Keresés

Részletes keresés

thehassan Creative Commons License 2006.09.13 0 0 13426
Nekem volt alkalmam (igen rövid ideig, kb. fél évig) szakaszparancsnoki beosztásban szolgálni. Nos, tudnod kell, hogy az őrszolgálat (és minden más szolgálat) igenis holtidő a katonának. Leginkább akkor, ha az említett katona híradó. És az egész hónapban nincs egyetlenegy olyan nap sem, amikor a teljes szakaszod egyben lenne. Mert vagy a szolgálatot adják, vagy a pihenőt utána. Emellett ugye emberek megbetegszenek, valamint a szabadásukat is kötelező kiadni. És a kapuügyelettől, őrszolgálattól, alegységügyelettől nem lesz jobb rádiókezelő vagy sofőr senki. Éppen ellenkezőleg.
A helyzet az, hogy a civil őrség és logisztika ezen csak minimálisan változtatott, mert most is adnak szolgálatokat, bár való igaz, kevesebbet.
Ha már egyszer szolgálatokat kell adni (mert kell, ez tény - hogy milyet és mennyit, az már egy más kérdés), miért nem lehet erre beosztást kitalálni, és váltásos munkarendben csinálni? Lenne egy elit szolgálatadó csapat, akik oda-vissza tudnak mindent, amit az adott szolgálatnak tudnia kell. Emellett pedig lennének a végrehajtók.
Előzmény: Törölt nick (13423)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.13 0 0 13425

Az IED támadások nemtom mennyire mindennapiak de ha csak annyira mint tudunk róla akkor...nem ez a jellemző.

 

Természetesem a magyarokat ért IED-ekről van szó.

Farkas Roland Creative Commons License 2006.09.13 0 0 13424

csak úgy érdekességképpen...

nem tudom ismeritek-e ezt.

http://video.hirado.hu/videok/hirado/20060712_/09_100.wmv

 

My name is Imre Szekeres, I am in the Ministry of Defence...

Törölt nick Creative Commons License 2006.09.13 0 0 13423

Nyilvánvaló ,hogy melyik.

Mint ahogy az is ,hogy miért van illetve miért nincs a laktanyálban az ami.

Ha kb.ezer ember logisztikai, járőrözési-csendőri-rendőri,őrségadási"kiképzése" meg "tapasztalatszerzése"elviszi a lövészetét,hk. vez.gyakét stb. akkor sajnos valóban nem lehet überelni az emlitett jelenségeket.

Teljesen világos pl. hogy az MH hivatásos és szerződéses állománya példásan őrzi a NATO HQ-t külföldön .

Míg idehaza a saját laktanyáikat civil céggel őriztetik mert az őrszolgálat "holtidő" a kiképzésben!!!!!??????vagy ismeretlen tettesek szétlopják a laktanyát,vagy drága szerződésesekkt őrségbe küldeni???

Az IED támadások nemtom mennyire mindennapiak de ha csak annyira mint tudunk róla akkor...nem ez a jellemző.

Vagy mi a különbség egy hazai hadgyakorlat(mint a régi szép VSZ időkben csak határozottan komolyabban) szervezése és a "hadműveleti"területen levő zlj. ellátása között .

Mondjuk,hogy nem egy vagy néhány ember "kapja az észt" hanem mindenki akinek kell.

 És a "misszió-kiképzés" költség-hatékonysági tényezőjét (részleteibe menően mire,mennyit költöttünk és az mire jó-használható ?illetőleg van e kedvezőbb kiváltási lehetőség de nem feltétlenül olcsóbb csak hatékonyabb)firtatta e már valaki? 

 

Továbbá mennyire lesz a SZI arca derűs ha ilyet lát csak magyarokkal

 

US Soldiers Ambushed at Fallujah Bridge   és ez nemfügg össze semmilyen felszereléssel,meg kiképzéssel

 

 

 

Előzmény: belic (13421)
Kuruc71 Creative Commons License 2006.09.13 0 0 13422

Szia Victor !

 

 

Egy kérdés ! ( de lehet több )

 

Rendőrségre szerinted magyarországnak szüksége van ?

A rendőr ha már felszerelt akkor nem számít ha meghal ?

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (13420)
belic Creative Commons License 2006.09.13 0 0 13421
Hello!

Egy bizonyos ideje pedig tudhatjuk hogy az efféle csendőri-rendőri "tapasztalatok"nem igazán egál a "valódi harci" tapasztalattal.Ezzel nem vagyunk igazán előbbre a HON megvédésénél.Nyilván nem csak járőrözni kell majd meg EÁP,meg HQ őrzés egy konfliktus során.

Nem igazan ertelek. Szerinted ki tudja jobban megvedeni az orszagot?

Az, aki ul a laktanyaban, soproget, es neha ir egy jelentest arrol, hogy volt loveszeten.
Vagy az, aki jarorozes kozben tuzharcba kerul, es tuleli.

Az, aki krumplit pucol a laktanyaban, es neha ir egy jelentest arrol, hogy vezetett autot.
Vagy az, aki tobbezer kilometert levezetett, es kozben tulelt egy IED tamadast.

Az, aki ul egy raktarban, es jutalomszabadsagot ad annak, aki kitalalja, hogy a geprongyokat ki kell adni a katonanak egyenruhakent az ellenorzes idejere, igy nem lesz hiany (megtortent eset).
Vagy az, aki egy hadmueveleti teruleten levo zaszloalj ellatasat szervezi.

Az, aki 0%-ra teljesitett hadgyakorlat utan elkeri az adasnaplot, igy 100%-ra teljesit (megtortent).
Vagy az, aki IED tamadas utan amerikai mentohelikoptert ker.

Az, aki evekig mindennap megnezi a harckocsijat messzirol, majd az egeszet otthagyva elmegy penztkeresni, es soha tobbet nem lat harckocsit.
Vagy az, aki 6 honap orszolgalat utan ismet nezegeti a harckocsijat messzirol.

Bel
Előzmény: Törölt nick (13420)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.13 0 0 13420

Szia Kuruc !

Nemtom mennyire élsz a mában?

De egészen biztos vagyok benne ,ha pattogni kezdesz a  főnöködnél hogy ez nem tetszik meg az akkor szépen azt mondja el lehet menni oda ahol minden optimális.Hacsak nincsen vmiért rádszorulva.Ez a mai körülmények között így van ha tetszik ha nem.

Nem gondolom,hogy ha valaki aláír egy "munkavállalói" szerződést nem elég okos ahoz hogy azt ne becsukott szemmel és befogott füllel tegye,és majd minden úgyis jó lesz.Aki meg olyan azt meg sajnálom.

 

Igen van kapcsolatom a mai katonákkal,és biztosan vannak elhivatottak is.De nekem a prózában gondolkodók jutottak.Mondjuk akivel beszélek az 10 ből 9 az ilyen ,1 nemtudom.

Olyan aki szetségel mert 6000 rugóval kevesebb lesz a pénze.Elhivatotsággal pl nem lehet autórészletet fizetni.Vagy az árvizvédelemért járó összeg korrektségét elemzi.

Nem vonom kétségbe a hazafiságukat  mert senkit sem akarok dehonesztálni de annak firtatásába nem mennék bele hogy  ki ezért ki azért.

Azt hogy a HON megvédését meg miért pont Afganisztánban kell elképzelnem csak nagyon közvetett módon lehetne indokolni. De régen is "fennt" meg tudták indokolni hogy a Don-kanyar is teljesen a HON-védelem fogalomkörbe tartozik. 

Azt el kell ismernem , hogy az ilyen küldetések a"pol.súlyunkat"baktériumnál egyel előbbre sorolja.De elég költséges ez a helyezés,és nem annyira egyértelmű hogy megéri-e.És a jelek szerint nemcsak nekem.

Egy bizonyos ideje pedig tudhatjuk hogy az efféle csendőri-rendőri "tapasztalatok"nem igazán egál a "valódi harci" tapasztalattal.Ezzel nem vagyunk igazán előbbre a HON megvédésénél.Nyilván nem csak járőrözni kell majd meg EÁP,meg HQ őrzés egy konfliktus során.

 

Lesz háború?

-Igen.Nem.

 


 

Előzmény: Kuruc71 (13409)
Münci Creative Commons License 2006.09.13 0 0 13419
Möszjők!

Egy kis pozitívum is: Tegnap du Tatán megint "végigdübörögtek" az MH képviselői :-) Igaz, csak gumikerekeken (BTR), de akkor is jó látvány volt.
Bár egy sokeszű sokodás rám dudált, amikor figyelembe véve az útszűkületet és a BTR tömegét inkább megálltam. Mint tapasztalt harcjármű vezető :-))) tudom, hogy biztosabb jócskán helyet hagyni, mint centizni. Már csak azért is, mert a BTR sofőr oldalra-lefelé nem igen lát. Meg mondjuk azért, mert a konvoj felvezető autója piros zászlóval le is intett, bár nemtudom, hogy a KRESz erre mit mond.
Ha nem titok, lenne egy kérdésem!
Miért láttam már többször konvojt bejönni Kecskéd felől? Esetleg a reptér melletti raktárból jönnek? Bár úgytudom, az már nem üzemel.

Tisztelettel, Münci
Farkas Roland Creative Commons License 2006.09.12 0 0 13418

Duck Tales???

 

Dehogy, inkább megint kabaréba illő dolgok a honvédségről.

Előzmény: dr_kotasz0831 (13417)
dr_kotasz0831 Creative Commons License 2006.09.12 0 0 13417

Szeptemberi Duck Tales? ?? :)

 

Én

Előzmény: Törölt nick (13415)
dr_kotasz0831 Creative Commons License 2006.09.12 0 0 13414

Csao J.D.!

 

Nekünk jár a dicséret, szegény Fracinak meg nem? ;)

 

Szal, igazából szerintem mindannyiunk nevében elmondhatom, hogy nagyon jól éreztük magunkat, köszönjük a szervezők munkáját, insrukcióit, segítségét.

Többet tanultam a hétvégén, mint egy év sorkatonaság alatt összesen.

 

Szal, mindent köszönünk, és várjuk az infókat, ha lesz következő hasonló esemény.

 

Én

 

ui.: Most már, hogy vélhetően nem találkozunk a kiképzésed miatt egy darabig, és nem kell látnom, hogy betegre röhögöd magad, elmondhatom, hogy sikerült este a nyársalás előtt combon szúrnom saját magam. :D Szal, ha beszélsz a Hegével mondd meg neki, hogy nem azért nem vittem neki a bajonettet, mert el akartam pullozni a favágást, hanem mert a combomban volt a cucc. :D

Előzmény: J Dagain (13410)
st_patrick Creative Commons License 2006.09.12 0 0 13413

Szia Hamburger!

Értem miért tartanak elfogultnak:)

De a jelenlegi helyzetben inkább úgy mondanám h példaértékű lehet(ne). :(

Kérdés: mennyire tudod illetve mennyire engedik alkalmazni a Németországban tanultakat?

stp

Előzmény: Hamburger2 (13403)
st_patrick Creative Commons License 2006.09.12 0 0 13412

Szia!

1. Nem a "fiúk/lányok" akarnak az önbecsülésükön javítani, hanem a MH/HM vezetése.

2.Lásd a Népszabadság cikkében közölt nyilatkozatot.

Előzmény: Törölt nick (13408)
Hamburger2 Creative Commons License 2006.09.12 0 0 13411
Sziasztok Mecseki Szellemek!

Gratula mind a szervezőknek, mind a résztvevőknek!

Hamburger
Előzmény: J Dagain (13410)
J Dagain Creative Commons License 2006.09.11 0 0 13410
OFF

Sziasztok!

Örömmel tudatom ,hogy kétnapos harci túránk balesetmentesen,élményekkel teli ,véget ért!Nemsokára képek és videó a szerdzsón!
Külön meg kell dicsérnem az innen is ismert fórumozókat, MATASZ- osokat,stb.

1. Dr . Kotasz (törött bordával)
2. Kuruc (Ölőgép)
3. Stg. Elias ( A hidegvérű)

Olyan fegyelemmel, kitartással,hozzáállásal hajtották végre a két nap feladatait, ami egy aktív katonának is becsületére vállna!

Táborépítés, reggeli torna,helyiségharc (támadó,védő) kötéltechnika (nyolcas,csiga, ,ausztrál ereszkedés..közben tűzkiváltás mozgó célra....

szóval...

Gratulálok az új Mecseki Szellemek tagoknak!


John Doe


ON



Kuruc71 Creative Commons License 2006.09.11 0 0 13409
Szia Victor !


A villanyszerelőnek a munkájában benne van, hogy agyonüti az áram, a gépkocsivezetőnek pedig hogy balesetetszenved, és ott marad. Azonban ha ez azért történik mert a munkáltatója, főnöke megígéri neki, hogy megfelelő szerszámok , illetve a járműve műszaki megfelelősége rendelkezésre áll, és ez nem így lesz akkor jogosan verünk az asztalra. Hát így van ez a katonáknál is ! Katonák igen, akik parancsra mennek. Azonban más hülyesége miat nem kellene meghalniuk. Elég az embernek ha ő maga hibázik.

Amúgy nem tudom, hogy a mai honvédséggel, katonákkal van e kapcsolatod ? Ismered e a motívumaikat amivel szolgálnak ,

Tudod e hogy nagy részük nem a 70-80 000 Ft-os fizuért szolgál, hanem mert katonának született. Az hülye "kényszer" van a lelkükben, hogy nekik a honfitársaikat, hazájukat meg kell védeniük. Ha kell akkor ezért meg kell halniuk. Akár az ismeretlenekért is. pl érted.
És ezt ha úgy alakul meg is teszik. De ha már úgy alakul akkor már had mondhassuk el, hogy "nem volt más választás" de nem azt hogy vágóhídra küldjük őket.

Egy kérdés !

Szerinted fog még hazánk háborúzni ? Fogja támadás érni magyarországot ?
Előzmény: Törölt nick (13408)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.11 0 0 13408
Bennem is hasonló gondolatok kavarognak.Mi lett volna ha öreganyámnak kereke van sárga és csenget...?

Akkor nem öreganyám hanem a villamos.

Talán felajánlhatnád a jövő évi vasárnapi ebédek árát.Vagy annak a párezer embernek a végkielégittését akiket azért küldenek el jövőre hogy azt kalandnak az árát amiről a "fiuknak lesz miről mesélni"kibirják köhögni.
Vagy úgy tiz km autópálya árát. Csak melyik tiz ?Hogyha az egész ország arról rinyál hogy kórházbezárás,meg konvergencia de a"fiuk Afgán kalandal akarnak javitani az önbecsülésükön" hát nyeljék.Megvan a lehetősége mindenkinek hogy felülvizsgálja a szerződését az MH-val.
Előzmény: Kuruc71 (13404)
Hamburger2 Creative Commons License 2006.09.11 0 0 13407
Szerintem sem meglepő. Erre készülni kell a jövőben is.

Előzmény: Drávai Gábor (13405)
Kuruc71 Creative Commons License 2006.09.11 0 0 13406

Egyetértek !

 

Azok ott már haredzett katonák. Akik tudják mit kell az adott környezetben csinálni.

 

Most bekóstoltak, de kérdés mi jön még ?

 

Legalább azt a primitív de RPG 7 ellen védelmet adó grillrács lenne rajtuk, mert ha nincs akkor nem igen tud visszalőne egy találat után.

Előzmény: Drávai Gábor (13405)
Drávai Gábor Creative Commons License 2006.09.11 0 0 13405

Kuruc71:

 

"...Mi lett volna ha talál a rakéta ?

Mi lett volna ha van a járőrnek légifelderítése ?

Miért is lőttek a magyarokra?..."

 

Az a véleményem, hogy ez várható volt.

 

Vajon miért?

 

Mert én is ezt tettem volna az ellenállók helyében, azért mert én is tesztelném az újonan érkező alakulat felkészültségét.

Milyen színvonalú a hírszerzése, milyen támadás esetén a reagáló képessége, védelme, milyen rendszabályokat vezetnek be, stb.

 

Kicsit gettósabban, bekóstolták őket, hogy mit fognak lépni rá.

 

Szerintem ez nem volt az utolsó, hiszen nemsokára a holland katonák elvonulnak és akkor várható a felkészültségünk újbóli "megmérettetése".

 

Lehet hogy sületlenségeket írtam, de ez a véleményem a történtekről és drukkolok a srácoknak, hogy épségben mindenki hazajöjjön, mert "nem hagyunk hátra senkit..."

Előzmény: Kuruc71 (13404)
Kuruc71 Creative Commons License 2006.09.11 0 0 13404

Már vagy öt perce kavarognak bennem az érzések, de nehezen találok szavakat.

 

 

 

Csak kérdések jönnek elő , úgy hírtelen.

 

 

Mi lett volna ha talál a rakéta ?

Mi lett volna ha van a járőrnek légifelderítése ?

Mi lett volna ha van "grillrács" a BTR-en ?

Miért nem találták meg a merénylőket ?

Miért is lőttek a magyarokra?

......

......

stb.

 

 

És legfőképpen, hogy én mint kopasz civil, mi a túrót tudok tenni, hogy ezt a jelentős véráldozatot követelő misszónkért valamit tegyek ?

 

Mit tudok tenni, hogy a butaság miatt ne kelljen embereknek fölöslegesen meghalniuk, megnyomorodniuk ?

 

 

Előzmény: Farkas Roland (13401)
Hamburger2 Creative Commons License 2006.09.11 0 0 13403

Szia Patrick!

 

Dehogy is kerülte el a figyelmemet, csupán ha a németekkel példálózok, akkor mindig megkapom, hogy elfogult vagyok velük kapcsolatban. Pedig sok tekintetben példaértékű lehet, ahogy és amit csinálnak. Főleg a vezetési felfogásuk rulez! :)

 

Hamburger

Előzmény: st_patrick (13402)
st_patrick Creative Commons License 2006.09.11 0 0 13402

Üdv Mindenkinek!

Úgy látom, a viták közepette egy cikk elkerülte a figyelmeteket, úgy gondolom ide illik:

http://nol.hu/cikk/416539/

 

Röviden a lényeg:

A katonák viszont joggal várják el, hogyha egy kormány külföldre vezényli őket, akkor optimális felszereléssel, és a feladatra felkészítve menjenek. - A katonák nálunk egyenruhába öltöztetett állampolgárok, akiknek joguk van kérdezni, sőt kritikus megjegyzéseket tenni. Merten asszony a problémákat sem rejti véka alá: a Bundeswehr még nem készült fel igazán a modern hadviselésre, a békefenntartó vagy konfliktuskezelő hadműveletekre. Nemcsak a pénz kevés, de lassú a beszerzés.

 

No comment. Idáig kéne a vezetői garnitúrának felnőnie a HM/MH-ben!

Farkas Roland Creative Commons License 2006.09.11 0 0 13401
Megtámadták a magyar katonákat Afganisztánban
2006. szeptember 11. 10:05


MNO
Szombaton támadás érte a magyar katonákat az afganisztáni Baglan tartományban. Ennek a tartománynak a vezetését veszi át hamarosan a Magyar Honvédség a holland katonáktól.

A hollandok a magyar egészségügyi személyzettel két páncélozott járműben járőröztek, amikor egy faluban rakétát lőttek ki rájuk.

A rakéta célt tévesztett, személyi sérülés nem történt és anyagi kár sem keletkezett. A támadókat a helyszínre érkező alakulatok és az afgán kormányerők nem találták meg.

(hirtv.hu)

 

 

 

Bakker, nálunk Kabulban az orvosoknak megtiltották hogy elhagyják a bázist. Ők milyen kiképzést kapnak?

Fefe952 Creative Commons License 2006.09.11 0 0 13400
Sok érdekeset lehet olvasni a hozzászólásokat böngészve. Miután már inaktív vagyok :-))) inkább csak olvasgatom a véleményeket, írni már nincs mit. Most is csak azért bátorkodtam "hétköznapi" ügyben billentyűt ütögetni, mert úgy vélem "nagy az Isten állatkertje". Bár az átszervezésekrőlem igen szoktatok véleményt cserélni, pld: haderőnemek összevonása, szervezeti változások stb., most mégis kiegek tervezett "leosztása", ami felbuzogtatta a vérem. Tervezt szerint lesz 2 um. kieg, Veszprémben és Szolnokon. (lásd SZ.I nyilatkozata), a létszám cca. 250(?) fő. Eddig úgy volt, hogy max alezredes lesz a kp pk. Új változat leng a levegőben: a pk tábornok, és így tovább lefelé. Nyilván feljebb már + csillag és így tovább felfelé.
Azé' még megérhetjük, hogy egyszer csak lesz egy hadseregtábornokunk, mint a "boldog békeidőkben".
Na csak ennyit akartam.
Fefe
Némedi László __ Creative Commons License 2006.09.10 0 0 13399
Hamburger2 Creative Commons License 2006.09.10 0 0 13398

Szervusz Roland!

 

Így a kép már sokkal árnyaltabb! :) A bizalomvesztést én is aláírom. Okai sokrétűek.

 

Hamburger

Előzmény: Farkas Roland (13397)
Farkas Roland Creative Commons License 2006.09.10 0 0 13397

ja igen és ezt a bizalmatlanságot nem csak én érzem (éreztem) hanem nagyon nagyon sokan.

 

maguk a vezetői garnitúra tagjai képesek visszaszerezni ezt a bizalmat. mondjuk úgy, hogy nyelvtudásszint magas, pocakkerület meg alacsony, az önéletrajzban ott van a misszió, a nyugati iskola, NATO tapasztalat, stb... ügyesen kezelik állományuk felé a belső kommunikációt, forradalmi javaslatokat fogalmaznak meg és közölnek vitára szakfolyóiratokban és igy tovább...

 

akkor nem kivételekről beszélünk majd, hanem pozitiv sztereotipiát alkalmazhatunk rájuk.

Farkas Roland Creative Commons License 2006.09.10 0 0 13396

Valóban, mindig hozzáteszem de most elfelejtettem:

magam is dolgoztam olyan elöljárókkal akikre fel lehetett nézni és hatékonyan és örömmel lehetett együtt dolgozni velük.

 

Sőt azt is tudom, hogy sokan mások jobban teljesitenének és megvan bennük az akarat, csupán egy stratégiai és operativ szinteken megreformálatlan, ellentmondásokkal teli, általam HonvéTségnek nevezett hátráltató rendszer foglyai.

 

Aztán vannak akik egyetlen kategóriába sorolhatók... Ők a múlt héten parancsba adták, hogy az egyik laktanyában 2 percig kell futni és felszorozzák 6-tal a megtett távolságot.

 

Érdekes, hogy hatalomféltésből már egyértelmű szabályszegéseket (bűncselekményt?) is képesek (képesek voltak) elkövetni néhányan... Akkor lesz bizalom az elöljárókban, ha a legapróbb "félremenések" is kegyetlenül számon lesznek kérve. Többek között.

Hamburger2 Creative Commons License 2006.09.09 0 0 13395

Szervusz Roland!

 

Szavaidból kiérezni vélem a vezetőink iránti bizalmatlanságot. Gondolom, hogy nem véletlenül. Az általánosítást viszont próbáld meg elfelejteni!

 

Hamburger

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!