, meg is feleltem az fizikai, pszichológiai és egészségi vizsgálatokon, de nem fejeztem be a felvételit, mert a színtévesztésem miatt nem engedtek volna az engem érdeklő szakokra (lövész, felderítő); szóval ezekkel a részekkel most se lenne gond. Amúgy 23 éves vagyok, érettségivel, informatikus szakmával + ECDL, német középfokú C nyelvizsgával, angol középhaladó nyelvtudással (ha ebből is középfokú C nyelvizsga kellene valószínűleg menne), haladó búvár vizsgával és 5 éves sportlövész múlttal rendelkezem; jogsim még nincs, de ha kell azt is megszerezném.

Kérdéseim:
- A fentiek alapján milyen esélyeim lennének valami komolyabb "terepen végezhető/nem irodai" beosztásba kerülni (mondjuk ne pl. sofőrnek vagy raktárosnak)?
- Lehet hülyén hagzik, de a szerződéseseket "ugyanolyan számba veszik", mint a hivatásosokat? Gondolok itt pl. a fizetésre, ruházati/felszerelés ellátásra, előléptetésre stb.
- A külföldi missziókba nehéz bejutni? Mennyi szolgálati idő után lehet ezekre jelentkezni?
- Szerződésesként érdemes valamiféle karrierben reménykedni?
- A külszolgálat(ok) sokat számít(anak) a ranglétrán történő előrehaladásnál?
- Körülbellül hány év legénységi szolgálat után lehet valakiből tiszthelyettes?

A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv!
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.04.20 0 0 18127

Megadtad a választ magával a kérdéssel:

az oroszoknál csecsenföldön szinte senki sincs egyforma ruhában,csak úgy lehetett megkülönböztetni a csecsenektől,hogy nem volt szakálluk.

 

Előzmény: Dobri (18126)
Dobri Creative Commons License 2007.04.20 0 0 18126

Egy kérdés.

Szinte az összes RAIDS újság(francia katonai havilap)megvan és abban feltünt,hogy az oroszoknál csecsenföldön szinte senki sincs egyforma ruhában,csak úgy lehetett megkülönböztetni a csecsenektől,hogy nem volt szakálluk.Ez miért van?Nincs elég női fogoly a börtönökben,hogy kellő és azonos gyakorlót varrjanak?A baráti tűz esélye így elég nagy.

Előzmény: Zicherman Istvan (18125)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.04.20 0 0 18125

És szerinted tervezik az egész haderő ( a gépesített lövészhadosztályokig lefelé minden ) átalakítását, és a sorozás felszámolását, vagy csak az "elit" fegyvernemeknél lesz változás?

....................................

Egyenlőre az elittel kezdik: ejtőernyősök, tengerészgyalogság, belügyi alakulatok, hegyivadászok, gárda harckocsizók, felderítő egységek, stratégiai és légvédelmi rakétaerők.

Ha jól tudom, 2010-re el szeretnék elérni, hogy a többi alakulatbál is (mezei bakák) az állomány legalább 25%-ka szerződéses legyen.

 

Ugye a tengeralattjáró flottánál sincsenek már sorkatonák? ( Mert ott nem ritka a 6 hónapos mission sem! ) 

........................................

A flottánál is elkezdődött ez a folyamat, de arról nem tudok túl sokat:(((Sorry:((

 

Mi a helyzet az úgynevezett "kemény" helyekkel? Csecsenföld, Dagesztán, Oszétia, stb? Az ottani helyőrségekbe visznek sorkatonákat, vagy csak szerződéseseket?

..........................................

Oszétiában csak békefenntartók vannak. A többi helyen meg vegyes az állomány - szerződésesek és sorkatonák együtt.

A sorozott baka nem kérheti áthellyezését, de nem is nagyon kell. Általában már az alapképzésen megkérdezik, hogy ki akar önként jelentkezni a ,,forróbb pontokra". Hidd el, van önkéntes dögivel. Ha meg valaki úgy került oda, hogy odavezényelték - akkor szopás van.

A szerződéseseknél még nem hallottam olyanról, hogy valaki a ,,frontvonálról" kérte volna áthellyezését. Jogosan megkérdezhetik tőle, hogy: ,,Akkor minek jöttél a hadseregbe?!"

Előzmény: Stylist (18123)
gencsydani Creative Commons License 2007.04.20 0 0 18124
Ez az utcsó ez tényleg marha jó!:)
Előzmény: Zicherman Istvan (18122)
Stylist Creative Commons License 2007.04.19 0 0 18123

"Tavaszra az összes orosz ejtőernyős egység és a tengerészgyalogosok szerződéses állományúak lesznek..."

 

Na, ez végre egy jó téma! És szerinted tervezik az egész haderő ( a gépesített lövészhadosztályokig lefelé minden ) átalakítását, és a sorozás felszámolását, vagy csak az "elit" fegyvernemeknél lesz változás? Ugye a tengeralattjáró flottánál sincsenek már sorkatonák? ( Mert ott nem ritka a 6 hónapos mission sem! ) Mi a helyzet az úgynevezett "kemény" helyekkel? Csecsenföld, Dagesztán, Oszétia, stb? Az ottani helyőrségekbe visznek sorkatonákat, vagy csak szerződéseseket? És ha igen, akkor kérheti-e az áthelyezését valami nyugisabb helyre, vagy beszopta, oszt' jónapot? Ugye mennyi kérdés... :-))

Üdv:

Előzmény: Zicherman Istvan (18121)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!