Keresés

Részletes keresés

showtimes Creative Commons License 2016.10.15 0 0 116320

A piacon és az utcai árusoknál nem fogsz kártyával fizetni :D

 

A nagyáruházakban és sok helyen lehet, már korábban leírtam ezzel kapcsolatos megjegyzéseimet, keresd vissza

 

Forintváltásról még nem hallottam :)  Ettől persze lehetséges, csak kérdés, hogy milyen árfolyamon.... Tavaly az egyik szállodában a pincér mikor megtudta, hogy magyar vagyok jött oda, hogy váltsam már be valutára vagy fontra az övét (volt benne papírpénz is, mert az érmét nem váltanak eurót se), de mondtam neki pechje van, mert nálam is van forint, s nincs rá szükségem.

 

Szerintem érdemes egyiptomi fontot váltani, mert egyszerűbb vele fizetni és nincs kerekítési veszteséged, mint a dollárnál vagy eurónál (volt mikor nem váltottam, de ha mászkálós vagy, jobb, ha van helyi pénzed).

Előzmény: xenia1850 (116319)
xenia1850 Creative Commons License 2016.10.15 0 0 116319

Köszönöm a választ, sokat segített!

 

Abban bizonytalan vagyok, hogy mindenképp USDEUR-t kell itthonról vinni vagy magyar Ft-t is beváltják kint egyiptomi fontra?

 

A keresőben rákerestem, de nem találtam választ arra vonatkozólag, hogy bankkártyás vásárlás mennyire elterjedt? 

 

Ha minden igaz :-), akkor a ebben a szállodába megyünk: https://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g297549-d9805253-Reviews-White_Beach_Resort-Hurghada_Red_Sea_and_Sinai.html 

Előzmény: Vén Halász (116318)
Vén Halász Creative Commons License 2016.10.15 0 1 116318

Az indulási oldalra a közvetlen bejárathoz 5 percig ingyenes meg lehet állni. Sorompónál kártyát adnak  és azzal lehet távozni is 5 percen belül.

 

Nem kell nagyon meleg ruha, ha kocsival visznek a reptérre, ott azonnal bemész a váróba, onnan a repülőre tehát nem vagy sokáig a szabadban, Egyiptomban meg 30 fok felett lesz az idő.

 

USA dollár és Euro is jó, azzal is lehet sok helyen fizetni, mindenütt beváltják egyiptomi pénzre, de csak mindig a szükséglet szerint érdemes váltani, mert a megmaradt pénzzel nem tudsz mit csinálni.

 

Megérkezéskor a reptéren már érdemes egy kicsit beváltani, hogy a szállodában érkezéskor legyen valamennyi, de utána nagyon sok helyen lehet váltani.

 

Nem tudom, hogy melyik szállodába mentek, de nekem sohasem kellett cipő a vízbe, kellemes homokos a part ,vagy mólórol közvetlenül a mélyvízbe, akkor sem kell.

 

Ott is árulnak mindent, én a sajátomat vittem ki, nem tudok összehasonlító árakat, de nagyot kell alkudni mindenhol.

Előzmény: xenia1850 (116317)
xenia1850 Creative Commons License 2016.10.15 0 0 116317

Sziasztok,

 

Néhány gyakorlati kérdésem lenne az utazással kapcsolatban ui. őszi szünet környékén utazunk:

- Ferihegyen ingyenesen beki lehet hajtani személyautóval 2B közvetlen bejáratához pár perc megállással ?

- Hogyan szokás megoldani azt, hogy télből nyárba utazik ember (melegebb ruhakabát tárolására gondolok az utazás idejére) ?

- Egyiptomban milyen valutát érdemeshatékonyabb vinni? 

- Egyiptomi fontot hol érdemes váltani (Hurghada reptéren vagy bárhol bent a városban), kell-e egyáltalán váltani, van olyan boltegyéb ahol csak azt fogadják el?

- Nem tudjuk pontosan, hogy homokos-e a tengerpart sekély része a szállodánknál. Érdemes itthonról vizicipőt vinni vagy kint is lehet léptennyomon kapni kb. ugyanilyen árban, mint itthon?

- Kb. ugyanez a kérdés a sznorkeling (búvármaszklégzőcső) felszereléssel kapcsolatban. Kint milyen árban van az itthon (pl. Decathlon) árakhoz képest?

 

Most más kérdésem nincs. Egyelőre :)

csabailles Creative Commons License 2016.10.14 0 0 116316

Hahóóóóóó,

 

Nem tervez valaki a Senso-ba menni, mostanság????

showtimes Creative Commons License 2016.10.14 0 0 116315

Persze, mindenki tanulhat arabul, ha akar és van hozzá tehetsége, arra utaltam, hogy az angol egyszerűbb, egy magyarnak hasznosabb - s a reptértől a szállodáig mindenütt tökéletesen használható.

 

Ergo, szerintem a néhány udvarias szón kívül nem érdemes egy néha visszajáró turistának komolyabb energiát belefektetni. Nem azt mondtam, hogy tanulhatatlan, van egy székely ismerősöm, aki 17 nyelven beszél, főleg keletieket. Még a gagauzt is :)

Előzmény: star-flower (116314)
star-flower Creative Commons License 2016.10.14 0 0 116314

Annyira szeretsz kinyilatkoztatásokat tenni.....

 

Van az az arab, amin az újságokat írják, meg a TVben beszélnek, meg tanulják az iskolában. Úgy hívják, hogy Modern Standard Arabic - na ezt megértik, és téged is, ha ezen próbálkozol...

És minden országnak, területnek van nyelvjárása, ami ennek egy változata, az adott országban azt megértik, de másikban nem igazán, na ezt jártad meg a "libiai" szavakkal. 

 

Amúgy meg nem lehetetlen megtanulni arabul, jópár általam ismert magyarnak is sikerült, amit te "hörgő hanglejtésnek" titulálsz az összesen 2db, a torok hátsó részén képzett hang, a többi megtalálható részint az angolban részint a magyarban......

 

Az alap turista szavak elsajátítása: kérem, köszönöm, jó reggelt, honnan való vagy stb. nem lehetetlen egyáltalán, szóval ne adjátok fel !!!!!! 

Előzmény: showtimes (116312)
showtimes Creative Commons License 2016.10.14 0 0 116313

Egyéni utasnak viszont az alap angol nagyon erősen ajánlott, mert probléma esetén komoly tortúrákat előzhet meg, ha el tudja mondani amit akar, vagy tud válaszolni a hatóság kérdésére, pl.  anno Tunéziában és tavaly ősszel Egyiptomban is kiemeltek a reptéren egyedi biztonsági ellenőrzésre, s például rákérdeztek a nálam lévő pendrive-ra, ha nem tudok válaszolni valszeg elvisznek egy számítógéphez, bedugják, megnézik, stb. szóval elszórakozunk még egy ideig.

 

A gyengébb idegzetűek kedvéért, ez nem ijesztgetés, hanem személyes tapasztalat.

Előzmény: showtimes (116312)
showtimes Creative Commons License 2016.10.14 0 0 116312

Inkább csak úgy csinálnak, mintha értenék amit "arabul" mondasz, mivel európai számára szinte lehetetlen azt az "éneklő, hörgő"  hanglejtést produkálni. Anno egy egykoron Líbiában dolgozó haverom összeírt vagy 150-200 szót, kifejezést, ami az utazáshoz, vásárláshoz, étkezéshez kell, aztán alig értettek belőle valamit, sokkal hatékonyabb volt az angol. Még azt se értették meg a repcsin, hogy teát kérek mézzel és nem cukorral... aztán végül az egy műveltebb arab megmondta, hogy egyébként líbiai dialektust használok, amit az egyiptomiak nem értenek teljesen.

 

Szóval azóta a köszönésen, s pár udvarias formulán kívül nem erőlködök "arabul".

Előzmény: Laci4444 (116311)
Laci4444 Creative Commons License 2016.10.14 0 0 116311

Minden légitársaságnak megvannak a saját hülyeségei. A fapadosoknál, vagy (ahogy én hívom félfapadosoknál, pl. Travel Service) általában keresik, hogy hogyan lehetne egy kis plusz pénzhez jutni. Nem árt pontosan megmérni otthon a bőrönd súlyát. Ha pl. már az első bőrönd jóval túlsúlyos, akkor van, hogy az összes bőröndöt, kézipoggyászt megmérik. Általában azonban a kézipoggyászt nem szokták annyira komolyan mérni. Sokszor lehet látni mostanánban (legalábbis amikor mi utaztunk :) ) a check-in pultnál a dolgozók mögött egy vezetőt, aki nagyon figyel, hogy minden a szabályok szerint menjen.

Jártunk úgy is, hogy 1 kg körüli túlsúlyunk volt, és egy kis papírra írkálgatták ezeket. Lehet, hogy ha a sor végére érnek, már annyi összegyűlik, hogy kicsit sem lehet több a súly. :)

Pár mondatot azért nem árt összeírni angolul, ha valami gondotok lenne.

Mi már örülnénk, ha pár mondat menne arabul is. Eddig még csak 10-15 szó megy. :) De annak nagyon szoktak kint örülni.

Előzmény: kalopalitta (116310)
kalopalitta Creative Commons License 2016.10.13 0 0 116310

szia!

Nem sokat utaztunk még!!Februárban voltunk a British-el,,oda jók voltak a bőröndjeink..ja,,angolul meg nem tudok!!sajna

Előzmény: Laci4444 (116308)
Laci4444 Creative Commons License 2016.10.13 0 0 116309

Fly Egypt-nél túl sokat tényleg nem írnak. Talán a repülőjegyen van feltüntetve. :)

 

http://www.flyegypt.today/Conditions%20&%20terms.pdf

Előzmény: Laci4444 (116308)
Laci4444 Creative Commons License 2016.10.13 0 0 116308

Szia!

 

Van már bőröndötök, vagy még most fogjátok megvásárolni?

Itt van pár adat a bőröndök méretéről:

 

http://www.egyptair.com/en/fly/baggage/Pages/baggage-allowance.aspx

 

Nem árt olyat venni, amit mindenki elfogad, meg emellett praktikus is.

Előzmény: kalopalitta (116303)
kalopalitta Creative Commons License 2016.10.13 0 0 116307

köszönöm_!!

star-flower Creative Commons License 2016.10.13 0 0 116306

Nincs megadott méret, csak súly.

Előzmény: kalopalitta (116303)
zsuzso100 Creative Commons License 2016.10.13 0 0 116305

Szerintem a bőröndméret a fapados légitársaságok sajátja, itt csak mérik, ami kb 20 kg a centiken is belül lenne. 

Előzmény: kalopalitta (116303)
showtimes Creative Commons License 2016.10.12 0 0 116304

Minden társaság úgy szabja meg a méretet, ahogy kedve tartja, menj fel a honlapjára és nézd meg, minden szükséges adat rajta kell, hogy legyen. Tavaly pl. ezért vittem kisebb méretű kézit, mint szoktam, az más kérdés, hogy se oda, se vissza nem ellenőrizték, de...

Előzmény: kalopalitta (116303)
kalopalitta Creative Commons License 2016.10.12 0 0 116303

igen,erről már tudtunk,de  inkább a bőröndök mérete érdekel.köszi

Előzmény: star-flower (116302)
star-flower Creative Commons License 2016.10.12 0 0 116302

Rajta kéne legyen azon az irodától kapott dokumentumon, ami a repülőjegy. De 2 hete 20 kg/fő volt és a kézi max 5 kg.

Előzmény: kalopalitta (116301)
kalopalitta Creative Commons License 2016.10.12 0 0 116301

Sziasztok..

Mi 23-án utazunk a fly Egypt-társasággala sunwing-be,de sehol nem találom a bőrönd méreteket..jó lenne tudni.Ha valaki tudna segíteni nagyon megköszönném.Üdv

zsuzso100 Creative Commons License 2016.10.12 0 0 116300

Ők ott vannak, csak eddig mindig hajóról láttam őket, azért ez így sokkal jobb, nem mi mentünk utánuk, hanem egyszercsak jöttek.

 

Előzmény: camel1237 (116299)
camel1237 Creative Commons License 2016.10.12 0 1 116299

Hát ez tényleg csodálatos, ennyire közel háborítatlanul láthattatok ennyi sok delfint. Igazad van, ezt az élményt aki mostanában megy ne hagyja ki, ki tudja, hogy mennyi ideig tart még ez a kegyelmi állapot, már mint a Vörös-tengernek, mert tudom, hogy sokan meg szenvednek ez miatt. Mivel most nem tudok utazni, azt kívánom, hogy jövő tavaszra maradjanak a delfinek is meg legyen elég turista is.

Előzmény: zsuzso100 (116298)
zsuzso100 Creative Commons License 2016.10.11 0 0 116298

Köszi! Még frissiben megírtam. :)

 

Facebookra feltettem a videót, de most gyorsan feltöltöttem youtubera is, hogy meg tudd nézni.

 

 

Előzmény: camel1237 (116297)
camel1237 Creative Commons License 2016.10.11 0 0 116297

Szia Zsuzso. Nagyon tetszik a beszámolód, köszönet érte. Tényleg jó ötlet megosztani a nyaralást, talán még úgy is működhetne, ha pl. Marsa és Hurg., vagy Sharm és Hurg, lehet majd egyszer kipróbálom. A delfines élményed, na szuper lehetett, sikerült fotóznod, vagy inkább csak csodáltad őket? Próbáltad már a békatalpat, engem már nagyon fáraszt, jól jönne hajókirándulásnál nekem is segítség, és nem is gondolnám ingyen, de eddig még nem sikerült előre ezt megbeszélnem, ha aktuális lesz majd kérek Tőled segítséget, de sajna csak már jövőre.

Előzmény: zsuzso100 (116295)
panya1978 Creative Commons License 2016.10.11 0 0 116296

Szia köszi a választ, többen megyünk így erre a hotelre esett a választás. A fotókon látok csúszdát egyébként.  

Előzmény: jurita (116294)
zsuzso100 Creative Commons License 2016.10.10 0 2 116295

Pyramisa Sahl Hasheesh - Ali baba

2016. szeptember 25. - október 9.

 

Ismét fantasztikus két hetet töltöttem Hurghadán.

Miután egyéni kívánságaim voltak, nem komplett csomagot foglaltam irodánál, hanem vettem egy repjegyet és a vtours.de oldalon néztem szállást, amikben Benz Gaby volt a segítségemre, ezúton is köszönet érte.

Sokat mérlegeltem, melyiket válasszam, végül első hétre Pyramisa Sahl Hasheesh lett, második hétre Ali baba – fordítva szerencsésebb választás lett volna, mert a Pyramisa fényévekkel jobb hotel, így nagyon éles volt a különbség.

 

Kivételesen Budapestről indultam (mert a bécsi repjegyek nagyon drágák), reptérre érkezéskor már sokan voltak, pedig nagyon időben érkeztünk, aztán kiderült, hogy a tel avivi gépre várnak. Mielőtt a kijelzőre kiírták volna a check-in ablak számát, a Kartagos képviselő mondta, hova álljunk (50-51), így hamar sorra kerültünk, kívánság szerint jobb oldalra és hátra kaptuk a helyet (habár éjszaka szinte mindegy, de azért mégse). Sima út volt, időben érkeztünk az új terminálra. Miután én nem mostanában utaztam Ferihegyről, fura volt, hogy nem akarták elzárni a bank ablakot, így mindenki beállhatott vízumot venni, majd várhattuk a csomagot. Miután nem csomagban foglaltam, transzferem nem volt, ezt Lido intézte nekünk, így hamar oda is értünk a hotelba, kicsit várni kellett a szobára, addig kaptunk egy welcome drinket. Viszont negatívum volt, hogy reggeli nem járt, az első étkezés az ebéd volt, tekintve, hogy délután indultam itthonról, ez nem tett boldoggá, de végülis pihentünk kicsit, nem működött a széf, azt intéztük és már ebédidő is volt.

A hotelben nagyon kevés vendég volt, főleg helyiek, de abszolút semmi probléma nem volt velük, egyébként ők főleg a medencénél voltak.

Szobánk közel volt a tengerhez, az ágyból reggel rá is lehetett látni, szépen felszerelt, vízforralóval – mert esetleg van, akinek ez fontos. J
Takarítófiúnk minden nap hajtogatott nekünk valamit, behintette rózsaszirmokkal és levelekkel, valamint jázminillattal árasztotta el a szobát.

A személyzet nagyon rendben volt, mindenki kedves, mosolygós.

Az ételek nagyon finomak voltak, habár elég alacsony foglaltsággal ment a hotel, mindig volt választék.

Reggelinél a szokásos: kint egy fiú sütötte az omlettet, bent a szokásos felvágottak, sajtok, zöldségek, főtt tojás, kenyerek, édes péksütik, joghurtok, gyümölcsök, gabonapelyhek, kávé, tea.

Ebédnél két lehetőség volt, a tengerparti bárban valamilyen hús volt, tészta, zöldségek, édes péksüti, inkább csak könnyű ebédnek, a főétteremben szélesebb választék volt, mindig volt hal, marha és csirke, valamint rizs, tészta, zöldségek, gyümölcsök, sütemények.

A vacsora is az ebédhez hasonlóan, annyival kiegészítve, hogy kint a fiú készítette a tésztákat kívánság szerint, illetve volt valamilyen grillezés is.

Utolsó napon az egyik pincér elmondása szerint 15 foglalt szoba volt, a kinti sütés beköltözött a benti térre.

A medence és a kert is nagyon szép, a neten található képekhez képest nagyon szépen megnőtt a növényzet.

Esti műsorról nem nagyon tudok beszámolni, addigra mindig nagyon elfáradtunk és meglehetősen későn kezdődött, a gyerek diszkó is 21 óra után.

Napközben volt egy-két animáció…vagyis inkább lett volna, nem nagyon volt jelentkező.

A part csodaszép, fehér homok, gyönyörű kék víz, akárcsak Giftunon lennénk, viszont őrült szél fújt folyamatosan, így a külső részre esélytelen volt kiúszni, az öbölben kisebb-nagyobb korallkertek voltak. Egyszer úsztam távolabb a parttól, de elég erőteljes a sodrás befelé, nehéz kiúszni, így többet nem mentem messzire. Ezt a részt leginkább a Fort Arabesque előtti részhez tudnám hasonlítani élővilág szempontjából.

Egyszóval minden szempontból tökéletes volt, csak jobb lenne, ha többen lennének, mert csodaszép hely a környékről nem is beszélve. Kb 10 perc sétára van a színes lámpás, szökőkutas tér az Arrival Piazza, de az egész tengerparti sétány nagyon szép, igényes és tiszta! Ha valaki hosszabb távban gondolkodik, lehet bérelni kis villanyautókat, mi nem tettük, valahogy az egy hét kevés volt erre.

 

A hét folyamán egy kiránduláson voltunk, El Gouna – Dolphin House programon Lidoval.

Nagyon-nagyon szeles idő volt aznap is, ahogy hajóztunk északra, azon gondolkodtam végig, hogy én hogy fogok így vízbe menni?! Aztán mondta a kísérőnk, hogy keresünk csendes helyet, hihetetlen volt ez akkor nekem, aztán egy zátony mellett kötöttünk ki elsőre, ami felfogta a hullámzást. A hajón volt több nemzetiség, németek, orosz nyelvűek, helyiek, kínaiak és mi.

Az első sznorinál páran mentek a vízbe rajtunk kívül, ők maradtak a parthoz közel, minket hármunkat vitt magával a fiú, korall szempontból nem volt nagy szám ez a rész, aztán kérdezte, hogy menjünk-e tovább, akarunk-e extrém dolgot, akkor átmegyünk a szeles oldalra…hát elsőre ledöbbentem, hogy ilyen szélbe hogy mennénk ki a nem védett részre, de gondoltam olyan helyre úgyse megyünk, ami veszélyes lenne, a másik párnak volt uszonya, nekem nem, így engem kézen fogott, majd kis idő múlva megálltunk és mondta, hogy itt vannak a delfinek a közelben, mellettünk volt egy hajó, arról is látták…ahogy kimondta, hamarosan megjelentek alattunk, mellettünk, 1 kicsi és 4 nagy delfin. Hihetetlen élmény, alig tértem magamhoz, mi nem is mozdultunk, csak néztük őket, annyira elvarázsolt, hogy eszembe sem jutott közelebb menni, tökéletes volt ebből a pár méteres távolságból is, fantasztikus volt…aztán visszaúsztunk a hajóhoz, még akkor a hajóról láttuk őket, de csak pár pillanatra jöttek fel, nekünk hatalmas élmény volt a víz alatt látni őket. Ami nagyon tetszett, hogy a hajó nem ment rájuk, nem követte őket, hanem minimális motorral haladtunk, sokszor talán csak ringatóztunk és vártuk őket.

Átmentünk egy másik sznoris helyre, itt sem volt nagy sznoris élmény, de mindegy is volt már nekünk, itt egy kínai kiscsajjal kiegészült a kis csapatunk és négyünket kísértek.

A hajón volt az ebéd (hal, rák, tintahal, tészta, saláta), utána kikötöttünk El Gounánál, nem az egész csapat jött velünk, egy kis csónakkal körbementünk a lagúnákon, megnéztük az akváriumot és busszal mentünk vissza a szállásra.

Leírhatatlan élményben volt részünk, nagyon ajánlom mindenkinek.

 

Vasárnap dél körül kicsekkolás után átköltöztem az Ali babába, kicsit közelebb is legyek a városhoz.

Becsekkoltam, mondták, amíg elrendezik a szobát, addig menjek nyugodtan ebédelni. Ami egyből feltűnt, hogy itt sokkal többen voltak, rendesen sorban kellett állni, ami előző héten nem volt abszolút jellemző. Itt teljesen szokásos kínálat volt, csirke, hal, marha, rizs, krumpli, tészta, gyümölcs és a szokásos sütemények. Ebéd után elkísértek a szobához, földszintit osztottak ki elsőre, nem volt vele gond, de én jobban szeretem az emeletit, így mondta a recepciós, ha szeretném, akkor másnap elintézzük. Amivel még nem találkoztam Egyiptomban, hogy a széf nem a szobában volt, hanem a recepción egy kis fiók, amibe fényképező már nem is fért, így csak pénzt és útlevelet tettem oda.

Másnap intéztem az emeleti szobacserét, kaptam egy kulcsot, hogy nézzem meg, de még ki kell takarítani, úgyhogy ha megfelel, menjek délután vissza a költözés miatt, így is volt. Az első szobában a fürdő jobb volt, de nekem fontosabb volt az emeleti, így cseréltem.

A medence rész és a kert szép volt, a part már annyira nem tetszett, mindenképpen ajánlott a fürdőcipő. Van egy kis móló, onnan is be lehet menni a vízbe, illetve a part jobb oldalán egy kisebb szakaszon homokos, akinek nincs cipője, mint pl nekem. Pár kőhalom, koralldarabka van a parton, minimális élővilággal, habár annak ellenére láttunk tintahalat, egy kis albínó murénát a parthoz közel, kis bohóchalat, kis Picaso hal családot, kb 2 cm-s kis halakkal, pöttyös ráját, triggert, doktorhalat…tehát annak ellenére, hogy a semmire számítottam, annál azért valamivel több volt.

A két testvérszálloda (Aladdin és Jasmine) zárva voltak, elvileg el lehet sétálni, mi nem tettük.

Ami nekem negatívum volt: reggelinél sokan ettek omlettet…azaz ettek volna, mert sorra mindenki azt kapott ami éppen elkészült, omlett, tükörtojás, legritkább esetben volt omlett zöldségekkel, ahogy mindenhol máshol, és mivel sokan voltak, pont emiatt lehetett, hogy nem is nagy igényességgel készült.

Ami a legnagyobb negatívum volt, csütörtök-pénteken ellepték a hotelt a helyiek millió gyerekkel, étkezéseknél ricsaj, mindenki csak ment, se látott-se hallott…na, ezt a személyzet már nem tudta kezelni. Véleményem szerint az lett volna a jó, ha a harmadik éttermet megnyitják az európai vendégek számára, kb hét közepétől a második étterem is kinyitott, a harmadik valami vip étterem lehetett hangulatvilágítással. Amellett, hogy mindenhol ember volt, elfogyott a pohár, a leveses tányér, pénteken reggelinél nem volt hely az étteremben, akkor csak egy volt nyitva…tehát itt az én türelmemet is erősen próbára tették.

Ami pozitív és még sehol nem láttam, almás fanta is volt az autómatában, igaz eléggé hígítva, napközben általában fröccsöt ittunk, és a tengerparti étteremben ettünk, itt volt pizza, tészta, egyféle leves, hamburger, hotdog, csirkehúsos kifli és sült krumpli.

Alapjában véve nem volt gond az ételekkel, de nekem az előző héten a Pyramisában sokkal jobban ízlett…persze, lehet mondani, hogy az más árfekvés, nekem így foglalva minimális különbség volt a két hotel között árban.

Igazából jól éreztem itt is magam, volt tenger, napsütés…de ide nem megyek vissza.

Ezen a héten két programon voltam, Utópia és az elmaradhatatlan Paradise (sajnos Dendera-Abydosra nem volt más jelentkező, majd legközelebb).

Utópia nagyon szép program, kár, hogy nem sokan mennek rá. Busszal mentünk az Amwaj hotelig, két helyen álltunk meg sznorizni, az első állomásnál elég mély volt a víz, szép volt, de látványosabb ha nincs ekkora mélység, a második állomás egy csoda volt, 7 vízalatti torony, kb 15 méteres mélységgel. Majd kikötöttünk a szigeten egy kis üvegfenekű hajóval, kb egy órát voltunk és indultunk vissza, volt még horgászat és banánozás, matracozás, naplemente a hajóról és sötétben kötöttünk ki. Itt az egyetlen negatívum volt, hogy a hajón nagyrészt orosz nyelvűek voltak, hááát…nem tanultak meg igazán viselkedni, ezen kívül egy lengyel pár, csehek, németek.

Paradiseról igazán újat nem tudok mondani, szuper volt mint mindig, csak az erős szél és áramlások miatt még mindig nehézkes volt az úszás…levontam a tanulságot, venni kell egy uszonyt. J

 

Hazafelé elvileg kicsekkoláskor jött volna a transzfer – előző nap fixáltam a transzfert az Anubisal, hazafele mégis jobb a többiekkel menni és utólag kiderült, hogy jól tettem, mivel késett a gép, a hotelból sem kellett elmenni, csak 14.10kor jött a transzfer.

A biztonsági ellenőrzés a szokásos, első helyen nem kellett cipőt levenni és nem volt mindenkinek motozás, a második helyen viszont igen, ahol már csak a kézi volt. Két vizet hagytam a táskámban, átvilágítás után rámszóltak, hogy tegyem ki a vizet, de nem foglalkozott olyan komolyan velem az illető, így a félig lévőt kitettem…aztán vártuk a hazautat…már aki. J

 

Összességében ismét szuper nyaralás volt, a második hét elején kicsit besokalltam, a nemtörődömség, az állandó ismerkedni akarás…talán az is szerepet játszott benne, hogy az első héten nyugi volt, világos, tágas tér, a második hétre ez beszűkült és beszürkült…de a hét végére mégis oda jutottam ki, hogy Vörös-tenger csak egy van. <3

 

jurita Creative Commons License 2016.10.09 0 0 116294

Szia, a biztonság teljesen jó, mi is az őszi szünetben megyünk. A favorit nálunk is a Tropitel volt, de a két gyerekemnek fontos szempont a csúszda, nekünk meg a szép korall. Csúszda nincs a hotelben, és én azt az infót kaptam, hogy nagyon szeles és így ne is engednek be a vízbe, vagy nagyon felkavarja a hullám és nem látszik tisztán a korall. Viszont a hotel nagyon jó barátaink már voltak ott többször. (Náluk nincs gyerek) Mi végül ismét a Makadi-öblöt választottuk, tavaly is ott voltunk az őszi szünetben és nagyon bevált. 

Előzmény: panya1978 (116293)
panya1978 Creative Commons License 2016.10.08 0 0 116293

Sziasztok

 

őszi szünetben mennénk hurghadára Tropitel szállodába volt már vok itt ajánlani tudja? Két gyerekkel mennénk. Milyen kint a biztonság vki tud infót erről?

camel1237 Creative Commons License 2016.10.08 0 0 116292

Szia. Több mint három éve voltam utoljára a Citadelben, ajánlani szerettem volna a beszámolóimat, de már törölték. Van a hotelben búvár iroda és a hajók is a szállodából indulnak, nem kell máshová utazgatni, és a partról is lehet, hogy milyen azt nem tudom, mert mi csak sznorizunk. A part nagyon hosszú és változatos, néhol majdnem olyan szép mint a Makadi öböl északi része. Nagy szélre nem emlékszem, de mivel nincs móló, csak a kikötői részen nem engednek szél esetén a vízbe, máshol lehet fürödni, na meg van egy két hely ami sziklás, ott veszélyes a bejutás nagy hullámoknál.

Előzmény: andandand (116291)
andandand Creative Commons License 2016.10.07 0 0 116291

Hello! Még egy kérdésem lenne. Citadel Azur Resort-ról mit tudtok,azon a részen a búvárkodási lehetőségek milyenek? Illetve mennyire szeles? Köszönöm! 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!