Keresés

Részletes keresés

prwhrqkt Creative Commons License 2011.02.25 0 0 64943

valami 16 ezer milliárd rubelt hallottam a hírekben.

furcsa egy szám.

Előzmény: kovacsgyula44 (64931)
kószák egyike Creative Commons License 2011.02.25 0 0 64942

Csak azért, hogy másnak is vidáman induljon a napja...:)

http://hvg.hu/itthon/20110224_schmitt_nato_orszagok_lepes

 

"Magyarországnak lépést kell tartania színvonalban, létszámban és minőségben a NATO-országokkal - mondta Schmitt Pál köztársasági elnök csütörtökön Pápán újságíróknak."

vad05 Creative Commons License 2011.02.25 0 0 64941

Ki mondta, hogy lejárt? Van erre valamiféle konkrét bizonyíték, vagy szakértői nyilatkozat? (Bocsánat, hogy a te megynilatkozásodat nem tekintem annak!) Amíg nincs, addig ez csak privát vélemény.

Előzmény: Kavics78 (64933)
vad05 Creative Commons License 2011.02.25 0 0 64940

Álljunk már meg egy szóra! Már megint savanyú a szőlő valakinek? Megkérdezte valaki azokat, akik megkapták odakint ezeket a sisakokat? Mivel nekem hajdanán csak pont ilyen BW-rohamsisakra futotta - egy közös gyakorlaton cseréltem az acélsisakomért, amit meg magamra HTK-ztattam anno - sok éven át használtam és megéltem benne pár gyakorlatot, ahol amerikai, holland, német headsetekkel is használtam. Hozzáteszem, hogy valóban a fejem méretének megfelelő számozású volt a sisak is. Mindegyik headset befért alá, bár az amerikaival kicsit szorított, de állítva a bélés szíjazatán, még az is elviselhető volt. A szegecsek, meg deformáció kapcsán nem sok olyan sisakot feltételezek, amelynél más módszereket és anyagokat alkalmaznának. Ha meg van, akkor valóban más árfekvésben (nem alacsonyabb) van, mint ez. Minden fizikai sérülés elképzelhető megfelelően beállított fizikai behatás és körülmnéyek esetén! De szerintem ebben a témában Éhesló többet tudna mondani. Rémlik, mind ha már lett is volna róla szó.

Előzmény: hiryu2,0 (64915)
vad05 Creative Commons License 2011.02.25 0 0 64939

Igaz, hogy ott is parancsra, de azért Király Béla temetésén ennél - szeritnem - többen voltak. Legalábbis a búcsúztatón. A temetőbe szerintem be se fértek volna annyian, ahány embert kirendeltek a búcsúztatóra.

Előzmény: RIKA424 (64903)
vad05 Creative Commons License 2011.02.25 0 0 64938

Szeritem pár évvel ezelőtt volt már itt is szó róla, hogy a magyar katonai gyakterek sem panaszkodhatnak védett állat- és növényi fajokban, amelyek pontosan azért települtek és maradtak meg ott, mert még a legintenzívebb katonai kiképzés idején is jóval kevesebbet abajgatják őket, mint a "civil" területeken. Aki ezt nem képes belátni, az menjen ki saját maga a 0-ponti, táborfalvai, vagy éppen a hajdúhadházi ............ gyaktérre és kérdezze meg az adott területért felelős természetvédelmi igazgatóság szakembereit!

Előzmény: MihályiAttila (64900)
vad05 Creative Commons License 2011.02.25 0 0 64937

"igaz, hogy csak egy urnás temetésre fussa a honvédségi támogatásból"

 

No-no! Tavaly segédkeztem egy volt kollégám temetésénél a családnak. Ez így, ebben a formában nem igaz. A család dönti el. Egy középkategóriás (nem mindenből a legdrágább!) koporsós temetés is simán futotta az akkori árak szintjén. Ugyanakkor, ha az urnás temetést választották volna, akkor ott is a legmagasabb kategóriát választották volna, az se telt volna ki belőle, csak némi családi önrésszel.

Előzmény: kovacsgyula44 (64890)
Sun Tzu Creative Commons License 2011.02.24 0 0 64936

fene tuggya....

Annyit lehet tudni, hogy a Hm Logisztikai Ellátó Központ szerelt páncélos fejvédõk (téli, nyári) beszerzésére 8 misit fordított az első fél évben... Ami perzse nem ua., és nagyságrendet sem lehet tudni, de hát ez is viszonyítási adat....

 

 

Előzmény: Kavics78 (64933)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.24 0 0 64935

Azt barátom mi valójában soha nem fogjuk megtudni. :-)

Előzmény: Kavics78 (64933)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.02.24 0 0 64934

Tudtommal a PSYOP/S hazai használata tilos törvényileg.

Előzmény: kovacsgyula44 (64928)
Kavics78 Creative Commons License 2011.02.24 0 0 64933

Apropó korrupció! Tudja valaki mennyibe fájt ez a használt/lejárt kevlár biznic az adófizetőknek?

 

Előzmény: Törölt nick (64932)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.24 0 0 64932

Korrupcióra Magyarország is.

Előzmény: kovacsgyula44 (64931)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.02.24 0 0 64931

Hamár homár, még egy cikk a nol.hu-ról: Oroszoszország milliárdokat költ fegyverekre, korrupcióra.

Törölt nick Creative Commons License 2011.02.24 0 0 64930

Majd kiadják szakutasításban, hogy leejteni tilos!

Előzmény: Kavics78 (64929)
Kavics78 Creative Commons License 2011.02.24 0 0 64929

Ehhez csak annyit tennék hozzá ,hogy az aramidszálaknak van egy bizonyos szavatossági idelye! kb. 5-év, nos ez után jobb helyeken kuka!

Előzmény: kovacsgyula44 (64927)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.02.24 0 0 64928

A nol.hu-n ajánlok egy számomra nagyon érdekes cikket: Csapatbővítésért akartak zsarolni amarikai szenátorokat. Nekünk van erre alkalmas PSYOP- unk?

kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.02.24 0 0 64927

Ma már olyan sisak, amely nem tartalmaz mikrofont és hangszórót, az komolytalan. Az osztrákok, amikor potom áron megvették az M109 A2 155 mm-es önjáró lövegeket, tartozékként kapták vele a belső beszélő berendezésként működő kevlár sisakokat. Az M198 vontatottnál szintén széria felszerelés a szabadtéri kommunikációra képes sisak, meg a herét a dörejártalomtól védő szuszpenzor készlet. A fiam mitfarer, ő is a sisakon keresztűl tárgyal a safjorral.

Én azért azt látom, hogy kende vagy hende vagy hogy hívják néhány hónap alatt többet tett a PRT biztonságáért, mint Juhász és Szekerös 8 év alatt. 

Előzmény: hiryu2,0 (64915)
HG4I Creative Commons License 2011.02.24 0 0 64926

...légierő az az amikor feketéllik tólük az ég!...

 

Találó megállapítás.

Analógiát vonva: a 14 griff = LÉGIGYENGE...

 

Előzmény: prwhrqkt (64918)
Plieur Creative Commons License 2011.02.24 0 0 64925

Akkor megnyugodtam:)

 

Előzmény: prwhrqkt (64919)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.24 0 0 64924

A leadott teljesítmény változatlanságához kellenek a trükkök. Egy autónál vagy traktornál 10% nem annyira számít.

Egy harckocsinál igen.

Előzmény: fater.lajos (64923)
fater.lajos Creative Commons License 2011.02.24 0 0 64923

A totalcar egy öreg mercit etetett először növényi olajjal, majd használt motorolajjal. Gond nélkül. Mi a haverokkal egy MTZ traktort indítottunk be felolvasztott, forró avas disznózsírral. Ment mint a varrógép, csak a szaga volt más.  A hajómotorok egy része nehézolajjal működik. Az olyan mint a kátrány. Előmelegítik, aztán mehet a motorba. Nem elektronikás, kellően egyszerű diesel motor mindennel elmegy ami ég és folyik.

Előzmény: Törölt nick (64922)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.24 0 0 64922

A "mindenevő" motorok megfeleltethetőek a dízelmotoroknak. Leglényegesebb tulajdonságuk, hogy levegőtöltésű motorok (a munkatérbe a levegő tüzelőanyag nélkül jut be) , így a kompressziót nem korlátozza az üzemanyag öngyulladása, mint az Otto motoroknál. Keverékképzése az úgynevezett minőségszabályozás elvén működik, azaz a beszívott levegő mennyisége azonos, csak a befecskendezett tüzelőanyag mennyisége változik. A dízelmotor tiszta levegőt szív be és azt sűríti össze. A nagy nyomás miatt a levegő felmelegszik. Ebbe a forró levegőbe az adagolószivattyú dízelolajat fecskendez be, amely magas hőmérsékleten külön gyújtóberendezés (gyertya) nélkül meggyullad, elég.

A "mindenevő" motoroknál a hengerfej, és a dugattyú speciális formájával érik el a lehetőségek szerinti legjobb üzemanyag/levegő keveredést a különböző üzemanyagfajtáknál, valamint az adagolórendszer is alkalmazkodik az üzemanyaghoz.

Természetesen mindez csak bizonyos határok között lehetséges, így adott motornak adott választékú üzemanyaga lehet.

A T90-nek pl. ottani szabványú T-2, TS-1 gázolaj és A-72 benzin lehet az üzemanyaga.

Előzmény: Pinshot (64921)
Pinshot Creative Commons License 2011.02.24 0 0 64921

Tiszter fórumozók!

Érdeklődni szeretnék, hogy van-e itt olyan valaki, aki pár mondatban el tudná nekem mondani egy "mindenevő" motor működési elvét? Kerestem sok helyen, de nem találtam (lehet rossz helyen:)). Úgy olvastam hogy pl a T-72-es harckocsiban ilyen motor volt/van. Nekem egyik tanórán kellene ezen motorokat pár mondattal bemutatni, de nemtudom ki ért ezekhez a motorokhoz. Ha valaki tudna segíteni, azt nagyon megköszönném.

Üdv.: ZOLI

prwhrqkt Creative Commons License 2011.02.24 0 0 64920

aki elhunyt környékünkön  az "én időmben" azt jó eséllyel én temettem. 

először kijelöltek, utána valahogy rajtam ragadt, mint szamáron a fül. :-) nem volt gondom vele.

 

század volt a legnagyobb dísz alegység,jó minőségű gyakorlóban,sisakban,fegyverrel.

talán egy szakasz lőtt. /bár 1x ,még lentiben temettünk vkit, ott zászlóalj volt kint. én az egyik szakasz élén . vonultunk vagy egy fél óráig :-)/

 

nem tudom a hozzátartozóknak,vagy kívülállóknak milyen egy ilyet látni,de így utólag , azért uras gesztus ez a seregtől az elhunyttal szemben.

 

nekem úgymond tetszik az amerikai filmes ceremónia is,ott mindíg kb. 1 rajnyi dalia van,és azzal az öreg puskájukkal lőnek+a zászlót átadják a hozzátartozónak. 

ilyet azért nem kap egy esztergályos,vagy művezető ! /a szolg.vez meg igen!/

Előzmény: RIKA424 (64903)
prwhrqkt Creative Commons License 2011.02.24 0 0 64919

igen, ezt már legalább egyszer átagyaltuk itt: mi albán  légvédelemnek neveztük régen , amikor a zember az öklét rázza az ég felé, nehéz légvédelemnek pedig amikor mindkét öklét rázza az ég felé.

igaziból nincs köze az albánokhoz.

mint amikor valaki csehül érzi magát.

vagy ahogy a csehek mondják: lapít ,mint a magyar a kukoriczásban! :-)

Előzmény: Plieur (64895)
prwhrqkt Creative Commons License 2011.02.24 0 0 64918

mérnök- műszaki- szolgálat -főnök- helyettes komám mondta /shm/ egy alkalommal, hogy a légierő az az amikor feketéllik tólük az ég!

de eez? na hagggyuk már! :-)

Előzmény: Törölt nick (64889)
Sun Tzu Creative Commons License 2011.02.24 0 0 64917

mintha a rendőrségi szóvivők kifinomult szókincskészletét hallanám...

 

ez a "szemrevételezte" a legjobb:)

 

ftőrm: Honvéd, látja ezt Budeswehr sisakot?

honv: Jeletem, látom!

ftőrm alesnek: Alezredes úr, jelentem, a szemrevételezés megtörtént!

ales: Ftőrm, ezt vegye jegyzőkönyvbe!

Előzmény: hiryu2,0 (64916)
hiryu2,0 Creative Commons License 2011.02.24 0 0 64916

Mondjuk ez a mondat gyönyörű

 

a sisakokat az MH Összhaderőnemi Parancsnokság által kijelölt, megfelelő műveleti tapasztalattal rendelkező állomány személyesen szemrevételezte, haditechnikai eszközökkel és hadfelszerelésekkel való kompatibilitását ellenőrizte, alkalmazásba vételre javasolta".

hiryu2,0 Creative Commons License 2011.02.24 0 0 64915

M i lenne..... Valaki megint keresett egy sort,,, vagy az anyósa cége....

 

KJhmm.... mellesleg a kevlársisakoknak asszem van egy garanciális ideje. Oszt ennyi idő ha jól rémlik, elee lejárt lenne.... Mellesleg ennyi sisakot hogy gondoltak ennyi embernek?

Előzmény: Sun Tzu (64914)
Sun Tzu Creative Commons License 2011.02.24 0 0 64914

pedig ez a cikk tökéletes példája annak, amikor "felkészült" zsurnaliszta ír egy olyan témáról, amire a HM szintén "felkészült" sajtósa reagál valami bullshitet...

átlag olvasó meg most foghatja a fejét, hogy most akkor mi is van?

Előzmény: hiryu2,0 (64913)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!