Keresés

Részletes keresés

saválló Creative Commons License 2017.11.04 0 1 117573

A Grand Resort nem tengerparti szálloda.

 

A hotelből kilépve át kell menni egy úttesten majd a majd szemben lévő Grand Hotelen keresztül juthatsz ki a tengerpartra vagyis a strandra.

 

Ez a  kissé nehézkes járáshoz nem éppen a megfelelő hotelválasztás.

 

A bal oldali keresőbe beírva a hotel nevét lesz hozzászólás a szállodáról.

Előzmény: Kacita (117572)
Kacita Creative Commons License 2017.11.04 0 0 117572

Kedves utazók! Végigolvastam az előző bejegyzéseket, szinte mindet. A Grand Resort-ról nem emlékszem, hogy írtatok. Ha valaki járt ott, nagyon örülnék, ha írna a körülményekről. Minden érdekel - most fogunk ott nyaralni. Az elhelyezés, ellátás, személyzet stb. Természetesen vannak hivatalos információink, de szeretnék véleményeket, tapasztalatokat, hasznos tanácsokat. Nekem kissé korlátozott a járásom sajnos, így meggondolom hova, merre induljak el gyalogosan. Erre vonatkozóan van-e valakinek tanácsa? Előre is köszönöm ha írtok.

Kathy8 Creative Commons License 2017.11.01 0 0 117571

Minek mentek el akkor Hurghadáig ??? Luxorból lent délen sokkal több lenne a választék ! Marsa , El Quseir, Safaga ...

Előzmény: xarina55 (117570)
xarina55 Creative Commons License 2017.10.31 0 0 117570

Tud valaki ajánlani Hurghadán valami jó snorkelezős helyet? Olyan kellene, ami nem tartozik egyik szállodához sem és szabadon be lehet menni. Pár nap múlva ugornánk át pár napra Luxorból a tengerhez egy kicsit.

zsuzso100 Creative Commons License 2017.10.28 0 0 117569

Így van, KIZÁRÓLAG FÜGGETLEN telefonba tudsz idegen sim kártyát tenni. Viszont ha nincs tartozás a telefonra, a szolgáltató díjmentesen függetleníti!

Eszetekbe ne jusson a hazai netet kint használni, mert hamar összejön még egy utazás ára. Ha hazai kártya marad bent, akkor mindenképpen kapcsoljátok ki az adatforgalmat, mert a háttérben is fogyasztják a netet.

Vannak külföldi csomagok, ezek kb alap kommunikációra elegek, de erről a szolgálató tud infót adni.

Előzmény: seci (117565)
zsuzso100 Creative Commons License 2017.10.28 0 0 117568

Csakis dolcsi, és sok 1$ jattnak.

Előzmény: judy1986 (117560)
feketefelho Creative Commons License 2017.10.27 0 0 117567

ITT kedvedre nézelődhetsz időjárás tekintetében.

Előzmény: judy1986 (117559)
196609 Creative Commons License 2017.10.26 0 0 117566

Köszönöm a gyors választ.

Mindegyik gyógyszer szinte alap, amit én utazáskor biztos viszek magammal. Az állandó az a vérnyomásra van. Semmi komolyabb készítmény.

Az ajándéknak utána nézek, nem mintha sokat akarnék hazahozni bármiből is.

Kártyát nem használok külföldön, mindig kp van nálunk. A telefonra is rákérdezek. 

 

Előzmény: showtimes (117563)
seci Creative Commons License 2017.10.26 0 1 117565

Csak annyit, hogy Vodafone-HU az egy dolog, es Vodafone-Egypt meg egy masik (mint ahogyan a Vodafone-UK, Vodafone-Spain, stb is).

 

Azaz akinek Vodafone-HUs (lockolt, fuggo) keszuleke van az ugyan ugy nem fogja tudni hasznalni a kinti kartyaval, mint akinek mondjuk TMO-HUs, szoval a lenyeg, hogy halozatfuggetlen legyen a keszuleked. [Azt, hogy tenylegesen fuggetlen a telefonod legegyszerubben ugy tudod ellenorizni, hogy beleteszed egy masik szolgaltato kartyajat es megnezed megy-e. Hogy az magyar vagy kulfoldi szolgaltato kartyaja - az edesmindegy]

 

-seci

Előzmény: showtimes (117563)
showtimes Creative Commons License 2017.10.26 0 0 117564

Ha megnézed a meteo oldalakon a sok éves statisztikát este, reggel relatíve hüvi van (ottani viszonylatban), vannak szeles helyek, ahol a hőérzet kevesebbnek tűnik. Te tudod mennyire vagy érzékeny, egy-két könnyű pulcsi valszeg belefér a csomagba.

 

Hurghada műváros, semmi régi, semmi műemlék, a turisták a kikötőt, a piacokat és az új mecsetet (van több is) szokták megnézni, meg program gyanánt az akváriumot (van egy modern, drága és egy régi, kicsi) a delfináriumokat (van 2), meg a főutcán szoktak le-fel sétálgatni... Nem tudom, hogy az említettek közül most minden nyitva van-e, olvass utána.

 

Vannak részek, akit érdemes elkerülni, de oda turista úgyis csak tévedésből tér be :)

 

 

Előzmény: judy1986 (117559)
showtimes Creative Commons License 2017.10.26 0 0 117563

Amit tudok,

 

Komolyabb gyógyszerek esetén orvosi igazolás kell, hogy neked arra szükséged van (az se baj, ha van hozzá angol nyelvű fordítás). Vittem magammal gyógyszert, papírt is - nem foglalkoztak vele, de hallottam már olyat, akivel igen, szerintem jobb megelőzni a reptéri magyarázkodást. Én kézipoggyászban vittem, ha csomag eltévedne a gyógyszer akkor is kéznél legyen (üveges kiszerelés abból sem lehet).

 

Olvasd el a magyar vámszabályokat :) pl. dohánytermékek. Sokan bevásárolnak, ami nem azt jelenti, hogy szabad, ha kiszúrják az ő baja. Ezen túl a szokásos: kábszer, szúró vágó fegyver. Az egyiptomiak meg a tengeri cuccok kivitelére harapnak, mint pl. kagyló, tengeri csillag - tilos, elkobozzák és még büntethetnek is.

 

Persze, van több helyi mobil társaság, pl. Orange... amennyiben nem kártyafüggetlen a telód érdemes előtte itthon a szolgáltatódnál érdeklődni (vagy valaki esetleg részletezi).

 

Egy tanács, a bankkártyát óvatosan használd, biztonságosabb a kp. , meg egyébként is sok helyen nem is tudsz vele fizetni, pl. piac.

 

 

Előzmény: 196609 (117562)
196609 Creative Commons License 2017.10.26 0 0 117562

Sziasztok!

 

Most utazok először Egyiptomba, ezért szeretnék megkérdezni egy két dolgot, amivel nem vagyok tisztában illetve nem értem. Több, mint egy év hozzászólást elolvastam, de nem igazán kérdeztek hasonlót.

-Van valami akadálya annak, hogy többféle gyógyszert vihessek ki, illetve, ha nincs rá szükségem haza is hozzam? Vihetem magammal a táskámban, vagy csak a bőröndben? Az sem biztos, hogy mindegyik bontatlan lesz. Természetesen ebben van olyan, amit rendszeresen szedek.

-Ha hozok haza ajándék gyanánt valamit, mi az amire figyelnem kell, hogy ne szóljanak érte? (termék, darabszám...) 

-Végül a netezésre lennék kíváncsi. Mindenhol a Vodafon kártyát emlegetik. Aki más telefontársaságnál van, gondolom, annak ez nem működik. Van valamilyen más kártyás megoldás? 

 

HerbertvonKarajan Creative Commons License 2017.10.26 0 0 117561

Dollárt.

Visszaolvasás sokat segítene mindkét hozzászólásod ügyében.

Hajrá!

Előzmény: judy1986 (117560)
judy1986 Creative Commons License 2017.10.25 0 0 117560

Sziasztok!

Lenne még egy kérdésem, dollár vagy eurot érdemesebb vinni????

Köszönöm a válaszokat! :)

judy1986 Creative Commons License 2017.10.25 0 0 117559

Sziasztok!

 

Két dologban kérném a tapasztaltak segítségét:

 

Egyik novemberi esti-reggeli időjárás???

November 5-én utazunk Hurghadára. :) Megnéztem az előrejelzést, de arra lennék kíváncsi, hogy mennyire kell hosszú ruhával készülni reggelre és estére??? Kétszer jártunk Sharmon, júliusban..., az non stop kánikula volt. Viszont nem szeretnék feleslegesen ruhákat pakolni!!! Esténként mi szeretünk shoppingolni, barangolni a városban, így ez miatt érdekel, hogy a valóságban milyen az idő, kell e hidegre számítani, ha igen, mennyire???

 

Másik Hurghada???

Van e olyan hely, rész, amit érdemes megnézni a városban. Hol a legérdemesebb vásárolni... minden tapasztalatot, javaslatot szívesen veszek a városról. 

 

Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszolók segítségét! :) 

toregene Creative Commons License 2017.10.23 0 0 117558

Nagyon Köszönöm a segítséget és a kedvességedet! Szuper lenne, ha találkozhatnánk ott helyben is delfinnel, de szerintem kicsi a valószínűsége, hogy a ti delfinetek ott lesz még...

Nem vagyunk hotelban ülősek: vannak programötleteitek, amik kicsit túlmutatnak az ut.irodák kínálatain?

Elég sokat utazunk, így voltunk már más arab országban is (igaz gyerekkel még nem). Szerintem neki először nagyon sokkoló lesz ez a pár napos kultúraváltás - de végül is ez adja az egész eszenciáját.

 

A három nagy nemzetközi gyorsétteremláncban biztonsággal ehetünk szerintetek? Lecsekkoltam, mindhárom van helyben. Állandóan ez a problémánk ha utazunk, mert borzasztó válogatós a gyerek. Attól tartok, hogy nem lesz hajlandó rendesen enni a szállodában, de a sajtburgeresben, a csípős csirkeszárnyasban és a kalapos pizzázóban akármikor degeszre tudja tömni magát!!

Előzmény: angyalföldi pálmafák (117557)
angyalföldi pálmafák Creative Commons License 2017.10.23 0 2 117557

Sajnos friss infóval nem is de 2012-ig háromször voltunk itt, nálunk ez az egyiptomi kedvenc. A tenger picit soderes enyhén lejt (cipő nem kell) és a mi időnkben volt egy "házi" delfin is. A főépűlet és az erre kétoldalt merőleges kétszintes bungisor régi építésű de van egy új kb ötemeletes épűlet ennek csak az a hátránya hogy az út mellett van és az arabok éjjel-nappal dudálnak ami zavaró.Főidényben két étterem és a medence mellett is van napközben sütés a parton meg egy kis söröző, gyerekeknek  üditő. Az új épületnél lévő medence gyerekcsúzdás és jakuzzi is van ott. A bárban esténként nagyon jó koktélokat készítettek, remélem él még ez a hagyomány. A környék kihalt max egy ajándékbolt és egy patika de taxival minden elérhető a közelben. Mível első utad Egyiptomba készűlj fel ez egy más világ, az europaiakhoz képest "kicsit" erőszakosabbak és a baksis náluk lételem mível nagyon rosszul keresnek és egy szállodai alkalmazott családokat tart el, de bíztos vagyok benne hogy ezzel együtt jól fogjátok érezni magatokat a Palm Beachben :-)

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: toregene (117553)
zsuzso100 Creative Commons License 2017.10.23 0 1 117556
Előzmény: zsuzso100 (117555)
zsuzso100 Creative Commons License 2017.10.23 0 0 117555

Szia!

Itt meg tudod nézni, hogy milyen idő volt korábban ebben az időszakban. Egyébként még bőven strandidő, este kellhet max egy vékony pulóver, de az sem feltétlenül, szerintem nappal 30 alatt nem nagyon lesz a hőmérséklet.

Előzmény: toregene (117553)
feketefelho Creative Commons License 2017.10.22 0 0 117554

Ilyen szokott lenni a vízhőmérséklet.

Előzmény: Laca1111 (117549)
toregene Creative Commons License 2017.10.22 0 0 117553

Sziasztok,

Anubissal megyünk okt 28-án Kairó-Hurghada (8nap). Sajnos Kairó csak egynapos... szeretnénk menni buszos luxori fak.programra is. Gyerekkel leszünk, és először Egyiptomba. A kérdésem az lenne, hogy okt. végén milyen időre számíthatunk, ill. Palm Beach Resortban volt-e valaki mostanában. Bármilyen infónak nagyon örülnék, amit megosztanátok egy "elsőegyiptomozóval".

zsuzso100 Creative Commons License 2017.10.20 0 0 117552

Sziasztok!

Ha valakinek hiányzik egy pendrive, amit Budapesten találtak meg, jelentkezzen! 

Egyiptom csoportba feltettek egy képet, a hölgy a Hatsepszut templom előtt áll, gondolom sok értékes kép van még rajta!

wongkok Creative Commons License 2017.10.19 0 0 117551

Pár szemet tudok adni (ennyi maradt), ha még nem kaptál.

Előzmény: m.n. (117548)
Kathy8 Creative Commons License 2017.10.19 0 0 117550

A szél lesz a meghatározó, az öböl ,  jobb választás télire, vagy olyan part ami védett szögbe esik. Szóval a víz kb. 25 helyenként kicsit több lesz, a korallos részek közt. Ha szeles hetet fogtok ki, akkor az sokat ront a hőérzeten. Ezt előre senki se tudja! De érdemes menni! Nekünk januárban is szuper időnk volt víz 23.7 levegő árnyékban 28 fok , napon 32-40 közt ! Hamarabb sötétedik, este kell kardigán és hosszú nadrág meg kora reggel. De ahogy süt a nap akkor nagyon jó meleg van. Ha fázósak vagytok érdemes olcsón egy sznorizáshoz jó vékonyabb neoprén rucit venni.

Előzmény: Laca1111 (117549)
Laca1111 Creative Commons License 2017.10.19 -1 0 117549

Sziasztok!

2017.11.26-2017.12.10. között tervezünk Egyiptomba utazni, a Makadi Bay területére. A tengerben való fürdőzés nagyon fontos lenne nekünk, de az interneten nagyon eltérő véleményeket lehet erről olvasni.

Valakinek van decemberi tapasztalata ezen a területen? Milyen hőmérsékletre, milyen hideg-meleg tengerre lehet számatani?

m.n. Creative Commons License 2017.10.17 0 0 117548

Sziasztok! Ha valakinek megmaradt ANTINAL  nevű gyógyszere szívesen átvenném. Vagy, ha az utazók közül valaki hozna nekem azt duplán megköszönném.

Vén Halász Creative Commons License 2017.10.16 0 1 117547

Ismét a Sunrise Royal Makadiban nyaraltunk 11 napot.

 

Két éve is itt voltunk akkor 114990 számú bejegyzésben részletesen leírtam tapasztalataimat, most csak rövidebben írok.

 

A Makadi Bay legjobb strandja szerintem, fürdeni, úszkálni itt a legelőnyösebb és Fort Arabesque előtt sznorizni. Legalább 300-400 m széles homokos strand van, mindig található üres ágy. A parton új étterem épül majdnem kész.

 

Változás, hogy jelszó nélkül az egész szálloda területén még a strandon is ingyenes wifi van így nem kell ezért külön kártyát venni.

 

7 külön étterem van a Fő éttermen kívül, (a japán megszűnt) olasz, ázsiai, mediterrán, diétás és könnyű, amerikai, beduin, mexikói, mi négyben voltunk, megérte. A személyzet minden tagja igen kedves, gyors, szuper kiszolgálás.

 

Természetesen most is a legjobb fekvésű épületet kaptuk a 15-öst, korábban a 16-ost ez a két legjobb.

 

A vendégek közül a legtöbb német, aztán orosz/ukránok (nem tudta különbséget tenni közöttük) , angol, meglepően sok a cseh, már az étterem foglás képernyőjén a cseh nyelv is választható, magyar nem. Szerintem ebben az időszakban max 10-20 magyar lehetett, de nemigen találkoztunk.   Sok a kisgyermekes család.

 

Fakultatív programok pontosak és jók voltak, Luxor, delfin úszás, hurghadai városnézés (itt csak mi ketten voltunk), üveg fenekű hajóval vízivilág megtekintés.

 

Valóval jobb a dollár, mint az Euro mert egy az egyben számolják.

 

Niko74 Creative Commons License 2017.10.12 0 0 117546

Szia Bogi!

 

Mi október 20-27-ig leszünk Makadin a  Sunwing-ban.

Mi is mennénk fakultatív kirándulásra,a Lido-t választanánk.

Anikó

voltbull0 Creative Commons License 2017.10.11 0 0 117545

Csak jelzem,h mai indulással az alábbi ár van a Siva Beach-be 249EUR/fő AI ellátás mellett

 

 Abflugdatum AbflughafenLeistungen PreisVerfügbarkeitSiva Grand Beach

Bungalow, All Inclusive, inkl. Flug & Transfer

Gesamtpreis für 
2 Personen

498,-Hinreise
11.10.2017

Abflughafen:
Budapest
Rückreise
18.10.2017

zsuzso100 Creative Commons License 2017.10.10 -1 0 117544

Szia!

Ahogy a beszámolóimban is írni szoktam, én Lidot ajánlom.

Előzmény: Bogi2017 (117543)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!