Keresés

Részletes keresés

cam aro Creative Commons License 2012.03.18 0 0 59131

ha az osszes magaspontot osszekotom.. kozepen van valmi centralizalodas.. (1. kep ) 

..na most derekben torve egymas nyakaba lihegni,.. nem epp tradicionalis tatami.  :)  

 

the good bed is...

flat

flat. 

flat!  

;) 

europaban kenyelmi rendszer van,.. :) 

Előzmény: WhiteEagle (59130)
WhiteEagle Creative Commons License 2012.03.17 0 0 59130
WhiteEagle Creative Commons License 2012.03.17 0 0 59129

Június környéke. Érdekes. Feleségem munkaadója addig szokott a régi adókóddal adót fizetni utána, amíg meg nem kapja az új értesítést. Tehát ha mondjuk július elején kapják meg a papírt, akkor április-május-júniusban túl sok adót fog befizetni. Hogy miért nem tudják mindjárt áprilisban küldeni...

Előzmény: Munchausen (59128)
Munchausen Creative Commons License 2012.03.17 0 0 59128

Julius 31 remlik, de nezd meg a hm revenue oldalan.

Előzmény: WhiteEagle (59127)
WhiteEagle Creative Commons License 2012.03.16 0 0 59127

Gyors kérdés: új adókódos papírt mikor kellene küldenie a tax office-nak? Már mindjárt vége a tax year-nek és még egyikünknek se küldtek semmit.

Nincstöbbnick Creative Commons License 2012.03.16 0 0 59126

Van valami ilyen, de szerintem is csak a JA-ra vonatkozik, gondolom a disabilty benefit az mas kategoria.

Előzmény: WhiteEagle (59125)
WhiteEagle Creative Commons License 2012.03.16 0 0 59125

Nincs valami olyan megkötés, hogy 1 évig nem jár semmilyen benefit? Mintha lett volna valami ilyesmi. Vagy az csak munkanélküli-re vonatkozik talán?

Előzmény: Nincstöbbnick (59122)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2012.03.16 0 0 59124

np

Előzmény: 11david11 (59123)
11david11 Creative Commons License 2012.03.16 0 0 59123

Köszönöm szépen!

Előzmény: Nincstöbbnick (59122)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2012.03.16 0 0 59122

Ha mar itt vagytok, szerintem keressetek fel a legkozelebbi citizens advice bureau-t, ott tudnak segiteni abban, hogy hogyan tudod ezt igenyelni, segitenek a papirok kitolteseben is. Addig esetleg nezd meg a weboldalukat, hatha irnak ott is valamit.

http://www.citizensadvice.org.uk/

Amugy feltetelezem a councilnal kell majd ezt igenyelni, de ha a cab-hez mesz eloszor, akkor ott felvilagositanak, hogy mire vagy jogosult, es akkor a councilhoz mar felkeszulve tudsz menni (sot, lehet, hogy akkor mar nem is kell utana).

Előzmény: 11david11 (59121)
11david11 Creative Commons License 2012.03.16 0 0 59121

Sziasztok!

Kb másfél hét múlva szeretnénk kiköltözni Angliába a párommal.

Van nekem egy öröklött mozgásszervi problémám.. le vagyok százalékolva, és nem tudjuk, hogy ez most hogyan működik, valamint a támogatásról szeretnénk többet tudni (claiming disability benefit). Tud valaki segíteni nekünk ez ügyben?

Köszönjük előre is!

Caitlin Creative Commons License 2012.03.16 0 0 59120

na ige, guglis potenciális mult nagyot fog lendíteni :)

én meg soha nem vettem oprendszerrel gépet, de igen, tudom, h én szubkultúrás vagyok :)

Egyébként nekem is furi volt, mert eddig nagyrészt windowsos környezetben dolgoztam, alapvetően c#, c++ es .Net-es nyelvekkel..... 

Előzmény: Törölt nick (59107)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2012.03.16 0 0 59119

Igy van. Meg annyit tennek hozza, hogy a magyar csak kenyszerbol nem vesz konzolt, mert azokat neccesebb feltorni (chipelni pl.), mint egy PC-t osszebarkacsolni es kaloz windowst meg kaloz jatekokat beszerezni ra. Ha anyagilag tehetne, ugyanugy kenyelmesen leulne a kanapera a baromi nagy teveje ele es ugy jatszana a frissen megvett jatekkal. Ehelyett "okosba" tolja, letorrentezett jatekkal, mert ugy a legolcsobb. De semmikeppen sem kenyelmes. Egy atlag nyugatinak (angolnak) ha elkezded mondani, hogy hogyan tud majd kaloz cuccokkal jatszani (PC-t osszerakni tucatnyi alkatreszbol, azokhoz drivereket beszerezni, feltelepiteni, finomhangolni, windowst telepiteni, finomhangolni, utana letorrentezni a jatekot, felinstallalni, torest keriteni hozza - es a legtobb jatekkal raadasul nem tud online jatszani, csak torott szerveren, akkor azt is keresni neki....), akkor csak felhuzza a szemoldoket es inkabb beteszi a lemezt a playstationbe, aztan jatszik :D

Ha megteheti, hogy vegyen egy-egy uj jatekot par hetente mondjuk 20 fontert, az nem osszeg neki, mig egy magyarnak 6000 forint mar elgondolkodtato lehet egy olyan jatekert, amit ingyen is megkaphat  (rogton felcsillan a szeme, ha meghallja, hogy ingyen is lehet :D ).

Előzmény: netszkvid (59117)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2012.03.16 0 0 59118

Egy megfelelo felbontasu tv-n (1920x1080, p) egy megfelelo (qrvadraga) videokartyaval felszerelt PC-vel szebb grafikat lehet eloallitani, mint konzollal (marmint jatek graf). Mas kerdes, hogy ez a PC vagy tizszer annyiba fog kerulni, mint mondjuk egy xbox360 a cex-ben. Az atlagember meg jatszani akar, azert vesz konzolt, nem pedig ezresert hegeszteni delutanokon at, aztan imadkozni, hogy az ezerfele driver jol harmonizaljon egyutt. Ilyet a geekek csinalnak vagy a mazopistak. Az a cucc raadasul 2-3 even belul semmit nem fog erni, de ezrest biztos nem :(

A legtobb ember meg lemegy a cex-be, vesz 80-ert egy xboxot 1 ev garival, hozza 5 jatekot egy huszasert, aztan 100 fontbol majdnem ugyanott van, mint a gamer PC legalabb 700-bol. Es hogy 10%-kal rosszabb a grafika? Ki nem szrja le, ha sporol vele egy rakat penzt? :D

 

Vettem egy usb tv sticket a  kinai piacon ebayen 6 fontert, kivancsi vagyok milyen lesz, jovo heten erkezik :D

Előzmény: cam aro (59116)
netszkvid Creative Commons License 2012.03.16 0 0 59117

Szerintem az angol nem lusta "gamer gepet osszerakni" (illetve dehogynem lusta, hiszen ki van szolgalva minden nem tul draga es kenyelmesebb alternativaval), hanem egyszeruen inkabb a 80 inch-es TV kepernyon jatszik jatekot mint a max 30 inches PC monitoron. Legalabbis nekem ez szempont lenne. Ezeket a konzol jatekokat ugyis olyan helyre kell tenni, ahol van ter arra hogy ugraljanak, ami ugye a TV elott ugyis megvan,a szamitogep meg valahol a sarokban van.

Szoval szerintem ez praktikus gondolkodas inkabb, meg kenyelem, de persze lehet lustasagnak is nevezni.

Előzmény: WhiteEagle (59109)
cam aro Creative Commons License 2012.03.16 0 0 59116

mert lenne szebb ? 

PS3 HD-ben nyomja a blueray diszkeket.. 

 

..ja hogy szar., . mert nincs tv-d ?    ...hatja.. :D 

Előzmény: WhiteEagle (59112)
WhiteEagle Creative Commons License 2012.03.16 0 0 59115
sillyone2 Creative Commons License 2012.03.16 0 0 59114

Persze , szerintem is ez a legegyszerubb, foleg ha nem kell hivatalosan igazolnod hogy amid van az megfelel az itteni A-levelnek. 

 

 

Előzmény: jwdo07 (59104)
WhiteEagle Creative Commons License 2012.03.16 0 0 59113

Uberf*sza-istencsaszar! :-))

Előzmény: jwdo07 (59110)
WhiteEagle Creative Commons License 2012.03.16 0 0 59112

Na igen, de PC-n szebb :-) Masreszt meg a konzol annak jo, akinek amugy is van egy nagyobbacska tévéje. Nekunk nincs :-)

Ami inkabb erdekes, hogy Magyarorszagon mennyire nem mennek a konzolok az itteni eladasokhoz kepest. Magyar inkabb megbuheralja a PC-jet :-)

Előzmény: seci (59111)
seci Creative Commons License 2012.03.16 0 0 59111

"Szerintem azert lehet, mert az angol lusta osszerakni maganak jo kis gamer gepet, vagy nem tudja hogy kell."

Mintha nem TE ecsetelted volna mekkora szivas egy ilyent osszerakni :)

A konzolt meg megveszi es megy! Zero szivas!

Egyebkent itt is vannak kis boltok, amelyek hirdetnek ilyen jatek-gep osszerakas dolgot, az utcank sarkan is pont van egy ilyen, egy konzol aranak 2x-esebol mar ki is jon.

-seci

Előzmény: WhiteEagle (59109)
WhiteEagle Creative Commons License 2012.03.16 0 0 59109

Hat en sem vennek oprendszer nelkuli gepet. Legutoljara tavaly nyaron volt szerencsem Windows-t telepiteni. Osszeraktam alkatreszekbol felesegemnek egy franko gamer gepet, aztan telepitettem ra egy legalis Windows 7 Home Premiumot (legolcsobb helyrol veve is valami 80 font volt). Aztan jott a szivas. Ot percenkent lefagyas/gep ujraindulas. Vegul sikerult kitokolni, hogy az alaplap egyik extra szoftvere a ludas (amire egyebkent semmi szukseg csak a default install telepitette azt is), uninstall, utana ment rendesen. Na de ez beletelt vagy fel napba kitokolni, egyesevel kellett lekapcsolgatni a szolgaltatasokat, ujrainditani es nezni a memory dumpokat hogy mi van... Aztan jott a videokartya driver. Legujabb feltelepit, hat a jo kis Radeon 5870-es kartya 100x lassabban scrollozza az weboldalakat mint barmelyik alaplapi video chipset. Par ora bongeszes utan kiderult, hogy az az alaplap es az a videokartya nem megy egyutt jol barmelyik driverrel, csak bizonyos verziokkal. Driver uninstal, egyel korabbi feltelepit. Majd kovetkezo, majd kovetkezo. Vegul is ha jol emlekszem a 04.11-es (tavaly aprilisi) lett a nyero, minden ment tok jol. Aztan Libre Office fagyogat. Ott valamit le kellett tiltani... Stb. Szoval mire minden ment jol, beletelt vagy harom napba. Fenenek sincs ennyi ideje...

Ami viszont erdekes. Mig Magyarorszagon szinte senkirol nem hallottam hogy konzollal jatszana, itt mindenki PlayStationnal meg XBoxszal nyomul. (Pedig PC-n minden szebb, hogy is ne lenne szebb, mikor csak egy jo videokartya kerul annyiba mint az egesz konzol). Itt valahogy ez nem divat. Olyannyira, hogy aruhazakban szinte nincs is PC-s jatek csak konzolos. Mindent eBayrol kell venni. Meg Lovefilmtol se lehet PC-s jatekot kolcsonozni, csak konzolosat. Szerintem azert lehet, mert az angol lusta osszerakni maganak jo kis gamer gepet, vagy nem tudja hogy kell. A gyari gamer computerek meg tenyleg jo dragak, 600-700 fonttol indulnak also hangon...

Előzmény: netszkvid (59106)
seci Creative Commons License 2012.03.16 0 0 59108

Ez igy van, es meg egy fontos dolog: Win ala ket nagysagrenddel tobb alkalmazas van (meg free is!) mint linux ala.

 

Es bar nalunk van win es LiNox is (sic!) nagyon nem vagyok elragadtatva a linuxos fejleszto-cuccoktol, egy MS Visual Studio kenterbe veri az osszes ilyen cuccot. Es a win is van annyira stabil, mint a hetente bootolt build-farmjaink.

 

-seci

Előzmény: Törölt nick (59107)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.16 0 0 59107

Nincs itt ellentmondas: otthoni felhasznaloknak itt nem nagyon forgalmaznak Linuxos gepet, senkit nem zavar az a kis apro amit a jogtiszta Windows-ert ratesznek. Ez magyarorszagi jellemzo, hogy az occsoert adott bolti notikon csak Linux van, igy nehany ezressel olcsobb, a juzer meg ugyis tesz ra torott Windowst.

Amugy szerintem ceges kornyezetben is a Windows az elterjedtebb, foleg ha nem a fejleszto reszleget tekinted, hanem az osszes felhasznalot. Meg azok a cegek amiknel Linuxon is megy a fejlesztes (altalaban szerver oldali Java), a kliens oldalon Windowst adnak a juzereknek. Mas kerdes, hogy foroghatsz olyan korokben, hogy meg sosem dolgoztal Windows gepen pedig a 10. cegnel vagy. Google-tol nem is vartam volna mast peldaul, es valoszinuleg azok a cegek amiket a guglis multaddal meg fogsz jatszani kovetkezonek szinten nem Windows partiak lesznek. En pedig Linuxon nem dolgoztam 10 eve :)

Előzmény: Caitlin (59105)
netszkvid Creative Commons License 2012.03.16 0 0 59106

Az ellentmondas latszolagos. Seci az atlagemberrol, azaz a nem ITs gyalogokrol beszel. Programozo szubkultura egeszen mas (en ugy lattam ez Mo on is igy van, nem?)

En sem vennek szoftware nelkul gepet, akar a fene ezekkel bibelodni! Linux, binux mijafenelux nem erdekel az altam hasznalt programok menjenek jol. Az emberek 99% a ezzel igy van.

 

Előzmény: Caitlin (59105)
Caitlin Creative Commons License 2012.03.16 0 0 59105

vicces, mert én meg céges környezetben pont az ellenkezőjét látom, gugliban a win feketelistás, külön engedély kell hozzá felsőbb szintről. saját ginux? oprendszert fejlesztettek maguknak. Nálunk az egész cégben csak nekem van windowsos gépem, vagyunk vagy 50en.... :)

Előzmény: seci (59101)
sillyone2 Creative Commons License 2012.03.16 0 0 59103

Az autoszereles , car mechanic az vocational qualifiation, tehat az itteni NVQ-hoz all legkozlebb vagy a BTEC kvalifikaciohoz.  BTEC in Motor Vehicle Engineering vagy NVQ in Car Mechanics  ( vagy hasonlo megnevezesek). 

Egesz pontosat csak a NARIC tudna mondani, hogy minek fogadjak itt el a te otthoni kvalifikacioidat.  

 

 

Előzmény: jwdo07 (59099)
seci Creative Commons License 2012.03.16 0 0 59101

A linuxot igen kevesen ismerik, plane, hogy errefele az emberek szamitogepet ugy vesznek, hogy van rajta jogtiszta operacios rendszer es most azt hiszem nem fogsz meglepodni: az nem linux. Es ha mar van egy geped mukodo oprendszerrel, akkor csak a mazok tesznek fel ra linuxot :P

-seci

Előzmény: Mosolygós79_ (59091)
seci Creative Commons License 2012.03.16 0 0 59100

Szerintem pont igy lesz jo, annyira eltero a ket orszag kepzesi rendszere, hogy ugysem tudsz ekvivalenciat csinalni.

Itt az autoreszelo szakma a GCSE utan jon, azaz le-kis-erettsegizik a polgar, aztan elmegy szakmat tanulni, de ott mar semmi nem-szakmai targy (mint pl irodalom) nincs a kepzesben.

Szoval leirod, hogy hogyan megy Magyarorszagon, hogy milyen targyakat hany evig tanultal a kozepiskolaban, meg hogy milyen eredmennyel erettsegiztel 18 eves korodban. Aztan vagy tetszik nekik, vagy nem (read: ha kellesz nekik, akkor majd behasaljak, hogy ez pont az a vegzettseg, vagy jobb, mint ami kell a job-hoz)

-seci

Előzmény: jwdo07 (59099)
seci Creative Commons License 2012.03.16 0 0 59098
Előzmény: cam aro (59097)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!