Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.27 0 0 114756

Bocsánat, de nem ide szántam.

Előzmény: Törölt nick (114755)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.27 0 0 114755

 Mea culpa, mea culpa nekem nem kellett még repjegy nélkül utaznom.

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.27 0 0 114754

Tudtok valamit arról, hogy a szerdai 00,40 kor tervezett indulásból miért lett 03,50? Érkezésnél is volt egy jó kis késés 10,30 helyett csak 12,57-kor szállt le a gép. Kicsit durvának találom várakozás szempontjából.

anita1014 Creative Commons License 2015.08.25 0 0 114753

Ha az élővilág miatt mennétek, akkor ahogy camel is írta, SRM!!!!

Tavaly ott voltunk, minden tekintetetben pazar! Akkor nagyon jó áron volt, valószínűleg a csúszda parkos rész építetése/bővítése miatt. Így arról, hogy milyen is lett nincs infóm, de biztosan nem csalódnánk.

Én is nézegetem az akciókat, persze csak kíváncsiságból, de a nekem tetsző szállodák árait valahogy nem viszik lentebb :(

Előzmény: Fata Morgana1 (114742)
TChriss80 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 114752

Akkor jó:D

Előzmény: camel1237 (114747)
TChriss80 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 114751

akkor csak elírás:) a leírásban

Előzmény: Ritóka78 (114746)
Fata Morgana1 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 114750

Szia!

Hát, ha sikerült volna valami jó árasat kifogni, most augusztus végén is elmentünk volna,

de sajnos nem találtunk, csak olyan "hülyének nézlek - típusú" ultra last minute-ek voltak

az általunk kinézett helyekre. Így már csak az iskolai szünetes időszakok maradnak, lehet,

hogy csak jövő nyár, de azért keressük...

Köszönöm a tippet, a SRM rajta van a listánkon, figyeljük folyamatosan, az általad írt hátrányai

ellenére nekünk megfelelne :)

 

ÜDV

FM1

 

Előzmény: camel1237 (114745)
Fata Morgana1 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 114749

Szia!

Köszi az infót. Ez nagyon jól hangzik, és a képek alapján az aquapark is tényleg

szuper, sokféle és nem csak a szokványos csúszdák vannak... Mivel távolabb van

a szállodától, gondolom, hogy az AI biztos itt is működik, van helyben étel-ital...

Kíváncsi vagyok az élménybeszámolótokra, addig is jó készülődést!

 

ÜDV

FM1

 

Előzmény: jurita (114740)
zsuzso100 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 114748

Nem hivatalos helyen, hanem ha valamit venni akartál. Hivatalos helyen kb ennyi: http://www.nbe.com.eg/en/ExchangeRate.aspx 

Előzmény: Okusaba (114739)
camel1237 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 114747

Na ez annyira új, friss infó, amiről tényleg nem tudok semmit, de azért furcsa ha fizetős lenne. Pedig még a recepció előtti teraszon is lehetett netezni akkoriban amikor mi voltunk.

Előzmény: TChriss80 (114744)
Ritóka78 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 114746

Szia,

 

mi voltunk júliusban, a net ingyenes a lobbyban. :-)

Előzmény: TChriss80 (114744)
camel1237 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 114745

Szia. Örülök, hogy újra itt vagy. Mikor tervezitek az utazást?( mostanában kicsit lemaradtam itt). Javasolnék egy hotelt, a Sunrise Royal Makadit, igaz mi nem nyaraltunk ott, csak a gyerekeink még a nyitása után, nekik tetszett.  Nekem külsőre nem szimpi, de vannak előnyei is.: Innen még könnyen elérhető a Makadi öböl összes tengeri szépsége. Van saját mólója. Nemrégen építettek saját csúszdaparkot. Ha ügyesek vagytok, akkor lehet jó ár-érték arányt találni. Hátrányai szerintem: Közvetlenül előtte a tenger üres, homokos part, gyorsan mélyülő víz. Olyan a hotel (szerintem) mint egy lakótelep. Az ellátásról, meg a többiről nem tudok nyilatkozni, de van itt a fórumon olyan aki szívesen segítene majd.

Előzmény: Fata Morgana1 (114742)
TChriss80 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 114744

szia!

 

Köszi a választ, most olvasom hogy a netért fizetni kell, azt hittem legalább a lobby ba ingyenes:S

Előzmény: camel1237 (114741)
TChriss80 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 114743

4 en megyünk is úgy azért nem teljesen mind1:D

Előzmény: Okusaba (114736)
Fata Morgana1 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 114742

Szia!

Köszi, olvastam a beszámolódat már korábban is, nagyon tetszett, meg most

is még egyszer :)  Nagyon jó a Sindbad aquaparkja, én is néztem már korábban.

Mielőtt a Titanicot kiválasztottuk volna, kerestük a számunkra ideális helyet, de mivel

nálunk az élővilág is nagyon fontos szempont, és a Titanicnál van egy hatalmas, gyönyörű

házi korallzátony is, ez lett a befutó. Akkor kifejezetten az volt a szempontunk, hogy ne a

Makadiba menjünk, mert első egyiptomi utunk volt, és viszonylag sok helyre mentünk

kirándulni (sivatagi szafari, tengeralattjáró, városnézés, delfin-ház) és ne kelljen a

Makadiból felárat fizetni a távolság miatt, mert öten vagyunk, nem nagyon akartunk

minden kirándulásnál feleslegesen még egy hatodik fő árát is kifizetni pluszban a

távolsági többletköltségekre...

Legközelebb viszont az élővilág miatt kifejezetten a Makadiba szeretnénk menni, mert nem

tervezünk több kirándulást, és itt keresünk olyan szállodát aminek van jó aquaparkja

is, és árban sincs elszállva, várjuk és nézzük az akciókat, de eddig igazi jó még nem

volt, csak olyan parasztvakítás-féle (amikor konkrétan hülyének néznek... :)  )

 

 

ÜDV

FM1

 

 

Előzmény: anita1014 (114737)
camel1237 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 114741

Igaz, hogy mi már elég régen voltunk utoljára a Primában, de azért próbálok egy két kérdésedre válaszolni. A szálloda egy hosszú viszonylag szűk telken fekszik, kettő épületben a recepciótól a partig. A szobák fele a belső kertre néz a többi meg a külső kerítésekre. Csak pár szoba néz kimondottan a tengerre, de azok nagyobb családi szobák. A telek miatt viszonylag korlátozott a parton a hely, érdemes korábban foglalni. Egy A la carte étterem van, azt hiszem, hogy fizetős, mi nem próbáltuk. Amikor először voltunk, annyira nem tetszett, de mivel a legjobb, legszebb ezen a részen a tenger, visszamentünk másodszor is, és nagyon sokat javultak a körülmények. Az ételválaszték viszonylag egyszerűbb, de betegek nem lettünk, a parton meg egészen jó a kínálat, pizza, hamburger, palacsinta stb. Többen azért is szeretik mert az AI szolgáltatás 0-tól 24-ig tart. A vizet a folyosókon elhelyezett tartályokból lehet tölteni az elsőre kapott üvegekbe, de legalább van forró víz is. Cápa nem jellemző az öbölben, hidd el igazi csoda ha valaki megcsodálhat egyet is. Fűrdőcipő ajánlott nagyon is, bár egyszer az én gyerekem is sűnbe lépett (nem itt), átszúrta a cipőjét is, szakszerűen kiszedték a tüskéket a lábából,először nagyon fájt, de utána elmúlt. Fontos, hogy ha bármi történik, azonnal menjetek az orvoshoz, a Prímában is van rendelő. Nem muszály, hogy vigyetek aprót, mert a személyzet annyit kap, hogy kérni szokták a beváltását. 

Előzmény: TChriss80 (114735)
jurita Creative Commons License 2015.08.24 0 0 114740

Szia, ez a szálloda a 9szállodából álló madinat makadihoz tartozik, ehhez tartozik mag a csúszdapark is amit a szállodák ingyen használhatnak. Busz közlekedik folyamatosan körbe a szállodák az aquapark és a tengerpart között. Ezt azokról tudom akik már voltak itt. Mi is rengeteget vaciláltunk a Titanic és ez között. Majd ha vissza jövünk tudok véleményt is írni.😊

Előzmény: Fata Morgana1 (114733)
Okusaba Creative Commons License 2015.08.24 0 0 114739

Feltételezem, hogy az euro dollár egy az egyben számítás nem hivatalos váltóhelyen történt. Ezt azért célszerű pontosítani. Mert akkor pusztán alku kérdése az egész.

Előzmény: zsuzso100 (114738)
zsuzso100 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 114738

Változó, hogy melyik a jobb. Volt olyan is, hogy ugyanúgy számolták a dollárt, mint az eurót, ez esetben nyilván a dollár a jobb. Borravalónak szintén az 1$. Ha bazározni, alkudozni szeretnél, akkor talán célszerűbb fontot váltani kint.

 

Előzmény: TChriss80 (114735)
anita1014 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 114737

A Sindbad-os hotel együttest nézted? Nekünk nagyon bejött és jók a csúszdái is. Árban sem rossz, főleg akciósan. Bármelyikben szállsz meg, a másik kettő szogáltatásait is igénybeveheted.

Írtam beszámolót a hotelre fókuszálva, ha gondolod olvasd el :)

Előzmény: Fata Morgana1 (114733)
Okusaba Creative Commons License 2015.08.24 0 0 114736

Szia Chriss,

úgy sejtem bele sem gondoltál, hogy a valuta váltással amit kérdezel, azzal csak teljesen elhanyagolható összeget lehet nyerni vagy veszíteni egy átlagos nyaralási költésnél. Persze ha több ezer eurot vagy dollárt akarsz elkölteni, az más.

Az árfolyamkülönbözetet fillérekben vagy tizedfillérekben lehet mérni egy egységre. 

 

Azt vidd amelyik szimpatikusabb, ugyanúgy elfogadják mindkettőt vásárláskor, vagy váltásnál tök mindegy megint. Borravalóra szokták mondani, hogy jobb az 1 dolláros, mert az papír, és azt ők is be tudják váltani a bankban. Nekem még egy takarító sem adta vissza a fém eurót :)

Előzmény: TChriss80 (114735)
TChriss80 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 114735

Sziasztok!

 

Volt itt dilemma, mikor szállodát kerestünk de végül a Prima life makadi lett a befutó sajnos a sunwing waterworld re már nem volt a repülőn hely (kérvényt kellett volna írni és az idő csak telt volna meg Bécsi és Pozsonyi indulásról is beszélt....) , másnap pedig a másik utazási irodás nő azt mondta a makadiba pedig 4 hely van a gépen 2 órára félre tudja rakni:)

 

Olvastam itt Hjazmin beszámolóját bízom benne annyira ez sem lesz azért rossz, a partjuk pedig szinte egy és ha jól láttam egymás mellett is vannak :)

A hollyday checken pedig több szavazat is érkezett és magasabb pontszám is a prima life ra.

 

Azután érdeklődnék, hogy szerintetek mivel érdemes fizetni úgy, hogy most a dollár 280ft a euro pedig 315?

 

A másik nem találom sehol a leírásban, all a carte étterem van a prima life ba? Ha van, akkor hány darab és milyenek?

Valami jó tanács esetleg hova érdemes szobát kérni? milyen számmal kezdődjön stb?:)

Internet jó volt a lobbiban?

 

A szállodában lévő programoknál külön kell kérni ha a mahmya szigetre akarunk menni vagy alapba oda mennek? Mert a giftunon voltunk.

Valamit megéri a kairó 2 napos program mint az egy? Ahol kimarad 1 -2 látni való?

 

Az állatoktól kell félni a vízben?:) Hallom van cápa is:)

Senki nem lépett bele, rá semmire ami miatt orvosnál kellett kikötni?:)

Valakinél olvastam ,hogy a kislánya belelépett egy sünibe de komolyabb baja nem esett.

 

Köszi előre is:)

 

Ill valaki jön a 30-ai karthagós géppel?:D

Fata Morgana1 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 114734

Szia!

Biztos belenézünk majd családilag is, bár ha a nagy fehérről van benne szó, az pont nem az

akivel sznorkelezés közben szívesen "összefutnék", de szerencsére a Makadiban nem is

lehet...:)

ÜDV

FM1

Előzmény: l-nikol (114732)
Fata Morgana1 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 114733

Szia!

 

Köszönöm az ötletet, megnéztem, jól néz ki, és jókat is írnak róla.

Úgy látom, hogy közvetlenül a szállodánál saját aquapark nincs, (nálunk ez is fontos

szempont a három gyereknél) viszont szinte mindenhol, ahol képek vannak a szállodáról, szerepelnek a Makadi Water World (nem a Sunwing!) nevű, innen  kb. 2,5 km-re délnyugatra, egy golfpálya mellett található aquapark képei. A Google Earthön tudtam beazonosítani, hogy arról van szó. Itt egyes képek orosz nyelvű felirata szerint pedig ez az Aquapark Makadi Saraya.

Esetleg Te tudsz erről többet, hogy a szállodalánchoz tartozik-e az aquapark és ha igen, akkor

ingyenesen, vagy kedvezményes áron lehet-e használni?

 

Köszi,

ÜDV

FM1

 

 

Előzmény: jurita (114731)
l-nikol Creative Commons License 2015.08.23 0 0 114732

Kicsit off, bocsi :) Mától egy hétig a Nat Geo-n cápák hete van :) Este 18:00- kor kezdődik.

Előzmény: Fata Morgana1 (114727)
jurita Creative Commons License 2015.08.23 0 0 114731

Szia! Mi november elején megyünk a családdal a Jaz Makadi Sarayaba egyéni szervezéssel Wizz air-rel. Idáig csak jót olvastam róla, esetleg nézd meg. Magát a hotelt a ruefa.at oldalán foglaltuk két gyerekkel (9,12) 680€ lesz az egy hét.

Előzmény: Fata Morgana1 (114729)
l-nikol Creative Commons License 2015.08.23 0 0 114730

Hát igen...Én is észrevettem, hogy az árak eléggé elszálltak :( De pár év kihagyás után, Andamán-tenger és Adria után ismét visszavágyunk a Vöröshöz, mert párja nincs :) 

Török biztos szuper lehetett, megvan a feelingje az ilyen jellegű nyralásnak is, örülök, hogy jól sikerült, és drukkolok, hogy sikerüljön legközelebb "jó áron" találni valami jó ki utat a Makadiba ;)

Az egyéni szervezés nagyon jó választás lehet (árban is), nekünk csak azért nem jött szóba, mert kimondottan 11 vagy 12 napos utat kerestünk, és kizárólag Bp-i indulás jöhet szóba a többi reptér távolsága miatt... A Wizz meg csak hetente repül, egyenlőre. 

A Makadi öböllel meg már régóta szemezek, ehhez hozzájárult elsősorban a sok részletes élménybeszámoló, és pozitív visszajelzések. Nem tudom elképzelni, hogy csalódnánk :) Pláne, ha cápi is lenne, az már a hab a tortán ;)

Na de majd részletesen beszámolok mindenről, addig is számolom a napokat visszafelé :D

 

 

Előzmény: Fata Morgana1 (114729)
Fata Morgana1 Creative Commons License 2015.08.22 0 0 114729

Szia!

 

Sajnos én is csak térképről "ismerem" még a Makadit, személyes tapasztalatom

nincs. Tavaly a Titanic Palace-ban voltunk, ott nagyon jó volt minden, ár-érték arányban is

kiváló volt, minden egyedi szempontunk teljesült.

Miután természetesen beleszerettünk a Vörös-tenger csodálatos világába (előre tudtuk,

hogy így lesz, nem volt nehéz megjósolni...) azt terveztük, hogy idén megnézzük a Makadit.

 

A szempontjainknak leginkább a Sunwing Waterworld, a Sunrise Select Royal Makadi felelt

volna meg.

Év elején kerestem is a lehetőségeket, de azt kellett tapasztalnom, hogy tavalyhoz képest

jelentős (és persze teljesen indokolatlan) áremelkedések voltak, az utazási irodák kényük-kedvük szerint játszottak az árakkal (csak egy konkrét példa, a Titanic teljesen azonos feltételekkel idén 220 E-rel került volna többe...ugyan mitől??). Tárgyaltuk is itt a Fórumon

annak idején a részleteket...

Végül is úgy döntöttünk, hogy ebben a játékban nem veszünk részt, nem azért, mert nem

tudnánk kifizetni, hanem mert egyszerűen nem vagyunk hajlandóak...:( Ez nagy különbség!

 

Így aztán Törökországba utaztunk részben saját szervezésben, nagyon jó volt, sok szép

természeti és kulturális látnivalót néztünk meg, nagyon jó ár-érték arány jött ki, az egyiptomi

út árának közel a feléből kétszer annyi időt tölthettünk el Ázsiában...

Tényleg csak egy dolog hiányzott; a Vörös-tenger! De az nagyon!!!

Az Égei, Földközi, Márvány és a Fekete (+a Dardanellák és a Boszporusz) még együtt sem

értek fel azzal az élménnyel, amit a Vörös-tenger élővilága tud nyújtani... de hát ezt is tudtuk

előre, nem ért váratlanul...

 

Persze a Makadit sem adtuk fel, keressük a jó lehetőségeket folyamatosan, irodás és

egyéni szervezésűt is, de nem mindenáron! Csak tényleg jó árat vagyok hajlandó megfizetni!

Most is kértem be LM ajánlatokat, vicces volt, hogy amit év elején First Minute kedvezménnyel

1.020.000 HUF-ért adtak volna (persze már akkor is kb. 40%-kal drágábban az indokoltnál),

most ultra last minute-ben már akár 1.174.000 HUF-ért is megvehettem volna... Normáááááális???!

 

Bocs a részben offolásért, a LÉNYEG, hogy Ti mentek a csodás Makadi-öbölbe, kívánok

nagyon jó nyaralást, sok szép élményt és sikeres cápalest ! :)))

(És nekünk meg jó hosszú és részletes élménybeszámolót...:))))  )

 

ÜDV

FM1

 

Előzmény: l-nikol (114728)
l-nikol Creative Commons License 2015.08.22 0 0 114728

Húúú, köszi, ez nagyon szuper! :) Bár ahogy néztem a távolságokat, elég húzósnak tűnik az Arabesquetől... Jobbra végig el lehet menni a parton a Harmony-ig vagy Stelláig? Mapson úgy tűnik, igen. Beengednek ott a vízbe? Lehet hülye kérdés, de Makadi öblöt nem ismerem.... még ;) Nektek most nem jött össze a Makadi, vagy másmerre mentetek? Makadin belül melyik szálloda volt tervbe?

 

Köszi mégegyszer :)

Előzmény: Fata Morgana1 (114727)
Fata Morgana1 Creative Commons License 2015.08.22 0 0 114727

Szia!

Ez a cápa-téma engem is nagyon érdekel, amikor még úgy volt, hogy idén a Makadiba

megyünk, megpróbáltam utánanézni, hogy hol lehetne vele ott a környéken "összefutni"

(illetve úszni :) )...

A Goggle Earth térképen, kb. a Harmony szálloda előtti területen (ahol Kathy8 is említette)

találtam egy fényképet egy feketeúszójú szírticápáról. Lehet hogy ő az, aki ott lakik?

A képen zöld nyíllal jelöltem a kép helyét a Goggle Earth-ön, ott jobban látszik, és ki is

nagyíthatod.

A képet egy orosz csinálta, azt írta a képhez tartozó kommentben, hogy reggel 8 óra

körül, amikor még senki nincs ott, van esély látni, mert nagyon félős, és a tömeg

elijeszti...

 

ÜDV

FM1

 

 

 

Előzmény: l-nikol (114723)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!