Keresés

Részletes keresés

Patrik 1029 Creative Commons License 2024.02.29 -1 0 119224

Szia!Esetleg abban is tudnál segíteni amikor Marsa Alam a èrkezik a repülő/22 óra/ott is nyitva van a cigis bolt?

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv Sanyi 

Előzmény: wongkok (119200)
ISIS/002 Creative Commons License 2024.02.27 -1 0 119223

Szerintem a gépen nem, de amint megérkezel menj a BANK ablakhoz, ott adják a vízumot  Az útlevélbe legyen bekészítve USD 25,-, ennyi a vízum ára, semmi nem szükséges hozzá, csak told oda nekik, tudni fogják, hogy miért adod. Belépési papírkát találni fogsz a reptéren ( wizz-l nem mentem már régen, így azt nem tudom pontosan hol, mert ha jól tudom, ők a régi reptérre repülnek ).

Előzmény: mangoka.12 (119222)
mangoka.12 Creative Commons License 2024.02.26 -1 0 119222

Sziasztok!

 

jövő héten wizzairrel - szombat ejjeli jarattal - megyek Hurghadara.

Azzal kapcsolatban van kérdèsem, hogy a belepeshez es majd a vizumhoz szükséges belépési papírt odaadják a gépen? Amennyiben nem, hol lehet beszerezni? 
Mi szükséges a helyszínen a vízumhoz? Egyéni szervezésben megyek booking os hotelfoglalással, elkerik a foglalási igazolást esetleg a hazafele utra szóló repjegyet? 

Köszönöm előre is! 

rage. Creative Commons License 2024.02.25 0 0 119221

Köszönöm. Igen tudom,hogy egyéni igények számítanak. Nézegetem bőszen,de nem egyértelmű minden leírásnál. Csak ha már elmegyek akkor gondoltam legalább ez legyen jó:) Évekig ellenálltam a családnak ,de ebben az évben lehet muszáj leszek menni:)

Köszi a szállodákat megnézem.

Előzmény: saválló (119220)
saválló Creative Commons License 2024.02.25 -1 0 119220

Hurghada Makadi-öböl vagy esetleg Marsa-Alam, pl. Abu Dabbab-i öbölnél két szálloda...stb...

 

Nézegesd meg az irodák kínálatait, válassz ki néhány szállodát ami neked szimpatikusnak tűnik, a leírásokban szerepel szinte minden, estleg még mindehhez holidaycheck-en utánaolvasni a hotel értékeléseknek....tudom nem egyszerű, de nem lehet más fejével gondolkodni mert mindenkinek mások az elképzelései.

Előzmény: rage. (119218)
rage. Creative Commons License 2024.02.25 0 0 119219

Vagy tud valaki olyan szállodát ahol jó szonrkelezési lehetőség van?

Előzmény: rage. (119218)
rage. Creative Commons License 2024.02.25 -1 0 119218

Üdv. Most mennénk először Egyiptomba De nem tudjuk melyik részt válasszuk. Hol lehet több élővilágot látni egyszerűbben palack nélkül? Személy szerint nem vágyom oda csak az élővilág miatt de a család már évek óta akarja.

Köszönöm a véleményeket.

Clint Fastfood Creative Commons License 2024.02.16 -2 1 119217

A piramisok ott vannak 3000 éve és még legalább 5000 évig ott is lesznek, szóval nem sürgős rohanni megnézni :-)

 

A tenger élővilága, a halak, a korallok viszont folyamatosan pusztulnak, ha nem nézed meg most, akkor lehet, hogy 20 év múlva már nem tudod megnézni.

Előzmény: Durian Mochi (119214)
saválló Creative Commons License 2024.02.15 0 0 119216

Nem vagyunk egyformák, így az igényeink is lehetnek változóak.

 

Van aki punnyadni megy tengerpartra, és az AI-t kihasználva 1 hétig csak eszik, és főleg iszik mivel az "ingyen" van.

Ha azonban az ember belegondol annyiért itthon is lehetne bőven enni inni 1 héten keresztül valamelyik hotelban.:)

 

Én az első egyiptomi utam alatt bevállaltam 2 napos Kairo + Luxor + hajós túrákat ( már mittomén minek csúfolták anno a szigetet ahová mindenkit vittek ), és még volt idő strandolásra, pihenésre is.

Igaz minden nyaralás alatt voltunk többféle fakultatív kiránduláson, különböző hajós/sznoris túrákon, sivatagi/beduin falu látogatás+stb..... Sharm El Naga, még 1x 2 napos Kairó, majd még 2x Luxorban....meg mittomén már.

 

A legutolsó Luxor augusztusban brutál volt, még az arab sofőrünknek is melege volt, 53 fok....mutatta az autó hőmérőjét......ha nem álltál árnyékban megfőttél a saját levedben a napon, de kibírtuk nagynehezen.

 

Nekem is voltak kollégáim akik azt sem tudták megmondani hol, melyik hotelban voltak, mert csak ettek ittak 1 hétig ráadásul olyan is volt aki csak a klóros medencében fürdött, mert ott lehetett a vízben is inni a medencebárban.

Se tengerben fürdés sem fakultatív.......minek ha van kaja+ pia.

Előzmény: Durian Mochi (119214)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2024.02.15 0 0 119215

Nem is tudom. Mindenkinek mások a preferenciái.

 

Voltam jópárszor Görögországban, de még nem látam a Akropoliszt.

 

Előzmény: Durian Mochi (119214)
Durian Mochi Creative Commons License 2024.02.15 -2 0 119214

Számomra eleve felfoghatatlan, hogy ha valaki Egyiptomba megy, és elsőre nem a piramisok, stb. a cél, hanem a tengerparti nyaralás. Volt egy dagadt főnököm, aki egyszer mondta, hogy befizetett egy Sharm El Sheik-i nyaralásra. Kérdeztem, hogy, Aladár, a piramisokat is megnézed, ugye. Válasz: fakultatívra ő sosem fizet be. Anyám, borogass!!!

Előzmény: saválló (119212)
Erinaceus Creative Commons License 2024.02.15 0 0 119213

OKé. :)

Előzmény: saválló (119212)
saválló Creative Commons License 2024.02.15 -2 0 119212

Ezt írtad:

 

" Mit lehet még csinálni? Mivel nincs meleg, Luxor érdekes lehet egy kirándulásra, de azért az hajnali kelés, 4-5 óra busz oda, majd aztán vissza a nap végén... Luxorban meg hajtás, rohanás ide-oda..."

 

Erre válaszoltam, semmi szó nem volt lazulásról, azt már utána írtad.

 

Ha lazulás van akkor semmit sem kell csinálni csak lazulni, a kérdés meg nem az volt.

 

Jó lazulást.:)

Előzmény: Erinaceus (119211)
Erinaceus Creative Commons License 2024.02.15 -1 0 119211

Még egy gondolat a pihenésről: van aktív és van lazulós.

Van olyan, hogy lazulni, lassítani akarsz, mert otthon sok volt a meló sokáig (mondjuk vállalkozóként).

 

8 nap az elég kevés a lazuláshoz: Utazol, megérkezel, 1-2 nap, amíg felveszed a lassabb ritmust. Utána meg hazaút előtt 1-2 nappal már azért pszichésen benned van, hogy mindjárt vége.

Tehát mondjuk 4-5 teljes napod van pihenni.

 

 

Pihenni.

 

Ha ezt megpakolod egy Luxorral, az megtöri a lassulást - szerintem... és akkor töredékes az egész...

 

Kultúra, világlátás - voltam én sok helyen, sok múzeumban, templomban, városokban...
Tudom, az mi, és az is nagy élmény... Teljesen más a kettő - én azt vallom, legyen teljes vagy a pihenés, vagy a világmegismerős dolog...

Előzmény: saválló (119209)
Erinaceus Creative Commons License 2024.02.15 0 0 119210

Én különveszem a kettőt - kulturálódni majd elmegyek külön a Nílusra...

Előzmény: saválló (119209)
saválló Creative Commons License 2024.02.15 0 0 119209

" Mivel nincs meleg, Luxor érdekes lehet egy kirándulásra, de azért az hajnali kelés, 4-5 óra busz oda, majd aztán vissza a nap végén... Luxorban meg hajtás, rohanás ide-oda..."

 

Valamit valamiért, van aki csak az AI miatt meg az "ingyen" pia miatt utazik Egyiptomba, pedig vannak olyan történelmi látványosságok amelyekhez nincs hasonló nincs a világon.

 

Kairo is messze van, Luxor is messze van.......a strandbár közel van, nincs tömeg, sorbanállás, buszozás.

 

Luxorban 3 x voltam, Kairoban 2x természetesen 2 napos kiránduláson, hogy legyen idő több mindenre.

 

Anno azt mondták a magyarok a strandon......nehogymáákairobamenjekazééapénzéémennyikoktélttudokmeginni....., igazuk volt, sokkal finomabbak voltak a koktélok, mint pl. mondjuk a piramisok előtt állni, és bámulni őket, mondjuk szfinxből sem sok szaladgál a világon.

Előzmény: Erinaceus (119208)
Erinaceus Creative Commons License 2024.02.15 0 0 119208

Mit lehet még csinálni? Mivel nincs meleg, Luxor érdekes lehet egy kirándulásra, de azért az hajnali kelés, 4-5 óra busz oda, majd aztán vissza a nap végén... Luxorban meg hajtás, rohanás ide-oda...

 

Én a Serenity a nevét követve kikapcsolódásra, lazításra gondolom... víz, halak, kaja...

Előzmény: eger.jeno (119202)
Erinaceus Creative Commons License 2024.02.15 -1 0 119207

Még utoljára: a sznori, a halak a hotelnél is csodás. Sajnos elég kicsi a beúszható sáv - de szép. Tavasszal viszont vélhetően nem lesz tömeg. A fények a vízben délelőtt szebbek, mint délután...

Sharm el Naga viszont még ennél is szebb...

Előzmény: eger.jeno (119203)
Erinaceus Creative Commons License 2024.02.15 -2 0 119206

még valami: a fenti nagy medence zajos, mert animálnak... ha nem jó szobát adnak, kérni kell a recepción másikat - megtámogatva 5-10 USD-val... Jobb szoba lejjebb van a sós kisebb medencék közelében.

 

Inni palackos vizet kell napközben, amit adnak a szobába - ha nem lenne elég, szobafiú 1-2 USD ellenében fog majd rendesen... De mivel nem lesz hőség, a vízellátás nem lesz gond, hiszen folyamatosan lehet kérni inni a bárból, medencénél, meg étkezéseknél...

 

A városba nem mentem be, nincs közel... Vannak boltok a resortban...

 

 

Előzmény: eger.jeno (119203)
Erinaceus Creative Commons License 2024.02.15 0 0 119205

A transzfer az elvielg benne van a nyaralás árában, ha utazási irodánál vetted..

Ha magánúton mész, akkor taxi...

 

Ja és a hét alatt a koktélok is ingyen vannak, kivan téve lapon a választék - finomak... (bár, medence)

Előzmény: eger.jeno (119203)
Erinaceus Creative Commons License 2024.02.15 -2 0 119204

Szia, négyszer voltam a Serenity Makadi Beach resortban, utoljára tavaly. Imádom.

Márciusban nem voltam, de kellemes lehet, a tenger is 23 fokos, a levegő is 23... 

https://www.tui.co.uk/holidays/weather/africa/egypt/egypt-red-sea/hurghada/march.html

 

 

Én USA dollárt vinnék, de euró is jó. Szobafiúnak adni illik 1-2 alkalommal a hét alatt összesen mondjuk 3-5 dollárt. Medencénél is jófiú vagy, ha adsz a bárnál... Bankjegyet adj, mert az érme nem jó nekik.

 

A vízumot a reptéren kell fizetni, bevallom, nem emlékszem, de mintha 25 USD lett volna fejenként.

A reptéren ki kell tölteni egy kisebb papírt, amit egy standnál adnak, és azt az útlevélmutatásnál leadni.

 

All inclusive: egész nap étel, és helyi italok, kávé - a étteremben, és medencénél és a bárban is.

Érdemes kérni plusz pénzért lila szalagot a zöld helyett, mert akkor mehetsz a parti étterembe is reggel és este, ott nyugisabb, szebb, jobb. A parti étteremben a narancslé igazi, fent a közösben nem.

Nagyon jó az ellátás.

 

Ja, és jár az egy hét alatt egy külön exclusive a la carte éttermi vacsora is, amire be kell jelentkezni egy nappal előre - van ázsiai, olasz, európai - de fel lehet menni az Aqua resort éttermébe is így, ha azt választod. A menüt előre ki kell választani (3-5 fogás).

 

Ha sznoriztok, én elmennék a közeli Sharm el Naga öbölbe egynapos kirándulásra halakat nézni.

Voltam, és csodás, még szabadon megjelenő teknős és delfin is esélyes...  

 

Egy hét az hamar eltelik - napi 2 sznori, kerti sós medence, kaják...

 

 

 

Előzmény: eger.jeno (119202)
eger.jeno Creative Commons License 2024.02.14 -2 0 119203

Amit még elfelejtettem: a repülőtéri transzfer.

Hogy lehet eljutni a szállodába, és vissza ...

 

Előzmény: eger.jeno (119202)
eger.jeno Creative Commons License 2024.02.14 -2 0 119202

Sziasztok! 

 

Március elején megyünk Serenity Makadi Beach hotelbe. 

 

Ennek kapcsán kérdezném, a tapasztalt egyiptomi utazóktól (én még nem voltam soha). 

 

Pénzt váltsak, vagy vigyek EUR-t...

 

Vízum? Ha jól értem a repülőn adnak egy papírt, azt kitölte a reptéren az egyik bankfiókhoz kell menni.

Mennyibe is kerül? 

 

Érdemes a szállodából bemenni Hurdhadaba? 

 

Mit javasoltok, mit érdemes csinálni ott egy hétig?

Mit takar Egyiptomban az all inclusive ellátás?

A baráti pár golfozni fog menni, nincs messze egy golfpálya.

 

Nyilván élvezni fogjuk a kellemes napos időt, vagy nem (Accuweather szerint 25/15 fok) ?

 

Köszönöm.

 

 

 

 

Patrik 1029 Creative Commons License 2024.02.07 -1 0 119201

Szia! köszönöm szépen a választ.

Üdv

 

Előzmény: wongkok (119200)
wongkok Creative Commons License 2024.02.07 -1 0 119200

Nyitva van a cigis üzlet mindig amikor gép érkezik.

Előzmény: Patrik 1029 (119199)
Patrik 1029 Creative Commons License 2024.02.04 -2 0 119199

Sziasztok!Szeretnèk kis segítséget kèrni tőletek.Hurghadai reptèren szeretnèk cigit venni èrkezèskor ès azt szeretném kérdezni mikor nyitnak ès  zàrnak az üzletek.Mivel Marsára.megyünk ott az árak elèg magasak így gondoltam megveszem a reptéren.

Kathy8 Creative Commons License 2024.01.30 0 1 119198

Nemrég jöttünk haza Wizzel. Leszálláskor a gépről a kezünkbe adták a bejelentkezős papírt. Utána a Bank ablaknál meg tudod venni a vízumot. De ha véletlenül nem kapsz papírt ott is adnak a reptéren.Kilépéskor is fogsz kapni azt is ki kell majd tölteni .

Előzmény: tomee78 (119196)
Ljuti Creative Commons License 2024.01.13 -1 0 119197

Sziasztok Kedves Fórumozók!

 

Szeretnék elmenni július első hetében 2 gyermekemmel (10 es 7 évesek) Hurghadára és ebben kérném a segítségeteket.

 

- 2 ilyen "kis" gyereket mennyire kell féltsek a gyomorrontastól? Van nekik való gyógyszer, ha mégis megtörténik a baj?

 

- szálloda tekintetében tudtok-e ajánlani sok csúszdás, szép zöld kertes, tiszta, tuti szállodát, ahol szép a part, gazdag élővilággal? 

 

Nézegettem már kulon repjegyet es kulon szállast, illetve utazasi iroda ajanlatait is. Ti melyik mellett döntenétk?

 

Előre is köszönöm a javaslatokat, segítséget, 

Szép estét, Szilvi

tomee78 Creative Commons License 2024.01.07 0 0 119196

Köszi a gyors választ. Azért kérdeztem,mert Wizz Air-rel megyünk és olvastam olyat,hogy ott nem osztottak ki kitöltendő dokumentumot.

Előzmény: Laci_BP (119195)
Laci_BP Creative Commons License 2024.01.07 0 0 119195

A vízumhoz a papírt a repülőn osztják, fizetni érkezéskor kell.

Előzmény: tomee78 (119194)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!