Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

jczompo Creative Commons License 2013.11.10 0 0 7980

Üdv!

Köszönetet szeretnék mondani Balumacinak, mert az segítségével, irányításával felújítottam a kályhámat, ami most már hibátlanul működik!

Még egyszer köszi!

Jani

balu.maci104 Creative Commons License 2013.11.10 0 0 7979

Probáld ki...,és várom a tapasztalatokat.....:-)

Előzmény: mrlan (7973)
balu.maci104 Creative Commons License 2013.11.10 0 0 7978

Szia!

Nem kétforintos dolog,azt ugye tudod?? Gondolom már szétnéztél a piacon,és utána néztél csak ide be....:-)..!?

Szárazon valamelyest lógnia kell,mivel a hűtőfolyadék fogja majd kenni.

A motor része működik? Tegyél fel fotót az általad problémásnak tartott részekről..

balu

Előzmény: lemle (7976)
balu.maci104 Creative Commons License 2013.11.09 0 0 7977

Ha a kályha VW-ből van,vagy valamelyik autógyártó márkajelzése megtalálható rajta akkor DP40 vagy DP41-es jelű üzemanyagpumpával próbáld! Ez sz.tem DP42-es ü.pumpa,ami a Thermo Top V-hez a megitélésem szerint nem jó!(?)

Magyarán ez sokat kap a videjóóó alapján....:-)

Előzmény: bizarrboy (7975)
lemle Creative Commons License 2013.11.09 0 0 7976

Hydronic D5W-hez vízkeringető szivattyú (Pieburg PG 7.02054.18.0, Eberspacher D5W SC water pump 12v Part Number: 251920250000)

tengelye és a szivattyú forgó része mennyire szabad, hogy lógjon ? 

Perselyezéssel javítani lehet ?

 

 

 


bizarrboy Creative Commons License 2013.11.09 0 0 7975

Sziasztok segítene valaki mit csináljak vele ?? 

A kazán  égéstere kitisztítva !

VIDEO

Vojnó Creative Commons License 2013.11.09 0 0 7974

Írtam mailt!

Előzmény: koszegikaktusz (7950)
mrlan Creative Commons License 2013.11.09 0 0 7973

Szerintem régi fajta külső vezérlővel is meg lehetne hajtani... :)

 

Előzmény: balu.maci104 (7969)
felni 3 Creative Commons License 2013.11.09 0 0 7972

Üdv!

Szeretnék a kocsimba egy állófűtés kályhát!

Sajnos sok helyen program óra nélkül adják.

A kérdésem az lenne,ha veszek hozzá egy

univerzális 12v program órát villamosági boltban

fog vele müködni?

És ha valaki tudna eladó vizes kályhát engem érdekelne,

a kocsi 1.9SDI inca.

Köszi.

balu.maci104 Creative Commons License 2013.11.08 0 0 7971

Rendben,köszönöm!

Előzmény: gibbonpitti (7970)
gibbonpitti Creative Commons License 2013.11.08 0 0 7970

vasárnap megyek hozzá,megkérdem megadható-e a száma,sztem igen,de majdő dönt.

érdemes vele beszélni,mert tényleg érdekli a dolog és sztem a webasto német fejlesztőinél is jobban.van 1-2 újítása ami pl. költségcsökkentő is tud lenni adott esetben.

 

a beszélgetésünk során kiderült kerüli az átlag fűtésfelhasználót,mert már sokan rongálták az évek alatt.

Előzmény: balu.maci104 (7968)
balu.maci104 Creative Commons License 2013.11.08 0 0 7969

Szia!

A régi D5W Z-s kályha vezérlőjét már vittem be a Galaxy-m első ülése alá. Nem volt sok sikerje a dolognak,mert szerintem (ehhez nem nagyon konyitok,megnövekedett ellenállás?) a megnövekedett vezeték hossz miatt szerintem falsch adatokhoz jutott az elektronika az érzékelőktől,befúfómotortól és az izzítógyertyától.

Kiprobálható a dolog,egy szép,szabad nyári napon majd legyártok egy ilyen hosszabítot kábelköteget,és meglesem majd,hogy mi fog történni...:-))!?

Hááááát,biztos,hogy nem a legtutibb hely a vezérlő számára a kályha tetején lévő sivatagi hőség...

De ennek meg ellent mond a Webasto Termo Top-ja,nem?? Annak már alapból a tetején volt a vezérlőpanel!

 

 

Előzmény: 409 (7964)
balu.maci104 Creative Commons License 2013.11.08 0 0 7968

Hasonlóak vagyunk,ill. lehetünk.....:-)  (a pizzás dologra gondolok itt)

Az elektronikás "profeszorral" én is megismerkednék ha nem lenne probléma!?

Ha megakadsz valamin,és tudok segíteni,nyílvános a mail címem keress nyugodtan!!

Előzmény: gibbonpitti (7965)
gibbonpitti Creative Commons License 2013.11.08 0 0 7967

tudom kezelni a fórum felületét és csak egy kis része szólt neki.lusta voltam több hozzászólást írni.

 

aki elolvassa az vagy magára érti vagy sem.

 

direkt nem fogok itt nick-eket emlegetni pedig tudnék.....de mivel nem engem kárositott/kárositottak meg nem fogok.nálam csak lecsapódott a dolog,de nem csak nálam másnál is volt hasonló már.

 

legyen ez a vége ennek.....

 

innen már nem off hanem on a fórum.

 

:)

 

Előzmény: 409 (7966)
409 Creative Commons License 2013.11.08 0 0 7966

Ha a válaszgombot nyomva válaszolsz, akkor azt is tudnánk, hogy kivel beszélgetsz most. Mindenesetre Balu posztját jobb lett volna úgy kezelni ahogy azt szánta, vagyis tréfának......

Előzmény: gibbonpitti (7965)
gibbonpitti Creative Commons License 2013.11.08 0 0 7965

nem vagyok sértődős csak nem szeretem az álltalánosítást.

 

aki ismer tudja milyen ember vagyok.

 

én is soknak segítettem/segítek innen és máshonnan is még ha nem is tudjátok......most pl. egy galaxiba csinálok egy webasto állófűtést egy embernek akivel eddig 3x találkoztam összesen és a C kazán+kábelköteg(ezt én csináltam meg hozzá,mert nem volt meg)+bekötés anyagárban 35ért megy,nekem ennyibe fájt úgy hogy én mentem a kazán után is helyette.

 

van akitől hosszútávon visszakapom azt amit adok,de van hogy nem.

 

nem vagyok egy pénzéshes ember sem,aki már találkozott velem az tudja!

 

sokszor vadidegen embereknek fél-egy napokat dolgozom max egy pizzáért.

 

ez a fűtéses dolog nálam amolyan kikapcsolódás,vannak dolgok amiket nem annyira ismerek benne,de szerintem nagyobb részét vágom.amit meg nem tudok azt igyekszem megtanulni.

ez is csak olyan szerkezet amit ember csinált,így megtanulható.

 

pl. beszéltem személyesen a minap egy emberkével aki a vezérlőpanelt keni-vágja....sztem az az igazi rákfenéje a dolognak.a többi csak mechanika.beszélgettünk elég sokat és az jött le nekem mint az autóknál is:hiába tudsz diagolni sokszor nem az a baj és ha nincsenek elektornikai ismereteid akkor olyanokra szorulsz mint ő.nem volt rest megérteni amikor ő is beleszaladt abba,hogy mindenki csak vonogatja a válát amikor az a rossz.és nem csak mondta,hogy ezt nem nagy dolog reprodukálni.meg is csinálta és gyártja folyamatosan....

 

mindenkinek olyan tapasztalata van,feltéve hogy érdekli amit csinál,amivel már találkozott.

 

 

szóval én nem lehúzni járok ide(mint egy pár user,akinek nem inge ugyebár...) és más fórumokra hanem tanulni,nekem is vannak a saját másik hobbymban olyan trükkök amit nem mondok el mindenkinek.ezt is megértem csak akkor nem kell lefikázni a másikat.az sem baj ha vki azt mondja ezt meg azt én meg tudom neked oldani ennyiért aztán az ember eldönti reális-e az összeg vagy sem.

de akkor tudja megoldani ne pedig csak szédítse a másikat.megoldás mindíg van csak kérdés mennyire rentábilis.

 

köszönöm és elfogadom a segítséget....  :)

 

 

 

409 Creative Commons License 2013.11.08 0 0 7964

"tapasztalataim a D5Z-F elektronikával elkeserítőek."

 

Azért arra kíváncsi lennék, ha nem teszik át a régi helyéről (ahol a friss levegő hűtötte) a kazán tetejére "sütögetni", akkor milyen lenne.

Előzmény: balu.maci104 (7955)
balu.maci104 Creative Commons License 2013.11.08 0 0 7963

Szia!

Megkövetlek....,elnézést,nem volt célom megbántani Téged!

Ha bármiben tudok segíteni nyugodtan keressél!

Egyébként ezzel a hozzá szólásoddal sok-sok igazságot leírtál....

balu

Előzmény: gibbonpitti (7962)
gibbonpitti Creative Commons License 2013.11.07 0 0 7962

nyilván mindennek annyi az ára mennyiért megveszik ezek sem feltétlen fix árak,de azért elmondanám,hogy láttam az elmúlt pár hónapban pár érdekes fűtést érdekes áron elkelni.volt amit velem rakattak be és ezekhez képest arany áron vették.

 

pont 4 napja volt egy ember nálam aki megvett egy bbw fűtést 90ért....arra mit mondtok?

 

 

ezeket kipróbáltam és nem csak 1x 2 perc erejéig.ha én szerelem be akkor vállallok rá némi garanciát is persze.ennyi....

 

azért van itt másnak is "drága" cucca.....nem is kicsit drága.amit én meg tudok venni 14ért azt majdnem dupláján adja.

 

 

nem hinném,hogy nektek én konkurencia lennék ennélfogva nem értem a fikázást sem.

 

vagy jobb úgy vásárolni mint egy-két szerencsétlen aki itt is jelenlévő user-től vett pl. komplett fűtést és valahogy az első indításnál nem működik.persze posta volt és az ember esküdözik,hogy az jó csak én nem tom bekötni.

 

szóval inkább ezeket kellene kiselejtezni innen szerintem.....

 

de nem akartam senkit megbántani,akinek nem inge....

 

 

szeretek tanulni és új dolgokat megismerni,így jött az állófűtés is,meg persze kényszerből is.

 

ha valamit nem tudok vagy nem vagyok biztos magamban akkor kérdezek olyanoktól,pl. az itt megtalálható emberkék akik aztán vagy segítenek vagy nem.

 

balu.maci104 Creative Commons License 2013.11.07 0 0 7961

:-)))))))))))))))..

Előzmény: mrlan (7960)
mrlan Creative Commons License 2013.11.07 0 0 7960

Elég soké' adod... Ennyiért már állófűtést is adnak...

Előzmény: gibbonpitti (7956)
balu.maci104 Creative Commons License 2013.11.07 0 0 7959

Hibát észlel,vagy agy-halott...

Előzmény: gibbonpitti (7937)
balu.maci104 Creative Commons License 2013.11.07 0 0 7958

Csáó...

Ezeket a Noé a bárkából dobta ki süllyedés előtt...:-)??

Előzmény: gibbonpitti (7956)
balu.maci104 Creative Commons License 2013.11.07 0 0 7957

Szia!

Írj egy mail-t,és dobok át válaszban egy PDF-t róla....

Előzmény: Ludmann Ákos (7948)
gibbonpitti Creative Commons License 2013.11.07 0 0 7956
balu.maci104 Creative Commons License 2013.11.07 0 0 7955

Szia!

NE vegyél belőle használtat! Borzasztó megbízhatatlan az "agyuk"! Az egyik legismertebb internetes aukciós portálon van a termékeim között új,meg tudod nézni.

Nem akarok magamnak vevőt hajtani,eladom azt anélkül is,de sajnos a tapasztalataim a D5Z-F elektronikával elkeserítőek. Maga a kályha ügyes tervezés,de az agyuk egy kalap kak..:-)...!

Előzmény: padrone99 (7947)
EberesPetya Creative Commons License 2013.11.07 0 0 7954

Sajnos nem megfelelő böngèszőről írtam ezèrt butàn jelent meg a szöveg,elnèzèst!Tehàt Ëber kàlyhàim ès alkatrèszeim vannak eladók!Üdv.mindenkinek.06702826060

EberesPetya Creative Commons License 2013.11.07 0 0 7953
Üdvözletem!Lenne Ëberspacher àllófűtèsem több darab eladó tökèletes àllapotban illetve alkatrèszeim ès szerelèsi anyagaim is vannak!Szakember vagyok,nem àrulok kètes dolgokat!Akit èrdekel èrdekel èrdeklődjön!06702826060
sakotrg Creative Commons License 2013.11.05 0 0 7952

Írtam a programórás videódhoz régebben,azzal dülőre jutottál?Ezt amúgy nem tudom...

Előzmény: Ludmann Ákos (7948)
koszegikaktusz Creative Commons License 2013.11.04 0 0 7951

18ezer a nem vezetékes 30 ezer a vezetékes vízszivattyű vadi új.

Előzmény: mrlan (7594)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!