Keresés

Részletes keresés

Puppi Antal Creative Commons License 2017.07.15 0 0 29616

Mondjuk utálom a név vagyis semmilyen nick neveket mert ez mindig rendkivül ocsmány beszolásokra ad lehetöséget amit miden topikolos szivessen használ.

Puppi Antal Creative Commons License 2017.07.15 0 0 29615

hALI A CSAPATNAK EGY FÉSZERBEN SZERT TETTEM EGY valaha Szegeden készült Tomos rotára még élesztgetem mivel elég régen kb husz éve van ott, Gyujtás van talán de orán száján folyik a benzin elég baba rugos leszoritásu a tank oldali rőgztés.

 

gombászok Creative Commons License 2017.07.15 0 0 29614

Tűszelep vagy úszó hiba miatt elvileg kerülhet bele benzin, DE nekem g200 motor karburátoromnál orrán-száján folyt a benzin, még üzem közben is, mégse ment az olajba. Ez 25 éves karbi volt, nem biztos, hogy a tiéddel egyező a motor és a karbi felépítése.

Vettem rá utángyártott karbit, szemre minden egyezik, mégis vannak vele indítási problémáim, csak akkor hajlandó hidegen indulni, ha a levegőszűrő fedelet leveszem, üzem közben semmi gond nincs vele, megy..

 

Tecumseh motoros fűnyírómmal volt benzinbefolyós gondom az olajba, ott a karbi csere megoldotta, persze az más rendszer.

 

Gyűrű mellett nem hinném, hogy bejut, ami a dugattyú fölé kerül, az elpárolog, elég, kipufog. Ha onnan folyna be, szerintem füstölne, dadogna a motor, annyira dús keverék kellene hozzá, és hideg motor, hogy a benzingőz le tudjon csapódni.

Előzmény: lacbp (29613)
lacbp Creative Commons License 2017.07.14 0 0 29613

Sziasztok!

 

Az f400-as hondámon Gx110- es motor van! Mostanság azt vettem észre, hogy szaporodik a motorolaj! Nem füstöl, van benne erő... De valahogy benzin kerül az olajba! Van valami ahol át tudja engedni? vagy gyűrűnél?

 

Köszi!

Kapa bácsi Creative Commons License 2017.07.13 0 0 29612

Sajnos nincs!

Előzmény: jannnnika (29602)
jano5691 Creative Commons License 2017.07.13 0 0 29611

Csak mondom, hogy a tűszelep barkácsolásom azóta is működik :-). A szelepből levett részt kompenzálta az ''O' gyűrű vastagsága. Meg hajligatni is lehet a villát.

Előzmény: kacsaXD (29609)
jannnnika Creative Commons License 2017.07.13 0 0 29610

Innen rendeltem én is, de ház nélkül sajnos kidobott pénz volt, úgy néz ki.

Megpróbálom akkor a villával beállítani, hátha összejön. Köszönöm szépen!

Előzmény: kacsaXD (29609)
kacsaXD Creative Commons License 2017.07.13 0 0 29609

Én is cseréletem már benne tűszelepet, mert nem zárt le. Ha motor leállt, azonnal el kellet zárni a benzincsapot.

Találtam gyárit és azt tettem bele.

http://vaszkoshop.hu/spd/KGA-P-0119/Karburator-tuszelep-Maruyama-MD-150-regi

 

Persze a házat nem cseréltem.

 

 

Előzmény: Csiga1970 (29607)
kacsaXD Creative Commons License 2017.07.13 0 0 29608

A villákon kell állítani és akkor lesz magasabb a benzinszint.

Előzmény: jannnnika (29606)
Csiga1970 Creative Commons License 2017.07.13 0 0 29607

Hello!Gondoltam,megosztom én is a tapasztalataimat a maruyama md 150-es permetező tűszeleppel kapcsolatban.Az én gépemen is szét volt kopva a cucc.Kerestem sokat,még egyszer egy ember telefonon azt mondta,hogy a robi 55 gép tűszelepe jó bele,azon van az a kis drót akasztó ami csatlakozik a tűhöz,és be lehet állítani vele a benzinszintet.Én csak a babetta karbihoz való szelepet találtam,annak hiányzott ez a kis beakasztó drót,de a menet jó volt.Végül sikerült beállítani a szintet ezzel is,sokat használtam a gépet azóta és jól működik.Tehát nekem jó úgy is,hogy csak saját súlya ejti le a tűt.Üzem közben azért remeg a gép rendesen,lehet ez is segíti a működést.Szerintem megéri próbálkozni ,bár elég türelem játék a dolog.Előtúrtam néhány teló képet róla,ezek akkor készültek.Remélem tudtam segíteni.Üdv

Előzmény: jannnnika (29606)
jannnnika Creative Commons License 2017.07.13 0 0 29606

Igen, én is erre gondoltam, ezért akartam cserélni a tűszelepet. A szervízben amit beleraktak szelepet nincsen "talpa" amit be lehetne akasztani a "billenő lemez" villájába. Gyakorlatilag így a tűszelep lefele csak a saját súlyától mozog nálam.

Előzmény: kacsaXD (29603)
ali kis Creative Commons License 2017.07.12 0 0 29605

Igazán nincs mit köszönnöd. Ha minden közösségi oldalt ismernénk, akkor egész nap és éjjel, gép előtt ülhetnénk.

Csak semmi pardon! Azért vagyunk, hogy egymáson segítsünk, ha tudunk.

Előzmény: halkergető (29604)
halkergető Creative Commons License 2017.07.12 0 0 29604

Köszönöm a segítséged!

Nem gondoltam rá, hogy van külön topikja a B&S motoroknak, ezért nem is kerestem.  -  Előbb írtam, mint gondolkodtam.

Pardon!   :)

Előzmény: ali kis (29601)
kacsaXD Creative Commons License 2017.07.12 0 0 29603

Nekem is ilyen permetezőm. Alacsony a benzinszint az úszóházban, azért fulladozik.

Előzmény: jannnnika (29602)
jannnnika Creative Commons License 2017.07.12 0 0 29602

Szia Kapa bácsi!

A hozzászólásban említett Maruyama MD150el kűzdök én is, hasonló problémával. Magas fordulaton fulladozik a motor. Rendeltem tűszelepet de amikor cserélni akartam akkor derült ki, hogy az én karburátoromban nem az eredeti szelepház/szelep van, ugyanis nem stimmel a méret pedig gyári szám alapján rendeltem. Az előző tulaj aztán elmondta, hogy úgy suszterolták össze a szervízben alkatrész híján.

A kérdés az lenne, hogy nincs-e véletlenül elfekvőben neked ilyen szelep ház?

Üdv: janika

Előzmény: Kapa bácsi (28894)
ali kis Creative Commons License 2017.07.12 0 0 29601

Próbáld meg a Briggs fórumon a nagy tudásúakat meginterjúvolni.

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9213666

Előzmény: halkergető (29600)
halkergető Creative Commons License 2017.07.12 0 0 29600

T. Szakértő Urak!

 

A Briggs fűnyíró- és kapagép motorokat a külső, jól látható jegyeik alapján hogyan lehet megkülönböztetni?

Mert hogy könnyű, avagy nehéz-e a lendkereke, az nemigen látható megbontás nélkül.

 

Van valami eltérés a típusszámban, esetleg a kihajtó tengely hosszában, vastagságában, vagy bármi másban, ami elárulja, hogy melyik készült fűnyíróhoz, és melyik kapagéphez?

 

Előre is köszönet a válaszért!

halkergető Creative Commons License 2017.07.12 0 0 29599

Nekem van egy olyan érzésem, hogy annyi pénzért, amennyiért az általad keresett önjáró szárzúzót megkapod, már tudnál venni egy TZ4K kistraktort.

(A vágó-zúzó eszközt - ha van némi ügyességed - magad is el tudod hozzá készíteni.)

Előzmény: zamu (29595)
Rotapapa Creative Commons License 2017.07.12 0 0 29598
Előzmény: zamu (29595)
kacsaXD Creative Commons License 2017.07.12 0 0 29597
Előzmény: zamu (29595)
Rotapapa Creative Commons License 2017.07.12 0 0 29596
Előzmény: zamu (29595)
zamu Creative Commons License 2017.07.12 0 0 29595

Sziasztok!

 

Létezik önjáró szárzúzó? Ha igen milyen típust érdemes venni?

1-2 hektár kezelésére lenne szükségem erre, sajnos traktorunk nincs, ekkora területre pedig traktor vásárlását (egyelőre) nem tervezem.

 

Lényegében egy "nagy fűnyíróra" lenne szükségem, amit a hepehupás talajon is el lehet tolni, és ha véletlen egyszer-egyszer elkapja a talajt, vagy valami nagyobb kórós gazt, attól sem lesz baja.

 

A sima kasza azért ne jó, mert az nem szecskázza fel az anyagot(és általában rendre vág).

 

Előre is köszönöm a választ!

szakary Creative Commons License 2017.07.10 0 0 29594

Szia Urak!

 

Ha valakit érdekelne,Szombathely mellett Vasszécsenyben van a cucc.

 

https://www.jofogas.hu/vas/Kapalogep_kerek_eke_sarabolo_68263677.htm

 

Üdv: Kary

Buszos166 Creative Commons License 2017.07.09 0 0 29593

Szia! Köszi az infót. Még nem vizsgáltam át tüzetesen a gépet, (lesz rá időm bőven), de első blikkre, eléggé stabilnak látszik a csoroszja, ahogy a gyors szemrevételezéskor megnéztem.

Az ötlet az oda hegesztett vassal nagyon frappáns, megjegyeztem.

Egyébként eléggé pedáns öregúr volt az eddigi gazdája, pl. egy műanyag vödröt kötözött a vill. motorra, hogy amikor nem használja, ne porosodjon a motor, a kapa kések és az alja letakarítva, vagy a rozsdásodható részek, valamint az egész kapa lefestve, (nem frissen, hogy valamilyen sérülést eltakarjon).

A késeken látszott, hogy használatban vannak/voltak, de jó állapotúaknak látszottak.

Majd, -ahogy írod- kitapasztalom a mi agyagos földünket milyen módszerrel kapáljam. A felső réteg kb. 5-8 cm. kemény, (főleg ha már több mint egy hete nem esett), az alatt porhanyós, nedves. Egyébként az egyik szomszéd minden ősszel és tavasszal a kis kerti traktorjával, (ami után különböző kiegészítőket lehet kötni) felekézi. Ez nagy segítség.

Tavasszal én majd végig megyek utána az Imi-el, azután már csak gereblyézni kell.

Most például amint a burgonyát felszedjük, utána az Imi következik és veteményezhet a párom az elképzelése szerint.

Előzmény: janijani (29588)
halkergető Creative Commons License 2017.07.09 0 0 29592

Üdv.!

Nem vgyok kertész, érteni sem értek hozzá, sejtelmem sincs, hogy hány év alatt fordul termőre a dió, és hogy szokták-e a dió magoncot is szemezni, vagy oltani, de a helyedben ennek utána néznék.

 

Nehogy esetleg évek múlva, a termőre forduláskor csodálkozz, ha a nagyszemű, papírhéjú fád alatt magról, vagy gyökérhajtásból kibújt csemetékből aprószemű, és törhetetlenül kemény héjú diót termő fáid lesznek.

Előzmény: amper_vadasz (29590)
janijani Creative Commons License 2017.07.09 0 0 29591

Ősszel mindenképpen ültesd át, mert kb ugyanakkora sudár a gyökere mint amilyen magas a föld felett a fa. A kertészetben elvágják a gyökerét mert túl nagy munka lenne kiásni, ezért soha nem lesz olyan gyökere mintha helyben kelt volna ki.

A diófalevelet én is kihordom a kert végébe a kerítés tövét végigterítem vele, ott elkomposztálódik és szétszórom a kertben. Be is kapálhatnám de mivel tavasszal szoktam felkapálni, ha ősszel kiszórnám tavasszal túl sokáig nedves marad a föld a falevelek alatt és emiatt csak későn lehetne kapálni. Én sem vettem észre semmi hátrányát a diófalevélnek.

Előzmény: amper_vadasz (29590)
amper_vadasz Creative Commons License 2017.07.09 0 0 29590

Még nem tudom, lehet át ültetem őket, de szépen cseperednek, ahhoz képest, hogy idén bújtak ki, már 45-50cm a növény, szemlátomást nőnek mint a gomba.. Anno mikor diócsemetét kerestem Bogyoszló Sopronnémeti között, és ki kellett ásni, nem volt kis munka, azután éveket vártam, hogy a kertbe cseperedjen, ezek meg idén egyszer csak hipp hopp kinőttek, az őszi diófalevél beásásnál kerültek a diók a földbe.. Mielőtt még valaki megkérdezné, nem vettem észre negatív hatását a diófalevélnek mint talaj javítás - szerves anyag pótlása okán, több éve csinálom.

Előzmény: janijani (29589)
janijani Creative Commons License 2017.07.09 0 0 29589

Na hát egyetértünk mi, én sem szeretek kézzel kapálni. Amit lehet géppel, csak amit muszáj azt kézzel.

Mit csinálsz a kinőtt diócsemetékkel?

Előzmény: amper_vadasz (29587)
janijani Creative Commons License 2017.07.09 0 0 29588

Majd ha használod rájössz magadtól is.

Kemény földnél nem kell az orrkerék sőt a csoroszlyát kell emelgetni mert nagyon visszafogja a gépet. Puha földnél viszont jó az orrkerék mert nem engedi hogy elássa magát a gép. Gyárilag fix az orrkerék, a mélységet a csoroszlyával lehet beállítani. Neked ezekszerint az orrkerék is állítható.

Nálunk kemény agyagos a föld, a csoroszlyát a legmélyebb állásban használom, ez így jó a 20 cm mély kapáláshoz is és a sekélyebb kapáláshoz is.

Amit láttam több RK-02 kapánál, a csoroszlyatartó kikopik és összevissza lóg a csoroszlya, ha nagyon ki van kopva még oldalra is ki tud fordulni. Ez nálam is kikopott az idők során, de odahegesztettem egy 8x8 mm-es gátervasat és így olyan fixen áll mint újkorában. A képen ott látszik a függőleges csapszeg alsó végétől balra.

Előzmény: Buszos166 (29586)
amper_vadasz Creative Commons License 2017.07.09 0 0 29587

Nézd kolléga, egész más sorközt kapálni géppel mikor még a növények kicsik, és jól látod a sort, és egész más amikor már nagyok a növények, és a zöldje szinte már majdnem összeér, és hogy még izgalmasabb legyen a dolog, pár dió csemete is kinőtt a sorközben.. Sem a sort, sem a dió csemetéket nem szeretném kikapálni, és csak a felületét kapálom a sorköznek amolyan eső utáni normál kapálást képzelj el, ami géppel felezővel gyorsan megy, ha kézi kapával kellene végezni, az nem 40 perces móka lenne. Az uborka kordonra futtatva, de a kacsok közben lent is futnak a sorközökben, amiket kerülgetsz a géppel, ha nem akarod idő előtt lekacsozni. A dinnye növény szintén szépen terül.. Veteményes sorközökbe emberes méter magas kapor feszít melletted, miközben haladsz az 1+1 kapás + védőtárcsás keskeny géppel, s örülsz, hogy nem törsz le semmit, nem kapálsz ki semmit, látod, nem egy séta galopp átlagos sorköz kapálásról van ám már szó, amit könnyedén megboldogult jó apósod is lazán teljesítene.

Előzmény: janijani (29584)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!