Keresés

Részletes keresés

Makarov Creative Commons License 2006.11.23 0 0 14536

 

"Meglehetősen civilizált népek, nem lesz bántódása a civil lakosságnak a megszállt területeken. Még a vagyonukat se kell félteniük a román katonai kormányzattól"

 

Azoktól akiket ahogy lentebb írtad zsugori stb politikusok fanatizáltak a támadásra??? Nem a román katona lenne itt a lényeg hanem a politikusaik!!!

Előzmény: urál (14391)
Makarov Creative Commons License 2006.11.23 0 0 14535

Nézd meg legalább a saját hozzászólásod!!! Amire a választ írtam, vagy az idézetet tőled!

A sereg cakk und pakk feleslegességéről írtál!!!

Előzmény: urál (14381)
Gyöki II Creative Commons License 2006.11.23 0 0 14534

Roland!

Ismét torzít a sajtó. Ez már márciusi hír, csak a gugli most dobta ki azújságíróknak...

Előzmény: Farkas Roland (14532)
J Dagain Creative Commons License 2006.11.23 0 0 14533
Nem, nem kell....
Immár bizonyossá vált,hogy nincs közöd a honvédséghez!Azt is kétlem ,hogy valaha is volt.Külömben ilyet nem kérdeznél.
Mivel hiteltelen lettél,talán nyithatnál magadnak egy új topic-ot és tőlünk elbucsúznál.
Ne vitatkozz űrhajósokkal a világűrről amikor még a faludat sem hagytad el.HITELTELEN minden hozzászólásod, a személyedtől.

J.D.


Előzmény: Törölt nick (14518)
Farkas Roland Creative Commons License 2006.11.23 0 0 14532

http://www.mno.hu/index.mno?cikk=384536&rvt=2

 

Most erre mit mondhatunk? Pofonok pofonok hátán... Nem baj, majd megint csinálnak egy kutatást, hogy a sereg társadalmi elismertsége magas és a seregben dolgozók 80 százaléka elégedett a rendszerrel.

Kuruc71 Creative Commons License 2006.11.23 0 0 14531
Oké ! Oké ! Oké !

Nem fogok reagálni mr.nospinal hsz-re.
Nem is érdemli meg.

Előzmény: tuzer (14525)
Kuruc71 Creative Commons License 2006.11.23 0 0 14530
Szia Blue Sky 007


Tudod volt, van alkalmam megismerni olyan katonákat szép számmal akik még az ismeretlen honfitársukért is veszélyeztetnék az életüket. Elhivatottságnak, meg hazaszeretetnek hívják, ezt a "betegséget".

Erre jön egy ilyen hazudós nyighaj, és ezeket az általam becsült, tisztelt embereket pocskondiázza, gyalázza.

Ez tényleg kiveri a biztosítékot nálam.

Előzmény: Blue_Sky_007 (14526)
Kuruc71 Creative Commons License 2006.11.23 0 0 14528
Ignore On !

Előzmény: Törölt nick (14524)
Kuruc71 Creative Commons License 2006.11.23 0 0 14527
A LÉNYEG :


Kuruc71 mondja : "LooooL ide, LOOOOL oda TE HAZUG VAGY."

mr.noname25 válaszol :" Igen :)"




Ui : Hogy én hibátlan lennék, azt nem gondolom, és soha , sehol nem is állítottam. Azonban nem kezdek el ismeretlen embereket pocskondiázni olyan témában amihez még lövésem sincs. Nem állítom hogy katona vagyok mikor nem vagyok az. És ami a legfontosabb, ha normális hangon közlik velem a hibám akkor elgondolkodok rajta, és nem másra kezdek mutogatni, hogy "te is ezt csinálod " mert ebből már kinöttem. Az ovis stílust már nem tartom célravezetőnek.

Előzmény: Törölt nick (14524)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.11.23 0 0 14526
Figyu! IGNORÁLD már légyszi! Értelmetlen, ezt élvezi, szerintem el is ment alsógatyát cserélni.
Előzmény: Kuruc71 (14523)
tuzer Creative Commons License 2006.11.23 0 0 14525

Ne haragudj, nem oktatni akarlak, és ez a többi öregnek is szól.

Ez a muksó engem is bőszít a hozzászólásaival.  Ha normális lenne, el isfogadnám sok állítását, mert a tényekben (mai állapotok) sajnos, van igazsága. Amiben eltérünk, az a megoldás módja. Mi keressük az utat, ő azt mondja, Taigetosz pozitívek vagyunk, mweg az egész "HAZA" fogalom az, mivel nem tudja forintosítani a dolgot.

Szent meggyőződésem, hogy legjobb esetben egy gecmájerrel áálunk szemben, aki üvegre röhögi magát rajtunk. De benne van a pakliban, hogy provokatőr a faszi, egyszerűen szét akarja verni a topikot, mivel mi "militánsok" vagyunk, esetleg súlytalanná kell tenni azt a szakmai tudást, ami itt összegyűlni látszik.

Ezért javasoltam, hogy ne reagáljunk erre az ipsére.

Tisztelettel: tuzer

Előzmény: Kuruc71 (14521)
Kuruc71 Creative Commons License 2006.11.23 0 0 14523
LooooL ide, LOOOOL oda TE HAZUG VAGY.
Kuruc71 Creative Commons License 2006.11.23 0 0 14521
"Ne haragudj, de most essek hanyatt ettől a képtől? :)
Ne viccelj már! :)"


Nem a képtől de az öthetes kurzus első órájától, hanyatt, orra esnél, rogynál.

A rohamlövész képzés a MH ( a gyengébbek kedéért Magyar Honvédség ) legerőssebb tanfolyama! Öt hét folyamatos fizikai, pszihikai, és elméleti képzés, átlag 3-4 óra alvással.

Szerintem már attól is kimerültél, hogy ezt egy szuszra végigolvasod, nem hogy az első óráját is végigcsinálnád !






Előzmény: Törölt nick (14518)
Kuruc71 Creative Commons License 2006.11.23 0 0 14519
Bekker !



Te sem tudod , hogy kit pocskondiázol !




Amúgy te vagy hazug !!! Egyik hozászólásban katonának mondod magad, másikban pedig vállalkozónak. Most akkor mi az igazság Mr Münhausen ???

Ha katona lenél ismernéd nem csak J. Dagain-t, de az itt megforduló több a Magyar Honvédségnél ismert, és elismert személyt.

De neked lila gőződ sincs , hogy kik ők ! Csak nyomod itt a nagymellénnyel a hazug dumáidat !

Jellemző, hogy önmagad leplezted le ! Ennyit tudsz, meg a fegyverszámod se. ( pedig a kiképzőm szerint azt még a hülye is tudja )

Előzmény: Törölt nick (14517)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.11.23 0 0 14516

Már mondtam, hogy provokátor. Lehet hogy csak egy pszichésen sérült civil, lehet hogy egy biztonságis, lehet hogy a minisztérium alkalmazottja.

De nem jószándékú fórumozó, mint ahogy lédi di sem az.

Előzmény: st_patrick (14512)
J Dagain Creative Commons License 2006.11.23 0 0 14515



Ilyet főleg a legnagyobb világlustái kapnak, akik semmire sem alkalmasak!Biztos így van?
st_patrick Creative Commons License 2006.11.23 0 0 14514

És most hogy végigolvastam a restanciám, bocsánat a reagálásokért, de a bojkottfelhívás fentebb volt és sorrendben haladtam.

Na mindegy: st_patrick@freemail.hu címre várom kedves nóném és ural válaszait. Hátha... :)

st_patrick Creative Commons License 2006.11.23 0 0 14513
Szia! Látom párhuzamosan olvasunk:) Akkor erre a nonémesre nem írok:) stpC
Előzmény: J Dagain (14511)
st_patrick Creative Commons License 2006.11.23 0 0 14512
Nos a 14119 fényében nem voltál őszinte. Pont.
Előzmény: Törölt nick (14427)
J Dagain Creative Commons License 2006.11.23 0 0 14511

"És ők, miért nem dolgoznak?
A többiek meg miért osztják az észt?
-Ha nyugdíjas, vagy leszerelt vagy volt sorkatona nincs tisztában a mai történésekkel.
De beír baromságokat....Nem értem.."

 

 A francba...most kell megtudnom,hogy idén sem dolgoztam semmit...,csak jártatom a számat itt a fórumon és semmit nem teszek a Honvédelemért..  :-((

 

                                          John Doe RL.

Előzmény: Törölt nick (14418)
st_patrick Creative Commons License 2006.11.23 0 0 14510
Hello! A 14119-ben magad is katonának írod. Hadd kérdezzem meg, hogy Te miért fórumozol munkaidőben (8:48)? Esetleg munkaköri kötelesség? .-)
Előzmény: Törölt nick (14412)
st_patrick Creative Commons License 2006.11.23 0 0 14509

Kop-kop! Vissza is olvasod amit írsz néha? Tudod ismerős az a szöveg amit ideírtál...várjunk...ja megvan, valami Nietzsche nevű ürge mondott ilyesmit az értékek átértékelődése címszó alatt...és várj csak...igen, valami Adolf meg félreértette és nekiállt könyveket égetni... Nem tudod ki lehet az? :D

 

Viccet (?) félretéve: ki mondja meg mi az értékes? Én? Te? Adolf? .-) Esetleg az aki a fenekét a Bibliával törli ki az árnyékszéken?

Anyagi értéke barátom a hanglemeznek, CD-nek, könyvnek, miegyébnek lehet...a papírnak, műanyagnak miegyébnek, ami az információt hordozza, de az ÉRTÉK (nem érték hanem ÉRTÉK) az ami bele van égetve, nyomtatva, stb. Szinte hallak panaszkodni:

Micsoda világban élünk! Olyan rossz árfolyama van manapság Tolsztojnak! Felháborító!

Én meg erre azt mondom:

Na és? Te befektetésnek veszel könyvet? El sem olvasod? A papír, nyomdafesték és bőr értéke x. De a könyv értékét x+y-ná is az teszi, ami bele vagyon írva!

Előzmény: urál (14396)
st_patrick Creative Commons License 2006.11.23 0 0 14508

Na nem! A Honvédséget a hozzánemértő politikusok és néhány a fenekükkel nyelven keresztül állandó összeköttetésben álló főtiszt és tábornok juttatta ide. Ők csináltak viccet a sorkatonaságból a hozzánemértésük és/vagy hanyagságuk miatt - legalább annyira, amennyire most a szerződéses/hivatásos rendszerből gyártanak tragikomédiát!

Vagy a felszerelésből.

Vagy a szervezeti struktúrából.

Vagy a ...

Vagy a...

................

Csakhogy ez önmagában egyik rendszert sem minősíti.

 

MÁS: A szakadékot amúgy nem mélyíteni kéne! A kedves civil meg ha valami nem tetszik menjen nyugodtan a gátra saját maga zsákot pakolni, csak utána ne sírjon hogy nem volt aki helyette... Akkor persze érdekli. Két hét múlva meg már bántja a fülét a helikopterzaj a drágának... Úgy érzem a hsz-od csak arra jó, hogy ezeknek a kedves elkényeztetett embereknek(?) a tábora gyarapodjon. De tényleg! Hát semmi nem jó?

Előzmény: urál (14383)
Stylist Creative Commons License 2006.11.23 0 0 14507

"(Mi Lai kivételével háborús bűnösök csak a vesztesek oldalán voltak.)"

 

Ha úgy érted, hogy volt-e felelősségre vonás, akkor teljesen igazad van, lásd pl. a Katyn-i erdőt, a magyar és német polgári lakosság elleni háborús bűnöket szovjet részről, Drezda bombázását Harris légimarsall jóvoltából angol részről, stb. Viszont mára jelentősen változott a kép, ( talán pont My Lai miatt ) mert egyre több Irakban civilekkel kegyetlenkedő amerikai katonát ítélnek el jogerősen, és hallottam már csecsenföldi "túlkapásért" 20 évre ítélt orosz belügyi katonatisztről is...

Üdv:

Előzmény: tuzer (14492)
Éhesló Creative Commons License 2006.11.23 0 0 14506

Kedves Topiklakók4

A mai rendszeresítés során eltávozott körünkből az örök roncsmezőkre a MASINA aut.tűzv. rendsz. kézenfogva az Árpád 1-el. Követte őket a tüzér bemérőkocsi és a MALJUTKA önj.pct.rak.komplex. és néhány távmérő. Eltávozott két lct. műszaki jármű is.

Béke poraikra!

 

Azért vannak újszülöttek is:

20' konténer jellegű felépítmény, motoros gumicsónak, nehézbúvárfelszerelés, reptéri pálya javító-karbantartó ezsközök csapata.

Szép féle mesterlövő és spec. lőszere, új tájoló, egyéni víztisztító, üza. töltő RÁBA H-25-re építve, megújított SZT-68-UM radar, hogy csak a ngyobbakat említesem.

Sajnos ruházatban halasztást szenvednek a cuccok, mert az ÖHP (SZFP, LEP) részéről a rendezvényn 0 fő vett rész és ez még a nagy embereknek is sok volt.

 

Nagy ünnep volt ez ma nekem is és a kollégáimnak is, mert azok az anyagok, eszközök szivárognak be lassan-lassan, amiben sok-sok melónk van, sok-sok év óta.

Igazából az a hadiipari K+F fő célja.

Szóval szép búcsú ez a HTI-től.

 

Éhesló

arpapa Creative Commons License 2006.11.23 0 0 14505

szeretnék visszautalni a napokban folyt vitára.

az észérvekkel szemben én kizárólag érzelmi alapon szóltam hozzá.

 

urál-nak tökéletesen igaza volt abban, hogy a sorozott hadseregnek arra a formájára, ami nálunk az utóbbi években jelen volt, semmi szükség.

magam is azért hagytam ott a hadsereget, mert a bevonultatott katonák szolgálati idejük 90 százalékát söpréssel, semmittevéssel és szolgálat ellátással töltötték.

a végső lökést számomra az adta meg, mikor a gépkocsi kiképzés helyett a focipályán megtett néhány körrel kellett volna letudni a tanvezetést / 1994 /, nincs rá pénz miatt.

ugyanakkor láttam egy urizáló jól fizetett felső vezetést, akik mindent megtettek azért, hogy a saját poziciójuk megtartsák.

bizony jöttek sorba a döntések, és utána a gondolkodás.

engem hat hónap alatt kétszer szerveztek át.

 

viszont: dolgoztam olyan seregben is, ami még működött sorállománnyal, ma is működne, ha csak kiképzés folyna, mint nálunk abban az időben, bázisüteg címén, az életemmel játszottam volna, ha kiképzendő katonát szolgálatba vezénylek.

a katonákat rövid idő alatt meglehet tanítani, ma is vállalnám, hogy hétfőn kimegyek az erdőbe a rakétámmal, tíz civillel, és pénteken indítom a rakétát velük.

 

de akkor nem a foglalkozási jegyemet ellenőrzik, nem a bakancsok tisztaságát, nem a begombolkozást, nem a tisztelgést és még sok más mindent, amivel a jól fizetett okos előljáróink tönkre tudtak tenni egy foglalkozást.

 

szóval működne a dolog, és abban igaza van urál-nak, a meglévő vezetésnek az írmagját is távol kellene ettől tartani

 

az érzelmi dolgokról: az okosan érvelő urál-t ki lehetett hozni a sodrából érzelmi alapon, és semmit sem számítanak ilyenkor az észérvek.

 

aztán mi folyik napjainkban? mindenki az érzelmekre hat, és ezért utálják egymást az emberek, családok, testvérek, barátok.

 

urál!

én kinyújtom feléd a kezem, ha akarod elfogadod.

mindig azt mondom és tanítottam, haraggal nem szabad elválni.

 

lejátszottuk kicsiben a nagyot, de talán mi kezet fogunk, olyan nagy divat ma nem tenni!!

árpapa

    

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.11.23 0 0 14504

Szerintem ez legyen URALISZTÁNban de nem nálunk!

 

Sorkatonaságot meg én sem akarok, a hideg is kiráz tőle.

De az állampolgárnak kötelessége a haza védelme, amíg az alkotmány másképpen nem rendelkezik.

Előzmény: Blue_Sky_007 (14502)
arpapa Creative Commons License 2006.11.23 0 0 14503

"...héberül ír, okosan érvel..."

 

Gondolhattam volna... :-))

Üdv:

 

 

 

elcsitultak az események, de mindenképpen szeretném ezt visszautasítani!

árpapa

Előzmény: Stylist (14475)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.11.23 0 0 14502

Megvan a jövő haderőképe Mo-n:

 

Felhúzzák az "állami" zászlót, persze audi emblémával, mert ő adózott abban az évben a legtőbbet.

Felsorakozik a dísszázad, kb olyan ruhában mint a F1 pilóták, tele reklámocskákkal.

A közt elnök végig vonul a metro áruház emblémájával díszített szőnyegen

Felsorakoznak a történelmi zászlók helyett (azok mutogatásáért ugye senki nem fizet) az éppen piacvezető cégek logóival ellátott zászlókkal a díszelgők

A dísz lovasszázadnál a lovak valagára pannon és t-mobil logókat festenek.

 

Majd a himnusz helyett felhangzik a "győzike só" főcímzenéje.

 

Az ifjú hadnagyok ezekután leteszik az esküt a bux-ra.

 

 

Azt

Princ of Carpatia Creative Commons License 2006.11.23 0 0 14501
Szió "tüzér"!
Ne haragudj, mosolygok. Ha arra gondolok, hogy mesélt sztorikból (nem legend) ismerve a NATO elötti ittlétüket, miként vannak most a Román Haderőnél. Igaz, ma Románia NATO beli megitélése más, mint a (mi) tíz évvel ezelötti, közvetlen a VSZ. utáni időben való megitélése. Ahogy nézem ezerrel megy ott is a "haderőreform", csak hát kisinyt másképp mint kishazánkban.
Öreg Csóka
Előzmény: tuzer (14489)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!