Keresés

Részletes keresés

vélemény Creative Commons License 2018.09.21 -1 2 21623

A Colosseumnak még tartozom egy alapos látogatással. Legközelebb megyek a spéci túrára is és akkor megnézem a kiállítást is. Mindig van miért visszamenni.

Előzmény: szépségkoldusa (21622)
szépségkoldusa Creative Commons License 2018.09.21 0 0 21622

Az első emeleten. Én már 2006-ban is láttam időszakost. Nincs külön belépő.

Előzmény: vélemény (21621)
vélemény Creative Commons License 2018.09.20 -1 1 21621

Bent a Colosseumban van  ideiglenes kiállítás?  Hol, melyik szinten?Sosem láttam, igaz hogy nem is kerestem

Előzmény: stevebi (21620)
stevebi Creative Commons License 2018.09.20 0 0 21620
szépségkoldusa Creative Commons License 2018.09.04 0 0 21619

Köszönöm, próbálkozom.

Előzmény: Manipura (21618)
Manipura Creative Commons License 2018.09.02 0 0 21618

Sajnos nem ismetem a filmet. Egy próbàt megèrne, javaslom a Duna Tv archívból merendelni egy màsolatot.

Előzmény: szépségkoldusa (21617)
szépségkoldusa Creative Commons License 2018.08.21 0 0 21617

Kedves Topiklakók! Olyan, mintha meghalt volna a szenvedély!

 

Nincs valakinek a birtokában "Az ősök útja és az Isten útja - Utazás Szőnyi Zsuzsával" c. film?

Évek óta üldözöm, de nix, nix.

Saharjeriz Creative Commons License 2018.07.29 -2 1 21616

Kedves "Erikaanyu!

 

Örömmel olvastam a római utazás beszámolóját. Én 6-án utazom 6 napra. A San Valentino a szállás.

Lenne néhány kérdésem, mivel még nem voltam Rómában.

Jobb lenne privát üzenetekben :-)

 

Kérlek, ha van időd, kedved energiád, akkor erre az ímélcímre jelezz, és leírom a kérdéseimet; nagy segítség lenne nekem, ha támpontokat kaphatok :-)

 

Üdvözlettel: V.H.

 

saharjeriz@gmail.com

 

 

Előzmény: erikanyu (21602)
szépségkoldusa Creative Commons License 2018.07.25 0 0 21615

:-))

:-))

Előzmény: vélemény (21614)
vélemény Creative Commons License 2018.07.25 0 0 21614

A legaranyosabb sekrestyés emlékem szicíliai. Siracusa. 11.45-kor akartunk bemenni a 12-ig nyitvatartó templomba. helyi idvezzel, csoporttal. Kapu akkor záródott, sekrestyés csak kikiabált, hogy kész az ebédje. Rá nem tudtunk haragudni. A másik szintén sziciliaira, Palermoban már igen. Elrobogtunk néhányan egy kisebb templomba , megnézni egy Caravaggio képet. A sekrestyés a templom bejáratánál elkérte a fejenként 2000 itl-t, majd amikor a kápolnába érve nem találtuk a képet, közölte, hogy még az előző évben ellopták....

Előzmény: szépségkoldusa (21613)
szépségkoldusa Creative Commons License 2018.07.24 0 1 21613

Ezek szerint már kétféle sekrestyést ismerünk Rómában: az egyik morog és megcsinálja, a másiknak hiába szólnak, nem érdekli. De én ismerek egy harmadik fajtát is, aki készséges: Santo Stefano Rotondo, San Benedetto in Piscina, San Francesco a Ripa, San Pantaleo (ha meglát, már kapcsolja is az egész templom díszkivilágítását). Szerencsére többen vannak, mint...

Előzmény: vélemény (21610)
Sunnyrob03 Creative Commons License 2018.07.24 0 1 21612

Ja és megtaláltad a tornacipős képet is, szuper. Én sajnálom, hogy mikor bementünk a templomba még nem tudtam erről, így nem is kerestem és ezért nem is szúrtam ki. Majd legközelebb :)

Előzmény: erikanyu (21600)
Sunnyrob03 Creative Commons License 2018.07.24 0 1 21611

Erikanyu! Nagyon jó érzéssel olvastam a beszámolódat, újra ott érezhettem magam (még ha csak gondolatban is). A Colosseumos leírásnál mosolyogtam, ismerős, ugyanígy volt nálunk is minden. Mi is a cetlik színe és felirata alapján próbáltuk beazonosítani, hogy kik a csoport társaink és hol gyülekeznek, aztán nem vettük le a szemünket róluk :)

Szuper program volt ismét és nagyon eseménydús, ügyes voltál! :)

Előzmény: erikanyu (21598)
vélemény Creative Commons License 2018.07.24 -1 0 21610

Akkor ott a Trasteveren éppen átment a templomon a sekrestyés, szóltak neki olaszok, csak megvonta a vállát és tovább ment. Oda se jött.

Előzmény: szépségkoldusa (21609)
szépségkoldusa Creative Commons License 2018.07.24 0 0 21609

Én a Falakon kívüli Szt. Ágnesben szóltam a sekrestyében, hogy "non funziona", és morogva ugyan, de kijött és bekapcsolta.

Előzmény: vélemény (21608)
vélemény Creative Commons License 2018.07.23 -2 0 21608

Ok, nincs harag. Nekem ez nagyon rossz emlék, nagyon szerettem volna látni. Persze lefényképeztem, de semmi sem látszik, annyira sötét. Erika képe viszont jó, de nem írta, hogy egyébként nem látták jól.

Előzmény: papanick (21607)
papanick Creative Commons License 2018.07.23 0 0 21607

Nem kioktatásnak szántam, bocs. Mikor én voltam ott akkor normalisan működött nekem és másnak is. Akkor nem volt nagy szerencséd a mozaikokkal. Egyébként jó időben sem sok látszik belőlük. Le kell fényképezni, mert az magas ISO-n jobban lát , mint mi. 

Előzmény: vélemény (21606)
vélemény Creative Commons License 2018.07.23 -1 0 21606

Lehet, hogy szokásos. De amikor én voltam ott, akkor hiába dobtam be a szokásos összeget, nem világította meg a mozaikot. Sőt utánam jött másik három ember, ők is bedobták a szokásos összeget, és akkor sem világított. és mivel február volt és kint szakadó eső volt, a mozaikot gyakorlatilag nem lehetett látni. Na jó, kb a 10%-át lehetett elfogadhatóan, és másik 10%-át minimálisan látni.

Szóval az én tapasztalatom szerint,( az az 4 esetből 4  alkalommal) az általad írt "Szokásos módon, szokásos összegért" azt jelenti, hogy a szokásos összeg bedob, pénz elnyel és nem történik semmi,mozaik nincs kivilágítva

Előzmény: papanick (21605)
papanick Creative Commons License 2018.07.23 0 0 21605

A szokásos módon, a szokásos összegért. 

Előzmény: vélemény (21601)
bonnita Creative Commons License 2018.07.22 -1 0 21604

Jó volt olvasni Rómát :)

Előzmény: erikanyu (21602)
vélemény Creative Commons License 2018.07.21 0 0 21603

Ez nagy szívfájdalmam, hogy nem láttam jól.

Előzmény: erikanyu (21602)
erikanyu Creative Commons License 2018.07.21 0 0 21602

Nem láttam rá lehetőséget, de az nem jelenti, hogy nincs. Nézegettem a képeimet, azon nagyon jól világosan látszik a mozaik, mert délelőtt voltam. 

Előzmény: vélemény (21601)
vélemény Creative Commons License 2018.07.21 0 0 21601

Trasteveren a Sta Mariaban ki lehetett világítani az apszis mozaikot?

Előzmény: erikanyu (21600)
erikanyu Creative Commons License 2018.07.21 0 1 21600

Utolsó napra a program a Giannicolo és az ágyúdörgés. Van időnk délig, ezért az összes templom az enyém.  A Santa Maria in Trastevere templom homlokzatán befejeződött a felújítás. Nagyon szép lett, teljes pompájában csodálható. Párom kint marad, mire közlöm vele, ott van a leghűvösebb. No innentől kezdve templomrajongó lett férjuram is. Mászás közben bemegyünk kicsit pihenni a San Pietro in Montoryi templomba. Hűsítjük kezeinket a Fontana dell’ Acqua Paola szökökútjában. A legnagyobb hőségben felcaplatunk a Giannicolóra (nem baj imádom a férjemet), dörgés kipipálva. Innen séta a Carlo Mentába. Bent légkondicionált teremben fogyasszuk el a Spaghetti all amatricianat és a trastevere gnocchit. Majd elcsábulunk egy tiramisura is. Miután kicsit lehűlünk, sétálunk tovább cél búcsúzni a várostól. Útközben betérünk a Fagyihoz, nagyon jó képeket lövök a teraszokról. Séta a Pantheonhoz, bemegyünk hűsölni. Tazza’d orro nyitva, Ati kávézik, majd séta a Pálmához fagyiért. Tényleg nagyon meleg van ma, ahol lehet, minden templomba bemegyünk kicsit. A járdák árnyékosabb oldalán sétálunk, és folyamatosan iszunk, és mosakodunk a hűs kutakból.  A spanyol lépcsőnél olyan meleg van, hogy alig ülnek rajta, mindenki az árnyékba húzódik a szökőkút köré. Útközben megtalálom Babuino kutat is, jöhet a fotó arról is. A Popolon először csak az egyik templom van nyitva, (Miracoli) nem a tornacipős. Körülnézünk, nincs mise, majd párom elmegy sörért, és addig kinyílik a másik templom is (Montesanto). És megvan a tornacipős kép is. Kicsit hangosan ujjongok, mire mások is észreveszik mi a vircsaft oka. Fáradtak vagyunk, javasolom, páromnak menjünk fel a Borghese parkba kicsit szusszanni. Jól tesszük, a hűs fák között sokan pihengélnek.  Későre jár az idő elsétálunk a szállásra a csomagjainkért. Shuttle busszal irány a reptér. A reptéren jóízűen elfalatozzuk a városban vásárolt pizzánkat, majd kényelmes utazás haza. 

erikanyu Creative Commons License 2018.07.21 0 1 21599

Harmadik napra van a Vatikán tervezve. Gondoltam előtte megnézünk egy templomot, de a reggeli ráérősre sikeredik, meg a felkelés is, nem baj, semmit nem hagyunk ki, minden így van jól. Szépen elsétálunk a Vatikánhoz, már 10 órakor bent is vagyunk a fél 11-es jegyünkkel. No itt azért szépen hömpölyög a tömeg, de mégis van alkalom mindenhol megállni, és megnézni ami számunkra fontos. Én most  Raffaeló stanzáit, és Laokoón csoport, Belvederei Apollón, Mózes szobrait szerettem volna tüzetesebben megnézni. Sikerült mindent abszolválni, bár néha rendetlenkedtünk és rossz irányban haladtunk. A modern festők képei között is találtam izgalmasakat.  Hosszasan elidőztünk a Sixtus-kápolnában is, bár az őrök folyamatosan tereltek volna kifelé mindenkit. Jártunk a pápai mobilok termében is. A Vatikánban így is 4 órát töltöttünk. Ezután mentünk a másik kedvenc tésztás helyünkre (Pastasciutta). Itt minden rendben volt, nem emeltek árat sem. Jó sokan ettünk a kövön, itt-ott. Irány a szállás, hűs szoba, pihenő. 4 órakor már újra úton vagyunk, cél a Palatinus, és a Fórum. Kíváncsi voltam a foglalt jegyünkkel ide hogyan mehetünk be, teljesen simán, leolvasták és már róhattuk is a romokat.  Nem tudtam, hogyan fognak ennyi embert majd kizavarni záráskor, de erre is megvolt a magyarázat, úgyhogy tessék figyelni. Szép folyamatosan zárták le a részeket, míg már csak a kijárat felé tudtunk vonulni. Nem minden láttunk ezért, nem is lett volna mindenre idő, és agyi kapacitás sem. Így az lett a technikánk, hogy ahová még beengedtek oda bementünk. Így is zárásig maradtunk.  Valahogy aztán a Herkules temploma előtt találtuk magunkat. Itt átsétáltunk a Trasteverére, csavi és vacsi. Elmegyünk a Carlo Menta előtt, nincs sor, de itt majd holnap eszünk. Ma a Dar Poétába igyekszünk. Itt már sor van, de nem vészes, pár perc alatt kapunk asztalt. Itt is árat emeltek, de a pizza és a bruschetta itt is nagyon finom. Vacsi után séta a Tiberis partjára, a vásári forgatagba. Hát izé, az árak magasak, egy aperolt ittunk volna, de drágállottuk, így megyünk aludni.

erikanyu Creative Commons License 2018.07.21 0 0 21598

Első éjszakánk nyugodtan telik, ezért kérem párom ne reklamáljunk a hűtő miatt. A reggeli isteni finom, Hassán mindenkivel kedvesen elbeszélget. Már aki tud olaszul, vagy angolul. A reggeli gazdagabb lett, többféle felvágott, sajt, sütemény, zöldség vár minket. Van tojás, rántotta, sült szalonna is.  Miután jól bereggeliztünk bemegyünk a szállás melletti templomba,
San Gioacchino in Prati. Eddig mindig kihagytuk, most gyorsan megnézzük, míg nyitva van. Nagyon szép, hatalmas templom. A belső kupolája kivételes szépségű a csillagos égboltot jeleníti meg. Ezután indulunk a Pantheonhoz biztos, ami biztos, legyen nyitva. Nyitva van üres, szinte, és nincs jegy. Szépen komótosan végigjárjuk a templomot, megnézve Raffaello sírját is. Útközben bemegyünk a Campo de Fiori piacra is. Innen elsétálunk a Colosseumhoz. Útközben enni is kéne, mert a túra 2 órakor kezdődik, mire kijövünk éhen pusztulunk. Egy férfi az út túloldaláról rohan felénk étlappal a kezében, mivel nem üti el egy autó sem, gondoljuk együnk hát náluk. Jó választásnak sikerült, igazi olasz trattorióba cseppenünk. A bruschetta finom ropogós, a pizza is nagyon jó. Bár fáradt vagyok, de a friss ételek, és italok meghozzák a felfrissülést, megyünk tovább a Colosseum felé. Néha kicsit elered az eső de nem vészes. Persze, hogy nem ugyanott kell bemenni, mint télen. Persze, hogy új kaput nyitottak a Colosseum másik oldalán a csoportos, vezetett túráknak. Megtaláljuk. Okos, ügyes fiatalember nem retten meg a feladattól próbálja nekünk elmagyarázni a teendőket. Nem nagyon értem, de kapunk cetlit a ruhánkra, és várunk. Aztán egy idő után rájövök a technikára. Emberek jönnek cetlit kapnak, és egy idő után bebocsátást nyernek a szentélybe. Ezután mint a titkos ügynökök, kezdjük feltérképezni a hozzánk hasonló cetlivel rendelkező turistákat. Nem ám olyan könnyű feladat ez, nem lennék jó kém az tuti. A cetli kicsi, az írás alig látszik. De sikerül végre lila színű 3. meeting ponttal rendelkező családot találnunk. Hurrá, szemünket le nem vesszük róluk. Szóval időpont előtt 5 perccel beengednek minket is, apró motozás után már bent is vagyunk. Az idegenvezető szörnyülködik a 25 főből összesen ketten olaszok a többiek, vagyis mi is, innen-onnan. Nem érdekes, itt is inkább a látvány a fontos, amit meg is kapunk. Kicsit ront a vezetés fényén, hogy nagyon meleg van, igyekszünk mindig az árnyékba húzódni. De ez a túra is kitűnő volt. Megnézhettük közelről az emelő szerkezetet, magát az arénát.Ezután az idegenvezető átvezet minket a Colosseum nyilvános részébe, ahol addig maradunk, amíg csak akarunk. Kicsit még kinézelődjük magunkat, majd irány a szállás, elfáradtunk, ez van.  Itt metrózunk egyet a szállásra. Birtokba vesszük a légkondis hűs szobát, és pihentetjük lábainkat. Este indulunk útnak, már csak nézelődni, nincs kötelező program. Terv az persze van. Irány a Popolo, ami templom nyitva megnézzük. Nyitva mind az összes, csak éppen mindenhol mise van. Kicsi kukkantás után, továbbindulunk a spanyol lépcső felé. A lépcsőn felvánszorgunk, szó szerint, majd letottyanunk a kőre, nézni az embertömeget. Ember tömeg: egyébként a frekventált helyeket kivéve, nincs olyan nagy tömeg Rómában. Besétálunk a Pantheon elé, és a Salumériában (L’ Antica Salumeria) megvacsorázunk. Ezután séta a fagyizóhoz, majd séta a szállás felé. Útközben kitalálom, hogy látni szeretném a kivilágított Szent Péter Bazilikát, ezért arra megyünk. Az eső többször is rázendít, de így szinte teljesen üres a tér, persze van még egy-két fanatikus, aki zuhogó esőben is csavarog. A hangulatunk remek, szuperül érezzük magunkat. Az eső, még egy kis pluszt is ad a látványhoz, valahogy minden fényesebbnek látszik. Aztán hazaballagunk a szállásra. Jól tesszük, mert utána jött az igazi zuhé, amit már csak az ablakból figyeltünk. Ja az ablakom egyébként a San Gioacchino in Prati templomára nézett, felemelő élmény volt.

erikanyu Creative Commons License 2018.07.21 0 1 21597

Megjöttem Rómából. Sok segítséget kapok mindig itt tőletek a fórumon, és már szokásomhoz híven az én kis beszámolóimmal szeretném ezt meghálálni nektek.

Ismét itt a nyár, és én ügyesen előrelátóan vettem még télen repjegyet nyárra. Nem volt olcsó a jegy, de nyárra nincs is olyan olcsó jegy, mint januárra. 

Szóval vasárnap reggel kicsi kocsival irány a reptér. Már megszoktuk, hogy megveszem a reptéri parkolót is, sokkal olcsóbb, mint a taxi lenne.  Szépen időre kiértünk, megettük a tescóban vásárolt elemózsiánkat, én persze bementem kicsit a repi váróba is. A repcsi időben indult, szép, nyugodt utunk volt. Rég repültünk, azért kicsit izgultam. Nagyon szép volt a kilátás, klassz fotókat készítettem a Balcsiról, aztán szépen elaludtam. Rómában iszonyatos párás meleg fogadott minket. Megkerestük a Shuttle buszunkat, ami gond nélkül bevitt minket a Prati negyedbe. Megjegyzem a leszálló helyet áttették a másik oldalra, a felszállás a régi helyén maradt. Összehasonlítva a Prati sokkal nyugodtabb, biztonságosabb hely, mint a Termini. Pontos összehasonlítási alapom nincs, mert a Termininél egyszer sem szálltunk ki a metróból. Metrót is csak 2x használtunk. Nem csoda, hogy a lábainkat így kissé leharcoltuk az utolsó napra.

Szállás szuper, (Hotel San Valentino) csendes 4. emelet sarokszoba. Minibár azonban kimaradt a szobából, de rájövünk a légkondi kellemesen lehűti az innivalóinkat. Másra meg nem kell. Szállás elfoglalása után kicsit szusszanunk, majd irány az Angyalvár. Első vezetett túránk. A jeggyel már hamarabb beengednek, így előtte megnézzük a várat. Kicsit izgulok, hogy rendben legyen a túra, kis angol tudásommal intézkedem megint. De a passetto nagyon jó volt, Atinak nagyon tetszik. Az olasz vezetésből nem sokat értünk a látvány azonban kárpótol minket. A túra vége is az Angyalvárban van, így még utána is lehet nyugodtan nézelődni. Nekiindulunk a nagyvárosnak, irány a tésztázó (Pasta Imperiale). Finom a tészta de megemelték az árát, persze mindenhol minden igencsak drága, szívjuk a fogunkat a sör, üccsi, fagyi árain. Ez van, ez Róma. Besétálunk a  Piazza Navona ,Trevi kúthoz, Pantheonhoz, megesszük az első fagyinkat a Del Pálmában (Gelateria Della Palma). Itt is emeltek árat. 2,8 euró a kisadag fagyi. Estére jár már, fáradunk, ezért séta vissza a szállásra.


bonnita Creative Commons License 2018.07.03 0 1 21596

OBELISCHI a Roma

sotolon Creative Commons License 2018.07.01 -1 0 21595

Villa Adriana új látogatói útvonalak!

https://twitter.com/tg2rai/status/1012816156506382336

chi-ara2 Creative Commons License 2018.06.20 0 1 21594

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!