Keresés

Részletes keresés

Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.04.11 0 0 18057

A PG-7V ismerem, a PG-7O ismerem, a PG-7VN ismerem... De a PG-7VR-t nem...

Úgy látszik ideje bepótolni a iányt...

Előzmény: Hpasp (18055)
Carsten_84 Creative Commons License 2007.04.11 0 0 18056
Sajnos nem tudom, én is csak magyarul hallottam.
Előzmény: Törölt nick (18043)
Hpasp Creative Commons License 2007.04.11 0 0 18055

ellesleg tandem-robbanófejes RPG-ket nem használtak Irakban (honnan veszed?), ráadásul az RPG-7-hez nem gyártanak tandem-fejet (tudtommal az RPG-16-hoz sem).

 

Szia István,

 

De igen.

 

Az RPG-7 "hagyományos" gránátja a 330mm átütésű, 2.2kg-os PG-7V.

A PG-7VR 4.5kg-os tandem HEAT gránátja (!!!) 750mm -t is átüthet.

 

Üdv,

Hpasp

Előzmény: Zicherman Istvan (18044)
Éhesló Creative Commons License 2007.04.11 0 0 18054

Ok

 

Előzmény: Zicherman Istvan (18052)
Éhesló Creative Commons License 2007.04.11 0 0 18053

Helló,

lassan olyan alacsony lesz a létszám, hogy egy nagyobb sportcsarnokban is elfér a teljes cég. Ez kitűnő lehetőség a parancsok ismertetésére és az elvárható egységes fogadtatás biztosítására.

Könnyeb lesz az egységes öltözet ellenőrzése is.

A fenntartás költségei is összhangba kerülnek a képességekkel. Egyszerű lesz az át- és továbbképzés is.

Csökken a fegyvernemek száma, ezzel a megmaradtak túlélési lehetőségei is javulnak.

Ez a (általam számbavett) pozitív eredmény a kiterjedt és mélyreható pusztításban.

 

Éhesló

 

 

Előzmény: Farkas Roland (18049)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.04.11 0 0 18052
Akkor is inkább egyiptomi vagy kínai darabra gyanakszom.
Előzmény: Éhesló (18051)
Éhesló Creative Commons License 2007.04.11 0 0 18051

Helló,

mondom hogy nem gagyi. 2 beismert torony átütés volt, reaktív feltétekkel.

 

Éhesló

Előzmény: Zicherman Istvan (18048)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.04.11 0 0 18050

Hát...

Kezdheted (nekem most speciel semmi pozitívum nem jut eszembe:(((

Előzmény: Farkas Roland (18049)
Farkas Roland Creative Commons License 2007.04.11 0 0 18049
Tudom, hogy a topic cimevel ellentetes amit most javaslok, de nem beszelhetnenk arrol is, hogy milyen pozitiv fejlemenyek vannak a seregben? Jo, tudom, hogy egy oldalon ki lehet targyalni, de legyunk igazsagosak, nehogy "panasztopik" legyunk.
Előzmény: Törölt nick (18041)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.04.11 0 0 18048
Valószínűleg valami helyi, home maid szar lehet, mert az oroszok Irakba tandem-robbanófejjel ellátott RPG-ket nem szállítottak. (Lehet, hogy egyiptomi vagy kínai.)
Előzmény: Éhesló (18047)
Éhesló Creative Commons License 2007.04.11 0 0 18047

Helló,

van nekik. Térségbeli fejlesztés, vagy orosz másodexport. Bennünket bizdergáltak az USA-kok adatokért még 2005-ben, amikor az első 2 Abrams bekapta, pedig nem kaphatta volna be.... Azóta ezek nem publikus esetek, mint a libanoni partok előtt 2800m-en kilőtt izraeli őrnaszád sem.

 

Éhesló

Előzmény: Zicherman Istvan (18044)
Éhesló Creative Commons License 2007.04.11 0 0 18046

Helló,

jól hangzik de nem így van.

A pct. rakéták szemből is átütnek, fajtája válogatja, hogy mit, hogyan, de java része minden számbavehetőt szépen, símán.

A kumulatív töltet ütötte lukat be lehet dugózni, ha belül nem talált el semmit, és nincs másodlagos robbanás, de ez ritka, és előtte minimum ki kell gőzborotvázni a benntlévőket (vagy ami maradt belölük).

A hk. elé szerencsésebb hadseregekben tüzérséggel, helikopterekkel és repülőkkel telepítenek aknamezőket, itthon MZO szórhatja le, teherkocsikról. Lehet, hogy leküzdik őket, de a hk. éket megfogják, kitérésre kényszerítik. Az akna a legolcsóbb védelmi fegyver. Nem tudtak még olcsóbbat és hatékonyabbat kitalálni.

A pct. rak. komplexumok nem igényelnek tiszteket. De vannak olyanok melyek közelbiztosításra is jók, mivel teljes spektrumban ki lettek találva és rendszeresítve is (szerencsésebb helyeken). És drágák, a kiképzésük is az. Ezért a hk. ellen még mindig a hk. a leghatékonyabb. És sehol nem pusztítják ki a csöves pct. képességet sem (csak nálunk).

A helikopáter hasznos eszköz, és az a csapatrepülő is, de csak ott, ahol nem lóg ki a baka segge a rongyos gatyájából. Nálunk inkább ez utóbbi a jellemző, így nálunk az összes repülő csoda csak pénznyelőgép funkciót tölt be. Ezt már többször kiveséztük nem ismételném magam....

 

Éhesló

Előzmény: Törölt nick (18038)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.04.11 0 0 18045
Ez egy nagyon régi, és nagyon jó mondás. Azt hiszem, hogy Blücher mondta, még a napoleoni háborúk korában.
Előzmény: Carsten_84 (18042)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.04.11 0 0 18044

Nem-e?

Ismered a modern páncéltörők átütő-képességét (mm-ben)?

 

ellesleg tandem-robbanófejes RPG-ket nem használtak Irakban (honnan veszed?), ráadásul az RPG-7-hez nem gyártanak tandem-fejet (tudtommal az RPG-16-hoz sem).

Tandem fejjel az RPG-26 ,,Aglen", az RPG-27 ,,Tavolga" és RPG-29 ,,Vampir" rendelkeznej, de ilyenekkel az Iraki hadsereg nem rendelkezett.

Előzmény: Törölt nick (18038)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.11 0 0 18043

Carsten!

Bocs, nagyon off, de tényleg érdekel: Hogy van pontsan ez a közmondás németül? Nem tudod véletlenül? Mert a közmondásokat ugye nem szokás szóról szóra fordítani...

 

Köszi

Előzmény: Carsten_84 (18042)
Carsten_84 Creative Commons License 2007.04.11 0 0 18042
"Ha igen, akkor elképzelhető, hogy ezt a fogyasztói attitüdöt nagyon sok erőforrással vagy nagyon lassan lehet csak megváltoztatni."

Elég lenne egy ellenséges támadás. A sok békegalmb kiabálna legelőször katonáért, ha a lányát kezelésbe venné egy szakasznyi csetnik.

Minden országnak etetnie kell egy hadsereget. Ha nem hajlandó a sajátját, majd etetni fogja valamelyik szomszédjáét. (német közmondás)
Előzmény: dr_kotasz0831 (18040)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.11 0 0 18041

Anniyra nem is off, amit írtál. De ameddig a haderőreform csupán abból áll, hogy leszerelünk mindent, ami eddig volt, és amiért korábban komoly összegeket fizettünk és a helyébe semmi újat nem szerzünk be, tehát gyakorlatilag leépítjük a meglévő potenciálunkat (ami sokadszor ismétlem, még akkor is, sokaknak nem tetszik: HAZAÁRULÁS) addig nem is várhat mást az ember, mint ilyen hozzáállást. A pocsékolás az, amiből mindenkinek elege van - joggal. Amíg sok bába közt elvész a gyermek, vagyis a költségvetés nagy része elmegy adminisztrációra, viszont a harckocsiók fentartására nincsen keret, addig hiába "vonjuk ki" a Honvédséget és hiába "vezetjük be" újra, mondjuk Nemzeti Gárda, vagy Magyar Véderők, vagy akármilyen más néven, ha nincs valós változás, akkor nincs jobb megbecsülés sem. Sokan attól várnák a megváltást, hogy egy manager szemléletű vezetőségre kell bízni az irányítást. Véleményem szerint ez zsákutca, hiszen a honvédelem is első sorban hivatás, másodsorban szakma. Ezért én hazaszeretetből és lojalitásból ugyanúgy górcső alá venném a vezetőséget mint szakmai kérdésekből.

Ha mondjuk a délszláv háborúk alatt a Honvédség sikeresen biztosította volna a határokat (amire képtelen volt) akkor mindjárt lenne megbecsültsége is.

Előzmény: dr_kotasz0831 (18040)
dr_kotasz0831 Creative Commons License 2007.04.11 0 0 18040

Szia Harpet!

 

Érdekes, mert engem sem az írás borított ki igazán, hanem a kommentek. Ha szabad szétoffolnom az éppen pangó hsz.-eket, akkor érdemes egy picit arra odafigyelni, hogy íme egy sajtópublicisztika, ami a honvédelem kérdésével foglalkozik, egyfajta - a szerző - véleményét tükrözi, aki alapvetően szereti a harckocsikat, de szerinte idejét múlt eszköz, és nem kár érte stb. és úgy jön le az olvasóknak, hogy íme fikázzuk szét a Honvédséget, nem szükségesek a honvédelmi kiadások stb.. Számomra az volt az érdekes, hogy arra számítván, hogy a szerző valami bicskanyitogató igazságtalanságot fog írni, egyszer csak azt látom, hogy talán védhető véleményt ír, míg a pleb lereagálja úgy, ahogy az olvasható.

 

A mi igazán felizgatott, hogy vajon mit kéne tenni, hogy ha a honvédelem mint ige szóba kerül bárhol, akkor ne az legyen az általános reakció, hogy felesleges, értelmetlen, drága, szükségtelenül nagy (?) stb.. Vagy ennyire rossz a helyzet? Ennyire rossz lenne a Honvédség megítélése? Ha igen, akkor elképzelhető, hogy ezt a fogyasztói attitüdöt nagyon sok erőforrással vagy nagyon lassan lehet csak megváltoztatni. A piacon ezt úgy szokta megoldani egy vállalat - sorry, ha erős a hasonlat - hogyha nem megy egy brand, akkor kivezeti a piacról, és/vagy hoz helyette mást, vagy "Termékfrissítés" leple alatt ismét bevezeti.

 

Nem tom' érthető e amit írok, de ezen filozofálgattam. Sorry az OFFért.

 

Én

Előzmény: Törölt nick (18037)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.11 0 0 18039
Bocs, nem tudom, ki az a Hottentotta Ártány.
Előzmény: Törölt nick (18038)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.11 0 0 18037

A kommentektől, a "nem kell hadsereg, mert drága" hozzáállástól, és a legjobban attól, hogy ellenvélemény meg nem is nagyon van a kommentek között. Az eredeti felvetéshez, miszerint harckocsi helyett páncéltörő rakéta kell, nem tudok hozzászólni, mert nem értek a témához, de érzelmileg legalább 40-50 db Leo2-esnek örülnék a legjobban, ami persze álom, álom édes álom...

De a kommentek borítottak ki.

Előzmény: dr_kotasz0831 (18035)
buth Creative Commons License 2007.04.11 0 0 18036

Gyula!

Ha nagyon akarod másolok egy példányt, vagy keresd egyenesen Tiánt!

 

Off: Szeretnék kérni benneteket segítsetek, s mondjatok véleményt az aktív(önkéntes) tartalékos elképzelésünkről! http://www.matasz.uni.hu/keret.cgi?/aktiv.htm

 

A MATASZ honlap fórum rovatában is szívesen várnék fórumozó kollégákat, aki véleményt és javaslatot adnának!

http://matasz.uni.hu/forumkeret.cgi?http://forum.matasz.uni.hu/

 

Üdv régen látott kollegák!

Előzmény: kovacsgyula44 (17989)
dr_kotasz0831 Creative Commons License 2007.04.11 0 0 18035

Csao Harpet!

 

Mitől borultál ki? A publicisztikától vagy a kommentektől?

 

Én

Előzmény: Törölt nick (18034)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.11 0 0 18034

Üdvözlet mindenkinek!

Na, hogy kicsit borzoljam a kedélyeket: http://w.blog.hu/2007/03/02/no_tanx az átlag magyar véleménye a honvédségről, tankokról, miegymásról. Nekem civilként is forrt a vérem olvasás közben...

Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.04.08 0 0 18033

Általánosságokban véve bánatos délutánon, elhagyatva, minden férfi ittasan kiböki, hogy: ,,Minden nő ...va."

Ennyit az ,,általánosan" véve fogalmáról:)

De ha elkezdjük boncolni a témát, akkor kiderül, hogy mégsem.:)

Előzmény: Alhadnagy (18032)
Alhadnagy Creative Commons License 2007.04.07 0 0 18032
Kicsit más téma, de szerintem nem OFF, mivel kapcsolatban van a Honvédséggel..

Nem tudom, hogy etikus-e más topicot reklámozni, de nem semmi csaták vannak a "Mentsük meg a Tubest!" topicban! A két (vagy három) oldal elég keményen osztja az ívet egymásnak.
Természetesen néha ott is tombolnak az agyak, de nem élesek a kések (a Beatricét kissé elferdítve).
Háát, nem tudom jó-e az imidzsünknek (már ha van), mert persze a hozzászólók többsége nem a HM-et emlegeti, hanem általánosságban beszél a katonákról (sajnos).
harcipincsi Creative Commons License 2007.04.07 0 0 18031

Nagyon jók!!! Minden tiszteletem az övék!

Előzmény: Zicherman Istvan (18026)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.04.06 0 0 18030
Ez stimmel, de az átlag rendőrnél csak pisztoly van, azzal meg azért csak nem egyszerű a dolog. Elmondhatom, hogy kicsit megtanultam lőni (lőkiképzőnek talán jobb voltam) de ez azért túlságosan feladná a leckét. Pláne, hogy a cél folyamatosan távolodik, vagyis ha hatótávolságon belül akarsz maradni, akkor rohannod kell utána. Úgy pedig elég nehéz célozni.
Előzmény: dr_kotasz0831 (18029)
dr_kotasz0831 Creative Commons License 2007.04.06 0 0 18029

Szia Tüzér!

 

Egy kicsit fegyelmezettebb világban a rendőr a figyelmeztető lövést követően biztosan, és határozottan "megállítaná" az akrobatikus behatolót. Nálunk komoly esélye lenne a menekülésre. :(

 

Én

Előzmény: Volt tüzér (18025)
Kuruc71 Creative Commons License 2007.04.06 0 0 18028
Dani !

Láttad hogy csináltam ???

:-)))
Előzmény: gencsydani (18027)
gencsydani Creative Commons License 2007.04.06 0 0 18027

Nem egyszerű...

Előzmény: Zicherman Istvan (18026)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!