Keresés

Részletes keresés

Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.01.19 0 0 16402

A németeknek tízszer jobb, precízebb, pontosabb fegyvereik voltak 1941-42-ben mint az orosz PPS vagy a dióverő.

.................

 

Elmondanád, hogy mitől voltak - ezek szerint - jobbak, azok a német fegyverek? Tudtommal a kézi lőfegyvereknél a fő kritérium a megbízhatság (német levizsgázott), a harctéri körülmények könnyen végrehajtható javítások, össze és szétszerelés (német levizsgázott), tűzgyorsaság (nagyjából hasonló (a ,,Spandaukat" most nem vesszük figyelembe)), a tárkapacitás (német levizsgázott), a kis költségű gyártás (német levizsgázott), pontosság (német kétségtelenül jobb volt).

Nos, akkor mitől voltak annyira tízszer jobbak a német kézi lőfegyverek, ha EGY paraméteren kívül a többiben szarabb, mint a ruszki?

Előzmény: monor-21 (16390)
Mud Rider Creative Commons License 2007.01.19 0 0 16401
Kedves Gyula!

Érdekes a visszaemlékezésed!

Két dologra lettem figyelmes

1. amit ma "illik" elfelejteni :

"A hajmáskéri orosz parancsnok reagált a legrövidebb idő alatt, délután 4-kor már hozták a sátrakat."

2. amire nehéz készülni:

"együttműködésre nem volt hajlandó a továbbiakban" és " ő nem volt itt, nem felelős semmiért"
nehéz előre látni, valós havariahelyzetben ki hogyan reagál, hajlandó-e cselekedni, stb.
ott válik el az ocsu a búzától!

neked és a srácaidnak utólag is gratula!
Előzmény: kovacsgyula44 (16363)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.01.19 0 0 16400
Megmondaná valaki, hogy a holnapi HD előadás hánykor kezdődik?
Tiger205 Creative Commons License 2007.01.19 0 0 16399

József Attila: Figyel a kancsal

Mindig figyel valaki - biztos kancsal -

A hátunk mögött. Hátrafordulok:

Ki vagy?... Gügyögve gyűjti már a hajnal

Pihés csibéit... Alszom? Vagy élek? A kancsal

Parazsat dobál hátamra. Jajdulok:

 

Csak én vagyok, csak én! Ó, virradattal

Csak engem szül a fény, te, semmise!

(Az Isten is kinőtt cipőket talpal

És lelkünk csupasz lábbal jár a kancsal

Sziklás, szurós szemén.) Mért jössz ide?

 

Az én vágyamból sarjadzik a hajnal!..

Mindig figyel valaki, aki kancsal.

TGR

Előzmény: Törölt nick (16398)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.01.19 0 0 16397

Roland!

     Nem engedtem ám el a fülem mellett a 16343-as bejegyzésedet, most megpróbálok tisztességgel reagálni rá. "Ami nincs a neten, az nincs." Megfordítom a kérdést:"Ami rajta van a neten,  az van?" Nem gondolod hogy ez a fórum végül is valamilyen okból a katonai és politikai vezetés részéről lejárt szavatosságúnak minősített káderek pótcselekvés sorozata? Gondolod hogy bárki a vezetésből olvassa - és ha olvassa - jó szándékkal olvassa ezen - gondolkodásban kétségkívül jártas - csapat megszivlelésre érdemes szellemi produkcióit? Neked is volt lehetőséged a közvetlen kontaktra is. Értél-e el valamit? Tudom tapogatóztál politikusi körökben is. Értél-e el valamit? Átadtam az illetékesnek egy politikus által is olvasható méretű tanulmányt az elengedhetetlen struktúra átalakításról. Mondta köszönöm, majd átnézetem szakembereimmel. Mondtam, csak azt ne tegye, önnek nincs olyan szakembere aki ne lenne ellenérdekelt ebben a témában.

     Tudom, áltathatjuk magunkat Babitscsal:

 

                   Mert látá az Úr hogy ott egyik-másik

                   szívben még Jónás szava kicsirázik

                   mint a jó mag ha termőföldre hullott,

 

 s az ima vége:

                                                              ...., bátran

                   szólhassak s mint rossz gégémből telik

                   és ne fáradjak bele estelig

                   vagy míg az égi és ninivei hatalmak

                   engedik hogy beszéljek s meg ne haljak

 

Wright Mills az Uralkodó elit című könyvében elemzi a demokrácia ismérveit. Első szempontja, hogy milyen a véleményt nyilvánítók, és a véleménynyilvánításra képtelenek aránya. Ezen az arányon kétségkívül nagyot javított a net. A következő kérdése WM-nek, mi az esély a már artikulált vélemények realizálására. Nos erre a mai magyarországi válaszom az, hogy semmi. 

                                                                           Gyula

     

Előzmény: Farkas Roland (16343)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.19 0 0 16396

Hát-hát... :o)))

 

Ha még "csak" a fegyverek lennének azok...

Előzmény: kovacsgyula44 (16395)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.01.19 0 0 16395

1965-ben kéthét termelléssy gyakorlaton voltam a FÉG-ben, az volt a legfontosabb feladatom, hogy megtanuljam mi az a minőségbiztosítás. Akkor azt ott még meg lehetett tanulni. Ez nekem új, hogy valóban hadrafoghatatlanok a fegyverek és ezt nem egy roszindulatú miniszteri szemlebizottság mondja mondvacsinált karbantartási hiányosságra hivatkozva, mert parancsnokcserét terveznek, hanem maguk a felhasználók panaszkodnak.

 Gyula

Előzmény: Bujazliz (16386)
Mud Rider Creative Commons License 2007.01.19 0 0 16394
Nem tünik logikusnak, hogy ha minden rendben működik egy fegyónál, akkor egy katona ne vigyázna rá mint szeme fényére, hiszen a szó szoros értelmében az élete múlhat rajta.
Ezt egy magyar katona ugyanúgy fel tudja fogni, mint bárki más a világon.

Ha a felhasználók berhelik a fegyót, annak biztos oka van.
Itt jön a képbe, a szomorú tény, hogy A Magyar Honvédség megsemmisült.
Ha nem töketlenek gyülekezete lenne, akkor egyből és azonnal elkövetnének mindent az okok (akár fegyelmi/ szervezeti / műszaki ) feltárására és kijavítására.

Ez nem egy könyvtár. ez veszélyes üzem. It nem lehet(ne) tökölni!
Előzmény: Éhesló (16374)
Kuruc71 Creative Commons License 2007.01.19 0 0 16393
Hullámokról per pillanat nincs szó. Küldj egy elérhetőséget a panther kukac citromail pont hu    címre és leírom a szitut.
Előzmény: konyev (16389)
Tiger205 Creative Commons License 2007.01.19 0 0 16392

Szia!

 

Ha valaki épp beo nélkül van vagy mb attól még nem nyá.

 

Szerintem

:o)

 

üdv:

TGR

Előzmény: Éhesló (16372)
konyev Creative Commons License 2007.01.19 0 0 16391

egyszerübb cpt Murphy from USAF

 

Nem írj alá olyasmit, amit bárki betehet a kinyírásodra nyitott dossziéba. :-)

Előzmény: Tiger205 (16325)
monor-21 Creative Commons License 2007.01.19 0 0 16390

Egy fegyvermester, hónaljig kötényben meg csüdig fegyveroljajban a házi belső lőtéren, két hét nekikészülődés után nagyon jó véleménnyel lehet akármilyen fegyverről.

 

Csak fegyvermesterkém nem pucol krumplit, nem jár aknamező szélén, nem dobálják és köpködik, nem néz havonta két munkatársi koporsót.

 

Ő az üzemi konyhán eszik,, aknamező helyett max. kutyaszarba lép,  nem köpködik mert délután négykor civilben lép ki a HTI kapuján, és temetésre évente megy esgyszer amikor a sógor ánygyának tégye kalácsa meghal Alsófölsö Kisbörgözdpusztán.

 

Mi az egyes harcos kiképzés során, két hétig pucolgattuk az AK-t, hogy a 100-as mellalakra lőjünk 3=három lőszert.

 

Amikor életemben egyszer kerültem komoly helyre akkor a kilőtt bajtárs megégett fegyverét kaptam fel és a hegyvidék kőpora miatt sz@tam rá, hogy ki és mikor tartotta karban, hogyan.

 

A németeknek tízszer jobb, precízebb, pontosabb fegyvereik voltak 1941-42-ben mint az orosz PPS vagy a dióverő.

De mínusz 20 alatt a precíz, pontos nem működött, míg a csörgő-zörgő ócska PPS ha félig volt hóval, akkor is tüzelt.

 

Egy fegyvert NE a készítő vagy karbantartó minősítsen, hanem a használó.

 

Tőlem akármilyen innovációs díjat nyerhet egy fegyver és a karbantartók is hűledezhetnek a használat módján.

A fegyver = eszköz.

 

Az eszközt a használat minősíti.

 

          

konyev Creative Commons License 2007.01.19 0 0 16389

Sajnos igen :-//

 

Tudom, hogy a nemzetközi helyzet fokozódik és az élet nem egy habostorta (mondá Virág elvtárs) de a felesleges idegborzolás nem hat túl jól ránk.

Az "Öreg Tüzér" épp eleget küzdött értünk, nem kellene, hogy most összecsapjanak a hullámok.

 

Előzmény: Kuruc71 (16307)
gencsydani Creative Commons License 2007.01.19 0 0 16388
Na igen, a Frommer-pisztolyok ideje már rég elmúlt...
Előzmény: Bujazliz (16386)
gencsydani Creative Commons License 2007.01.19 0 0 16387
Ez ugyanígy volt nálunk is, csak itt senki nem volt, aki bevállalja, hogy visszaküldi a selejtet, úgyhogy kénytelenek voltunk sufni-tuninggal megpróbálni használhatóvá faragni a pisztolyokat. Mondjuk a legtöbbjüket mindössze csak elfelejették befejezni, így a szárazra törlés és pár tár lőszer ellövése után már összekoptak annyira, hogy a tárak engedte mértékig akadálymentesek legyenek.
Előzmény: Volt tüzér (16385)
Bujazliz Creative Commons License 2007.01.18 0 0 16386
Üdv

Ne csodálkozz.
A magyar hadiipart szándékosan tönkretették sok évvel ezelőtt.
A minőség már a múlté.

A kérdéses fegyverek gyártási körülményei:
- az öreg tapasztalt melósokat régen "leépítették",
- a gyártó cég csak vegetált (felszámolták azóta)
- a ritkán előfordult gyártáshoz összekapartak akit csak az utcáról elértek,
- a gyártógépek működtetéséhez szükséges villanyt aggregátorral biztosították, mert a tartozás miatt az ELMŰ már régen kikapcsolta az áramot.
- a kismennyiségű megrendelések miatt az alapanyag beszerzése meglehetősen herótos volt,
- a gyártási és átvételi előírásokat nem tudták megfelelően betartani a fenti körülmények miatt,
- a katonai átvevő egyik nap a gatyát, másik nap a vegyivédelmi cuccokat, a harmadik nap a kézigránátokat, negyedik nap a fegyvereket vette át (ilyen univerzális hozzáértő átvevők csak MO-n vannak.)
Előzmény: Volt tüzér (16385)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.01.18 0 0 16385
Néhány évvel ezelőtt elkezdték a rendőrséget átfegyverezni P9RC-re. Azok a megyék, amelyek kaptak a pisztolyból, általában 50 darabonként kapták a megkapott mennyiséget. Volt olyan adag, hogy az 50 darabból 17 darab selejt volt.
Előzmény: gencsydani (16384)
gencsydani Creative Commons License 2007.01.18 0 0 16384

Nálunk messze nem voltak olyan extrém körülmények, mint akár Irakban, akár Afganisztánban, mégis megbízhatatlanok voltak a pisztolyok. Ez persze lehetett az adott sorozatra jellemző is, bár pl. a célgömblerepülés mindennapos jelenség az _összes_  P9R-nél!

De ha már a konstrukciónál tartunk: ergonómia szempontjából pl. a 40 évvel régebbi fejlesztésű Hi-Power másolat P9M is messze lekörözi (a P9R ugye egy 1970-es évekbeli S&W modell "utánérzése")! Ez pedig eléggé kostrukciós probléma...

Előzmény: Éhesló (16374)
Farkas Roland Creative Commons License 2007.01.18 0 0 16383

Lehet, hogy csak az en hulyesegem, de rossz eloerzetem van ezzel a viharral kapcsolatban. Jo kis meleg van foldkozelben, erre megerkezik nyugatrol a hideg a felso regiokba, ez elegge tornado gyanus... Nyugat-Europaban huvosebb volt, ott csak a szel nagy, de szerintem nalunk tornadok is lehetsegesek majd. Nem vagyok meterologus persze, csak itt mar ateltem ilyen vihart...

Törölt nick Creative Commons License 2007.01.18 0 0 16382

Támogatom!

 

Nekem is volt problémám a KGP-vel. Előfordult, hogy a töltött tár az első lövés után leesett. (Nem vicc; egyszerűen csak lepottyant. és kész.) Nem lett volna baj, ha egy-két fegyvernél előfordul. De a fegyverek harmada ilyen volt. Az már gáz...

A P9-nél a lőszer keresztbefordulása volt gond, főleg, ha még nem lőttek vele eleget.

 

sasa777

Előzmény: Törölt nick (16379)
Tiger205 Creative Commons License 2007.01.18 0 0 16381

Szia!

 

Minden feléd áradó tisztelettem mellett azt javasolom, figyelj arra,  amit Roland mondott.

Ezt az oldalt sokan olvassák - nem csak mi.

 

Egyrészt itt van Roland mint élő példa, másrészt ismerek még olyanokat, akik kaptak - nem is kevest - a bármiféle netes irogatásért. Talán te is ismersz ilyen katonákat :o)

 

Ez baráti vélemény volt, hidd el!

 

eseménymentest,

üdv:

TGR

 

Előzmény: Törölt nick (16379)
Farkas Roland Creative Commons License 2007.01.18 0 0 16380

Ejnye, hat ilyet a zart forumon kell megtargyalni!

Egyebkent hogy halad a zart forum? Kaptok valaszokat is a kerdesekre?

Előzmény: Törölt nick (16379)
Éhesló Creative Commons License 2007.01.18 0 0 16378

Helló,

 ilyesmikről írogatok. Maholnap még esély sem lesz ezeket megállítani, vagy legalább bebizonyítani, hogy szar.

 

Éhesló

Előzmény: kovacsgyula44 (16288)
Éhesló Creative Commons License 2007.01.18 0 0 16377

Helló,

nem akarom minden határon túl védeni az öreget és műveit, hiszen jó pár éve küzdöttünk együtt.

De azzal vádolni, hogy nagy lét keres rajta azért túlzás. Ez inkább hobbi mint megélhetés. Sem a darabszám sem az ára nem olyan....

 

Éhesló

Előzmény: recon (16285)
Éhesló Creative Commons License 2007.01.18 0 0 16376

Helló,

amikor döntési pozicióban volt, bevert pár szeget ő és a csapata is a koporsóba.

Nem vagyok nagy véleménnyel a letünt VKF-ekről (sem).

 

Éhesló

Előzmény: Tiger205 (16282)
Éhesló Creative Commons License 2007.01.18 0 0 16374

Helló,

nekem meg a szívem szorult el, mikor Földi Feri hazajött Irakból, ahonnan állandó panaszok jöttek a fegyverekre, és elmondta milyen barbárul bántak a fegyvereikkel a kintiek, karbantartás fegyverolaj nuku, mosás, reszelés, átalakítás ezerrel. Oszt a Piroska Gyuri is megerősítette, mikor kárfelvételt csináltak az irakból hazajött ládába hányt rozsdás fegyverekről.

Szóval tiszteletben tartom a negatív tapasztalataitokat is, de mivel a vizsgálatokat magam is csináltam, csak kellő fenntartással. (Ami talán magyarázat lehet, az az, hogy talán sorozatgyártásban nem ment át egy egy sorozat a fegyverekből eléggé jól. De ez akkor a gyári meo és a katonai átvétel probklémáit jelentheti, messze nem a konstrukcióét.)

 

Üdv, Éhesló

Előzmény: gencsydani (16279)
monor-21 Creative Commons License 2007.01.18 0 0 16373

Van.

Kanálgép.

Előzmény: Törölt nick (16364)
Éhesló Creative Commons License 2007.01.18 0 0 16372

Helló!

Akkor miért az mb. a neve előtt?

 

Üdv, Éhesló

Előzmény: Tiger205 (16278)
thehassan Creative Commons License 2007.01.18 0 0 16371
Hogy fokozzam: az ISAF törzstiszti állománya is barettes csapat.
Előzmény: recon (16353)
Farkas Roland Creative Commons License 2007.01.18 0 0 16368

Na orulok neki, hogy torzsvezetesin meg voltak, vannak tartva.

Koszi az olvasast Gyula!

Előzmény: Volt tüzér (16366)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!