Keresés

Részletes keresés

hjazmin Creative Commons License 2014.12.23 0 0 111381

Mikor mèsz ?:)

Előzmény: Ritóka78 (111376)
Angyalka40 Creative Commons License 2014.12.23 0 0 111380

Angyalka40 Creative Commons License 2014.12.23 0 0 111379

Szia, találtam egy képet a Shams Safaga hotelről, ahol idén voltunk. A fehér épület és előtte a bungalók tartoznak a hotelhez, írtam róla miután meg jöttünk. Ha kérdésed lenne szólj nyugodtan.

Előzmény: ajax1 (111361)
hjazmin Creative Commons License 2014.12.23 0 0 111378

     

 

Prima Life Makadi :)

Előzmény: hjazmin (111377)
hjazmin Creative Commons License 2014.12.23 0 0 111377

folyt :) Prima Life Makadi 

 

          

 

 

Előzmény: hjazmin (111375)
Ritóka78 Creative Commons License 2014.12.23 0 0 111376

De szuper, már nagyon várom! :-)

Előzmény: hjazmin (111375)
hjazmin Creative Commons License 2014.12.23 0 0 111375

Pár fotó kedv csinálás képpen :) idei/tavalyi vegyesen :)

A vízalatti fotók a hotel előtt készültek snori közben.

Az ellátás nagyon jó,nagyon finomak az ételeik,választék is van bőven.

A tenger csodás a hotel előtt.

 

PRIMA LIFE MAKADI 

 

 

                                                        

 

 

Előzmény: bleroyka (111370)
hjazmin Creative Commons License 2014.12.23 0 0 111374

Kedves Bleroyka :) ,

 

Mi idén is tavaly is a Primába voltunk 4 család gyermekekkel .... és ha minden jól megy 2015. Június 28-tól ismét megyünk ! Nem véletlenül ... ;) !!!!!!!!!!

 

HA kérdésed van a Hotellel kapcsolatban írj nyugodtan a hjazmin7777kukacgmailpontcom-ra szívesen válaszolok :) !

 

Üdv,Hjazmin

 

 

 

Előzmény: bleroyka (111370)
camel1237 Creative Commons License 2014.12.22 0 0 111373

Gondoltam, hogy sűrgősen szeretnék tőletek a foglalást, de így már meggondolandó, mert nagyon soknak tűnik az ajánlat. Jó tanácsot a mostani előre nem látható események miatt nem lehet adni. Csak azt tudom leírni, hogy én mit tennék ebben a helyzetben, ami nem mindig jött be,de kivárnék, ennyiért nem foglalnám le, de nem kellene csak rám hallgatni.Egyszerűen nem lehet előre tervezni annak ,aki nem rendelkezik valami megbízhatóbb infóval arról, hogy mi fog történni a közeljövőben a politikában.   

Előzmény: bleroyka (111372)
bleroyka Creative Commons License 2014.12.22 0 0 111372

Szia 

Bocsánat félre érthetően írtam - ez az ár cirka 600 000 csak ránk - 2 felnőtt és 2 gyerek - vonatkozik. 
és ez is ha most decemberben lefoglaljuk és befizetjük a 20%át. 

Előzmény: camel1237 (111371)
camel1237 Creative Commons License 2014.12.22 0 0 111371

Szia. A Prima Life adottságai a legjobbak közé tartozik, homokos lassan mélyülő part, gazdag élővilág. A hotel szolgáltatásai hullámzóak, de ha az az ár mindenkire vonatkozik, akkor nagyon is megéri, sőt nem is értem, hogy ez hogy jön ki. írj róla bővebben.

Előzmény: bleroyka (111370)
bleroyka Creative Commons License 2014.12.21 0 0 111370

Sziasztok 

 

kérhetnék egy kis infót - 

 

Alap szitu - a sogorékkal elhatároztunk egy közös családi nyaralást. 2 pár, 1 illetve 2 gyerek. 

Ők 5 éve voltak a Prima Life Makadi-ban. Minden szuper volt - legyen az most is. 

Viszont más fórumokon olvastam olyat, akik idén nyáron voltak, hogy szerintük romlik a szolgáltatás, kaja, stb.... 
Mit tudtok erről ?

Esetleg valami tuti ajánlat, a cél: - augusztus 13-as indulás, 1 hét, AI , közvetlen saját tengerpart, - mert nem szeretnénk rosszul dönteni. 

Más kérdés - mindezért milyen ár a 600 000 Ft ?

 

Köszönöm a segítséget

 

showtimes Creative Commons License 2014.12.21 0 0 111369

akkor jüvőre csodát fogsz látni, megfeleződnek az oroszok, mert megdrágult az élet náluk, ráadásul a valutaárak még az inflációnál is erősebben emelkedtek. ilyen esetben nyugaton is a belföldi turizmus kerül az előtérbe, a többségük eddig is azért ment oda, mert olcsó. A nincs nagy úr..

 

Jah, az oroszok által kedvelt európai síközpontokba is csak azok az utasok érkeznek akik korábban lefoglalták, fizették, friss utas alig van...

 

 

Előzmény: saválló (111368)
saválló Creative Commons License 2014.12.20 0 0 111368

"Lehet, hogy a jövő évi egyiptomi nyaralás orosz mentes lesz,..."

 

Ebben én nem hiszek mert mióta én Egyiptomba járok nyaralni azóta számuk évről évre csak nőtt, még sosem csökkent.

 

Egy válságnak pedig előbb-utóbb vége van.

 

Ugyan mi köze van a kornak az állandó helyszínhez, hiszen épp a repülős hosszú út miatt vagy csak amiatt nem mennek inkább Egyiptomba, messzire néhányan az "idősebbek" közül.

 

Én azért nem tervezek évre, fél évre előre mert sosem lehet tudni mit hoz a jövő, ha pedig nincs lefoglalva semmi akkor változtatni sem kell az utolsó pillanatban vagy éppen még előtte.

 

Utazásilag flexibilis vagyok...nem csak Egyiptom létezik.:)

 

 

Előzmény: camel1237 (111367)
camel1237 Creative Commons License 2014.12.20 0 0 111367

Szia Saválló. Lehet, hogy a jövő évi egyiptomi nyaralás orosz mentes lesz, csak az a kérdés, hogy ezt a pénz kiesést milyen módszerrel próbálják majd pótolni Egyiptomban. Ha helyi túristákkal, akkor az annyira nem jó hír nekünk sajnos, bár engem eddig csak kedves, európai szemmel is viselkedni tudó arabokkal hozott össze a sors, és az orosz nyelvűekkel sem volt gondom, kirívóan viselkedő hollandot, osztrákot viszont láttam többet is. Én most már a korom miatt is, nem igazán gondolkodom más helyszínen, csak sajnos az itthoni dolgok is úgy változnak, hogy fogalmam sincs egyenlőre, hogy mi lesz a helyzetem tavaszra. Azért nem akarom feladni, szeretnék találkozni nyár elején a halacskákkal ott a V. tengerben, ezért is fogok örömmel részt venni hjazmin készülődésében, mert a remény hal meg utoljára, vagy valami ilyesmi ez az idézet.

Előzmény: saválló (111352)
Andinagyanyó Creative Commons License 2014.12.20 0 0 111366

Hellóóóóóóóóóóó !!

Ezek a képek kb a Shams Safaga partján készültek és az Abu Somát "ábrázolják". :)

Előzmény: zsuzso100 (111363)
Andinagyanyó Creative Commons License 2014.12.20 0 0 111365

Szia !
Két egymás mellett levő szálloda. Az Abu Soma új(abb), a Shams Safaga elég régi.

Előzmény: ajax1 (111361)
Laci4444 Creative Commons License 2014.12.19 0 0 111364

Köszi!

 

Tényleg a 32 kg már jóideje van. Ezt sem akartam sosem elhinni, hogy ez létezik. Pedig igen. Ez a másik véglet.

Ha búvárkodnánk is, akkor még a palackot is vinnénk a bőröndökben. :)

Előzmény: geodo1 (111360)
zsuzso100 Creative Commons License 2014.12.19 0 0 111363
Előzmény: ajax1 (111362)
ajax1 Creative Commons License 2014.12.19 0 0 111362

Még egy kérdés, a 88304-es hozzászólásban látható 3.kép melyik hotelről készült?

 

ajax1 Creative Commons License 2014.12.19 0 0 111361

Szép estét!

Szeretnék foglalni nyaralást, és érdeklődni szeretnék, hogy mi a külömbség a Shams Safaga és az Imperial Shams Abu Soma között. A Youtubon ugyanazt a videókat látni mind a két név alatt. 

Köszönettel

geodo1 Creative Commons License 2014.12.19 0 0 111360

kiegészítek, ráerősítek, módosítok. :)

 

hivatalosan nem foglalkoznak az orvosi papírral sem, ám a tapasztalat az, h általában elfogadják. de szabály nem kötelezi őket erre és nem is történik meg mindig, h elfogadják. gondolom egy háziorvosit kevésbé fogadnak el, mint egy kórházi műtétről szólót.

módosítani valóban lehet a jegyet, elég drágán. 30 napon túl még nem is annyira, 5.900 Ft, 7-30 nap között 9.000 Ft, 7 napon belül 13.950 Ft.

 

jó árak tőlünk is voltak, nagyon sokan utaztunk 100-200 forintokért két évvel ezelőtt.

 

törlés: 14 nappal az indulás előttig valóban törölheti csak úgy (ahogyan a nem fapados is egyébként). ám ezen intervallumon belül már csak úgy, ha igen komolyan fizet érte, személyenként és utanként 250 eurót. ezért ilyen nem is nagyon szokott lenni, csak a két héten túli törlés. de ez sem gyakori, tegyük hozzá.

 

árak: valóban nézegetni kell az igazán jó árakhoz (a mostani hurghadaiak nagyon nem azok), és a jó árhoz emellett szükséges lehet még a minél nagyobb kötetlenség az utazás időpontjával kapcsolatban. kötött időpontra mák az olcsó jegy. az időponthoz közel már nem szabad olcsó jegyre számítani, legkésőbb az utazás előtt 4-6-8 héttel foglalni érdemes.

 

sok rosszat lehet mondani a fapadosokról, van is valóban, ami igaz, ám a legtöbb sima rémtörténet, minden alap nélkül.

 

csomag: a wizz airnél 32 kg lehet a feladott mérete. aki abba nem fér bele, az minden költséget megérdemel. :)

 

gépek és lestrapáltág: mindkét ultra-fapados pár éves gépekkel repül, 4-5-6 év mindössze az átlagéletkor (tehát ez a helyzet a ryanairnél is, azok sem voltak lestrapáltak soha). sokat elmond a gépek műszaki színvonaláról, hogy a wizz lízingből mostanában visszaadott, legidősebb gépei most kerültek a British Airways-hez...

 

az utazási feltételeket, csomagszabályokat valóban érdemes elolvasni és betartani.

 

 

Előzmény: Laci4444 (111359)
Laci4444 Creative Commons License 2014.12.19 0 0 111359

Szia Kathy8!

 

Már látom, hogy írtak neked a fapadosról, azért én is írok pár dolgot. Én úgy gondoltam, hogy a fapados társaságok még az orvosi igazolásokkal sem foglalkoznak, de akkor tévedtem.

Amivel Ti mentetek, ott át lehet tenni a foglalást másik járatra?

 

Az igazi fapados repülő, amikor megjelentek, akkor 1-2euró, vagy dollár-ért illetékekkel egütt elvitt, ha sikerült jókor lefoglalni. Igen jól írtam az árat. Kb. egy buszjegy ára volt. Természetesen nem tőlünk, hanem pl. a lengyelektől nagyon sok ilyen járat volt.

Azért Magyarotszágról is voltak jó árak. 15-35 euró körül lehetett utazgatni, ha jó időben lefoglaltad az utat. Aztán ez az összeg szép lassan felkúszott 60-100 euróra (ezek mind illetékekkel együtt voltak ennyiért egy irányban).

A jó idő, amit írtam :)  : utazás előtt már nem voltak olcsó utak, bár olyanról hallotam, hogy valaki a reptéren vett jegyet az utolsó pillanatban. Reptéren nem is igazán lehet jegyet venni, főleg az utolsó pillanatban. El sem tudom képzelni, hogy kiment csomagokkal, és lesz ami lesz. Nem tudom. :)

Utazás előtt pár hónappal, kb. 2-3 hónappal. Nem a frkventált időszakokban ( húsvét, karácsony, nyár, szabadságolások stb.) . Általában januárban és október körül lehetett jó jegyeket kifogni. Ha valaki "éjjel-nappal" tudja figyelni, akkor lehet, hogy talál más időpontban is.

 

A befoglalt időpontot nem lehetett megváltoztatni, vagy talán felárral, de az magasabb összeg általában, mint maga az út, de ha fontos az időpont, akkor lehet, hogy megéri.

A légitársaság törölhette a járatot már közvetlenül az indulás előtt is, akkor egy másik géppel kellett menni. Poggyász túlsúly, és egyéb büntetések. Hát igen. Ezeket nagyon szeretik betartatni, és ha nehezebb a csomag, vagy valamit fel akarunk még vinni a gépre, akkor jön a büntetés. Bár ezt már a TS is jobban figyeli, mint régen.

 

Sok rosszat lehetne írni a fapadosokról, nagyon sok megtörtént esetről hallottunk, ami ráadásul igaz is volt. :)

Nekünk ezek ellenére mindig jó tapasztalataink voltak, ha pl. a feladott csomag nem haladta meg a 15kg-ot.

A gép pontosan indult, a személyzet kedves volt (mikor magyar személyzet volt), amikor nem voltak kedvesek, akkor sem zavart minket. A Wizz-Air gépe laikus szemmel nagyon jó állapotúnak tűntek, elég halkan repültek. A Ryanair gépei jóval hangosabbak, lestrapáltabbak voltak.

Úgyhogy, ha kedvező áron lesznek a jegyek, akkor megéri velük utazni. De azért nem hülyék ezek a légitársaságok, hogy Egyiptomba pár ezer fornintért elvigyék a túristákat. Tudnak ők jó kis árakat kikalkulálni, hogy megérje nekik az utaztatás. Főleg, hogy a szezonban nem kell gondolkozniuk azon, hogy van e innen keletről valaki aki Egyiptomba szeretne utazni szezonban.

Ha valamiben tévedtem, akkor majd kijavít valaki, de nem árt elolvasni az apró betűs részeket is. :) Én is majd elolvasgatom.

 

Előzmény: Kathy8 (111345)
zsuzso100 Creative Commons License 2014.12.19 0 0 111358

Szupi! Köszi, hogy bejelentkeztél, érezd jól magad!

Előzmény: kelefi (111357)
kelefi Creative Commons License 2014.12.19 0 0 111357

Sziasztok Fórumlakók!

 

 

Üdvözlet a Tropitel Sahl Hassish-ból minden Vörös- tenger rajongónak!

 

A körülmények ideélisak: levegő 29 0C, tenger 250C, szél mérsékelt ( sárga zászlós).

Tegnap érkrztünk Bécsből. Éedekes volt látni, hogy 5 percenként indult 3 járat (Marsa-ra, Sharm-ra és ide Hurgada-ra)

 

Az előző két alkalomhoz képest amit itt töltöttünk a Tropitel pozítivan változott számomra. Azok az apró bosszantó hibák, amikről két éve írtam eltüntek, sokat tesznek azért, hogy a vendégek jobban érezzék magukat. ( új étel- ital kiszolgáló helyek a parton, a medencénél- amit már fűtenek-új indiai étterm( nem része az all-inc-nak!), mindenhol -a parton is! -WI-FI stb.)

 

Ennek oka, hogy lecserélték a vezérigazgatót- aminek személy szerint örülök, hiszen két éve is írtam, hogy szerintem ő a gátja az egyébként  kiváló adottságú hotel prosperálásának. Mára belátták...

A német séfet is lecserélték egy törökre, a család  szerint ízletesebb is az étel.

 

A tenger élővilága pedig változatlanul csodás.

 

Szóval jó itt!

hjazmin Creative Commons License 2014.12.19 0 0 111356

A facebook-os csoportba sokan írják h lefoglalták már a jövő èvi nyaralást ;)!

Előzmény: saválló (111355)
saválló Creative Commons License 2014.12.19 0 0 111355

Jól van na, csak téged ez ügyben könnyű megjegyezni.:-))

Előzmény: hjazmin (111354)
hjazmin Creative Commons License 2014.12.19 0 0 111354

Nem csak Én tudom ... :P !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: saválló (111352)
hjazmin Creative Commons License 2014.12.19 0 0 111353

Pont kérdezni akartam h ezt mire írtad : 

 

..... vagy, mond már el légyszíves azt amiről én egyszerű, csak Vörös tenger kedvelő nem tudok .

 

:)

Előzmény: camel1237 (111350)
saválló Creative Commons License 2014.12.19 0 0 111352

"Sajna én ennyire előre nem tudok tervezni.."

 

Ezzel én is így vagyok, igazából szinte sosem foglalok hónapokkal előre, én a kivárásra alapozok no nem a L.M. árak miatt mert azok már csak nem eltűntek.

 

Az idei nyaralásunk alatt még jobban tele lett a hócipőnk a millió orosszal (ajkúakkal), sajna mindent ellepnek + az arabok is egyre nagyobb létszámban vannak jelen.

 

Egy reményünk volt a nyaralásunk után, hogy majd jövőre megyünk Marsára mert ott még  nem jelentek meg tömegesen az oroszok.....volt ez így korábban, azonban a nyár végi, őszi beszámolókat olvasva kiderült ott is tele vannak a szállodák oroszokkal (Hilton Nubian, Al Malikia stb...:-(

 

Ha ez így is marad akkor máshová utazunk, de sose mond, hogy soha.:)

 

A következő nyár még messze van, és csak Hjazmin tudja már pontosan mikor utazik a P.L.-ba jövőre.:)

Előzmény: camel1237 (111342)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!