Keresés

Részletes keresés

Plieur Creative Commons License 2013.04.26 0 0 87681

Khmmmm....

Pontosítanék.

Az ilyen jellegű brigádoknál vannak bizonyos sajátosságok készenléti szinten: 30 perc első plusz 3 óra második "hullám" vagy ahogy tetszik, ez függ az illető ország méretétől, csapat feladattól, egység mérettől, na meg a legfontosabb: szállítókapacitás.

Anno azzal riogatták a békés népséget hogy egy full B-52-es wing átrámolása teljes technikával a States-ből mondjuk Diegóra:) 72 óra....csak érzékeltetni akartam milyen méretekben gondolkodtak már a 80-asokban:)

És egy század átdobása nem igényel ekkora szervezést -csak legyen meg a szállítókapacitás:)

Tehát kettőn múlik a vásár: a szuperspeckó brigádmeg a logisztika:)

 

Előzmény: M.Zoli (87589)
Plieur Creative Commons License 2013.04.26 0 0 87680

Sok-sok apróság:)

Kezdve attól hogy nem surranóban járkáltatod, folytatva azzal hogy nem nyírják magukat kopaszra, stb-stb:)

 

Előzmény: kolcsar (87551)
Plieur Creative Commons License 2013.04.26 0 0 87679

A kis cselesek:)

Kihasználták hogy nem volt fogda a környéken:)

 

Előzmény: S.n.a.f.u. (87542)
Plieur Creative Commons License 2013.04.26 0 0 87678

Ugyan már, ne menjünk mellé a fő kérdésnek, nem az az érdekes hogy balhé a városban :) hanem az a kis korrupciós ügy, az bizony...:)

Azt olvastam a neten komoly elemzőktől hogy ha tényleg balhé lett volna ( egy olyan echte mint egy anno egy nagyon távoli galaxisban, nagyon rég), 120 vagy 240 vagy nx120 töktotálmindegy lett volna:)

 

Előzmény: S.n.a.f.u. (87633)
kószák egyike Creative Commons License 2013.04.26 0 0 87677

T. topictárak!

 

Nem lehete a ezt a zsidó témát átvinni másik topicba?

 

Legalább holnap sábátkor ne folytassátok, mit fog szólni a rabbi, hogy géphez nyúltok?? :)))

 

Na viccen kívül, hanyagoljuk már!

kószák egyike Creative Commons License 2013.04.26 0 0 87676

Bocs azt hittem a nálunk, nálunk meg a nálatok nálunk azonos...:) Én kérek elnézést.

Előzmény: unknown_-soldier (87645)
Légierő Blog Creative Commons License 2013.04.26 0 0 87675
Tomsz85 Creative Commons License 2013.04.26 0 0 87674

Köszi! Bocs, de a te hozzászólásodban volt azért arra nyomtam a választ:) Az inkurrencia az annyit jelent ha jól tudom hogy rendszerből kivont, az ilyen anygok már semmilyen tartalékkészletként nem szerepelnek.

Persze más is írhat ha tud valamit arról amit írtam.

 

Előzmény: vad05 (87672)
Python24 Creative Commons License 2013.04.26 0 0 87673

Mindig lehet valamit tanulni az ilyen tanfolyamokon!:)

 

Remek ötlet,ideje volt,hogy legyen egy hasonló tanfolyam!

Előzmény: vad05 (87671)
vad05 Creative Commons License 2013.04.26 0 0 87672

Én kb. annyit tudok ezekről az eszközökről, mint Te. A link alatt olvastam róluk. Egyébként "inkurrencia" anyagok, azaz - elvileg - eladásra várnak. 

Előzmény: Tomsz85 (87668)
vad05 Creative Commons License 2013.04.26 0 0 87671

Talán mert kísérleti? Te viszont max. kiképzőként jöhetnél szóba! :)) 

Előzmény: Python24 (87660)
vad05 Creative Commons License 2013.04.26 0 0 87670

Csak ennyi a gond? :)

Előzmény: S.n.a.f.u. (87646)
Kuruc71 Creative Commons License 2013.04.26 0 0 87669

"Izrael állam egyik alapvetősége, hogy deklarálta, bárhol a világban fellép ha kell katonai erővel - tekintet nélkül a nemzetközi jogra és a szuverenitásra - ahol zsidó érdekek, vagy zsidó emberek veszélybe kerülnek."

 

 

Tudnal errol egy hiteles forrast adni ?

 

 

Koszonom

Előzmény: stevebp (87648)
Tomsz85 Creative Commons License 2013.04.26 0 0 87668

Szép látvány, persze az lenne igazán szép ha nem ott rozsdásodnának.Kár ezekért a Krazokért, Utalokért, Zilekért.

T-55 harckocsik is vannak még tárolva, vagy azok már kohókba kerültek? Annak a lánctalpas munkagépnek mi a neve amelyiken elöl  tolólap van, hátul meg egy nagy szerkezet, azt hiszem fedezékásó. A mellette lévő 2 az a BAT-M ha igaz. Ezek 4320-as Uralok vagy még a benzines 375-ök? Kicsik a képek de én 4320-ra tippelek a hűtőrácsból.

Egyébként ezek eladásra várnak?

Bocs a sok kérdésért:)

Előzmény: vad05 (87617)
S.n.a.f.u. Creative Commons License 2013.04.26 0 0 87667

hello...és akkor mi lesz a gazdaság motorjával?

a közbeszerzési kenőpénzekkel?

Előzmény: Zajcsikkoma (87666)
Zajcsikkoma Creative Commons License 2013.04.26 0 0 87666

Python24:

 

"Én maradnék a moderniációnál.Én saját zsebből oldottam meg a fegyverem felöltöztetését Izraelből,neten vásárolt holmikkal.Remekül beváltak,egy NVG kompatibilis EoTech irányékkal.Kb 600 USD-ból kijött a dolog.Ezt a sereg is megtehetné,nem kellene milliókat költeni fegyverenként."

 

Teljesen igazad van, ezeket nézegettem én is, tényleg meg lehet oldani cirka 600$-ból, nagy tételben olcsóbban is. Szóval max 150 E ft ból / AK kijönne az egész.

 

4,5 Milliárdból legalább 30 E db megvan.

 

Ha a HM álltal modernizátból 10 E db-ot megcsinálnak, lehetne mellette egy economy változat is.

 

 

VAgy az lenne, hogy mindenki megveszi saját zsebből mondjuk karácsonyra privát módon, és a HM beszponzorálja 50%-ban egy kuponnal. ;)

 

Előzmény: Python24 (87626)
Biga Cubensis Creative Commons License 2013.04.26 0 0 87665

nos az a gond, hogy akiknek ez a hír, és az abból előállott következtetés szól, azt nem érdeklik a tények, mert az ideológiájukba illeszkedik, nem is kell utánajárni. a mozaikok összeállnak, és ezután mindennemű tisztázás az ő szemükben magyarázkodásnak fog minősülni. ugyanakkor ez csak a meglévő szavazótábor megerősítésére elegendő (erre is kell valószínűleg), akiknek a Tel Aviv-New York tengely nem szerepel az ideológiájában/világképében, annak ez így elég kevés. 

a topikhoz meg annyi köze van a témának, hogy ha a Magyar Honvédség nem állna megsemmisülés alatt, akkor lenne itthon is elegendő erő, és nem kéne esetleg kiképzőket importálni.

mindenesetre, HA ezek a katonák valóban a 2006-os nagy tankforradalom miatt érkeztek, hogy kiképezzenek magyar rendőröket, akkor csúfos kudarcot vallottak, elég szakszerűtlenül történt az egész... vagy én nem látom át, mi értelme lett volna az egésznek... de ez az egész nem is ontopik téma, meg az sem, hogy tulajdonképpen kampányolni sem kéne egyáltalán, az egész kormányzó elit oldaltól függetlenül annyi hülyeséget, simlisséget halmozott fel, hogy legalább 2 választásra elég lejárató anyagot szolgáltatnak... ja, hülyeséget beszélek, hiszen a magyar átlag szavazó polgár memóriája egy ciklust sem ölel fel.

Előzmény: stevebp (87648)
S.n.a.f.u. Creative Commons License 2013.04.26 0 0 87664

Én megeszem, tehát tévedtél. Van ateista zsidó is:)))

 

 

Előzmény: stevebp (87650)
S.n.a.f.u. Creative Commons License 2013.04.26 0 0 87663

magyar állam egy tekercs használt vécépapír megvédésére alkalmatlan en bloc. Egyetlen szerencsénk, hogy ez a csődtömeg senkinek sem kell- tanultak az -NDK-NSZK egyesítés anyagi vonzatából.

 

Szóval vészhelyzetben  bízzuk a dolgot olyanra, akik értenek is hozzá.

 

Egyébként a kocsmai mottót idézve: "Le se  szrm kinek a gyarmata vagyunk, csak már jól éljünk."

Előzmény: stevebp (87653)
S.n.a.f.u. Creative Commons License 2013.04.26 0 0 87662

magyar mártír? :)

 

Előzmény: stevebp (87652)
RIKA424 Creative Commons License 2013.04.26 0 0 87661

Tehát nem tudod van-e ilyen szerződésünk, de ha van...

 

----------------

 

Nem tudom.

 

Ha tudnám akkor meg nem mondhatnám meg, hogy van vagy nincs,  mert 99%, hogy ez minősített adat.

 

 

Előzmény: stevebp (87659)
Python24 Creative Commons License 2013.04.26 0 0 87660

Vajon miért nem volt ez a dolog kellően reklámozva a Honvédség alakulatainál?

Előzmény: vad05 (87639)
stevebp Creative Commons License 2013.04.26 0 0 87659

Ma vicces hangulatban vagy :D Tehát nem tudod van-e ilyen szerződésünk, de ha van...  Hát az valószínű, hogy nem maguktól jöttek ide az izraeli katonák úgymond terrorelhárítási gyakorlatra éppen egy robbanással fenyegető belpolitikai szituációban. Bár lehet, hogy fatális véletlen volt és már nem akarták átírni a kiképzési tervet hahaha! A képviseleti demokráciáról: ha minden képviselőt közvetlenül választanánk igazad lenne, de ma sokan listáról kerülnek be akiket senki sem választ - őket mások választják ki és nem meg.

Előzmény: RIKA424 (87657)
RIKA424 Creative Commons License 2013.04.26 0 0 87658

Mert a magyarországi döntéshozók között jónéhány kettős állampolgár van...

 

--------------

 

Mindjárt a legelső helyen mélyen tisztelt nagykövetünk akit sikerült úgy kineveznünk egyik legfontosabb állomáshelyre, hogy csak kinevezése UTÁN négy nappal jöttek rá,  nem magyar állampolgár.

 

.....................:-))))

 

De pótoltuk.

azóta már megkapta a magyart is, így valóban kettős állampolgár.

 

 

Előzmény: stevebp (87656)
RIKA424 Creative Commons License 2013.04.26 0 0 87657

Mellesleg nem tudom feltünt-e de gyakorlatilag elfogadtad a beavatkozás lehetőségét, csak most meg  - egyébként valószínűleg valóban létező - szerződéssel indokolod.

 

---------------

 

1./ Nem indolom.

 

2./ Fogalmam sincs, hogy van vagy nincs olyan érvényes szerződése hazánknak idegen állammal, mely belegyezésünk esetén engedélyezi, hogy határainkon belül az idegen állam fegyveres ereje önálló, vagy közös akciót hajtson végre.

 

3./ Ha van ilyen élő szerződésünk (?) akkor azt elsosorban az USA-val kötöttük meg más államok előtt.

 

4./ Mivel képviseleti demokrácia a mai rezsim formája ezért igen, elfogadom, hogy tudtom nélkül, az általam is választottak, nélkülem, rólam, szerződést kötnek idegen államokkal.

 

 

Előzmény: stevebp (87656)
stevebp Creative Commons License 2013.04.26 0 0 87656

Hm... ehhez képest mondjuk a mossad 72-es a 72-es müncheni merénylet után a Fekete Szeptember ellen indított büntető hadjárata nem hiszem, hogy államközi megállapodásokra épült ahogy az entebei túszmentés sem vagy a legutóbbi merénylet talán Abu Jihad ellen... és még lehetne sorolni...

Mellesleg nem tudom feltünt-e de gyakorlatilag elfogadtad a beavatkozás lehetőségét, csak most meg  - egyébként valószínűleg valóban létező - szerződéssel indokolod. Hogy miért valószínűsíthető a létezése? Mert a magyarországi döntéshozók között jónéhány kettős állampolgár van, illetve olyan zsidó akik nyilván elfogadják, hogy szükség esetén mint izraeli állampolgárok vagy pusztán mint zsidók védelmet kapjanak Izraeltől. Ez van.

Előzmény: RIKA424 (87655)
RIKA424 Creative Commons License 2013.04.26 0 0 87655

Azt hittem a doktrinális részét fogod tagadni és kizárod a lehetőséget azzal, hogy leírod: abszolút elképzelhetetlen, hogy izraeli kommandósok beavatkozzanak Magyarországon.

 

------------------

 

Ne higgy.

Tudj !

 

Bárki beavatkozhat Magyarországon akivel/akinek szerződésben ezt az ország megegedi.

 

Akár az Új-Zélandi hadsereg is.

 

Az ilyen szerződések 99%-ban nem nyilvánosak.

Általában 90+ év múlva tudhatják meg dédunokáink, hogy mely államokkal köt(ött) ilyen szerződés szeretett hazánk, a mi életünkben.

 

 

RIKA424 Creative Commons License 2013.04.26 0 0 87654

Ehelyett valami nőről elmélkedsz ......

 

--------------

 

Látod, látod.

 

Pedig abban van a lényeg.

 

Nem az a lényeg, hogy mit csinálsz, hanem, hogy minek nevezed.

 

 

stevebp Creative Commons License 2013.04.26 0 0 87653

Azt hittem a doktrinális részét fogod tagadni és kizárod a lehetőséget azzal, hogy leírod: abszolút elképzelhetetlen, hogy izraeli kommandósok beavatkozzanak Magyarországon, még akkor is itt zsidók élete kerül veszélybe, mert azok védelme a magyar állam feladata. Ehelyett valami nőről elmélkedsz ... 

Előzmény: RIKA424 (87651)
stevebp Creative Commons License 2013.04.26 0 0 87652

Ez jól hangzik, de... bár nem tudom, hogy működnek az ilyen folyamatok (gránát lenyeletés), gyanítom, hogy ez egyfajta ultima ratio mert beláthatatlan következményekkel járhat ha rosszul sül el. Mondjuk legyártanak egy mártírt aki a halálával több problémát generál mint amennyit az adott titkosszolgálat megoldott. Vannak más módszerek... ezekből naponta kapunk ízelítőt a napi politikában...

Előzmény: S.n.a.f.u. (87649)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!