Keresés

Részletes keresés

Andinagyanyó Creative Commons License 2014.10.27 0 0 111031

Jóóóóóóóóóóóóóóó reggelt !!!

Tudtok e valamit a decemberi menetrendről? Kb 6 fele mennék..... Azt tudjátok e, hogy van e 10 vagy 11 napos csak repülőjegy??

Köszi előre is :)

zsuzso100 Creative Commons License 2014.10.26 0 0 111030

Sajnos várható volt, mert nyáron talán nagyobb igény lenne a 10 naposra, akkor bezzeg nem indított. És akkor mi lesz? Talán Kartagonál van még 11 napos, visszamondás előtt azért nézzétek meg!

Előzmény: Kraviák Petya (111028)
Kraviák Petya Creative Commons License 2014.10.26 0 0 111029

Nem november 9re hanem November 16bocsi** 

Kraviák Petya Creative Commons License 2014.10.26 0 0 111028

sziasztok! küldi az anubis,hogy november 9.-én a 11 napos turnusra nem tudja az embereket elutaztatni.. Áttudják rakni November 9.re 8napos turnusra az utazást... EZMI???? Jha es vissza ad x összeget,vagy ha lemondjuk akk a teljes összeget... Ez tiszta szégyen... Próba másik iroda nem? :)

efvk Creative Commons License 2014.10.26 0 0 111027

Köszönöm. 

Előzmény: zsuzso100 (111026)
zsuzso100 Creative Commons License 2014.10.26 0 0 111026

Úgy érted, hogy a TS-sel-e...igen, Travel Service.

Előzmény: efvk (111025)
efvk Creative Commons License 2014.10.26 0 0 111025

Sziasztok!!! Tudja Valaki hogy a taurus reisen kivel reptet Egyiptomba? Köszönöm!

zsuzso100 Creative Commons License 2014.10.25 0 0 111024

Ha mindenképpen telefon, akkor inkább ők hívjanak, nekik ugyanannyi, mintha itthon lennél, a felárat Te fizeted, kb 300 Ft körül van.

Előzmény: Kraviák Petya (111022)
csitoj1 Creative Commons License 2014.10.25 0 0 111023

Sms csak 200 forint az is megteszi a többi nagyon drága kb. 800 forint/perc!

Előzmény: Kraviák Petya (111022)
Kraviák Petya Creative Commons License 2014.10.25 0 0 111022

Hurghadából Magyarországra 20 as 20ast kb mennyiért hív? Vagy oda mennyiért lehet telefonálni? Köszi a válaszokat!

bmaria23 Creative Commons License 2014.10.25 0 0 111021

Igen!A gyermekemnek csodás új élmény volt! :)

Előzmény: zsuzso100 (111020)
zsuzso100 Creative Commons License 2014.10.25 0 0 111020

Csodás képek! Parasailinggel mentetek?

Előzmény: bmaria23 (111014)
Dorka2011 Creative Commons License 2014.10.25 0 0 111018

:) lekéstem a segítség nyújtást, remélem azért a "Pisti" fiú jó szobát intézett nektek a SR Royalban..

 

 

Előzmény: FODI_21 (110990)
bmaria23 Creative Commons License 2014.10.24 0 0 111014

Madártávlatból..:)

bmaria23 Creative Commons License 2014.10.24 0 0 111013

bmaria23 Creative Commons License 2014.10.24 0 0 111012

bmaria23 Creative Commons License 2014.10.24 0 0 111011

A szoba ,a hotel,az élővilág..

bmaria23 Creative Commons License 2014.10.24 0 0 111010

Őszintén reméljük,hogy a Sunwingben az utolsó tíz napon megtapasztalt javuló tendencia folytatódni fog!Összességében a hotel szép,a szobák nagyon jók!A vizi szórakozási lehetőségek széleskörűek!Lehet normálisan és jót is étkezni, kivéve a három főétterem!A part nagyon jó!Ideális kicsi gyermekes szülőknek is!Lassan mélyül,az élővilág csodálatos!!Viszont tessék az órát reggel hatra felhúzni,mert csak akkor jut szabad hely a parton!!A férjem szavával éljek:" ..a szurikáták figyelnek lent,már úsztak egy nagyot" ! Negyed és fél hét között már nem talát helyet,mert mindenhol orosz feküdt. :D

Állítólag most kezdődött a szezonjuk..tudja valaki meddig tart??!! :D Ez egy jó hotel,ha van humorod az orosz vendégekhez,utazz bátran! :D

A bécsi parkolóról még pár szót!!Nagyon szűkek a helyek!!Ez rögtön feltűnt,de reménykedtünk!Hiába!!! Meghúzták az autónk fél oldalát,a hátsó lökháritót,és valaki beletolatott az elejébe..Mindössze ennyi!! :((( Két hét alatt szépen elintézték! :(

 

 

 

bmaria23 Creative Commons License 2014.10.24 0 0 111009

Kedves camel1237!

 

 Bizony nekünk is sok álmatlanságot okozott! :( Mi valahogy erre nem készültünk fel..és a gyermeket sem készítettük fel.Természetesen a kora miatt!Különben is mi baj lehet,hisz mindig valaki ott van vele.. gondoltuk.Mi ,(pontosabban én) ugyan hallottam már ilyen történetet,de mindig elhessegettem a gondolatot is magamtól,mert valaki mással valahol,talán egy idegen bolygón megtörténhet, de velünk sohasem!Eddig hittem ebben,de ez puszta naivitás volt..Erre nem is lehet ép ésszel felkészülni!!A parton építettünk egy hatalmas homokvárat hármasban..majd kitaláltuk,hogy felmegyünk a pár méterre lévő sznoris felszerelésünkért és csobbanunk ..ekkor lett figyelmes a "magyar szóra" a beszámolómban is említett németországban élő házaspár..örültünk egymásnak.A kisfiam egy darabig hallgatta a beszélgetést,majd fogta a kisvödört ,és a játékait és mondta,hogy addig ő visszamegy a várhoz,ami ha megfordulunk csak pár méterre volt a parton,ahol rengeteg szülő és gyerek pancsolt és homokozott..mivel mi háttal álltunk,nem láttunk az egészből semmit.Pár perc múlva a gyermekem kifulladva rohant fel,a játékait hátrahagyva a parton és nagyon zaklatottan mesélte,hogy mi történt..én először leblokkoltam,aztán elkezdtük kérdezgetni,hogy nézett ki esetleg látja-e még valahol..és a két férfi lement a parthoz,de ennyi ember között reménytelen ötlet volt..Később próbáltuk a dolgot elbagatelizálni,hogy biztos volt kisgyereke és a mi fiunk félreértette a helyzetet..De ahhoz tulságosan feldúlt volt a gyerek!Mint ahogy a fiam elmondta odament hozzá amíg játszott és nem volt gyermek vele..nem értette mit beszélt  a bácsi ,valamilyen csomagolt édesség ,cukor volt az egyik kezében,és hívta játszani ,csak ezt értette meg!,és bement a vízbe és csalta be őt is,és csak akkor szaladt el,mikor visszajött és a karja után nyúlt..és nyomban szaladt hozzánk.Nem tudom milyen nyelven beszélt a gyerekemhez egy biztos,hogy angolul hívta játszani,mert azt megértette a fiam.Ezt a kifejezést jól érti angolul(és még pár alap kifejezést,amit sokszor hallott),mert a szűk családunkban él külföldi és,ha angolul játszani hívja,akkor rögtön tudja,hogy új kisautót kap és lehet nagyokat bírkózni a szőnyegen.Egy biztos,hogy jószándékú ember ,még ha édességet is adna a homokvárnál játszó gyereknek,a vízbe biztos,hogy nem próbálná meg becsalni,bevinni!Erre nincs normális magyarázat!Figyelni kell a kicsikre!Nem tudni kiben mi lakozik! :(

Ezért is osztottam meg e tapasztalatunkat itt,mert ahogy írtam is erre nem lehet felkészülni,de legalább az egyik szülő mindig tarsa szemmel a gyereket!Akkor nem lehet semmi baj!

Örülünk,hogy a fiúnk odaszaladt hozzánk épségben..és többet nem tévesztjük szem elöl ilyen biztonságosnak hitt nyaralóhelyen sem!

Előzmény: camel1237 (110998)
Kraviák Petya Creative Commons License 2014.10.24 0 0 111008

 

Már nagyon várjuk :) köszi szépen az infót.

Sonesta Pharaoba megyünk,reméljük jó lesz :))

 

november 9.-én valaki jön Hurghadár?

november 9-19 között valaki VIP Kairo, Luxor??? Csatlakozna? :)

Előzmény: Péter Polgár (111007)
zsuzso100 Creative Commons License 2014.10.24 0 0 111006

Köszi, szuper volt olvasni!

 

És igen, Egyiptom ilyen...elmész és visszatérsz, mert megbabonáz, mert elvarázsol, meg....annyi sok látnivaló van, vagy megnézni újra és újra Giftunt... :)

Előzmény: Péter Polgár (111004)
Kraviák Petya Creative Commons License 2014.10.24 0 0 111005

Szia Peti!

 

Köszönjük szépen a beszámolót, már alig várjuk,hogy induljunk miis :) Mi is lidoval szeretnénk menni, már beszéltem vele. Kairo és a Safariról mesélnél bővebben? Nekünk is a programok közt szerepel ez a kettő :) Érdekelne minden, hogyan zajlik, mire figyeljünk, mit ajánlasz?! E-mail publikus, ha gondolod oda is írhatsz, de biztos örömmel olvassa más itt más is :-) Köszi szépen!! :)

Előzmény: Péter Polgár (111004)
zsuzso100 Creative Commons License 2014.10.22 0 0 111003

Szerintem biztosan jó választás volt a Titanic, főleg, hogy elsőre már utánanéztél mindent és nem mehetettek...majd egyszer én is szeretném megnézni.

Makadi tényleg csodás, és biztosan Sharm még mesésebb lehet, egyszer oda is szeretnék.

De annyi sok dolog van, ami miatt csodás lehet egy egyiptomi nyaralás...nekem most pl az adott nagyon sokat, hogy a városban voltunk, sok-sok helyi családdal és figyeltem őket, ahogy viselkednek egymással, hogy a városba bármikor be tudtam menni egyedül is...én szeretem az országot, a várost mindennel együtt, az egyszerűségével, az emberségességével...és érdekes nekem az utolsó nem az élővilágról szólt, de annál többet adott. De pl a Paradise kiránduláson ahol megálltunk sznorizni, az korall szempontjából a legszebb volt, amit valaha láttam. Viszont májusban megvolt Makadi, csodás...és tényleg jól csináltátok, hogy nem azzal kezdtetek, mert Hurghadán onnan nincs tovább, annál nem lesz jobb part, és csak fokozatosan, hogy mindig legyen új, amit értékelsz, ami elvarázsol, ami lenyűgöz...

Előzmény: Fata Morgana1 (111002)
Fata Morgana1 Creative Commons License 2014.10.22 0 0 111002

Egyetértek Veled "látatlanban" is, mert mi ugyan Egyiptomban még csak a Titanicban

voltunk, de az utazás előkészítése során rengeteg fényképet, beszámolót,

Google Earth-t, és minden rendelkezésre álló anyagot átnéztem, és arra jutottam,

hogy a Makadi lehet az egyik legszebb (ha nem a legszebb) rész ezen a szakaszon. Mindenképpen oda szeretnénk menni a második útra majd.

 

Az elsőre azonban mégsem a Makadit választottuk, mert sikerült egy olyan helyre rátalálni a Titanicban, ami a Vörös-tenger élővilágát (korallok, halak száma, fajgazdagsága) tekintve majdnem olyan, mint a Makadi, viszont közelebb van,

ami most az első utazásnál még szempont volt a közeli fakultatívok (sivatagi szafari, Hurghada városnézés, tengeralattjáró) ára miatt, amire a Makadiból viszont általában a nagyobb távolság miatt felárat raknak. (Mivel öten vagyunk, ezt a felesleges pluszkiadást inkább másik utazásra költjük.) Persze ez csak egy kis tétel

volt abban az összesítésben, ami alapján a mi saját családi szempontjaink szerint

a Titanic lett a befutó ár-érték arányban. A legnyomósabb érv nálunk a Titanic mellett

az egyéni szempontjaink (házi korallzátony, aquapark, móló, stb...) teljesülésén túl

persze az a tény, hogy itt a családi szobában el tudtak/és el is akartak helyezni 

ötünket, és 14 éves kor alatt a gyerekeknek ingyenes az all inc. ellátás+szállás,

mivel három gyerekünk van, nem mindegy, hogy "csak" a repülőjegyet kellett fizetni

utánuk. Nagyon sok helyet, szállodát lekérdeztem, sok ajánlatot bekértem, és  más szállodáknál, ahol ez nem így van, olyan jelentős árkülönbség jött ki, hogy a

különbözetből inkább simán el tudtunk menni egy másik, közelebbi (autós)

tengerparti nyaralásra, mert hát elég hosszú a nyári szünet, és annyival azért

nem tűnt jobbnak a Makadi, hogy cserébe kihagyjunk egy másik nyaralást..., de

ez a mi speciális esetünk, szempontjaink, akkor és ott, ami persze mindenkinél

más és más, meg a dolgok is gyorsan változnak, amit remélek is, hogy a

Makadiban is sikerül majd valami nagyon jó ajánlatot kifognunk... :))

 

 

Előzmény: camel1237 (110997)
Gabca4 Creative Commons License 2014.10.22 0 0 111001

szia ! látom hogy amc hotelben voltatok. tudnál róla bővebb infot irni? gabca313@gmail.com  Nagyon szépen köszönöm előre is.:Gabi

Előzmény: schlymy (97530)
zsuzso100 Creative Commons License 2014.10.22 0 0 111000

Én úgy tudom nem számít bele, külön vihető!

Előzmény: FODI_21 (110999)
FODI_21 Creative Commons License 2014.10.22 0 0 110999

Ki tudja, a laptoptáska beletartozik a kézipoggyászba v. azon felül lehet vinni még ezt is?

camel1237 Creative Commons License 2014.10.22 0 0 110998

Kedves bmaria23, várom a beszámolód folytatását, de azért amit a kisfiad zaklatásáról írtál, bizony nem hagy nyugodni.Milyen nyelven szólították meg a gyermekedet? Elég sokat kellett várni az elkövetőnek egy magyar kisfiúra, meg amennyire zárt az egyiptomi üdülő- övezetek világa, hát nagy bátorságra vall, hogy valaki itt akart próbálkozni.Persze elképzelhető, hogy a még nagyobb bűntetés, meg a nagyobb lebukás lehetősége se tartja vissza az ilyen dögöket, én minden esetre reménykedtem, hogy Egyiptomban ilyesmi nem fordulhat elő.

Előzmény: bmaria23 (110992)
camel1237 Creative Commons License 2014.10.22 0 0 110997

Elolvastam a Te beszámolódat is, meg még párat. Nem jártam azon a részen személyesen, mégis azt mondom, hogy a Makadi öböl Red Sea hotel része megismételhetetlenül jobb minden helynél. Alaposan tanulmányoztam már a térképet is, meg azért voltam már pár helyen, de olyan szerencsés természeti adottságok csak ott vannak. Nehéz itthonról elképzelni a kb. 300 m. mólót, azért, hogy fürödhess, és ott is ugyanúgy ott vannak az oroszok, és ami még furcsább az európainak, bizony az arabok is. Nehéz kimondani, de aki a Vörös tenger élővilágát szeretné még látni úgy, hogy nem utazik el a szállodából hajókirándulásra, az csak a Makadi öböl ezen részét válassza. 

Előzmény: Fata Morgana1 (110996)
Fata Morgana1 Creative Commons License 2014.10.22 0 0 110996

Szia!

Sok beszámoló született mostanában szerencsére a Titanic Beach/Palace-ról.

Mi augusztus végén voltunk a Titanicban 3 gyerekkel. Írtam hosszú, részletes

beszámolót, olvasd vissza, ha esetleg még nem tetted.

 

De a kérdésedre vonatkozó részt bemásolom ide:

 

"Jó a tengerpart, a parti részen finom homokos, kisgyereknek is ideális, nem mélyül

hirtelen,  de fürdőcipő azért kell, mert a mederben vannak kövek is.

  DE apálykor a víz visszahúzódik kb. 300 m-t, helyén csak pocsolyák, dagonya

  marad, aki a partról keveset besétálva rögtön úszni szeret, annak ez nem jó!

- Egy kb. 1,8 km hosszú, "házi" korallzátony húzódik a part előtt, ami átnyúlik

  a volt Iberotel Aquamarine és a HLB szállodák elé, rengeteg korall, hal van helyben,

- A mélyebb vízhez egy kb. 400 m (!) hosszú saját móló visz be, amelyről több

  lejárat is vezet a különböző mélységű részekhez, a móló vége felé fedett,

  árnyékos pihenők vannak napozóágyakkal. Egy ingyenes kis busz jár a móló két  

 vége között ingázva, vizes fürdőruhában is be lehet ülni.

- Hatalmas aquaparkja van, amiben nem csak a hagyományos egyenes és 

 kanyarodós csúszdákat találhatjuk, hanem számtalan kis, nagy és egy illetve

 kétszemélyes, valamint háromszemélyes családi gumis csúszdát,  hullámmedencét,

 vadvízi folyót (rafting), vízsugár-hajtású up-hill csúszdát, kisebb gyerekeknek

 külön gyerekmedence, kalózhajóval, kisebb csúszdákkal..."

 

"A tengerpart:

Hát főleg ezért jöttünk ide, vagyis a szálloda előtt húzódó „házi” korallzátony miatt! A partról, apályról, mólóról, ingyenes kisbuszról írtam már.

Nekünk most itt valahogy nem is hiányzott az a klasszikus (észak-olaszországi) tengerparti feeling, hogy ülünk a homokban, várat építünk, és aztán bemegyünk rögtön a partról a fokozatosan mélyülő tengerbe. A tengerbe kizárólag sznorkelezni mentünk minden nap."

 

Nekünk (2 felnőtt+3gyerek, 7, 11, 13 évesek) összességében nagyon tetszett.

 

Ha van kérdésed, szívesen válaszolok, ha tudok!

 

ÜDV

FM1

Előzmény: sgah (110994)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!