Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Attix71 Creative Commons License 2017.01.08 0 0 13962

Próbáld meg az üzapumpát megtáplálni 12V-ról (kattognia kellene vagyis pumpálni), ha nem kattog akkor akár 20V körüli feszültséggel is próbálkozhatsz (csak rövid időre kell hozzáérinteni -kb. fél másodperc-).

Üdv,

Előzmény: Mylo01 (13961)
Mylo01 Creative Commons License 2017.01.08 0 0 13961

Sziasztok egy kis sietség kellene van egy webasto Termo top z/c kályhám a gondom az hogy maga a kályha elindul keringeti a vizet de nem gyullad be a kályha az üzemanyag pumpa sem kattog mi lehet a gond ? Előre is köszönöm a segítséget

Béla70 Creative Commons License 2017.01.08 0 0 13960

Köszönöm!

 

bela@biztoskesz.hu

Előzmény: bt74 (13954)
Attix71 Creative Commons License 2017.01.08 0 0 13959

Ok, jobban odafigyelek.

Előzmény: ZT-1 (13958)
ZT-1 Creative Commons License 2017.01.08 0 0 13958

Akkor Te is írjál helyesen.

De "köszi" azok nevében, akik elég sok segítséget kaptak itt gibbonpittitől.

Előzmény: Attix71 (13945)
Ricsi89 Creative Commons License 2017.01.07 0 0 13957

TT-C kályha. Csak tipp volt, egy próbát megért, aztán összejött.

Előzmény: kazi30 (13956)
kazi30 Creative Commons License 2017.01.07 0 0 13956

Milyen kályha? Beírta hibának a szenzort vagy hogy jöttél rá?

Előzmény: Ricsi89 (13955)
Ricsi89 Creative Commons License 2017.01.07 0 1 13955

Múltkor írtam, hogy a kályhám megáll 60 fok körül kiszellőztetés nélkül. A héten kicseréltem a hőfokszenzort és azóta hibátlan. Plusz azelőtt még azt csinálta, hogy leállás után a keringtető ment tovább, de a fűtőventilátort leállította és nem is indult el újra a kályha a víz hűlésekor. Most úgy megy, mint ahogy elő van írva. Minden hibátlan. :)

bt74 Creative Commons License 2017.01.07 0 0 13954

Nekem megvan word-ben. 

Átküldeném, ha publikus lenne a mailed.....

 

Előzmény: Béla70 (13953)
Béla70 Creative Commons License 2017.01.07 0 0 13953

Köszi.

 

de ezek között nem találtam.

Előzmény: Törölt nick (13952)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.07 0 0 13952
Előzmény: Béla70 (13951)
Béla70 Creative Commons License 2017.01.07 0 0 13951

Sziqaztok!

 

Nem találok a neten webasto programóra (ovális) magyar nyelvű használati űtmutatót.

 

Tud valaki segíteni?

 

Előre is köszönöm.

Attix71 Creative Commons License 2017.01.07 0 0 13950

Sziasztok,

Valaki megtudná mondani milyen vastag az Eber-ek tömítése (tömítésgyártóval szeretnék gyártatni, méretek megvannak csak vastagság nincs) ?

Üdv, Atti

kogazdag Creative Commons License 2017.01.07 0 0 13949

Sziasztok,

 

Tudtok valami app-ot window-os telefonra ami műkődik is ? Eberspacher easycall-t szeretnék vele műküdtetni.

lemle Creative Commons License 2017.01.05 0 0 13948

Tiszteletem, aktuális még az előmelegítő ?

Előzmény: gibbonpitti (13225)
mistermekkmester Creative Commons License 2017.01.04 0 0 13947

Ezt hogy érted? Az én autóm can-busos, amiből jönne A8, az is. Csak kicsit sokat kér érte az ember... :-(

Előzmény: gibbonpitti (13934)
gibbonpitti Creative Commons License 2017.01.04 -2 3 13946

na akkor innentől lehet egymásnak segíteni.....ha ennyire nagy az összetartás akkor ránk nincs szükség itt....

 

 

Előzmény: Attix71 (13945)
Attix71 Creative Commons License 2017.01.04 -1 2 13945

Szerintem ha a hangnem ami válaszként megy a kérdésekre nem lenne olyan kioktató hangnemű és azon kívül használható (segítő) infók is lennének benne akkor teljesen más lehetne a fórum hangneme.

Meg lehet nézni a hasonló tartalmú külföldi fórumokat, ott segítenek a kérdezőnek ahogy tudnak.

A helyesírási szabályok be nem tartását ne is említsem (személyemet pl. irritálja mert úgy érzem mint ha kis hülyének néznének pedig elektroműszerész a szakmám és mellette elvégeztem egy levelező Villamosmérnöki fősulit).

Előzmény: balu.maci104 (13943)
Attix71 Creative Commons License 2017.01.04 0 1 13944

Hasonlóan látom Én is az itteni állapotot !

Előzmény: pH03N1xM (13939)
balu.maci104 Creative Commons License 2017.01.04 -1 1 13943

....és még beszéltük a múltkorjában,hogy mért nem nézek ide már be....:)

Ha jó tanácsot adsz,próbálsz segíteni,a válasz meg "okoskodás"/kioktatás lesz,na szóval ebbe untam már bele a tíz év alatt!

Előzmény: gibbonpitti (13942)
gibbonpitti Creative Commons License 2017.01.04 -1 1 13942

nekem meg a telefonszámom nyílvános...aki kéri megkapja....ez ezért közvetlenebb mint egy email....maradjunk ennyiben.

 

már ha érted.... 

Előzmény: pH03N1xM (13941)
pH03N1xM Creative Commons License 2017.01.04 0 1 13941

A fika megint edes volt a vegen, igy csak arra reagalnek: tovabbra se ertem, hogy miert gondolod a tulso vegen levo valakirol (jelen esetben rolam), hogy nincs felelossegvallalasa. Pl. kettonk kozul ha valakit el lehet itt erni, az en vagyok, mert nekem publikus az emailcimem, ellentetben veled.

 

A link egy vidam proba volt a nyusziknak (latom ugrottak reszben), de azert ezzel altalanosan valakit megbelyegezni az nalam kimeriti a pa*as*tsag fogalmat.

 

Olyan edes volt ez a forum regebben is, amikor egyik emberke beleveszett itt valakibe, es utana kiderult hogy ki o (valami kisebb webastos felisten), utana boszen kert elnezest a forumos oslako :P

 

Nu, maradok read only. Tovabbi jo szorakozast, es munkafelvetelt. A pugos ellenalasrol szolo infot koszonom.

Előzmény: gibbonpitti (13940)
gibbonpitti Creative Commons License 2017.01.04 -1 1 13940

leírtad a lényeget.....nem lehet tudni ki mihez ért....aki itt kérdez mondjuk laikus,de ő azért elhobbizna otthon és beszerelné....én meg próbálnék segíteni,de kiderül h azt sem tudja megállípítani h melyik vízcső hová megy.....na ilyenkor mi lenne a teendő?

 

csak azért,mert volt rá példám...segítettem....elmondtam mi merre...sőt telefonon beszéltem az emberrel aki közben elvileg a motorterében fetrengett.....és érdekes mód nem jött össze......bekötötte a kiegynelitőtartály alsó csövébe a kályhát.ami persze a motortér másik oldalán volt.és utána én voltam a rossz....

 

nagyon sok embernek segítettem és segítek itt és más fórumokon is....de van egy határ amit meg kell húznom.

elmondanám h aki eddig jött h diagoljam le a kályháját azoktól még soha egy fillért nem kértem el....pedig megtehetném,mert én nem kínai vacakkal hekkelek.....sőt anyagot is sokszor adok ingyen olyannak aki normálisan nyitja ki azt a bizonyos ajtót....tegnap pl olyan srácnak adtam üzemanyagcsövet aki otthon építette be a bmw-jébe a fűtését...és még egy csokit sem kértem érte.

 

szóval senki ne várja azt el h itt majd megmondom mit hová kivel és hogyan kösse be a fűtését....egyrészt ennek a tudása nekem is pénzbe kerül,aminek a licenszét évente meg kell újítanom másrészt meg ismervén a sok buktatót próbálok azzal segíteni h ne szopás legyen abból ha valaki melegedni szeretne.

 

a pugosra meg visszatérve....függ a ventillátor állapotától h mekkora kell...az előírt 0.9 ohm helyet 1.2-2 ohmig bármi lehet....és ha mondjuk berak egy kínai szar ellenállást ami szépen felforrósodva elkezdi kicsöpögtetni magából a jó minőségű ragasztóját és ezután megszűnik a hőleadó felülethez a kontaktja és szépen elkezd izzani....ha mondjuk rossz helyre rakja a delikvens ezt az ellenállást akkor abból tud baj lenni.

 

szóval én inkább onnan közelíteném meg h van felelősségvállalás a világon....a magad fajta az aki mond vmit az usernek...aztán az vagy releváns vagy sem de ha hiba van akkor emeled fel a kezedet h te nem vagy felelős semmiért....

 

inkább ezeken gondolkozz el.....

Előzmény: pH03N1xM (13939)
pH03N1xM Creative Commons License 2017.01.04 0 2 13939

En pont azert nem szolok, mert nem osztom az eszt. 

 

En csak nezek itt, es csak kapkodom a fejem azon, hogy jon valaki segitsegert, es altalaban olyan segitseget kap, amivel sokra nem megy. Ha valaki probalkozik, akkor pedig jon a szivatasa, vagy fikazasa (mintha valami ilyesmit latnek most is). Soha nem lehet tudni, hogy a tulso vegen milyen muszaki affinitassal bir valaki.

 

 

En is kertem segitseget itt anno, nem segitett senki, megoldottam magam. Vettem gyari webasto doksit, webasto gyari cuccokat kintrol (mivel amikor itt kerdeztem, hogy hol lehet venni, senki nem segitett forrassal), tipusismeretem volt, megcsinaltam magamnak. Az egesz egy regi dog kazannal kezdodott (ami az en elektronikai tudasom szerint inkabb faeknek neveznek), amit kvazi ajandekba kaptam, es koszoni, azota is szepen mukodik.

 

 

En nem vagyok allofutes beszerelo, nem szoktam beepiteni masnak (csak magamnak, ha felgyujtom a sajat kocsimat akkor az en bajom), de javitok oscsotany kazanokat, jellemzoen gombokert (amihez ertek, es oda/vissza ismerem oket). Forumosoknak is javitottam, mivel "elbujtam" a nickem moge, megtalaltak (emailnek hivjak a csodat). 

 

Ha az elobbi pugos valaszod relevans lett volna, megirhattad volna a rossz ellenallas erteket, ill. belinkelhetted volna a rendes pugos doksit, nem csak utaltal volna ra, hogy rossz. (amit en penzert vettem webasto doksit azt odaadtam a megfelelo forumban a megfelelo embereknek ingyen, felhivva a figyelmet a hibakra - en igy szoktam segiteni)

Előzmény: gibbonpitti (13937)
Zééé69 Creative Commons License 2017.01.04 0 0 13938

Átmostam a radiátort.Mintha egy picit javult volna,de lehet csak bebeszélem magamnak.A következő a  termosztát lesz.

Kösz.

Előzmény: bt74 (13929)
gibbonpitti Creative Commons License 2017.01.04 -2 0 13937

ez nem hiszti...csak tudnám h ilyenkor neked miért megy az észosztás és olyankor amikor kérdeznek vmit akkor meg kussolsz....na ez miért van???,

 

megmondom,mert te is a fotelból osztod az észt....azért,mert pár autóba beszereltél ezt azt ki tudja milyen minőségben azt hiszed te vki vagy.én is a mai napig tanulok ezt sem szégyenlem!

 

gondolom nálad nem jelennek meg azzal h vki szarul beépítette és lehúzta anyagilag a delikvenst és még mindíg hideg van az autóban....nálunk megjelennek......és szoktunk segíteni bármi hihetetlen....

 

te is elbújsz a nick-ed mögé és onnan osztod az észt...míg engem bárki bármikor megtalál....szóval ez inkább részedről hiszti,mert attól tartasz h nem megy hozzád munka....gondolom nem ok nélkül.pont az ilyenektől óvom azokat akik szeretnének beszereltetni fűtést....mi fizetünk azért h élvezzük a gyártók támogatását és így tudunk minőségi munkát kiadni a kezünkből,a magadfajta meg elkezdi a beszerelést aztán vagy lesz belőle vmi vagy nem....

 

ez a beépítés annak aki ért hozzá nem nagy ügy...aki meg nem ért hozzá annak nagy ügy....és itt kezdődnek a különbségek.miattam még nem kellett kidobni hybrid akkucsomagot meg v10-es diesel motort....meg kábelköteget cserélni autóban....meg az alpok tetejére felvinni 10 liter üzemanyagot  mivel elfolyt a teljes tank....

Előzmény: pH03N1xM (13936)
pH03N1xM Creative Commons License 2017.01.04 0 1 13936

Nem erdekel ez tipus, de kivancsi voltam a hiszti miatt, hogy mennyire bonyi. Tampontnak valoszinuleg hasznalhatoak ezek. 

 

Gyari rajzokkal szoktam szerelni olyan tipusokat (mmint gyartoi kapcsolasi rajzokkal, nem webastos beepitesire gondolok) , amit eleg jol ismerek, az ott levo eredeti webasto doksi segg igy nezett ki (itt nincs is fent), ott is voltak hibak (pl. benzincsonel felcsereltek a nyomo es visszafolyo agat - aki ismeri a tipust az tudja, hogy nem igy van).

 

Szeretem itt a hisztit mindig, tok jol szorakozom :) A forum masik nagyagyuja is jellemzoen mindig sir, hogy tele van meloval, de altalaban azert raer eszt osztani :P Kivancsi voltam, hogy ki ugrik majd ra a linkre egy kis eszosztasra. Ot vartam, csalodtam benne ;)

Előzmény: gibbonpitti (13933)
gibbonpitti Creative Commons License 2017.01.04 0 0 13935

mutasd meg olyannak aki ért hozzá...otthon úgy sem fogod tudni megjavítani....

Előzmény: K Gyuri (13932)
gibbonpitti Creative Commons License 2017.01.04 0 0 13934

az már cab-bus rendszerű.....nem fogod tudni használni....

Előzmény: mistermekkmester (13931)
gibbonpitti Creative Commons License 2017.01.04 0 0 13933

van itt pár megjegyzésem a dolog margójára.....ez az az oldal ahol elég sok doksinak az oldalai össze vannak cserélve....amiket én anno néztem belőle(kb. 20-25 autóét) abból a felel hibás volt....nem  a komplett dokumentáció van összekeverve másikkal hanem egyes oldalai csak ill. tételei....

 

a másik...ezek szerint veled ellentétben én ismerem az adott pug típust.....elmondanám h 3 féle ventillátorral szerelték őket....és ehhez 3 féle klíma is dukál....az h a kapcsolófelület ugyanaz ne tévesszen meg.a 3 féléből csak az egyikre jó az ellenállás,de a leirásban nem jó ohmikus érték szerepel....a másik kettő meg ipcu igényű....annak meglelted a leirását???? gondolom nem,mert a webastónak sincs hozzá....

 

és elmondanám a végén....ha megmutatnám a rendes eredeti webasto irodalmat akkor néznél h mennyivel több minden és mennyivel részletesebben szerepel benne mint pl ezen az oldalon....

 

de mindenki úgy farigcsál ahogy jónak érzi...szabad ország szabad döntésekkel és a döntések hozadékával....  :)

Előzmény: pH03N1xM (13930)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!