Keresés

Részletes keresés

Zolcsi_ Creative Commons License 2016.11.03 0 0 87837

Találtam közben utángyártottat:

http://slgkft.hu/shop/index.php?route=product/product&path=63_74&product_id=68

Típusszám alapján elvileg kompatibilis, bár a listán valamiért itt nincs rajta. Rákérdeztem, remélhetőleg ez jó lesz.

Előzmény: nixon70 (87828)
Kapocska Creative Commons License 2016.11.03 0 0 87836

Nem értem ezt a ” de sajnos egy kör az egész lakás”.

De lehet,hogy nem is kell. :-)

Szerintem az a trutyi nem csak a hibahelyre/lyukba megy.

Előzmény: Csokis (87835)
Csokis Creative Commons License 2016.11.03 0 0 87835

Köszi, de sajnos egy kör az egész lakás. Ha hozzányúlok, akkor addig nincs fűtés sehol. Van három esélyes hibahelyem. Feltárás (ha nem akarom az egész burkolatot szétbombázni) egy nap, javítás egy nap, helyreállítás egy nap. Oké, a második után van fűtés és melegvíz, de addig legfeljebb összebújunk, mint a szegény ember malacai. :-) Ezért keresek infót erről a tömítő trutyiról, hátha valaki használta már. 

Előzmény: Kapocska (87834)
Kapocska Creative Commons License 2016.11.02 0 0 87834

Nem használtam olyan szert,de szerintem nyomáspróbával

meg kellene állapítani a tömörtelen kör hibás vezetékét és a legközelebbi v.

amit a komfort lehetővé tesz azzal a körrel sorba kötni a radiátort

v. a másik előremenőjéből levenni a betápot.

Előzmény: Csokis (87831)
Kapocska Creative Commons License 2016.11.02 0 0 87833

A neten vannak gépkönyvek,nézd meg és,ha leveszed a burkolatot

a légtelenítő helyére tudsz csatlakozni(szivattyú a visszatérőben),de,ha neked könnyebb a

radiátoron akkor tedd azt.

Előzmény: Gerelyk3 (87832)
Gerelyk3 Creative Commons License 2016.11.02 0 0 87832

ok. minden mas a falban van.

Tehat kb nem tudom most megallapitani hogy ez ami a kepen van eloremeno vagy visszatero :-(.

 

CSak mert akkor ugy kell bevasarolnom csatlakozobol hogy egyikkel ra tudjak csatlakozni az egyik radiator tetejere.

MEg kell egy masik amivel meg korbejarok es a radiatorok aljara csatlakozok.

Előzmény: Kapocska (87830)
Csokis Creative Commons License 2016.11.02 0 0 87831

Sziasztok!

 

Tanácsra lenne szükségem. Visszaolvastam, és kb. egy éve hasonló problémája volt másnak is. (Zoleezozo85) Nemrég vásárolt lakásunkban a fűtés egy nap alatt elveszti a nyomást, leesik 0,7 bar alá, és persze lekapcsol. Ha rátöltök, szépen megy, persze csak a következő nyomásvesztésig, azaz fél-egy napig. Azt is megtaláltam, amit _kip_ írt, hogy melegen a hőtágulás szűkítheti a nyílást, ilyenkor nálunk is kisebb a nyomásvesztés. Ami érdekes, hogy sem nálunk, a két szint közti födémen, sem az alsó szomszéd plafonján nem jelenik meg a víz, pedig vagy két-három hete megy a dolog, tehát rendes mennyiségű víz tűnt el. (Persze lehet, hogy a salak feltöltés egy darabig szépen elnyeli.)  Eddig a következők történtek:

 -  Új, beépített tágulási tartály a kazánba, mert a régi membránja átszakadt. (nem volt külső tágulási tartály, és a belső kevés volt ehhez a vízmennyiséghez);

 - Új, külső, 18 L-es tágulási tartály;

 - Természetesen a radiátorok, külső csatlakozások átnézése, tehát a padló alatti csövek eresztenek valahol;

 - Ma kint volt egy hőkamerás ember, három lehetséges hibahelyet is talált, ebből kettő erősen gyanús, egy kevésbé.

Mennyire használható a tömítő folyadék, amit Nixon70 javasolt? 1-2 évre megoldás, vagy valamennyire tartós? Ha lehet, elkerülném a padló felbontását, de már az is valami, ha nem most kell szétbombázni a fűtésünket.

 

Előre is köszi: Csokis

Kapocska Creative Commons License 2016.11.02 0 0 87830

A képen valóban csak egy cső látszik,de valójában kettő van.

A másikat meg kell keresned.:-)

Amikor bekapcsolod és fűt a kazán az előremenő a melegebb.

Azért ott kellene tölteni(reméljük az előre van a radiátor tetejére kötve)

mert a gravitáció segített abban,hogy az üledék alulra kerüljön és így rövid

úton tudna távozni a rendszerből ,mint fentre fel/bekeverve.

Előzmény: Gerelyk3 (87829)
Gerelyk3 Creative Commons License 2016.11.02 0 0 87829

naigen ez itt a kerdes, hogy ahol ratoltok az visszatero vagy eloremeno.

Mert csak 1 cso lathato a kazanbol kijonni (amin a betolto szelep is van).

 

Olyat hallottam, hogyha nem eloremeno akkor a viz bejuttatasahoz is bontsak meg egy radiatort mert itt nem lesz jo.

Felraktam egy kepet arrol, hogyan nez ki.

 

BEfolyasol valamit hogy MIKA kazanok.

Előzmény: Kapocska (87731)
nixon70 Creative Commons License 2016.11.02 0 0 87828

Csak az újat.

Előzmény: Zolcsi_ (87827)
Zolcsi_ Creative Commons License 2016.11.02 0 0 87827

Rendben, köszi a segítséget. Még azon fogok elgondolkodni, hogy vajon egy újat tekerjek bele a mostaniba, vagy bepróbálkozzak esetleg a felújítottal. Árban nagyjából egy kategória a kettő.

Előzmény: sjohn (87826)
sjohn Creative Commons License 2016.11.02 0 0 87826

...akkor nincs más hátra, mint venni egy sima 3 báros biztonsági szelepet és beletekerni a meglévőbe...

Előzmény: Zolcsi_ (87825)
Zolcsi_ Creative Commons License 2016.11.02 0 0 87825

Nos, nekiálltam a dolognak: Leengedtem a vízet a kazán biztonsági szelepén keresztül (gondoltam így legalább át is mossa a szelepet a víz, hátha segít rajta).

Ezután rádugtam a pumpát a tágulási tartályra, 0 volt benne a nyomás. Felnyomtam 0,9-re, közben bluggyogott a kazán, gondolom a levegő nyomta a vízet. Aztán láttam a kazán nyomásmérőjén, hogy így már ismét van némi nyomás (kb. 0,5 bar), engedtem belőle még vízet, ismét rányomtam a pumpát, ismét 0-t mutatott, úgyhogy megint felnyomtam a tágulásiban a nyomást 0,9-re. Ekkor a kazán nyomásmérője már nem mutatott számottevő nyomást, úgyhogy gondoltam ezzel akkor megvagyok. Lementem a pincébe feltölteni vízzel. Sajnos sikerült kicsit túltölteni, mivel a lenti nyomásmérő valamiért kevesebbet mutat (aszerint 1,4-ig engedtem a vizet, de a kazánon ez már 1,8 lett). 

És mire felértem, addigra a biztonsági szelep ismét csöpögött, sajnos egy kicsit még jobban is mint eddig.

Előzmény: sjohn (87822)
lala1961 Creative Commons License 2016.11.02 0 0 87824

Nézz be ide,ha jó szaki csinálja bőven jó és elég lehet !:-) Kényes a kivitelezésre !:-)http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9220477

Előzmény: Pinyo. (87823)
Pinyo. Creative Commons License 2016.11.02 0 0 87823

Sziasztok!

 

Van egy társasházi lakás( 50nm) amibe gáz fűtést szeretnék. A lépcsőházban van a gáz , órát kellene felszerelni és kiépíteni a fűtést. Szerintetek milyen fűtést csináltassak? Ez a komplett kivitelezés mennyibe kerülhet? Konvektorból 3 db kellene + 1 tűzhely csatlakozás.

Vagy inkább egy kazánnal és radiátorokkal lenne jobb?  Melyik költséghatékonyabb kiépítés és használat terén?

 

Előre is Köszi!

sjohn Creative Commons License 2016.11.02 0 0 87822

...hátul a tetején...

Előzmény: Zolcsi_ (87821)
Zolcsi_ Creative Commons License 2016.11.02 0 0 87821

Köszi, ezt kipróbálom, úgyis 1-2 napon belül leengedne magától.

A tágulási tartályt tudom biciklipumpával tölteni, ugyanúgy mint mondjuk egy házi vízművön? És ennek a csatlakozóját hol találom vajon? Elég az előlapot lenyitni hozzá, vagy le kell szedni a burkolatot?

Előzmény: sjohn (87819)
nedolaci Creative Commons License 2016.11.02 0 0 87820

A szakaszosanban mire gondolsz?Naponta újra indítva?

Mert ha egy biztonságos takarék lángot állítottam,(pl,Junkers CR1-es szelep)garantáltan sírtak a "drága kuncsaftok",hogy forró a konvektor. Viszont nem volt hőtágulás,nem pattogott a "doboz" és nem repedezett szét a zománc.

Ahol nem volt takarék állítva,vagy túl kicsi ,ott bűzlött az egész udvar és durrogva indult a nagy láng.

Előzmény: Dunit (87765)
sjohn Creative Commons License 2016.11.02 0 0 87819

...előbb nézd meg a tágulási tartályban a nyomást!...engedd le a rendszer nyomást...mérd meg a tágulásiban lévőt...ha kevesebb, mint 0,9, akkor pumpáld fel 1,0-re...töltsd fel a rendszert 1,2-1,4-re!

Előzmény: Zolcsi_ (87818)
Zolcsi_ Creative Commons License 2016.11.02 0 0 87818

Igen, ez valami fura összepattintós megoldás, a linkeken látszik, hogy hogy néz ki a komplett egység.

A beletekerés egyébként így nem hangzik rossz ötletnek.

 

Ezek szerint viszont szerintetek meghibásodott a szelep és cserélni (illetve hozzátoldani) kell?

Előzmény: sjohn (87817)
sjohn Creative Commons License 2016.11.02 0 0 87817

...csak úgy, hogy ebbe beletekeri, mert ez nem menetesen csatlakozik...

Előzmény: nixon70 (87816)
nixon70 Creative Commons License 2016.11.02 0 0 87816

Hali!

1/2"-os 3 báros bármilyen biztonsági szelep nem jó?

Előzmény: Zolcsi_ (87815)
Zolcsi_ Creative Commons License 2016.11.02 0 0 87815

Sziasztok,

 

a lenti kérdést azthiszem rossz topikba írtam tegnap, ezért beírnám ide is, remélem nem gond:

 

van egy Vaillant VU HU 240/2-3 típusú cirkóm. Idén vettük a házat, amihez járt ez is, úgyhogy sok tapasztalatom még nincs a kazánokkal. Az történt vele, hogy szépen lassan lecsökkent benne a nyomás 0,5 barra, úgyhogy feltöltöttem. Csakhogy valószínű túl nagy nyomással engedtem rá a vizet, ezért leoldott a biztonsági szelep. Azt utána eltekertem és nagyjából visszazárt, így most sikerült feltöltenem 1,9 barra, azonban a szelep csöpög, pár nap alatt újra leesik a nyomás és kb 0,5-1 liter víz kicsöpög a biztonsági szelepen.

Az lenne a kérdésem, hogy a szelep az most meghalt vajon ettől a művelettől? Vagy nem jól tekertem el miután kiakadt? Néztem már cserealkatrészt hozzá, de nagyjából 17.000 Ft-ért lehet csak venni, az meg elég durvának tűnik.

Erről a szelepről van szó:

Pont ugyanilyet nem találtam, csak hasonlót:

https://www.gepeszbolt.hu/biztonsagi-szelepek/19843-vaillant-biztonsagi-szelep-190732.html

 

Illetve találtam még felújítottat, lényegesen olcsóbban, ezt szerintetek érdemes megvenni?

http://www.jofogas.hu/somogy/Vaillant_kazan_VU_Vuw_VC_Biztonsagi_szelep___Ntc_erzekelok_34396135.htm

Igazából pár év múlva úgyis tervezek kazánt cserélni, szóval sokáig nem kell kibírnia, de azért ne is pusztuljon el 2 év után.

 

Köszi!

halaloszto Creative Commons License 2016.11.02 0 0 87814

lóg a szeleptányér a csapban. próbáld ki másik vízvételi helyen is.

Előzmény: matizoli (87810)
matizoli Creative Commons License 2016.11.02 0 0 87813

Nem, valahogy erről a nyomáscsökkenséről ötletem sincs!

Előzmény: t.zsolti (87812)
t.zsolti Creative Commons License 2016.11.01 0 0 87812

nem egykaros a csaptelep?

Előzmény: matizoli (87810)
t.zsolti Creative Commons License 2016.11.01 0 0 87811

mi ez a túlbonyolítás ,?

beépítesz egy c 24-es kazántestet, a visszatérőről küldöd, és kondenzálni fog, csak úgy kell beépíteni , hogy a kondenzátum ne follyon vissza a mostani kazánba.

Előzmény: krisztian987 (87806)
matizoli Creative Commons License 2016.11.01 0 0 87810

Tisztelt Fórumozók!

 

Érdeklődnék a következő ügyben, új lakás vásároltunk mely csak 60nm és a fűtést és melegvizet egy Beretta Junior 24kW-os Turbós kazán látja el.

 

Melegviz vételkor ha a csaptelepet kicsit megnyitom és megérkezik a melegviz, akkor a víznyomás hirtelen visszaesik, majd egy kicsi csaptelepállításra rögtön reagál és odaadja az eddig elvettet is, szóval eléggé nehéz így szabályozni, egyébkén utána már beáll és használható, csak első bekapcsoláskor csinálja ezt.

 

Mondjuk nekem kicsit soknak tűnik a fogyasztása a kazánnak ahhoz képest, hogy még hideg sincs!

 

Van valami ötletetek a fent leírt hibára?

enginer Creative Commons License 2016.11.01 0 0 87809

Nem a kazánokat kellett volna túlkomplikálni, mint a mai kondenzációsak, hanem a kazán után kellene egy külön kondenzációs fokozat. de ez + helyet foglal. drága anyagokból lehetne csak kivitelezni

Előzmény: Wattocsak (87807)
krisztian987 Creative Commons License 2016.11.01 0 0 87808

1

 

Akkor itt a számításom a hőcserélőről

Mit gondoltok a 0,53m2 elég lesz?

Mekkora teljesítmény mehet át rajta saccra?

3-4kW-ra tippelek.

 

Üdv.:

K

Előzmény: krisztian987 (87806)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!