Keresés

Részletes keresés

andi.x Creative Commons License 2015.05.17 0 0 113501

Attika30!

 

 

 

mit lehet szállítani a nagy poggyászban? Pl. szeretnénk vinni egy kis hazai házipálinkát üvegben (fertőtleníteni :)), parfümöt szintén kis üvegben, borotvát is vinnék. Ezeket szabad? Előfordulhat, hogy mondjuk ha az átvilágításnál észreveszik az üveget akkor kipakoltatnak a bőröndből, hogy megnézzék mi az? Mondjuk azt olyan nagyon nem szeretném ha kipakoltatnának. Ha mondjuk törölközőbe belecsomagolom akkor is mindenképpen észreveszik? Pici zárható üvegtégelyt vihetek?

 

Nyugodtan vihetsz hazait, javaslom, pet palackba töltsd bele, és akkor nem törik össze az üveg.

Parfümöt, borotvát is lehet nyugodtan, csak ne a kézi poggyászba. Észre fogják venni az átvilágításnál, nem kell törölközőbe tekerni. De mivel ezek egyike sem tiltott, lehet vinni. Lőfegyvert, bombát meg ilyeneket nem javaslom, de minden más mehet a feladandó poggyászba. 

Na, csak viccelek, a lényeg, hogy a kézibe ilyeneket nem szabad, de a nagy bőröndbe, ami megy a cargo-ba, abban lehet vinni ilyesmit. Otthon nyugodtan tekerjétek be a bőröndöt folpack-ba, ezek miatt a tárgyak miatt biztos nem szedik szét.

 

 

Egyik kollégám mondta vigyek neki haza benne vörös tengeri homokot illetve pár picike kagylót :) Ezeket szabad, nem lesz belőle gond?

 

Ez viszont eszedbe se jusson. Homokot lehet, de kagylót, korallt még úgy sem, hogy vásárolod. Szigorúan tilos kihozni az országból. Na, ez miatt tényleg szétszedik a csomagot, jól megbüntetnek és valószínűleg le is késed a géped az eljárás miatt. Szóval inkább hozzál neki valami más souvenir-t.

 

 

Andi

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Attika30 (113495)
Attika30 Creative Commons License 2015.05.17 0 0 113500

Köszi neked is :)

Előzmény: pamics (113498)
Attika30 Creative Commons License 2015.05.17 0 0 113499

Akkor kagylót nem hozok, köszi :) 

Előzmény: zsuzso100 (113497)
pamics Creative Commons License 2015.05.17 0 0 113498

Kézipoggyászba semmit de a nagy böröndbe vihetsz borotvát, pálinkát és parfümöt is. 

Mi tavaly hoztunk eredeti eukaliptusz, argán és szantálfa olajat is, nem volt vele gond. Gondosan csomagold be, nehogy eltörjön.

 

 

 

Előzmény: Attika30 (113495)
zsuzso100 Creative Commons License 2015.05.17 0 0 113497

A feladandó poggyászba mehet szinte bármi, csak tiltott dolgok nem! :)

Hazafelé hozhatsz homokot, de kagylót és bármit ami a Vörös-tengerből van SZIGORÚAN TILOS, komoly büntetés jár érte!

Előzmény: Attika30 (113495)
adrikan Creative Commons License 2015.05.17 0 0 113496

Szia Kriszti!

 

Igan, tavaly a Citadelben volt késői vacsora, egyik este igénybe is vettük, illetve az előző években is a Palm Beachben is. A Prima Lifeban is volt. :)

 

https://www.alpharooms.com/ -on foglaltuk le a szobát július közepére. Bár a travelrepublic-on találtunk egy olcsóbb szobát, de azt sajnos csak angolok foglalhatták, így maradt az előbbi oldal. 

Sajnos sem a szálloda honlapján, sem az alpharooms oldalán nem találtunk kielégítő információt, így azt hiszem írni fogok nekik. Egyébként a foglaláskor bejelöltük a késői érkezést, de nyaralás előtt mindenképpen írok nekik, hogy későn érkezünk. 

Előzmény: kicsikifli (113491)
Attika30 Creative Commons License 2015.05.17 0 0 113495

Sziasztok!

 

Elég sok embertől kérdeztem már és elég sokféle infot kaptam ezzel kapcsolatban....................A kérdésem az lenne, hogy repülőgépen egyiptomba Travel Service-s járaton (azért hangsúlyozom ezt ki, mert nem tudom, hogy légitársaságonként változhat-e ez) mit lehet szállítani a nagy poggyászban? Pl. szeretnénk vinni egy kis hazai házipálinkát üvegben (fertőtleníteni :)), parfümöt szintén kis üvegben, borotvát is vinnék. Ezeket szabad? Előfordulhat, hogy mondjuk ha az átvilágításnál észreveszik az üveget akkor kipakoltatnak a bőröndből, hogy megnézzék mi az? Mondjuk azt olyan nagyon nem szeretném ha kipakoltatnának. Ha mondjuk törölközőbe belecsomagolom akkor is mindenképpen észreveszik? Pici zárható üvegtégelyt vihetek? Egyik kollégám mondta vigyek neki haza benne vörös tengeri homokot illetve pár picike kagylót :) Ezeket szabad, nem lesz belőle gond?

 

Még sosem repültünk és fogalmunk sincs mit lehet és hogyan, viszont egy hét múlva ilyenkor már javában úton leszünk :) Köszi a segítséget!

adrikan Creative Commons License 2015.05.17 0 0 113494

Szia Zsuzso! 

 

Eddig minden egyiptomi nyaralásunk alatt volt késői vacsora, szóval szerintem itt is lesz, de biztosra akartam menni, mert a tájékoztatójukból nem derül ki. :( 

Előzmény: zsuzso100 (113490)
adrikan Creative Commons License 2015.05.17 0 0 113493

Szia Kelefi!

 

Köszi a választ! 

 

Mi azért megyünk így, mert olcsóbb, mintha utazási irodánál foglalnánk. Sajnos, Bécsből még nem volt szerencsénk indulni, de olvastam, hogy sokan onnan mennek, mert jobbak a kondíciók. 

Előzmény: kelefi (113489)
szaby72 Creative Commons License 2015.05.17 0 0 113492

Sziasztok.

 

10 éve voltam Hurghadán(illetve mégsem) mert rögtön a landolás után 1 hétig búvárhajón voltunk... :-)!

 Most 23-30.-ig leszünk kint,és mivel minden nap bázisról hajóval megyünk búvárkodni csak fél panziót kértünk...

 

 

A kérdésem a következő---kb milyen árakra számítsunk,ha elmegyünk enni vmit,inni 1 sört,stb...

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

 

kicsikifli Creative Commons License 2015.05.17 0 0 113491

Biztos vagyok benne hogy lesz késői vacsi , mindenhol van ilyen kategóriájú hotelnél , maximum annyi szokott lenni hogy csökkentett választék ...a legelső utunkkor a Citadelbe valami giga későn értünk és volt egy fajta forró leves , 3 hús 3 köret sütik gyümik ...biztos lesz ,! De jó hogy lefoglaltátok, olyat szabad kérdezni kinél és mikor mentek ? :*

Előzmény: adrikan (113475)
zsuzso100 Creative Commons License 2015.05.16 0 0 113490

Általában 10ig van vacsora. Mi 2012-ben fél 10kor értünk a szállodába (Amwaj) és becsekkolás előtt elküldtek vacsizni, addig elintéztek minden papírmunkát.

Előzmény: adrikan (113475)
kelefi Creative Commons License 2015.05.16 0 0 113489

Szia,

 

Sajnos erre nem tudok konkrétan válaszolni, nincs információm.

 

Azonban tartom olyan szinvonalú szállodának, hogy ez szolgáltatás természetes számukra.

 

Mi mindig Bécsból megyünk- éppen az ilyen menetrendek miatt.

 

Ha biztos akarsz lenni a dolgodban, akkor írj nekik egy mailt, illetve akinél befizettél azoknál kell lennie egy leírásnak, hogy mit tartalmaz az All Inclousive.

 

 

Előzmény: adrikan (113475)
volvo s80 Creative Commons License 2015.05.16 0 0 113488

http://www.fortarabesque.com/resort/accommodation

 

Esetleg tanulmányozd a hotel honlapját, ott is megtalálod, hogy milyen szoba típusok vannak. 

 

Előzmény: benyo_87 (113484)
camel1237 Creative Commons License 2015.05.16 0 0 113486

A szobabelépő kártyához egy jó tanács, az érkezéskor kérjetek pluszt, mert később máshol is megfizettetik. Még ha csak kettesben is vagyunk a férjemmel, nem biztos, hogy mindig együtt vagyunk, mert ha ő elmegy pl. focizni, én nem szeretném a szobában várni, jobb ha mindenkinek van sajátja.

Előzmény: Emilie88 (113483)
benyo_87 Creative Commons License 2015.05.16 0 0 113485

Esetleg van valakinek tapasztalata saját szervezés terén?:)

Előzmény: volvo s80 (113479)
benyo_87 Creative Commons License 2015.05.16 0 0 113484

Köszönöm a válaszod, ezzel is segítettél :)
Még egy kérdés, az általad írtak alapján ha ott van hogy "standard" room, vagy csak annyi hogy room, akkor az alapjába véve nem különbözhet. Mindkettő egy alap szoba.

Előzmény: volvo s80 (113479)
Emilie88 Creative Commons License 2015.05.16 0 0 113483

Persze..mindenképpen..:-)egy nagy szerelem lett azért belöle :))és természetesen felkészülve minden infoval :)visszatérünk a hotelbe novemberben :)

Előzmény: camel1237 (113481)
Naomi85 Creative Commons License 2015.05.15 0 0 113482

Igen, mindenképpen! Itt úgyis annyi jó tanácsot kap az ember, addig szorgos olvasó leszek! :)

Előzmény: camel1237 (113480)
camel1237 Creative Commons License 2015.05.15 0 0 113481

Neked is köszönet a beszámolóért, hát néha előfordulhatnak ilyen kellemetlenségek, de csak a szépre emlékezz, feltétlenül térjetek majd azért még vissza.

Előzmény: Emilie88 (113478)
camel1237 Creative Commons License 2015.05.15 0 0 113480

Köszönjük a beszámolódat, öröm volt olvasni, legközelebb már olyan hotelt válasszatok, ahol helyben is tudjátok csodálni a tenger szépségeit.

Előzmény: Naomi85 (113477)
volvo s80 Creative Commons License 2015.05.15 0 0 113479

Ezt a hotelt nem ismerem, így csak annyiban tudok segíteni, ami minden hotelben egyforma szokott lenni.

 

A standard szoba mindig az alap, legegyszerűbb, pl. nem tengerre néző ( sea view)

Sea view - tengerre néző

Non Refundable - nem lemondható

Promotional Room - ez általában a standard szobánál valamiben rosszabbat szokott jelenteni, ami miatt az ára kedvezőbb pl. kisebb, rosszabb helyen van.

 

Remélem, tudtam segíteni.

Előzmény: benyo_87 (113470)
Emilie88 Creative Commons License 2015.05.15 0 1 113478

Sziasztok..akik esetleg a közeljövöben készülnek Hurghada Titanic Beach nevü hotelba..akkor megosztom az én tapasztalataim..emlékeim..Persze nem szeretnék senkit befolyásolni az én véleményemmel!!Maga a szálloda szerintem nyugis,jó környéken van,természetesen kint rengeteg üzlettel,fix áras boltokkal.A hotel szép,tiszta,hatalmas..:)A szobánk medence kapcsolatos volt,ami nekem különösen tetszett,hiszen a saját teraszodrol rögtön a medencében vagy:)és bármeddig fürödhetsz ott:)ezért természetesen 10 euro per nap volt az ár plusszban,de megérte.A légkondit rögtön probálja ki mindenki,mi 16 fokon nyomattuk,de semmit nem ért..sztem baromira nem volt jo,de en nem vagyok reklamálós fajta..a terasz ajtót ne hagyjátok nyitva,mert szúnyog,és társaik találnak rátok..és erre azért vigyetek mindent:)mindenesetre legközelebb a légkondi miatt irgum burgum lesz!Ezt akinek fontos,tényleg ellenörizze!Mindennap van szobaszerviz,tiszta törcsik mindennap,ha ledobod,ha nem..kicserelik!Kapsz a hütöbe 3,vagy 4 palackos vizet,literes cola,sprite van persze ez fogyás függvénye..de víz mindig lesz!Igaz 5 csillagos a hotel,de a takarítás azért hagyj némi kívánnivalót..de ez  sztem a legtöbb helyen jellemzö..de nincs nagy gond,csak nyilván az ember megszok itthon valamit:)viszont fertötlenítö kendö,spray legyen nálatok!borravaló fejében,szép kis állatkákat hajtogatnak törcsikböl,meg a paplanból!:)a személyzet nagyon kedves,mosolygós mindenütt:)Segítökészek..a reggeli böséges,jó..mi all inclus.voltunk..hááát..mégha van választék egész nap,és mindig..én egyszer nem ettem olyan igazán jót..sajnálom,de tényleg..rengeteg zöldség,griilezve,különbözö módon,bab,rizs,és testvérei,saláták..szóval jó ,jó....de köszi..kicsit lehetett volna több húsos dolog..:)nem vagyok nagy húsevö,de néha jólesett volna,vmi ismerösebb kaja:)).mert a halakat borzasztoan készítik el,a hùs ami van,meg vagy nem volt átsütve,ès büdös..iszonyat büdös volt..!persze van sokféle más étterem hotelen belül..de tudom,ott sem lett volna sztem más,így lemondtam egy kiadósabb evésröl.:))nem volt rossz a többi kaja,de ök vmiért íztelenül föznek..nos persze ez legyen a legnagyobb baj...és ez csak az én véleményem volt,hogy nekem a kaja nem jött be..betegek nem lettünk,csak amikor hazaértünk a nyaralasbol 3 napig volt mindannyiunknak gyomor problémája,de mára minden oke..azt nem tudom mitöl..de hála Isten,nem ott!A másik amiért baromi mérges voltam,mégha az ember nem netezni megy,ha nyaral,de manapság már alap!,és 5 csillagos hotel,,nincs free wifi a hotelban..a net fizetös,méghozzá 5 euro másodpercre pontosan természetesen :)))1 ÓRA!!net..sztem ez rablás,persze nem tudom..vajon ez mindenütt így van?.más hotelekben is fizetös?nah mindegy..a következö..egy szobakártyát kaptunk amikor megérkeztünk..és véletlen vmelyik este a csalad kiment a varosba,én meg az étterem teraszan kaptam észbe,hogy a kártya náluk maradt..akkor fel a recepcio..gond elmondva,majd kedves habibink,kitöltet velem egy papírt az adataimmal,és mosolyogva közli,hogy 5 euro!!a második szobakártya..mondom mivannnnnnnn?.....ez normálisssss?.oké..most mit tudjak csinálni,ha muszaj..muszaj..Hirtelen nem is tudom mit írhatnék még..mert összességében nagyon jó volt,szép volt..part is szuper..föleg kisgyerekeseknek apálykor..:)aquapark szuper volt..minden minden,hiszen amiket leírtam valószinü..maradjunk annyi an,hogy normális!:))))és ennyi...:)a programok szuperek..majd jön sok habibi a medencénél,meg aparton,ès ott simán megbeszélheted bármelyikükkel,hogy mit akarsz..nem fognak átvágni..a hotelhez tartoznak..:)..viszont!maradjunk annyiban,hogy szivesen válaszolok,ha van kérdésetek bármirol konkrètan..söt teljes szivvel,és bátran ajánlhatok taxist,aki nem vág át..és stb..stb..:)a programokra visszaterve..kihagyhatatlan Mahmya,az üvegfenekü hajós túra,szafari,búvárkodás..legalább egyszer!,,:)de igazabol mindent látni kell:)..egyelöre ennyire volt idöm..remélem picit segített vki ek..de persze még sokminden lenne..de kédezzetek nyugodtan..:)Szép estét mindenkinek!

Naomi85 Creative Commons License 2015.05.15 0 0 113477

Sziasztok!

 

Kicsit megcsúszva, de érkezik a beszámolóm a nyaralásról, amire készültünk! :)

Mi már Németországban lakunk, innen utaztunk áprilisban Hurghadára a Siva Grand Beach hotelba. Sok jót olvastam a hotelról, magyar és német fórumokon egyaránt.

Az utazásunk rendben zajlott, a reptéren is simán mentek a dolgok, az itthoni hidegből nagyon jó volt a meleg Afrikába érkezni! A szálloda közel van a reptérhez, így nagyon hamar ott voltunk, a becsekkolás is rugalmas volt, hamar kaptunk szobát a főépületben, ahonnan nagyon szép kilátás nyílt a tengerre és az előtte lévő „pálmaerdőre”.

Az ételek nagyon ízletesek és változatosak voltak, nagyon jó a konyha, tényleg csak dicsérni tudom! A személyzet is udvarias, kedves és segítőkész!

A szálloda elhelyezkedése nagyon jó, egy szép pálmafás sétányon található. Van a közelben minden, bazárok, boltok, minden ami kell.

A part is nagyon szép, homokos. Mi elsősorban pihenni mentünk, nem jártunk még Egyiptomban, azért a sok élménybeszámolót olvasva beszereztünk egy-egy sznorifelszerelést. Nekünk ilyen élményünk még nem volt, így az is érdekes volt, hogy pár hal elúszkált körülöttünk.

Mint ahogy írtam nem Magyarországról utaztunk, de azért a programokra magyar nyelven szerettünk volna elmenni. Ha már eljutottunk, természetes, hogy a piramisokat látni szerettük volna, valamint belekóstolni ebbe a csodás víz alatti világba, amiről itt sokat olvastam már, de nem hittem, hogy tényleg ennyire fantasztikus élmény! Valamint egy szafari programot is tervbe vettünk.

Interneten keresgélve találtam rá a My Travel Egypt cégre, sajnos itt a fórumon eddig nem nagyon olvastam róla, nem igazán ismert. De nagyon merem ajánlani, minden nagyszerűen zajlott, minden ahogy szerettük volna, ahogy elterveztük.

Kairó hatalmas élmény volt, egy nagyon kedves és intelligens magyarul beszélő idegenvezető kísért végig minket és mondott minden információt! A Múzeum fantasztikus élmény volt, az a sok kincs, hihetetlen és a nap fénypontja a piramisok, nagyszerű volt állni a piramisok lábánál. Az utazás kicsit hosszú volt, de simán kibírható, mivel elég korán indulunk, éppen eléggé fáradt az ember, hogy nagyjából végigaludja az utat, hazafele meg főleg!

Hajós programnak a Paradise szigetet választottuk, már képeket és videókat láttam a helyről és nagyon tetszett, de élőben sokkal-sokkal jobb. Reggel jött értünk a transzfer, minden pontos volt, és kihajóztunk. Ez a tenger egyszerűen fantasztikus, csodálatosan szép, ilyet még nem láttam, azt hittem ilyen tenger csak a távoli országokban van, és lám, tévedtem! Útközben megálltunk egy helyen sznorkelezni, egy fiú vezetett minket és mutatta a látnivalókat, nagyon-nagyon szép volt, órákig tudtam volna nézelődni. Aztán mentünk a szigetre, ahol jó pár órát eltöltöttünk és nagyon finom svédasztalos ebéddel vártak, utána még bőven volt idő fényképezni, napozni, sétálgatni, fürdeni. Nagyszerű program, azonnal visszamennék!

Sivatagi programnak pedig a Szuper szafari programra esett a választás. Na, itt aztán volt minden, nagyon jól éreztük magunkat, nagyszerű idegenvezetőnk volt, sokat nevettünk, jól szórakoztunk. A sivatag is nagyon tetszett mindkettőnknek, érdekes volt az állatkert, élmény volt a terepjárós száguldozás, finom vacsora, szórakoztató esti műsor.

Nagyon sok élménnyel tértünk haza, és természetesen amint tudunk, visszatérünk, mert még látni kell Luxort is, és igen, mi is beleszerettünk a Vörös-tengerbe, már most mennénk vissza! :)

Köszönöm a sok jó tanácsot, amiket itt olvastam és nagyon ajánlom a szállodát, tökéletes volt és a fakultatív programokra pedig keressétek a My Travel Egyptet, megtalálhatóak facebookon is és van egy klassz weboldaluk is!

 

 

Attika30 Creative Commons License 2015.05.15 0 1 113476

Még egy hét és kb. 10 óra és indulunk :) :)

adrikan Creative Commons License 2015.05.15 0 0 113475

Szia Kelefi!

 

Lefoglaltuk a Tropitelt. :) Lenne még egy igen fontos kérdésem, amire remélem, hogy tudsz nekem válaszolni! Mi későn fogunk a szállodába érni, hiszen 19:20-kor száll le a gép, mire megkapjuk a csomagokat és beérünk a szállodába már késő este lesz. Szóval arra lennék kíváncsi, hogy van-e késői vacsora a Tropitelben?

 

 

Előzmény: kelefi (113348)
saválló Creative Commons License 2015.05.15 0 0 113474

Azt a hotelt eddig mindenki dicsérte, igaz nem sok az élővilág, látnivaló a tengerben, de az ellátás, személyzet o.k.

Előzmény: Grisa8 (113473)
Grisa8 Creative Commons License 2015.05.15 0 0 113473

Köszönöm a válaszokat!

 

A Sunrise Holidays-t választottuk, a központ közelsége miatt. Remélem jól döntöttünk.

Előzmény: andi.x (113472)
andi.x Creative Commons License 2015.05.15 0 1 113472

Kedves Grisa!

 

 

 

Szívesen javasol mindenki szállodát, de ha 100 embert kérdezel, akkor 100 különböző szállodára kapsz javaslatot.

Nagyon nehéz addig bármit is javasolni, amíg nem tudjuk, hogy mik az igényeitek.

Az itt felsorolt szállodák között olyan alapvető különbségek vannak, hogy pl az egyik nagyon messze van a várostól, a másik belvárosi, az egyikben vannak csúszdák, a többiben nincsenek...stb.

Iszonyatosan sok és sokféle szálloda található Hurghadán, és nem valószínű, ha felsorolsz 5 szállodát, mindegyikről fogsz kapni most egy teljes körű leírást.

Ha kinéztétek, amelyek tetszenek, akkor keress rá a leírásokra, és szűkítsd le a kört annak függvényében, hogy nektek milyen elvárásaitok vannak.

 

 

Andi

 

Előzmény: Grisa8 (113469)
zsuzso100 Creative Commons License 2015.05.15 0 0 113471

Szia!

Én az Amwajban voltam 2012-ben, nagyon jó kis szálloda, nagyon szerettem, de távol van mindentől, valóban a semmi közepén. Természetesen onnan is be lehet jutni a városba, de hosszabb. Azonban ha főleg pihenés a cél, akkor tökéletes választás!

Bal oldalon a keresőbe ha beírod a kérdéses hotelek nevét, akkor találsz róluk bőven infót.

Illetve ajánlom facebook csoportunkat, ha van kedved lépj be!

https://www.facebook.com/groups/egyiptom/

Előzmény: Grisa8 (113469)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!