Keresés

Részletes keresés

zaky18 Creative Commons License 2015.03.02 0 0 112459

Sziasztok!

 

Szeretnék megszervezni egy 1 hetes Hurghadai üdülést két főre, lehetőleg minél olcsóbban, viszont azért szeretném, hogy jó legyen a hely. All inclusive ellátásra gondoltam mindenképp. Szerintetek mennyire jönne ki per fő,mennyit érdemes rászánni? Akik már voltak biztos jobban tudják az árakat. Fakultatív programokra olyan 50-60 ezer kell, ahogy néztem. Ja és olyan szeptember/október környékén gondoltam. Melyik utazási irodát tudnátok ajánlani? Én az Anubius Travelt néztem, de tőlük lehet van olcsóbb. Illetve Hurghadának melyik része milyen? Köszönöm előre is a válaszokat. :)

...timcsi... Creative Commons License 2015.03.02 0 0 112458

Sziasztok, mi Szeptember vegen megyunk a Steigenberger Aqua Magicbe, esetleg valaki tudna velemenyt irni a hotelrol, mert az utazasi iroda dicserte, de nem igazan talatam velemenyeket :(

utazo32 Creative Commons License 2015.03.02 0 0 112457

Köszi

Előzmény: volvo s80 (112456)
volvo s80 Creative Commons License 2015.03.02 0 0 112456

Korábban Iberotel Aquamarine volt a neve, próbáld úgy keresni. Én sajnos még nem jártam ott, de több ismerősöm igen és ők nagyon szerették. Itt a fórumon is dicsérni szokták. Talán az egyetlen gyengéje - persze lehet, hogy csak az én igényeimhez mérten - hogy a tenger sokáig nagyon sekély, így a fürdés és a sznorkelezés is elég korlátozott. 

Előzmény: utazo32 (112455)
utazo32 Creative Commons License 2015.03.02 0 0 112455

Sziasztok,

 

Hamarosan utazok a Jaz Aquamarine-ba. Nem nagyon találtam róla hozzászólásokat itt.

Ha valaki járt már ott, pár szóban írna róla, hogy jó választás lesz e ?

Köszönöm

 

villmoska Creative Commons License 2015.03.02 0 1 112454

Kedves Fata Morgana1.

 

Nagyon szépen köszönöm a segítő válaszodat.

Minket igazán csak a két légtreű szoba érdekelne, nem kell, hogy medencekapcsolatos (Palace) legyen.

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet mégegyszer.

Felveszem a kapcsolatot a hölgyel.

 

Üdv.

 

Villmoska

 

 

Előzmény: Fata Morgana1 (112453)
Fata Morgana1 Creative Commons License 2015.03.02 0 0 112453

Kedves villmoska!

 

Lehet, hogy nem jól értettem a kérdést. A szempont az, hogy kétlégterű családi szoba legyen, vagy az, hogy ez a kétlégterű családi szoba egyben medencekapcsolatos is legyen?

 

Mert a Beachben is vannak kétlégterű családi szobák, de ezek nem medencekapcsolatosak.

Ha csak az a lényeg, hogy a Beachbe foglalt sima szobát két légterű családira kellene felturbózni a horkolás miatt, akkor szerintem ez a Beach-en belül könnyen elintézhető, ha van éppen szabad ilyen szobájuk (a szálloda honlapja szerint 83 ilyen kétlégterű szobájuk van).

 

Ha viszont medencekapcsolatos kétlégterű szobát szeretnétek, akkor az valamivel fogósabb kérdés, mert az csak a Palace részben van, itt már az a kérdés, hogy a Beachbe szóló foglalást

ezzel az "upgrade"-olással át lehet-e tenni a Palace-ba? (Szerintem Egyiptomban nincs lehetetlen...:) )

 

Legjobb, ha lelevelezed a szállodával. A Beachnél van egy kedves német hölgy (angolul is lehet vele kommunikálni), aki biztos, hogy tud segíteni Neked ilyen kérdésben, nekem is sok kérdést megválaszolt annak idején, még alaprajzot is küldött a szobáról. Megadom az élérhetőségét:

 

Stefanie Roth
Titanic Group ( Titanic Beach )

Address: Hurghada – Villages Road – Red Sea – Egypt
Tel: +20 (65) 3461220/1

Fax: +20 (65) 3461430
Mobile:  +2 01208055916

Mail: webcoordinator@titanicgroup.com

Website : www.titanicgroup.com

 

Sok sikert!

 

ÜDV

 

FM1

 

Előzmény: villmoska (112438)
Fata Morgana1 Creative Commons License 2015.03.02 0 0 112452

Kedves Hetta79!

 

Jó kis kalandosra sikerült a leírt horvátországi autós utatok! Egyébként mi nagyon szeretünk

és sokat szoktunk autóval nyaralni menni, mivel öten vagyunk, nekünk így éri meg igazán, és a

gyerekek szempontjából is kényelmesebb. Pont ez a nagy bánatom, hogy Egyiptomba nem lehet autóval eljutni (legalábbis ésszerű keretek között nem :) ).

Én is úgy látom, hogy az az igazi pihenés a család minden tagja számára, ha nem kell azon törni

a fejünket, hogy "mi legyen a vacsora"... (Bár mi is szoktunk mindig önellátással is menni a közelebbi országokba, mert sokkal olcsóbban ki tudjuk gazdálkodni, és a különbségből még azon a nyáron máshová is eljutunk, lényeg, hogy legyen ilyen is, meg olyan is, a helyes arányt igyekszünk eltalálni.)

 

Ha nálatok fontos szempont a bazározás, a Titanicban nem fogtok csalódni, mert már a szállodán

belül a Palace-t és a Beach-et összekötő folyosókon rengeteg üzlet, egy egész "belső sétáló utca" van. Közvetlenül a szálloda bejárata előtt pedig egy kinti bazársor húzódik, szintén sok-sok üzlettel...  A szállodától kb. 1,6 km-re a városközpont felé, a Desert Rose és Dana Beach szállodák vonalában van egy még nagyobb bazársor, itt van Cleopatra fix áras üzlet is.

 

A harmadik Titanic nevű hotel a másik kettőtől kb. 3 km-re van a városközpont felé. Biztos vagy

benne, hogy átjárható a Palace-os karszalaggal? Azért szerintem kérdezz rá, hogy tuti-e, mert

mi semmi erre utaló infóval nem találkoztunk sem ott, sem az utazási irodánál nem mondták, sem a szálloda honlapján nem volt erről szó. Pedig, ha benne lett volna az árban, egyszer azért mi is szívesen átmentünk volna, már csak a hatalmas aquaparkját kipróbálni, mert a gyerekek

miatt nálunk ez egy szempont...

 

Ja, és ne felejts el élménybeszámolót írni az útról itt a Fórumon!

Kellemes, gondtalan nyaralást kívánok, illetve most még csak visszaszámlálást!

 

ÜDV

FM1

Előzmény: Hetta79 (112447)
villmoska Creative Commons License 2015.03.02 0 0 112451

Szia Brigitta.

 

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet.

Most már megpróbálok a szállodával levelezni, hátha sikerül alkudozni velük egy kicsit.

 

Mégegyszer köszönöm a segítségedet.

 

Előzmény: Liliom.Hrg (112449)
Liliom.Hrg Creative Commons License 2015.03.02 0 0 112450

Szia 'Kicsim';

 

Májusban lesznek 2 hétre utasaim legfrissebb infót akkor tudunk mondani  a Panorama Bungalóról, Illetve most már Panoráma Resort.

 

Üdv Liliom Brigi

Előzmény: Kicsim77 (112444)
Liliom.Hrg Creative Commons License 2015.03.02 0 0 112449

Szia Villmoska;

 

Természetesen lehet családi szobát kérni, ennek a felárát kifizetni. A családi szobák 2 légterűek, folyosó v fszoba elválasztással, vagy 2 külön álló szoba, belső ajtó csatlakozással.

 

Titanic Palace:

Family Rooms                      Surface area of 58m², designed perfectly for families

                                              (2 bedrooms, wardrobe, 1 bathroom with shower cabin, terrace or balcony with garden-,                                                             pool or sea side view, LCD TV 37 inches).

 

Titanic Beach:

 

Family Room2 bedrooms, one with a Queen bed and the other with 2 single beds

  • Satellite LCD-TV
  • Air-condition
  • Bathroom with shower and Hair Dryer.
  • Safe Box
  • Mini Bar
  • Terrace or Balcony 

Bocsánat, nekem az szoba és hotel leírások angolul vannak, azért remélem tudtam segíteni,

üdv Liliom Brigitta :-)

Előzmény: villmoska (112438)
Fata Morgana1 Creative Commons License 2015.03.01 0 1 112448

Szia, saválló!

 

Szerintem csak attól kaptál volna lehurrogást, aki félreérti a mondanivalódat, vagy tévedésből

személyeskedésnek veszi, pedig tudom, hogy Neked is, ahogy nekem is soha nem ez a célod.

 

Értem, hogy mire gondoltál, többször is előfordult, hogy tényleg segíteni próbáltál, aztán félreértés, majd sértődés lett belőle. Attól hogy szókimondó (leíró :) ) vagy, lehet, hogy

könnyebben félre is értik a szándékot. Sajnos.

 

Ez a Fórum egymás segítéséről szól az én olvasatomban, és itt mindenki elmondhatja a saját

véleményét is, amit sokan osztanak, de talán még többen nem... Ez teljesen normális.

Ez azért is fontos lehet, mert az azonosképpen gondolkodóknak talán az értékrendje is hasonló,

így talán nagyobb valószínűséggel azonosan ítélik meg az adott szállodát/szolgáltatást és

olyan esetekben, amikor egy hotelről jót és rosszat is olvasol vegyesen, könnyebben kihámozhatod, hogy kinek a véleményére adj, és kiét kezeld fenntartásokkal...

 

Igyekszem mindig mindenki véleményét tiszteletben tartani, és bízom benne, hogy nem veszi

senki magára, vagy bántónak, ha leírom a saját véleményemet, mert ez teljesen szubjektív

dolog, se nem jó, se nem rossz, egyszerűen csak egy a sok közül...

 

Persze vannak már számomra is extrémnek tűnő helyzetek, pl. néhány hete olvastam olyan

kérdező írását itt, aki hurghadai szálloda választásban kért tanácsot, nem tudom pontosan idézni (ezért kicsit sarkítva írom) hangsúlyozta, hogy a tenger élővilága kifejezetten nem érdekli, de tengerparti szálloda legyen, finom homokos, lassan mélyülő parttal, fontos a kaja, WiFi és a bevásárlási lehetőségek... Nekem egyből Lido de Jesolo ugrott be, de nem azért, mert gúnyolódni akartam volna (persze nem írtam le, mert biztos félreértés lett volna...), hanem azért, mert ha ezek a fő szempontjaim, akkor én biztosan nem ülök repülőre, hogy egy másik földrészre

utazzak, mert a repülőjegy árának töredékéért odautazhatunk autóval, szinte végig autópálya,

kiváló, lassan mélyülő, finom homokos part, Európa leghosszabb (kb. 6 km) bevásárlóutcája, kiváló konyha, semmi esély a fáraó átkára, ráadásul szép kagylókat lehet gyűjteni, amit haza is hozhatunk... Nyilván bennem van a hiba, mert túl racionálisan gondolkodom :(

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: saválló (112441)
Hetta79 Creative Commons License 2015.03.01 0 0 112447

Kedves FM1!

 

Megnyugtattál, megyek is aludni :D

Az a helyzet, hogy nászajándéknak kaptunk a Mamlouk-ban egy hetet, még 2010-ben. Egy évre rá kaptunk egy kedvező ajánlatot és szintén kimentünk, ugyanoda. Ekkor olyan áron mehettünk, mint más 4*-osba, valami fantasztikus dolog volt, soha nem gondoltam volna, hogy még egyszer kijutunk oda. Múlt évben horvátba mentünk. Önellátásra, magunk is utaztunk ki autóval, hgoy ne kerüljön sokba. Tényleg spóroltunk, viszont februárban fizettünk be augusztusi útra. Nem is kell mondanom, júniusban jött a telefon, hogy gond akadt az apartmanban ahova foglaltuk, egy másikat, szebbet kapunk. Nem volt gond, persze elfogadtuk. Mikor kimentünk vártuk a szállásadót egy megadott helyen (magyar ember volt) aki közölte, hogy ez a szállás sem az a szállás ahova foglaltuk, mert tudta nélkül már kiadták a mi helyünket egy csoportnak és van egy másik, ami drágább, de a különbözetet kifizeti és nem magyar, hanem horvát a tulaj. Nah, mit tehettünk, kiutaztunk, hát rendben.

Foglaltunk elvileg egy olyan helyet ami közvetlen tengerparti, kb. 2-300 méter a bolt, a központ...ehelyett a falu szélén, országút mellett. Wifi akkor nélkülözhetetlen volt, a család miatt, sajnos....de az ígéretekkel ellentétben akkor volt wifi, amikor a szállásadó bekapcsolta a gépét. Tehát ritkán...

 

Ezt akartuk elkerülni. Ketten mentünk horvátba, autóval és ilyenkor az ember arra is gondol, hogy legyen magánál több pénz, nehogy legyen valami az úton az autóval és hát az önellátás az valamilyen szinten olyan dolog, mintha itthon lennénk (ételről, italról, ellátásról mindig gondoskodni és a szokásos kérdés: mi lesz a vacsora)....áááá, nah ezt akarom most elfelejteni.

 

Az étel nekem "mindegy". Legyen hal vagy akármi, csak ehető legyen. Ha bulgur vagy sültkrumpli az sem gond, nagyjából tudom, hgoy miből mennyit ehetek...kint igen kevés a rántott cucc, és hát egyiptomban vigyázni kell a tojással, ez a lényeg. Inkább a párom aki kicsit kényesebb az ételekre (csak meg ne tudja, hogy ilyet mondok :D ), mi nők szerintem rugalmasabbak vagyunk. Nekem is, de neki is jó, ha van gyereksarok, mert akkor minden rendben lesz.

 

Persze, hogy fontos a part...igaz nem vagyunk valami nagy úszkálósok. Azért engem is zavarni fog, ha "nem lesz víz, amiben lubickolhatnánk", de akkor majd átmegyünk a beach-be és ott elleszünk. Ahogy olvasgattam a szálloda környékén van bazársor, hát az a mindenünk. Nem tudom, hogy mennyi idő, amíg felsétálunk az aquáig, ahol a garden meg a mamlouk található, ott tudom, hgoy voltak bazárok és egyszer ki kell próbálni az aquát is, ha már benne van az árban.

 

köszönöm neked/nektek, hogy segítségemre voltatok. Olvasgatlak titeket ezután is, hisz csak így tud az ember tájékozódni...

 

Köszönet: HEni

Előzmény: Fata Morgana1 (112446)
Fata Morgana1 Creative Commons License 2015.03.01 0 0 112446

Kedves Hetta79!

 

Így már világos, a Primasol Titanic Resort & Aqua Park (vagy mi a neve most?) szállodára

gondoltál, ami a Beachtől és a Palacetól kb. 3 km-re van a városközpont felé.

Egyetértek Veled több dologban is, hasonlóan gondolkodunk abban, amit a Balatonról írtál, sajnos már szinte a repülőjegy miatt sem sokkal drágább Egyiptom... A tavaly nyári hazai

időjárást figyelembe véve pedig teljesen megértem, hogy biztosra akartok menni a jó idő, napozás tekintetében is.

Ehhez kapcsolódva eszembe is jutott egy gondolat:

amikor elfoglaltuk a szobát a Titanic Palaceban, a gyerekeim rögtön felderítettek mindent, így

persze a tv-t is bekapcsolták, és legnagyobb meglepetésünkre a Duna TV szólalt meg benne, aztán kiderült, hogy m2 is van. Persze nem azért utaztunk Afrikába, hogy tévézzünk, mert azt

itthon is kiválóan tudunk, de amikor megláttuk az időjárás jelentést, eléggé meglepődtünk, mert

augusztus második felében itthon a következő napok legmagasabb napi hőmérsékletét 25-27 fokra jelezték előre, belegondoltunk, hogy akkor ott a Vörös-tenger melegebb volt (min. 28 C), mint itthon a levegő! Ez augusztusban azért elég durva...

 

Egyiptomban mi először voltunk, ezért nincs saját tapasztalaton alapuló helyi összehasonlítási alapom a szállodák tekintetében, de az ételekkel kapcsolatban meg tudlak nyugtatni, biztos, hogy találtok megfelelő ételt, ahogy korábban írtam, a két szálloda öt éttermében azonos volt tavaly a választék, mert egy közös konyhát üzemeltet a Palace és a Beach, de mindig találtunk finom ételeket, soha nem maradtunk éhesek. Mindig grilleztek is valamit, halat, kagylót, rákot, húsokat. Minden étkezésnél volt sült krumpli (a gyerekeim nagy örömére, mert azért ők válogatósabbak, mint a felnőttek :) )

Egy-egy étteremben van gyerek sarok is a vacsoránál, itt is mindig volt sült krumpli, csirke/hal

falatok, húsgolyók, spagetti, a Beach kínai éttermében, beach bárjában és a Palace pool

bárjában is készítettek snack ételeket ebédidőben, tehát mindig volt választék!

 

Ha van még kérdésed, szívesen segítek, ha tudok,

 

ÜDV

FM1

 

 

Előzmény: Hetta79 (112443)
zsuzso100 Creative Commons License 2015.03.01 0 0 112445

Erre szerintem nagyon jót választottál, tutira szuper lesz! :)

Előzmény: Hetta79 (112443)
Kicsim77 Creative Commons License 2015.03.01 0 0 112444

Sziasztok!

 

Tud valaki információt, vagy tapasztalatokat a PANORAMA HURGHADA ***+-ról?

Júliusba mennénk oda és nem szeretnénk meglepetést.

Hetta79 Creative Commons License 2015.03.01 0 0 112443

FM1, saválló és zsuzso!

 

Egyetértek mindannyiótokkal. Hol is kezdjem?

Amikor megkötöttük az utazási szerződést három szálloda közül választhattunk a Titanicok közül: 1. Palace, 2. Beach, 3. Aqua. Tehát ez a három.  A Palace és a Beach egymás mellett van, de három szállodából áll, a harmadik az Aqua, aminek nincs tengerpartja és messzebb van tőlük, de egy szállodalánchoz tartozik.

 

Igen, egyetértek veletek, ha mi is jót akarunk enni akkor Mezőberénybe elmegyünk vacsorázni, de neeem ez a legfontosabb, hanem hogy együtt legyünk a párommal és kikapcsolódjunk. Azonban azt akartam kérdezni ételben, hogy van-e választék, gyerekmenü (ahol ha más nem, itt találunk sültkrumplit, hotdogot) stb. Egyszerű amiért kérdeztem: cukorbeteg vagyok, inzulinrezisztenciám van és laktózérzékeny, tehát oda kell figyelnem mit eszek és ha mondjuk nem jó az étel nekem, akkor tudok más után nézni. NEM vagyunk válogatósak, sőt, egyszerű is lehet nagyszerű. Én mindenen elélek, csak nem mindent ehetek. Viszont nem tudok nyelveket így nehézkesen értetem meg magam a külföldiekkel és könnyebben elboldogulok, ha tudok miből válogatni.

 

A helyzet az, hogy nem vagyunk a párommal az a nagyon magas jövedelműek, sőt. Azonban spórolunk és úgy vagyunk vele, hogy sajnos még nincs gyermekünk, nem dohányzunk, nem iszunk, biztosra akarunk menni, hogy naphoz jussunk és hát valljuk be, lassan nem sokkal többe kerül egy AI egy hetes nyaralás Egyiptomban, mint a Balaton, itthon...

 

A lényeg viszont nem más, mint hogy együtt legyünk a párommal (telefon és miegymás nélkül). Nekem nem kell wifi, sem telefon, nem akarok máshoz igazodni, csak napozni, bazározni, kikapcsolódni...

 

Köszönöm, hogy meghallgattatok

zsuzso100 Creative Commons License 2015.03.01 0 0 112442

Egyetértek! :)

 

Kajáról annyit, hogy eddig szerintem mindig mindenki talált magának enni - persze minél drágább egy hotel, annál színvonalasabb, annál nagyobb LEHET a választék, persze nem törvényszerű.

Én úgy vagyok vele, ha éhen akarnék halni a szállodában, akkor kimegyek egy jó kosharira! ;)

Előzmény: saválló (112441)
saválló Creative Commons License 2015.03.01 0 1 112441

"Fontos hangsúlyoznom, ahogy a beszámolómban is megtettem, hogy nálunk nem az étkezés

vagy az internetezés, WiFi voltak a legfontosabb szempontok... "

 

"Ha mi pl. jókat szeretnénk enni vagy internetezni akarunk, ezért biztosan nem jutna eszünkbe

repülőre ülni, de még talán autóba se... :))))"

 

Nem hittem a szememnek ezért újra, és újra elolvastam nehogy az legyen, hogy félreértettem, de nem valóban ezt írtad!.:-))

 

Ha én írtam volna csak lehurrogást kaptam volna, ettől függetlenül jó volt olvasni, hogy rajtam kívül más is így gondolkodik, és nem a wi-fi a legfontosabb még nyaraláskor is. (meghajlós szmájli) :-)))

Előzmény: Fata Morgana1 (112440)
Fata Morgana1 Creative Commons License 2015.03.01 0 3 112440

Szia!

 

Ahogy Zsuzso100 is írta már, én sem egészen értem, hogy milyen három szállodára gondolsz, a

Titanic Palace és Beach mellé, mert ezek csak ketten vannak egymás mellett. Teljesen átjárhatók minden szolgáltatást igénybe lehet venni a "testvérnél" is. De! Az öt étteremben (Beach:3, Palace:2) minimális eltéréssel szinte csak a tálalásban, ugyanazokat az ételeket találod, mert egy közös konyhán főznek a két szállodára...

 

Tavaly augusztusban voltunk a Titanic Palace-ban, írtam egy kisregényt róla három részben,

vissza tudod keresni a 109959-109961 h.sz. számok alatt.

Ha van konkrét kérdésed még, tedd fel nyugodtan, szívesen válaszolok, ha tudok.

 

Mi nagyon-nagyon jól éreztük magunkat itt, ár-érték arányban nekünk ez volt a legjobb

választás, most nem is találok Egyiptomban még hasonlót sem :(   Csak olyat, ami sokkal

drágább, igaz lehet, hogy jobb is, de nekünk biztos, hogy nem éri meg, mert nálunk nem az

a cél, hogy minél több pénzt költsünk el...

 

(Korábban is már más érdeklődőktől sokszor hangzott el kérdés arra vonatkozóan, hogy

a Titanicban milyen a kaja és a WiFi drága-e, lassú-e stb...

Fontos hangsúlyoznom, ahogy a beszámolómban is megtettem, hogy nálunk nem az étkezés

vagy az internetezés, WiFi voltak a legfontosabb szempontok... Tudom, sokan sokfélék vagyunk,

másképpen gondolkodunk, más preferenciákkal élünk, nem vagyunk egyformák, és ez így is van jól!

Ha mi pl. jókat szeretnénk enni vagy internetezni akarunk, ezért biztosan nem jutna eszünkbe

repülőre ülni, de még talán autóba se... :)))) Számunkra elképzelhetetlen, hogy ha már egy

másik földrészre megyünk, repülőre ülünk és ezért kifizetünk egy halom pénzt (öten vagyunk),

akkor ezért ne kapnánk valami különleges élményt cserébe, ami csak ott van, és ez Hurghada

esetében a VÖRÖS-TENGER csodálatos élővilága!!!  Persze, milyen unalmas lenne a világ, ha ezt

mindenki így gondolná, sokkal jobb, hogy nem így van! :))) )

 

ÜDV

FM1

 

Előzmény: Hetta79 (112427)
zsuzso100 Creative Commons License 2015.03.01 0 0 112439

Szerintem családi szobát akkor adnak, ha többen vagytok. Esetleg próbálj írni a hotelnek.

Előzmény: villmoska (112438)
villmoska Creative Commons License 2015.03.01 0 0 112438

Szia.

 

Próbáltam linkelni a hozzászólásomat, de valamiért egy másikat hozzászólás rak be.

Inkább berakom a kérdésemet:

 

Sziasztok.

 

A segítségeteket szeretném kérni.

2015.08.09 - 2015.08.19 között foglaltunk szállás Hurghadában a Titanic Beach Spa & Aqua Park-ba a Karthago Toursnál. 2 felnőtt és akkor már 9éves gyermek menne.

Most olcsóbb volt a Beach, mint a Palace.

 

A kérésem az lenne, hogy láttuk a képeken és olvastam itt a fórumon, hogy vannak medence közeli bungalók is a szállodában. Le is írta valaki, hogy 10euro/éj a plusz költsége. Két különálló légterű szobák vannak.

 

A mi problémánk az, hogy én férfiként egy kicsit (vagy nagyon) horkolós fajta vagyok. Úgy gondoltam, hogy nekik (vagyis a nem horkolós családtagjaimnak) lehet, hogy megérné a nyugodt nyaralást az a 100 Euro plusz.

 

Most meg olvasom, hogy a beach-hez csak földszinti medencekapcsolatos szobák vannak, de azok is csak egy légterűek, így azokkal nem vagyok kisegítve

 

Nem tudom, hogy lehet-e Beach foglalással, a Palace-ban foglalni medencekapcsolatos szobát. Ha esetleg lehet, akkor részemre jár-e hátránnyal, hogy a Palace-ban leszünk elszállásolva.

 

Köszönöm a segítségeteket.

 

Előzmény: zsuzso100 (112432)
Hetta79 Creative Commons License 2015.03.01 0 0 112437

nagyon durvák ezek a képek...én biztos nem, sőt a párom sem hiszem, hogy rámenne

Előzmény: Vén Halász (112436)
Vén Halász Creative Commons License 2015.03.01 0 0 112436

 

Néhány kép a Sharmi mólókról. A kék imbolygó műanyag

 

 

Hetta79 Creative Commons License 2015.03.01 0 0 112435

Biztos így van, nem tudom, mert én is csak a véleményekre hagyatkozom, mást nem is tehetek, ha eddig nem voltunk abban a szállodában (csak kintről, az utcáról láttam). Csak azt tudom mondani, amit az utazási irodában mondott a hölgy, aki jó ismerősünk és utazás terén sem csalódtunk még benne, sőt. A Jasmin benne volt a három szállodában amik közül választottunk, de a fórumok és ismerős hölgy véleménye alapján jutottunk erre a döntésre.

Előzmény: westfall (112433)
Vén Halász Creative Commons License 2015.03.01 0 0 112434

Kedves Seafan !

 

Ha valóban a vízbejutás mólóról és onnan lécsőről nehézséggel járna akkor egyértelműen a partról a gyalog bejutást javaslom. A legtöbb helyen azért van móló. hogy áthidalja az alatta lévő korall réteget, hogy azt védjék és ne tapossák le.

 

A korall réteg után a móló végén kis lécső van és ott már mély a víz, csak jó úszóknak ajánlott.  A lépcső csak néhány fokos, erősen kapaszkodni kell. De az idei utunknál a Makadi bay-ben a legtöbb szállodánál nincs is móló, mert nem indokolt, így könnyű a vízbejutás.

Előzmény: Törölt nick (112423)
westfall Creative Commons License 2015.03.01 0 1 112433

Üdv Hetta !

 

Azért a legtöbb ( tán mindegyik) külföldi honlap véleménye erősen eltér ettől.

Ha csak a besorolásokat nézed meg, a Jasmin sokkal jobbnak tűnik.

Arról nem is szólva, hogy új !

Nincs semmi lelakva vagy agyon használva.

Sőt ! Azt gondolom, mivel feltörekvő , méginkább kitesz magáért.

 

W

Előzmény: Hetta79 (112426)
zsuzso100 Creative Commons License 2015.03.01 0 0 112432

Szia!

Mi a kérdés??

Előzmény: villmoska (112431)
villmoska Creative Commons License 2015.03.01 0 0 112431

Sziasztok.

 

Tudna nekem valaki segíteni ezzel a hozzászólással kapcsolatban:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=133949591&t=9091860

 

Köszönöm a segítségeteket előre is.

zsuzso100 Creative Commons License 2015.03.01 0 0 112430

Kairó nagy élmény...és nekem Luxor még sokkal nagyobb - persze nem vagyunk egyformák.

 

De Giftun az biztos, hogy fantasztikus! <3

Előzmény: Hetta79 (112429)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!