Keresés

Részletes keresés

Tiger205 Creative Commons License 2006.12.20 0 0 15419

nekünk prezentációs technikák képzésen azt tanították: Hülye kérdés nincs!

(a hallgatóság ráészéről mármint).

 

Vitatkozni nem volt kedvem, mert az oktató a nemzetközi "multi-cég" európai oktatási vezetője volt - ex-SAS ezredes.

 

üdv:

TGR

Előzmény: kovacsgyula44 (15418)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2006.12.20 0 0 15418

arpapa!

Most azzal takarózol, hogy nem érted a kérdést. A pedagógiában azt tanítják, hogy a helytelen kérdés feltételezi a helytelen választ. Populárisan ez úgy hangzik, hogy hülye kérdésre hülye válasz. Esetünkben nem erről van szó, a feladat nagyon egyszerű, valamilyen hatványtényezővel mértani sort kell képezni tábornoktól hadnagyig, aztán főtörzszászlóstól őrvezetőig. Ez lenne az úgynevezett rendfokozati piramis. Baj, hogy nem készültél el a háziddal. Nem ezt szoktam meg tőled. Ennél sokkal nagyobb baj, hogy ezt házit a HM vagy a vezérkar illetékesei sem hajlandók elvégezni, pedig nekik könnyítésül már többször átadtam a tanári példányt is. Ma mindenféle nej által vezényelt kapkodás lesz itten, meg ma van az ulti is -ebből láthatod, hogy a fontos és fontatlan dolgokat nekem is meg kell különböztetnem - így bizonytalan, hogy ma be tudom-e pötyögtetni a tanári példányt. Lemezen van, azen az új gépen meg nem találok olyan lyukat ahová egy lemezt be lehetne tuszkolni 

                                                      gyulla

Előzmény: arpapa (15416)
oltig2 Creative Commons License 2006.12.20 0 0 15417
T KGY!

 

Talan felreerthetö voltam. Engem tökre nem erdekel, hogy a fizetesemelesnek ki volt kormanyon. Egy a lenyeg: azota a katonak – fökent a szerzödeses katonak – illetmenyenek realerteke közben olyannyira lecsökkent, hogy ma mar a kiaramlas fö oka, hogy civilben – lakohelyükhöz közelebb – is talalnak maguknak ennyi fizetessel munkat. Törtenik mindez eppen akkor, amikor hangosan igerik, hogy feltöltik a csapatokat. Erre leszek kivancsi. Tovabbra sem emeltek meg a csapatszorzokat. A szerzödesesek illetmenye egyre jobban tendal a letminimumhoz. Igy eleg nehez elhivatottsagot elvarni tölük! Ebben a helyzetben mar nem csoda, hogy mindenki azert küzd, hogy kijusson misszioba. Sajnos nem egyszer elvtelenül. Az „ejtöernyösök” ismet altalanos jelensegge valtak a kiutazasok előtti felkeszülesek soran. Ez a jelenseg komoly moralis problemakat vet fel nem csak a csokosok iranyaban, de a tamogatoik vonatkozasaban is. - Egyeb: Ugy gondolom, hogy nem szabad egy ISAF összekötö tiszti beosztast összekeverni egy "zsiros NATO-beosztassal". Ez a tema megint kezd szemelyeskedesbe menni. Az önmagaban meg nem lehet baj, hogy egy magyar tiszt bevallal egy ilyen beosztast. - Uj Szolgalati Törveny: Eszem agaban sincs összeesküveselmeleteket gyartani. Csak nehezen vagyok meggyözhetö a reform "szakmai erveit" hallgatva. Probalok valamifele ertelmes magyarazatot talalni az erthetetlenre. Biztosan keves az informaciom! :)

Előzmény: kgp9 (15393)
arpapa Creative Commons License 2006.12.19 0 0 15416

árpapa köszöni szépen nagy emberek alapos munkáját és kimerítő válaszát a tábornoki kérdésére

 

a házifeladatnál már a kérdést sem értem, nemhogy válaszoljak rá, úgyhogy kedves tanár úr, részemről ez a feladat eszállt, mint egy haderőreform

 

egyébként a kérdésedre a válasz:- katona gombolkozzon be!!!

 vagy: ne magyarázza meg nekem!!

esetleg: hol van a foglalkozási jegye??

végső esetben: ki maga, hogy megmagyarázza??

 

 

ezeket nem tőled tanultam, viszont ilyen volt (?) az élet!!!

Előzmény: kovacsgyula44 (15415)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2006.12.19 0 0 15415

Árpapa nem készűlt el a házijával és most sunnyog. Így soha nem jutunk el a tartalékosok problémájáig.

                                                     gyulla 

Mud Rider Creative Commons License 2006.12.19 0 0 15414
Köszönöm!

De én igazán a kívánt avagy tervezett, sőt célul kitűzött állománytáblára gondoltam.
Attól tartok, amit megadtál az a 2005.ös állapot.
Ami nem feltétlenül a gondos és sikeres tervezés eredménye.

Ahogy lejjebb írták a felfelé vagy kifelé pozitív szelekciója ebből nem derül ki.
És úgy tünik, hogy inkább a kontra szelekció valósul meg.
(ie. nem vagy jó máshol, maradj ahol vagy)
Előzmény: kovacsgyula44 (15408)
Mud Rider Creative Commons License 2006.12.19 0 0 15413
T. babosla!

ott a pont :-)
Előzmény: babosla (15410)
st_patrick Creative Commons License 2006.12.19 0 0 15412

Üdv!

 

A mai napig nem értem, hogy a zászlósoknál hogy nem tudtuk elkúrni a piramist!

 

A régi előmeneteli rendszerben a várakozási idő miatt, a mostaniban a rendfokozathoz tartozó iskolai végzettség miatt. Bár ezt valszeg jónak magyarázom:-)

 

A parlamentnek ezt a kuplerájt még soha senki nem mutatta meg, pedig a parlament feladata a honvédség részletes létszámának a meghatározása

 

1. A parlament döntéshozói nem értenek hozzá, tehát hiába mutatod meg nekik, nem értik meg.

2. Ha egy szakértő elmagyarázza nekik, másik szakértőt kérnek, utána kezdődik az egymásra mutogatás, felelősök keresése, satöbbi.

3. Nem történik semmi.

4. Ha mégis történik valami, akkor olyanok terjesztenek majd elő javaslatokat, akik ezzel csinálnak 500 forint hasznot és 5000 forint kárt.

 

Következtetés:

 

Kivágni onnan az összes hozzánemértő politikust és a helyükre vagy szakmailag (nem politikailag!)elismert szakértőt, vagy katonai/biztonságpolitikai végzettséggel rendelkezőt ültetni! Esetleg a bizottsági pénzekért egy kicsit megdolgoztatni - mondjuk egy jó kis kiképzés keretében bevezetni a katonaélet "szépségeibe"!!!

Pedig az idősebb tagoknak az átkosban volt még honvédelmi ismeretek tantárgy...egy kis felfrissítés ráférne az ismereteikre!!

 

Megjegyzés:

Soha nem felejtem el amikor a repülő fegyvernem hónapokig röhögött Mécs Imrén, aki néhány éves HB elnöki tisztség után gyermeki rácsodálkozással keverte össze a Szuhoj pitot-csövét a rakétával. Bár ugyanezt póttartállyal is hallottam de úgy emlékszem az nem ő volt. Fene tudja ki, de a lényeg ugyanaz:-(

 

Megjegyzés a megjegyzésre:

És ezek után volt pofája Pápa felszámolásakor az utolsó repülésre elmenni, ott jópofizni a sajtónak és széttárni a kezét. Lányi dettó.

 

Na befejezem mielőtt megint felhúzom magam...!

Előzmény: kovacsgyula44 (15408)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2006.12.19 0 0 15411

Tiger!

Azt tudom, hogy a költségvetési létszám, állománytábla szerinti létszám, és a meglévő létszám között esetenként 30% is lehet a különbség. Én a 2005-ös meglévő létszámot adtam meg. Az általad megadott tiszti arányt nem tudom hova tenni, nekem minden ismert adatom közel azonos ti., tts. , legs. arányt mutat

                                                                   gyulla

Ps. az ly-t a fiam gépelte

Előzmény: Tiger205 (15409)
babosla Creative Commons License 2006.12.19 0 0 15410
Hogy irigyelné ezt a hds-et Horthy. Milyen jó kis tiszti különítményeket lehetne szervezni. Alapanyag van bőven. 

Előzmény: kovacsgyula44 (15408)
Tiger205 Creative Commons License 2006.12.19 0 0 15409

Szia!

 

Akkor az arányok!

 

megnevezés / USA/ Magyar

 

legénységi áll. / 44% / 36%

tiszthelyettes+zszl+W.O. / 41% / 37%

tisztek+tbnk. / 15% / 27%

egy tábornokra jutó katonák száma / 1598 / 391

főtisztek arány a tiszteken belül:    40% / 53%

 

Nem is olyan rossz! (volt már rosszabb is)

De szerintem 62-nél több tábornokunk volt (van)

 

üdv:

TGR

 

Előzmény: kovacsgyula44 (15408)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2006.12.19 0 0 15408

Tisztelt Mud Rider!

 

Vehetsz levegőt megtaláltam.

2005 közepe, a magyar honvédség rendfokozati struktúrálya:

vezds:                         1

altbgy:                        3

vörgy:                       14

ddtbk:                       44

eszds:                     389

alez:                      1355

örgy:                     1711

szds:                     1509

fhdgy:                     802

hdgy:                      728

hallgató:                  ***

összesen:             6556

 

ftzls:                          17

tzls:                         367

zls:                        1689

ftörm:                    3159

törm:                     2347

örm:                      1493

tts. hallg.:              ***

összesen:             9072

 

szkv:                     ***

tiz:                        ***

örv:                       ***

kiképzendő honv.: 307

összesen:            8676

 

köztisztviselő:       171

közalk.:                6706

össz:                    6877

 

A mai napig nem értem, hogy a zászlósoknál hogy nem tudtuk elkúrni a piramist!

A tiszt, tiszthelyettes hallgatóra együttes adat van: 850 fő.

A legénységi állomány rendfokozati adatait, mivel naponta változó senki nem tartja nyílván, mértékadó személyügyi körökből eltérő adatok szivárognak ki, az egyik illetékes 70%-ra, a még illetékesebb 80%-ra becsüli a szakaszvezetők számát a legénységen belül.

A parlamentnek ezt a kuplerájt még soha senki nem mutatta meg, pedig a parlament feladata a honvédség részletes létszámának a meghatározása

 

                                                                         gyulla

Előzmény: Mud Rider (15407)
Mud Rider Creative Commons License 2006.12.19 0 0 15407
lélegzet visszafojtva várjuk!
:-)
Előzmény: kovacsgyula44 (15405)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.12.19 0 0 15406
Szegény afganisztáni kontingens.:((( Még jó, hogy T.-s. ott nincs komolyabb beosztásban.
Előzmény: kgp9 (15393)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2006.12.19 0 0 15405

Tiger!

Köszönöm a képet, nekem itthon nincs szkennerem. Köszönöm a táblázatokat is, azokon minden rendfokozati kategóriában látszik a piramis. Ez a normális karrierkép kialakításának a feltétele, a "felfelé vagy kifelé" elv működtetésének az alapja. Lázasan keresem a magyar haderő 2005.ös hasonló táblázatát, ha megtaláltam felteszem

               gyulla 

Előzmény: Tiger205 (15398)
babosla Creative Commons License 2006.12.19 0 0 15404
Klasszak a táblázatok!
Előzmény: Tiger205 (15399)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2006.12.19 0 0 15403

A CUBIC csoport vezetője Knudson vezérőrnagy volt, Vietnamban légimozgékonyságú dandár parancsnoka. Innét az elkötelezettsége a special forces és könnyű gyalogság iránt. Helyettese valóban az a magyar származású Boros Lajos, tengerészgyalogos ezredes aki a tatai könnyűlövész konferencián mindenki mást megelőzve említést tett arról, hogy dugába dőlni látszanak a Juhász által meghirdetett haderőrefom finanszírozási feltételei. Ezt a tényt két-három hónappal később jeletette csak be Szenes Zoltán. A CUBIC csoport számomra legfontosabb tagja Zoltan Kreko volt, vele egyeztettük a tüzérséggel kapcsolatos elképzeléseket.Zolival nagy ritkán a mai napig tartom a kapcsolatot, retiredként a Pentagonban szolgál.

                                      gyulla 

Előzmény: Tiger205 (15392)
kgp9 Creative Commons License 2006.12.19 0 0 15402
GONDOLOM TUDJÁTOK,HOGY KISHAZÁNKBAN 38000 POSTÁS VAN!KATONÁK SZÁMA?LÉPJ A LEGJOBBAK KÖZÉ LÉGY POSTÁS!A POSTÁS AUTÓKON EZ A FELIRAT VAN MPL.LEHET HOGY ÁLCÁZOTT KATONAI RENDÉSZ?ELNÉZÉST KÉREK A POSTÁSOKTÓL NEM ŐKET AKAROM BÁNTANI!
thehassan Creative Commons License 2006.12.19 0 0 15401
De.
Előzmény: Tiger205 (15392)
kgp9 Creative Commons License 2006.12.19 0 0 15400
Mud Rider!Igazad van.
Tiger205 Creative Commons License 2006.12.19 0 0 15399

Hali!

 

Hátha valakit az is érdekel, hogy a legénységi állományból (itt a tiszthelyettes is értendő- enlisted) ki mit csinál az USA-ban!

angolul a táblázat!

 

TGR 

 

 

Tiger205 Creative Commons License 2006.12.19 0 0 15398

Sziasztok!

 

Beszkenneltem a képet a Magyar Honvéd dec 1-i számából!

 

üdv:

TGR

Előzmény: kovacsgyula44 (15337)
Tiger205 Creative Commons License 2006.12.19 0 0 15397

Hali!

 

Megint jöttök ezekkel a hülye arányokkal!

 

Most, hogy tisztázzuk az USA helyzetét, íme az igazság, a statisztika!!!

 

csak kiemelem:

Tisztek és tábornokok aránya: 15%

Warrant Officer - 1%

Tiszthelyettes - 40 %

"Honvéd és tisztes" - 44%

 

tábornokok száma 874 (ebből 34 ****) egy tábornokra 1,600 egyéb katona jut.

EZEK a valós arányok.

a kép remélem lovasható lesz!!!

 

üdv:

TGR

 

 

Mud Rider Creative Commons License 2006.12.19 0 0 15396
"Semmivel sem vagyunk rosszabbak más nemzet katonáinál!"
Ez nyilván így van.
CSAK:
nem vérrel, verejtékkel kellene a bakának kipótólnia azt amit az ország vagy a sereg nem ad meg neki.

Ugyanazt kezdjük csinálni mint a 2.VH. előtt és idején.
Talán csak a papírtalpú bakancs bevezetése van hátra. :(

idézet a Totalcarról:
Nem azzal a hadsereggel harcolsz, amivel szeretnél, hanem azzal, ami van.
Előzmény: kgp9 (15376)
kgp9 Creative Commons License 2006.12.19 0 0 15395
Az egriek akik nem fogadták el debrecent azokkal mi van,mind leszerelnek?
konyev Creative Commons License 2006.12.19 0 0 15394

amit mondassz az jó meglátás, márha hiszel az összeesküvés elméletekben.

Ha kijön az új szolgálati törvény akkor meg fogod érteni, hogy miért történik mindez.

Nekem van egy tippem, de ha a falnak is van füle akkor az Internetnek is lehet szeme.

Előzmény: oltig2 (15389)
kgp9 Creative Commons License 2006.12.19 0 0 15393
T.-s ezredes úr(úr?) Kabulba tartózkodik dec.6 óta egy zsiros NATO beosztásba(ha jól tudom összekötő tiszt).A mi esetünkbe ő hagyta el elsőnek a sülyedő hajót!NEM EZT HIVJÁK PARANCSNOKI GONDOSKODÁSNAK!(((((
Tiger205 Creative Commons License 2006.12.19 0 0 15392

A CUBIC-nak nem egy tengerészgyalogos ezredes volt a vezetője (magyar névvel)?

 

mert ő  akkor a marines és a légvédelmi rakétások felé lehetett elfogult.

 

üdv:

TGR

 

Előzmény: kovacsgyula44 (15385)
Bujazliz Creative Commons License 2006.12.19 0 0 15391
Üdv
50%-os illetményemelés nem volt. Átlagban 37%, azaz volt akinek csak 25% jutott.
Saját bőrömön tapasztaltam.
Előzmény: kovacsgyula44 (15390)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2006.12.19 0 0 15390

Tisztelt Oltig!

      A legutóbbi hozzászólásodban feltett kérdésed lehetőséget teremt egy közkeletű félreértés eloszlatására.Mikor kaptak a katonák utoljára normális fizetésemelést? Természetesen az Orbán kormány ideje alatt.2001-2002-ben volt a kettő éves költségvetés. 2001 tavaszán az összes köztisztviselő és köztisztviselői alapbérből induló alkalmazott bérét megemelték 50% körüli értékkel - a katonák kivételével. A katonáknak azt modták, hogy várjanak türelemmel, az ő illetményüket is emelni fogják, mégpedig nagyon, olyan nagyon, hogy azon mélyen és hosszasan el kell gondolkodni, ne izguljanak, ha ezt az emelést megkapják ők lesznek a legjobban fizetett közszolgák.(Nem tudom, megfigyeltétek-e, hogy ezt a "legjobban fizetett közszolga" szöveget eddig minden honvédelmi miniszter elmondta.)Az emelést végül a jogállásról szóló törvény rendelte el 2002 január 1-i hatállyal.Itt jön a bukfenc. 2001-ben a HM bérköltsége 90 milliárd volt. A kétéves költségvetésben 2002-re 96 milliárdot terveztek, vagyis 7% körüli béremelést. Az 50%-os béremelésnek nem volt meg a költségvetési fedezete. Költségvetést kellett volna módosítani. Azt már azért mégsem! Már csak presztízs okokból sem. 2002-ben elkezdték folyósítani a katonák megemelt bérét. Amikor a választások után a szocik megszállták a HM páternosztereit, rá kellett döbbenniük, hogy szeptemberre elfogy a bérkeret.Juhásznak kellett összekapirgálnia 28 milliárdot, hogy az előző kormány által vállalt kötelezettséget teljesíteni tudja. Honnét kapirgálhatott?Természetesen csak a fejlesztésekre szánt pénzekből vehetett el. Ez egyben azt is jelentette, hogy megszüntek a Wachsler-Szabó féle 2000-es reform finanszírozási feltételei. Ennyi.

                                                                         gyulla

Előzmény: oltig2 (15389)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!