Keresés

Részletes keresés

kovacsgyula44 Creative Commons License 2006.12.18 0 0 15354

Az erdőőrrel, mint lehetséges forditással most nem is bíbelődnék. Hirtelen csak az Oxford Advanced Learner's dictionary  akadt a kezembe: ranger 2(US) member of a body of armed mounted men acting as police, eg in thinly populated areas:the Texas Rangers  3 (US) commando. Kerestem még az Operational Terms and Symbolsban, abban nem találtam. Nézzük akkor a commando-t :group of soldiers specially trained for carrying out quick raids in enemy areas. Nem látom sehol a rohamot.

                                                                                                                 gyulla

Előzmény: dr_kotasz0831 (15347)
konyev Creative Commons License 2006.12.18 0 0 15353

a repülő szönyegre asszociálva. :-)

 

Jane's defence  : Military units book (fordítás)

 

Tepichjager gruppe:

 

Hadrendben: Magyarország

Hadrendbe állítás éve: Az utolsó nagy haderőreform

Erőssége: 1 vadászosztály

Jártassága: elit egység!

Bázis: papíron létező bázis valahol Magyarországon

Bevetési adatok: nincs bizonyítva.

Felszerelése: meg nem határozott arab államból közbeszerzésen beszerzett repülő szőnyeg.

A rendszeresített technika adottságai: titkos

Egyéb: Az egység tagjai közbeszerzésen beszerzett piros fezt viselnek.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: st_patrick (15340)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2006.12.18 0 0 15352

Elnézést, megint elkúrtam, a két teleszkópos rohamlövészt a Magyar Honvéd dec. 1-i számában lehet látni valami "Kis- Koszovó" cimszó alatt

                                                                                              gyulla

Előzmény: kovacsgyula44 (15337)
Farkas Roland Creative Commons License 2006.12.18 0 0 15351

Katasztrofavedelmi loveszzaszloalj? Hungarikum lenne, bar a katasztrofavedelmi zaszloaljat, egy kis force protection tamogatassal mar feltalaltak, es a gyorsreagalasu kanadai DART team az egyik leghiresebb ilyen katonai alegyseg a vilagban.

http://en.wikipedia.org/wiki/Disaster_Assistance_Response_Team

 

 

Előzmény: monor-21 (15343)
másvilág Creative Commons License 2006.12.18 0 0 15350
Kiss József László: Parancsolsz egy kézigránátot?
Előzmény: másvilág (15348)
arpapa Creative Commons License 2006.12.18 0 0 15349

elnézést az olvtársaktól, nem akarom megakasztani a magasztos eszmecserét, de örömmel értesítek mindenkit, kuruc71 társunk engedelmével és belegyezésével:

 

a volt MN 1480 Dobó István laktanya, nem üres és nem elhagyatott,

HADERŐREFORM SZELLEME  LAKJA!!

 

éledjen a remény minden elhagyatott laktanyában!!

 

 

/ annyira megtetszett a fenti " kuruc" mondás, muszáj volt közkinccsé tenni

 

ne zavarjon senkit a második kép felírata, még ma is virít, én viszont a Dobó laktanyában szolgáltam /

 

ime a laktanya: és a lakója!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

másvilág Creative Commons License 2006.12.18 0 0 15348
Plágium, kérem alássan plágium..........:-)))

Ez a piszkos tizenkettő, leánykori nevén MN 1200 Építő dandár ( lapátdandár) jelszava volt az átkosban!


Hát akkor a dandár is plágiumot követett el :-)

Ez egy II. vh. idején játszódó könyvben található történet, és elég régi maga a könyv is. Sajnos a szerző most nem ugrik be, de a címe: Parancsolsz egy kézigránátot?
Előzmény: monor-21 (15343)
dr_kotasz0831 Creative Commons License 2006.12.18 0 0 15347

Csao gyulla!

 

RANGER?

 

Én

Előzmény: kovacsgyula44 (15346)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2006.12.18 0 0 15346

Attól a szótól, hogy rohamlövész, még a szerverem is lefagyott. Meg tudná mondani nekem valaki az angol megfelelőjét? Vagy ez is olyan mint a senior elfordítása vezénylővé?

         Visszatérve Szekeresre: nálam Kovács László után ő volt a leghitelesebb MSZP politikus. Gondolj bele, lefogyott, kellően mérsékelt volt. Mióta honvédelmi miniszter lett, nem ismerek rá. Azokat a sprechstückköket amiket a stábja a szájába ad, olyan kuszaságban képes előadni, hogy minden hitelét elveszíti. Sajnálom, a közös ügyünk miatt is. Talán az is előfordulhat, hogy nem minisztert, hanem kommunikációs stábot kellene cserélni

                                 gyulla 

dr_kotasz0831 Creative Commons License 2006.12.18 0 0 15345

Csao Python!

 

Kisebb lukak repeszek vagy kisebb kaliberű lövedékek?

 

Köszi,

Attila

 

Előzmény: Törölt nick (15316)
st_patrick Creative Commons License 2006.12.18 0 0 15344

A vízfej eltüntetésével semmi probléma. De ez a támogató zalj egy alibialakulat lesz. Megmutatjuk hogy ilyenünk is van, miközben semmit nem ér. Gratulálok! 

Volt kollégám mondta: nem lehet úgy b*ni hogy közben szüzek is maradjunk. El kéne dönteni hogy mit is értünk honvédelmen, mert ez az operett tragédiába fog átmenni. Csupán idő kérdése...

Előzmény: kovacsgyula44 (15341)
monor-21 Creative Commons License 2006.12.18 0 0 15343
 

Nem szeretnék ötleteket adni, de:

A következő a katasztrófavédelmi lövészzászlóaljak megalakítása lehetne. Jelszó: állj vagy eláslak !

 

 

 

Plágium, kérem alássan plágium..........:-)))

Ez a piszkos tizenkettő, leánykori nevén MN 1200 Építő dandár ( lapátdandár) jelszava volt az átkosban!

Előzmény: st_patrick (15340)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2006.12.18 0 0 15342

Tisztelt Saint Patrick!

      Azt hiszed, irónia "az ország legjobb virtuális légvédője". A ZMNE támogató tanszéke az elmúlt hónapban rendezte meg a tüzérlövésszaki versenyt valamennyi hazánkban ideiglenesen állomásozó tüzér alegység és alegységparancsnok részére Várpalotán, nem a lőtéren, szimulátoron

                                                                    gyulla

Előzmény: st_patrick (15340)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2006.12.18 0 0 15341

A TV esete egy kicsit analóg. Először Egri János jelent meg egy kicsit furcsának tűnő viselkedéssel. Őt követte Rózsa Gyuri. Azt hittük, alulmúlhatatlan. Ma "borzadozva kérdezzük, mi lesz még", Győzikék, tízezreseket lobogtató tévészemélyiségek korában. Kárpátiról is azt gondoltam alulmúlhatatlan. Für Lajos alulmúlta. És igy tovább napjainkig. Szekeressel talán egy kicsit igazságtalan vagyok. Ő végre meri megtámadni a vízfejet. A 2007-es költségvetés létszámadatait látva, úgy látszik , végre elkezdi azt, amit Juhásznak kellett volna elkezdenie 2002-ben, minden elhúzódó felülvizsgálat nélkül.

                                                      gyulla 

Előzmény: st_patrick (15340)
st_patrick Creative Commons License 2006.12.18 0 0 15340

Nem szeretnék ötleteket adni, de:

A következő a katasztrófavédelmi lövészzászlóaljak megalakítása lehetne. Jelszó: állj vagy eláslak! Jelvény: a MH turulos logója egy bazinagy stilizált gödör kellős közepén:-(

Ezen kívül a specializáció végett lenne néhány expedíciós lövészzászlóalj is a missziókra. Utóbbiakban "minden katonát el lehetne látni a forszproteksönnel." Jelszó: nincs hátra csak előre van! Jelvény: egy víztisztító konténert a karmai közt tartó turul.:-(

Az összhaderőnemi légierőlködésre lásd a jetfly.hu humor rovatát. Aktuális lenne például a télapóföldi agresszorfestés felvitele a Gripenekre. Helikopterek helyett új és olcsó üzemelésű repülőszőnyegek beszerzése, ráolvasások gyakorlása hogy a homokzsákokat helikopter hiányában is legyen mivel a gátra varázsolni. A légvédelem számára varázspálcák és szintetntartás céljából számítógépes programok beszerzése. Meghirdetni a "Legyél te az ország legjobb virtuális légvédelmi rakétása!" versenyt a szimulátorbajnokság keretében!:-(

 

Hogyaza...!

Előzmény: kovacsgyula44 (15339)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2006.12.18 0 0 15339

Mi katonák 45 óta megszokhattuk, hogy a katonai szakma Uhrin Benedekjei kerülnek a HM-i bársonyszékbe. Az, hogy a tankosokat nem támogatják, hanem őket értelmezik támogatónak - még jó, hogy nem kiszolgáló támogatónak - az a NATO-ban hungarikum, legalább akkora, mint az összhaderőnemi parancsnokság

          Gyulla    

Előzmény: st_patrick (15336)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2006.12.18 0 0 15337

Nem lehet, hogy egy kicsivel több teleszkópos tükörtartó van a katonáknál mint ahány robotzsaru felszerelés? Ugyanis nem csak cimlapon találkoztam eddig ezzel a szerintetek bagatel problémával. Legutóbb például a Magyar Honvéd november 28-i számában láttam egy képet, ahol nyoma sem volt védőfelszerelésnek - talán egy hokis, vagy aszfaltozó térdvédő volt mutatóban valamelyik Koszovóba készülő kollégán - a kép előterében viszont tisztán kivehető volt kettő magyar baka talpig viperában

                             Gyulla

 

Előzmény: Törölt nick (15324)
st_patrick Creative Commons License 2006.12.18 0 0 15336

Üdv Mindenkinek!

 

Ma reggeli morgás:

 

Szekeres-interjú a tv2-n. Hozzávetőleges idézet: "a harckocsizó és tüzér fegyvernem nem lett leépítve, a hk.z. most is megvan, jövő évtől ezek egy támogató zászlóaljban élnek tovább."

 

Hát... *!!! (ide sokmindent gondoltam írni asszem sejthető mit!)

Volt tüzér Creative Commons License 2006.12.17 0 0 15335
Ha már a németeknél tartunk. A német viszonylag praktikus népség, néha kifejezetten hasznos dolgokat találtak ki. No én egyszer egy itt állomásozó német rendőr kollégától kaptam egy úgynevezett kiemelő bilincset. Mindenféle zár és biztonság nélkül, csak arra szolgált, hogy a tömegből ki lehessen csalogatni a delikvenseket. Azzal a felszólítással kaptam meg, hogy ne használjam, mert náluk is azért tiltották be, mert túl drasztikus. Könnyedén el lehet vele törni bárki csuklóját. Érdekes, a csuklóra rászorítani nem lehetett, de egy laza feszítő mozdulat, és a delikvens beszart. egy darabig ott hempergett a páncélszekrényem tetején, ám nemrég elajándékoztam.
Előzmény: Zicherman Istvan (15333)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.12.17 0 0 15334
Újságírókat hagyjuk:))) Nagyon sok újságíró barátom van, és hidd el - gyakran még ők sem hiszik el azt, amit írnak. Kissé skizó szaga van a dolognak, de tény:))) A hazudozás náluk zakmai ártalom:)))
Előzmény: Princ of Carpatia (15326)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.12.17 0 0 15333

Nekem van egy szép német darabom. Mondjuk eddig soha sem hordtam (talán egyszer, amikor biztonsági őr munkára szorultam rövidebb ideig), otthon porosodik a polcon. Dekornak nem rossz.

Volt még egy kínai is, de azt inkább hanyagoljuk:))) Az is csak a gyűjtemény kedvéért van meg, mintsem gyakorlati alkalmazásra.

Idővel szeretnék szerezni egy német katonai rendészetnél rendszeresített rudós idomú darabot, de ahoz rendkívül nehéz és körülményes hozzájutni. Tiltott eszköz még itt is. Majd megvárom, amikor elavul (:)))) és gyűjtők is megvehetik.

Nem sietek, nekem van időm:))

Előzmény: Volt tüzér (15332)
Volt tüzér Creative Commons License 2006.12.17 0 0 15332
Egyébként a zsaruboltokban valóban úgy nevezik. Az a név, hogy vipera, olyan uncsi.
Előzmény: Zicherman Istvan (15329)
Volt tüzér Creative Commons License 2006.12.17 0 0 15331
Látod, ez a változat nekem hirtelen eszembe se jutott. De másnak sem, mert ha valakinek eszébe jutott volna, akkor okt. 23. körül nem lett volna belőle akkora felesleges balhé.
Előzmény: Zicherman Istvan (15330)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.12.17 0 0 15330
...és csapásmérő /8P
Előzmény: Zicherman Istvan (15329)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.12.17 0 0 15329
Miért nem egyből stratégiai?:))
Előzmény: Volt tüzér (15327)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2006.12.17 0 0 15328
Üsse kavics! Úgy!
Előzmény: Volt tüzér (15327)
Volt tüzér Creative Commons License 2006.12.17 0 0 15327

"teleszkópos tükörtartó"-ként

Pontosítsunk! Taktikai tükörtartó.

Előzmény: Princ of Carpatia (15326)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2006.12.17 0 0 15326
Üdv Gyula!
A viperát csak az kifogásolja, akit még nem fogadott a "magántulajdonos" az udvarának kapujában amikor egy falopás esetét próbáltuk tisztázni kisfalunkban, és ott colos csővel a kézben fogadtak.

http://forum.index.hu/Article/showArticle?na_start=30&na_step=30&t=9035771&na_order=
(834 hsz.)
(Itt egyébként más, a dolgokkal kapcsolatos véleményeket is olvashattok.)
Nekem már régóta van egy. Egy FSP Hardened Police Baton. Eddig csak néhányszor volt nálam. (Minden szolgálatban. Kiképzett vagyok használatára.) Pölö ezzel vertem be, egy balesetet szenvedet szkgk. szélvédőjét, amikor a balesetest kihúztuk a kocsiból. De, tudom, hogy "leültethetem" vele a hőbölgőt is! Ennyi! Misztifikálás az, hogy a legveszélyesebb eszközök egyike, főleg a média tudatlansága miatt. Szegény tanárt is csak eszköz nélkűl rugdosták halálba!
Igaz valami hülye hangos gondolat miatt, csak "teleszkópos tükörtartó"-ként indokolva lehet nálad, ha a tükör is nálad van. Röhej, de olvass vissza némileg az idézett topikon!

No, ennyi a vipera veszélyességéről! Sok lökött firkász! (Persze őt is fizetik!)

Öreg Csóka
Előzmény: kovacsgyula44 (15319)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.12.17 0 0 15323

Lehet, hogy a HM-ben is van olyan készülék, amit anno a szovjet kódolók ,,genyeretor breda" (,,a lázálmas félrebeszélés generátora") néven illettek. Az volt a feladata, hogy a kódolt üzenet köré kanyarítson értelmetlen vagy semlegesnek, esetleg szakszerűnek, illetve tudományosnak látszó szöveget.

Nos, úgy gondolom, hogy a HM sajtó osztálya ezeket most cikkírásrahasználja. >;P

Előzmény: Anonymus65 (15322)
Anonymus65 Creative Commons License 2006.12.17 0 0 15322
Így már érthető. Az idézett szöveg annyira kincstári volt, hogy szerintem az sem hitte el, aki mondta.
Előzmény: kovacsgyula44 (15321)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!