Keresés

Részletes keresés

bmaria23 Creative Commons License 2014.09.26 0 0 110633

Jó utat Mercedeszprisztacs és tricsusz! :)

anditesi Creative Commons License 2014.09.25 0 0 110632

Szia napfeny1:)

Tudatos volt a vålasztas,tavaly kinèztük a helyet..

Te mikor mész,ès hova?sharm volt a cél úgy emlékszem..

HAli

Előzmény: Napfény1 (110625)
kerika0313 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 110631

Köszönöm szépen az infókat :)

A Shams Safaga a Taurus-nál 4* a Kartagonál 3* ez hogy lehet?

Valaki volt már ebbe a szállodába? Véleményetekre lennék kíváncsi :)

ramazza1 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 110630

Kedves Zaska!

 

Bolond az Utazási iroda. Üzenem nekik, hogy a 7000-es szobák már a Blue Marine-hoz tartoznak. Ott a karszalag színe is más. A 8000-es szobák már nem férnének el:D Ha csak a mellette levő szállodát fel nem vásárolják. 

 

Habibti Egypt, Habibti Jaz!

Előzmény: Zaska (110619)
ramazza1 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 110629

Kedves Karoly0317!

 

Nagyon szívesen:) Ha bármi kérdés lenne, csak szólj! Biztos vagyok benne, hogy remekül fogjátok magatok érezni. Már most fáj a szívem, hogy nekem még mennyit kell várnom, hogy újra vissza menjek:)

 

Nagyon kellemes nyaralást, jó pihenést és jó repülést kívánok Nektek!

Majd várom , hogy megírd milyen volt:DD

 

Üdv: ramazza

Előzmény: karoly0317 (110626)
MercédeszPrisztacs Creative Commons License 2014.09.25 0 0 110628

Köszönöm a babás infókat! Majd csak megoldjuk sima ásványvízzel is, bár most más a problémám etetés ügyben, ugyanis eddig meg voltam róla győződve, hogy van a szobákban kv-tea bekészítés, aminek következtében van vízforraló, de Zsuzso mondta, hogy az nincs, úgyhogy most csak remélni merem, hogy kérésre egyet csak tudnak adni! :-/ :-) Annak örülök, hogy a Palace-nál strandoltok, mert azt legalább ismerem,meg fogunk találni benneteket. De azért majd füleljetek a tengerparton is, ha azt halljátok, hogy magyarul valaki mulatóst és népdalokat kornyikál a gyereknek, na azok vagyunk mi! ;-D Na jó, még a mese főcímdalok is különös ismertetőjegyünk. Jah, meg az, hogy nálunk csak anyukám rövid hajú, rajta kívül mindenki loboncos és barna! :-))) Hamarosan jövünk! Pusziiiiiiii

Előzmény: camel1237 (110615)
MercédeszPrisztacs Creative Commons License 2014.09.25 0 0 110627

Köszönöm az infókat! :-) Engem a pelenka kicipeléséről nem nagyon lehet lebeszélni, mert itthon is végig próbáltunk párat és mind kipisilős volt, csak egy vált be és azt viszem is, mert nem kockáztatom meg, hogy egész héten bodyt mosok. :-D A babavíz miatt szomorú vagyok, de jobb híján kap majd ásványvizet. Azért abban bíztam, hogy legalább egy Jana-t árulnak... :-( Nagyon köszi mindent! :-)

Előzmény: kadnat (110623)
karoly0317 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 110626

Kedves Ramazza1!

 

Nagyon köszönöm a sok hasznos infót!

Előzmény: ramazza1 (110611)
Napfény1 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 110625

Szia anditesi!:) De szupeeeer, tényleg nagyon jó helyre mentek!!!:)) Én most úsztam először le a Grandtól az Arabesque-ig és csodás volt, csak úgy jöttek-jöttek szembe a szebbnél szebb halrajok, húú, imádtam, Makadi éke az a partszakasz!!:)

 

Nagyon csodás nyaralást, időtöltést kívánok Nektek!!:) - és várjuk majd a beszámolót:)

 

puszi:)

Előzmény: anditesi (110608)
Békakirályfi22 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 110624

Én nem vettem, csak akartam. Nyár elején hoztak be egy keveset, de gyorsan elfogyott. Nekem már akkor azt mondták a Decathlonban, hogy idén biztosan nem lesz, de mivel népszerű volt, így jövőre valószínűleg újra fognak hozni belőle.

Előzmény: FODI_21 (110622)
kadnat Creative Commons License 2014.09.25 0 0 110623

 

Mercédesz, a hordozó mindenképpen legyen benn. Én idén vettem egy kis helyet foglaló, könnyű kengurut extra erre az útra és sikerült otthon felejtenem :-((( 5 éve, amikor a nagyobbik fiam volt 10 hós, hordozókendőt vittem, de az önmagában is kicsit nehéz volt és sok helyet foglalt. Viszont nagyon jót sétáltunk vele a homokos parton. Akkor a Makadi Palace-ban voltunk és jó messzire el lehetett menni végig a tenger mellett. Most is jó lett volna, csak most apálykor a tengerben (ill. a helyén) tudtunk volna jót sétálni.

 

Mi csak pár napra elegendő pelenkát vittünk, hogy annyival kevesebb cuccunk legyen és ott a szálloda előtti gyógyszertárban vettünk (5 éve órákat tekeregtünk normális pelenka után, de felesleges volt, így most nem bonyolítottuk túl). Az 50db-os Huggies 13 EUR (nem szoktunk LE-t váltani) volt, a 32 db-os Pampers 8 EUR, de arról nekem rossz emlékeim vannak, mert 5 éve az a fajta tiszta nejlon volt. A 80 db-os törlőkendő 3 EUR. Volt bőven méret és db-választék mindenből. Találkoztam Nestle tápszerekkel és voltak bébiételek, italok is. Tápszerből és tejpépből jól fel voltunk szerelve, nem is nézegettük meg azokat. Babavizet nem vadásztunk, kapta a sima ásványvizet és az éttermekben mindig találtam neki megfelelőt. Sajnos a párolt zöldségek mindig túl kemények voltak (a krumplit sem tudták soha puhára főzni), azzal megküzdöttem, de volt többször is spenót, zöldséges csirkeragu és rizs. Vele egyszerűbb dolgunk volt, mint a 6 éves válogatóssal :-)

 

A fürdetéstől féltem, mert itthon azonnal a keze szájában van, de ott valahogy soha nem csinálta. Lehet, hogy lenyűgözték a hirdomasszázs kád fúvókái és nem volt ideje foglalkozni a kezével, na meg 5 másodperc alatt fürdettem meg. (kíváncsi lennék hányan kucorodnak be a kádba pezsegni egyet; kipróbáltam, működött :-))

 

és egy kép arról, milyen finom is sós víz és amit a mindig 6-kor kelő kiskakasomnak köszönhetek :-)

 

 

 

Előzmény: MercédeszPrisztacs (110580)
FODI_21 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 110622

Vett valaki mostanában itthon easybreath búvármaszkot? Én már hónapok óta hajkurászom, de mindig azt a választ kapom, hogy még nem érkezett és érdeklődjek X hét múlva megint. 1 hónap múlva megyünk a Vöröshöz, addigra jó lenne beszerezni.

hévvezér Creative Commons License 2014.09.25 0 0 110621

Sziasztok! Szomorúan közlöm,hazajöttünk! A Giftun Azur Resortban voltunk,nagyon jó nyugis szálloda!

xmisu Creative Commons License 2014.09.25 0 0 110620

Szia Ezel72!  Köszi az infót, OTT LESZÜNK!!!!!!!!!! Alig várjuk. Üdv Misi

Előzmény: ezel72 (110610)
Zaska Creative Commons License 2014.09.25 0 0 110619

Kedves Ramazza1!

Köszönöm a kedvességedet,ismerem a szállodát már írtam is róla.

Az utazási irodával van egy kis "vitám" és szeretném nekik megmutatni,hogy nincs nyolcassal kezdődő szoba.

Amit a szállodában kaptunk térkép azon nem látszik rendesen amit én fényképeztem az is homályos lett.

Még egyszer köszönöm a segítséget.

 

Üdv Zaska

Előzmény: ramazza1 (110613)
Kathy8 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 110618

Szia camel1237 !

 

De jó hír a móló lépcsője !!! Apálykor elég nehézkes volt visszajönni gondolom ,mert mi ugye sosem ott jöttünk ki :)

Az ismertetőjel az megvolt nekünk is , biztos Mercivel is megtaláljátok egymást :)

Szupi, akkor van kisebb maszk is már :) Viszont nem is gondoltam,hogy ilyen sokan vannak , még mindig teltház van, de gondolom a Makadiban az egész öbölben. Hallottam ,hogy Hurghadán tele vannak a hotelek, szóval úgy látom visszaállt a régi rend. Habár azért nekem(ünk) jobb, ha nincs teltház, meg az élővilágnak is!

 

Nekünk körvonalazódik már a sharmi utunk , ha fix lesz megírom :) November 5én megyünk 12 napra :) van 2 csúcs korallzátony, és mind a kettőt "meglátogatjuk" ;)

Előzmény: camel1237 (110585)
Kathy8 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 110617

Szia aditesi !

 

Hú de klassz lesz !!! Az idén hemzsegnek ott a halak ! Gyönyörű !!! Nagyon jó pihenést nektek , 2 hét ? :)

Előzmény: anditesi (110608)
camel1237 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 110616

Kedves Fodi és Certaldo. A csodaszert, mert tényleg jó, BP. VII. ker Rottenbiller utca búvárszakboltban vettük, az árára pontosan nem emlékszem, 2-3 ezer kb.

camel1237 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 110615

Most már nem tudom, hogy hányadszor állok neki az írásnak, remélem ez sikerül. Megnéztem az itteni üzleteket, a patikában lehet kapni babás cuccokat, pelenka, törlőkendő, ital, étel, de babavízről még nem hallottak. Mint gyakorló nagyi, akit a menyei nevelnek, úgy gondolom, hogy a palackos víz forralva is jó lehet. A net ingyenes, és elvben a szobában is használható, csak gyenge. Mi nem a Spa strandján, hanem a Palacén vagyunk, a vízesés után az első napágyak egyikén. Ismertetőnk egy Scrable.Ezt csak azért írom, hogy ott megtalálhattok ha akartok, hátha nem sikerül a netes kapcsolat.

Előzmény: MercédeszPrisztacs (110589)
ramazza1 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 110614

Zaska!

 

Kutakodtam a neten:) Találtam egy jót, amit kedvedre nagyíthatsz is. 

 

http://www.panoramio.com/photo_explorer#view=photo&position=745&with_photo_id=59284376&order=date_desc&user=5253640

 

Ha van kérdés csak írj bátran:)

Előzmény: ramazza1 (110613)
ramazza1 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 110613

Kedves Zaska!

 

Rengeteg szoba van. 2011-ben 1001 szoba volt, most már bővült.

 

Nos, a szobák elosztása: az első számjegy adja meg a szoba helyét, a második számjegy adja meg az emeletet, a többi már a sorszám. 

x0xx Itt tudom, hogy fszt

x1xx Ez első emelet

x2xx ez a második emelet

 

Meg keresem a térképet, ha elhoztuk és akkor beszkennelem neked. Arról látni fogod. MOst tuti nem fotóztam le, de megnézem a 2011-es képek között is, addig a türelmed kérem:)

 

Üdv Ramazza

Előzmény: Zaska (110602)
ramazza1 Creative Commons License 2014.09.24 0 0 110612

zsuzso100!

 

Delfin show után lehet menni fotózkodni. Van egy bódé. Ott ki van írva, hogy mi mennyibe kerül. Mi euroba fizettük, így annak az árát mondom. 12 euro/kép. Egy képen több személy is lehet. Mi 2 db képre fizettünk be, mert nem tudtam, hogy működik. Kb 5 percet vártunk és már a kidolgozott képpel jött a pasi :D

Előzmény: zsuzso100 (110601)
ramazza1 Creative Commons License 2014.09.24 0 0 110611

Karoly0327!

 

Minden nap a szobába tesz a takarító fiu egy nagy üveg ásványvizet. Ezen kívül van a mini bárba üditő , csoki, mogyoró, de ezekért fizetni kell. Nem vészesek az árak. Igaz mi nem fogyasztottunk belőle, mert közel volt a bár:D Minden szobába van vízforraló, illetve be van készítve kávé és tea filterek is, cukor, barna cukor és édesítőszer. Ezt ingyen fogyaszthatjátok és naponta töltik fel.

Javaslom, hogy az üveget ne dobjátok ki, mert feltölteni fel lehet ital automatáknál vizzel, üditővel a palackot. Ilyen van az étteremnél, bárokba sőt a strandon is.

KIs üveg üditő nincs, viszont ahogy irom ital automata mindenütt. Sőt gyümölcslé automata is. Reggel az étterembe kávé automata, ott választhatsz több KV közül. Expresso, Cappuccino, Latte Machiato, forró tej, vagy kakaó stb. Aztán lehet teát is inni. Nagyon sok féle fajta van. Van pl: Hibiszkusz, zöld tea, menta tea, ánizsos, Lipton, fahéjas stb. Aztán vannak a gyümölcs italok a szénsavmentesek. Narancs, ananász és hibiszkusz. És természetesen a víz automata. 

Délben és este ki van egészítve a szénsavmentes italokkal, cola, sprite, fanta , light cola illetve magadnak csapolhatod a sört, illetve fehér és vörös bor van még.

A medencéknél a bárokba szintén megtalálod ezeket a gépeket. KI vannak rakva és csak töltesz magadnak. Ha alkoholos italt szeretnél mondjuk koktélt, azt meg csinálják neked. A főétterem melletti nagy bároknál , kiszolgálnak benneteket. Vannak alkoholos és alkohol mentes koktélok. Van erről egy itallap. Nem kell érte fizetni, de ott olvashatod az összetevőket, hogy mi van benne. Természetesen az ismert koktélokat is meg tudják csinálni:)

Én nem tudom ki panaszkodott, de aki ebben a szállodába nem lakott jól vagy nem ihatott eleget, az hazudik!!!!!

Nagyon sok medence van! Mind-mind üzemel. Ezeket késő estig lehet használni. 19 óráig! Sajnos hamar sötétedik már, így ez változhat .

A szálloda nagyon nagy, így készülj fel arra, hogy napokig csak ámélkodsz és fedezed fel:) Este sétáltunk, egy orosz házaspár eltévedt nem találták a szobájukat. Először jártak a szállodába. Kérdezték, nem tudjuk-e? Mivel ki van táblázva mi már eligazodunk rajt, így könnyen a szobájukig vezettük Őket:D  Ne ijedj meg, kaptok térképet, mikor bejelentkeztek:)A szobakártya, törölköző kártya, illetve a térképet is tartalmazza a boríték. Ezen kívül, ha netezni szeretnél, kérj egy kódot . A recepción beállítják azt a honlapot, ahonnan be tudsz jelentkezni . Sajnos nem találom az előzményeknél már meg, így nem tudom oda adni. Szóval, ezt adniuk kellene mindenkinek, de kérni kell. A bárba nagyon erős a jel, de mi a lakásba is tudtunk vele netezni meg a nyugágyba stb.  

Az animátorok jó fejek nagyon! Minden reggel ( az olasz étterem melleti medencénél vannak ők) jönnek és zenés ébresztő 10-kor. Majd utánna van vizi aerobik, meg foci stb. KI van írva mikor mi van. A vízben naponta van! A medence mellet van ez a nagy bár. Itt ebéd után van már jégkrém. 3 fajta! Nagyon finom. A hűtő ki van téve, annyit veszel belőle amennyit akarsz és annyiszor amennyiszer akarsz. Ezen kívül itt van ebéd is. Mi sokszor ebédeltünk itt is, mert lusták voltunk felöltözni a nagy étteremhez. Itt van pizza, hamburger, sült krumli, sült csirke comb, illetve spagetti. Plusz van süti is:)

Este a színházterembe vagy a teraszon van program. Ki van írva, melyik nap milyen műsor van. Ezen kívül vizipipázni is lehet! 

Ha a nyugodt -csendes naplözbeni napozást vagy medencét szeretitek akkor a másik oldalt kell választani. Mi szeretjük, ha szól a zene, így örültünk, mikor ide kaptuk a szállásunkat. 

Ha van kérdésed csak írj! 

Habibti Egypt!

 

 

Előzmény: karoly0317 (110607)
ezel72 Creative Commons License 2014.09.24 0 0 110610

Szia Misi!

 

30-án kedden 12:15-kor indul a KT gépe.

Előzmény: xmisu (110605)
zsuzso100 Creative Commons License 2014.09.24 0 0 110609

De jóóó...a legjobb partszakasz! <3

Előzmény: anditesi (110608)
anditesi Creative Commons License 2014.09.24 0 0 110608

Szia Napfény1,

Szombaton megyünk a Grand Makadiba,már várom nagyon:) azért itt osztom meg veled ezt a hírt,hogy mások is tudják,hogy lesz majd beszámoló:) pussz:)

Előzmény: Napfény1 (110596)
karoly0317 Creative Commons License 2014.09.24 0 0 110607

Szia!

 

Köszönjük a beszámolót mi is ide megyünk csak október 21.-én.

Kérdésem, hogy a palackos vízzel, hogy áll a szálloda, mert erre sokan panaszkodtak mondván nem adnak eleget?

És kis üveges üdítőt adnak-e sprite cola stb?

A medencék, hogy voltak nyitva?

 

Köszönöm 

Előzmény: ramazza1 (110598)
zsuzso100 Creative Commons License 2014.09.24 0 0 110606

Jaj...ezzel ne foglalkozzatok. Szeretem az ilyeneket, akiknek fogalmuk sincs a helyzetről, nincs személyes tapasztalatuk, de nagyon okosak...szóval no para, ha gáz van, akkor nem tudtok esetleg Kairóba menni. Mi a választások napján voltunk májusban Kairóban, semmit nem tapasztaltunk. Hurghada pedig békés város! :)

Előzmény: animax13 (110603)
xmisu Creative Commons License 2014.09.24 0 0 110605

Sziasztok! Kérdezni szeretném hány órakor indul kedden a Travel S. Hurghadára? Előre is köszi, ha tud valaki segíteni.

Üdv  Misi

Bendegúzina Creative Commons License 2014.09.24 0 0 110604

Mi semmit sem tapasztaltunk. Szerintem nyugodtan menjetek. Ha zűr van akkor úgy is letiltják a kimenetelt. 

Ha nagyon féltek akkor legfeljebb most Kairot hagyjátok ki. 

Előzmény: animax13 (110603)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!