Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

szur tdi Creative Commons License 2014.07.03 0 0 8996

A pumpa a közvetlen  nem a csatlakozón keresztül.

Előzmény: 409 (8994)
norbi0325 Creative Commons License 2014.07.03 0 0 8995

A kék az a generátor jel, hogy forog a motor.

A kék-fehér a diag szál.

 

Előzmény: 409 (8994)
409 Creative Commons License 2014.07.02 0 0 8994

Megeshet, hogy a kék az a diagnosztika szála.

Az üzapumpa közvetlenül van bekötve, vagy az is ezen a csatlakozón keresztül?

Előzmény: szur tdi (8992)
norbi0325 Creative Commons License 2014.07.02 0 0 8993

a feketének is kell +12v amit a külső hőmérséklet bimetál kapcsol

 

Előzmény: szur tdi (8992)
szur tdi Creative Commons License 2014.07.01 0 0 8992

Jól gondolom ,hogy

piros és a kék +12 V

a barna  test  és így indul is ?

Előzmény: norbi0325 (8991)
norbi0325 Creative Commons License 2014.07.01 0 0 8991

Ez a típus tud.

 

Előzmény: szur tdi (8990)
szur tdi Creative Commons License 2014.06.30 0 0 8990

Üdv urak !

Ford transit conect   ebersparcher hidronic D5W Z kiegészítő/állófűtés tud működni idegen autóban ?

Az 5 szál bekötéséről van valakinek elképzelése ?

gibbonpitti Creative Commons License 2014.06.30 0 0 8989

nincs meg már a párologtatókorong.....tavaly odaadtam egy kollégának,de ez csak 1 nap túrás után villant be.

Előzmény: Pubi úr (8974)
gibbonpitti Creative Commons License 2014.06.29 0 0 8988

ha veszel kályhát csak olyat amit el is indít az eladó vagy ad rá garit....ha veszel egy rosszat akkor arra is lehet pénzt locsolni rendesen.

Előzmény: Pubi úr (8986)
tszabo70 Creative Commons License 2014.06.28 0 0 8987

Összegezve a kapott válaszokat:

 

"Ezt hogyan kell érteni? A saját vezérlőjéről működtetve, vagy akkuról?"

 

Saját vezérlővel. Akkura közvetlenül nem mertem rákötni, mert nem 12V a névleges feszültsége, nehogy kinyírjam.

 

"kilyukadt a lángcsőben lévő "szita" az izzító mellett.

 

Csak közlöm hogy az gyárilag olyan :) "

 

Hmm :-)

Tehát nem egy egyenletes szitaszövet, ami körbeér a lángcső belső peforációja mellett? Nekem így tűnt logikusnak. Ha már egyszer örökre behegesztették, igaz ez se túl logikus lépés.

Tehát az izzítógyertya mellett kell a szitaszöveten egy lyuknak lennie? Mert akkor jó, nekem van! :-)

 

"A gyertya körül lévő párologtató szita ne legyen szétégve."

 

Ezek szerint nem biztos, hogy szét van, én a lukat vettem a szétégés jelének.

Vagyis... nem biztos, hogy egyről beszélünk, a D3W-nek a rajzokon nincs olyan külön kis szitahengere az izzítógyertya körül, mint a D5W-nek. Ha lenne, nem lenne gondom, csere és kész. De az enyémben szépen össze van hegesztve a duplafalú égőcső, és a két fal között van a szita, amit -akárhogy nézem- legföljebb szétvágás után tudnék cserélni. Ha tudnám, mire, és utána még újra össze is kéne hegeszteni.

Innen indult a kérdésem, hogy ennek van -e valami egyszerűbb alternatívája a komplett cső cseréjén kívül?

 

"ami gyakoribb :  lehet gyertya hiba vagy vezérlő is"

 

Egy halott vezérlőm már van, nem kéne mégegy ;-)

 

"De egy takarítást mindenképp ajánlok !"

 

Megvolt.

 

"Aztán kérj kölcsön egy jó gyertyát vkitől"

 

Tömítéskészletet úgyis vennem kell, akkor már egy gyertya is belefér. Azt hittem, az vagy izzít és akkor jó, vagy nem izzít és akkor rossz. Nem gondoltam, hogy van köztes állapota is.

Már csak egy beszerzési helyre adjatok ötletet legyetek szívesek, ami nem ebay, meg egyéb külföldi huncutságok. Esetleg egy konkrét árajánlatért a profik valamelyikétől is hálás lennék :-)

Köszönöm!

 

 

Előzmény: norbi0325 (8985)
Pubi úr Creative Commons License 2014.06.28 0 0 8986

Semmiképpen nem én szeretném beépíteni. Ha kábelköteget kell átalakítani akkor főleg. Az jó hír, hogy viszonylag egyszerű menet lesz. Keresgélek, aztán valószínű, hogy megkereslek, ha nem találok kipróbálható jó állapotút, akkor kazán ügyben is.

Találtam felújító szettet 50€-ért, (filc, kosár, tömítések). Úgy gondolom, hogy ennyit még megérdemel és a magam megnyugtatása miatt is, hogy tettem valamit az eredeti állapot megőrzéséért. Ha a vezérlő elhalálozik, akkor leírom ahogy tanácsoltad és megy be az új kazán.

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet és a tanácsokat!

 

Előzmény: gibbonpitti (8983)
norbi0325 Creative Commons License 2014.06.27 0 0 8985

kilyukadt a lángcsőben lévő "szita" az izzító mellett.

 

Csak közlöm hogy az gyárilag olyan :) 

 

A gyertya körül lévő párologtató szita ne legyen szétégve.

ami gyakoribb :  lehet gyertya hiba vagy vezérlő is

De egy takarítást mindenképp ajánlok !

Aztán kérj kölcsön egy jó gyertyát vkitől

.

 

Előzmény: tszabo70 (8976)
gibbonpitti Creative Commons License 2014.06.27 0 0 8984

sztem akkuról.....mert a leírás alapján próbál elindulni a kályha és működteti az ac pumpáját,tehát akkor ha jut üzemanyag összeszerelve a lángcsőhöz akkor ha a helyén is izzítana akkor füstölnie kellene a kályhának,lévén diesel.

 

mondom ezt úgy,hogy nem szeretem az ebert...  :)

 

ha elmegy az ellenállása az izzítógyertyának attól akkuról még fog izzítani,de a vezérlő lehet hibát észlel és leállítja az izzítást.webastónál így van igaz ott az ac-t el sem indítja ha nem izzít.

Előzmény: 409 (8982)
gibbonpitti Creative Commons License 2014.06.27 0 0 8983

ha van kézügyességed akkor a vízszivattyút és a kábelköteget órával meg tudod tartani....sőt az üzemanyagszivattyú is jó hozzá....a kábelköteget át kell alakítani némileg,de nem nagy dolog ha egyszer nekiáll az ember és érdekli is a dolog.

 

tehát csak a kazánt kell cserélni.

 

a kötegátalakítás azért kell,mert az tiédtől újabbak már mind beépített vezérlésű ellenben a DBW aludobozaival.

 

sztem keress egy olyan tt-c kazánt amit el is tud indítani az eladó próbára és rakd el tartalékba,mert ha pl. dec. 12-én hal be a tiéd akkor elég nehéz jót és olcsón szerezni...a csere megvan pár óra alatt.

Előzmény: Pubi úr (8981)
409 Creative Commons License 2014.06.27 0 0 8982

"Az izzítógyertya kiszerelve meggyújtja a rácsöpögtetett gázolajat."

 

 Ezt hogyan kell érteni? A saját vezérlőjéről működtetve, vagy akkuról?

Előzmény: tszabo70 (8976)
Pubi úr Creative Commons License 2014.06.26 0 0 8981

Tisztelem az egyenes beszédet. :-)

Feleslegesen nem fogok akkor rákölteni, megy ameddig megy, aztán kicserélem.

Abban igazad van, hogy még van más hibalehetőség is amit én nem tudhatok. Nehezíti a dolgot, hogy Merci gyári beszerelésű. Csak a kazánt kell majd cserélnem, vagy kompletten mindent?

 

Előzmény: gibbonpitti (8980)
gibbonpitti Creative Commons License 2014.06.26 0 0 8980

egyszer mindennek lejár az ideje.

 

de komolyra fordítva,most ráköltesz egy párologtatópárnát ami ha jól emlékszem én vettem olyan 5-6 ezerért,és egy kosárra amit ha kapsz jó esetben 15ért a tiéd.és mivel szétégett a bele szegénynek gondolom nem keveset ment már életében ezért az izzítója is lehet megadja magát a nem túl távoli jövőben.

 

magánügyed,de a helyedben ha üzembiztosat szeretnél akkor vennék egy tt-c mondjuk amit ki lehet fogni annyiból amit épp készülsz rákölteni a mostanira.

 

nekem is volt ilyen kályhám,de túlléptem rajta,mert sok volt vele a gond egy idő után.15 évig semmi aztán egy tél alatt minden előjött és a vezérlő halála adta meg a kegyelemdöfést neki.

Előzmény: Pubi úr (8979)
Pubi úr Creative Commons License 2014.06.26 0 0 8979

Tavaly kitisztították, megszolgálta az idei telet, de azt tanácsolták akkor, hogy a következő télre cseréljem ki.

Készítettem róla képet, ilyen állapotban van. Nem túl bizalomerjesztő. Egyébként semmi gond nem volt vele, tette a dolgát, nem füstöl nem csühög.

 

 

 

 

Előzmény: gibbonpitti (8978)
gibbonpitti Creative Commons License 2014.06.26 0 0 8978

annyira régi a tipus,hogy szerintem már nem nagyon fogsz hozzá újat találni....talán bontottat inkább.

 

Előzmény: Pubi úr (8977)
Pubi úr Creative Commons License 2014.06.26 0 0 8977

Köszönöm szépen!

Ha alkalmas lesz neked  ill. megvan,  jelezd légy szíves és megkereslek.

Kosarat hol tudok vásárolni? Webshopokban csak komplett új készülékeket találok, alkatrészt nem.

Előzmény: gibbonpitti (8975)
tszabo70 Creative Commons License 2014.06.26 0 0 8976

Sziasztok!

 

D3WZ kályhám nem indul. Szétszedtem, komoly bajt nem találtam. Izzít, levegőt fúj, üzemanyag-szivattyút vezérel, a szivattyú szállít. Az izzítógyertya kiszerelve meggyújtja a rácsöpögtetett gázolajat.

Egy látható hiba van,  kiégett, kilyukadt a lángcsőben lévő "szita" az izzító mellett. Okozhatja ez a nehéz, bizonytalan indulást? Milyen anyagból van ez a szövet? Lehet ezt valamilyen házilag végrehajtható módszerrel javítani, vagy csak cserélni lehet a komplett lángcsövet?

A neten elég húzós áron láttam, de az is csak felújított volt. Valami emberibb árfekvésű beszerzési forrást keresnék. Tömítéskészlet és egy tartalék izzítógyertya is érdekelne.

gibbonpitti Creative Commons License 2014.06.25 0 0 8975

üdv.

 

párologtatópárnám asszem van....meg kell néznem......kosaram sajnos biztos nem lesz.

Előzmény: Pubi úr (8974)
Pubi úr Creative Commons License 2014.06.25 0 0 8974

Sziasztok!

 

Webasto DBW 46-os kályhához keresek tűzkosarat és párologtató filcet, esetleg olyan lehetőséget, ahol tudok utánvéttel vásárolni és postáznak is.

Köszönöm a segítségeteket!

 

norbi0325 Creative Commons License 2014.06.09 0 0 8973

Szia nekem van egy vadi új eladó

 

Előzmény: Tomcsi Golf (8972)
Tomcsi Golf Creative Commons License 2014.06.01 0 0 8972

Üdv.! Programórát keresnék vizes eberspacher kályhához,akár komplett vezeték kötegestől. Köszi

nagy ivó Creative Commons License 2014.05.11 0 0 8971

Benzines AC 5 kw-hoz?

Előzmény: Törölt nick (8970)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.11 0 0 8970

Üdv.Van egy Kazal Ëberspacher Kâlyhàm Benzines-Diesel Vizes rendszerűek alkatrèszek is vannak!condorf33@gmail.com

Előzmény: tomabear (8969)
tomabear Creative Commons License 2014.05.10 0 0 8969

Sziasztok!

 

Keresek használt, de jó állapotú Eberspachert, benzines-vizest. Sajna a googli, csak keveset mutat azt is nagyon drágán. Előre is kösz.

Törölt nick Creative Commons License 2014.04.29 0 0 8968

Köszönom, nehäny nappal kesöbb megtalältam a ceg udvarän. :-) Szerencsem volt...

 

Előzmény: grandegabo (8967)
grandegabo Creative Commons License 2014.04.22 0 0 8967
Előzmény: Törölt nick (8966)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!