Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

DonEnrico Creative Commons License 2015.03.02 0 0 10682

Nem kell felszólítani. Visszaolvastam, bár nem mind a 10 ezer hozzászólást. Sőt  a keresőt is célirányosan használtam. Viszont nagyon kevés konkrét információ volt nekem.

 

Csak azt nem értem, hogy ember időt és energiát áldoz arra, hogy válaszoljon valamire, akkor az miért nem lehet tényleges hasznos, főleg ha birtokában van a tudásnak.

Előzmény: cs!rke (10681)
cs!rke Creative Commons License 2015.03.02 0 0 10681

Én sem kioktatni akarlak, de miért kell/kellene valakit felszólítani, hogy olvasson vissza? Miért nem magától értetődő ez? ;)

Előzmény: DonEnrico (10680)
DonEnrico Creative Commons License 2015.03.02 0 0 10680

Nem veszekedni jöttem, hanem tanácsért. A duzzogás meg nem rám jellemző. Annyi erővel, amit arra fordítottál, hogy semmit mondó válaszokat adsz, leírhattad volna a lényeget. Hogy miért nem tetted, azt te tudod. Elfogadom, hogy nem akarod reklámozni magad, de olyannak, akinek lövése sincs a dolgokról bármilyen konkrétum is hasznos lett volna.

 

Most akkor adsz is el vagy csak beszerelsz? Mert van néhány hozzád köthető hirdetés a neten, eladásra.

 

Ami szerintem túl sok konkrétum nélkül belefért volna:

- 80-100 között már kaphatsz jól cuccot,

- beszerelésre -tól -ig lehet számítani.

- csak hobbiból szerelek, olvass vissza ott az elérhetőségem. (az adatalapodon nem találtam, nem volt publikus mail, az enyém viszont elérhető).

 

Azért, hogy az idén erre a szezonra vagy 2015re szól, az nem mindegy...

 

Három sor, x hozzászólás helyett. És mindenki boldog.

 

Nem kioktatni akarlak, és köszönöm az időt és energiát, amit rám fordítottál.

 

Előzmény: gibbonpitti (10676)
cs!rke Creative Commons License 2015.03.02 0 0 10679

Pedig mindenkinek jó, ha van pozitív visszajelzés. Nem feltétlenül kell ajnározni a dolgokat, és nem feltétlenül csak a hibátlan munka a jó munka, de azt látom, hogy ha valami nem jó, vagy nem az elképzelésünk szerint zajlik, akkor kígyót-békát kiabálunk, ráadásul irreális elvárásaink vannak! Ha meg valami jó, esetleg várakozáson felül, akkor az természetes. Mondom ezt a magyar emberek nevében. Szerintem ez nem jó.

Ilyen szempontból én szeretnék a kivételek közé tartozni. Itt most egyébként nem is az általad számomra végzett munkára gondolok elsősorban (bár példának jó), hanem általánosságban mindenre. Talán túl optimista, vagy naiv vagyok?!? :D

Vidéken azért működik valamennyire a dolog. Szinte nem is reklámozunk, mert arra sok pénzt el lehet költeni, de a visszajelzések alapján nem abból jön az üzlet, hanem inkább a 'szájhagyomány' az, ami ér valamit. Még önkormányzati szinten is. Tudom, ez sokkal több idő, de valamit valamiért...

Előzmény: gibbonpitti (10677)
DonEnrico Creative Commons License 2015.03.02 0 0 10678

Ez végre egy konkrét válasz. Ezzel lehet mit kezdeni. 

 

Előzmény: cs!rke (10675)
gibbonpitti Creative Commons License 2015.03.02 0 0 10677

ez nem hálálkodás kérdése.....én adok vmit és kérek érte pénzt.az már az én dolgom megéri-e nekem ez a végén......hát tényleg ha összeszámolom nem nagy kasza.....viszont cserébe sok a sikerélmény és nekem az is elég ha nem hallok utána az ügyfélről,mert az azt jelenti h minden remekül mükszik.

 

annyi van belőle h a kollégámat becsületesen ki tudom fizetni én meg sokat tanulok az idegen autótípusokból.

Előzmény: cs!rke (10675)
gibbonpitti Creative Commons License 2015.03.02 0 0 10676

idejössz és duzzogsz ha nem az van amit elképzeltél.

 

arról meg nem tehetek ha nem tudod a fórum keresőjét használni........ha vetted volna a fáradságot és visszaolvastál volna akkor meglenne az elérhetőségem.....és hála istennek van annyi munkám,hogy válogathatok.

 

 

tudod...aki korrekt áron és korrekt minőségben dolgozik annak sok a munkája......

 

és szintén a visszaolvasással járt volna,hogy tudd:ez nem kereskedelmi fórum....ergo árakat sem ildomos kiírni.aki nem képes telefonálni 5 percet ezért az ügyért az így járt.

Előzmény: DonEnrico (10674)
cs!rke Creative Commons License 2015.03.02 0 0 10675

198eFt-omba volt (kályha köcölékek, gsm modul, szerelés) + egy feltöltős sim-kártya + az úti költség + a mozi ára, mert ott voltam, amíg be lett szerelve.

Gibbonpitti meg azért nem írja ki az árakat, mert minden kretén baszogatja, hogy csak árulni jár ide, pedig az árból láthatod, hogy nem eget rengető (és ezért kapsz garanciás, felújított Webasto Thermo Top C kazánt, ha dízel).

Ha visszaolvasol, akkor azt is írta, hogy csak fűtési szezonban szerel, meg szinte hobby szinten, szóval itt eseti szerelésekről lehet beszélni. Ebből olyan nagyon sok haszna nem lesz, ráadásul hálálkodni sem sokan szoktak (nem is értem, minek csinálja).

Illetve azt is írtam, hogy hívd fel, jelentkezz be hozzá 'lyukra'! Ahogy az embereket ismerem, fog felszabadulni nála hely. Ha szerencséd van, akkor oda beférsz.

 

Szóval nem problémázni kell, hanem a tettek mezejére lépni. ;)

Előzmény: DonEnrico (10673)
DonEnrico Creative Commons License 2015.03.02 0 0 10674

"ha meg árakat szeretnél ahhoz telefonálni kell,mert ide nem fogom kiírni....mint ahogy jó páran hozzám hasonlóan sem." - isten ments, hogy kiírjátok. Hová vezetne az. Kár, hogy semmilyen elérhetőséged nincs. Illetve nem is olyan kár.

Előzmény: gibbonpitti (10670)
DonEnrico Creative Commons License 2015.03.02 0 0 10673

"ez mind szép és jó,de tényleg jó lenne a konkrét számokat is tudni" (gibbonpitti)

Ezt ugye nem én írtam. Megértem ha gibbonpitti nem ad külön eszközt, de ugye idénre már nem vállal munkát (szerencsés aki ezt március elején kijelentheti). 

Ahogy írtam, tanácsot kértem. Nincs semmi gond, ha nem kapok, de ne tegyünk már úgy, hogy elmondtuk a tutit, miközben semmi érdemi nem volt benne. 

Amit szerettem volna - tudom, senkit nem érdekel, hogy mit szeretnék - ha már a kályhásnál maradunk:

- hogy mégis kb. mennyiből jöhet ki használtan egy normális cucc, illetve kb. mennyi a beépítés (esetleg, hogy kinek mennyiből jött ki - vagy ez titok? nem tudtam.)

- hol érdemes nézni, mire kell figyelni a vásárlásnál.

 

 

Előzmény: cs!rke (10671)
gibbonpitti Creative Commons License 2015.03.02 0 0 10672

és ahogy tudod az árakat nem nagyságrendekkel több a diesel mint a kanócos....  :)

Előzmény: cs!rke (10671)
cs!rke Creative Commons License 2015.03.02 0 0 10671

Megy a taknyolás, ahelyett, hogy egyszer jól megcsináltatnád. Én is gondolkoztam, vagy inkább mondjuk úgy, hogy felmerült az elektromos fűtés gondolata, de hamar elvetettem. Nem ér annyit a zsinórhoz kötöttség, mint amennyivel olcsóbb. Ráadásul a szolgáltatások sem azonosak. Most csak fel kell hívnom egy telefonszámot (ami 0 Ft, mert leteszi a gsm modul), és bárhol, bármilyen távolságból be tudom kapcsolni, le tudom kérdezni, le is tudom kapcsolni, stb. az állófűtést, és tényleg meleg van a gépben. De már az is megéri, hogy szerencsétlen motor nem csonthidegen indul.

Én bepróbálkoznék gibbonpittinél várólistára, hátha kiesik egy ügyfél, mint ahogy tettem is, és már másnap mehettem is! :D

(jó, mondjuk mákom volt, erre alapozni nem lehet, ugye?)

Előzmény: DonEnrico (10669)
gibbonpitti Creative Commons License 2015.03.02 0 0 10670

milyen konkrét infó kellene?

 

az,hogy beszerelhető evidens.....mindenbe berakható....ha meg árakat szeretnél ahhoz telefonálni kell,mert ide nem fogom kiírni....mint ahogy jó páran hozzám hasonlóan sem.

Előzmény: DonEnrico (10669)
DonEnrico Creative Commons License 2015.03.02 0 0 10669

A kályhás megoldásról eddig semmi konkrét infót nem kaptam itt, így egyelőre most én is elektromos megoldást nézek. Lehet, hogy szentségtörés, amit írok, de Kínából lehet rendelni 2-3 kW-is készülékeket, keringetőszivattyúval. Tudom, hogy Kína, meg minden, de nekem van onnan pl. szinuszos inverterem, ami megbízhatóan teszi a dolgát, az itthoni ár harmadáért, negyedéért. Szóval lehet, hogy mégis tudnak valamit.?

 

Az utastér szellőzés bekapcsoláshoz, hogy milyen elektronika szükséges?

Előzmény: 409 (10667)
gibbonpitti Creative Commons License 2015.03.01 0 0 10668

a 3 gyertya 750 watt....   :)

 

elolvastam egy mondeo javításíát anno szopacs elkerülés érdekében.

Előzmény: 409 (10667)
409 Creative Commons License 2015.03.01 0 0 10667

 Abban elektromos kiegészítőfűtés van, 3db "izzító"gyertyával. Ez felvesz úgy 40-45A-t, és csak rásegíteni képes a motor melegedésére, illetve a fűtésre, mivel a radiátor körében van. Ezt átalakítani állóra értelmetlen.

  (anno építettem magamnak egy elektromost, ami egy 2kW-os bojler belseje egy ~2.5-3literes tartályban. Ez töredékébe került mint a kész gyáriak, amik távolról sem tudnak ekkora teljesítményt. Nekem csak a motort fűti és gravitációsan működik. Az utastér fűtéséhez szükséges egy keringetőszivattyú és némi elektronika a ventilátor működtetéséhez, de nekem csak a motor melegítése volt a célom.)

Előzmény: DonEnrico (10655)
gibbonpitti Creative Commons License 2015.03.01 0 0 10666

külön nem adok el fűtést.....értelemszerűen akkor nem tudok rá garit vállalni.....sok a hivatásos fizetett kártevő ezen a területen is és más munkájára nem akarok felelősséget vállalni.

 

 

körbe kell nézni,bár nem nagyon van aki be is szereli a fűtését...mármint amit árul.jól körbe kell nézni....aztán ha találsz vki akkor itt le tudod esetleg csekkolni megbízható-e.

Előzmény: DonEnrico (10665)
DonEnrico Creative Commons License 2015.03.01 0 0 10665

Ha munkát nem is tudsz vállalni, eszközre tudsz adni konkrét ajánlatot?

Előzmény: gibbonpitti (10664)
gibbonpitti Creative Commons License 2015.03.01 0 0 10664

az 128......és kábelhoz vagy kötve.....esőben,hóban,fagyban,sötétben.kicsit többért már korrekt fűtés kapható beszerelve.....és nem min. duplájáért.persze használt,de én teljesen új kályhát adok(maga az alu ház természetesen nem új) 1 év garival.és ez olyan gari amit lehet érvényesíteni,nem tűnök el mint jó páran.de mielőtt rákérdeznél,nem tudok munkát vállalni idén......

 

ha visszaolvasol jó sokat itt pl. akkor megtudható a különbség.

Előzmény: DonEnrico (10660)
gibbonpitti Creative Commons License 2015.03.01 0 0 10663

ez mind szép és jó,de tényleg jó lenne a konkrét számokat is tudni.

 

nekem volt ősszel 2 hónap alatt 5 olyan ügyfelem aki szintén ebay-on szedte össze az új alkatrészekből a szettet és csak az egyiknek volt hibátlan a készlet.

 

a többi aztán kezdhetett végtelen levelezésbe,mert az eladó ugye azt mondja minden faint a vevő meg azt h nem annyira....

 

 

azért azt megnézéném ki ad hozott anyagra garit......legalább is ha tényleg megtörténik a baj betartja-e.mivel az anyagon nem volt haszna hülye lenne a garit érvényesíteni.ha meg magára a beépítésre adja a garit az más......

 

 

volt szerencsém már ilyen "garis" fűtést javítani a beépítő helyett.......

 

 

az ebay-os új kályhákról meg csak annyit h volt egy pár ezer db-os széria ami panelhibás volt(újak persze) és ezek ahelyett h a megsemmisítőbe kerültek volna elkezdték árulni őket.van nekem is belőle vagy 10 db....gyártási szám alapján a webo szerint meg lettek semmisítve.

Előzmény: Törölt nick (10658)
DonEnrico Creative Commons License 2015.03.01 0 0 10662

Persze, ez egyértelmű. Nekem a reggeli induláskor lenne fontos. A kocsi az udvaron áll, tehát az áram nem gond. 

Előzmény: Ricsi89 (10661)
Ricsi89 Creative Commons License 2015.03.01 0 0 10661

Az elektromos csak akkor működik, ha villanyra tudod dugni, a gázolajos meg bármikor, menet közben is működhet. Tehát ezt is érdemes átgondolni.

Előzmény: DonEnrico (10660)
DonEnrico Creative Commons License 2015.03.01 0 0 10660

113 ezer forintra kaptam ajánlatot elektromosra (motor és utastér fűtés). Ehhez jön még kb 15.000 beszerelési költéség. Dízel fűtések nagyjából a duplájától indulnak. Mi az előnye és hátránya a gyakorlatban az egyiknek és a másiknak? Megéri az olajos a minimum dupla árat?

Előzmény: gibbonpitti (10656)
norbi0325 Creative Commons License 2015.03.01 0 0 10659

Áruld már el neki mi mennyibe került! 

 

Előzmény: Törölt nick (10658)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.01 0 0 10658

En az ebay-en vadasztam össze a teljes szettet, minden vadi uj lezart csomagolasban, hasznalt cuccokkal en nem foglalkozom. Valaki megvette, aztan nem került beepitesre. Igy joval olcsobban kijöttem mintha akar akciosan valahol megvettem volna beepitessel együtt. Kalyhat pl az eredeti ar 50%-aert sikerül megvenni. Mikor megvolt az összes cucc akkor egy hivatalos Webasto mühelyben (Pesten) beszereltettem, igy garanciat is kaptam.

Előzmény: DonEnrico (10657)
DonEnrico Creative Commons License 2015.03.01 0 0 10657

Köszönöm. Nos ettől tartottam én is. Esetleg tudnál konkrét megoldást ajánlani nekem, hogy te mit és mennyiért  tudnál beszerelni? Én budapesti vagyok.

 

Előzmény: gibbonpitti (10656)
gibbonpitti Creative Commons License 2015.03.01 0 0 10656

elég sok ilyen mondeo-t csináltam már,de kiegfűtést még egyikben sem találtam......

 

ha elektromost szeretnél abból egy normális készlet beszerelve nem sokkal kerül kevesebbe mint egy webasto.....

Előzmény: DonEnrico (10655)
DonEnrico Creative Commons License 2015.03.01 0 0 10655

Sziasztok!

 

Tanácsot szeretnék kérni. Ford Mondeo 2.0 TDCI 96KW 2006-s évjáratú autóba keresek állófűtés megoldást. Olvastam a kiegészítő fűtés átalakításáról - már ha egyáltalán van benne - illetve az elektromos megoldásokról. De bármilyen megoldás érdekel. A cél a télen a motor előmelegítés ÉS az utastér felmelegítése.

 

Előre is köszönöm a tanácsokat!

gibbonpitti Creative Commons License 2015.02.26 0 0 10654

felesleg van nekem is....soroljam?

 

inkább nem,mert megint jön egy TROLL és megkapom h csak seftelni járok ide...  :)

Előzmény: norbi0325 (10653)
norbi0325 Creative Commons License 2015.02.26 0 0 10653

Én csak szabadulni akarok a feleslegtől :XD

Előzmény: gibbonpitti (10652)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!