Keresés

Részletes keresés

gencsydani Creative Commons License 2007.01.04 0 0 15765

Látom neked nagy kedvenced a "kolléga"!

:)))))))

Előzmény: recon (15764)
recon Creative Commons License 2007.01.04 0 0 15764

"és a nélkülözhetetlen levágott ujjú rambó kesztyűben"

 

Rambo soha nem hordott kesztyűt (hülyén is állt volna a meztelen felsőtesthez).

Előzmény: kovacsgyula44 (15750)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.01.04 0 0 15763
Tudjátok mit? Lepra alakok vagytok, ahogy a kis Dajánával bántok. gyulla a legízibb pihota.
Maz Creative Commons License 2007.01.04 0 0 15762
Erről egyik tanárom reagálása jutott eszembe ékszíjszámítás kisfeladat közben:

Hallgató: -Tanár úr, nekem 5 ékszíj jött ki.
Tanár: -Mért, mi maga? Részvényes az ékszíjgyárban?
Előzmény: gencsydani (15761)
gencsydani Creative Commons License 2007.01.04 0 0 15761

Komolyan?:o

Mondjuk nem csalódtam, sikerült megvenniük a létező leghasználhatatlanabb cuccot...:(

Előzmény: thehassan (15759)
thehassan Creative Commons License 2007.01.04 0 0 15760
"A hordozásuk manapság multi rendszerű cserélő-rakodó hordkerettel történik (így 2 perc alatt felrakhatók és letehetők)"

És hány ilyen rakodója is van kicsi honvédségünknek?
Előzmény: Éhesló (15756)
thehassan Creative Commons License 2007.01.04 0 0 15759
"bár az ujjatlan kesztyű szerintem is fa#szság, de ez már más kérdés/"

Ne szidd, ez legalább hivatalos ruhadarab! (amitől ugyan jó nem lesz...)
Előzmény: gencsydani (15752)
Éhesló Creative Commons License 2007.01.04 0 0 15758

Helló,

bocsi a Rábát kihagytam, de komoly fejtörésbe kerülne eldöntenem, mi az a futóművön kívül ami magyar a H-sorozatban. A G-wagenről és az Unimogról már nem is beszélve, mert ezeknél még csak meg sem próbálták a hazi hozzáadott érték látszatát fenntartani...

 

Üdv, Éhesló

Éhesló Creative Commons License 2007.01.04 0 0 15757

Helló,

azért nem tűnik fel, mert nincs magyar hadiipar sem meg lobbi sem.

Néhány utolsó mohikán státuszútól eltekintve a beszállítók többsége kereskedő, kizárólagos képviselő, már amennyiben a ruházati gyártók népes táborától eltekintünk...

Csak számbavéve:

nehézfegyverzet, aknavető, löveg, harcjármű, repülő, helikoffer, hajó, lőszer, mű.harcanyag, mikrohullámú technika, kommunikáció - 000000000000

felépítmény - VT Rendszertechnika, Autofer Rt.

kézifegyver - Szép Ferenc

kiskaliberű töltény - MFS

védőmellény - Union Plus

kgr. és pirotechnika - Nike Fiocchi

 

Ez összesen nincs évente 2.000 m Ft. És mind más tevékenységből tartja el magát ahogyan tudja.

 

Üdv, Éhesló

 

Előzmény: kovacsgyula44 (15739)
Éhesló Creative Commons License 2007.01.04 0 0 15756

Helló!

A leírtak mind igazak, azzal, hogy a felépítmények KF-2-k, a műtőkonténeré pedig 456-04 . Az eszközök többsége 15-20 éves és végük van.

Próbálkoztunk a korszerűsítésükkel (DSB-helyett az új prototípus dolgozik Pristinában 5 éve, a korszerűsített műtőkonténer /456-04/ is elkészült, volt is kinnt irakban, a korszerűsített gyógyszertárral együtt és már pár labor is készen van).

A hordozásuk manapság multi rendszerű cserélő-rakodó hordkerettel történik (így 2 perc alatt felrakhatók és letehetők).

Állományuk azonban nincs.

 

Üdv, Éhesló

Előzmény: ZUpityu (15723)
gencsydani Creative Commons License 2007.01.04 0 0 15755
Ezt szerintem már 1x leírtam (valahol), de nálunk az öltözködési utasításban meg van határozva, hogy a járőrövön milyen sorrendben kell viselni a felszerelési tárgyakat (pisztoly, bilincs, gumibot stb.). Az még a kisebb gond, hogy ha minden sz#rt felfűztem volna az övemre, kb. 2x érte volna körbe a derekamat, a non plus ultra ellenben a leírás végén található, nevezetesen: "balkezes határőrök a felszereléseket fordított sorrendben is viselhetik" - viszont balkezes pisztolytáska nincs rendszeresítve!
Előzmény: konyev (15754)
konyev Creative Commons License 2007.01.04 0 0 15754

Erről az a megtörtént eset jut eszembe amikor a szövetséges parancsnokok egy megbeszélésre érkeztek a Market Garden előkészítésére.

Mongomery barettben pulóverben kordnadrágban, az amerikaiak az írek meg ki mit vesz fel alapon. Egy vezérkari tiszt a Wessex hadosztálytól ennek tanuja volt és a hadosztály történetében kommentálta az esetet. (csak az esszencia)

 

- A jövő egyenruhatervezőinek ajánlom figyelmébe hogy a háború során amikor a britt fegyveres erők harci szelleme a legmagasabbra fokra hágott akkor minden tiszt olyan egyenruhát  viselt, amilyet a frontszolgálati körülményeknek legalkalmasabbnak talált.

 

(mellesleg megjegyzendő hogy az öltözködési utasítás szerint :

 

1, a tiszti zsebkést a hevederöv jobb oldalán kell viselni (a kés típusa később kerül meghatározásra:-))

2, egyenruhához tilos esernyőt viselni   ))

Előzmény: gencsydani (15752)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.01.04 0 0 15753

TGR!

  Van szerencsém ismerni a TESCO-t egy kicsit közelről. Nem annyira, mint a TESCO titok írójának, de azért eléggé. A TESCO nak tulajdonképpen itt Magyarországon négy vezetési szintje van. Egy áruházon belül három, e fölött már csak a budaőrsi központ van. A legalsó szint a kékinges, minimálbér körüli fizetéssel alkalmazott "rabszolgahad". A következő a pirosinges középvezetők szintje, azt követi az áruház menedzsmentjét jelentő , egyenruhát nem viselő, néhány fős csapat. Ilyen "rendfokozati" sruktúra mellett megengedheti magának a cég, hogy egy előlépés a fizetés megduplázódását jeletse. A menedzsmentbe kerülés ennél nagyobb fizetésemeléssel is járhat. Nálunk az egészségtelen struktúra miatt van csak 5-8% emlkedés egy-egy előlépés során. Egy amerikai őrnagy illetménye 4250 USD, az alezredesé 6000, az ezredesé 10000. Ezek az illetményemelkedések olyan életminőségváltozást eredményeznek a családnál, amiért érdemes karrierépítő tevékenységet folytatni.Nálunk egy nyelvpótlékkal, magasabb törzsbe kerüléssel járó pótlékemelkedéssel több rendfokozati illetménykategóriát lehet átugrani, egy HM-beli alezredes különféle pótlékaival többet kereshet, mint egy vidéki dandár élén álló dandártábornok.

 gyula  

Előzmény: Tiger205 (15746)
gencsydani Creative Commons License 2007.01.04 0 0 15752

"Javaslom hogy nézd át a Magyar Honvéd bármelyik számát, elképesztő figurákat fogsz találni, UWEX síszemüvegben, hokis térdvédőben, és a nélkülözhetetlen levágott ujjú rambó kesztyűben."

 

Ha kapnának használható felszerelést, szerintem egyikük se venne saját pénzén ilyen kiegészítőket.../bár az ujjatlan kesztyű szerintem is fa#szság, de ez már más kérdés/

Az amerikaiakról meg sztem kérdezd meg Eriket a "Katonai" topikban, jómúltkorában írta pl. hogy amikor beszerzett egy a sereg által adottnál jobb védelmi képességű lövedékálló mellényt, akkor azt a cég kifizette neki, holott "nem rendszeresített"! Ilyen hozzáállás mellett biztos k#rva fontos lehet náluk az öltözködési utasítás!

Előzmény: kovacsgyula44 (15750)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.01.04 0 0 15751

Ciao dottore Kotasz!

    Megnézheted az ominózus képet a honvedelem.hu, Magyar Honvéd, 2006/48 szám, "Rögös út 2006" címszóra kattintva. Ez a legújabb ötöcködési utasítás.

                                  Gyula

kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.01.04 0 0 15750

Ciao kotasz!

    Öltözködési utasításom ugyan nincs, de félek hogy ez nem is fontos a mai haderőben. Van egy képeskönyvem, Victory in the Gulf, többször átnéztem, nem találtam benne egyetlen olyan képet sem ahol az amerikai katona E3-tól a négycsillagos tábornokig, ne az öltözködési utasításnak megfelelően lett volna öltözve. A magyar haderőben a tábornokok járnak elöl rossz példával az öltözködési extrák vonatkozásában.Egyszer az esedékes vezérkari főnök nálunk éjszakázott, mielőtt kiment volna Boszniába karácsonyi köszöntőt mondani a kintlévőknek. Akkor volt új a négyszínű tereptarka. A VKF biztosan női szabóval varratta a ruháját, mert a váll és az ujj átmeneténél az ujjon volt egy olyan buggyosítás, amitől az átmenet nem sima volt, hanem az ujj fél centivel magasabb volt, mint a váll. Ilyet csak női szabó képes produkálni.

     Javaslom hogy nézd át a Magyar Honvéd bármelyik számát, elképesztő figurákat fogsz találni, UWEX síszemüvegben, hokis térdvédőben, és a nélkülözhetetlen levágott ujjú rambó kesztyűben. A fiam szerződéses volt, meghívja időnként volt katonatársait, nálam az asztalon esetenként kint van a Magyar Honvéd aktuális száma, bele-bele lapozgatnak.Legutóbb például egymás hasát fogták a röhögéstől, amikor elolvasták a Magyar Honvéd 2006 december 1-i számában a 12-13 oldalon lévő cikket és meglátták az öt manöken képét. Sajnálom hogy nincs szkennerem, így nem tudom csatolni a képet.

 Gyula

Előzmény: dr_kotasz0831 (15747)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.01.04 0 0 15749

Ciao, Kotasz!

          Kösz az érdeklődésedért, én a cikket az alábbi úton találom meg: honvedelem.hu, baloldalt a kinálat, abból rákattintok az Új Honvédségi Szemlére, görgetem lefelé, amíg meg nem jelenik baloldalt az évfolyam/hó felsorolás, rákattintok a 2006/3 számra, görgetem a tartalomjegyzéket a Fórum rovatig, ott meglelhető Kgy:Nemzetőrség,MATASZ, vagy valami más? címen a keresett írás.

                Gyula 

Előzmény: dr_kotasz0831 (15748)
dr_kotasz0831 Creative Commons License 2007.01.04 0 0 15748

Csao Gyulla!

 

Köszi a választ, meg fogom nézni. Nincs direkt linked hozzá?

 

Köszi,

Én

Előzmény: kovacsgyula44 (15742)
dr_kotasz0831 Creative Commons License 2007.01.04 0 0 15747

Sziasztok!

 

Tud valaki segíteni a MH öltözködési szabályzatát illetően? Esetlegesen van erről valahol valamiféle képanyag?

 

Köszi,

Én

Tiger205 Creative Commons License 2007.01.04 0 0 15746

Szia!

 

Azért ennyire nem megy jól a multiknál sem.

mondjuk a 20-80-adik embert írjál!

 

 

Bizony nem sok, gondolom ezért került a VKF (és még páran - ORFK vezetője, stb.) az "államtitkári besorolású"  kategóriába ehelyett - mert ott az alapilletményes államtitkári szorzóval megözelítóleg 20-25%-al magasabb lett végül a pénzike!

Tehát vanank a katonák, akik a törvény szerint kapják a "lé-t" és vana  VKF, aki másik törvény szerint. Így van ez rendjén. Tudja mindenki má', hogy hol a helye!

 

üdv:

TGR

 

Előzmény: monor-21 (15728)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15745

Arpapa!

        Talán emlékszel rá, hogy a 25 órás magyar nyelvi oktatást is magamra vállaltam annak idején, ezzel persze lehet hogy megfosztottalak benneteket valami csöcsös magyartanárnő látványától. Ez most valahogy előjött, remélem megbocsátod ha egy kis stilisztikai igazítást végzek első mondatodon. A mondat javított változata az alábbi: "Tisztelt tanár úr, elnézést, hogy kénytelen vagyok kiigazítani bizonnyára alaposan megfontolt szavait, de sajnos vannak kivételes esetek, amikor az emberi gondolkodás és a tények vitájában ez utóbbiak ismert erőszakos természetüknél fogva felülkerekednek"Ezt követően jöhet az indoklás részletezése. Képzelheted mennyire karrierépítő volt, amikor a rakétadandárnál ebben a stílusban igazítgattam ki Pakay vagy Dzsúdó szavait. gyulla

Előzmény: arpapa (15719)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15744

Tisztelt Babosla!

Parancsnokhelyettes voltam végig. gyulla

Előzmény: babosla (15720)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15743

kotasznak

        Elfeledkeztem a honvédnak adandó illetményre vonatkozó kérdésedről.Az én fogalomrendszerem szerint a honvéd az amerikai privet-nek felel meg, a kiképzési bázison van, élete legborzalmasabbhárom hónapját próbálja túlélni, most dől el, hogy alkalmas-e a katonai szolgálatra, ha tisztnek, vagy tiszthelyettesnek jelentkezett, most dől el, hogy kerülhet-e ezekre az iskolákra, ezalatt a kib...tt három honap alatt.Talán kevés is neki ez a 40000Ft, soha életében tőbbet nem fog ekkorát szívni.

                             Gyula

kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15742

Tisztelt Dr. Kotasz!

A béreket természetesen bruttóban számoltam. A tartalékosokkal kapcsolatban csak azt akartam bemutatni, hogy mennyivel olcsóbb bizonyos képességeket tartalékosokon keresztül biztosítani. Tartalékoson persze profi tartalékost értek, aki a profi haderőből szerelt le a "felfelé vagy kifelé" elv működése következtében.Erről részletesebben tájékozódhatsz ha a HM honlapján az ÚHSZ-nél megkeresed cikkemet a 2006/3 számban.

                                                  Gyula 

Előzmény: dr_kotasz0831 (15722)
arpapa Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15741

köszönöm a közreműködést, kezdünk összekovácsolódni és csapatként tevékenykedni, olyan jó mikor kitalálják az ember gondolatát!

hajrá! hajrá! hajrá! 

Előzmény: Stylist (15740)
Stylist Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15740

"...vagy a 3,5 ös kanyarfúró."

 

Ne komolytalankodjunk, a 3.5 kanyarfúró igenis kell, ezt minden autószerelő tudja! Különben hogyan javítod meg azt a trolibuszt, amelyiknek kilyukadt a benzintankja, ráadásul az index is belevert a karterbe? :-))

Üdv:  

Előzmény: Volt tüzér (15734)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15739
Tudod az a gond, hogy főnőkeink annyira buták, hogy nem ismerik fel, ha elintézem hogy a beosztottamnak magas legyen a fizetése, azzal az enyém is automatikusan emelkedik. A másik dolog amit nem értek, hogy miért nincs egy hadiipari lobbi, aki felismerné, hogy nekik nem jó az ha a HM költségvetésének fele bérköltségre megy el. A magyar hadiipar teljes évi megrendelés állománya nem éri el a 20 milliárdot az előzőek miatt. A táblázatommal én azt üzenem a hadiiparnak, hogy lehetséges lenne évi 100 milliárdot is a magyar hadiiparra költeni. úgy tünik, nekik jó ez a langyos lábmosó is a nagymedence üde vize helyett.              Gyula  
Előzmény: monor-21 (15728)
arpapa Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15738

boldog újévet naccsád!!

egy kicsit mostan befűztük, de ezzel tartoztam!!

Előzmény: Törölt nick (15727)
arpapa Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15737
de jó, hogy megvan neked, már csak egy fűző kéne!!
Előzmény: Volt tüzér (15734)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.01.03 0 0 15736
Ez mind olyan hasznos holmi, amiért el lehet menni, ha nem akarnak veled találkozni.
Előzmény: Törölt nick (15733)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!