Keresés

Részletes keresés

markonya Creative Commons License 2016.08.22 0 0 75836

Sziasztok!

 

 

Feltettem néhány kérdést még július elején a MÁV Startnak és NIF Zrt-nek a 40a vasútvonal tervezett felújításával kapcsolatban. A MÁV-osok gyorsan válaszoltak, ők javasolták, hogy beruházóhoz forduljak a kérdéseimmel. Írtam is nekik, még akkor ma érkeztek meg a válaszok. Bemásolom ide a NIF-től kapott válaszokat: 

 

 

1) Teljes, vagy részleges vágányzár mellett valósul meg a projekt? Fenntartható a vasúti forgalom egy vágányon?

 

Az érintett, megállóhelyekkel (Baross telep és Budafok) kapcsolatban az alábbiakat válaszoljuk:

Budafokon 2017. február végétől lesz részleges kizárás, ez alatt az idő alatt egyik vágány használható. Budafokon és Baross telepen 2018. február 26-2019. március 31. között lesz teljes kizárás.

 

2) Mennyi ideig lesz lezárva  a vasútvonal? A projekt tervezett befejezése 2019 körülre tervezett, remélem nem kell 2,5-3 évig nélkülöznünk a vasutat.

 

2019. március 31-től a teljes kizárásos munkák befejeződnek. A vonal átépítése tovább folytatódik, egy-egy vágány kizárásával.

 

3) Milyen ütemezésben tervezik a vágányzárat?

 

Válasz az 1. pontban.

 

4) Hogyan történik a vonatpótlás?

 

A BKK menetrendszerinti járatai fogják pótolni a vasúti közlekedést.

 

5) A fejlesztés eredményeképpen Barosstelep/Budafok esetében megvalósítható lesz-e a 10 - 15 perces, egésznapos ütemes menetrend bevezetése?

 

Erre a kérdésre a MÁV-START Zrt. tud válaszolni, mint a közszolgáltatási tevékenységet ellátó szervezet.

 

6) Barosstelep vasútállomás Érd felőli végén épül-e gyalogos/kerékpáros  aluljáró/felüljáró a Füttyös utca - Gemenc utca felőli megközelítés érdekében? Ez javítaná Nagytétény városközpont és Nagytétény-Óhegy közötti kapcsolatot.

 

Nem épül. Nem volt ezzel kapcsolatos kérés a projekt előkészítése folyamán.

 

7) A megállóhelyeken készül-e fedett, zárható kerékpártároló?

 

Fedett, zárható kerékpártároló nem, de egyébként épül.

 

8) A fejlesztést követően, hogyan tervezik fenntartani az eredményeket - mintegy 10 éve épült Barosstelep megállóhely meglehetősen elhasználódott a vandálok miatt.

 

Az átadott létesítmények fenntartása és üzemeltetése a MÁV Zrt.-nek, mint az állami tulajdon vagyonkezelőjének a feladata.

 

9) Az Angeli utca esetében kiváltásra kerül a közúti vasúti átkelő? (aluljáró)

 

Nem lesz aluljáró, megmarad a szintbeni keresztezés. Nem volt ezzel kapcsolatos kérés a projekt előkészítése folyamán.

 

10) A Bartók Béla úti egykori vasúti átjáró helyén terveznek újabb közúti kapcsolatot? (vasút + M0 alatt?)

 

Nem. Nem volt ezzel kapcsolatos kérés a projekt előkészítése folyamán.

 

11) A Dózsa György úti vasúti átkelő megmarad szintbeli kereszteződésnek?

 

Igen, az Önkormányzattal történt egyeztetés eredményeképpen.

 

12) Budatétény vasútállomás esetében tervezik-e, hogy a BKK Buszpályaudvar és a vasútállomás kapcsolatának javítását? Meglehetősen sokat kell gyalogolni mind a buszpályaudvartól, valamint a Nagytétényi úti buszoktól (133, 33 14-es járatok). Közös peronos csomópont szerepel a fejlesztési tervekben?

 

Nem tervezzük a BKK Buszpályaudvar és a vasútállomás kapcsolatának javítását, nem lesz közös peronos csomópont. Nem volt ezzel kapcsolatos kérés a projekt előkészítése folyamán.

 

13) Budafok megálló esetében közelebb kerül-e a 40a illetve a 30a megállója?

 

Mindkettő marad a helyén kisebb átalakítással. (perontető, peronszélesítés, stb.)

 

14) A 40a vonal esetében létesül-e megállóhely Albertfalva vasútállomásnál?

 

Nem létesül.

 

 

evetke a 22-b Creative Commons License 2016.08.22 0 0 75835
Előzmény: zöld küllő (75830)
...slr... Creative Commons License 2016.08.20 0 0 75834

Kedves Villa, nincs itt aligha, esetleg, talán és hasonló, 0-tól és 1-től eltérő valószínűségek. Az eredeti képtárainkat - köszönhetően annak, hogy a kezdeti ígéretek ellenére mégis külön utakra és külön érdekcsoportokhoz került a tar.hu és az index fórum, szóval ezek a galériák egy az egybe' az enyészeté lettek. 

 

Amiket én fényképeztem, azok a képek megvannak, de nem tematikus kereshető galériában, hanem időrendi sorrendben.

 

Drbit képei tudomásom szerint már nincsenek meg - legnagyobb sajnálatomra.

Előzmény: villa (75833)
villa Creative Commons License 2016.08.20 0 0 75833

Üdv.

bizony kitűnő képtárak voltak, elsősorban slr és drbit jóvoltából, előbbi majd ha megjön, leírja a helyzetet, ezek már aligha vannak meg,

Előzmény: tirdi (75832)
tirdi Creative Commons License 2016.08.20 0 0 75832

Sziasztok!

Most találtam rá a topikra, és a legelső hsz.-okat elkezdtem nézegetni. Szomorúan tapasztalom, hogy a régen felrakott képekből semmi sem elérhető. Főleg a tar.hu-ra voltak fölpakolva, de különböző weboldalakra is. Egy csomó már nem elérhető kép leírása kifejezetten felkeltette az érdeklődésemet, jó lenne, ha valamilyen formába meglennének ezek, legalább is egy részük. Esetleg összehozni valami újabb Budafok-Tétény Képtárat. Ha esetleg volt már szó ilyesmiről, akkor elnézést, beletelik egy kis időbe, mire végignézem a topikot. 

Előzmény: Törölt nick (3069)
mind_the_gap Creative Commons License 2016.08.17 0 0 75831

Azért kíváncsi lennék, miért hord magánál egy nem kis kést. Gondolom nem disznóölésre igyekezett.. 

 

Előzmény: zöld küllő (75830)
zöld küllő Creative Commons License 2016.08.17 0 0 75830
villa Creative Commons License 2016.08.17 0 0 75829

lehetne, de ott meg tulajdonos van, már a Duna réten, aki még ki szeretné venni a profitot a területből, v.ö. beépíteni valamikor,

nyilván úgy mint a Duna Spiritnél, a hullámtér megszüntetésével, feltöltéssel, sittel, szeméttel, ahogy kell,

a kerékpárút nagy része ártéren megy, néha elönti a Duna, de ez velejár,

Előzmény: zöld küllő (75825)
villa Creative Commons License 2016.08.17 0 0 75828

májusban, most mi a helyzet?

Előzmény: zöldmeder (75823)
ax15 Creative Commons License 2016.08.16 0 0 75827

Néha elöntené a Duna.

Meg kerülgetni kellene az ott napozó békákat.

Vagy elütni - ki mihez szokott

Előzmény: zöld küllő (75825)
zöld küllő Creative Commons License 2016.08.16 0 0 75826

Diszkó, na persze... erről az ötletről nem is tudtam.:-O

Kár, hogy a parkoló meglétén bukik az urnatemető funkció.

Előzmény: gxy_gfx (75820)
zöld küllő Creative Commons License 2016.08.16 0 1 75825

A 6-os töltésének tövében nem lehetne kerékpárút? Tényleg nagyon hiányzik az a szakasz, így kb. az egész használhatatlan, pedig nem hosszú a hiányzó rész.

Előzmény: villa (75800)
zöld küllő Creative Commons License 2016.08.16 0 0 75824

Van aki lombszívóval, vagy csak simán porszívóval veszi fel a harcot a poloskák ellen, állítólag nem is eredménytelen a módszer (kis léptékben).

Előzmény: mind_the_gap (75819)
zöldmeder Creative Commons License 2016.08.16 0 0 75823

" Azt azért továbbra is kíváncsian várom, eljön-e az az idő, amikor a fát és a rétet elkezdjük igazi értékként kezelni."

Úgy látom, arra még nagyon sokáig kell várnunk. A mai társadalom nem a tiszta vízre, tiszta levegőre szomjas hanem a profitra. Az határoz meg mindent. A nagyobb haszon érdekében pedig gátlástalanul beáldozza a természeti értékeket.

 

„Mire visszaáll a villamos közlekedés a 41-es vonalán már nem lesz szükség a váltóbotra. A kamaraerdei végállomás és a reptéri megálló között ismét két vágányon közlekedhet a 41-es. Befejeződött a töltés megerősítése, a patakot visszaterelték az eredeti nyomvonalára. Sajnos az egész beavatkozás nem volt kellő körültekintéssel megtervezve. Ezen a szakaszon érdemes lett volna áthelyezni a medret a jelenlegivel párhuzamos nyomvonalon a villamos töltésétől néhány méterrel távolabb, hasonlóan a csatlakozó alsó és felső szakaszhoz. Ezáltal kevesebb fát kellett volna eltávolítani, kevesebb tájidegen anyag beépítésére lett volna szükség, s ezért olcsóbb is lehetett volna a beavatkozás. A Méhész utcai híd alatti szakaszon hasonló munkát végeztek a meder elterelése nélkül. Kérdés, hogy a horganyzott fonatot mikor eszi meg a korrózió.”

 

Az alábbi képeken jól látszik, mit áldoztak be.............

 

     

2015                                       2016

 

Előzmény: ...slr... (75814)
ax15 Creative Commons License 2016.08.16 0 0 75822

Pár évente megtalálják.

Aztán nem történik semmi, csak békésen pusztul tovább ...

Előzmény: Zitka (75821)
Zitka Creative Commons License 2016.08.16 0 0 75821

épp most akartam hozni....

 

szomorú. :-(

Előzmény: gxy_gfx (75820)
gxy_gfx Creative Commons License 2016.08.16 0 1 75820
mind_the_gap Creative Commons License 2016.08.15 0 0 75819

Nálunk a sövényt lepték el. Azt figyeltem meg, hogy ha a slagot nagyobb nyomásra állítom, majd lemosom a rohadékokat, akkor egyre kevesebb jön vissza. Idővel el is tűntek..

Előzmény: villa (75818)
villa Creative Commons License 2016.08.14 0 0 75818

A kertben sem könnyű, talán az enyhe telek következménye, de rengeteg a kártevő, a gomba, a poloska féléktől feketéllenek a termések.

M. a deák Creative Commons License 2016.08.14 0 0 75817

Nem vigaszként, de a Fiumei úti Nemzeti Sírkertben sem célszerű lelépni a köves, vagy aszfaltos útról, a gyepes részeken, vagy a régi sírok között járni, mert az ember a gaz és bozót magasságában, akár derékig is fehér foltos lesz tőlük. Úgy tűnik, nem irtják őket...

Előzmény: ...slr... (75816)
...slr... Creative Commons License 2016.08.14 0 0 75816

A rózsakerti lakótelep fáin is megjelent a lepkekabóca (is).

Előzmény: villa (75815)
villa Creative Commons License 2016.08.14 0 1 75815

Mi tegnap a fennsíkon egy kicsit levágtuk a galagonya sarjakat a tanösvény elején, érdekes volt, hogy a galagonya is tele volt az amerikai lepke kabóca lerakataival.

              

a tanösvényen           Tímár Géza kaszál, Korda Marci szedi   és a nyertes, a borzas szulák

Előzmény: ...slr... (75814)
...slr... Creative Commons License 2016.08.14 0 0 75814

Emlékeztek még, mikor a fák miatt kongattam a vészharangot? Már nem kongatok, csak a játék és az érdekesség kedvéért javaslom, nézzétek a fákat. Egyrészt egyre több teljesen kiszáradt fát fogtok látni, másrészt egykor áthatolhatatlanul sűrű lombú fákon ma már egyszerűen keresztül lehet nézni, olyan ritkásak a leveleik. Akkor azt írtam, hogy ez nem olyan átlagbetegségnek tűnik, amiből kigyógyulnak a fák, ez lassan, mint az embereknél a rák, megöli őket. Pár év, pár rövid évecske. Azért is érdemes nézni, mert változik a táj, és a változás gyönyörködtet. Azt azért továbbra is kíváncsian várom, eljön-e az az idő, amikor a fát és a rétet elkezdjük igazi értékként kezelni. Talán ha már elsivatagosodtunk, akkor majd elmorzsolunk néhány könnycseppet a régi képeken nosztalgiázva.

grja Creative Commons License 2016.08.13 0 0 75813

Előzmény: Zitka (75810)
villa Creative Commons License 2016.08.13 0 0 75812

erre utaltam, a töltés alatt a csatornaépítők építettek egy utat, minek, ki tudja?

darálógépe aligha van az önkormányzatnak, külső cégek csinálnak mindent,

nekünk a Garden darálta le a gallyakat, a fennsíkon,

Előzmény: Zitka (75810)
ax15 Creative Commons License 2016.08.13 0 0 75811

Onnan a kastélyig.

Természetesen a 6-os út Duna felőli oldalán

Előzmény: Zitka (75810)
Zitka Creative Commons License 2016.08.13 0 0 75810

öööö... nem tudom, pontosan melyik rész a Dunarét, de talán itt a google térképen látszik:

 

https://www.google.hu/maps/@47.3875304,18.979159,71m/data=!3m1!1e3

 

 

Bocsánat , hogy túltengek itt a topikon, de még egy kérdés...

 

Ha jól tudom, van az önkormányzatnak ágaprító gépe, utánfutós.

Ez csak "saját hatáskörben" járja az utcákat bizonyos időszakban, vagy igénybe lehet venni máskor is?

Pesthidegkúton pl. évi egy alkalommal ingyenesen igénybevehető.

Kerítésfestés miatt ki kellett szabadítanunk a növények fogságából a kerítést, és keletkezett egy adag zöld (ill. most már eléggé elszáradt) hulladékunk, amivel a házi ágdaráló már nem bírkózik meg.

A neten elég horrorisztikus árakat találtunk piaci alapon...

Előzmény: villa (75808)
sgJános Creative Commons License 2016.08.11 0 0 75809

Én szoktam levágni azon a részen a parlagfüvet, meg amerre több szokott lenni.

Majd a jövő héten kimegyek és kaszálok.

Korábban azért nem megyek, mert a parlagfű még nem virágzik, és ha levágom, csak újra kihajt, elágazik ....

Amíg nem virágzik, addig semennyire sem allergén, csak van.

Ja, és a nagyobb növényt könnyebb levágni :))

 

Előzmény: Zitka (75804)
villa Creative Commons License 2016.08.11 0 0 75808

a Dunarét mentén a töltés tövében?

Előzmény: Zitka (75806)
villa Creative Commons License 2016.08.11 0 0 75807

igen, a főváros alaposan kitáblázta a területet,

Előzmény: Zitka (75805)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!