Keresés

Részletes keresés

arpapa Creative Commons License 2007.01.08 0 0 15970

  "Árpapa a rakétái miatt kesereg, "

 

 

árpapa egy fiatal nyugdíjas katona és nem hülye!!!!

 

a rakétákért nem, de az elpocsékolt "agyakért" igencsak kesereg, akár érted is!!

hacsak nem vagy rakéta!! az is rombol néha

Előzmény: Stylist (15967)
Zozo*HC* Creative Commons License 2007.01.08 0 0 15969
Lehet hogy én vagyok pesszimista és talán túl gyanakvó de a leírtakból nekem megint úgy tűnik hogy ez az egész nem a MH nak és nem a nemzetnek volt nagy üzlet hanem valószinüleg néhány fő vagy egy szűk réteg gyors vagyonosodását idézi elő,  és nem számít az hogy ez mekkora kárt okoz az országnak és nem utolsó sorban azoknak akik ott szolgálnak és azok családjainak.(((((

Hogy is mondta Anthony Swofford???

"Welcome to the Suck!!"

Üdv
Zozo*HC*
Előzmény: Törölt nick (15965)
thehassan Creative Commons License 2007.01.08 0 0 15968
"Egy kispénzű ország nem engedheti meg magának a kísérletezést."

Te nem vagy katona, ugye?

Előzmény: Stylist (15967)
Stylist Creative Commons License 2007.01.08 0 0 15967

"Python meg arra próbál utalni, hogy légirendészkedésre a jelenlegi 29-esek is elegendőek lennének és a sokmilliárd Gripen-forintot más értelmes célokra elkölteni."

 

Mindkettőtöknek azt tudnám mondani a Fulcrum-okkal kapcsolatban, amit ( egyik ) nagy vezírünk idézett a Parlamentben, dakota közmondásként: "Ha egy ló már megdöglött, szállj le róla!" Egy kispénzű ország nem engedheti meg magának a kísérletezést. Minek újítsunk fel egy korszerűtlen, nagy fogyasztású, használhatatlan légiharc rakétákkal felszerelt, a NATO interoperabilitásba sehogy, vagy csak kínnal és keservvel beilleszthető, lassan minden tagország légierejéből eltűnő típust? Azért, hogy még nyerjünk vele pár díjat Farnborough-ban? Azért nem érdemes szerintem. Azt kellene megérteni, hogy ha nincs Gripen, akkor nincs Amraam sem! Nincs műszaki haladás, technológiai fejlődés, és lassan oda jutnánk, mint Albánia, akik pár hónapja szerelték le az utolsó MiG-15 és MiG-17 repülőgépeiket! És azért kell örülni minden apró fejlesztésnek, pláne egy Gripen volumenűnek, mert ha valaki sikeresen érvelt volna a repülőtender elhalasztása mellett, akkor szerinted mára lennének korszerű Blackhawk helikoptereink, vagy Hercules szállítógépeink? Egy frászt, inkább az a pénz is elúszott volna fagylaltgépekre, Audikra, és más nélkülözhetetlen katonai felszerelésre. Én megértem, hogy Python számára az a fontos, hogy legyen mivel szállítani őket, hogy használható felszerelésük legyen, és korszerű lövészpáncélosok védjék a hátsójukat. Árpapa a rakétái miatt kesereg, Tüzér örülne néhány új önjáró és vontatott korszerű lövegnek. A pilóták viszont konkrétan lesz@rják ezeket a földi "béka perspektívákat", nekik az a fontos, hogy modern, hatékony, jól használható harci repülőgépeket kapjanak. Ehhez képest van egy egyrészt csóró, másrészt ennek ellenére pazarló állam, aki nem tudja, de nem is akarja minden fegyvernem igényét kielégíteni. Tehát egyhangú döntéssel vadászgépeket vesznek, egyrészt mert az _tényleg_ nélkülözhetetlen, másrészt mert a vásárlás feltételeként kikötött svéd beruházásokkal még jól is jár. Emellett a vadászgép nagyot szól, észreveszik a hadsereg iránt különösebben nem érdeklődő honpolgárok is, vagyis ettől úgy tűnik, mintha lenne felelős honvédelmi politika...

Üdv:

   

Előzmény: st_patrick (15943)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.01.08 0 0 15966

Megnéztem így utólag, ez valóban egy, rohadt, mocskos, sztálinista, rákosista, kádárista még az is előfordulhat, hogy hortiista kisszótár. Azonnal tűzrevetettem. Most jobb?

                         Gyulla 

Előzmény: Éhesló (15962)
Éhesló Creative Commons License 2007.01.08 0 0 15964

Helló,

nem tudom beazonosítani, talán Sárhidai Gyula bácsi megteszi holnap (megkérdezem).

 

Üdv, Éhesló

Előzmény: st_patrick (15941)
Tiger205 Creative Commons License 2007.01.08 0 0 15963

Szia!

 

Inkább - másra!

Audi A8-ast nem vehetnek, ezt biztosan tudom!

 

És a HM III kié lesz????

Sokminden lehet.

De tudjátok ti is, hogy az ingatlan értékesítés bevétele nem a HM-é,  hanem a kincstáré!

 

Ez fontos - mert (legalább mi) ne vádaskodjunk feleslegesen!

 

 

üdv:

TGR

Előzmény: Törölt nick (15959)
Éhesló Creative Commons License 2007.01.08 0 0 15962

Helló,

mikori kiadású (a szótár)?

 

Üdv, Éhesló

Előzmény: kovacsgyula44 (15955)
Zozo*HC* Creative Commons License 2007.01.08 0 0 15961
MH 24. kapcsán azt olvastam hogy valahova debrecen környékére fogják áthelyezni, de mire jó ez az egész? olcsóbb lessz a fenntartása? vagy netán ott nagyobb szükség lenne az Egri felderitőkre?? nekem ez magas....és szomorú:(
Előzmény: Törölt nick (15959)
babosla Creative Commons License 2007.01.08 0 0 15960

Mikori kiadás? Me nem mindegy.

 

Előzmény: kovacsgyula44 (15955)
volt tankos Creative Commons License 2007.01.08 0 0 15958
sziasztok!

újfiú vagyok! Eddig csak olvastalak benneteket, a hozzászólások jók. Nem csak a 32-esek számolnak fel hanem a Támogató Ezred is a hangulat ott is olyan mint Budán. Habár egy történelmi hagyományokkal rendelkező ezredet nagyob bűn felszámolni mint egy 10 évest! a puding próbája az evés, majd meglátjuk mit hoznak ki belőle.
gencsydani Creative Commons License 2007.01.08 0 0 15957
Én má' leszereltem, szal tőlem bekaphassák mind!:)
Előzmény: konyev (15936)
kgp9 Creative Commons License 2007.01.08 0 0 15956
Január 1.-től nincs 32.Bp.Őr és Diszezred(Petőfi laktanya)!Pesten az összes alakulat MH Támogató Dandár része lett!Ez biztos ugyanis Őrezredes vagyok(voltam).Pletyka szinten megy,hogy ebbe az évbe költözünk a Zách utcába,ugyanis eladják a Petőfit.Lehet benne igazság ugyanis felújitották az épületek egy részét és bekötötték az internetet.És tudjuk nagyon jól ha valamit felújitanak azt eladják!Szörnyű a hangulat a Petőfi laktanyába!(((((
kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.01.08 0 0 15955

Magyar Értelmező Kéziszótár: oláh (olá) mn és fn <Régen gyak. soviniszta szóhaszn is:> román, stb.....

 Gyula

Előzmény: Tiger205 (15951)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.01.08 0 0 15954

Mást nem vittek el?:)))

Kárpátalján a románokat nagyon sokáig vlahoknak nevezték (Valáhia után szabadon).

Előzmény: dr_kotasz0831 (15953)
dr_kotasz0831 Creative Commons License 2007.01.08 0 0 15953

Szia Tiger!

 

Full OFF

 

Ha már az érdekes klasszikusoknál tartunk, akkor Bram Stoker is oláh-k nak hívta Drakula szolgáit, akik gróf várában raboskodó fiatalember levelét elviszik. (Többek között)

 

ON

 

Én

 

Előzmény: Tiger205 (15951)
Tiger205 Creative Commons License 2007.01.08 0 0 15952

marika = Amerika (ha valaki nem értette volna, bocs)

 

TGR

Előzmény: Tiger205 (15950)
Tiger205 Creative Commons License 2007.01.08 0 0 15951

Semmi gond, csak hogy lásd mire gondoltam: 1944 karácsonya

 

Wass Albert: Emlékezés egy régi karácsonyra (részlet)

 

Sötétedett odakint is gyorsan. Az oláhok még egyre jöttek, mintha el akarták volna árasztani a fény nélküli várost. Dia volt az, aki elsőnek látta meg a csodát és felkiáltott az ablaknál: „Nézzétek!” A főtér felé fordulva állt ott nagyra nyílt szemekkel. Arra néztünk mi is. A lélegzetem elakadt. A nagytemplom felől egy fehérbe öltözött csoport közeledett. Fiúk és leányok, fehérbe öltözve, magosra emelt égő gyertyákkal vezették a menetet. Megettük, kis szekérben, széna között, kicsi Jézus. Két szárnyas angyal húzta a kis szekeret, s a szekér megett ott jött József és Mária, a királyok meg a pásztorok s hosszú sorban emberek, asszonyok, égő gyertyákkal a kezükben. A járdán jöttek. A lassú menet éle elérte az utcát, s az oláh katonák megtorpantak előttük. A gyertyás gyermekek, a kis Jézus szekerét húzó angyalok, megettük József és Mária, a királyok meg a pásztorok s a gyertyás emberek és asszonyok hosszú sora lelépett rendre a járdáról az utca közepibe, s jöttek, lassan és méltóságosan a bámészkodó oláhok néma sorfala között. Néhányan levették fejükről a katonasipkát és keresztet vetettek. A gyertyás betlehemi menet pedig ment tovább, egyenesen a Kárpátok Őrének szuronyos puskára támaszkodó szobra felé. Megálltak ott, kicsi Jézussal a honvéd-szobor előtt, körülvették s egyszerre csak felhangzott odalent a betlehemes ének: „Mennyből az angyal eljött hozzátok, pásztorok, pásztorok…” De akkor már apám ott állt mellettünk, s nyitotta ki az ablakot. „Énekeljetek ti is”, mordult reánk, s az ő arcán is láttam legördülni egy csillogó könnycseppet. A hideg decemberi levegő arcunkba csapott. Énekeltünk mi is, együtt énekeltünk azokkal odalent. A szemben lévő házak ablakai is megnyíltak rendre, a mellettünk lévő házak ablakai is megteltek emberekkel, asszonyokkal, gyermekekkel, s mindenki énekelt. Az oláh katonák pedig álltak odalent bambán, s bámultak. Az ének után egy pap lépett elő, megáldotta a tömeget és megáldotta a szobrot. Átellenben velünk, a túlsó járdán, egy tiszt-forma ember kiabálni kezdett, de nem értettem meg a szavát. Alighanem románul kiabált, és én csak oláhul értettem, úgy ahogy. A katonák megmozdultak, s lökdösni kezdték odalent az embereket. „Dutye, dutye, dutye!” kiabálták s volt olyan is, aki puskatussal taszigálta a betlehemeseket. Valahol eldördült egy lövés, egy második, egy harmadik. A katonák ég felé tartott puskával lövöldöztek mindkét oldalon. A betlehemes tömeg meglódult s futni kezdett vissza, a templom irányába. Apám betette az ablakot. „Tegyétek be mind az ablakokat és húzzátok össze a függönyöket”, parancsolta. Ekkor már nagyanyám is ott volt mellettünk. „Közel ne menjetek az ablakokhoz”, mondta, „még meglőnek ezek a bolondok.” „Nem emberekre lőnek”, csillapította apám, „tömeget oszlatnak csak.”

Előzmény: kovacsgyula44 (15948)
Tiger205 Creative Commons License 2007.01.08 0 0 15950

jaj, ez az undorító marika imádat....

ja, bocs, igazad van!

 

TGR

 

 

Előzmény: -zakopane- (15949)
-zakopane- Creative Commons License 2007.01.08 0 0 15949

Már ahol "madár" van! Briteknél pl nincs.

 

 

 

Lt-Col.

 

 

 

 

Col.
Előzmény: Tiger205 (15937)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.01.08 0 0 15948

Kedves TGR!

     1989-ben, Kárpátalján beszélgettem a körzeti kereskedelmi osztály vezetőjével, aki elmondta hogy a hivatalába érkezőkkel nemzetiségüknek megfelelően tótul, ruszinul ,oroszul, magyarul vagy oláhul (olául?) beszél és ez orosz nemzetiségű főnökének nagyon nem tetszik. Ebben a szövegkörnyezetben semmi kifogásom nem volt az oláh kifejezés ellen.Más esetben sem kell ám engem komolyan venni. Én szóltam.... és kész.

                                            Gyula

Előzmény: Tiger205 (15934)
Tiger205 Creative Commons License 2007.01.08 0 0 15947
Hali!

a 32-es ezred kapcsán közölt írás töredék - ha valakit érdekel még a tartaléklos téma - hogy miképp volt régen.... bocs, ha off (talán nem)

Tartalékos tiszt

A tartalékos tiszti rendszert az Osztrák–Magyar Monarchia hadseregének 1866–1868 közti megreformálása során vezették be, létezett a közös (k. u. k.) hadseregben és a honvédségben is. A reform során bevezették az általános hadkötelezettséget, ez alól azonban iskolai végzettség alapján ki lehetett bújni. Azok, akik elvégezték a szabályzatban meghatározott középiskolák valamelyikét (az érettségi nem volt feltétel), a 3 éves kötelező katonai szolgálat helyett 1 éves önkéntesi szolgálatra jelentkezhettek. Az önkéntesi év letöltése után eredményes tiszti vizsgát kellett tenni, s aki sikeresen levizsgázott, általában kadét-altiszti vagy hadapród őrmesteri rangot kapott. Őket rendszerint az első tartalékos fegyvergyakorlat alkalmából, egy-két évvel később nevezte ki tisztté az uralkodó, ha megfeleltek a szabályzatban foglalt társadalmi követelményeknek. Tartalékos tiszt ugyanis csak az lehetett, akinek volt megfelelő állása vagy olyan vagyona, amely megélhetését biztosította. A megkívánt minimális kereset a hadnagyi fizetésnek felelt meg, ami a századforduló körül havi 120 korona volt. Ezt igazolni kellett: ha a tisztjelölt kezdő fizetése kevesebb volt, akkor azt is, hogy családja pótolja a különbözetet. Ez után az ezred tisztikara döntött arról, hogy a jelölt megfelel-e a tiszti becsület követelményeinek. Büntetett előéletű nem lehetett tiszt, de a szabályzat kimondta: párbaj és részegség miatt elítélt egyéntől ezen vétség miatt nem tagadható meg a tartalékos tiszti kinevezés. A különböző szakképesítéssel rendelkezők esetében az önkéntes szolgálatból csak 8 hetet tett ki a fegyveres kiképzés, ráadásul az orvosok, gyógyszerészek esetében a teljes önkéntes szolgálat időtartamát is fél évre rövidítették. A tartalékos tiszt teljes szolgálati ideje 12 év volt, de tartalékos tiszt – legalábbis az I. világháborúig – főhadnagyi rangnál magasabb rendfokozatot nem érhetett el. A tartalékos tiszti rendszer igazán az I. világháborúban tett szert katonai jelentőségre, szerepe a dualizmus idején nem is a hadsereg szempontjából volt meghatározó. A tartalékos tisztek ugyanis a tiszti kardbojt viselésére is jogosultságot szereztek, s mint ilyenek párbajképesek voltak. Ez pedig belépőt jelentett az úri társadalomba: a középosztályhoz tartozás feltétele volt.

A századfordulón a közös hadseregben nagyjából 20% körül mozgott a zsidó tartalékos tisztek aránya, a honvédségben még ennél is magasabb volt, miközben az izraelita vallásúak aránya a Monarchia népességének 4,4%-át tette ki (1911-ben). A középiskolát végzettek között is 20-25% volt a zsidó vallásúak aránya, ami azt mutatja, hogy a Monarchia hadseregében nem korlátozták a zsidó tartalékos tisztek számát – szemben például a porosszal, ahol a hasonló feltételek ellenére 1885 és 1914 között egyetlen zsidó vallású tisztjelöltnek sem adományoztak tartalékos tiszti rangot. A fegyvernemek között azonban a Monarchia hadseregében is jelentős különbségek mutatkoztak: míg a trénszolgálatnál a zsidó tartalékos tisztek aránya elérte a 30%-ot, a lovasságnál – amely mindvégig megőrizte exkluzív nemesi jellegét – alig haladta meg a 6%-ot.

Az Osztrák–Magyar Monarchia hadseregében a tartalékos tiszti rendszer mellett létezett a póttartalékosok intézménye is. Mivel nem volt szükség valamennyi 21. életévét betöltött személy 3 éves katonai szolgálatára – amelyet az általános hadkötelezettség előírt volna –, bizonyos foglalkozások képviselőinek kedvezményeket biztosítottak. Az elemi iskolai tanítók, a vallásfelekezetek papjai és papnövendékei, valamint azok, akik keresőképtelen szülőt vagy testvért tartanak el, továbbá a 155 centiméternél alacsonyabbak, csak 8 hetes kiképzésen vettek részt, melynek befejezésével póttartalékos közlegényekké váltak

Forrás: Hajdu Tibor (szerk.): A magyar katonatiszt, MTA Történettudományi Intézet, Budapest, 1989.
Előzmény: Zicherman Istvan (15945)
thehassan Creative Commons License 2007.01.08 0 0 15946
A relék képzése bizony azon a szinten volt.

Az meg, hogy tök jó dolgokat oktatnak (mondjuk, négy év Vác után sok új Fülekiben sem volt), nem egyenértékű azzal, hogy hasznos dolgokat oktatnak. Velünk egyidőben folyik ugye a Gripen-vita. Nos, F. tananyaga egy Gripen volt. Nagyon jó, nagyon tartalmas, nagyon szép, csak nem erre van szükség. Ha tervezőmérnököket vagy javítómérnököket képeztek volna a Bolyain, akkor OK. De a gyakorlati híradó hadnagyi életben nincs szükség rá, mert ha nem megy a 140 egyik egysége, akkor kiveszem az egységet, az M-zárolt kocsiból belerakok egy jót (ha egyáltalán belemegy...), a rosszat meg nem adom le javításba, mert nem veszik át. Így mi szükség is van huszonnegyedik ellenállás szerepének ismeretére? Vagy nézzük kicsit pozitívabb hozzáállással, egy MRR esetében sem kell tudnom, mit tesz a Collins-kör, ha egyáltalán van benne (nem foglalkozom rádiókkal mostanában). Ha beledugok háromnegyed méter szögesdrótot a "fekete dobozba", és van ök., akkor a dolog működik. Hogy mitől, azt, ha érdekel, megnézem szabadidőmben - hiszen, ha nem működik, tenni ellene nem tudok semmit. Falra szegezett térképekkel meg foglalkozzanak a G3 emberei.




Viszont nem ártott volna legalább egyszer a gyakorlatban is használni a rádiókat a négy év alatt. Legalább egyszer.
Előzmény: kRoy74 (15933)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.01.08 0 0 15945

,,...Kék paroli mosolyog a blúzom tetején.

Nincs még sárzsim, de holnapra lesz:

Főhadnagy úr galléromra csillagokat tesz.

 

Ferenc-Jóska adta ezt a mundért rám,

Nincsen lovam, de víg vagyok

Mindig ám,

Mert:

 

32.-es baka vagyok én - recece -

Gyalog masírozok én..."

 

(Kelt 1907-ben)

Előzmény: Cs_ (15944)
Cs_ Creative Commons License 2007.01.08 0 0 15944
"32-es baka vagyok én...."
st_patrick Creative Commons License 2007.01.08 0 0 15943

Üdv Stylist!

 

Kicsit felhalmozódott a restanciám azért reagálok összevontan arra amit írtatok.

 

Először is a Román Légierő honlapja:

http://www.scramble.nl/ro.htm

 

Ez azt írja hogy a román 29-esek kirepülték a javításközi üzemidejüket, felújításra vártak, amire korábban izraeli barátaink tettek nekik ajánlatot, ez lett volna a Sniper elnevezésű változat. Gondolom pénzhiány miatt húzódott, végül a típust 2003.01.21-én kivonták. Ha valóban olyan körülmények közt tárolják a technikát, mint ahogyan mi herdáltuk el a gépeinket, akkor Romániában 29-es kokárdával már nem igazán fog repülni. Az oldalon ott van a jelenleg érvényes szervezés: nincs sehová sem szervezve 29-es. Gondolom el sem adnák nekünk, onnan 29-eshez már nem jutunk viszont ha (Python?) továbbra is a 29-esek rendszerben tartásában gondolkodunk, akkor jó tudni hogy Légierőlködésünkben úgy volt/van két vre szd. hogy az Albákkal kiegészítették a megcsappant gépszámot. Ennyiből már jobb a Gripen.

 

Más: a Gripen mint típus megrendelése nem szakmai alapon történt. Mindenki megdöbbent amikor az MLU korszerűsítésre tervezett F-16-osok helyett kék-sárgába borultunk hirtelen. Bizonyára jól használható, de ezt nem fogják úton-útfélen javítani, és ahogy látom nem fogjuk kihasználni a típus képességeit. Légirendészet lesz, semmi más: a gépszám erre elegendő, egyébként ebben a formában súlytalan erő. Ha meg a NATO amely dugig van vadászbombázókkal már a mi 4 Gripenünkre fanyalodik rá, akkor igen nagy baj lesz...

Könnyen mondanám most hogy legyen még egy Gripen század vagy legalább  1-2 századra való ALCA, de ez vágyálom.

 

Python meg arra próbál utalni, hogy légirendészkedésre a jelenlegi 29-esek is elegendőek lennének és a sokmilliárd Gripen-forintot más értelmes célokra elkölteni. Ha már ennyire takarékoskodunk...

Előzmény: Stylist (15917)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.01.08 0 0 15942

Hát, énj a HM vízfejeinek helyében meggondolnám, hogy érdemes e felszámolni egy olyan, óriási és gazdag történelemmel rendelkező ezredet, mint amilyen a 32. Mária-Therézia Budapesti Házy honvéd gyalogsági őrezred volt.:(((

Magyaroprszágon csak ennek az egy ezrednek van méltó emlékműve Budapesten.

Jól van - a vízfejek köztudottan nem a fejükkel gondolkoznak. Két agytekervényük van. Az egyik a pia és pina észlelését szolgálja, a másik meg gyűrődés a tányérsapkától....

Előzmény: Tiger205 (15940)
st_patrick Creative Commons License 2007.01.08 0 0 15941

Rendben köszönöm szépen!

Kicsit más: a Kuruc által belinkelt képeken az a HSN nem egy '50-es évekbeli 45mm űrméretű magyar fegyver?

Előzmény: Éhesló (15932)
Tiger205 Creative Commons License 2007.01.08 0 0 15940

Persze!

Az alakulat is beolvad a nagy nagy támogató alakulatba!!

Nem tudtad???

Megszűnik a 32-es!!!

Egy ilyen szám!

Egy ilyen történelémmel!

(erre írtam anno, hogy most akkor mi lesz a 32-esek terének az új neve????)

 

 

TGR

Előzmény: Zicherman Istvan (15939)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.01.08 0 0 15939
Most beszéltem pár őrezredessel:(( Egyenlőre úgy néz ki, hogy sz...l meszeltek a Petőfinek:(((
Előzmény: Tiger205 (15938)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!