Keresés

Részletes keresés

dűzni Creative Commons License 2006.11.24 0 0 14568

Akkor már miért nem parittya?

husss

Előzmény: arpapa (14566)
dűzni Creative Commons License 2006.11.24 0 0 14567

A Magyar Honvédség 1992-ben vérzett ki.

Ami most zajlik, az már a halotti tor.

 

arpapa Creative Commons License 2006.11.24 0 0 14566

vontatójármű hiánya miatt történt?

 

a LÓ-ra nem is mersz gondolni!!!??

ha vontatás akkó már legyen varázsa!!

Gyííííííííí!!


 

Előzmény: Kuruc71 (14561)
Cifu Creative Commons License 2006.11.24 0 0 14565
A vontatott tüzérség problémái:

-A vontató járműtől függ a mozgékonysága. Az önjárók terepjáró képessége értelemszerűen jobb (bár ez típusfüggő).
-Az önjáró löveg sokkal gyorsabban tűzkész (bizonyos típusok akár ahogy megálltak, máris tüzelhetnek), és ha szükségesnek tartja, (megint típustól függően) legfeljebb fél-egy perc alatt elindulhat, hogy elkerülje az ellencsapást.
-Az vontatott löveg nem nyújt védelmet a személyzet számára. (Az önjáró lövegeknél ez típusfüggő, vannak páncélzottak, és vannak páncélozattlan típusok is)
-A modern önjáró lövegek általában automata töltőberendezéssel rendelkeznek, és képesek egy percen belül akár 12-14 lövés kiváltására is (tartósan természetesen ez a tűzgyorsaság itt sem tartható fent).

A 105mm a NATO szabvány kaliber, de az utóbbi évtizedekben a 155mm-es tűzérségi löveg vált az általános szabvánnyá. Az amerikaiak és az angolok már könnyű 155mm-es vontatott lövegeket (M777) is rendszerbe állítottak, amelyek akár nagyobb helikopterek alá is felfüggeszthetőek. A 105mm lassan kikopik a rendszerből várhatóan. És igen, valószinüleg azért ez lett a döntés, mert olcsó...
Stylist Creative Commons License 2006.11.24 0 0 14564

Ettöll = Ettől

Bocsi...

Stylist Creative Commons License 2006.11.24 0 0 14563

Kuruc közben megválaszolta a kérdéseim 50%-át! :-)) Ettöll függetlenül kíváncsi vagyok természetesen Éhesló szakértelmére is...

Üdv:

Stylist Creative Commons License 2006.11.24 0 0 14562

Kedves Éhesló!

Biztos vagyok benne, hogy teljesen jogos a felháborodásod, de a tüzérségi dolgokban kissé járatlanabbak kedvéért el tudnád magyarázni, hogy mi a fő probléma a 105-ösökkel? Az űrméretét kevesled ( meg az ezzel együtt járó hatásos lőtávolság és átütőképesség csökkenést ) a 152 mm-es lövegekhez képest, vagy a vontatott mivoltával van gondod az önjáró ágyútarackokhoz ( pl. Gvozgyika ) képest? Vagy a 2 dolog együttvéve, esetleg más probléma is van vele? Egyáltalán mi az oka annak, hogy pont ezt az űrméretet akarják beszerezni? Ez lenne a NATO kompatibilis kaliber, ami mondjuk lőszer utánpótlásnál előny lehet? Vagy ócsóér' ez van, és most jobbra/nagyobbra/önjáróra stb. nem futja?

Üdv:  

 

Előzmény: Éhesló (14560)
Kuruc71 Creative Commons License 2006.11.24 0 0 14561
105 mm-es vontatott ?????


Talán ha fele a rombolóereje a 152-nek !
Újra vontatott ? A háborúkban a vontatott lövegek veszteségeinek 60 % a a vontatójármű hiánya miatt történt?
Használt levetett vasdarab, vagy valami újabb?
Tűzvezető számítógép, radar lesz hozzá vagy megint biliben lóg a kezem ?


Előzmény: Éhesló (14560)
Éhesló Creative Commons License 2006.11.24 0 0 14560

Helló st patrick!

Nem, síma geodéta cuccokkal felszerelt gép volt.

Az Árpád M2-ről nem tudok sokat, de hétfőre utánanézek.

Egyébként most először láttam leírva a 152mm-esek helyett beszerzendő 105mm-esek rémálmát. Rákérdeztem, hátha csak álmodom, de nem. Jönnek a 105mm-esek vontatva megállíthatatlanul.

Átok a sok hülyére!

 

Éhesló

 

 

Előzmény: st_patrick (14548)
Éhesló Creative Commons License 2006.11.24 0 0 14559

Helló Maz!

 

MTLBU bázison kialakított műszaki felderítők és akadály elhárítók voltak. Most van helyettük BTR bázison ua.

 

Éhesló

Előzmény: Maz (14546)
RIKA424 Creative Commons License 2006.11.24 0 0 14558

Egyébként én eléggé diszkriminatívnak tartom ezt a szerződéses-hivatásos megkülönböztetést,ugyanis mindkét állománykategória hivatásnak tekinti a haderőt,vagy egyszerűbben,a seregből él!!"

 

 


 

Ez a szerződésesek egy vagy nagyobb??? részére nem igaz.

Közöttük már egy utázási támogatás változás is leszerelési hullámot szokott elindítani.

A fennkölt szavak szépek.

De jobb a földön járni.

A szerződésesek egy részének a hadsereg épp olyan munka mint a hentes segédség.

 

Tart 5 évig utána majd mást csinál.

Azért van ott mert 100-120 ezret a saját falujában nem keres meg.

 

Előzmény: thehassan (14553)
Bujazliz Creative Commons License 2006.11.24 0 0 14557
Üdv

"....Összhaderőnemi Parancsnokság....."

Egy dandárszintű hadseregnek???????????????
Haderőnemek????
Mint az albán légvédelmis vicc. De sajna ez már nálunk lassan valósággá vált!!!

Gyöki II Creative Commons License 2006.11.24 0 0 14556

igazából két éves a történet, de a vádelemlés után lettek elküdve...

Előzmény: thehassan (14555)
thehassan Creative Commons License 2006.11.24 0 0 14555
Már tavaly nyáron tolták a Kékfényben... sajnos.
Előzmény: Gyöki II (14534)
thehassan Creative Commons License 2006.11.24 0 0 14554
140 most még van, és valószínűleg marad is, merthogy a RH rádióbeszerzés még nem tart sehol sem.
Előzmény: st_patrick (14549)
thehassan Creative Commons License 2006.11.24 0 0 14553
"Egyébként én eléggé diszkriminatívnak tartom ezt a szerződéses-hivatásos megkülönböztetést,ugyanis mindkét állománykategória hivatásnak tekinti a haderőt,vagy egyszerűbben,a seregből él!!"


A legteljesebb mértékben egyet vagyunk értve!
Előzmény: Törölt nick (14201)
arpapa Creative Commons License 2006.11.24 0 0 14552

létrejön a Magyar Honvédség Összhaderőnemi Parancsnokság"

 Az új intézmény központja Székesfehérvár lesz, de a részét képező Hadműveleti Központot Veszprémbe helyezik.

 

 

ne szivassatok, úgy tudom most 2006 van!

vagy a 80-as évek??

akkor valszeg szólt a riadócsengőm, megyek öltözni!!

ápapa

Előzmény: RIKA424 (14551)
RIKA424 Creative Commons License 2006.11.24 0 0 14551

Átalakul a honvédelmi tárca háttérországa


2006. november 24. 16:51


  2007-ben központosítják a Honvédelmi Minisztérium (HM) intézményeit. Négy új központi hivatal jön létre és több mint 1300 embert bocsátanak el - jelentette be a honvédelmi miniszter pénteken, a kormányszóvivői tájékoztatón.

Szekeres Imre elmondta, hogy 2007-ben a HM 278,2 milliárd forintból gazdálkodhat. A fejlesztési források jelentősen nőnek, a működésre szánt összeg viszont csökken.

 

Éppen ezért január 1-jétől létrejön a Magyar Honvédség Összhaderőnemi Parancsnokság, amely az eddigi összes szakparancsnokság feladatát elvégzi, a jelenlegi 1000 helyett csak 500 emberrel.

 Az új intézmény központja Székesfehérvár lesz, de a részét képező Hadműveleti Központot Veszprémbe helyezik.

Ezen kívül szintén januárra jön létre a HM Fejlesztési és Logisztikai Ügynökség, amely 7 jelenlegi hivatal 646 dolgozójának munkáját végzi majd el 380 fővel, valamint a HM Közigazgatási és Pénzügyi Ügynökség, amely 500 emberrel látja el 4 hivatal 786 emberének munkáját.

2007. július 1-jétől alakul meg a Honvéd Egészségügyi Központ, amely az új Honvéd Kórházra fog épülni és a jelenlegi négy szervezet 1865 dolgozója helyett csak 1600 embert foglalkoztat majd.

Szekeres hangsúlyozta: további újítás, hogy a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetemet a jövőben az oktatási tárca felügyeli majd.

A szakminiszter kiemelte, hogy míg idén 15 ezer fő volt a katonai csapatok létszáma és ugyanennyi a háttérintézetek dolgozóinak száma, addig 2007-ben 19700-an lesznek a csapatokban és csak 4800-an a háttérintézményekben.

 

Ezen kívül a jelenlegi országos 19 hadkiegészítő parancsnokság helyett jövőre csak Szolnokon és Veszprémben üzemel majd ilyen parancsnokság, amit a megyeszékhelyeken működő toborzó-irodák egészítenek ki.

(FH)

Galahed_ Creative Commons License 2006.11.24 0 0 14550

lehetett onkentesen is menni. En is jelentkeztem, mert az en zaszloaljam pont nem kerult bele. A tartalek tartalekja voltam, sajnos nem kerult ram a sor.

 

Előzmény: tuzer (14547)
st_patrick Creative Commons License 2006.11.24 0 0 14549

És még pár kérdéssel alkalmatlankodnék: a szomszéd topicban írták hogy a nagyrádiók R-137, R-140 alkották a rakétadd. hírszd egyik szakaszát.

A hozzájuk tartozó vezérlőkocsi mit tudott?

Ezek az eszközök rendszerben állnak-e még?

Ha nem mi van helyettük?

előre is köszönöm!

stp

 

st_patrick Creative Commons License 2006.11.24 0 0 14548
Szia! Ha a Masinát és az Árpád M1-et kivonták akkor a tatai osztálynál Árpád M2 van? A bemérőkocsi a Masináé vagy valami más?
Előzmény: Éhesló (14506)
tuzer Creative Commons License 2006.11.24 0 0 14547
Ki a fene hitette el veled, hogy önkéntesek?!
Előzmény: oltig2 (14545)
Maz Creative Commons License 2006.11.24 0 0 14546
Szabad tudni, melyik két műszaki eszköz került kivonásra? Remélem nem az AT-T alvázas technikából:-(

Másrészt sajnos már elkezdték a vágását a MAZ-537 G harckocsivontatóknak is. Szerencsére a kb 18 darabból úgy néz ki 8 darab megörződik. Van 3 darab a múzeumnak(HL-20-09 Kecel, HL-20-17 és 18 Bólyai), 4 darab magánszemélyeknél(HL-20-05; 07, 15; 13), egy pedig vonóerőmérő-kocsiként(HL-20-11) kelt új életre.

Az el nem kelt CsMZAP-9990 trélerek kelet felé veszik útjukat, még használni fogják őket egy darabig. Belőlük amúgy négy darab marad itthon.
Előzmény: Éhesló (14506)
oltig2 Creative Commons License 2006.11.24 0 0 14545
Hali!

 

Az arviz idejen talalkoztam vizügyesekkel. Ök is arra panaszkodtak, hogy a mara öket is szetvertek es alig maradt belölük hirmondo. Ugyenezt mondtak a katasztrofavedelmisek is. Mindegyikük örült, hogy legalabb a katonakat lehet meg mozgositani a ketkezi munkara.

 

Amikor a tanintezetek es mas hatterintezmenyek önkentesei kierkeztek a gatra addigra mar csaknem minden harcolo ott dolgozott. Igaz, addig eltelt csaknem ket het, ami az elsökent kiküldötteknek igen megeröltetöre sikerült. Ezt követöen esetenkent mar "tulkinalat" is elöfordult. Olyan erzese volt ilyenkor az embernek, hogy az önkentes tiszteket csak azert vittek ki, hogy igazoljak a miniszter azon allitasat, hogy kepes x ezer föt is a gatakra küldeni.

 

A kitüntetest allitolag mindenki megkapta, aki erdemben dolgozott az arvizen, függetlenül a rangjatol vagy funkciojatol. Sokan meg civil emlekermet is kaptak szinten hasonlo megosztasban.

 

A szemleletvaltas meg szerintem is varat magara. Szerencsere egyre több az ujszerü gondokodasu katona, de meg mindig nincsenek elegen. Es addig nem lehet szemleletvaltasrol beszelni, amig a problemakat inkabb elhallgatjak, mint hogy megbeszelnek es megoldanak. A katonak meg mindig nem mernek a döntesek elött vitaba szallni a politikusokkal. Nem erzik kötelessegüknek a szakmaisag kepviseletet. Igaz, ez nem is egyszerü feladat egy katonanak!

 

A szerdzso ismeröseim közül egyre nagyobb szamban szerelnek le arra hivatkozva, hogy a civil eletben jobbak a kereseti lehetösegeik es raadasul nem is kell tavol lenni a csaladjuktol. Az ö penzük a seregben mar közel sem nevezhetö versenykepesnek, föleg nem a fejlettebb regiokban!

 

Honvedelmi neveles: szerintem szükseg van ra. Ellenkezö esetben nem hogy az ellensegtöl, de majdani arvizektöl sem lesz, aki megvedjen minket. A haza vedelme továbbra is allampolgari kötelesseg kell, hogy maradjon legyen szo fegyveres harcrol, vagy akar katasztrofaelharitasrol. Ezt a kötelesseget a legtöbb nyugati (szövetsegi!) orszag is magaenak vallja. A honvedelmi neveles segit abban, hogy a szükseg helyzetben az egyen le tudjon mondani sajat erdekeiröl (lehetösegeinek megfelelö mertekben es modon elmeneküljön!) a köz erdekeben. Ennek a szemleletmodnak a kialakitasat ugyanugy gyerekkorban kell kezdeni, mint a rendre nevelest. Kesöbb joval kisebb lenne az esely az eredmenyessegre. Ennek tenyleg nem szabad akarom-nem akarom kerdesnek lennie!

 

Ural: Hajdanan a politikusok eppen avval erveltek, hogy a szerzodeses hds olcsobb lesz, mint a sorozott! Hol itt a sporolas a sorkatonák veren? Raadasul az sem jött be, hogy katonaskodni nem akarok penzen egy olyan profi sereget tartanak el, amely kepes minden ra harulo feladatot ellatni! En voltam sorkatona es latva a barataimat, akik „profi” szerzodesesek, azt kell mondanom, hogy sok esetben kevesebbet tudnak, mint hajdanan mi tudtunk. Persze nem mindegy, hogy hol es föleg nem, hogy kinek a keze alatt szolgaltal! Akor te miert mondod meg, hogy ki a profi es ki az amatör? Az igaz, hogy sok ertelmetlen dolgot is csinaltattak velünk, de nekünk meg volt kikepzes. Amikor elfogyott az üzemanyag, akkor csinaltuk gyalog. Ehhez persze kellett nekünk nehany tiszt, akit tudtunk követni, mert jo peldaval jart elöl. Valamilyen oknal fogva a szazadunknak egyik sem ivott. Kocsma helyett foglalkoztak velünk. 

 

De szerintem sem kell ma sorkatonasagot fenntartani. De ha rosszra fordulna ismet a törtenelmünk, akkor meg kellhet! Hogy az akkor ne legyen egy meszarszek, ahhoz most kell megteremteni a szervezeti es technikai felteteleket, hogy rövid ido alatt hatekonyan lehessen kikepezni egyszerre sok civilt, akik korszeru felszerelessel teljesithessek a neked nem tetszö kötelessegüket. Ebben a rendszerben meg kellene adni a magasszintu lehetöseget az önkentes tartalekosoknak is. Egy olyan kis orszagnak, mint a mienk, csak ez lehet az egyetlen lehetösege. Az önkentes – pacifista - kapitulacio nem jelent biztositekot az altalad sokra tartott ertekeid megmaradasara!

 

A sorkatonasagot se mindenki erezte elviselhetetlen kenyszernek. Nem elveztem minden percet, de nem is banom, hogy reszem volt benne. Raadasul megtanultam kesobbi eletemben is elviselni a nehezsegeket.

 

Noname: No comment! 

 

Oltig

gencsydani Creative Commons License 2006.11.24 0 0 14544

Azé' megnéztem volna azt a jelenetet, ahogy a hivatkozott hozzászólások szövegét élőben az arcodba vágja...vagy nagyon gonosz vagyok?:)

Előzmény: J Dagain (14533)
Farkas Roland Creative Commons License 2006.11.23 0 0 14543

Nem csak most ert birosagi szakazba az eddig nyomozati ugy?

 

mondjuk az aktualitasaval nincs baj, a siemens botrany friss dolog...

 

igen, ha szandekos a megjelenes, lehet manipulacionak is nezni, bar sajna a valosagtartalom meg valosagtartalom marad.

Kuruc71 Creative Commons License 2006.11.23 0 0 14542
"Azert marcius nem tegnap volt...

Hogy tortenhet ilyesmi???"


Úgy hogy a hazai média nem tájékoztatni hanem manipulálni akar. EZ a Magyar Nemzetre hangsúlyosan érvényes.
Előzmény: Farkas Roland (14541)
Farkas Roland Creative Commons License 2006.11.23 0 0 14541

Azert marcius nem tegnap volt...

Hogy tortenhet ilyesmi???

Előzmény: Gyöki II (14534)
Makarov Creative Commons License 2006.11.23 0 0 14540
Opsz Ok többet énse!!! (most értem ide)
Előzmény: Kuruc71 (14531)
Makarov Creative Commons License 2006.11.23 0 0 14539

Hi!

 

"az az őrült helyzet állna elő, hogy az államok arra kényszeritenék saját polgáraikat, hogy azok saját nemzettársaikat mészárolják le."

 

Mint ural barátod mondta a magyrországi román a magyar nemzet tagja! Tehát a romániai románokkal max néptagok lehetnek!

Előzmény: gozzano (14457)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!